Сходження передніх коліс на UAZ Patriot

Сходження передніх коліс на UAZ Patriot: 0.3’04”. 0.9’12”. Сходження передніх коліс на UAZ Patriot регулюється зміною довжини кермової тяги.

Зміна кастору UAZ Patriot кастор – сходрозвал UAZ Patriot

Причини для перевірки кутів розвалу та сходження та кастору (після інших перевірок):. Автомобіль нишпорить на дорозі Автомобіль нишпорить на дорозі Кермо не повертається в початкове положення З’явився шум від покришок в русі.

Розвал коліс на UAZ Patriot

Розвал UAZ Patriot не регулюється. тільки регулювання, ремонт або заміна шворнів.

Зміна кастору UAZ Patriot. що це?

Кастор. це кут подовжнього нахилу осі повороту колеса автомобіля. Для простоти розуміння: кастор. це кут нахилу вилки переднього колеса велосипеда. Якби вилка переднього колеса велосипеда не була нахилена, переднє колесо не поверталося назад у пряме положення при відпусканні керма в русі. На всіх автомобілях той самий принцип.

Кастор впливає на момент, що стабілізує, і на зміну розвалу коліс при повороті керма. Чим більший кастор, тим більший стабілізуючий ефект при вивернутих колесах. Тим більше, силу потрібно застосувати для повороту коліс. Чим більше кастор, тим стійкіший рух по прямій, тому що передні колеса весь час прагнуть стати прямо.

Через те, що точка контакту колеса (при позитивному касторі) з поверхнею лежить за осі повороту, при відхиленні колеса від прямолінійного руху виникають бічні сили, що прагнуть повернути колесо в початкове положення.

Крім того, якщо в початковий момент відхилення коліс від нейтрального положення при проходженні повороту тільки зовнішнє колесо має необхідний негативний розвал, то в міру збільшення відхилення коліс у бік повороту зовнішнє колесо набуває ще більшого негативного розвалу, а негативний розвал внутрішнього колеса зменшується або стає позитивним Таким чином, кастор сприятливо впливає на зчеплення керованих коліс у поворотах.

При повороті в одну зі сторін одне з коліс прагне підняти шасі, інше само піднімається. Таким чином, для повороту коліс необхідно не тільки подолати сили тертя, але й витратити деяку кількість енергії на піднімання шасі. Завдяки цьому і вище описаним бічним силам водій може «відчувати» автомобіль.

При дефектах кузова після ударів цей кут зазвичай змінюється неоднаково. Різниця між цими кутами на лівому та правому колесах зазвичай призводить до відведення автомобіля з прямої косильної волосіні навіть при ідеально відрегульованих інших кутах та якісній гумі.

Із заводу на всіх машинах встановлюю кастор, при якому під час руху колеса самі повертаються у пряме положення, якщо відпустити кермо.

Зміна кута кастору відбувається при ліфті підвіски (при встановленні більш високих пружин), міст повертається щодо осі і автомобіль починає нишпорити по дорозі, в деяких випадках кермо перестає повертатися в нульове положення. Неправильний кут кастору призводить не тільки до погіршення керованості позашляховика, але і може вивести з ладу деякі вузли автомобіля.

Зміна кастору UAZ Patriot

А, щоб повернути автомобілю керованість необхідно повернути міст у вихідне (заводське) становище тобто. змінити кастор. Існує кілька способів зміни кута кастору:

Деякі фахівці вважають, що штатний кут кастору недостатній на UAZ Patriot і рекомендують збільшити кут кастору навіть якщо ви не робили ліфт підвіски. Ми згодні з ними. Для комфортної їзди дорогами з твердим покриттям на великій швидкості слід зробити зміну кастору UAZ Patriot. збільшити кут.

Відгуки клієнтів на зміну кастору UAZ Patriot лише позитивні. Стійкість та керованість UAZ Patriot суттєво покращується. При зміні кастору UAZ Patriot ми зазвичай робимо тюнінг шворні. встановлюємо шкворню на бронзових втулках або підшипниках залежно від передбачуваної експлуатації.

Кут повороту передніх коліс на UAZ Patriot

Кут повороту передніх коліс на UAZ Patriot має бути 31-32 градуси. Кут повороту передніх коліс на UAZ Patriot регулюється спеціальними обмежувальними болтами на передньому мосту.

Спільноти УАЗоводи Блог Сходження на Патріоті за допомогою лазерної рулетки своїми руками

сход, розвал, patriot, своїми

Нещодавно звернув увагу, що начебто зовнішні краї передніх шин стираються дещо швидше за внутрішні. Точніше, я це бачив давно, навіть на задній осі, але не розумів у чому річ, думав, невже в мене задній міст «горбом». А тут доперло, що можна перевірити сходження передніх коліс. Напевно зовнішні краї зношуються на передній осі, а потім при перевзутті ці колеса випадково потрапляють на задню вісь, от і незрозуміла.

Коротке дослідження інтернету показало кілька методів:1. Сервіс.2. 3. Натягування мотузки по периметру коліс та підкладання сірникової коробки під мотузку на задній осі. 4. Лінійкою (підвид. палицею, рейкою, хто до палиць примотує штангель, хто варить з двох профільних труб, що вставляються в один одного тощо). Лазерною рулеткою.

READ  Як правильно встановити акумулятор на автомобіль

Подивився-подумав, все дуже складно, згадав, що я маю лазерну рулетку, подаровану мені батьками просто так. Вирішив спробувати метод N4 у моєму списку.

Виміряв-виміряв, різниця між передом і задом по диску близько 4х мм, хоча всі пишуть про необхідну різницю в 0.5-1.0 мм, і, значить, зайве сходження, машина «косолапит», треба б розтиснути їй булки.

Беремо ключі, відкручуємо муфту на тязі. Ага, хрін там, все це не торкалося майже з часів створення машини, років 7 мінімум і закисло ґрунтовно. Залив «рідким ключем» та поїхав кататися. Катався тиждень. Контрольний замір показав ту саму різницю в 4мм.

На допомогу приходить Валера, газовий пальник та газовий ключ. Треба зауважити, у справі розконтрування та стругування закислих елементів на цій тязі газовий ключ показав себе набагато ефективніше за своїх конкурентів. )))

Як зробити сход розвал на UAZ Patriot

Замінив я рульову тягу і щоб не ганяти по сервісах зробив регулювання сходження коліс на нашому UAZ Patriot самостійно

Крім сходження в УАЗі більше нічого не регулюється, і це спрощує нам наше завдання

Беремо невеликий брусок загальною довжиною близько 1,5 метра. Прив’язуємо або примотуємо до нього штангенциркуль і наш чудо прилад для регулювальних робіт готовий

Упираємо один кінець бруса в диск як показано на фото

З іншого боку висуваємо наш штангенциркуль і доходимо до диска з іншого боку приблизно в цьому місці

Далі дуже акуратно переносимо всі виміри на протилежний бік диска

І домагаємося щоб усе було один на один. Мікрони та частки міліметрів ловити не потрібно, та й на УАЗі це зробити майже неможливо

Регулюємо, якщо у вас все зійшлося, мажемо всі з’єднання фіксатором різьблення і закручуємо Навіщо фіксатор різьблення, щоб не повторити такий досвід

Фіксатор різьблення взяв червоний. Максимальний.

І невеликий відступ. Якщо після заміни рульових тяг, наконечників і регулювання сходження коліс у вас кермо встало не рівно, щодо горизонту, зневірятися не потрібно. У мене кермо встав ось так, з невеликим диферентом на правий бік.

Нічого критичного у цьому немає. Однак їздити не зовсім зручно. Поправити планку керма і виставити горизонт можна, не знімаючи саме кермо. Достатньо відкрити капот і відкрутити один болт ключем на 10

Той самий болт, який тримає кардан кермового колеса. Причому болт потрібно зняти зовсім, інакше ніяк

Регулировка схождения колес на УАЗЕ своими руками

Далі просто скидаємо кермо з приводу і повертаємо у потрібний нам бік. У мене збилося на один шліц. Як правило цього цілком достатньо щоб вирівняти кермо щодо горизонту

Ну і в кінці всього цього ремонту я залив все рясним шаром фарби

Бажаю всім рівних доріг

Бізнес по-російськи…

Люди або зовсім отупелі, або безпосередньо зажерлися

Тепер про профільні сервіси.

Поруч із будинком сервіс Бегемот. Звіт про його відвідування є у моєму БП, почитайте. Є ще сервіс UAZ Профі на Рябіновій, який славиться грамотністю фахівців. Але він взагалі не працює у вихідні, а запис на ремонт там мало не за місяць. сервіс Богацького. Тут без коментарів. Знаючі люди зрозуміють про що я. Є ще сервіс «у НікіШуріка». Відгуки щодо нього хороші. Далекий він від мене, щоправда, але що робити. Подзвонив. Навіть на «попистіти» запис на 2 тижні вперед. До речі, у Нікі Шуріка сходження «за планкою» коштує 1500р. Теж, як би, не дешево, враховуючи простоту виконання та повну відсутність необхідності у спеціалізованому інструменті.

На стенд я все одно поїду, дуже хочеться подивитися на дані щодо заводських налаштувань кастору та реальну заводську «покращену передпродажну підготовку, яка дозволила відмовитися від регламентних робіт з ТО-0» (Цитата). Але виходить, що незважаючи на те, що сервісів по УАЗам набагато більше, безпроблемно відремонтувати машину один хрін не можна.

Багато моїх старих передплатників знають рівень моїх знань у китайцях з двигунами Q491QE. Сказати, що я ці машини знаю краще за деяких майстрів не можу, бо занадто зарозуміло буде. Але знаю ці машини не гірше – це факт. Тобто. руки не з дупи ростуть, голова начебто працює поки. Специфічного інструменту з УАЗу немає, але з часом обростемо обов’язково. Але найголовніше: час купувати книжку з ремонту. Чує моя дупа, що не доля мені жити «білою людиною», знову по лікоть у мазуті доведеться повзати

Сход розвал UAZ Patriot своїми руками

Настав час для великого ТО

Пробіг на момент публікації 114000 км

Сход/развал на UAZ Patriot своїми руками
Автор: Moto-Svoboda Олексій
22.10.2020 09:43

Замінив я рульову тягу і щоб не ганяти по сервісах зробив регулювання сходження коліс на нашому UAZ Patriot самостійно. За великим рахунком, там немає нічого складного.

ШРУС-Кирдик, пробіг 60000 км UAZ Patriot
Автор: Moto-Svoboda Олексій
05.09.2019 22:00

Після покатушок трохи зламалися.

Далеко виїхати не змогли, всього метрів 200 проїхали.

READ  Як відключити штатну сигналізацію на Kalina
Ремонт бампера. UAZ Patriot E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
21.09.2017 18:03

Після чергового маршруту вихідного дня ми трохи розтрощили передній бампер на нашому Патріоті.

Там же можна подивитися фото, де ми впали в канаву)))

Захисне покриття Алігатор E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
21.09.2017 16:35

Настав час трохи оновити свій UAZ Patriot.

Почав із малого, з фарбування порогів. Пороги вирішив пофарбувати захисним покриттям Алігатор.

Як зняти магнітолу UAZ Patriot E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
24.04.2017 19:33

Заліз я тут днями у надра нашого UAZ Patriot. Вирішив перевірити як там антена живе.

Ідуть невеликі перешкоди по радіо.

Заміна зчеплення, пробіг 60 000 км E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
14.10.2016 16:25

Довелося замінити зчеплення. Пробіг всього 60000 км.

Пам’ятатися свого часу на Хантері змінював зчеплення, коли пробіг авто був 140000 км.

А тут ось така непруха.

Рульові наконечники. Patriot E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
26.06.2016 21:25

Пам’ятається мені я хотів зайнятися заміною наконечників на новорічних канікулах.

Ні, не забув, просто ліньки.

Змінюємо сальник хвостовика. UAZ Patriot E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
26.06.2016 20:05

Вирішив таки замінити сальник і заразом зробив невелике ТО нашому Патріоту

Сальник хвостовика потів потіл і ось результат

Чиним склопідйомник. UAZ Patriot E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
26.04.2016 12:48

З ранку сів у наш UAZ, відкрив скло і зрозумів, що назад вже ніяк

Дещо підняли скло, попередньо розібравши обшивку дверей, доїхав до будинку і почав розбирати склопідйомник.

Заміна шрусу. UAZ Patriot E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
16.12.2015 21:15

Пробіг нашого УАЗу на момент ремонту близько 40 000 км.

Не зовсім зрозуміло з чим саме пов’язана така поломка як шрус, та ще й на такому маленькому пробігу.

Заміна роликів. UAZ Patriot E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
07.12.2015 12:33

Засвистіли, зашуміли ролики і як це завжди і буває зовсім недоречним)))

Замінив ролики досить швидко, ніякого підводного каміння виявлено не було.

UAZ Patriot. парктронік, заміна E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
18.11.2015 22:08

Невелика перед історія.

У нашій комплектації, парктроніки встановлює завод-виробник, тобто вони стоять штатно.

Але у нас вони виявилися неробочими, точніше як, просто не було блоку, а датчики в бампері стирчали.

Ще одне ТО E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
22.09.2015 21:38

Сьогодні було зроблено чергове ТЗ. Трохи затягнув із цим, але ось вибрав час і прошелестив усю передню підвіску.

Заміна хрестовини UAZ Hunter E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
01.04.2015 18:23

Дійшли у мене руки і сьогодні поміняв обидві хрестовини на своєму УАЗі

Взагалі, потрібно було зробити це ще давно, але як завжди немає часу, тим більше, що сам кардан лежав як запасний

Чергове Т.О. E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
11.01.2015 17:09

Днями заїхав до друзів на чергове Т.О. Чесно кажучи потрібно було зробити ще восени, але як завжди все відкладав до кращих часів І ось доїхав до сервісу і помчала.

Пофарбувалися бюджетно. E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
23.11.2014 21:46

Фарбування нашої “Крокозябри” або як це було.

Щоправда трохи затяг зі звітом, т.к. пофарбували нашу “Крокозябру” ще влітку цього року, ще до поїздки до Криму.

Ну ось і вибрав я час. Викладаю фото. як це було.

Схождение на УАЗ Патриот

Заміна зчеплення, пробіг 140 000 км E-mail
Автор: Moto-Svoboda Олексій
23.11.2014 14:07

На сьогоднішній день наша “Крокозябра” проїхала 140000 км і настав час замінити зчеплення.

Почалися незрозумілі шуми при роботі зчеплення, та вже й час прийшов зазирнути і подивитися, як там воно.

Одного разу, в холодну зимову пору,

Я з лісу вийшов; був сильний мороз.

Дивлюся, піднімається повільно в гору

Конячка, що везе хмиз воз. Н. А. Некрасов

І так що ж ми маємо? Куплений у лютому місяці 2008 року автомобіль, UAZ Hunter 2007 року випуску в автосалоні “Торг-Маш” або ТОВ “Біоте”, що саме по собі одне й те саме. Само собою наш UAZ, нехай і частково але підготував до бездоріжжя салон Торг Маш, вкотили нам 35″ ковзанки, ліфтанули, поставили один з силових бамперів. На цьому була майже вся підготовка яку ми робили в Торг-Маші. Останнє робили самі або в інших майстерень з тюнінгу такого роду автомобілів, тому що цінник у Торг-Маші зовсім не гуманний. один раз поміняли наконечники рульових (схід/розвал зробили хрінова).І все начебто було так.не риба не м’ясо, то майстри не ті, то запчастини не ті.Взагалі не сервіс а одна нервування.Наш UAZ в цілому був не вибагливий і витривалий.

Пробіг на нашому УАЗі на момент ремонту склав трохи більше 60т.км. Потік сальник задньої півосі і як наслідок гальма (задні) стали трохи гіршими.

Скоро ми маємо далеку дорогу на Кольський і півострів Рибачий, потрібно підготувати автомобіль ґрунтовно. І з сальником півосі, що потекло, їхати так далеко не хочеться.

Призначення сходження коліс

Необхідність перевірки та регулювання сходження, а також розвалу коліс виникає після того, як з ходовою частиною проводилися ремонтні роботи. Також слід відвідати СТО після попадання автомобілем у великі ями чи вибоїни на швидкості, що призводять до порушення цілісності ходової частини. Але навіть якщо автомобіль UAZ Patriot експлуатується виключно гладкими дорогами, то навіть у цьому випадку необхідно періодично відвідувати СТО або займатися регулюванням розвалу-сходження самостійно.

Ще однією ознакою неправильного сходження є нерівномірне знос протектора передніх коліс. Якщо ви помітили, що протектор під’їдений з одного боку, значить терміново необхідно виконати регулювання.

Сходження є параметром, при якому колеса знаходяться у взаємному положенні відносно один одного. При порушенні цього параметра виявляється несиметричне положення коліс щодо один одного. Вони при цьому розчепірені в різні боки, що негативно впливає на ходову частину автомобіля та гуму.

Спеціальний пристрій для регулювання (лінійка)

Розвал і схід. це два абсолютно різні параметри, але які на СТО проводяться спільно. Дізнатися, що на позашляховику UAZ Patriot потрібно провести регулювання сходження нескладно. Для цього необхідно виїхати на рівну та гладку трасу та на швидкості 60-80 км/год відпустити кермо. При цьому якщо автомобіль буде вести в будь-який бік, то терміново потрібне регулювання. В іншому випадку несвоєчасне регулювання спричинить вихід з ладу складових підвіски автомобіля UAZ Patriot. Але як відомо, першими приймають він весь удар такої несправності — це покришки. Все починається з швидкого стирання протекторів у тій чи іншій частині гуми. До того ж, це негативно відбивається і на колісних дисках, спостерігається їх викривлення. Щоб уявляти собі візуально, що є розвалом, а що сходження, нижче представлений ескіз.

Розвалом називається кут, який площину колеса відхиляється від вертикалі. Розвал на UAZ Patriot не регулюється. проводиться тільки регулювання, ремонт або заміна шворнів.

UAZ Patriot: регулювання сходження самостійно

Кожен автовласник неодноразово чув такі терміни, як розвал-сходження. Дані терміни означають необхідність ремонту, який може знадобитися будь-якої хвилини. Пов’язана така потреба ремонту у неякісному дорожньому покритті або експлуатації автомобіля у жорстких умовах бездоріжжя. Власне позашляховик UAZ Patriot і призначений для таких агресивних умов експлуатації, тому кожному автовласнику всюдихода потрібно не тільки знати, що таке розвал-сходження, а й вміти здійснювати регулювання своїми руками.

Самостійне регулювання

Кути розвалу та сходження на позашляховику UAZ Patriot можна відрегулювати самостійно в домашніх умовах, заощадивши при цьому чималу суму грошей. До того ж цю процедуру рекомендується проводити періодично, але не рідше 1-2 разів на рік. Це дозволить позбавити ваш автомобіль від серйозних поломок та необхідності придбання нової гуми.

Отже, якщо ви визначилися, що потрібно відрегулювати розвал і сходження на автомобілі, то насамперед слід переконатися в справності ходової частини. Якщо є необхідність ремонту або заміни деталей підвіски, тоді проводити регулювання кутів установки коліс просто безглуздо.

З’ясувавши, що ходова частина не потребує ремонту, можна розпочати процедуру регулювання кутів установки коліс. Для початку необхідно знайти рівне місце, де проводитимуться такі заходи. Позашляховик UAZ Patriot слід звільнити від зайвої ваги та перевірити тиск у шинах. Це дуже важливо, адже ці параметри можуть стати неправильним регулюванням.

Використання штангенциркуля у вимірах

Приступаємо до роботи регулювання кутів установки коліс та виконуємо такі дії:

 • Спочатку необхідно кермо встановити у прямолінійному положенні, вирівнявши тим самим колеса.
 • Перш ніж регулювати схід, необхідно крейдою нанести позначки з боку колеса в передній частині. Позначки потрібно нанести якомога ближче до дисків.
 • Потрібно взяти спеціальну планку (лінійку) для вимірювання відстані між внутрішньою поверхнею покришок.
 • Лінійку необхідно вперти між двома колесами у зазначених точках. При цьому лінійка не повинна торкатися деталей автомобіля.
 • Потрібно зафіксувати відстань на лінійці.
 • Тепер необхідно перекотити автомобіль вперед і заміряти лінійкою відстань у задній частині коліс, за тими ж точками. При цьому лінійка не повинна торкатися деталей кузова та підвіски.
 • Показання звіряються.
 • Потрібно щоб при вимірі, відстань у передній частині була на 1-1,5 мм менша ніж у задній.
 • Якщо відстань між колесами в задньому положенні менша, ніж у передньому, тоді потрібно подовжити кермові тяги, вирівнявши значення.
 • Якщо значення, навпаки, більші, тоді тяги слід укоротити.
 • Якщо відхилення не будуть перевищувати 1,5 мм, то сходження коліс можна вважати завершеним.

Таким чином, виправити ситуацію можна шляхом подовження або укорочування тяг UAZ Патріоті. Для цього необхідно:

 • За допомогою ключа необхідно послабити контргайку кермової тяги.
 • Обертаючи муфту, змінюється довжина тяги. При цьому контролюється горизонтальне положення спиці рульового колеса.
 • На завершення слід зафіксувати контргайку і на цьому роботу можна вважати успішною.

Ми розглянули, як здійснюються регулювальні заходи на автомобілі UAZ Patriot.

Как на УАЗ Патриот правильно отрегулировать схождение самому

Підсумовуючи, слід зазначити, що сходження коліс автомобіля є дуже важливим, тому що від нього залежить тривалість служби покришок, колісних дисків, та й самої ходової частини позашляховика. Зробивши це один раз, ви зрозумієте принцип і зможете навчити своїх друзів економити на розвал-сходження.