Renault Fluence заміна двигуна пічки

Table of Contents

Заміна моторчика пічки Renault Fluence

Резистор обігрівача. пристрій, призначений для регулювання обертів вентилятора. Завдяки даній деталі здійснюється злагоджене функціонування всіх робочих потоків повітря в салоні. При цьому можна здійснювати регулювання як усієї системи, так і її окремих компонентів.

Принцип роботи

Резистори використовуються у багатьох електричних схемах т/с. Головне завдання елемента контролювати і розподіляти струм, який подається до деталі, що його споживає.

В авто джерелом енергії є АКБ. Прилад здатний генерувати електрозаряди для всіх компонентів автомобільної системи. Резистор змінює значення струму на необхідне для функціонування конкретного елемента. Якщо резистор поламається, то на обігрівач буде йти більша напруга, ніж потрібно для його роботи, що негативно позначиться на його працездатності. Крім того, це може призвести до поломки деталей обігрівача.

Причини виходу з ладу

 • великі навантаження на деталь;
 • часте та тривале використання обігрівача на максимальних оборотах;
 • ушкодження у проводці;
 • початкова низька якість деталі.

Часто згоряє термозапобіжник. Це відбувається через знос втулок вентилятора, недостатнього обдування і, як наслідок, слабкого охолодження, через накопиченого пилу у фільтрі салону. Справа в тому, що провідники приладу тонкі та крихкі, вони виступають у ролі опору, через що відбувається їх перегрівання та поломка.

У нас можна купити резистор обігрівача для Renault Kangoo за 2036. Уточнюйте актуальні ціни на запчастини у консультанта.

В кінцевому рахунку, деталь нагрівається і виходить з ладу, а автомобіль втрачає можливість роботи на малих та середніх оборотах вентилятора обігрівача.

Ознаки поломки

Очевидною ознакою поломки резистора обігрівача є відсутність можливості виконувати регулювання швидкості роботи елемента. Спочатку може перестати функціонувати одна із швидкостей обігрівача, а потім і всі інші. У результаті залишається лише можливість роботи пристрою на максимальних оборотах, при цьому вентилятор видає сильний гул.

Для відновлення працездатності системи знадобиться ремонт або заміна непридатної деталі.

Заміна

Більшість поломок, що трапляються під час експлуатації, власники авто можуть виправити самостійно без допомоги професіоналів.

Набір додаткового опору знаходиться з боку водія у районі педального вузла.

Щоб демонтувати резистор, необхідно:

 • Від’єднати штекер з роз’єму деталі (має два клямки з боків).
 • Викрутити гвинт.
 • Зсунути резистор вгору та витягнути.
 • Замінити деталь на нову.

У деяких випадках можна відремонтувати старий резистор, перепаяти термозахист. Встановлення деталі виконується за інструкцією, описаною вище у зворотному порядку.

Також необхідно перевірити стан вентилятора обігрівача, щоб уникнути повторних поломок.

Замовити запчастини для Renault Kangoo

Щоб купити регулятор швидкості для Renault Kangoo, зв’яжіться з нашою компанією «Avetron» через телефонний зв’язок або інтернет. Співробітники компанії уточнять деталі замовлення, а за необхідності проведуть безкоштовну консультацію.

Принцип роботи печі

Система опалення в автомобілях Renault Duster, Logan та Megane конструктивно складається з радіаторного пристрою, шлангів, за якими циркулює антифриз, повітродувів, заслінок та вентилятора. У салоні авто, на центральній консолі також розміщується блок керування, за допомогою якого регулюється сила повітряного потоку. До радіаторного пристрою підключаються два шланги, по них у вузол надходить холодоагент. Антифриз циркулює за системою завдяки роботі насоса.

Коли силовий агрегат нагрівається до робочої температури, в системі здійснюється тепловий обмін. Холодоагент охолоджує сам мотор, забираючи від нього тепло, внаслідок чого гаряча рідина надходить на радіаторний вузол, який нагрівається за принципом звичайної побутової батареї. Вентилятор проганяє через вузол холодний повітряний потік, внаслідок чого знову здійснюється обмін теплом. пристрій віддає тепло повітрю, яке його охолоджує. У результаті гарячий повітряний потік надходить у салон транспортного засобу, а сам антифриз знову надходить у силовий агрегат та охолоджує його.

Зняття двигуна обігрівача Megane3/Fluence. Діагностика.

Як зняти моторчик пічки

Для роботи знадобляться викрутки різних розмірів, налобний ліхтарик, щітки та запасні кріплення про всяк випадок. Насамперед потрібно демонтувати бардачок. З цим кроком зазвичай труднощів не виникає. Потрібно також від’єднати контакти обдува переднього пасажирського крісла, плафона бардачка, патрубок його вентиляції. На наступному етапі потрібно опустити і відкинути спинку того самого пасажирського сидіння. Потрібно розміститися так, щоб голова опинилася всередині торпеди під пасажирським air bag. Повітропровід потрібно демонтувати. Погляду водія постає блок моторчиків заслінок і грат повітрозабірника. Злегка підколупати викруткою для від’єднання моторчика заслінки рециркуляції, потім відключити від нього фішку. В результаті повинні відкритися всі гвинти кріплення грати, крім верхнього з прізвиськом «на годину».

Тепер настала черга відкрутити ці гвинти і зняти ґрати. Ціль досягнута. моторчик пічки легко дістати. Два гвинти, що кріплять його за крильчаткою, потрібно видаляти магнітним наконечником. Інакше вони приземляться у повітряний фільтр, звідки їх виколупати буде непросто. Потрібно лише зняти цю деталь і отримати доступ до крильчатки. Силою обох рук треба провертати її за годинниковою стрілкою до упору. Процедура завершена. Після зняття моторчика його очищають від бруду та промивають за допомогою дифузора та заслінки рециркуляції. Але через косячну конструкцію досягти чистоти варто великих зусиль, тому багато водіїв просто викидають старий брудний моторчик і встановлюють новий. Складання нового моторчика обігрівача виконується у зворотній послідовності.

READ  ВАЗ 2115 на неодружених не гріє пічка

Заміна двигуна пічки Renault Fluence

Піч – невід’ємна частина комфорту будь-якого автомобіля. Французький автобудівник Renault знає про це. Опалення автомобілів сімейства Fluence в цілому надійне, проте трапляються неполадки. Водії помічають відсутність роботи пічки вже при настанні холодів. Підозри найчастіше падають на моторчик пічки. На численні прохання читачів наводимо докладну інструкцію щодо його заміни.

Заміна моторчика пічки Renault Fluence.

Заміна двигуна пічки Renault Symbol

Безперебійна та коректна робота всіх систем та вузлів автомобіля є запорукою безпечного та комфортного водіння. Деякі проблеми стають гострими з настанням зимових холодів. Питання може стосуватися справності роботи опалювальної системи, коли з ладу виходить вентилятор пічки. Обігрівач необхідний не тільки для підтримки в салоні транспортного засобу комфортної температури. Поломка механізму може призвести і до інших неприємностей.

Вентилятор обігрівача Renault Symbol може вийти з ладу з наступних причин:

 • Зруйнувався заспокійник, розташований із внутрішньої сторони розширювального бачка. Елемент є спеціальною перегородкою, яка в процесі експлуатації старіє і починає виходити з ладу. Пластик руйнується на дрібні частинки, які здатні забити шланги радіатора.
 • Додавання в охолодну рідину герметизуючих добавок. Часто, при появі течі, автовласники нехтують ремонтом або заміною радіатора та застосовують спеціальні присадки. Використання неякісного продукту може призвести до засмічення трубок. У радіаторі в ході експлуатації також може з’явитися накип, що сприяє утворенню засорів.
 • Проблеми з електричними компонентами. Нерідко з ладу виходить реле запалювання, розташоване під щитком приладів. Причиною може стати і запобіжник, що перегорів, через коротке замикання.

Щоб дізнатися, чому перестав функціонувати двигун пічки, необхідно зрозуміти, як влаштована дана система. Вузол складається з наступних компонентів: САУО контролер, мікроредуктор та датчик для вимірювання температури в салоні. У деяких випадках ремонт обігрівача не потрібний, перебої роботи можуть бути пов’язані з накопиченням пилу та бруду. Чищення механізму може повернути працездатність системи.

Двигун Renault Symbol

Про необхідність заміни радіатора обігрівача здатні розповісти такі ознаки:

 • У салон проникає специфічний запах охолоджуючої рідини.
 • Піч не гріє або виробляє недостатньо тепла.
 • У салоні автомобіля виникає димчаста завіса.
 • Відбувається запотівання скла.

Про вентилятора, що вийшов з ладу, можуть розповісти й інші ознаки. Піч починає видавати звуки схожі на завивання або з’являються звуки іншого характеру.

Заміна моторчика пічки.

Всім доброго дня. Вважаю за потрібне поділитися досвідом, отриманим мною при заміні вентилятора обігрівача.Як роблю я: знімаю бардачок. тут, я вважаю, не виникне проблем. відкручуємо три торкси під пластиковою накладкою в салоні, два. під правою заглушкою торпеди (де знаходиться вимикач пасажирського айрбега) і один. усередині бардачку, біля плафона підсвічування, від’єднуємо контакти від плафона, патрубок вентиляції бардачка, після чого смикаємо його на себе. Після чого знімаємо повітропровід, що йде на обдування ніг пасажира. Далі, я опускаю пасажирське сидіння до упору вниз, відкидаю спинку, укладаю ногами до підголовника. Не забуваємо про налобний ліхтарик! Таким чином, наша голова опиняється всередині торпеди біля пасажирського айрбега. Потім, знімаємо повітропровід, що проходить над нашою головою — той, що йде «на обличчя» пасажиру. Після всіх цих маніпуляцій мені — зростання 186, статура більша за середню — цілком вистачало місця для комфортної роботи. Тепер ми бачимо блок із моторчиками заслінок пічки — три штуки, ґрати забору повітря із салону. Моторчик приводу заслінки рециркуляції необхідно від’єднати від приводу і відключити від нього фішку. мені вдалося це зробити тільки підколупнув викруткою. Гвинти, що кріплять решітку, видно всі, крім верхнього, який знаходиться, що називається, «на годину».

Повний розмір той самий малопомітний гвинтик

Після відкручування всіх – здається, трьох, гвинтів, знімаємо ґрати. Після чого бачимо

Повний розмір вже знята, з зазначеними місцями для гвинтів ось цю штуку (тут вже знята, на жаль) саме в такому ракурсі. Два гвинти. ЗА крильчаткою, їх бажано відкручувати магнітним наконечником, інакше. як мені вперше. доведеться їх виколупувати з відсіку повітряного фільтра, у разі падіння Х) Так само знімаємо і цю шнягу і отримуємо доступ до крильчатки. Беремо в руку руку і повертаємо. у мене на пробігу в 190. вона вкрай не хотіла провертатися, але я її вмовив. за годинниковою стрілкою. Хтось говорить про те, що допомагав собі викруткою – чесно, я не розумію – як.

У процесі демонтажу буде очевидний серйозний одвірок конструкції. весь бруд з вулиці летить і осідає на моторчику, на решітці. там все в дикому бруді просто. Я носив додому і заслінку рециркуляції, і дифузор — для миття, бо бруду там було тонн десять.

Тест моторчика

Покрокова інструкція щодо заміни вентилятора обігрівача

 • Переводимо перемикач у положення “OFF” і тим самим вимикаємо бічну пасажирську подушку безпеки.
 • Стягуємо гумовий ущільнювач дверей у районі кришки бічної подушки.
 • Знімаємо кришку подушки з засувок, віджимаємо фіксатор і відключаємо роз’єм живлення.
 • Після зняття кришки у нас з’явився доступ до двох гвинтів кріплення бардачка. Відкручуємо гвинти, вони під Torx T20.
 • Змивати декоративну накладку зверху бардачка. Підставляємо пальці під накладку та тягнемо на себе.
 • Після зняття накладки відкрилося ще три гвинти кріплення бардачка. Відкручуємо гвинти, вони теж під Torx T20.
 • Відкручуємо останній гвинт кріплення бардачка всередині.
 • Смикаємо бардачок на себе, трохи висуваємо і відключаємо роз’єм живлення на лампу підсвічування.
 • Демонтуємо нижній повітропровід, який дме в ноги. Виймаємо одну кліпсу кріплення та дістаємо повітропровід з грубки.
 • Знімаємо роз’єм із моторчика змішувача. Плоский викруткою віджимаємо фіксатор і стягуємо роз’єм на себе.
 • Демонтуємо верхній повітропровід, який дме на пасажира. Виймаємо одну кліпсу кріплення та дістаємо повітропровід з грубки.
 • Відштовхуємо викруткою пластиковий фіксатор та звільняємо тягу заслінки. Перед зняттям запам’ятайте, як стояла тяга.
 • Відкручуємо три гвинти кріплення заслінки під хрестову викрутку.
 • Трохи відводимо заслінку на себе та знімаємо її.
 • Відкручуємо три гвинти кожуха вентилятора пічки.
 • Поспішаючи знімаємо кожух вентилятора. При знятті заважатимуть дроти, відведіть їх убік.
 • Беремося за корпус вентилятора пічки та повертаємо за годинниковою стрілкою до клацання. Далі не поспішаючи виймаємо та від’єднуємо роз’єм живлення.
READ  Заміна паливного фільтра Renault Megane 3 бензин

Монтаж нового вентилятора обігрівача проводиться у зворотному порядку за винятком деяких нюансів:

Порядок заміни вентилятора пічки Renault Fluence показаний у покроковій фотоінструкції.

Чому барахлить мотор, радіатор та вентилятор пічки Renault Fluence, Logan, Duster та Megane 2?

Вихід з ладу опалювальної системи завжди приносить незручності для автолюбителя. Якщо пічки перестала працювати влітку, то це ще можна пережити, але її непрацездатність у холодну пору року завдасть істотного дискомфорту водієві. З яких причин виходить з ладу двигун печі Renault Fluence і як зробити заміну радіатора своїми руками. про це ми розповімо нижче.

Заміна моторчика пічки

Дуже важливо точно визначити чому вийшов з ладу моторчик пічки, за деяких обставин може на довго не вистачить нового, а так само в деяких випадках є можливість відремонтувати несправний вентилятор. На більшості моделей марки Renault, для заміни моторчика пічки по тех.ноті потрібно зняття панелі приладів (торпеда), але є способи заміни без зняття, нижче представлена ​​вся інформація щодо заміни моторчика.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО В САЛОНІ НА РЕНО ФЛЮЕНС.ХОЛОДНО ЗАМІНА ВЕНТИЛЯТОРА МОТОРЧИКА ОПАЛЮВАЧА #Відеолекція

Що призводить до виходу з ладу

У вентилятора обігрівача (пічки) є певний ресурс, близько 150 000 км. пробігу авто, але він може зменшитися через ряд факторів:

renault, fluence, двигуна, пічки

Рено Флюєнс заміна мотора пічки

 • Попадання вологи на моторчик обігрівача. При забитих дренажах, або під жолобом (де повинна спеку стікати вода з лобового скла в спеціальні сливи на вулицю), або дренаж системи кондиціонування повітря (особливо в спеку коли виникає найбільше конденсату).
 • Попадання великої кількості пилу і бруду на двигун пічки. Не дивлячись на те що фільтр салону встановлений на авто, розташований він після вентилятора, відповідно весь пил який засмоктує мотор обігрівача проходить через нього.
 • Несвоєчасна заміна фільтра салону. У забитого фільтра зменшується пропускна здатність, відповідно йде додаткове навантаження на вентилятор.

Коли потрібно міняти

Вентилятор печі не завжди вимагає заміни, в деяких випадках можливий ремонт, наприклад:

 • Стерлися щітки, їх досить просто підібрати і перепаяти.
 • Зношування або забруднення втулок, якщо вентилятор видає сторонні звуки, найімовірніше проблема у втулках, їх можна змастити або замінити (нові втулки на Renault не продаються, але можна підібрати від вітчизняних моторчиків)
 • Лопнула крильчатка. зазвичай супроводжується характерним пластиковим тріском, особливо на підвищених оборотах. Її можна замінити, але знайти проблематично, тому що нова не постачається.

Ну а в інших випадках мотор пічки міняти необхідно, наприклад:

 • Зношене колеторне кільце якоря
 • Зношування якоря в посадкових місцях втулок
 • Замикання обмотки якоря
 • У разі згоряння термозапобіжника або блоку керування (на авто обладнаного клімат-контролем) унаслідок виходу з ладу моторчика пічки

Що знадобиться для заміни

Слід зазначити, що заміна моторчика пічки на Renault сильно відрізняється залежно від моделі, наприклад, для заміни на Logan потрібно:

На авто Scenic 2 для заміни знадобиться:

На що звернути увагу

При заміні вентилятора печі важливо звернути увагу на таке:

 • Стан термозапобіжника або блоку управління (на вавто обладнаному системою клімат-контроль)
 • Стан роз’ємів до вентилятора та резистора.
 • Стан салонного фільтра
 • Стан дренажних отворів під жолобом та дренаж системи кондиціювання.

Як поміняти самому. Відео.

Ми зняли відео-посібник зі зняття та ревізії моторчика пічки на Logan та Мегані так само підходить до багатьох моделей.

Як замінити фільтр салону на Renault Fluence?

Салонний повітряний бар’єр необхідний, щоб створити в салоні авто комфортний мікроклімат як для керуючого транспортним засобом, так і для пасажирів. Головне його призначення це вловлювання частинок пилу та всіляких шкідливих елементів, які надходять в автомобіль із навколишнього середовища. У зв’язку з цим заміна салонного фільтра Renault Fluence дуже важливий момент у сервісі автомобіля.

Якщо ви почали відчувати сторонні запахи в салоні Renault Fluence, піч почала погано працювати і на передній частині панелі скупчився пил, швидше за все салонний фільтр вашого авто засмічений і є необхідність у його заміні або ж на худий кінець чищення.

Салонні очищувачі повітря різні за якістю, і якщо ви дбаєте про власне здоров’я і здоров’я ваших пасажирів, не заощаджуйте, а зупиняйте свій вибір на більш дорогих моделях, тому що вони мають у своєму розпорядженні спеціальні просочення, а деякі навіть антибактеріальні.

Найкраще проводити заміну фільтруючого матеріалу у міру його забруднення. Тому, якщо ви не впевнені точно: необхідно міняти чи ні, то краще просто провести його перевірку. Якщо фільтр, на вашу думку, ще може справлятися зі своїми функціями ще якийсь час, його можна просто витрусити і повернути на місце.

READ  Mazda 6 GH дивитися заміну, що несуть

Хороший салонний повітряний бар’єр робиться за спеціальною технологією. У таких фільтрах передбачено кілька шарів, що виконують спеціальні функції. Кращими можна вважати фільтри, які розташовують у власній конструкції шаром з активованим вугіллям, який вважається одним з найкращих поглинаючих матеріалів.

Так як виробники авто радять проводити заміну салонного бар’єру після досягнення певного кілометражу, то недосвідчені власники автомобілів дотримуються цього розпорядження. Але насправді все трохи по-іншому і на наших запилених і загазованих дорогах рекомендується проводити заміну приблизно вдвічі частіше, у міру їхнього реального зносу.

Принцип роботи печі

Система опалення в автомобілях Renault Duster, Logan та Megane конструктивно складається з радіаторного пристрою, шлангів, за якими циркулює антифриз, повітродувів, заслінок та вентилятора. У салоні авто, на центральній консолі також розміщується блок керування, за допомогою якого регулюється сила повітряного потоку. До радіаторного пристрою підключаються два шланги, по них у вузол надходить холодоагент. Антифриз циркулює за системою завдяки роботі насоса.

Коли силовий агрегат нагрівається до робочої температури, в системі здійснюється тепловий обмін. Холодоагент охолоджує сам мотор, забираючи від нього тепло, внаслідок чого гаряча рідина надходить на радіаторний вузол, який нагрівається за принципом звичайної побутової батареї. Вентилятор проганяє через вузол холодний повітряний потік, у результаті знову здійснюється обмін теплом пристрій віддає тепло повітрю, яке його охолоджує. У результаті гарячий повітряний потік надходить у салон транспортного засобу, а сам антифриз знову надходить у силовий агрегат та охолоджує його.

Електронний блок управління та ремонт реостату

Якщо ваш Renault Scenic подає видування повітря тільки на останній швидкості, а перші три «мовчать», система погано функціонує і не приймає сигнал блоку управління вентилятором. Необхідно перевірити контакти проводів та роз’єм. На самому блоці є запобіжник – за його відмови від системи його потрібно замінити. Ремонт обійдеться в 30. Також порушення в роботі печі можуть бути спричинені:

 • неповноцінним пусковим нагріванням двигуна;
 • наявністю крижаної пробки із-за автотепла;
 • виходом з експлуатації термостата або його корпусу;
 • згорянням клапана фазорегулятора.

Якщо вентилятор працює на максимальних швидкостях, це також свідчить про несправність резистора. Оглянути сам вентилятор обігрівача доведеться, діставши його з блоком. Від’єднуєте проводки, як описано вище, обережно відкриваєте білі засувки зверху. Іноді при включених габаритах може не включатися підсвічування. провина всьому проводка в блоці.

При вилученні моторчик може проводити через погану проводку. Пластик може потрапити на контакти, але це легко зачищається.

Зібрати все потрібно у зворотній послідовності. Важливо! Не можна плутати тросики між собою. Червоний визначає температуру лівого видування, синій відповідає за обдування середньої частини.

 • У моторчику є два транзистори, які підлягають заміні. (Самостійну заміну не варто проводити, якщо електрика для вас – незвіданий простір).
 • Резистор потрібно зняти з блоком керування. На ньому є схема – потрібно робити ремонт.
 • У блоці є пружини резистора. Якщо вони цілі та неушкоджені, значить, згорів або не працює термозапобіжник.
 • Залізні грати знімаємо біля резистор.
 • Впаюємо запобіжники за допомогою щипців.

Після паяння всі клеми та деталі поставити на місце, кришку резистора закрутити болтами. Включаємо запалення, запускаємо грубку. На першій швидкості вже має все працювати. Дайте резистори «розійтися» і перемкніть швидкість далі за зростанням.

При виборі сервісного обслуговування блок резистора вийде в 35 доларів замість 30 центів.

Насамперед діагностика

Перш ніж міняти вентилятор обігрівача, систему потрібно продіагностувати загалом. Необхідно виключити поломки інших вузлів або помилки дій під час обслуговування кліматичної секції авто. До таких відносяться:

 • Неправильний підбір або помилки правил змішування антифризу. Для цього автомобіля потрібна червона охолодна рідина класу G12/G12. Як тимчасове рішення допускається заливання 13-го жовтого тосолу. Але заборонено наливати синій та зелений різновиди.
 • Витоку охолоджуючої рідини. Відбуваються через тріщини патрубків подачі. Якщо ж проблема дуже швидка, до відповідальності притягають радіаторний вузол повністю. Автолюбителі прагнуть не ремонтувати радіатор, а замінити його повністю через тяжкість.
 • Відкладення внаслідок відпрацьованої рідини. Ще одна серйозна несправність. Кожен антифриз має певний термін служби. Після закінчення його властивості змінюються. Антифриз стає каламутним, утворюється своєрідний осад. Згодом він відкладається на стінках радіатора та патрубках, обтяжуючи доступ охолоджуючої рідини. Ефективність знижується. Також причиною такого сценарію стає неякісна рідина з узбіччя.
 • Можливий вихід з ладу датчиків або всього електронного блоку керування піччю.
 • І замикає таблицю банальна неуважність водія. Часто автолюбителі просто забувають оновити або долити до прийнятного рівня незамерзаючу рідину.
renault, fluence, двигуна, пічки

Якщо ж у водія все гаразд, але грубка не працює – треба перевірити моторчик. Діагностика складається з кількох етапів. розбирання, очищення, оцінки стану. Потім настає два варіанти: пошкоджені деталі змінюють спільно з оновленням мастила, потім збирають заново та встановлюють. А в другому випадку моторчик стає непридатним і його змінюють. Розглянемо все по порядку.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS