Renault Logan який двигун краще

Table of Contents

Бензинові двигуни

Вид спереду на двигун та його агрегати: 1. компресор кондиціонера; 2. приводний ремінь; 3. генератор; 4. насос гідропідсилювача керма; 5. масляний щуп (покажчик рівня); 6. кришка ГБЦ; 7. котушка запалення; 8. свічки запалювання; 9. ГБЦ; 10. корпус термостата; 11. випускний колектор; 12. труба насоса охолоджуючої рідини; 13. датчик концентрації кисню; 14. датчик тиску масла; 15. технологічна пробка; 16. маховик; 17. блок циліндрів; 18. піддон картера; 19. масляний фільтр

Вид ззаду на двигун: 1. КПП; 2. датчик положення коленвала; 3. впускний трубопровід; 4. датчик абсолютного тиску повітря; 5. датчик температури повітря на впуску; 6. дросельний вузол; 7. регулятор холостого ходу; 8. кришка маслозаливної горловини; 9. паливна рампа; 10.масляний щуп (покажчик рівня); 11. ГБЦ; 12. блок циліндрів; 13. приводний ремінь; 14. піддон картера; 15. датчик детонації; 16. опорний кронштейн впускного трубопроводу; 17. стартер; 18. датчик швидкості

Вид на двигун праворуч: 1. приводний ремінь; 2. шків приводу; 3. напрямна трубка покажчика рівня олії, 4 опорний кронштейн впускного трубопроводу; 5. нижня кришка ременя ГРМ; 6 впускний трубопровід; 7. дросельний вузол; 8. верхня кришка ременя ГРМ; 9. кришка маслозаливної горловини; 10. котушка запалювання; 11 шків насоса гідропідсилювача керма; 12. генератор 13. опорний ролик; 14. ролик натяжного пристрою; 15 шків компресора кондиціонера; 16. піддон картера

Вид на двигун зліва: 1. КПП; 2. компресор кондиціонера; 3. датчик концентрації кисню; 4. генератор; 5. корпус термостата; 6. датчик температури охолоджуючої рідини; 7. ГБЦ; 8. кришка ГБЦ; 9. котушка запалення; 10. маслозаливна горловина; 11. паливна рампа; 12. датчик положення дросельної заслінки; 13. дросельний вузол; 14. впускний трубопровід; 15. датчик температури повітря на впуску; 16. датчик абсолютного тиску повітря у впускному трубопроводі; 17. блок циліндрів; 18. датчик положення коленвала; 19. датчик швидкості автомобіля

Маховик двигуна: 1. вінець для датчика положення колінчастого валу; 2. вінець для пуску двигуна

ГБЦ Головка блоку циліндрів (на фото кришка знята): 1. гвинт кріплення ГБЦ; 2. опора розподільного валу; 3. пружина клапана; 4. тарілка пружини; 5. сухарі; 6. контргайка; 7. регулювальний гвинт; 8. скоба; 9. шків розподільного валу; 10. коромисло клапана; 11. болт кріплення осі коромисел клапанів; 12. вісь коромисел клапанів; 13. упорний фланець розподільного валу пресований у верхню головку шатуна, вільно обертається в бобишках поршня.

Технічні характеристики двигунів

Технічні характеристики двигунів наведені автомобіля Renault Logan у таблиці

Поршні двигуна виготовлені з алюмінієвого сплаву і мають канавки для встановлення поршневих кілець: двох компресійних та одного маслознімного. Олійне кільце обладнане розширювальною пружиною – експандером «expander». Кожен поршень забезпечений поршневим пальцем, що відповідає за розміром групі поршня та групі шатуна.

Шатуни. З верхнього боку до шатуна кріпиться поршень за допомогою поршневого пальця. Нижньою стороною шатуни закріплені на шийках коленвала та обертаються на шатунних підшипниках (вкладишах). Вкладиш являє собою сталеве півкільце певної товщини із замковим виступом. Витягти/встановити вкладиші можна, знявши шатун з коленвала, видаливши при цьому два болта кріплення кришки шатунного підшипника. Шатуни та їх кришки виготовляються в єдиному технологічному процесі та не взаємозамінні. Кожен шатун і кришка пронумеровані та марковані електричним олівцем, щоб уникнути неправильної установки.

Колінчастий вал виготовлений з чавуну і має вісім балансиров (противаг). Колінчастий вал обертається у п’яти корінних підшипниках. Кожен корінний підшипник складається з двох сталевих вкладишів певного розміру та забезпечений отвором для надходження олії, маслонаправляючою канавкою та замковим виступом.

Головка циліндрів та розподільний вал. Розподільний вал синхронізований з оборотами коленвала у співвідношенні 1х2 і обертається за допомогою зубчастого ременя. Розподвал керує вісьма клапанами через повторювачі (штовхачі), розташовані навпроти кожного клапана під кожним кулачком розподільного валу. Теплові зазори клапанів компенсовані прокладками, встановленими між штовхачами та стрижнями клапанів. Розподвал встановлений на «ліжко» у верхній частині головки циліндрів та закріплений п’ятьма кришками підшипників. Клапани розташовані в головці циліндрів у спеціальних напрямних та пружні.

Система змазки. Моторне масло нагнітається в систему маслонасосом, який керується зубчастим колесом, розташованим з правого боку коленвала. Масло з картера надходить у насос через металеве сито, а потім нагнітається в масляний фільтр, розташований із зовнішнього боку блоку циліндрів. Звідти масло надходить до основних підшипників, колінвалу та розподільного валу. Корінні підшипники колінвалу постачаються маслом через отвори, просвердлені в тілі коленвала. Розподільний вал і інші вузли, і елементи головки циліндрів, а також вузли та агрегати двигуна, змащуються маслом по спеціальних каналах.

