Реле поворотів ВАЗ 2105 де знаходиться

Table of Contents

Розташування в автомобілі

Існує два види розташування поворотников в класичному сімействі автомобілів ВАЗ в залежності від модифікації:

Щоб дістатися до реле необхідно зняти заглушку, відкрутивши болт на приладовій панелі.

Тягнемо всю панель на себе, відсуваємо трохи в сторону щиток датчиків, щоб можна було дістатися до реле.

 • До реле контакти підходять знизу.
 • від’єднуємо контакти.
 • Знімаємо старий устрій і встановлюємо нове.
 • Ставимо назад приладову панель, заводячи її в бічні пази.
 • укручуємо болт.

Перевіряємо поворотники на наявність мерехтіння і характерних клацань. Частота замикання контакту повинна бути, орієнтовно, 1 раз в секунду.

Технологія дуже проста. Головна складність тут полягає в доступності до реле. Простір під панеллю даних моделей невелика, дістатися туди проблематично.

 • Моделі більш пізньої модифікації
 • Знімаємо гвинти кожуха підрульових перемикачів. Звільняємо від елементів кожуха.
 • Відгвинчуємо монтажний болт.
 • Виймаємо прилади на електропроводці всередину салону.
 • Замінюємо старе реле на нове.
 • Пригвинчуємо назад. Ставимо кожухи на місце.
 • Заміна реле в підкапотному просторі
 • Відкриваємо капот. Віджимаємо фіксатор кришки монтажного блоку.
 • Деталь виймається одним простим рухом.
 • Витягуємо реле. І ставимо нове.

Важливо: саме реле або монтажний блок рекомендується замінювати в зборі, з огляду на те, що часто перегорає проводка, і відновити контакти досить проблематично.

При заміні будь-якого з перерахованих вище реле особливу увагу слід приділити ізоляції контактів. Ізоляція виконується за допомогою порожнистої масової обплетення. Для стяжки проводів використовуйте спеціальний хомут «стрип».

Де знаходиться реле поворотів ВАЗ і як його замінити

Реле призначене для повідомлення пішоходам та іншим водіям про зміну руху, або маневру автомобіля. Залежно від модифікації автомобіля, розташоване в підкапотному просторі машини, або під панеллю приладів в салоні.

Несправності покажчиків поворотів. ознаки

 • Відсутність мерехтіння. один з явних і частих ознак виходу з ладу пристрою.
 • Відсутність відключення при повороті керма.
 • Дуже часте миготіння (найчастіше причиною може служити перегоріла лампа, або потужність лампи не відповідає паспортної)
 • набридливе клацання.
 • Тьмяне горіння індикатора поворотів.
 • Горять, але не блимають.
 • залипання.
 • Несправна кнопка аварійної сигналізації.

Для усунення причин несправності поворотников необхідно перевірити і при необхідності замінити реле поворотів ВАЗ.

Реле поворотов ВАЗ. 2107 (класика). замена

Перехід з електромагнітнотеплового реле на електронне.

Ось такий «бочонок» знаходиться під панеллю приладів автомобіля. Це електромагнітнотепловое реле. З огляду на короткостроковій роботи (1-2 місяці) рекомендується його замінити на електронне. По закінченні цього часу він починає горіти, або його замикає.

 • від’єднуємо клеми контактів;
 • позначаємо кожен провід маркером, або використовуємо фарбу для виділення різними кольорами;
 • контакт електронного реле приєднуємо до проводу зі знаком х;
 • контакт електронного реле приєднуємо до проводу зі знаком L;
 • контакт електронного реле приєднуємо до проводу зі знаком P;
 • контакт це маса, виводимо його на окремий провід.

Всі ці роботи необхідно проводити при використанні термоусадки.

Велику популярність набирає заміна в покажчиках повороту ламп розжарювання на світлодіоди з огляду на те, що лампи розжарювання по терміну служби і світловіддачі набагато поступаються світлодіодним світильників.

Поворотник швидко блимає

Якщо поворотник швидко моргає, то найімовірніше, перегоріла яка-небудь лампа з усіх поворотников. Перевірте і замініть. Так само, часте моргання / миготіння поворотника може свідчити про окисленні фішки на задніх ліхтарях або окислення доріжок в Монтажному блоці.

Не включається поворотник

Якщо у вас не горять поворотники, або перестав працювати один поворотник, причин декілька:

 • Перевірте лампу на працездатність, якщо що замініть її. Заміна лампи поворотника.
 • Перевірте всі контакти з’єднань (в блоці, в поворотник, на включаетлях).
 • перевірте вмикачі.
 • Запобіжники і реле. Замініть, перевірте контакти. Якщо у вас не працюють поворотники і аварійка одночасно, то проблема на 99% криється знову ж в реле.

Не працюють поворотники ВАЗ 2105

Чи не вимикається поворотник

Якщо при повороті керма у вас автоматично не вимикається поворотник, то вам потрібно міняти згорілий вимикач.

Де знаходиться реле поворотников

У блоці запобіжників. Дивіться в статті Запобіжники. Реле позначається маркуванням K2. Так само перевірте запобіжник під маркуванням F2 і його контакти з блоком. Можливо несправність криється так само в кнопці аварійки або в перемикачі поворотів. Зверніть увагу і на них, можливо знову ж окислився контакт.

реле, поворот, ваза, 2105

Не працюють поворотники ВАЗ 2114, 2115, 2109, 2108, 21099, 2113: причини несправності і методи їх усунення

У цій статті ми розглянемо основні причини. чому не працюють поворотники на такі моделі ваза як: 2108, 2109,21099, 2113, 2114, 2115. Усі ці моделі відносяться до сімейства SAMARA і мають схожу електроніку. Та й взагалі ця стаття підійде до всіх автомобілів, тому що причини несправності у всіх однакові.

Ремонт поворотников в багатьох випадках. завдання просте. Головне знайти причину несправності.

замикає поворотник

Дивіться задню блок фару. Плата задньої фари. слабке місце наших машин. Швидше за все проблема знову ж криється в окису доріжок. В результаті корозії різні доріжки стикаються, і замикають, внаслідок чого, потім перегорає запобіжник.

Запобіжники ВАЗ 2105

На автомобілі ВАЗ марки 2105 встановлювалися переважно два виду монтажних блоків запобіжників, умовно званих старого або нового зразка.

На машинах з інжекторним двигуном застосовувалися додаткові запобіжники, що відповідають за роботу електричних систем. Багато в чому блоки були уніфіковані з аналогами на інший класиці.

ВАЗ 2105 і 2107 з інжекторними двигунами

Більш сучасні і екологічні мотори 21067 з розподіленим уприскуванням палива ускладнили електрообладнання автомобілів, що призвело до застосування додаткових запобіжників. На нових машинах також було можливе застосування центрального замка.

Три запобіжника ланцюгів управління уприскуванням розташовані в єдиному блоці з трьома основними реле. головним, реле бензонасоса і реле вентилятора охолодження. Це вставки на 15А, що захищають харчування головного реле, реле на бензонасос і всю ланцюг відключається харчування контролера двигуна. Інжектор має свої індивідуальні вимоги.

Трохи раніше з’явилися ще два додаткових запобіжника в власниках кабельного типу, врізані в ланцюзі двигунів очищення стекол фар. Це було пов’язано з випадками таємничої розрядки акумулятора заклинило моторедуктора на фари. Нові запобіжники розташовувалися поруч із задніми корпусами правої і лівої фари. Кожен відповідає за свій бік.

реле, поворот, ваза, 2105

Блок нового зразка

Весь функціонал, габарити і підключення блоку були збережені. Блок запобіжників був переведений на застосовувані в усьому світі вставки ножового типу midi-формату з плоскими контактами під стандартний роз’єм 6,3 мм. Схема чорного ящика також змінилася. Европредохранітелі могли прослужити набагато більше.

READ  Заміна прокладки ГБЦ ВАЗ 2107 карбюратор

Номінали також були приведені до стандартного ряду в трьох значеннях. 7,5, 10 і 20 А. Ті ж сімнадцять вставок вже розташовувалися в два ряди, окремо стояли чотири запасних запобіжника і пластиковий пінцет, полегшував їх заміну. Схема комутації ланцюгів не змінилася, за рідкісними винятками.

Наприклад, був змінений принцип подачі живлення на обмотку збудження генератора. Застосування цього приладу з вбудованим реле-регулятором дозволило виключити харчування ланцюга через запобіжник, початковий струм задавався контрольною лампочкою збільшеної потужності.

Взаємозамінність нового і старого блоків на різних машинах є умовною. Дрібні зміни в електросхемах автомобілів можуть зажадати незначного доопрацювання блоків автоелектриком або самостійним чином. Це відноситься до комутації ланцюгів стартера, вентилятора радіатора, протитуманних фар і очищувачів скла.

На деяких блоках замість окремих реле встановлювалися перемички або навпаки. Справа в тому, що комутуючі елементи могли забезпечувати роботу пристроїв без проміжних реле, струм надходив безпосередньо до споживача, що спрощувало конструкцію. Ціна при цьому значно зменшувалася.

Блок старого зразка

За винятком зовсім древніх і рідкісних перших примірників, комутаційні блоки, звані ще чорними ящиками, у ВАЗ 2105 монтувалися зовні моторного щитка справа, і через них проходила проводка з моторного відсіку до вузлів керування. Спочатку використовувалися циліндричні запобіжники, подібно першим ВАЗам, двох номіналів, 8А та 16А.

Всі сімнадцять плавких вставок стояли в ряд у передньої стінки корпусу. Розташування та розподіл навантажень також було схоже на попередників.

Порядковий номерНомінал, АПодключённие ланцюга
1 8 Ліхтарі на задній хід, грубка, комутація нагріву скла
2 8 Насоси і на двірники
3 8 резерв
4 8 резерв
5 16 Нитки підігріву скла
6 8 Ланцюг прикурювача і додатковий роз’єм
7 16 Клаксон і електричний вентилятор охолодження
8 8 Сигналізація поворотів та аварійна
9 8 Противотуманки і запуск генератора
10 8 Прилади, сигналізація щитка і поворотів
11 8 Ланцюг стоп сигналу, салонний світло
12 8 Далекий справа, очищення фар
13 8 Далекий зліва, контроль далекого
14 8 Габарити зліва спереду і справа ззаду, сигналізація габаритів, Підсвічування держномери, світло моторного відсіку
15 8 Габарити справа спереду і зліва ззаду, освітлення щитка, прикурювача і ящика рукавички
16 8 Близький справа, комутація очищення фар
17 8 Близький зліва

Кріплення запобіжників застарілого типу не відрізнялося надійністю, якого не компенсувалося простотою і наочністю їх заміни. Тому незабаром конструкція була змінена.

Як зробити заміну

Іноді запобіжники вимагають заміни, навіть якщо оборонятися ними схема знаходиться в цілком справному стані. Номінал запобіжника розраховується досить точно, щоб в разі збільшення споживаного струму навіть на кілька десятків відсотків автомобілю не було завдано додаткової шкоди.

Але короткочасне підвищення протікає через запобіжник струму цілком можливо і при штатних ситуаціях. Пускові кидки струму електродвигунів, підвищене споживання лампами при розігріві ниток, перегрів корпусу запобіжника через поганого контакту в його роз’ємі, нарешті, брак при виробництві і збільшений допуск за номіналом. Іноді це може бути навіть природне старіння, а також помилка при установці.

Кришка блоку встановлена ​​на пластиковій клямці. Не дуже зручною, але відкрити її цілком реально. Головне. не забути потім закрити, оскільки електроприлади дуже не люблять бруд і вологу.

Зсередини на кришці є якась пам’ятка, там вказано, де знаходиться кожен прилад і його робочий струм. Ці дані повинні строго відповідати реальності, інакше можливі вищевказані неприємності. Запобіжники нового зразка зазвичай виконані з прозорого пластика, що дозволяє визначити їх цілісність навіть візуально. Але не завжди. Часом обрив оком розглянути не вдається. Можна використовувати мультиметр в режимі омметра або контрольну лампочку.

Найпростіше виміряти опір витягнутого запобіжника омметром. Прилад повинен показати опір близько нуля. Не більше ніж його ж свідчення при накоротко замкнутих між собою наконечниках щупів. Можна порівняти з наявними в запасі свідомо справним запобіжником.

Певним зручністю є колірне кодування номіналів. Але не варто їй сліпо довіряти, основне. це число, вказане на торці корпусу. Нова вставка повинна бути промаркована так само, як допускає схема, оскільки вийшла з ладу вставка теж могла бути підібрана невірно.

Якщо ж і новий запобіжник виходить з ладу, подальші заміни безглузді. Треба шукати і усувати несправність в приладах, панелі приладів або самої проводці.

Реле зарядки ВАЗ 2105 де знаходиться фото

Бувають ситуації, коли в дорозі, на автомобілі, раптово зникає зарядка акумулятора і загоряється червона лампочка на щитку приладів. У ряді випадків це викликано відмовою регулятора напруги. На автомобілях ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107, 2108, 2109, 21099, 2121 регулятор напруги відповідає за регулювання величини вирабативаемго генератором електричного струму.

У разі відмови найкраще замінити його новим. Але не завжди така можливість буває. Розглянемо, як можна в дорожніх умовах шляхом нехитрих маніпуляцій з регулятором напруги на деякий час відновити зарядку акумулятора і забезпечити нормальну подачу струму в систему без його участі. Основних операцій тут дві: відключити несправний регулятор від генератора і друге. замінити його лампочкою 12В 5Вт.

Автомобілі ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2106, 2121 з регулятором РР380 або 121.3702, генератор Г221

Зазвичай регулятор встановлюється окремо від генератора на щитку моторного відсіку. Необхідно відключити від регулятора напруги два йдуть до нього дроти і приєднати між ними лампочку потужністю 5 ВТ напругою 12 В. Генератор почне заряджати АКБ.

Реле указателя поворота Ваз 2107. Замена.

Автомобілі ВАЗ 2104, 2105, 2107 з регулятором Я112В, генератор Г222 (щітковий вузол і регулятор напруги роздільні)

Необхідно зняти регулятор напруги Я112В з генератора. З’єднуємо відрізком проводу його висновки «Б» і «В». Висновок «Ш» розрізаємо і з’єднуємо його відрізком проводу з «масою». Ставимо регулятор назад на генератор.

Провід, що веде від регулятора напруги на висновок «30» генератора на місце не ставимо і ізолюємо ізоляційною стрічкою. Знімаємо дріт, що веде до висновку «15» генератора і підключаємо лампочку 12В 5Вт до його наконечника і до висновку «15» генератора, на який він надягав. Після таких маніпуляцій зарядка повинна відновитися.

генератор Г222

Автомобілі ВАЗ 2108, 2109, 21099 з регулятором 17.3702 і генератором 37.3701 (щітки і регулятор об’єднані в один вузол)

Необхідно відключити регулятор напруги від генератора знявши і ізолювавши провід, що веде від регулятора напруги на висновок «30» генератора. Знімаємо дріт, провідний на висновок «В» генератора і підключаємо лампочку 12 В 5ВТ до його наконечника і висновку «В» генератора на який цей провід надягав.

по електриці автомобілів ВАЗ

Про те, що таке реле зарядки ВАЗ 2107, знає не кожен водій, крім того, про цей пристрій згадують украй рідко. Реле зарядки. це регулятор напруги або «шоколадка», які розташовуються в генераторі. Приділяють увагу цій деталі власники «сімки» тільки після того, як починаються проблеми з відсутністю зарядки акумулятора. Щоб в один момент не довелося заводити автомобіль «з штовхача», що негативно впливає на двигун, необхідно періодично контролювати роботу реле зарядки.

READ  Як поміняти трос зчеплення на Priora

Схема інжектора ВАЗ 2105

електродвигун вентилятора системи охолодження двигуна; 2. монтажний блок; 3. регулятор холостого ходу; 4. електронний блок управління; 5. октан-потенціометр; 6. свічки запалювання; 7. модуль запалювання; 8. датчик положення колінчастого вала; 9. електробензонасос з датчиком рівня палива; 10. тахометр 2105; 11. контрольна лампа “CHECK ENGINE”; 12. реле запалювання автомобіля; 13. датчик швидкості; 14. колодка діагностики; 15. форсунка; 16. клапан продувки адсорбера; 17, 18, 19. запобіжники системи упорскування; 20. реле запалювання системи упорскування; 21. реле включення електробензонасоса; 22. реле електропідігрівачем впускний труби; 23. електричний обігрівач впускний труби; 24. запобіжник підігрівача впускний труби; 25. датчик концентрації кисню; 26. датчик температури охолоджуючої рідини; 27. датчик положення дросельної заслінки; 28. датчик температури повітря; 29. датчик абсолютного тиску;

 • А. до клеми “плюс” акумуляторної батареї;
 • В. до клеми “15” вимикача запалювання;
 • Р4. реле включення електродвигуна вентилятора.

Як перевірити реле зарядки на ВАЗ 2107

Якщо виникають підозри на несправну роботу реле регулятора напруги, то спочатку необхідно перевірити напругу на клемах АКБ при заведеному авто. Харчування має бути не нижче 13 і не вище 14,6 Вольт. Причини такого підвищеного або зниженого напруги можуть бути викликані наступними чинниками:

 • несправність регулятора зарядки;
 • вихід з ладу самого генератора;
 • відсутність контакту в електричних з’єднаннях акумулятора або генератора.

Для перевірки справності шоколадки, необхідно її демонтувати з генератора. Зробити це потрібно шляхом вигвинчування двох болтів.

Важливо знати! Перед тим як приступати до видалення пристрою, не забудьте відкинути клему «мінус» від акумулятора.

Щоб перевірити справність виробу, необхідно підключити вольтметр або контрольну лампу, а також регульований джерело живлення на 12-22 Вольта. Можна використовувати блок живлення зі змінним резистором. Контрольна перевірка реле регулятора здійснюється шляхом підключення до маси або висновку «Ш» дроти мінус від регульованого джерела. До висновку «В» потрібно підключити плюсової провід джерела живлення. Вольтметр або лампа підключається до щіток або висновку реле. Якщо ж виріб справний, то при подачі на нього напруги від 12 до 14 Вольт буде загорятися лампочка або вольтметр покаже аналогічні значення. Якщо подати харчування вище 16 Вольт, то лампочка повинна згаснути. У разі постійного світіння лампочки можна судити про те, що виріб пробито. Відсутність світіння лампочки свідчить про обрив в реле. Регулятор в обох випадках ремонту не підлягає, тому його потрібно поміняти.

Яким же способом перевірити виріб на справність, не знімаючи його з машини? Для цього необхідно підключити до клем акумулятора вольтметр, після чого завести двигун. Якщо показання вольтметра нижче 12,7В або вище 14,6В, то ймовірність виходу з ладу шоколадки дорівнює 95%. Замініть виріб на нове, після чого перевірте напругу.

Важливо звернути увагу на щітки вироби, які повинні виступати з щіткового вузла на відстань не менше, ніж 5 мм. Якщо щітки стерті, то щітковий вузол потрібно замінити.

заміна вироби

Заміна регулятора напруги на ВАЗ 2107 здійснюється дуже просто. Для цього потрібно викрутити два болтика за допомогою викрутки або ключа, що залежить від моделі генератора, після чого від’єднати клему, а потім витягти саму деталь, яка має вигляд, представлений на фото нижче.

Замінити регулятор напруги досить легко, при цьому навіть не потрібно знімати генератор. Перед проведенням робіт обов’язково потрібно відкинути клему «мінус» від акумулятора, щоб уникнути виникнення короткого замикання.

Замінити виріб можна на аналогічне, але рекомендується скористатися трирівневим регулятором. Він дозволяє забезпечити більш надійну стабілізацію, і три рівня вихідної напруги регульованих.

Щітковий механізм встановлюється на місце штатного реле, а коробочка з платою і перемикачем на три положення закріплюється в будь-якому місці підкапотного простору, але обов’язково з наявністю маси на стягнутий болт. Після заміни слід встановити перемикач у відповідне положення, в залежності від температурних умов.

Принципові електросхеми, підключення пристроїв і терморегулятори роз’ємів

Замена реле поворотов ВАЗ 2107

Інформація за схемами «п’ятірки» призначена для самостійного ремонту автомобіля при невеликих неполадки електроустаткування. Електросхеми розділені на кілька блоків (для зручності перегляду через комп’ютер або телефон), є файли в вигляді єдиної картинки з описом кожного елемента. для роздруківки на принтері. Роки виробництва даної моделі: з 1979 по 2010 рік. В кінці грудня 2010 року «АвтоВАЗ» в зв’язку з низьким попитом на модель ВАЗ-2105 припинив його випуск. До цього моменту вже було випущено 2 мільйони автомобілів.

Призначення реле регулятора ВАЗ 2107 інжектор і карбюратор

Основним призначенням реле регулятора напруги на ВАЗ 2107, та й будь-якому іншому автомобілі, є підтримка стабільного і достатнього зарядного струму для бортової мережі і акумулятора авто, а також з метою вирівнювання стрибків напруги в йдуть про генератора. Перепади напруги, що генерується виникали б, так як генератор обертається з різною частотою. Коли харчування знижується нижче 12В, то акумулятор перестає заряджатися, і вся ботів мережа функціонує вже не на 100%. Якщо напруга перевищує 16 Вольт, то це може привести до закипання акумулятора, а також виходу з ладу бортових приладів.

На автомобілях ВАЗ раннього виробництва карбюраторного типу регулятор напруги стоїть на лівій арці підкапотного простору. Такі пристрої ще називаються зовнішніми, так як вони встановлювалися поза конструкції генератора. Якщо бути точніше, то в генераторі встановлювався щітковий механізм, а управління здійснюється за допомогою друкованої плати, яка встановлювалася за межами продукту.

Велика частина автомобілів ВАЗ 2107 карбюраторного і інжекторного типу оснащуються генераторами з вбудованими реле зарядки. Реле зарядки на таких автомобілях ВАЗ 2107 розташоване безпосередньо в протилежному від шківа стороні генератора.

Для підтримки прийнятного заряду акумулятора потрібно, щоб генератор видавав харчування від 13,6 до 14,6 Вольт. Схема регулювання напруги здійснюється за рахунок електронних схем, яка розташовується на друкованій платі (шоколадка) або у вигляді єдиного напівпровідникового модуля (таблетки) з щітками. Релюшкой, що знаходиться всередині генератора, як правило не здатна адекватно реагувати на температуру навколишнього середовища, через свого розташування близько до працюючого двигуна. Вбудоване реле іноді замінюють на трирівневий регулятор напруги, що обумовлено більшою ефективністю вироби за рахунок ручного коректування видається напруги.

Другий варіант схеми

 • блок-фари
 • бічний повторювач покажчика повороту
 • акумулятор
 • реле лампи для контролю зарядки акумулятора
 • електропневмоклапан
 • мікроперемикач карбюратора
 • генератор
 • очищувач стекол фар
 • звуковий сигнал
 • стартер
 • лампа-сигналізатор ВМТ двигуна
 • подкапотная лампа
 • датчик контрольної лампи тиску масла
 • датчик покажчика температури охолоджуючої рідини
 • датчик рівня рідини в бачку гідроприводу гальм
 • свічки
 • двигун насоса, що призводить омивач лобового скла
 • кришка розподільника
 • розподільник
 • котушка запалювання
 • електродвигун насоса, обслуговуючого омивачі фар
 • електронний блок управління
 • діагностична колодка (встановлюється на частину автомобілів)
 • реле склоочисника лобового скла
 • реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації
 • електродвигун склоочисника
 • вимикач стоп-сигналу
 • електромотор обігрівача (пічки)
 • додатковий опір
 • патрон переносної лампи
 • вимикач світла заднього ходу
 • вимикач контрольної лампи ручного гальма
 • блок реле і запобіжників
 • реле ближнього світла фар
 • реле дальнього світла фар
 • реле звукового сигналу
 • реле склоочисників і омивача фар
 • реле обігріву заднього скла
 • лампа освітлення речового ящика
 • прикурювач
 • вимикачі плафона освітлення
 • плафон освітлення салону
 • вимикач обігріву заднього скла
 • вимикач аварійної сигналізації з контрольною лампою
 • блок контрольних ламп
 • контрольна лампа заднього протитуманного світла
 • контрольна лампа ручного гальма
 • контрольна лампа, що сигналізує про падіння рівня гальмівної рідини
 • важіль включення склоочисника і омивача лобового скла
 • реле-переривник контрольної лампи ручного гальма
 • вимикач звукових сигналів
 • вимикач зовнішнього освітлення
 • важіль-перемикач покажчиків повороту
 • важіль-перемикач світла фар
 • замок запалювання
 • вимикач освітлення приладів
 • вимикач задніх протитуманних ліхтарів
 • комбінація приборів
 • контрольна лампа, що сигналізує про недостатній тиск масла
 • контрольна лампа резерву палива
 • покажчик рівня палива
 • контрольна лампа зарядки акумулятора
 • покажчик температури води
 • лампи освітлення приладів
 • вольтметр
 • спідометр
 • контрольна лампа включення зовнішнього освітлення
 • контрольна лампа покажчиків повороту
 • контрольна лампа дальнього світла фар
 • трьохпозиційний вимикач вентилятора обігрівача (пічки)
 • обігрівач заднього скла
 • датчик покажчиків рівня і резерву палива
 • блок задніх ліхтарів
 • ліхтарі освітлення номерного знака ВАЗ 2105
READ  Honda CR-V плюси та мінуси

Схема карбюраторного ВАЗ 2105

Це кольорова схема електроустаткування VAZ 2105. У верхній частині зображення праворуч вказані кольори проводів, знизу. позначення елементів.

блок-фари, 2. бічні покажчики повороту, 3. акумуляторна батарея, 4. реле включення стартера, 5. електропневмоклапан економайзера примусового холостого ходу карбюратора, 6. стартер, 7. мікроперемикач карбюратора, 8. генератор 37.3701, 9. очисники фар. 10. звукові сигнали, 11. свічки запалювання, 12. подкапотная лампа, 13. датчик контрольної лампи тиску масла, 14. датчик покажчика температури охолоджуючої рідини, 15. розподільник запалювання, 16. датчик рівня гальмівної рідини, 17. котушка запалювання, 18. очищувач вітрового скла, 19. електродвигун омивача фар, 20. електродвигун омивача вітрового скла, 21. блок управління електропневмоклапаном економайзера примусового холостого ходу карбюратора, 22. вимикач запалювання, 23. реле запалювання, 24. реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації, 25. вимикач світла заднього ходу, 26. вимикач стоп-сигналу, 27. реле очищувача вітрового скла, 28. монта й блок, 29. штепсельна розетка для переносної лампи, 30. лампа освітлення речового ящика, 31. прикурювач VAZ-2105, 32. електродвигун вентилятора обігрівача, 33. вимикач контрольної лампи гальма стоянки, 34. вимикач контрольної лампи повітряної заслінки карбюратора, 35. трьохважеля перемикач, 36. вимикач аварійної сигналізації, 37. вимикач освітлення приладів, 38. вимикач зовнішнього освітлення, 39. вимикачі плафонів, розташовані в стійках дверей, 40. запобіжник ланцюга протитуманного світла, 41. контрольна лампа тиску масла, 42. вимикач заднього протитуманного світла, 43. контрольна лампа резерву палива, 44. комбінація приладів, 45. контрольна лампа зарядки акумуляторної батареї, 46. реле-переривник контрольної лампи гальма стоянки, 47. плафони освітлення салону, 48. контрольна лампа стоянкового гальма, 49. контрольна лампа повітряної заслінки карбюратора, 50. блок контрольних ламп, 51. контрольна лампа зад нього протитуманного світла, 52. контрольна лампа обігріву заднього скла, 53. контрольна лампа рівня гальмівної рідини, 54. вольтметр, 55. контрольна лампа габаритного світла, 56. контрольна лампа покажчиків повороту, 57. спідометр 2105, 58. контрольна лампа дальнього світла фар. 59. перемикач вентилятора обігрівача, 60. вимикач обігріву заднього скла, 61. додатковий резистор електродвигуна обігрівача, 62. штепсельний роз’єм для підключення бару, 63. задні ліхтарі, 64. ліхтарі освітлення номерного знака, 65. датчик покажчика рівня палива, 66. елемент обігріву заднього скла.

Електросхема 2105. повний вид:

Призначення реле поворотів

Пристрій застосовується для того, щоб лампочки передніх, задніх поворотних ліхтарів і повторювачів блимали при включенні. Ще одна функція, яка виконує цим пристроєм, аварійна сигналізація. Там блимають всі поворотні ліхтарі по периметру автомобіля. Коли реле працює, то видає звуковий сигнал типу клацання, добре чутний і дає знати водієві, що включений поворот чи аварійна сигналізація.

Волзький автозавод на своїх «ВАЗ» застосовував два види переривників:

 • електромагнітний.
 • напівпровідниковий.

Електромагнітний вид переривника встановлювався на перших моделях автомобільної лінійки заводу, і тільки з ВАЗ 2106 почали встановлювати другий вид пристроїв. Схема повністю зібрана на напівпровідниках, однак, основну функцію переривання контактів виробляє електромагнітна котушка. Частота спрацьовування контролюється за допомогою мікросхеми (імпульсний генератор).

Призначення реле поворотников і аварійної сигналізації

Всі знають, що покажчики поворотів та аварійна сигналізація в процесі своєї роботи моргають. Це необхідно для того, щоб привернути увагу інших учасників руху. Мерехтіння ламп неможливо сплутати з будь-яким іншим сигналом, що подається за допомогою світлових приладів. За це явище відповідає невеликий пристрій під назвою реле покажчиків повороту. Крім мерехтіння поворотников, реле забезпечує ще одну функцію. створення необхідного звукового сигналу (клацання), який говорить про те, що покажчики повороту знаходяться в роботі.

На «ВАЗ» застосовувалося два типи реле, які відрізняються як за своїм устроєм, так і за принципом дії.

 • Перший тип являє собою реле електромагнітного типу, яке кріпиться в підкапотному просторі автомобіля. Основою для роботи електромагнітного теплового реле служить спеціальна струна з ніхрому, яка, нагріваючись і охолоджуючись, замикає й розмикає ланцюг покажчиків повороту. Дані типи реле застосовувалися на ранніх моделях «класичного» сімейства: ВАЗ 2101-2102 і ВАЗ 2103.
 • Другий тип реле став застосовуватися на автомобілях ВАЗ 2106 і вище. Він являє собою електронну схему, побудовану на напівпровідникових елементах схеми. Крім напівпровідників, до складу реле входить ще і електромагніт, який виконує функції замикання і розмикання. Частота спрацьовування електромагніту (або мерехтіння ламп) досягається за допомогою «ключа», або спеціальної електронної схеми.

Симптоми і діагностика несправностей реле поворотів

Один з головних симптомів це не працює або не правильно працює система покажчиків поворотів. Але причина може бути не тільки в реле, а й інших елементах схеми.

реле, поворот, ваза, 2105

Розглянемо часто зустрічаються варіанти поломок:

 • При включенні перемикача покажчиків поворотів лампочки постійно світяться і не блимають. Це свідчить про те, що зламалося реле. Можливо, відмовила в роботі електромагнітна складова переривника через залипання контактів. Можливо, згоріла схема управління і не подає сигнал котушці електромагніту. В тому і іншому випадку доведеться змінювати пристрій.
 • При включенні перемикача покажчиків поворотів лампочки блимають занадто часто. Можливо, згоріла якась лампочка в одному з ліхтарів або обірваний контакт. Встановлено лампочки не штатної потужності, або звичайні лампи розжарювання поміняні на світлодіодні. Якщо все лампочки цілі, контакти не обірвані і зміна ламп не є причиною, то це поломка в напівпровідникової схеми переривника.
 • При включенні перемикача покажчиків поворотів ліхтарі не горять. Можливо, обірвана ланцюг, або перегорів запобіжник. Зламався перемикач, або згоріло реле. Для визначення несправності краще починати з перевірки запобіжника, далі перевіряти більш складні елементи системи.

Розташування реле поворотів в автомобілях ВАЗ 2107

Пристрій на «ВАЗ» сьомої моделі знаходиться:

 • за панеллю приладів, лівіше рульової колонки, в салоні автомобіля з карбюраторним ДВС (двигун внутрішнього згоряння);
 • в монтажному блоці з правого боку під капотом у автомобіля з інжекторним ДВС.

Незалежно де стоїть переривник, конструкція його однакова. Класична чорна коробочка з вихідними назовні клемами.

Під капотом

Додаткові плавкі запобіжники очищувачів фар (номіналом 2А) захищають обмотку електродвигунів. Вони знаходяться на живильних проводах поруч з моторедуктора.

Реле включення стартера 113.3747 або 90.3747-10 розташований в моторному відсіку на правому бризковики.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS