Table of Contents

Як робиться регулювання зчеплення Niva Chevrolet своїми руками

Для притискання використовуються демпферні пружини. Гідравлічний варіант зчеплення дозволяє компенсувати зношування. Педальний вузол з’єднаний із головним циліндром, розташованим у моторному відсіку. Разом із штовхачем становить один вузол із поршнем головного вузла. Головний, робочий гідравлічні механізми повідомляються за допомогою сталевої трубки та армованого рукава.

регулювання, педалі, зчеплення, niva

Робочий циліндр за допомогою кронштейна кріпиться на картері зчеплення. З натисканням педалі, головний поршень створює тиск рідини, який змушує штовхач і вилку переміщати муфту вижимного підшипника. Гідропривід працює на гальмівній рідині марки ДОТ-4, запас якої міститься в бачку та має повідомлення з головним за допомогою шланга. Прокачування гідравліки передбачає штуцеррозміщений на робочому циліндрі.

Новий головний циліндр зчеплення під капотом. Процедура передбачає: Відкачування з бачка гальмівної рідини гумовою грушею.

Відвертання трубки, зняття шланга зі штуцера та відвертання гайки кріплення та знімання регулювання педалі зчеплення на Chevrolet Niva. Установка нового виконується з дотриманням етапів у зворотній послідовності. Не пропустіть момент фіксації штовхача педалі з жолобником виїмкою на поршні циліндра, прокачування гідроприводу.

За необхідності замініть кільце ущільнювача. Перевірте діафрагмову пружину в місцях контакту з підшипником вимкнення зчеплення на відсутність зносу, тріщин і визначте відмінність висоти кінців діафрагмової пружини.

За наявності дефектів замініть кожух зчеплення з диском. Різниця висоти кінців діафрагмової пружини: Перевірте натискний диск на відсутність тріщин, пригару та зношування поверхні.

Покрокове регулювання зчеплення Niva Chevrolet своїми руками.

Для зручності роботи від’єднайте зворотну пружину 2 рис.

Для регулювання, утримуючи регулювальну гайку 4, відверніть на Потім, повертаючи регулювальну гайку 4, відрегулюйте необхідний вільний хід вилки 6, що повертається щодо опори 7. При цьому буде забезпечений необхідний вільний хід регулювання педалі зчеплення на Chevrolet Niva підшипника. 3 міліметри. Регулювання необхідно проводити змінюючи положення контргайки та болта. Затягнувши їх, можна відрегулювати величину ходу. Толкач повинен вільно переміщатися не більше міліметрів.

Щоб відрегулювати його, необхідно відрегулювати гайку обмежувача.

Також, щоб відрегулювати штовхач, можна змінити положення контргайки. Загальний вільний хід педалі має бути в межах міліметрів. Щоб точніше відрегулювати педаль зчеплення необхідно виконувати роботу на оглядовій ямі або підйомнику. Відмінність регулювання Niva Chevrolet. Зчеплення в авто Chevrolet Niva посилене. Для цього використовувався потовщений метал більшого діаметру.

Регулювання зчеплення Chevrolet Niva

Перевірте надійність заклепувальних з’єднань. Перевірте надійність заклепок фрикційних накладок до диска зчеплення. За наявності дефектів замініть диск зчеплення.

Перевірте виступ фрикційних накладок над головками заклепок.

Як відрегулювати своїми руками?

Для регулювання механізму знадобляться ключі на 10, 13 та 17, пасатижі та олівець. Операція виконується на витягу або оглядовій ямі. Порядок робіт наступний:

 • Ключем на 10 відкрутити контргайку обмежувача ходу педалі.
 • Обертаючи гайку, виставити вільний хід у межах 0,4-2 мм.
 • Затягнути контргайку.

Потім потрібно спуститися під машину та відрегулювати вільний хід штовхача в межах 4-5 мм (щоб відкрутити гайки, потрібні ключі на 13 та 17). Перевірка виконується так:

 • Пасатижами зняти відтяжну пружину вилки зчеплення.
 • Вперти олівець у бобишку нижнього кріплення робочого циліндра.
 • Зробити дві позначки: навпроти вилки і на 5 міліметрів правіше.
 • Відвести вилку до упору назад, вибравши вільний хід штовхача.
 • Виделка повинна зупинитися навпроти мітки на олівці.

Якщо зазор не відповідає номінальному, потрібно відпустити контргайку і, обертаючи гайку, домогтися потрібних параметрів.

При правильному регулюванні зчеплення починає відключатися під час педалі 25-35 міліметрів.

Остаточна перевірка виконується під час заведеного двигуна. Якщо все зроблено правильно, передачі легко перемикаються, а машина починає рушати, якщо педаль відпустити приблизно на ⅓ – ⅔ ходу.

Прокачування та регулювання зчеплення Chevrolet Niva: покрокова інструкція

Несправності зчеплення ВАЗ 2121 Chevrolet поділяються на дві групи. Одні можна усунути за рахунок регулювання механізму, а інші вимагають заміни деталей або вузла в цілому.

При цьому поломки першої категорії мають властивість швидко переходити до другої.

Деталі невчасно відрегульованого зчеплення швидко зношуються та потребують заміни. Невідрегульований привід зчеплення завдає незручностей при керуванні автомобілем. з’являються труднощі при перемиканні швидкостей або ривки, коли машина рушає з місця.

Це шкодить двигуну та коробці перемикання передач. Тому завдання водія – правильно діагностувати та усунути проблему в роботі зчеплення.

READ  Де знаходиться датчик коленвала Peugeot 308

Коли потрібно регулювати?

Регулювати вільний хід педалі та прокачувати гідропривід необхідно у таких випадках:

 • Занадто великий хід педалі. І тут зчеплення вимикається в повному обсязі («веде»). Це призводить до утрудненого перемикання передач та інтенсивного зношування фрикційної накладки на веденому диску.
 • Невеликий хід зчеплення. В цьому випадку диск пробуксовує, особливо при сильному навантаженні на трансмісію (рух у гору, на підвищеній передачі).
 • Ривки, стуки або скрипи при перемиканні передач або в моменти, коли машина рушає з місця.

Важливо: експлуатація авто з неправильно відрегульованим або заповітним приводом зчеплення призводить до прискореного зносу деталей КПП.

Конструкція зчеплення ВАЗ 2121 Chevrolet збігається з аналогічним вузлом “класики” АвтоВАЗу. Відмінність полягає лише в інших розмірах робочого циліндра і, відповідно, у більшому та легшому ході педалі.

Як прокачати?

Перед регулюванням механізму необхідно прокачати гідропривід. Для цього знадобиться гальмівна рідина, ємність та гнучка трубка, внутрішній діаметр якої відповідає розміру штуцера та накидний ключ на 10. Процес прокачування схожий на видалення повітря з гальмівної системи. Як і у випадку з гальмами, робота виконується з помічником. Одна людина має по команді натискати та відпускати педаль, а друга – відкривати та закривати штуцер.

Корисне відео

Перегляньте інформацію про несправності зчеплення Шеві ВАЗ 2121:

Настав час міняти зчеплення на Niva Chevrolet? Покрокова інструкція щодо заміни вузла та окремо вилки

Пристрій, несправності та докладна інструкція щодо заміни головного циліндра зчеплення ВАЗ 2121 Chevrolet

Все про робочий циліндр зчеплення і чому не варто на Шеві Niva використовувати деталь від класики?

Прокачування та регулювання зчеплення Chevrolet Niva: покрокова інструкція: 1 коментар

А де знайти гайку на штовхачі робочого циліндра ВАЗ 2121 Chevrolet?

Регулювання ходу педалі зчеплення Chevrolet Niva

Регулювання вільного ходу педалі гальма на автомобілі Niva Chevrolet проводять у разі збільшеного ходу, коли знижується загальний робочий хід педалі, що призводить до погіршення ефективності гальмування, а також у разі зменшеного ходу педалі, коли може виявитися підгальмовування та перегрів колодок. Для виконання ремонтних робіт підготуйте стандартний набір інструментів, невелику вимірювальну лінійку та виконайте наступну послідовність дій:

 • Візьміть лінійку і вперши її торець у полиць, орієнтуємо її площину таким чином, щоб вона була розташована приблизно по центру натискного майданчика педалі. Зафіксуйте положення педалі на лінійці, зробивши позначку на ній.
 • Тепер переміщуємо педаль вниз до моменту появи зусилля при натисканні і фіксуємо дане нижнє положення на лінійці.
 • За отриманими мітками визначаємо вільний хід, який для непрацюючого двигуна має становити 3-5 мм.
 • У разі відхилення від рекомендованих значень проводимо регулювання. Регулювання проводимо за допомогою вимикача стоп сигналу, відвернувши гайку його кріплення та обертаючи вимикач у кронштейні, домагаючись потрібного ходу. Після чого не забуваємо закрутити гайку його кріплення.
 • По завершенню робіт, проводимо повторну перевірку та за необхідності повторюємо операцію.

Заміна циліндрів зчеплення

У деяких випадках є необхідність заміни циліндрів зчеплення. Головний циліндр зчеплення Chevrolet Niva вимагає заміни, якщо система не вмикається, або погано вмикається. При заміні потрібно відкачати всю рідину і від’єднати головний циліндр зчеплення від шланга, а при встановленні все повторити навпаки.

При заміні робочого циліндра потрібно послабити шланг, знімаємо кронштейн робочого циліндра, знімаємо штовхач і після цього, знімаємо сам робочий циліндр. Після встановлення нового, прокачуємо систему.

Також, іноді проблеми зі зчеплення виникають через неправильне налаштування самої педалі зчеплення. Регулювання зчеплення Chevrolet Niva проводиться дуже просто: спочатку потрібно послабити контргайку на тросику, а потім виставити хід педалі зчеплення. Вільний хід педалі зчеплення має бути 1-3 мм.

admin_avgur Коментарі вимкнені Chevrolet Niva

Нещодавно теж стурбувався роботою зчеплення.

При торканні с, утримуючи зчеплення, машину ковбасить “дрібним тремтінням” і в принципі зчеплення тугувате стало, в тому числі, якщо утримувати його вичавленим.

Подумую, як мінімум про заміну рідини, прокачування і швидше за все на заміну циліндра. Все-таки 2,5 роки минуло. Іноді долив рідини потроху.

Чи складно міняти самому, у плані монтаж-демонтаж?

Як же перевірити стан зчеплення?

Метод: включаєш п’яту передачу і, якщо при торканні глухне, перевіряв — глухне.

У приводі вимкнення зчеплення виконуються такі регулювання:

Після виконання зазначених регулювань вільний хід педалі зчеплення, до початку вимикання зчеплення, має становити 25–35 мм.

Регулювання вільного ходу педалі зчеплення Niva Chevrolet Регулювання повна інформація!

Chevrolet Niva | Перевірка та регулювання вільного ходу педалі

Chevrolet Niva | Перевірка та регулювання вільного ходу педалі

Це чудово: ти сповнений впевненості, якоїсь внутрішньої сили і просто світишся, випромінюєш енергію, і здається, що тобі все під силу. І хочеться поділитись усім цим.

І знаєш собі ціну. І ти дієш, живеш.

вітаємо вас на нашому новому сайті Регулювання понад 6 тис. готових інструкцій з регулювання! Вам потрібно було знайти Регулювання вільного ходу педалі зчеплення Niva Chevrolet?

Раді бачити вас на нашому сайті, де можна скачати будь-яке регулювання або підписатися на сайт, де міститься більше 6 тис. готових регулювань!

Вам приємно скачати зараз регулювання вільного ходу педалі зчеплення Niva Chevrolet!

READ  Регулювання клапанів DAEWOO Nexia 8 клапанів

Бажаємо кожному передплатнику на цей сайт за допомогою нашої інформації та регулювання вільного ходу педалі зчеплення Niva Chevrolet стати професіоналом та завжди мати під рукою потрібну Вам інструкцію з регулювання!

Але я про це забула. Просто забула і все.

Коментарі та думки власників closed — Trackback URI RSS 2.0 feed for these Коментарі та думки власників This entry was posted on П’ятниця, Серпень 2, 2013, at 6:33 пп by dobro2020. Filed in Без рубрики.

Регулювання зчеплення – обов’язковий етап технічного обслуговування трансмісії автомобіля та необхідне у таких випадках.

Якщо хід педалі великий, то зчеплення “веде”, відбувається його неповне вимкнення, отже, ведений диск продовжуватиме стикатися з маховиком, але не всією своєю площиною, а лише ледве торкаючись, викликаючи підвищений знос фрикційних накладок.

Якщо ж вільний хід занадто малий, відбувається пробуксовка, неповне включення веденого диска. Що призводить до суттєвої втрати крутного моменту під час руху. І потужність автомобіля знижується.

Якщо відбувається різке включення веденого диска, про що свідчать ривки та удари в трансмісії при торканні автомобіля з місця, незважаючи на плавне відпускання педалі.

У всіх цих випадках причина несправності зазвичай у неправильно відрегульованому вільному ході педалі і важеля вилки натискного підшипника. Що це, у свою чергу, призводить до зниження ресурсу роботи веденого диска.

У автомобілів, з прикладу ВАЗ – 21074, привід вимкнення веденого диска регулюється так:

Как отрегулировать сцепление

Встановлюється зазор 0,1-0,5 мм між штовхачем та поршнем головного циліндра. Цей зазор, необхідний повного вимкнення веденого диска, регулюється обмежувачем педалі. Зазор визначається вільним ходом педалі, що дорівнює 0,4-2 мм;

Вільний хід штовхача робочого циліндра, що дорівнює 4-5 мм, регулюється гайкою, розташованою на штовхачі, яка фіксується контргайкою. Величина вільного ходу штовхача контролюється спеціальним шаблоном.

Після виконання регулювання вільний хід педалі, до початку вимкнення веденого диска, повинен становити 25-35 мм.

Несвоєчасне регулювання зчеплення може призвести до ремонту або навіть його заміни.

Як робити прокачування гідроприводу?

При прокачуванні гідроприводу, перше, що треба зробити, це надіти шланг на клапан робочого циліндра, інший кінець опустити в ємність з гальмівною рідиною. Після цього потрібно натиснути на педаль зчеплення та утримувати, це треба зробити разів п’ять. Далі, відкрити клапан і випустити повітря, це треба повторювати доти, доки не потече рідина.

Регулювання всі види професійних регулювань!

Зчеплення Chevrolet Niva: регулювання та заміна

Автомобіль Chevrolet Niva вже давно зарекомендував себе як надійна машина з хорошими позашляховими якостями. На автомобілі встановлюється механічна коробка передач, яка приймає крутний момент двигуна через стандартне однодискове сухе зчеплення.

Зчеплення у позашляховика постійно замкнене з центральною діафрагмовою пружиною і приводиться в дію за допомогою гідравлічного приводу. Також ставиться посилене зчеплення на Chevrolet Niva, воно відрізняється тим, що має більше діаметр, має значно потужний демпфер, пружини демпфера подвійні, має велику товщину диска.

Згодом, як і на всіх інших автомобілях, настає момент, коли потрібно проводити ремонт та заміну зчеплення.

Нива Шевроле | Пропал ход педали сцепления | Главный или рабочий цилиндр гидропривода сцепления ?

Існує кілька способів перевірки зчеплення, а саме:

 • Потрібно включити нейтральну передачу і завести двигун, почекати, поки він прогріється до нормальної температури і після того, як двигун почне працювати на мінімальних оборотах, вичавити педаль зчеплення і включити задню передачу. Якщо передача увімкнулася легко, значить зчеплення справно, якщо ж чути скрипи при включенні передачі, потрібно проводити ремонт зчеплення;
 • Під час їзди також можна перевірити роботу зчеплення. Потрібно перемикати по черзі передачі та слухати, чи є при цьому сторонні шуми, якщо є, то треба їхати на СТО;
 • Так само при несправності зчеплення, воно починає буксувати, при наборі швидкості двигун обороти набирає, а автомобіль як їхав так і їде. У такому разі теж час на СТО.

Регулювання приводу включення та вимикання зчеплення Niva 2121, ВАЗ 2131, LADA 4х4

16 – обмежувач ходу педалі зчеплення;

Зазор між штовхачем та поршнем головного циліндра Niva 2131, необхідний для повного вимкнення зчеплення, повинен становити 0,1-0,5 мм. Для регулювання…

…ключом «на 10» послаблюємо контргайку обмежувача ходу педалі зчеплення, утримуючи обмежувач ключем тієї ж розмірності.

Обертаючи обмежувач, домагаємося необхідного зазору.

У цьому вільний хід педалі зчеплення становить 0,4–2,0 мм.

Вільний хід штовхача робочого циліндра Niva 2121 має бути 4-5 мм. Для його визначення застосовуємо простий шаблон, як який використовуємо, наприклад, олівець.

Роботу проводимо на оглядовій канаві або підйомнику.

Знімаємо відтяжну пружину і упираємо торець олівця в бобишку нижнього кріплення робочого циліндра зчеплення ВАЗ 2131. На олівці наносимо одну мітку навпроти кінця вилки. а другу мітку – правіше, на відстані 5 мм від першої.

Відводимо вилку вимкнення зчеплення назад до упору, тобто вибираємо вільний хід штовхача робочого циліндра.

При нормальному вільному ході штовхача вилка стане навпроти другої мітки. В іншому випадку необхідне регулювання:

ключем “на 13” відвертаємо контргайку, утримуючи регулювальну гайку ключем “на 17”;

утримуючи штовхач пасатижами, обертаємо регулювальну гайку Niva, домагаючись нормального вільного ходу штовхача. Закінчуємо з’єднання.

READ  Заміна ланцюга ГРМ Niva 21214 інжектор

Після регулювання вільний хід педалі зчеплення до моменту початку його вимикання повинен становити 25–35 мм.

Остаточно перевіряємо роботу зчеплення при працюючому двигуні Niva 2121: при стисненні зчеплення передачі повинні перемикатися легко, а автомобіль Niva 2131. рушати при відпусканні педалі від підлоги на одну-дві третини її ходу.

Регулювання ходу педалі зчеплення Chevrolet Niva Позашляховики та кросовери | Авто Шанс

Коробка перемикання передач переводиться в нейтральне положення. Головний циліндр встановлюється із зазором за півміліметра від штовхача.

Ця відстань достатньо для вимкнення диска зчеплення. Надалі здійснюється регулювання ходу педалі. Хід педалі не повинен перевищувати 3 міліметри.

Регулювання зчеплення Chevrolet Niva

Регулювання необхідно проводити змінюючи положення контргайки та болта. Затягнувши їх, можна відрегулювати величину ходу.

Толкач повинен вільно переміщатися не більше міліметрів. Щоб його відрегулювати, необхідно відрегулювати гайку обмежувача. Також, щоб відрегулювати штовхач можна змінити положення контргайки.

Розташовується такий компонент у корпусі з алюмінію. Коли проводитися регулювання зчеплення Chevrolet Niva необхідно встановити новий провідний диск.

8.2 Регулювання педалі зчеплення

Можливий дефект пружин, що притискають диск. Утримуючи ключем 1 від регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva штуцер шланга, ключем 2 відверніть гайку трубопроводу і від’єднайте його Зніміть скобу кріплення штуцера до кронштейна кузова і злийте гальмівну рідину з приводу.

Установка шланга зчеплення Niva Chevrolet виконується у послідовності зворотного зняття. Після заміни залийте рідину та прокачайте систему зчеплення.

Встановіть автомобіль на оглядову канаву або підйомник та зніміть коробку передач. Тріщини на деталях диска не допускаються. Перевірте знос фрикційних накладок. Головний циліндр закріплений у моторному відсіку на двох шпильках, приварених до кронштейна педального вузла. Головний циліндр зчеплення Chevrolet Niva з’єднаний сталевою трубкою та армованим гумовим шлангом з робочим циліндром, закріпленим на картері зчеплення з регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva кронштейна.

При натисканні педалі зчеплення поршень головного циліндра переміщається та передає тиск через робочу рідину на поршень робочого циліндра, який через штовхач впливає на вилку регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva муфту вимикання зчеплення. Її запас знаходиться у бачку гідроприводу, з’єднаному з головним циліндром гумовим шлангом. Під пробкою бачка знаходиться гумова гофрована діафрагма, що ізолює порожнину бачка від атмосферної вологи та пилу.

Для прокачування гідроприводу при заміні його деталей або зміні рідини передбачено регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva на робочому циліндрі. Заміна кошика та веденого диска зчеплення Chevrolet Niva Роботи по заміні кошика та веденого диска зчеплення Chevrolet Niva: Після виконаного регулювання вільний хід педалі, до початку вимкнення веденого диска, повинен становити мм.

Несвоєчасне регулювання зчеплення може призвести до ремонту або навіть його заміни.

Зчеплення Chevrolet Niva: На автомобілі встановлюється механічна коробка передач, яка приймає момент двигуна, що крутить, через стандартне однодискове сухе зчеплення. Зчеплення у регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva постійно замкнуте з центральною діафрагмовою пружиною і приводиться в дію за допомогою гідравлічного приводу.

Також ставиться посилене зчеплення на Chevrolet Niva, воно відрізняється тим, що має більше діаметр, має набагато потужний демпфер, пружини демпфера подвійні, має велику товщину диска. З часом, як і на всіх інших автомобілях, приходить регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva, коли потрібно проводити ремонт та заміну зчеплення. Існує кілька способів перевірки зчеплення, а саме: Потрібно включити нейтральну передачу і завести двигун, почекати поки він прогріється до нормальної температури і після того, як двигун почне працювати на мінімальних оборотах, вичавити педаль зчеплення і включити задню передачу.

Якщо передача увімкнулася легко, значить зчеплення справно, якщо ж чути скрипи при включенні передачі, потрібно проводити ремонт зчеплення; Під час їзди також можна перевірити роботу зчеплення.

Потрібно перемикати по черзі передачі та слухати, чи є при цьому сторонні шуми, якщо є, то треба їхати на СТО; Так само при несправності зчеплення, воно починає буксувати, при наборі швидкості, регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva оберти набирає, а автомобіль як їхав так і їде.

Як робити прокачування гідроприводу? Очистіть шліци первинного валу коробки передач і встановіть на вал диск зчеплення.

Ремонт та сервісне обслуговування автомобілів, двигунів та автоматичних коробок передач

Перевірка підшипника вимикання зчеплення Підшипник вимикання зчеплення герметичний, і його не можна промивати. Перевірте стан підшипника вимикання зчеплення, який повинен обертатися легко, рівномірно та безшумно і в ньому повинен бути відсутнім люфт.

Регулювання педалі зчеплення Chevrolet Niva поверхня підшипника, що впливає на натискну пружину, має бути гладкою, без тріщин, місцевої корозії чи вироблення. Несправний підшипник вимкнення зчеплення можна визначити, не знімаючи його з автомобіля, для чого необхідно при працюючому двигуні натиснути педаль зчеплення. Якщо при натисканні педалі зчеплення з’являється додатковий шум, то підшипник вимкнення зчеплення несправний, і його необхідно замінити.

Установка 1. Нанесіть мастило на поверхні контакту підшипника, циліндра та вилки вимкнення зчеплення.

Chevrolet Niva (шнива). проблема со сцеплением!