Заміна дорогих деталей двигуна

Перш ніж замінити розподільні вали, або інші дорогі деталі двигуна внаслідок їх пошкоджень, проконсультуйтеся з кваліфікованими фахівцями. У випадку з розподільними валами, можливо, їх можна відремонтувати, причому коштувати це буде дешевше, ніж покупка нового розподільного валу. Якщо опорні поверхні картера та тримачів пошкоджені, можливо, їх можна розточити та встановити спеціальні проставки. Так як вартість нових компонентів буде досить високою, краще обміркувати всі можливі альтернативні варіанти.

Введення в експлуатацію після капітального ремонту двигуна

Переконайтеся, що рівень моторної олії та охолоджуючої рідини відповідає нормі 2. Переконайтеся, що в баку достатньо пального. 3. Запустіть двигун і дайте йому попрацювати на помірно високій частоті обертання холостого ходу, доки він не прогріється до нормальної робочої температури. 4. Ретельно перевірте систему на наявність витоків моторної олії та охолоджуючої рідини та переконайтеся, що коробка передач та всі елементи керування, особливо гальма, працюють належним чином, перш ніж приступати до дорожнього випробування. Після завершення дорожнього випробування, а також після того, як двигун повністю охолоне, перевірте рівень моторного масла та охолоджуючої рідини.

Рекомендована процедура обкатки після ремонту двигуна

Використовуйте щадний режим експлуатації на перших кількох кілометрах пробігу, щоб переконатися, що масло належним чином циркулює по двигуну, а нові встановлені деталі сіли належним чином. 2. Необхідно бути ще більш обережним, якщо двигун зазнав великого капітального ремонту, у такому разі необхідно буде використовувати автомобіль як він новий. Це означає, що доведеться частіше використовувати коробку передач, а також помірно використовувати дросельну заслінку, принаймні протягом першої 1000 км пробігу. Не варто дотримуватися певного обмеження швидкості, головне, запобігти значному навантаженню під час роботи двигуна і поступово збільшувати його технічні характеристики. Ці рекомендації меншою мірою відносяться до тих автомобілів, на яких капітальний ремонт виконувався частково, хоча, за великим рахунком, все залежить від виду робіт, що виконувались, а також від компонентів, що підлягали заміні. Досвід найкращий порадник, тому що ви легко можете визначити, чи працює двигун належним чином. Якщо у вас виникли сумніви, проконсультуйтеся з офіційним дилером. 3. Якщо ви підозрюєте, що система мастила несправна, вимкніть двигун і спробуйте визначити причину. Якщо двигун працює без масла навіть протягом короткого проміжку часу, це може призвести до серйозних пошкоджень.

Тривалий та регулярний контакт моторної олії з Вашою шкірою, руйнує її природний захист. При тривалому контакті моторного масла зі шкірою, можливе підсушування шкірного покриву. Якщо моторне масло потрапило всередину, не намагайтеся викликати блювоту. Зверніться до лікаря. Відпрацьована олія може містити шкідливі забруднення, які можуть спричинити рак шкіри. При роботі завжди використовуйте спеціальні засоби захисту. Ретельно мийте руки та інші ділянки шкіри, що вступали в контакт із моторними оліями. Дотримуйтесь таких заходів безпеки: Уникайте тривалого та регулярного контакту з моторними оліями та іншими нафтопродуктами. Застосовуйте непроникні захисні рукавички. Не кладіть промаслену ганчір’я в кишені спецодягу. Не носіть спецодяг, забруднений нафтопродуктами. Спецодяг необхідно регулярно прати у спеціальних миючих складах. Не носіть забруднене нафтопродуктами взуття. Якщо Ви поранилися, негайно промийте рану та покрийте її бактерицидним пластиром. Закріпіть пластир бинтом. Якщо рана серйозна, зверніться за першою медичною допомогою. Користуйтеся спеціальними сумішами для захисту шкіри. Наносите склад на чисту шкіру перед кожним робочим днем. Після закінчення роботи, змийте захисний склад разом із брудом та нафтопродуктами. Змийте нафтопродукти та бруд з обличчя та рук, використовуючи господарське мило «72%», або спеціальні очисники. Не використовуйте бензин, гас, дизпаливо та розчинники для видалення залишків нафтопродуктів з Вашої шкіри. Якщо Ви помітили якісь зміни на поверхні шкіри, негайно зверніться до лікаря. Перед роботою, бажано провести очищення (промивання) робочих поверхонь та внутрішніх порожнин вузлів та агрегатів. Якщо є небезпека попадання бризок олії або нафтопродуктів у вічі, використовуйте захисні окуляри, козирки або лицьові маски.

Особливості конструкції та специфікації ДВС

Конструкція двигуна K7J (виробник Automobile Dacia, Румунія) 1.4 л/75 л.з. успадкована від досить старих моторів корпорації Renault 80-х років розробки (серія ExJ) і тому виглядає дещо архаїчно: тут і незвичний ланцюговий привід масляного насоса, що використовувався на агрегатах з нижнім розташуванням розподільних валів, та стародавні коромисли ГРМ. Інші рішення двигуна 1.4 стандартні і нічим не відрізняються від інших чотиритактних 4-циліндрових одновальних моторів типу SOHC: розташування циліндрів рядне вертикальне, 2 клапани на циліндр, привід ГРМ від зубчастого ременя, рідинне охолодження та комбінована система мастила (на найбільш навантажені деталі ДВЗ мастило подається під тиск до всіх інших – простим розбризкуванням). K7J становить понад 400 тис. км пробігу. Мотор 1.4 забезпечує автомобілю наступну динаміку: максималка дорівнює 162 км/год, сотню набирає за 13 секунд.

READ  Де знаходиться номер двигуна Renault Megane 2

Двигун Renault Logan K7M 710 та його наступник K7M 800 (виробництва все тієї ж Automobile Dacia).6 л та 86 л.з. (K7M 800 82 л.з.) по конструкції практично повністю збігаються з K7J, також мають рідинне охолодження, але володіють збільшеним на 10,5 мм ходом поршня, отриманим за рахунок зміни висоти блоку. Також використовуються інші зчеплення та маховик (великого діаметру), а картер коробки має незначні зміни форми. Ресурс K7M теж перевищує 400 тисяч кілометрів по пробігу. Динамічні характеристики двигуна: швидкість на максимумі 172 км/год, 100 км/год за 11.9 сек на відміну від 1.4.

Найбільші відмінності в конструкції та характеристиках спостерігаються у двигуна K4M, незважаючи на те, що цей ДВС 1.6 л та 102 л.з. також є лише черговим розвитком серії K7M. Абсолютно нова 16-клапанна головка блоку циліндрів з двома полегшеними розподільними валами та новою поршневою системою. Тут, нарешті, усунуто необхідність постійного регулювання клапанів ДВС через досить короткі пробіги, усунуто простим застосуванням загальновідомих гідрокомпенсаторів. Мотор прискорює авто до 100 км/год.5 сік, досягаючи максимуму в 180 км дуже хороші показники. Відверто слабких місць у цьому агрегаті вже немає: у систему внесені необхідні зміни в частині помпи та термостату, доопрацювання зазнало і модуль запалення.

До переваг 8-клапанних двигунів можна віднести їхню невисоку вартість, простоту конструкції та непогану надійність. До того ж, ремонтувати мотори буде легко, а момент, що крутить, виявиться досить високим.

Недоліками 8-ми клапанних моторів є те, що вони полягають у підвищеній витраті палива, неякісній роботі на холостому ходу, необхідності регулювання клапанів кожні 20 тисяч кілометрів, підвищений шум двигуна. При обриві ременя ГРМ клапани будуть загнуті.

Сказати про те, який мотор краще складно. Для любителів нових можливостей потрібно рекомендувати шістнадцятиклапанний варіант, тоді як для тих, хто віддає перевагу простоті двигуна, краще підійде його восьмиклапанний варіант.

16-ти клапанний двигун дорожчий в обслуговуванні, так як на ньому встановлено інше навісне обладнання (стартер (артикули та заміна докладніше), генератор та інше).)

renault, logan, який, двигун

Але одне ясно точно, щоб забезпечити максимальний ресурс роботи двигуна, необхідно регулярно міняти моторне масло і дотримуватися температурних режимів роботи двигуна.

Надійний як перше покоління? Renault Logan II | Потримані автомобілі

Симптоми, що вказують на неправильну роботу двигуна:

Переваги та недоліки силових агрегатів

Значний досвід експлуатації автомобілів Renault з усіма трьома типами двигунів з рідинним охолодженням дозволяє скласти досить об’єктивну картину їх сильних і слабких сторін, причому у двох моделей K7J і K7M ці характеристики практично ідентичні, і тільки двигун K4M має значні відмінності в силу більш сучасних технологічних рішень. а який краще, вирішувати вже покупцям.

 • низька вартість та простота конструкції двигунів;
 • надійність: підтверджений моторесурс становить понад 400 тис. км;
 • універсальність та ремонтопридатність;
 • простота технічного обслуговування;
 • високий крутний момент;
 • хороша “еластичність” двигунів, рівна 1.83.
 • щодо високу витрату палива;
 • нестабільність оборотів під час роботи на холостому ходу;
 • відсутність у конструкції гідрокомпенсаторів, як наслідок – необхідність постійного регулювання клапанів (через 20-30 тис.). км);
 • “загин” клапанів при раптовому обриві ременя ГРМ;
 • підвищена “плинність” сальників коленвала;
 • слабка надійність елементів системи охолодження;
 • шумність та схильність до вібрацій.

До переваг моделі K7M перед K7J можна віднести тільки підвищену на 12% максимальну потужність і на 11% максимальний момент, що крутить. Але за ці переваги ДВС 1.6 л розплачується та збільшеним на 4.5% апетитом, тому, яке краще, питання спірне.

 • надійність, практичний ресурс перевищує 400 тис. км пробігу;
 • відповідність екологічним нормам Євро-4;
 • підвищена потужність (102 л).з.);
 • низька шумність та вібростійкість;
 • більш сучасна та надійна система охолодження.

У порівнянні з 8-клапанними моторами, K4M 16V працює набагато тихіше, не схильний до вібрацій і володіє таким же ресурсом, але значно більшими потужністю і крутним моментом.

 • дорогі запчастини;
 • “загин” клапанів при обриві ременя;
 • слабка “еластичність” двигуна, що дорівнює величині 1.53, як наслідок – проблеми з прискоренням автомобіля під час обгонів.

Таким чином, детальний аналіз технічних характеристик всіх трьох зразків ДВС, а також практичний досвід експлуатації Renault Logan із цими силовими установками дозволяє визначитись, який мотор краще. Більш потужний ДВЗ 1.6 л з рідинним охолодженням все ж таки трохи краще свого “старшого брата” 1.4 л. Потужності 75 л.з. просто недостатньо для комфортного керування навантаженим автомобілем ні на заміській трасі, ні в коротких “перебіжках” містом. А в суперечці 16V двигуна з 8V безумовним лідером виступає перший зразок. Єдина характеристика, за якою 16V програє своєму опоненту. “еластичність”. За рештою характеристик 16V краще краще. Двигун V16 з рідинним охолодженням корпорації Renault просто набагато сучасніший і дає більше можливостей водієві.

Застосування на автомобілях

Бюджетні моделі автомобілів Renault Logan 1.4 та Logan 1.6 за майже десятирічну історію присутності на російських дорогах зуміли завоювати визнання багатьох тисяч автолюбителів. Концепція французького виробника, який вирішив у далекому 1998 році створити недорогий і практичний легковий автомобіль, призначений для ринків, що розвиваються, в Росії отримала найтріумфальне продовження і несподіваний розвиток. Якщо в 2005 році все починалося на невеликому майданчику підприємства «Автофрамос» з «викрутковою» складання кількох тисяч машин на місяць, то сьогодні вже Волзький автомобільний завод вибудовує свої річні плани, спираючись на цілий «логанівський» модельний розсип: Renault Logan, Renault Sandero, LADA Largus. Продаж цих трьох моделей у країні в 2014 році перевищив 160 тисяч штук.

У великій мірі таку популярність цим моделям Renault забезпечило використання на них як силові агрегати перевірених і добре зарекомендованих на інших машинах концерну 8V одновальних двигунів внутрішнього згоряння (ДВС) серії K7J 1.4 л та K7M 1.6 л. Флагманом лінійки для Renault Logan прийнято вважати 16V чотирициліндровий агрегат рідинного охолодження з індексом K4M, виробництво якого, крім батьківського підприємства Renault Espana, освоєно також на виробничих майданчиках АвтоВАЗ. Цим 16-капанним мотором з гідними технічними характеристиками досі оснащуються інші моделі Renault (Sandero, Duster, Kangoo, Megane, Fluence), а також LADA Largus і Nissan Almera G11.

Який мотор я рекомендую. Рено Логан K7J

Двигуни лінійки Renault Logan

Значну роль у цьому відіграли ті двигуни, які застосовувалися на машинах. Це силові агрегати, які пройшли випробування часом, і добре зарекомендували себе на інших автомобілях концерну. Зокрема, ми говоримо про восьмиклапанні двигуни серій K7J і K7M з об’ємом в 1,4 і 1,6 літра відповідно. Тим не менш, флагманською моделлю став 16-ти клапанний чотирициліндровий мотор з рідинним типом охолодження, доступний споживачам під індексом K4M.

Вимоги до обслуговування всіх двигунів лінійки Renault Logan

Для забезпечення максимально можливого ресурсу двигуна необхідно слідувати специфікаціям заводу-виробника:

Особливості конструкції двигунів

Одні з наймасовіших силових агрегатів K7J, виробництвом яких займається румунський підрозділ компанії, оснащується значна частина автомобілів.

Двигун K7J на Renault Logan 2006 року. Один з наймасовіших двигунів на це моделі

Їхнім ключовим недоліком варто вважати вік самої конструкції, яка була розроблена ще кілька десятиліть тому, але незважаючи на це моторесурс двигуна становить не менше 400 000 км.

Якщо придивитися, то в K7J можна побачити деякі особливості, характерні для серії ExJ, що випускалася компанією Renault у вісімдесятих роках минулого сторіччя. До таких архаїзм варто віднести ланцюговий привід маслонасоса, старі типи коромисел ГРМ, а також спосіб розміщення деяких деталей. Інші рішення мотора з об’ємом 1,4 літра практично не відрізняються від інших моторів з одним валом з сімейства SOHC.

Це все те ж рядне розташування циліндрів у вертикальному компонуванні, наявність двох клапанів на циліндр, а також система комбінованої подачі мастила. Тим не менш, все це не зменшує переваг двигуна, здатного пропрацювати без капіталки близько чотирьохсот тисяч кілометрів колії. При цьому, Renault Logan з цим силовим агрегатом може розганятися до сотні за тринадцять секунд, утримуючи максимальну швидкість на позначці 162 кілометри на годину.

Двигун K7M

Менш популярний 8-ми клапанний двигун об’ємом 1.6 літри K7M

Варіант K7M зі збільшеним об’ємом мало відрізняється від свого молодшого побратима, тільки ходом поршня, який став більше на 10,5 міліметрів. Крім того, застосовуються інший тип зчеплення та маховик зі збільшеним діаметром. Це дозволило збільшити динамічні та швидкісні показники майже на 10 відсотків. А ось хвороби з недовговічністю троса зчеплення уникнути не вдалося, тому заміна троса зчеплення знайома більшості Логановодів.

Двигун K4M

Найпотужніший 16-ти клапанний двигун з лінійки. Такий двигун ставився на версію автомобіля у комплектації ЛЮКС

А ось мотор K4M з об’ємом 1,6 літра і потужністю 102 кінські сили може похвалитися наявністю 16 клапанів.

Він включає пару полегшених розподільних валів, а також абсолютно нову поршневу систему. Регулювати ж клапана занадто не потрібно, тому що в конструкції присутні гідрокомпенсатори. У цьому,сотня набирається за 10,5 секунд, а максимальна швидкість становитиме 180 кілометрів на годину.

Переваги та недоліки 8-ми клапанних двигунів

До переваг восьмиклапанних моторів можна віднести їх невисоку вартість, простоту конструкції та непогану надійність. До того ж, ремонтувати мотори буде легко, а момент, що крутить, виявиться досить високим.

Щодо недоліків таких моторів, то вони полягають у підвищеній витраті палива, неякісній роботі на холостому ходу, а також необхідності регулювання клапанів кожні 20 тисяч кілометрів. А, при обриві ременя ГРМ, клапани будуть загнуті. І ми вже не говоримо про підвищену галасливість.

Переваги та недоліки 16-ти клапанних двигунів

А ось 16-ти клапанний двигун пропонує збільшений ресурс, відповідність стандарту Євро-4, а також низький рівень шуму. Крім цього, система охолодження виявиться більш надійною та сучасною, ніж у 8-ми клапанного агрегату. Враховуйте лише те, що запчастини на такий мотор будуть дорожчими, проблема загину клапанів залишиться, а показник еластичність двигуна буде мінімальним, що позначиться на якості їзди при обгонах.

READ  Зняття переднього бампера Kia RIO 3

Незабаром російська Lada Granta і французький Renault Logan стануть майже рідними братами (братом і сестрою, певне). Але і сьогодні багато охочих купити авто вибирають саме між ними.

До кінця 2019 року АвтоВАЗ планує поставити на конвеєр нове покоління Lada Granta, яке, за попередніми даними, отримає багато спільного з французьким побратимом. Renault Logan може отримати під капот вазовський мотор. Про це у вересні минулого року говорив Ніколя Мор, керівник Волзького автозаводу: «Альянс має намір використовувати інжинірингову базу АвтоВАЗу для проектів компаній Renault та Nissan. Наприклад, ми вирішили ставити мотори ВАЗ на “Largus”, і на сьогоднішній день цей продукт дуже добре приймається ринком. Ми могли б запропонувати нашим партнерам альянсу адаптувати цей двигун до деяких інших моделей, що реалізуються як на території. так і в інших країнах. Вся робота з адаптації могла бути виконана інженерами ВАЗа».

Як “Granta”, так і “Logan”. представники малого класу “B”. Конкуренція у цьому класі, мабуть, найвища на нашому ринку. Тут також є Almera, RIO та Solaris, Polo, Rapid та ще кілька гравців. Але про них ми поговоримо пізніше. А поки що редакція Авто Півдня.ру провела опитування таксистів Сочі, який седан краще. російська чи французька. Коментарі водив і думки «диванних експертів» читайте нижче.

Нова «Granta» та «Logan» – це одна база, деякі елементи салону, силові агрегати. У автовазовців вже був схожий досвід: напевно, багато хто пам’ятає «Калину» та Datsun, який є, по суті, японським клоном вазівської моделі. «Datsun» у цьому випадку японським назвати можна лише у маренні або під важкими психотропними препаратами. В принципі, це ж можна сказати і про французький паспорт Renault Logan. Модель давно вже отримала російську прописку на вазівському конвеєрі.

Що ж думають про ці машини сочинські таксисти, самі таксистські таксисти у світі таксі, якщо не рахувати Самі Насері?

Звичайно, Logan краще

Більшість висловилися, звичайно, за французьку модель. Головні аргументи: якість складання, витривалий мотор та ходова частина, ліквідність на ринку. Це Сочі. Екстремальних температур тут немає, а за.3 °С діти не ходять до школи.

Станіслав. Renault Logan 2016 року. Стаж у таксі. три роки.

— Вибір у мене між «Логаном» та «Грантою» не стояв. Це дуже дивно було б. Але скоро, кажуть, наші випустять нове покоління, яке буде цікавішим. Ось і подивимося. Якраз мінятиму машину наприкінці року. Якщо буде щось гідне, то чому б і ні. Якщо брати варіанти 2017 чи 2018 року, то мені Logan здається більш надійним. Особливо ходова частина машини. Подейкують, «Granta» сипляться на поганих дорогах.

Стартова (на 24 січня 2019 року). Це буде автомобіль у комплектації Access c 1,6-літровим двигуном потужністю 82 кінські сили. Як трансмісія — 5-ступінчаста «механіка». На борту є: ABS з електронним розподілом гальмівних зусиль, подушка безпеки водія та пасажира, ESP (система стабілізації курсової стійкості) та HSA (система допомоги при торканні на підйомі).

Михайло. Renault Logan 2018 року. Стаж у таксі. один рік.

— Я б порівняв «Logan» із Lada Vesta, а не «Грантою». Ось там можна було б подумати. Але «Vesta» виходить дорожчим за француза, що явно говорить не на користь російської машини. А якщо порівняти попереднє покоління Renault Logan із «Грантою», то у нас серед таксистів досі відбуваються холівари на перекурах із цього приводу. Але навіть і старий «Logan» для мене краще. Ходівка невбивна, надійний мотор. Granta і поряд не варто.

Однозначно, краще за Lada Granta

Але були й такі, хто захищав вітчизняний автопром обома руками, ногами та іншими частинами тіла. Головний аргумент на користь “LADA”. дешевизна обслуговування.

Левон. Lada Granta 2017 року. Стаж у таксі. все життя.

— У мене до цієї машини, яку я купив рік тому, була така сама. Продав, бо вдарили у ДТП сильно. А так би ще їздив та їздив. Майже не ламається. А якщо зламалася, то полагодити варто копійки на будь-який СТО. Усю ходову можна щорічно міняти за 10 тис., ще й з чищенням інжектора. Що ти за ці гроші в «Renault» полагодиш? Колодки поміняєш з гальмівною рідиною і той же інжектор почистиш, тому що бензин у нас жахливий скрізь майже. От і все. Ось тобі та всі аргументи.

Стартовий цінник на седан Lada Granta складає близько 415 тис. з урахуванням акцій (на 24 січня 2019 року). За ці гроші можна придбати машину в комплектації Standart з 1,6-літровим 8-клапанним двигуном потужністю 87 кінських сил. Тут доступні: подушка безпеки водія, кріплення для дитячих сидінь ISOFIX, блокування задніх дверей від відкривання дітьми, антиблокувальна система з електронним розподілом гальмівних сил (ABS, EBD), система допоміжного гальмування (BAS).

Роман. Lada Granta 2018 року. Стаж у таксі – шість років.

Думка вільного російського суспільства

А ось що пишуть користувачі російськомовного інтернету (оографія та пунктуація оригіналів збережені).

«Це який же треба збочений смак мати, щоб сказати, що Logan виглядає цікавіше Granta. Це навіть не смак, а просто холопське мислення. Йому все імпортне буде завжди красивішим і кращим. На мою думку, вони обидва не красені, а йGranta не сказати, що страшніше», — вважає користувач Костянтин Гулідін.

« Логани у нас і 10-13-річні в таксі містом катаються, помирати поки що не мають наміру. Granta у таксі приїхала 2014 року, деренчить і охає, наскрізь хвора. Це суперечка для дурнів, або, як завжди — реклама Жигулів ». поділився думкою Григорій Крокс.

А користувач Stanislav Chercheja виступив одразу з пропозицією: «Нова Granta ліфтбек. Супер. Треба брати. Тим більше, півмільйона. А за 550 000 можна у чудовій комплектації Люкс з ручною коробкою. І ходова нічого. ABS, BAS і так далі».

Користувач bukai 012: « Granta набагато економічніший і ремонт дешевше майже вдвічі. У КПП передавальні числа підібрані набагато краще, ніж у Логана і Степвая ».

Користувач Ромчик: «Маючи в кишені понад п’ятсот тисяч, я ці дві тачки навіть не розглядатиму».

Який автомобіль краще, Lada Granta чи Renault Logan, з’ясувати складно. Будь-яке судження щодо цього буде суб’єктивним за визначенням. Вибирати споживачеві. Що стосується об’єктивних моментів, то тут варто врахувати, що порівняно скоро вийде нова «Granta». Тобто думати про стару явно не найкращий час, якщо, звичайно, немає мети миттєвої покупки, термінової потреби або того самого почуття «просто захотілося».

А вже як капіталовкладення автомобіль далеко не найкращий варіант. Якщо ви, звичайно, не таксист.

Комплектації

Компактний автомобіль спочатку розроблявся для автовласників з невеликим достатком, тому виробник направив усі зусилля на здешевлення моделі.

Це не означає, що компанія Renault вирішила створити ненадійну та кволу машину, але жодних крутих наворотів у Сімболі не передбачалося.

З конвеєра «Автофрамоса» сходили седани лише у двох основних комплектаціях – Authentique та Expression.

Базовою вважається модифікація Authentique 1.4 МТ, цей автомобіль має дуже скромне оснащення:

Запасне колесо – повнорозмірне, і воно розміщується у багажнику, всі склопідйомники з механічним приводом, бічні дзеркала регулюються вручну.

Передні сидіння оснащені механічним регулюванням у 4-х положеннях, рульова колонка по вильоту не регулюється, тільки по висоті.

Комплектація Expression з 98-сильним мотором і АКПП на Симбол найбагатша, тут уже встановлюється:

 • бортовий комп’ютер;
 • кондиціонер;
 • електродзеркала;
 • протитуманні фари;
 • іммобілайзер;
 • аудіосистема із CD-програвачем;
 • електросклопідйомники всіх дверей.

За додаткову плату вдасться замовити автомобіль із системою ABS, пасажирським арбегом та підігрівом передніх сидінь.

Відмінною особливістю всіх Symbol-1 російського складання є наявність штатного сталевого захисту під двигуном, колір “металік” є додатковою опцією, і за нього береться окрема плата.

Який із двигунів Renault Logan краще взяти?

Автомобілі Renault Logan – надійні та економічні сімейні автомобілі. Renault Logan має найоптимальніші технічні характеристики двигуна, що дозволяє автомобілю бути найкращим у своєму класі бюджетних малолітражок. Renault Logan виробляються з бензиновим та дизельним типом двигуна. Витрата палива в моторі, що працює на бензиновому паливі, становить змішаному циклі. 7,3 літра на кожні 100 км. Витрата палива в автомобілі, що працює на дизельному типі двигуна, становить лише 4,5 літри у змішаному циклі. Також на автомобілі допускається встановлення газового обладнання.

Загальна концепція і бензинових та дизельних моторів Renault Logan полягала в економічності, низькій ціні та роботі на не дуже якісному паливі. Більшість Renault Logan, поширених у Росії, їздять на бензинових моторах типу Renault K7J, Renault K7M. Renault K7J має робочий об’єм 1,4 куб. літра та потужність 75 кінських сил. Крутний момент двигуна становить 112 Нм і 3000 об/хв., а розвивається on DO 5500 об/хв. Renault K7M випускається з об’ємом 1,6 куб. літрів, потужністю до 87 кінських сил і крутним моментом 3000 об/хв. Різниця в потужності крутного моменту залежить від екологічного класу двигуна. Сучасні версії бензинових двигунів Renault Logan не випускаються такими потужними, вони втратили кілька кінських сил і нанометрів моменту, що крутить.

РЕНО ЛОГАН 2 робочий КІНЬ!!! (82 або 113 л.с) огляд від Енергетика

Цей мотор дещо спрощений під можливість використовувати бензин 92 марки. Мотор має потужність в 102 кінські сили, а в автомобілях з автоматичною коробкою передач, цей показник становить 103 кінські сили, при моменті, що крутить, 147 Нм і понад 5000 об/хв. Мотор марки K4M більш сучасної конструкції, ніж попередні 8-клапанники Renault Logan. Тут уже є гідрокомпенсатори, а за запалювання відповідає не одна котушка на всі циліндри, а індивідуальні. Бензинові мотори Renault Logan надійні та здатні пройти 300 тисяч км без ремонтів та поломок при плановому технічному обслуговуванні. Усі мотори Renault Logan працюють на 92 бензині. Можлива прошивка двигуна під 95 бензин.

READ  Як зняти фару на Renault Logan

Об’єм двигуна становить 1,5 куб. літрів. При цьому мотор має відмінну тяглову силу і крутний момент в 240 Нм. Мотор дозволяє автомобілю розігнатися зі старту до швидкості 100 км/год лише за 10,4 секунди, тоді як на бензинових моделях цей показник становить 13,7 секунди. Є модифікації дизельних двигунів з об’ємом 2 куб. літра. Двигуни відрізняються потужністю, економічністю та екологічністю. Вони забезпечені багатьма технологіями, що дозволяють зменшити викид шкідливих речовин в атмосферу.

ДВС Renault Logan 1 1.4 – K7J

Двигун Renault Logan з маркуванням K7J відрізняється малокубатурним об’ємом 1,4 літра і є 8-клапанною установкою.

Складання моторів проходило на турецькому заводі в місті Бурсі, а після – у Пітешті (Румунія), протягом 1997-2016 років. Крім Logan, цією моделлю двигуна агрегували деякі комплектації Sandero, Symbol.

Характеристики

Базова комплектація автомобілів Renault Logan оснащена рядним інжекторним двигуном.4 літри (точний об’єм 1390 см³). Конструкція двигуна передбачає 8 клапанів, 4 циліндри діаметром 79,5 міліметрів. Хід поршня дорівнює 70 мм. При граничній потужності 75 кінських сил величина моменту, що крутить, досягає 114 Нм. Показник ступеня стиснення дорівнює 9,5.

Для роботи заливається паливо АІ-92. Відповідно до європейських стандартів, установка відноситься до екологічного класу ЄВРО 2/3/4.

У міському циклі на 100 км пробігу Renault Logan 2005 з МКПП потрібно 9,5 літрів палива, витрата по трасі становить 5,5 літрів. У змішаному режимі двигун витрачає 6,8 літрів на кожні 100 кілометрів.

Переваги, мінуси та проблеми

K7J відрізняється простотою складання і заслуговує на довіру щодо надійності. Ремонт, якщо буде потрібно, проведуть майстри багатьох сервісних центрів. Для обслуговування установки можна знайти як недорогі б/у деталі, аналоги, нові оригінальні запчастини. Крім того, на вторинному ринку без проблем можна знайти донорні ДВЗ.

За переваг мотор також має ряд недоліків.

Найголовніший – низька потужність та неекономічність. При роботі непокоїть шумом, вібрацією. Непоодинокі випадки численних несерйозних несправностей. Також серед мінусів – відсутність гідрокомпенсаторів.

Поширеною проблемою для установок Logan, випущених із заводів до 2012 року, стало утворення тріщин котушки запалення, що пов’язано з недоробкою конструкції котушки. Через тріщини просочувалася вода, що миттєво призводило до троїння. Нерідкі також випадки нестабільності оборотів на холостому ходу. Ця проблема пов’язана із забрудненнями дросельного механізму, паливних форсунок та регулятора холостих оборотів.

Іноді передній сальник колінчастого валу, кришка клапанів та маслоотделитель стають зосередженням підтікань моторного масла. З-під корпусу термостата може підтікати охолодна рідина.

Ремінь газорозподільного механізму відрізняється надійністю і здатний проходити навіть більше заявленого регламентом ресурсу в 60 тис. км, проте клин помпи або ролика натягу призводить до обриву приводу. У свою чергу, це закінчується тим, що двигун Renault Logan гніт клапана. Нерідкі випадки виходу з ладу опор, демпферного шківа колінчастого валу. Також важливо терміново регулювати теплові зазори в клапанах.

При дотриманні всіх вимог регламентного обслуговування ресурс двигуна досягає 300-350 тисяч кілометрів, проте багато установок здатнівикочувати навіть 400 тисяч.

Logan характеристики двигуна

Як уже було сказано вище, у Renault Logan характеристики двигуна оптимальні в усіх відношеннях. При цьому автомобіль ніяк не назвеш бюджетним, і цьому підтвердженням служать відгуки багатьох автовласників Росії і країн СНД.

На сьогоднішній день на територію Росії поставляються моделі з виключно бензиновими двигунами, однак і тут вам буде з чого вибрати. Якісні характеристики двигуна Renault Logan роблять це авто придатним для їзди хорошими міськими і нерівними путівцями. Вище було наведено короткий опис того, який об’єм двигуна Renault Logan мають варіації цього автомобіля (1,4 л, 1.6 літрів з 8 та 16 клапанами). Загалом, вони мають мало відмінностей, серед яких – підвищена швидкість та динамічність. Кожна з моделей відрізняється відмінною економічністю палива та надійністю. Хороша потужність двигуна Renault Logan у розмірі 75, 84, 102 конячок, починаючи від двигуна з 1,4 літрів об’єму відповідно. це те, що потрібно для швидкої, легкої та комфортної їзди.

Давайте зробимо детальніший огляд пристрою двигуна Renault Logan та особливостей його роботи.

Renault Logan який двигун краще 102 або 113

Renault Logan вийшов на Російський ринок у середині 00-х і став першою доступною іномаркою на Російському ринку, за 14 років, що продається Logan, він зарекомендував себе, як надійний, невибагливий та ремонтопридатний автомобіль. Зараз у Logana досить багато конкурентів і він поступився своїми позиціями такими автомобілями, як LADA Vesta, Kia RIO, Hyundai Solaris, Hyundai Creta, Volkswagen Polo, але з впевненістю посідає 12 місце в рейтингу продажів нових автомобілів, за листопад місяць 2019 року продано 3057 седанів. У цій статті я хочу поговорити про мотори та коробки Renault Logan, про також про їх ресурс та нюанси експлуатації.

На Renault Logan другого покоління, встановлюється три двигуни:

 • 1.6 л, 82 л.з., K7M, коробка передач п’ятиступінчаста механічна. Восьмиклапанний мотор з чавунним блоком циліндрів, двигун простий та надійний. Привід ГРМ ремінної, що вимагає заміни раз на 60 тис.км., гідрокомпенсаторів немає, тому перевірку теплових проміжків рекомендується проводити раз 80 тис.км. Середній ресурс до першого капітального ремонту 400 тис.км., що за сучасними мірками, у вік одноразових моторів дуже непогано. Чекати, якоїсь динаміки від Логана з молодшим мотором не коштуватиме, до 100 км/год він розганяється за 14 сек.
 • 1.6 л, 102 л.з. K4M, коробка передач чотирьох ступінчаста автоматична, один з найнадійніших моторів у лінійці Renault, блок циліндрів чавунний, привід ГРМ ремінний, регламентний ресурс заміни ременя, раз 60 тис.км., на двигуні встановлені гідрокомпенсатори, тому він ідеально підходить під установку ГБО. Середній ресурс 500 тис.км. Якщо порівнювати динаміку з молодшим восьмиклапанним мотором, то 102 сильний агрегат динамічніший, розгін до 100 км/год за 11,7 сек.;
 • Найдинамічнішим та економічним у плані витрати палива є агрегат 1.6 л, 113 л.з., H4M, коробка передач п’яти ступінчаста механічна або варіатор, блок циліндрів алюмінієвий, привод ГРМ ланцюговий, ланцюг змінюється разів 200 тис.км., гідрокоменсаторів немає, перевірку теплових зазорів рекомендується проводити раз на 90 тис.км., але власники часто нехтують цією процедурою, без наслідків для двигуна. Середній ресурс 400 тис.км.

Виробництво всіх трьох двигунів локалізовано в Тольятті.

 • Механічна коробка, надійна і при адекватній експлуатації її ресурс можна порівняти з ресурсом двигуна. Масло рекомендується міняти раз на 70-80 тис.км. Зчеплення вистачає на 100-150 тис.км., вартість комплекту від 10 тис.;
 • Чотирьох ступінчаста АКПП, з індексом DP-2, середній ресурс до капітального ремонту 130-150тис.км., масло сервісмени рекомендують міняти раз на 50 тис.км.;
 • Варіатор Jatco, досить надійний і економічний, він встановлюється тільки на Logan у версії City, масло в агрегаті сервісмени рекомендують міняти раз на 60 тис.км., середній ресурс 250 тис.км.

Підіб’ємо підсумок, Renault Logan це не вибагливий, надійний та ремонтопридатний автомобіль. Зв’язування двигуна 1.6 л, 82 л.з. і п’яти ступінчастої механіки підійде любителям неквапливої, стабільної їзди по місту, двигуна Логану відверто мало. Двигун 1.6 л, 102 л.з. хоч і надійний, але йде тепер тільки в парі з чотирма ступінчастим автоматом, автомат не дуже надійний, та й рідко виходжує більше 150 тис.км., навіть при своєчасному обслуговуванні та адекватній експлуатації. Оптимальний мотор для Логана H4M, він економічний і динамічний, коробку можна вибрати механічну або варіатор, обидві вони досить надійні і добре себе зарекомендували.

Дякую, що дочитали до кінця. Підписуйтесь на канал, ставте лайки , попереду ще багато цікавого. Статті на каналі виходять щодня.

Двигун К4М

На Renault Logan встановлюють і 16 клапанні двигуни. Із заводу виходять авто укомплектовані силовими агрегатами К4М. Цей тип двигуна є продовженням розвитку сімейства К7. Основною конструктивною відмінністю є виконання двигуна за схемою DOHC. Застосовується два розподільні вали, встановлені в зміненій головці клапанів.

Схема є традиційною, і конструктивне рішення дозволило уникнути використання коромисел як штовхачів. Зусилля передається безпосередньо з кулачків розподільного валу на шток клапана. Технічні характеристики двигуна дозволяють отримувати 113-115 л.з., але особливістю даного варіанту силової установки є наявність яскраво вираженого пікового значення моменту, що крутить.

Залежність моменту, що крутить, від оборотів практично лінійна з підвищення до 160 Нм на 4500 об/хв і подальшим зниженням до 135 Нм на 7000 об/хв. Двигун досить спритний. Максимальна потужність знімається за 6800 об/хв.

На російський варіант виконання Renault Logan двигун К4М поставляється з індексом 490. Цей же тип силової установки монтується у LADA Largus. Щоб відповісти на запитання чи гне клапана на цьому типі двигунів, необхідно звернутися до конструкції, на базі якої був спроектований цей двигун.

renault, logan, який, двигун

Ресурс силової установки К4М складає 400 000 км., як і свого попередника. Закладені заводом-виробником показники підтверджуються в умовах реальної експлуатації.

Але сьогодні ми не говоритимемо про сумне. Перейдемо до найнадійніших моторів, які до цього часу встановлюються на автомобілі Renault: це дві модифікації – двигун K7M та K4M. Двигун K7M. чудовий за надійністю двигун. Він невибагливий, має моторесурс до 400 тисяч кілометрів пробігу.

Двигун у зборі RENAULT LOGAN 8 клапанів 1.6 НОВИЙ K7MF410 82 л. з RENAULT 8201315726. ≈ 85 000. Поставляється у зборі з блоком циліндрів, головка блоку циліндрів, ГРМ, водяний насос (помпа), Щуп, датчик.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS