Регулювання клапанів ВАЗ 2107 карбюратор своїми руками

Регулювання поплавця системи

Вільний хід поплавця коливається між такими значеннями: 6,5 мм з одного боку і 14 з іншого. Це можна відрегулювати за допомогою перевіряючого шаблону, поставивши вертикально камеру. В такому випадку поплавок злегка торкається, але не тисне на кульку клапана.

У тому випадку, якщо відстань менше, ніж 6,5 мм, то потрібно злегка зігнути язичок клапана (голчастого), який на малюнку зображений буквою «А».

Після цього регулюємо ступінь відкриття голчастого клапана, який пропускає бензин в поплавцеву камеру. При підйомі поплавця надходження палива зменшується, при різкому натисканні на педаль «газу» і відкритті дросельної заслінки витрата палива збільшується, і поплавок опускається.

Тепер регулюємо відхилення поплавка в іншу сторону. Для цього максимально відводимо його від кришки і перевіряємо шаблоном, товщина якого становить 14 мм з певним допуском.

Якщо відстань не відповідає, потрібно підігнути упор кронштейна кріплення поплавка і зробити його не більше 14 мм.

Тепер, після регулювання вільний хід поплавця становить близько 8 мм. Регулювання карбюратора ВАЗ 2107 також передбачає перевірку входять сіток і паливних фільтрів для збереження повноцінного потоку палива.

Як відрегулювати карбюратор ВАЗ 2107 самостійно

Робота кожного автомобільного двигуна залежить від кількості і якості повітряно. паливної суміші, що готується спеціальним пристроєм, який називається карбюратором. Всі карбюраторні системи створюють суміш і допомагають рівномірно розподілити її по циліндрах. Змішувати паливо з потоком повітря можна різними способами. Наприклад, бувають карбюратори мембранно. голчасті, а бувають поплавкові. Саме до цього типу належать карбюратори сімейства ВАЗ, виробництва Дімітровоградского автоагрегатного заводу (ДААЗ).

Регулювання карбюратора ВАЗ 2107. важливий засіб зберегти двигун в робочому стані.

Перед тим, як регулювати карбюратор, потрібно знати, який його тип встановлений на автомобілі. Для цього потрібно пам’ятати, що:

 • Якщо у вас є вакуум-коректор запалення, то це означає, що у вас встановлено останній тип двигуна ВАЗ 2103 або 2106, та модифікація карбюратора 2107. 1107010-20.
 • Якщо на вашій «сімці» встановлено шестёрочний движок, але немає встановленого вакуум-коректора, то у вас модифікація карбюратора 2107-1107010-10.

Основні вузли карбюратора, що підлягають регулюванню:

Для того щоб відрегулювати карбюратор, потрібно знати основні ознаки його несправності. Так як карбюратор відповідає за розгінну динаміку автомобіля, то до них належать такі:

 • утруднення при пуску двигуна, довгий «чхання»;
 • всілякі «ривки», «смикання», «провали» при натисканні на педаль «газу»;
 • млява здатність автомобіля до розгону;
 • незрозуміле збільшення витрат на бензин.

Отже, якщо у вашого автомобіля з’явилися відповідні «скарги», приступаємо до його регулюванню.

Увага! Найбільш грамотно можна провести регулювання на знятому карбюраторі. Регулювання карбюратора ВАЗ 2107 не передбачає використання ворсистої і вовняної тканини, а також різні зволікання для прочищення жиклерів.

Як відрегулювати карбюратор своїми силами на ВАЗ 2107? При знятті кришки карбюратора першої регулюється поплавкова система, так зручно.

Приступаємо до регулювання пускового пристрою

Налаштування карбюратора ВАЗ 2107 своїми руками обов’язково включає в себе регулювання пускового пристрою. Нагадаємо, що воно служить для того, щоб впевнено запустити холодний двигун. Для цього суміш вдвічі, втричі більше насичується паливом, ніж при звичайному харчуванні гарячого двигуна.

Пусковий пристрій карбюраторів сімейства 1107010 спрацьовує при частоті 1500 оборотів, тобто при рекомендованої виробником частоті запуску холодного двигуна.

Якщо подивитися на карбюратор збоку, то добре видно канал, через який підводиться розрідження з простору за дроселем за діафрагму пріоткривателя заслінки:

Якщо зняти карбюратор і подивитися на нього зі зворотного боку, то видно канал підведення розрідження повітря:

Якщо ж розібрати карбюратор, то можна побачити деталі цього диафрагменного пускового пристрою:

Нижче видно схематичне зображення пускового пристрою карбюратора сімейства 1107010:

Пояснюємо механізм дії пускового пристрою. Витягаючи «підсмоктування», водій як би приводить пусковий пристрій у зведеному стані. При цьому:

 • Трёхплечій важіль «зводиться» тросом проти годинникової стрілки;
 • Захоплює телескопічну тягу;
 • Тяга, в свою чергу, обертає повітряну заслінку через важіль.
 • Друге плече важеля натискає на осі заслінки дроселя 1 камери.
 • Заслінка повітряного потоку тепер повністю закрита, заслінка дроселя 1 камери прочинені для пуску, створюючи пусковий зазор

При регулюванні пускового пристрою своїми руками спочатку потрібно зняти карбюратор. потім:

Повертаємо важіль повітряної заслінки так, щоб вона закрилася. Тепер пристрій «зведений».

Тепер потрібно перевернути карбюратор, заміряємо зазор між кромкою заслінки дроселя (1 камера) і її стінкою. Для карбюраторів «сімки» цей зазор складає 0,85-0,9 мм. Зазор можна заміряти щупом, калиброванной дротом:

Щоб його привести в цей діапазон, подгибается тяга приводу на заслінки дроселя.

Після цього встановлюємо зазор «А». Він розташований між стінкою каналу і кромкою повітряної заслінки знизу. Для цього знову закриваємо заслінку, «зводимо» пристрій. Для створення імітації розрідження повітря, утапливаем шток пускового пристрою:

Тепер шток потягнув тягу по прорізи, і в результаті відкривається заслінка. Зазор «А» становить 5-5,4 мм.

Щоб відрегулювати цей зазор, потрібно покрутити викруткою гвинт регулювання, тільки спочатку знявши з нього різьбову заглушку:

Як виставити обороти холостого ходу на ВАЗ 2107

Спочатку потрібно переконатися, що правильно налаштована система запалювання, всі дроти справні і двигун повністю прогрітий.

 • Підкручуємо гвинт «якості» суміші до максимальних обертів (проти годинникової стрілки), при цьому суміш збагачується паливом;
 • Обертаючи «кількість» проти годинникової стрілки, виставляємо своїми силами ще більшу частоту.
 • Виконуємо перевірку «якістю»: чи можна ще додати обертів.

Сенс цієї операції в тому, щоб звернути «якість» при постійному «кількості» до 850-900 оборотів в хвилину.

Оцінювати обороти можна за електронною тахометру, при навичці. на слух, або по тахометрі приладовій панелі.

Наступним етапом є регулювання приводу повітряної заслінки.

Якщо на положення приводу не звертати уваги, то машина може глухнути. Для цього буде потрібно проста шліцьова викрутка, і ключ ріжковий 7 мм.

На малюнку показано положення заслінки при втопленому і витягнутому «підсосі».

 • «Підсмоктування» втоплений;
 • Гвинт фіксації тяги відвертаємо шліцьовій викруткою (пружина виштовхує її вертикально)
 • Затягуємо гвинт;
 • Перевіряємо хід заслінки.
регулювання, клапан, 2107, карбюратор, своїми, рука

Регулюємо привід дросельної заслінки ( «газ»).

Якщо цей привід неправильно налаштований, то погіршується розгінна динаміка і прийомистість двигуна. Цю настройку потрібно виконати з помічником.

Буде потрібно ріжковий ключ на 8, викрутка, ліхтарик і штангенциркуль.

Повністю «утопимо» «підсмоктування», або привід повітряної заслінки.

 • Тепер ваш помічник повністю вичавлює педаль «газу» до упору в підлогу. При цьому відкривається дросельна заслінка повністю, як показано нижче, для вірності можна висвітлити першу камеру ліхтариком. Після відпускання педалі заслінка повинна повністю закрити першу камеру без зазорів.

Для регулювання штангенциркулем вимірюємо довжину тяги, має бути рівно 8 см. За допомогою обертання наконечників «підганяємо» довжину тяги до цього розміру, відвернувши «стопорні» гайки.

Регулировка клапанов щупом ваз 2101-2107.Супер бюджетный способ.

Після цього ставимо тягу на місце і повторюємо перевірку. Сучасні тяги часто виконуються з дуже поганий пластмаси, яка дає усадку. Тому потрібно через тиждень-другий перевірити «приработку» тяги.

Можна не знати, як відрегулювати карбюратор ВАЗ 2107, але встановити довжину тяги може кожен.

Ми розглянули лише деякі можливості виконати регулювання карбюратора своїми руками. Взагалі, існує ціла професія «карбюраторщик», яка має на увазі повне володіння цієї потрібної і складною технологією. В одній статті просто неможливо описати всі нюанси цього процесу. Але сподіваємося, що основні принципи були для вас зрозумілі і корисні.

Регулювання клапанів на ВАЗ-2107 карбюратор: покрокова інструкція із застосуванням щупа

Регулювальні гайки видно під кришкою головки блоку циліндрів. Саме за допомогою цих гайок регулюється тепловий зазор.

Тепер ви можете відрегулювати клапани, виконавши наступну послідовність кроків:

 • Коли мітки шківа розподільного валу збігаються, приступайте до перевірки величини зазору в шостому та восьмому клапанах. Для цього використовуйте щуп 0,15 мм і вставте його в отвір. Для вимірювання зазору в шостому та восьмому клапанах використовуйте щуп 0,15 мм.
 • Якщо щуп ослаблений, зменшіть люфт. Якщо пластина не входить в зачеплення, збільште люфт.
 • Якщо клапан вимагає регулювання, звільніть гайку гайковим ключем на 17. Для регулювання клапана звільніть гайку гайковим ключем на 17 дюймів.
 • Щоб збільшити люфт клапана, поверніть гайку на півоберта за годинниковою стрілкою за допомогою ключа «13». Якщо необхідно зменшити люфт, гайковий ключ «13» потрібно повернути вправо. Щоб збільшити або зменшити внутрішній зазор, поверніть гайку вліво або вправо відповідно.
 • Потім перевірте зазор за допомогою щупа. Величина зазору повинна бути такою, щоб Калібр виходив з рукоятки під напругою. За регламентом вимірювач повинен випадати з зчеплення із зусиллям 2 кг (для виміру можна використовувати штангенциркуль, але це не обов’язково).
 • Щоб зафіксувати клапан в цьому положенні, затягніть контргайку з лівого боку гайковим ключем на 17 дюймів. Виконайте ту ж процедуру для регулювання 8 клапанів, затягуючи контргайку за годинниковою стрілкою, щоб зафіксувати клапан.
 • Наступним кроком є ​​поворот шківа розподільного вала на 90 градусів від початкового положення або на чверть обороту. На карбюраторної «сімці» це робиться поворотом шківа коленвала ключем на «38» на півоберта.
 • Потім регулюються зазори в клапанах 4 і 7.
 • Процедура повторюється шляхом повороту шківа колінчастого вала на півоберта, що дозволяє регулювати 1-й і 3-й клапани.
 • Нарешті, поверніть колінчатий вал на півоберта і відрегулюйте зазори в клапанах 5 і 2.

Щоб виміряти зазор в шостому та восьмому клапанах, використовуйте щуп 0,15 мм.

для регулювання клапана звільніть гайку ріжковим ключем «17».

поверніть гайку вліво або вправо, щоб збільшити або зменшити люфт відповідно

Щоб зафіксувати клапан, поверніть контргайку за годинниковою стрілкою.

Якщо ви розумієте процедуру, регулювання не повинна бути занадто складною. Важливо правильно змістити шків колінчастого вала, щоб процедура могла бути проведена з максимальною точністю. На цьому регулювання завершена, і кришка головки блоку циліндрів може бути повторно встановлена ​​після заміни прокладки. Всі розібрані деталі з автомобіля збираються на свої місця, після чого можна заводити двигун. Якщо при працюючому двигуні металевий шум відсутній, процедура виконана правильно.

Що знадобиться для проведення робіт: список інструментів

Щоб уникнути проблем в процесі настройки, рекомендується переконатися в наявності необхідних інструментів. Для роботи вам буде потрібно наступні інструменти:

 • Набір ключів на «10», «13», «17».
 • Спеціальний ключ на «38», за допомогою якого повертається болт кріплення шківа колінчастого вала.
 • Набір викруток.
 • Щуп товщиною 0,15 мм або мікрометр.

Для регулювання вам знадобиться тільки байонет 0,15 мм або мікрометр, а також гайковий ключ на 17 і 13 дюймів. Перед тим, як почати власне роботу, важливо підготувати машину. Давайте рассмотрімкак виглядає процедура підготовки «сімки» до налагодження.

Набір інструментів для регулювання клапанів на ВАЗ-2107: ріжкові ключі на «13» і «17» і штовхачі.

Вам знадобиться нова прокладка кришки клапана, так як рекомендується замінювати її кожен раз при знятті кришки.

Регулировка клапанов щупом Ваз 2101- 2107.

Регулювання клапанів: особливості методики

Перш ніж дізнатися, що таке методика регулювання, необхідно розуміти будівництво цих елементів. Клапани в двигунах згоряння. це циліндричні форсунки, що мають сталеву стрижень або ногу. Клапани знаходяться в блоці циліндрів, і кожен циліндр вимагає не менше 2 продуктів. У закритому стані клапани засновані на розетках виготовлені зі сталі і пресовані в голівці циліндрів.

Під час роботи ці елементи піддаються високим механічним і тепловим навантаженням. З цієї причини необхідно, щоб вони виготовлені з особливих типів стали, стійкі до механічних і термічних напруг. Клапани розділені на вхід і вихід. Завдання всмоктуючих клапанів полягає в тому, щоб натиснути легкозаймиста мікс до циліндра, а завдання випускних клапанів полягає в тому, щоб вивільнити вихлопної газ.

Під час операції клапани розширюються, викликаючи продовження стрижні, які змінюють відстань між їх кінцями і камерою з натискають камерами (або важелями клапана). Під час експлуатації двигунів згоряння, збільшення промогов, що призводить до перевищення допустимих значень. Щоб запобігти цьому, відрегулюйте клапани. Отже, регулювання клапанів є процедурою для відновлення зазору до нормального стану. Проведення такої процедури не тільки для автомобілів VAZ-2107, а й для всіх типів транспортних засобів, оснащених двигунами внутрішнього згоряння.

Багато власників автомобілів не розуміють, що усунення неполадок в клапанах є обов’язковим профілактичним дією. Якщо ця методика не проводиться вчасно, наслідки можуть бути катастрофічними, оскільки клапани є невід’ємною частиною двигуна згоряння. Що загрожує не перевіряти цю процедуру? Наслідки можуть бути наступними:

 • На невеликому слоті спостерігається виникнення процесу випалу кругової частини. Спалювання Burneville полягає в накопиченні вуглецевих відкладень, що виникають в результаті палаючих продуктів паливної суміші. Це поселення ускладнює правильність роботи системи синхронізації і всього двигуна. Недоліком формування сажі є труднощі у видаленні його.
 • Якщо слот клапана занадто великий, клапани не повністю відкриті, що значно впливає на продуктивність двигуна. Характеристика цієї прогалини. це звук стуку, особливо коли педаль газу натиснута. Досвідчені драйвери можуть легко виявити цей звук постукування, і тому знають, що прийшов час налаштувати клапани. Як невелика, так і велика слабкість робить негативний вплив на операцію двигуна.

Будівництво голови автомобільного циліндра VAZ-2107 в поперечному перерізі

Особливості регулювання клапанів на ВАЗ-2107 своїми руками: інструкція для карбюраторних і інжекторних двигунів

Російське виробництво автомобілів ВАЗ-2107 або «Сімки» було вироблено в двох модифікаціях: з карбюратором і інжекторами. У Росії виробництво «Сімки» було завершено в квітні 2012 року, а в Єгипті тривало до 2014 року.

Якщо автомобілі карбюратора давно перевірені власниками цих транспортних засобів, двигуни інжектора викликають деякі питання при проведенні ремонту та обслуговування. Увага до особливостей регулювання клапана на ВАЗ-2107 карбюраторних і інжекторних двигунах своїми руками. Власники «Siódemek” не від слуху Знаєте, що проблема з слотом клапана в цих автомобілях є захворюванням. Є й якісь відмінності в проведенні двигунів, що регулюються з різними системами уприскування палива?

Підготовчі роботи: що потрібно виконати перед проведенням процедури

Підготовчі роботи перед проведенням регулювання клапанів на ВАЗ-2107 включають зняття всіх елементів доступу до кришки ГБЦ, яку також доведеться зняти. Залежно від типу двигуна підготовчі роботи на «сімці» будуть трохи відрізнятися. Необхідні умови:

 • Поставте автомобіль на рівну поверхню;
 • Забезпечити гарне освітлення під капотом;
 • відпустити гальмо стоянки, ручне гальмо;
 • вимкніть запалювання і зніміть затиск «мінус» з АКБ;
 • почекайте, поки двигун охолоне.

Яка підготовка автомобіля ВАЗ-2107 до регулювання клапанів своїми руками для обох типів двигунів? Кроки для обох типів двигунів практично ідентичні, з тією лише різницею, що вам не потрібно знімати корпус повітряного фільтра для роботи інжектора. На форсунки сімка зроблена з пластику, розташована поруч з кришкою ГБЦ, але не обмежує доступ до неї. Корпус повітряного фільтра необхідно знімати тільки з 7-дюймовими карбюраторами, так як його конструкція запобігає доступ до кришки головки блоку циліндрів.

Вимірювальнийстрижень 0,15 мм для регулювання клапана

Розглянемо процес підготовки карбюратора ВАЗ-2107, а для форсунок сімки він практично ідентичний. Єдина відмінність полягає в тому, що на початковому етапі ви повинні від’єднати топлівопроводи, трубопроводи повітряного фільтра і трос дросельної заслінки. Після цього відкривається доступ до кришки ГБЦ.

Важливо: процедуру регулювання слід проводити тільки після того, як двигун охолоне.

По-перше, власник транспортного засобу повинен зробити наступне:

 • Демонтувати корпус повітряного фільтра, від’єднавши від карбюратора труби подачі і відведення палива, а також трос всмоктування і газу. Для цього відверніть 3 гайки гайковим ключем на «10», що кріплять кришку, а також 4 гайки з «10», що з’єднують корпус повітряного фільтра з карбюратором. Карбюратор розбирати не потрібно. Карбюратор рекомендується накрити тканиною, щоб всередину не потрапили дрібні частинки і деталі.
 • Кришку колектора можна зняти, щоб полегшити доступ до механізму клапана.
 • Потім, коли з’явиться доступ до кришки ГБЦ, її необхідно зняти. Для цього гайковим або торцевих ключем відверніть 8 гайок до «10». 8 гайок з кришки ГБЦ з головкою на «10».
 • Коли виникає необхідність повернути колінчастий вал для полегшення цієї процедури, заглушки можуть бути зняті, що знизить компресію в циліндрах.
 • Зіставте шків колінчастого вала з мітками, повернувши кріпильний болт. Для цього використовується гайковий ключ на «38». Повертаючи шків, знайдіть паз на шківі (він знаходиться під кришкою), потім вирівняйте його з найдовшою канавкою на блоці. Це означає, що поршень в циліндрах 1 і 4 знаходиться у верхній мертвій точці.
 • Зірочка розподільного вала також повинна збігатися з маркуванням, як показано на фото нижче. Якщо вони перекриваються, це означає, що фаза синхронизации зрушена. Якщо не підходить, натягніть ланцюг. Якщо зірочка розподільного вала не входить в гребінь, повторно натягніть ланцюг.

Спочатку зніміть корпус повітряного фільтра.

регулювання, клапан, 2107, карбюратор, своїми, рука

Для зручності використання рекомендується зняти кришку дозатора.

Торцевих ключем на «10» відкрутите 8 гайок кришки головки блоку циліндрів.

Зіставте шків колінчастого вала з довгою канавкою на блоці.

Якщо зірочка розподільного вала не відповідає ребрам, натягнути ланцюг.

ВАЖЛИВО: Після зняття кришки головки блоку циліндрів переконайтеся, що у вільному просторі немає сміття, сміття або іншого сміття. Під час роботи рекомендується накривати робоче місце чистою тканиною.

На цьому процедура підготовки автомобіля ВАЗ-2107 до регулювання клапанів завершується. Тепер можна переходити до самої налаштування. Як це робиться, потрібно розглядати для кожного двигуна типу «сімка» окремо.

Як визначити необхідність налагодження клапанів на ВАЗ-2107

Повертаючись до автомобіля від російської автомобільної промисловості ВАЗ-2107, слід зазначити, що виробництво модифікації ін’єкційного двигуна було запущено в 2006 році. З 1982 по 2006 рік «Сім» був оснащений карбюртерной системою впорскування.

Обидва типи двигунів, незважаючи на певні структурні відмінності, їм обов’язково потрібно буде налагодити клапани. Виробники рекомендують діагностику регулювання клапана на всіх автомобілях кожні 20-35 тисяч. км пробіг. Однак багато автовласників вдаються до проведення цієї процедури тільки тоді, коли під час роботи двигуна виникають сторонні шуми.

На ВАЗ-2107 регулювання слід проводити набагато раніше, так як порушення зазору. це хвороба вітчизняних автомобілів. За рекомендаціями виробника. це значення 15-20 тисяч. км пробіг.

Це цікаво! Не всі двигуни внутрішнього згоряння вимагають регулювання клапана. Якщо машина обладнана гідрокомпенсаторами, немає необхідності періодично регулювати клапани.

Гідрокомпенсатор. це пристрій, який автоматично регулює фази газорозподілу. Такими пристроями оснащуються сучасні автомобілі, тому на ВАЗ-2107 з заводу такі деталі не ставилися. Ви можете встановити їх самостійно, але це громіздко і досить дорого.

Визначити необхідність регулювання зазорів термоклапана можна, виявивши такі характерні ознаки:

 • Сторонні шуми при працюючому двигуні. Ці звучать клацання або «брязкіт», які зазвичай чітко проявляються при різкому натисканні на педаль газу.
 • Двигун починає свердлити, що пов’язано з втратою компресії або її зовсім зникненням.
 • Витрата палива збільшується без поважної причини.
 • Зниження динаміки при розгоні.

Особливу увагу слід звернути на металевий ударний шум, який є основним симптомом, все інше є непрямим симптомом. На відео показано, що таке металевий клацання.

При появі таких симптомів слід провести діагностику і при необхідності відрегулювати клапани. Якщо пробіг автомобіля ВАЗ-2107 більше 20 тис. Км, але ознак виходу з ладу ГРМ немає, дотримуйтесь принцип «не нашкодь». Якщо двигун працює нормально і ознак несправності в зазорі немає, поспішати знімати клапанну кришку не потрібно. Бувають випадки, що карбюраторних і інжекторна «сімка» «проїхала» понад 30 тисяч. км і ніяких регулювань не вимагала. Звідси висновок, що необхідність проведення процедури залежить від характеру експлуатації транспортного засобу.

Процедура регулювання на ВАЗ-2107 не представляє ніяких складнощів, тому кожен автовласник зможе впоратися з цим завданням самостійно. При проведенні процедури важливо знати, яка система подачі палива встановлена ​​на ВАЗ-2107 автомобіля, що стосується інжектора і карбюратора, у техніка є невеликі відмінності.

Це цікаво! Якщо вам набридло регулювати зазори термоклапаном на «сімці», то альтернативний варіант. установка ГБЦ з гідрокомпенсаторами на ВАЗ-2107. Незважаючи на дорожнечу, багато автовласників вдаються до установки гидрокомпенсаторов своїми силами.

Особливості операції на автомобілі ВАЗ-2107 інжектор: інструкція із застосуванням мікрометра

Конструкція двигунів ВАЗ-2107 з карбюратором і інжектором ідентична, за винятком системи подачі палива. Однак цей фактор не грає ніякої ролі в регулюванні клапанів. Порядок регуліровкіделается так само, як і з карбюратором «сімка». Єдина відмінність полягає в тому, що до шківа коленвала буде складно його повернути. Для цього рекомендується повернути шків плоскою викруткою. Викрутка поміщається між зубами шківа колінчастого вала, а потім, за допомогою наполегливої ​​ребра датчика колінчастого вала, він переміщається.

На автомобілях з форсунками рекомендується провернути шків колінчастого вала викруткою з плоским шліцом.

Провести діагностику клапана на ВАЗ-2107 можна не тільки датчиками, але і мікрометрів. Розглянемо цей процес на інжекторі ВАЗ-2107 мікрометрів.

 • Мікрометр кріпиться до спеціальної рейці, а рейка кріпиться до штифтів кріплення розподільного вала. При установці рейки спочатку затягніть всі три болта, потім злегка ослабте центральний болт, поки вони не перестане двігаться.Мікрометр встановлюється на рейку і фіксується на штифті распредвала.
 • Потім мікрометр встановлюється на рейок. При виконанні процедури з самого початку помістіть мікрометр на край кулачка регульованого клапана (для 6 і 8), а мікрометр. на самий край кулачка регульованого клапана.
 • Огляд проводиться. Для цього використовується спеціальний ключ, який йде в комплекті з пристроєм. Ця кнопка використовується для захоплення кулачка клапана і зчитування відповідного значення мікрометра. Це значення має становити 0,52 мм на пристрій. Якщо є відхилення, проводиться юстирування.
 • Регулювання проводиться так само, як і для щупа. Відпустіть стопорну гайку ключем «17», потім встановіть необхідне значення, повертаючи гайку ключем «13». Продовжуйте регулювання, поки стрілка на шкалі не встановиться на значення в 52 ділення (чорна шкала). Показання мікрометра відповідає зазору 0,15 мм при вимірюванні контактним щупом. 52 точки по чорній шкалі відповідають значенням зазору 0,15 мм.
 • Коли показання мікрометра буде в межах 52 цифр, затягніть контргайку.
 • Така ж процедура буде використовуватися для кожного клапана. Обов’язково переміщайте шків колінчастого вала для кожної наступної пари клапанів.

Встановіть на стрижень мікрометр і закріпіть його на штифті розподільного вала.

Мікрометр ставиться на самий край кулачка регульованого клапана.

Показання чорної шкали 52 поділів відповідають апертурі 0,15 мм.

Процедура настройки мікрометра є найбільш точним методом і тому широко цінується. Зазор клапана можна відрегулювати за допомогою мікрометра, навіть коли клапан гарячий.

Використання мікрометра. найбільш точне

Важливо відзначити, що ламелі бувають різних типів, але принцип дії однаковий. Якщо ви власник автомобіля ВАЗ, рекомендується придбати мікрометр, який дозволить з високою точністю виставити зазор в клапанах.

У матеріалі розглянуто два можливі способи регулювання клапанів карбюратора і інжектора типу ВАЗ-2107. Після виконання таких маніпуляцій слід перевірити роботу двигуна. Дзвінок повинен зникнути. Якщо після виконання цієї процедури сторонній шум все ще чути, значить, проблема не в клапанах.

Після регулювання зазорів робота двигуна зміниться не тільки на слух, але і під час руху. Збільшиться динаміка розгону автомобіля і знизиться витрата палива, що особливо важливо для двигунів з форсунками. Вітчизняним автовласникам необхідно вивчити один з перерахованих вище способів, який дозволить самостійно регулювати клапани в домашніх умовах.

Регулювання клапанів щупом ВАЗ 2101- 2107.

Для регулювання штангенциркулем вимірюємо довжину тяги, має бути рівно 8 Washing machine. За допомогою обертання наконечників «підганяємо» довжину тяги до цього розміру, відвернувши «стопорні» гайки.

Після цього ставимо тягу на місце і повторюємо перевірку. Сучасні тяги часто виконуються з дуже поганий пластмаси, яка дає усадку. Тому потрібно через тиждень-другий перевірити «приработку» тяги.

Можна не знати, як відрегулювати карбюратор ВАЗ 2107, але встановити довжину тяги може кожен.

Ми розглянули лише деякі можливості виконати регулювання карбюратора своїми руками. Взагалі, існує ціла професія «карбюраторщик», яка має на увазі повне володіння цієї потрібної і складною технологією. В одній статті просто неможливо описати всі нюанси цього процесу. Але сподіваємося, що основні принципи були для вас зрозумілі і корисні.

Підготовчі роботи

Варто зауважити, що процес точно такий же, як і у випадку з налаштуванням клапанів на двигунах автомобілів всієї класичної серії. Але перед тим, як зробити регулювання, необхідно здійснити підготовку. частково розібрати верхню частину мотора. Відведіть в сторону всі патрубки, шланги, троси й проведення, які вам заважають зняти кришку ГБЦ або ускладнюють доступ до гайок. Зауважте, що знімати кришку потрібно акуратно, щоб не пошкодити гумову прокладку під нею. Якщо знайдете будь-які дефекти, то обов’язково поміняйте при складанні.

Візьміть ключ на 10. найзручніше працювати трубчастим, ріжковим проблематично дістатися до гайок. Тим більше якщо проводиться регулювання клапанів ВАЗ-2107, інжектор на якому встановлений. Всього гайок вісім штук, їх необхідно викрутити, не втрачайте фігурні шайби, які знаходяться під ними. Зніміть кришку ГБЦ, при необхідності очистіть її внутрішню поверхню від забруднень. Перед вами знаходиться розподільний вал і клапани, більше нічого знімати не потрібно.

Як відрегулювати клапана на ВАЗ 2107

Регулювання холостого ходу

 • Оптимальну частоту обертання валу двигуна виставляю за допомогою гвинтового гвинта (для «класики» 820-900 оборотів в хвилину).
 • Нарізаючи якісний гвинт, доб’ємося максимуму, трос двигуна буде найбільшим.
 • За допомогою числа число оборотів на 15% вище оптимального (для «класики» близько 950-1035 фрез в хвилину).
 • Перевірте розташування якісного гвинта, щоб він забезпечував максимальну кількість обертів в цьому положенні гвинта, що відповідає за кількість суміші. Якщо це не так, ми знову досягаємо за допомогою якісного гвинта найбільшого числа обертів, а потім величина кількості доводить швидкість до перевищення номінальної на 15%.
 • Ми знову перевіряємо, що положення регуляторів якості і кількості створювало умови, як у параграфі 4. До тих пір, поки швидкість обертання не буде досягнута на 15% вище номінальної, будь нарізування гвинта контролю якості призводить тільки до зменшення числа оборотів.
 • Слідкуйте за якістю гвинта, опускаючи обороти до оптимальних.

Найпростіший спосіб регулювання клапанів ВАЗ 2107 за п’ять хвилин

Хрестовій викруткою поверніть два гвинти ручки холостого ходу до корпусу дросельної заслінки.

Зніміть регулятор холостого ходу. У поєднанні регулятора холостого ходу ВАЗ і корпусу дросельної заслінки встановлено кільце ущільнювача. Втрата еластичності або тріснуте кільце замініть.

Омметром Виміряйте опір між висновками обмоток регулятора холостого ходу ВАЗ-2104, ВАЗ 2105, ВАЗ 2107.

Електричний опір між висновками АВ і КД має бути обмежена до 52.53 Ом. Опір між висновками AA-C і B-D має бути більше (прагнете до нескінченності).Неісправний регулятор холостого ходу на автомобілі ВАЗ підлягає заміні.

УВАГА Перед установкою автомобіля ВАЗ-2104, ВАЗ 2105, ВАЗ 2107 нового регулятора холостого ходу необхідно переконатися, що голка клапана виконує не більше 23 мм.

Штанзірклох заміряти голку динаміків нового клапана.

Якщо виступ голки більше 23 мм, необхідно відрегулювати її положення. Для цього на вихід D регулятора холостого ходу подаємо напругу 12В від АКБ (з’єднання проводу з виходом повинно бути ізольованим).Оголенним кінцем дроту, підключеного до негативної клеми акумуляторної батареї, торкніться на короткий час виходу регулятора холостого ходу.

Оскільки клапан рухається повільно, дотик повторюється багаторазово, імітуючи роботу імпульсного джерела живлення. Після установки голки в крайнє положення перевірте виступи голки, які повинні бути рівні 23 мм. В іншому випадку клапан заміняють на новий.

Установка на автомобіль ВАЗ-2104, ВАЗ 2105, ВАЗ 2107 регулятор холостого ходу

1.Наносім на кільце ущільнювача моторне масло.

Установка регулятора холостого ходу проводиться в зворотній послідовності.

Для чого потрібно проводити регулювання?

Причому необхідно враховувати той факт, що метал при нагріванні розширюється. А температура клапанів і распредвала під час роботи двигуна досягає великих значень. В результаті того, що регулювання проведена неточно, не відбувається відкривання клапанів, гази виходять з камери згоряння, але не згідно з робочим циклом.

Крім того, що двигун працює нестійкий, при прогріванні навіть глухне, він видає сторонні шуми, які говорять про неправильне функціонування системи. Результат. знос всіх механізмів збільшується, клапани можуть навіть деформуватися через вплив великих навантажень на них. Тому можна зробити висновок, що своєчасна настройка клапанної системи. це запорука більшого ресурсу двигуна автомобіля.

Зняти дросельні заслінки

Для зняття дросельних заслінок необхідно:

 • Від’єднати пружину 1 від важеля демпфера камери.
 • Зніміть фіксатор картера демпфера карбюратора. Відключіть корпусу, потім від’єднайте проміжну тягу 2 від важеля (рисунок 1). Для цього повертаємо корпусу відносно один одного так, щоб виступ на кінці тяги потрапив в паз отвору важеля.

Примітка: Якщо нижній кінець упору прикріплений до важеля за допомогою штифта, в цьому випадку досить видалити штифт і розташовану під ним шайбу, щоб від’єднати упор.

При необхідності обережно зняти теплоізоляційну прокладку з гільз паливних шлангів в корпусі карбюратора. Всі частини дросельних заслінок (і самі заслінки з осями) встановлюються індивідуально і заміні не підлягають. При будь-якому пошкодженні змінюють разом з кузовом в зборі.

УВАГА: гвинти регулювання положення дросельної заслінки під час роботи загерметизовані (червона фарба), ні в якому разі не ушкодяться (виняток. Некваліфіковане втручання). Щоб уникнути порушення точного регулювання не рекомендується відкручувати їх від корпусу.

 • Для демонтажу осей заслінок, прогнув вус на стопорній шайбі 2, відверніть гайки 1 і 3 кріплення важелів на осях. По черзі знімаємо з осей пружини і важелі.
 • Потім знімаємо фіксатори дросельної заслінки (на малюнку фіксатори дросельної заслінки. В обох камерах вони однакові), вигукуємо ароматні кінці, виймаємо заслінки з пазів на осях, відзначаючи їх вихідне положення. Тепер осі можна виймати з корпусу.

Попередження: Якщо інакше не знімати демпфери, при закручуванні шурупів пошкодити різьблення отворів на осі. Також можливість зсуву при установці закрилків щодо заводського положення призводить до їх тренуванні каналів корпусу, що викликає нестабільність обертання валу на ХХ (холостий хід) і збої в роботі механізму. приводний (пневматичний) дросель. Чи не знімайте змішувальну гільзу (вона тонкостінна, тендітна) з системи ХХ (холостий хід). Не торкатись до підводить трубі на регуляторі вакууму розподільника запалювання.

 • Після детальної розбирання за інструкцією карбюратора ВАЗ 2106 ремонт карбюратора цього типу своїми руками для вас не складе труднощів. Залишилося дізнатися, як це регулювати.