Скільки фарби потрібно для фарбування авто

Table of Contents

Норми витрати фарби для автомобіля

В середньому на фарбування, наприклад, двері або крила вам знадобиться близько 150 мл фарби, на бампер близько 250. 300 мл матеріалу, а на капот близько 600 мл.

У середньому за норму беруть витрату 200-250 мл на 1 кв.м. оброблюваної поверхні. Витрата лаку приблизно така ж, це без урахування розчинника та затверджувача.

На середньостатистичний седан за дотримання технології йде близько 2 – 2,5 літра акрилової фарби, без урахування розчинника та затверджувача. Якщо використовувати алкідну фарбу, то її витрата буде трохи вищою за 3 – 3,5 літри. Якщо ваше завдання пофарбувати і всі поверхні всередині кузова, то витрата матеріалу збільшуватиметься в 1,5 – 2 рази.

Якщо при перефарбовуванні деталі стара фарба була, наприклад, чорною, а ви вирішили наносити білий шар, то витрата збільшиться на 50%. Це відбувається за рахунок нанесення додаткових шарів, що перекривають.

Ми наведемо таблицю, яка допоможе вам приблизно зорієнтуватися щодо витрати фарби на окремі деталі кузова автомобіля.

скільки, фарби, потрібно, фарбування, авто

Ось корисне відео розрахунку витрати матеріалу при здійсненні малярних робіт з автомобілем.

Що впливає на витрату?

На перший погляд з основних параметрів можна виділити площу поверхні, яку потрібно обробляти, і кількість шарів матеріалу, який планується наносити.

Але насправді є й інші фактори.

 • технологія нанесення матеріалу майстром. Сюди входить уміння напилювати рівномірний шар матеріалу без перевитрати.
 • товщина та кількість шарів ЛКП.
 • тип фарби та такий її параметр як покриваність поверхні.
 • в’язкість фарби. Якщо фарбу дуже мало розбавити розчинником, то вона буде в’язкою, а висушена поверхня вийде з ефектом шагрені. При сильному розведенні матеріалу велика ймовірність утворення патьоків. Найкращим рішенням наскільки можна буде використання віскозиметра і чітке дотримання інструкцій зазначених виробником.
 • колір та якість підготовленої поверхні. Цей етап може також значно знизити витрати фарби на машину. Якісно зашліфована поверхня ґрунтовки P800 – P1000 і гарний ґрунт із співпадаючим тоном основного покриття можуть знизити кількість шарів фарби, що наноситься, і заощадити вам гроші.
 • налаштування фарбопульта. Тут насамперед стоїть питання вибору діаметра сопла та рівномірності подачі повітря від компресора. Попередньо бажано спробувати нанести шар матеріалу на тестовій поверхні, після чого приступати до чистової обробки авто.
 • температура робочого середовища у приміщенні.

Зокрема багатьма майстрами рекомендується використання ґрунтовок, фарб та лаків від одного виробника. Таким чином, ви зможете уникнути дефектів і заощадите витрату фарби на авто на будь-які ситуації.

Визначаємо витрату фарби на фарбування автомобіля. Таблиця розрахунку необхідного обсягу матеріалу.

При самостійному фарбуванні автомобіля ви суттєво економите гроші, тому багатьом і цікавим є питання самої технології проведення всіх робіт. Але одне з головних питань, яке хвилює початківців авто малярів: «Яка витрата фарби на автомобіль?». Фарба зовсім не дешевий матеріал і закуповувати зайве не дуже хочеться, чи вийде викидання грошей на вітер. Отримати точну відповідь на це питання у вас не вийде, оскільки на обсяг матеріалу впливає багато факторів.

Яку фарбу вибрати для свого авто?

Насправді існує кілька різних видів авто емалей, які використовуються для нанесення на кузов автомобіля в домашніх умовах.

 • Нітроемалі. Вони характеризуються низкою недоліків. По-перше, вони є вогненебезпечними. По-друге, вони швидко вицвітають та руйнуються. По-третє, зазвичай наносяться тонким шаром, і вам потрібно буде кілька шарів. Їх на ринку замінюють більш сучасні рішення.
 • Гліфтальові. Дані матеріали дуже довго сохнуть протягом 2. 4 тижнів і для самої сушіння потрібно підтримувати досить високі температури.
 • Акрилові емалі. Це найбільш популярні на ринку види матеріалу. Вони швидко сохнуть, і на виході ви отримаєте високу якість поверхні. Вони зазвичай двокомпонентні і під час роботи розбавляються затверджувачем, що прискорює процес полімеризації. Можна для надання блиску в комплексі використовувати і лак. Наносяться в більшості випадків або фарбопультом, або балончиком.
 • Алкідні фарби. У порівнянні з акриловими матеріалами вони довше сохнуть і важко піддаються поліруванню.
READ  Скільки масла в мосту ВАЗ 2107

А якщо використовувати аерозольні балончики?

Їх переважно застосовують при локальному ремонті, і один балончик має об’єм 150 грам фарби. Середньостатистична витрата фарби на фарбування автомобіля за допомогою аерозольного балончика становитиме від 0.25 кв. до 0.5 кв.

на 1 кв. оброблюваної поверхні нам потрібно буде близько 2. 4 балончиків фарби і стільки ж лаку.

Визначаємо, скільки літрів фарби необхідно для фарбування авто. Поради та зразкові цифри.

Який би вид малярських робіт ви не виконували, чи то повне перефарбування авто, чи локальний вид ремонту у будь-якому випадку ви зіткнетеся з проблемою підбору необхідних витратних матеріалів. Одним з найбільш поширених питань, яке цікавить багатьох, є те, скільки фарби і лаку потрібно для фарбування автомобіля? Адже від обсягу цих матеріалів залежить і фінальна ціна на проведення робіт, а фарба та лак для авто досить дорогі, тому викидати на вітер зайві гроші нікому не хочеться. Варто зазначити, що на 100% вгадати обсяг матеріалу у вас не вийде, але зменшити залишки цілком можливо.

Аналіз основних факторів

Перед тим як переходити до вибору матеріалу, вам потрібно знати, які особливості впливають на витрату фарби та лаку. Їх насправді кілька.

 • Площа ділянки, що обробляється. Чи буде це повна реставрація лакофарбового покриття машини, чи тільки локальний ремонт, де потрібно мінімум матеріалу.
 • Тип та марка фарби. Різні виробники виготовляють фарбу з компонентним складом, від якого безпосередньо залежить здатність матеріалу, що покривається.
 • Відтінок фарби. Відштовхуватися від вибору кольору також актуально, оскільки, наприклад, білі або зелені тони мають більш високу покривну здатність, і вам необхідно буде наносити менше шарів фарби. А, наприклад, червоні, сині та жовті відтінки вимагають більшої кількості шарів, що у свою чергу позначиться і на об’ємі витратних матеріалів.
 • Якість підготовки поверхні, особливо структура та колір ґрунтовки. Чи збігається тон ґрунту з основною фарбою? Якщо ні, то потрібно буде накладати багато шарів, щоб досягти якісного насиченого відтінку.
 • Параметри фарбопульта. Від рівня рівномірності шару, правильності налаштування обладнання та залишків матеріалу в самому пристрої також залежатиме те, скільки необхідно матеріалу, щоб пофарбувати авто.

Також сюди включають і такий параметр, як майстерність. Він теж важливий, адже якщо ви вже не раз здійснювали малярські роботи своїми руками, то, напевно, набили руку в технології нанесення шарів фарби і зможете економічніше витрачати матеріал.

Враховуємо параметр в’язкості

В’язкість – це один із базових параметрів лакофарбових матеріалів. Якщо ви розведете фарбу занадто густо, то на виході отримаєте дефект шару у вигляді апельсинової кірки. Якщо ж ви занадто розбавите матеріал розчинником, то під час нанесення можуть утворюватися патьоки.

Щоб уникнути цих дефектів, а це у свою чергу і перевитрата матеріалу на їх усунення, потрібно чітко дотримуватись інструкції зазначеної виробником фарби щодо пропорції матеріалу та розчинника. Для дозування можна використовувати інструмент як віскозиметр, але якщо його в гаражі немає, то можна використовувати будь-які ємності з нанесеними мітками, що відповідають об’єму речовини. Також як індикатор можна використовувати лінійку.

Також параметр в’язкості може залежати і від температурного режиму, який дотримується в робочій зоні.

Визначаємо витрату фарби на 1 кв. площі при використанні різних видів фарби.

Серед майстрів існує правило, зазвичай на 1 кв.м. кузовної пощади потрібно підготувати близько 200-250 мл фарби. Якщо брати до уваги лак, то тут схема розрахунку та сама, але ще враховуйте і обсяг затверджувача і розчинника. Якщо шарів будь-якого матеріалу дещо помножуйте це значення на два.

Тепер, давайте, приблизно визначимо, скільки літрів фарби потрібно для фарбування авто повністю.

 • На кузов стандартного седана вам необхідно буде близько 2-х літрів акрилової емалі і близько 3-х літрів алкідної фарби.
 • Якщо ж ви вирішили використовувати аерозольні балончики, підготуйте від 2-х до 4-х штук на 1 кв.м.

Також якщо присутні додаткові поверхні для забарвлення, наприклад, ті ж внутрішні поверхні деталі, то об’єм фарби на все авто потрібно збільшувати на 1 літр. А якщо ви купили нову деталь, яку точно потрібно фарбувати з обох боків, то весь обсяг матеріалу можна множити на 2.

Орієнтуйтеся, що в будь-якому випадку мінімальний об’єм фарби, який вам знадобиться, щоб перефарбувати машину – це 2 л.

Ось вам для прикладу таблиця, яка допоможе зорієнтуватися за обсягом фарби, необхідного для різних елементів конструкції кузова.

READ  Де знаходиться бачок ГУР Ford Focus 2

По-перше, врахуйте, що в таблиці встановлено кількість фарби саме в густому вигляді до розведення і додавання пігменту для відтінку. По-друге, якщо ви розраховуватимете лак, то до цього обсягу додавайте 50 грам зверху. По-третє, тут зазначена витрата тих видів фарб, які мають показник низької укрывной здатності. Насправді, використовуваний обсяг може бути меншим.

Яку площу можна пофарбувати за допомогою одного балончика з фарбою?

Якщо ви вирішили робити локальний ремонт ЛКП за допомогою аерозольного балончика, то вам потрібно заздалегідь розрахувати хоча б зразкову їх кількість для всіх етапів робіт. Ми постараємося дати вам приблизні орієнтири.

Стандартного балончика з фарбою вагою 150 грам вистачає на 0.25 кв.м. до 0,5 кв.м. Так, для обробки 1 кв. площі кузова вам потрібно буде близько 2-4 балончиків фарби. Лак розраховується також.

Орієнтуючись на ці значення, ви можете приблизно розрахувати потрібний обсяг матеріалу та вже планувати ваш бюджет.

А як ви робили розрахунки? Чекаємо на ваші поради в коментарях.

Скільки потрібно фарби для фарбування авто?

Одне з перших питань, яке ставить собі автомаляр-початківець – скільки потрібно фарби для фарбування авто? Зрозуміло, що транспортні засоби за габаритами можуть бути різними, і на величезний Chevrolet Субурбан піде вчетверо більше емалі, ніж на компактний DAEWOO Matiz, але існують алгоритми, які дозволяють зрозуміти, скільки матеріалу буде потрібно Вам для фарбування того чи іншого автомобіля.

Три методики вважати витрату емалі для авто

Витрата фарби за таблицею

Щоб точніше визначити скільки фарби треба на авто, можна скористатися різними сервісами. Найбільш достовірні дані ми наведемо.

За норму береться витрата в 200-250 мл на 1 квадратний метр поверхні, що обробляється.

Найпростіший і неточніший метод

Витрата фарби може бути вказана виробником безпосередньо на упаковці. Ці дані не відрізняються великою точністю. Насправді були варіанти, що похибка становила понад 50%. Тому якщо Ви вирішили орієнтуватися на значення, вказані виробником, то відразу слід врахувати і модель фарбопульта, що використовується, і рельєф поверхні, і покриваність фарби. Можемо сказати, що середня витрата, що виходить у більшості малярів, становить:

 • 3-3,5 кілограми фарби та 3-3,5 кілограми лаку на повне фарбування міського автомобіля Golf-класу (такого як Renault Logan або Hyundai Accent);
 • 6 кілограмів фарби та 6 лаку для великого позашляховика або мінівена.

Наведені цифри є максимально усередненими і надані автовласникам для орієнтиру.

Що впливає на витрату?

На те, скільки треба фарби, щоб пофарбувати машину, впливає ряд факторів:

 • стан поверхні авто та її колір;
 • застосовувана технологія роботи;
 • необхідна товщина шару лакофарбових матеріалів;
 • властивості емалі, особливо її покриваність, в’язкість і щільність;
 • особливості налаштування фарбопульта та його типу.

Тепер найважливіші чинники розглянемо докладно.

Стан поверхні є визначальним елементом. Якість шару грунтовки, що працює основою для емалі, може допомогти Вам заощадити, так і змусити наносити додаткові шари. Пухка грунтовка з поганою шліфуванням і високою пористістю вимагатиме більшої витрати фарби. Хороший грунт заощадить витрати наступних шарів покриття при дотриманні техумов нанесення.

Розрахунок кількості фарби для фарбування авто залежить і від типу фарбопульта. Основних видів інструменту три:

 • HP (High Pressure). витрачатиме фарбу великим натиском при високому тиску;
 • HVLP (High Volume Low Pressure) – розроблений після вимог екологів витрачати менше фарби, тому досить економічний у роботі;
 • LVLP (Low Volume Low Pressure) – за витратою матеріалу нічого економічнішого поки що не придумали.

На витрату фарби також впливатимуть її властивості. Наприклад, якісна емаль витрачається менше ніж бюджетні аналоги завдяки своїй високій покриваності. Покриваність. властивість пігментованого ЛКМ перекривати колір поверхні. При нанесенні на ділянку з чорно-білим переходом пігмент фарби повинен усунути цю відмінність кольору поверхні до нуля. Покриваність залежить від кольору, наприклад у білого вона найнижча.

Виходячи з впливу різних факторів на те, скільки фарби потрібно для фарбування авто, підрахувати витрату буде непросто. Але зробити це все ж таки можна.

Визначення витрати дослідним шляхом

Цей метод забере час, але дозволить визначити точну витрату. Щоб визначити скільки потрібно літрів фарби для фарбування авто, проводиться наступний алгоритм дій:

 • купується мінімальна кількість автомобільної фарби (1 банка);
 • за допомогою мірної ємності відмірюється необхідна кількість складу;
 • зафарбовується ділянка поверхні прямокутної площі;
 • з допомогою нехитрих математичних процесів обчислюється площа, яку вистачило фарби;
 • закуповується необхідна кількість складу.

У цій методиці доведеться враховувати те, що якщо автомобіль матиме лакофарбове покриття в кілька шарів, то на перший шар витрата фарби буде найбільшою, а наступні шари вимагатимуть меншу кількість складу (0,15 на 1 кв.м. при використанні акрилових емалей).

READ  Скільки олії в коробку ВАЗ 2110

Окремо варто сказати про аерозольні балончики фарби, які популярні при локальному ремонті ЛКП. Їх витрата становить один стандартний балон (150 мл) на 0,5 м.кв поверхні при максимально економному нанесенні та якісній підготовці попереднього шару.

Що потрібно врахувати під час розрахунку

Щоб зрозуміти, скільки барвника вам потрібно, потрібно врахувати такі фактори:

 • модель авто та його стан;
 • тип та упаковку фарби;
 • наявність або відсутність інструментів, необхідних для фарбування;
 • пора року, погодні умови, місце проведення робіт.

Розрахунок кількості фарби для фарбування автомобіля

Розглянувши найважливіші пункти, розібратися в питанні забарвлення буде набагато простіше.

Скільки потрібно літрів фарби для фарбування авто

Фарбування автомобіля в салоні. задоволення не з дешевих. Але впоратися можна і самотужки, якщо попередньо трохи потренуватися та ознайомитися з основними правилами роботи. Також дуже важливо прорахувати правильну кількість фарби, яка знадобиться для вашого авто. Чому це так важливо і як дізнатися скільки варто пофарбувати машину повністю, ви дізнаєтеся далі.

Детальна інформація

Для якісного фарбування автомобіля потрібно 2-4 балончики на 1 кв. м. Щоб дізнатися точний еквівалент, візьміть до уваги всі фактори, описані вище. Це допоможе точно розрахувати, скільки фарби знадобиться.

Якщо ви хочете пофарбувати окремі деталі, розрахунок для них буде таким:

 • деталь невеликого розміру (крило, дверцята та ін) – 0,15 л;
 • середня деталь (бампер) – близько 0,25 л;
 • велика деталь (капот) – близько 0,5 л.

Коли покриватимете поверхню лаком, витрата речовини буде такою ж. Щоб зробити двошарове нанесення, кількість речовини потрібно помножити вдвічі.

Виходячи з цих даних, можна зробити висновок, що на седан середнього розміру потрібно близько 2 літрів фарби і така ж кількість лаку.

Як зробити правильні розрахунки лаку та фарби

Після нанесення та висихання фарби, поверхню зазвичай покривають лаком. Це допомагає досягти привабливого блиску і покращує зовнішній вигляд автомобіля загалом. Майте на увазі, потрібно купувати кошти однієї торгової марки, щоб їх склад та консистенція були максимально схожими, і витрата буде меншою.

Колір теж відіграє велику роль при фарбуванні. Найгірше наноситься червоний, синій і жовтий, їхня витрата набагато більша. Тому, якщо ви хочете пофарбувати машину повністю, краще віддати перевагу зеленому або сірому кольору. Скільки ж шарів потрібно задля досягнення бажаного результату? Зазвичай фарба наноситься на автомобіль у 2-3 шари, тому треба робити розрахунок.

А ось з лаком ситуація трохи інша. Його розрахунок здійснюється, виходячи із складу. Якщо речовина виготовлена ​​на основі синтетичної смоли, її витрата буде мінімальною. А у акрилових та нітрокомбінованих продуктів укривна здатність трохи гірша.

Зазвичай фарбник наноситься на автомобіль за допомогою фарбопульта. Від його моделі також залежить, скільки коштів ви витрачаєте. При покупці зверніть увагу на дані про коефіцієнт перенесення пістолета. Тобто частина фарби все одно залишиться на стінках приладу, частина піде у витрату в процесі напилення і т.д. Хоча це не такий великий обсяг, його теж потрібно брати його до уваги!

Як розрахувати кількість фарби та лаку для фарбування автомобіля

Також для фарбування можна скористатися балончиком із фарбою або лаком. Для їх розпилення не потрібно ніяких додаткових інструментів, а якість аерозолів знаходиться на високому рівні!

Зазвичай на балончику вказана інформація про те, яку площу автомобіля можна пофарбувати. Але її не можна назвати точною на 100%, адже те, скільки кошти ви витрачаєте, залежатиме від ваших навичок, товщини шару, якості основи та ін.

Сколько банок краски нужно для покраски авто

Правила фарбування

Ми вже говорили про те, що на витрату продукту впливають погодні умови, місце проведення робіт тощо. Ось кілька важливих правил:

 • температура повітря, елементів, що фарбуються, фарби і лаку повинна знаходитися на одному рівні;
 • не можна нагрівати фарбу або елементи вашого автомобіля перед тим, як його пофарбувати;
 • уникнути потік дозволить достатня витримка за часом;
 • щоб фарба лягла рівно, потрібно використовувати «липку серветку», яка усуне частинки сміття та пилу;
 • одягніть спеціальний костюм та маску для захисту обличчя

Під час проведення робіт дотримуйтесь технології фарбування, щоб не витрачати матеріал марно.

Якщо ви трохи потренуєтесь на старих запчастинах, то зрозумієте, що у фарбуванні немає нічого складного. Після вдало проведеного апгрейду залишиться лише добре відполірувати машину і можна знову сідати за кермо!

Сколько КРАСКИ нужно для Покраски авто.[от чего зависят расчеты]18


| Denial of responsibility | Contacts |RSS