Регулювання фар Kia RIO 4

Table of Contents

Блок у салоні

Перебуває під панеллю, з боку водія. Для доступу заберіть захисну кришку.

За прикурювач відповідають запобіжники позначені як Power Outlet на 20А.

З зворотного боку блоку можуть кріпитися окремі не знімні реле: реле аварійної сигналізації, реле склопідйомників, центрального замка. д.

Регулювання фар Kia RIO 3

Даним способом із застосуванням розміченого екрану можна регулювати світло лише фар з галогеновими лампами розжарювання. Для регулювання фар з газорозрядними лампами звертайтеся на спецсервіс, що має оптичні стенди.

Перевірку та регулювання фар проводите на спорядженому автомобілі (з повністю заправленим паливним баком, запасним колесом та комплектом інструментів).

Необхідний інструмент: викрутка з хрестоподібним лезом або ключ «на 8». 1. Попередньо перевірте та при необхідності доведіть до норми тиск повітря в шинах.

Встановіть автомобіль перпендикулярно до гладкої стіни на відстані 1 м. Розмітте на стіні екран, як показано на рис. 10.6. Розміри для розмітки вказані в таблиці. 10.8. Гойдайте автомобіль збоку, щоб самоустановилися пружини підвісок,

Встановіть регулятор електрокоректора світла фар на панелі приладів у положення «О», що відповідає навантаженню автомобіля з одним водієм. 4. Увімкніть ближнє світло. 5. Рекомендується регулювати напрямок світлової плями для кожної фари окремо. Другу фару під час регулювання закрийте непрозорим матеріалом.

Відкрийте капот, і обертаючи гвинт, відрегулюйте (якщо розташування світлових плям не відповідає рис. 10.6) положення на екрані світлової плями для кожної фари по горизонталі.

Фари вважаються відрегульованими, коли нижні межі лівих частин світлових плям збігаються з січною лінією 5 при цьому січна ліска знаходиться на 30 мм нижче горизонтальної косильної волосіні 4 центру світлового потоку, а вертикальні косильної волосіні 1 і 3 центрів світлових потоків фар проходять через точки похилих ділянок світлових плям. 9. Увімкніть дальнє світло фар і перевірте положення та розмір центральних точок світлових плям: вони повинні перебувати в допустимому діапазоні, показаному на рис.7.

Для регулювання протитуманних фар виконайте наступне. 1. Попередньо перевірте та при необхідності доведіть до норми тиск повітря в шинах. 2. Встановіть автомобіль перпендикулярно гладкій стіні на відстані 1 м. Розмітте на стіні екран, як показано на рис. 10.8. Розміри для розмітки вказані в таблиці. 10.8. Гойдайте автомобіль збоку, щоб самоустановилися пружини підвісок.

Повертаючи викруткою регулювальний гвинт за годинниковою стрілкою або проти неї, відрегулюйте світло протитуманних фар так, щоб верхня межа світлової плями 5 була нижчою за горизонтальну косильну волосінь 4 центри ламп протитуманних фар на 60 мм.

Інформація актуальна для автомобілів Kia RIO 3 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 року випуску, з кузовом седан, з бензиновими двигунами об’ємом 1.4 л (107 л).з 1.6 л (123 л).з.).

Бортовий журнал Kia Magentis 2. 0 (2009 р. )

У четвер перегоріла лампочка ближнього кольору у лівій фарі. Вийнявши померле тіло- стояла корейська ноунейм лампа. Вирішив міняти пару. За старою пам’яттю почав шукати всякі блю вижни, найт брейкери та інші ксенонозамінники. Цінник за пару починався від 600 і закінчувався десь у районі 3600 за всякі коре-японські мегаяркі лампочки. Вирішив, що спектр буде в діапазоні 3600-4500 К. Менше-надто жовтий, більше- надто синій. У результаті, на очі у мережевому супермаркеті потрапила лампочка Bosch. зроблена в Угорщині, колір, як написано-білий. Ціна.168 /шт. Дай, думаю спробую, не сподобається-залишу про запас.

Поставив. світло цілком яскраве, не відрізнялося за відтінком від правої фари. Увечері перевірю, як освітлюватиме дорогу, можливо поставлю і в праву фару таку саму)))

тест, якщо комусь цікаво.сам ще не читав))

регулювання, фара

Регулювання фар на KIA RIO 4 з 2018 року

Ось буквально минулого тижня поміняв ОБІ лампи ближнього світла. Хоча перегоріла тільки ліва, але завжди (на минулих машинах) міняю парами, так надійніше, та й світити будуть однаково. Адже не приємно, коли назустрічодноокі трапляються, тому й сам не дозволяю собі такого за рідкісним винятком. Бо раз одна згоріла, значить і друга на підході. А ще жива права (нитка вже сильно втомилася на просвіт) послужить запаскою про всяк випадок.

Теж спочатку ламав мозок, як жертва радіореклами, але зупинився на звичайних, майже штатних. Мені стандартного ближнього світла достатньо, фари пластикові лінзовані, пучок фотонів та нетемних хвиль досить добре розганяє сутінки. Насамперед, звичайно, орієнтувався на ціну, надійність та термін служби. І за цими параметрами встановлений на заводі OSRAM H11 з патроном PGJ19 мене цілком влаштовує (відслужили приблизно 2,5 роки і витримали 75000 км не найрівніших доріг).

я так само вважаю, просто не впевнений був, що світла вистачить. у темряві ще не їздив. якщо все нормально-куплю другу лампу.

так, найчастіше перегорають парами, за умови, що їх ставили одночасно, але ліва фара на машині нова, а згоріла раніше, швидше за все у правій фарі лампу вже міняли

Регулювання фар Кіа Ріо 4 / Kia Rio X-Line

У мене на новому фф2 в одній фарі сором був, в іншій філіпс )))

Ставив сорому, потім перейшов на Bosch. Усі ходили приблизно по 1,5 роки. Міняй завжди по одній, але з собою були 1-2 запасних.

Не впевнений, що бу лампа розжарювання світить гірше, ніж нова.

Для звичайних ламп держстандарт допускає втрату 25%, зазвичай втрати 10-15%. Галогенові, за рахунок того, що вольфрам не осідає на колбу втрати має менше. А цим можна вже знехтувати.

Це вірно, кажучи про «одноокі», я мав на увазі саме ті випадки, коли зліва і справа встановлені різні лампи, що мають яскравість, що істотно відрізняється. Ну і, звичайно ж, справжніх циклопів теж, косі під мотоциклістів у темряві.

яскравість, що зазвичай відрізняється, мають машини з убитими або не відрегульованими фарами.

Пам’ятаю 10 років тому у ВАЗ 2107 в одній стояв стандартний філіпс в іншій 25% потрібно відрізнити в якій. На погляд було видно, що одна трохи яскравіша, якщо придивлятися. такі ось справи.

Я якийсь час теж ставив Bosch на ближнє світло.

Якщо більшістьжиття ви їздите в місті, то Вам все одно. У місті різниця не дуже помітна.

READ  Регулювання клапанів 402 в 2 прийоми

Але якщо вам часто доводиться їздити по трасі, та ще й вночі. То щиро не раджу. Різниця в освітленості дороги дуже і дуже помітна читай із лампою Bosch нічого не видно. Особливо в сутінки.

Тому вибирайте самі, що для Вас важливіше заощаджені 500 за лампочку, яка змінюється раз на 2-3-4 роки або ризик зловити вночілося, пішохода або льодяник під захист двигуна та інше та інше та інше.

Як провести регулювання ліхтарів

Регулювання завжди проводиться відповідно до вимог і правил, наведених в інструкції. Якщо з будь-яких причин вона незрозуміла або її взагалі немає, радимо користуватися нижченаведеним методом регулювання. (Див. також статтю Фара Kia Діапазону: особливості.)

 • Доводимо тиск у шинах автомобіля до відповідного рівня. Видаляємо з багажника зайвий вантаж, зокрема і сумку з інструментами, «запаску» тощо.д.
 • Ставимо автомобіль на абсолютно рівну площадку перед стіною з шорсткою, але рівною поверхнею.
 • На стіні малюємо «екран».
 • Чортимо на початку вертикальні смуги, які виготовляються проходити через центри світлового пучка кожного з ліхтарів.
 • Потім горизонтальні смуги, що проходять вже середину світлових пучків.
 • Регулюємо світло ліхтарів за допомогою обертання гвинтів на фарі. Повинно по хорошому вийти так, щоб найяскравіша зона пучка світла опинилася на схрещенні накреслених ліній на стіні.

Третє покоління: основна методика

Питання про те, як регулювати фари на Kia RIO 3, виникає з трьох причин:

 • знімали освітлювальні прилади, замінювали лампи;
 • потрібно налаштовувати вихідні параметри через збій, що виник;
 • одна з фар отримала пошкодження, наприклад, при ДТП, або розбита зовсім.

Є досить універсальний метод, який підійде незалежно від року випуску машини та її комплектації. Потрібно знайти вертикальну поверхню з вільним простором у межах шести-семи, а краще за п’ятнадцять метрів. Поверхня має бути гладкою, без нерівностей чи викривлень. Можуть підійти ворота гаража, за умови, що на них не нанесені зображення, літери або цифри. Варто також переконатися у відсутності світловідбиваючих елементів: вони спотворюють положення світлових пучків.

Щоб знати, як підняти, опустити фари на Kia RIO 3, потрібно вирахувати центр автомобіля по висоті. Порядок дій наступний:

 • Попередньо перевіряють тиск у шинах, а з авто прибирають будь-яке стороннє навантаження. Вага повинні становити лише сам водій, запасне колесо та інструменти. Коректор ставлять у вихідне положення.
 • Машину підганяють максимально близько і наносять на майбутній «стенд» умовну розмітку — вертикальну волосінь від рівня землі чи підлоги. Допустима похибка на пару сантиметрів. Наприклад, якщо висота авто становить 145 см, центр відзначають на висоті 70 см.
 • Потім машину відганяють, а через зазначену середину проводять перпендикулярну волосінь, де відзначають інтервал між фарами по горизонталі.
 • Від цієї косильної волосіні відступають вниз на 7,5 см і креслять ще одну волосінь перпендикулярно вертикалі, а на ній відзначають той же інтервал між фарами.

Вже після цього починається сам процес регулювання. Автомобіль відганяють на 5-метрову відстань та включають ближнє світло. Пучок світла в цей момент прямує вниз. Кут нахилу фар повинен збігатися з нижньою горизонтальною лінією, а пляма світла повинна бути на тому місці, де перетинаються «координатні осі».

Якщо такого ефекту немає, освітлення коректують. Освітлювальні прилади по черзі виставляють у потрібне положення. Потім аналогічно настроюють і дальнє світло, але орієнтуються при цьому на верхню горизонталь, а не на нижню.

Споруджений вручну «стенд» можна використовувати і для більш точного налаштування, якщо у розпорядженні є відстань в межах п’ятнадцяти метрів. Можна від’їхати на автомобілі назад, увімкнути фари, а потім повільно під’їхати на попередню відстань. При цьому важливо стежити за пучками світла на поверхні. Якщо їхнє становище візуально не змінюється — все зроблено правильно.

Інший варіант. Накресливши вертикально, креслять горизонталь між центрами фар, а потім паралельно ще дві косильні волосіні: одну — вище на 20 см, іншу — нижче на 12 см. Потім автомобіль відганяють на 10-метрову відстань і включають по черзі ближні та протитуманні вогні. У першому випадку світловий пучок повинен верхньою межею проходити на 20 см вище за центральну горизонталь, у другому — нижньою межею на 12 см нижче.

Ці способи досвідчені автовласники рекомендують усім, хто цікавиться, як налаштувати фари Kia RIO 3 2014, 2015 років, як і для нових модифікацій. Тим, хто не проводить цю процедуру самостійно, доводиться за будь-якої підозри на неточність або збій звертатися до майстерні, де застосовують загалом аналогічну методику, лише далеко не безкоштовно.

Як відрегулювати фари на Kia RIO 4, 3, 2, 1

Не поспішайте скористатися послугами СТОА, тому що в автомайстернях на спеціальних стендах регулювання оптики використовують той самий принцип визначення оптимального режиму свічення. Двома методами згадану нехитру процедуру можна здійснити самостійно в кустарних умовах. Але варто враховувати: це не тільки власне регулювання фар. Kia RIO, поряд з більшістю сучасних «легковик», оснащується блок-фарами, до яких відносяться

Всі ці елементи так чи інакше функціонально взаємопов’язані, тому регулюванню вони піддаються в комплексі.

Для проведення перевірки з подальшим налаштуванням дослідним шляхом слід відшукати по можливості гранично гладку вертикальну площину, що не містить нерівностей, незграбностей, сторонніх зображень і світловідбивних частинок. Як варіант – добротні гаражні ворота.

Kia RIO 4 регулювання туманок

Регулювання фар Kia RIO 3 та інших модифікацій своїми руками – досить просте завдання, але потрібне вправність, досвід. Також обов’язково проводити роботи за графіком – якщо ігнорувати цю вимогу, у рази зростуть ризики ДТП, впаде комфортність керування та пересування. Якщо виникають проблеми з самостійними опціями, водієві необхідно звернутися на СТО. Існує кілька схем проведення налаштувань, оптимальну вибирають з урахуванням типу системи, поточних проблем та інших факторів.

Фара Kia Spectra: як можна її видозмінити

Популярність автомобілів Kia зростає з кожним днем. Причин тому безліч, але головне, що вітчизняному автовласнику в результаті покупки дістається якісне та багатофункціональне авто, якому нічого не потрібно щодо поліпшення. Проте не всі автовласники так вважають, тому прагнуть змінити зовнішність транспортного засобу.

До популярних способів «покращень» машини відносять і тюнінг фар Kia Spectra. наймасовішої моделі на вітчизняних автошляхах в останні роки.

Кришка фари Kia Spectra додатково прикрашена вією

Умовно ці способи можна поділити на:

Довідково: до поліпшень також можна віднести пластикові вії на фари Kia Spectra, що надають індивідуальності в загальний стиль, і виготовлення наклейок на фари, здатні захистити поверхні освітлювальних приладів від дорожнього каміння.

Модернізація головної оптики

 • Установка в корпус ламп розжарювання нового покоління;
 • Установка освітлювачів тунельного типу (біксенон);
 • Фарбування відбивачів фар (комплексно – передня та задня оптика);
 • Установка ПТФ та ходових вогнів.

Застереження!Нерідко тюнінг фари на Kia Spectra заходить настільки далеко, що не тільки модернізується освітлювальний прилад, а й змінюється колір світлового потоку, що не допускається, що неприпустимо.

Регулювання фар своїми руками на прикладі КІА РІО X Line

READ  Заміна радіатора грубки ВАЗ 21 15

До подібних «покращень» відносять «ангельські очі», про які ви можете дізнатися з відео в цій статті.

Розбирання фари

Всі наведені способи вимагають повного або часткового розбирання фари. І цьому процесу слід приділити максимум уваги, щоб власники не допустили непотрібної поломки дорогого виробу.

Але спочатку фару (ліва або права – неважливо) необхідно правильно демонтувати з автомобіля.

 • Відкриваємо капот автомобіля;
 • Від’єднуємо клеми з акумуляторної батареї;
 • Озброюється ріжковим ключем на 10 і відкручуємо зсередини гвинти кріплення фари;
 • Виштовхуємо фару Kia назовні, утримуючи її від падіння на землю;
 • Знімаємо дріт з цоколя, не забуваючи про привод, що йде на коректор фар Kia Spectra.

Зверніть увагу!Наша методика допоможе тим водіям, які не знають, як зняти фару на Kia Spectra, помилково вважаючи, що для цього доведеться демонтувати передній бампер.

Фара знята з автомобіля і готова до переробок

Тепер належить роз’єднати фару на складові частини. Проблема полягає в тому, що прозора частина розсіювача з’єднана з корпусом за допомогою герметика.

Щоб роз’єднати деталі, цей герметик необхідно одночасно нагріти по всій довжині:

 • Зробити це за допомогою фена або пальника не вдасться.до. довжина шва досить велика, і одразу прогріти його неможливо;
 • Зате отримати рівномірний прогрів можна у звичайній газовій духовці на будь-якій кухні у багатоповерховому будинку;
 • Помістіть вимиту фару в духовку, попередньо нагріту до 80-85 градусів;
 • Через 10 хвилин вийміть, дотримуючись запобіжних заходів;
 • Гострим ножем злегка підтягніть з кута пластик;
 • Обережно зрізаючи розм’яклий герметик за контуром, роз’єднайте деталі.

Зовнішній вигляд відбивача зі знятим пластиком

На цьому процес розбирання не закінчено, оскільки в залежності від обраної технології поліпшення може знадобитися доопрацювання:

Зовнішній вигляд повністю розібраної фари

Фарбування

Розглянемо популярний останнім часом спосіб тюнінгу штатної фари, що полягає у фарбуванні світлих пластикових деталей фарбами темних тонів.

Завдяки цьому фари набувають своєрідної виразності та глибини.

 • Беремо пластикові деталі фари і зачищаємо дрібною шкіркою всі нерівності, що утворилися під час розбирання;
 • Змітаємо пил та знежирюємо їх за допомогою антисилікону;

Застереження!Не використовуйте розчинники для масляних фарб – вони можуть зіпсувати деталі.

Прогрунтовані корпуси фари перед фарбуванням

На фото – процес фарбування фари автомобільною фарбою

 • Залишаємо сушитися деталь. Час сушіння вказаний на балончику з фарбою – дотримуйтесь його;
 • Висохлі деталі належить зібрати воєдино. Знежирюємо крайку, де буде герметик, наносимо його, притискаємо деталі один до одного і поміщаємо назад в духовку;

Готовий результат приємно тішить очі

 • Через 7-8 хвилин виймаємо і щільніше притискаємо деталі один до одного. Залишаємо зібрану фару в приміщенні на кілька годин, щоб герметик затвердів.

Установка на авто

Тепер належить оцінити наочно виконану роботу та скористатися плодами своєї праці.

Для цього зібрану фару необхідно встановити на автомобіль:

 • Вставляємо в корпус фари лампу розжарювання;
 • Під’єднуємо проводку, не забуваючи про коректор фар Kia Spectra, за допомогою якого кут нахилу світлового пучка можна коригувати із салону автомобіля;
 • Прикручуємо фару за допомогою трьох болтів, використовуючи для затягування ріжковий ключ на 10.

Відновлювальні роботи

На жаль, не всі автовласники пам’ятають про те, що, як і будь-який інший вузол в авто, незалежно від стану, фари потребують технічного обслуговування.

регулювання, фара

Зокрема, регулювання фар Kia Spectra передбачено:

І тим більше, коли фара Kia Spectra була власноруч витягнута і «допрацьована». У подібній ситуації регулювання є єдиним правильним способом повернути автомобілю заводські параметри.

Регулювання

На практиці, не знаючи, як відрегулювати фари на Kia Spectra, багато автовласників пускають ситуацію на самоплив. Робити цього не варто, тим більше, що фари можна відкоригувати та самостійно.

 • Встановлюєте увечері свій автомобіль навпроти глухої стіни на відстані 5 метрів;
 • Перевіряєте тиск у шинах;
 • Всаджуєте на місце водія напарника або члена сім’ї, щоб стан транспортного засобу відповідав експлуатаційному регламенту;
 • Заздалегідь наносите крейдою розмітку на стіні (як на фото нижче);

Усі параметри вказані – залишається лише відрегулювати потік світла для кожної фари

Зверніть увагу!Регулювання фар на Kia Spectra здійснюється з боку капота шляхом обертання регулювальних болтів.

Обертаючи гвинт, добивайтеся суміщення світлового променя з ризиками, що нанесені на стіну

 • Поєднуєте світлову пляму з нанесеними на стіні ризиками;
 • Повторюєте цю послідовність дій з другою фарою;
 • На завершальному етапі відкриваєте обидві фари та перевіряєте напрямок світлового потоку.

Все, на цьому регулювання світла фар Kia Spectra завершено і ви можете експлуатувати своє авто у вечірній час, не побоюючись, що фари зліплять зустрічний транспорт.

Полірування

Механічна полірування – ще одна технологія відновлення заводських параметрів освітлювальних приладів. Справа в тому, що дорожній пил і бруд діє на пластик фар як абразив, постійно бомбардуючи поверхню піщинками, що призводить до зниження прозорості пластику.

За допомогою шліфувальних кіл та спеціальної хімії можна повернути фарам далекозорість

Технологія ремонту полягає у поетапному шліфуванні своїми руками або майстрами СТО верхнього шару фари спеціальними шліфувальними машинами із застосуванням автохімії. Таким чином, можна відновити початкову світлопропускну здатність поверхні фари, тим самим заощадивши на покупці нової, ціна якої досить висока.

У цій статті ми торкнулися лише «щадних» методів покращення головної оптики на автомобілі Kia Spectra. І навіть у цьому випадку ви повинні усвідомлювати всю повноту відповідальності за свої дії.

Адже від того, як світять фари автомобілів та мотоциклів, чи то іномарка, чи ІЖ, залежить безпека всіх учасників дорожнього руху. (див. також статтю Особливості схеми проведення ІЖ Планета 5) Не забувайте про це.

Допомогла стаття? Оцініть її Завантаження [flat_ab [flat_ab

Запобіжники та реле Kia RIO 4 та Х-line (X): схема та розташування

Kia RIO 4, а також його модифікація Kia RIO X-Line (Kia RIO Хлайн), випускалися в 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 роках. Слід зазначити, що Kia RIO Х (він же X-line) відрізняється від своїх побратимів збільшеним дорожнім кліренсом (просвітом в 190-195 мм, залежно від гуми), доп. пластиковими елементами та додатковими спец-налаштуваннями підвіски для російських доріг та країн СНД.

У цій статті ми докладно опишемо схеми запобіжників та реле Kia RIO 4 та Kia RIO Х (X-line) та місця в автомобілі, де вони знаходяться.

Автомобілі, зазначених років випуску (2017-2022р.).), можуть мати 2 або 3 панелі запобіжників.

У нормальних умовах експлуатації необхідно перевіряти клапани на Kia RIO після 90 тисяч кілометрів пробігу. Деякі досвідчені майстри на СТО з шуму двигуна визначають, як стукають клапани, чи є необхідність регулювання чи ні. За відсутності явних ознак збільшених зазорів та характерних стуків радять зайвий раз не розкривати головку блоку.

Змінюйте своєчасно мастило, рекомендоване виробником, намагайтеся дотримуватися правил експлуатації силового агрегату.

Практика показує: за належного звернення можна проїхати до 180 тис. км, не регулюючи зазорів, без шкоди для двигуна. Коли в роботі чується характерний стукіт під кришкою головки блоку, звертайтеся до СТО.

Стук клапанів на двигуні Kia RIO можете послухати за цим посиланням:

READ  Де знаходяться запобіжники Honda CR-V 3

Потрібно враховувати, що робота з регулювання коштує недешево, в середньому 3-5 тис залежно від потреб майстрів та начальників у різних організаціях. Тому багато автолюбителів прагнуть освоїти технологію налаштування самостійно.

Способи регулювання фар на Kia RIO

Оптичні прилади в автомобілях Kia RIO налаштовують вручну (потрібна розмітка), із застосуванням спеціального апарату або на стенді. У майстернях зазвичай застосовують автоматизовані схеми, оскільки вони спрощують проведення робіт. Напрямки налаштувань – горизонталь або вертикаль. У гаражах всі маніпуляції роблять зазвичай без застосування спеціального обладнання, на СТО найчастіше задіють стенди. Далі йтиметься про те, як виконати коригування фар Kia RIO 2 вручну.

Як відрегулювати фари на Kia RIO по висоті

Регулювання фар Kia RIO 2 своїми руками по висоті передбачає попередні виміри відстаней від дорожнього полотна до центральних частин оптики. Через екран проводять ідеально рівну волосінь, залишають відступ, роблять додаткову межу. Також бажано зробити вертикальні смуги, які дивитимуться на центрально розташовані області прожектора та будуть витягнутими в єдину лінійку.

Так виглядають біксенонові фари для сучасних авто

Як регулювати фари на Kia RIO по горизонталі

У цій схемі виконуватимуть регулювання поперечного вигляду. Отвори передбачають у районі розташованої у поздовжній осьовій частині транспортного засобу. При обертанні коліс гвинта регулювання коригують висоту світлового пучка.

У денний час доби правильно налаштована оптика теж відіграє важливу роль

Верх області плями після завершення регулювань повинен з дублюючою лінією збігатися якомога точніше (ця волосінь проходить по екрану). Злам потрібно зіставляти з вертикаллю по центру. За таким же принципом допрацьовують другий прилад освітлення.

Перший спосіб

Важливо пам’ятати: на автомобілях Kia RIO блоки фар поєднують у собі такі прилади:

Це необхідно враховувати під час регулювання.

Щоб налаштувати фари на Kia RIO 2, знадобиться рівний майданчик із вертикальною стіною. Важливо вибрати максимально гладку поверхню без зайвих кутів та тріщин. Відмінно підійдуть ворота гаража.

Перед початком роботи потрібно накреслити на стіні пряму волосінь, яка строго співпадатиме з серединою машини. Для цього підженіть автомобіль впритул і знайдіть середину. Потім відженіть транспорт від стіни та виміряйте відстань від лампи до землі та до середини авто.

Усі дані перенесіть стіну. Прокресліть ще одну волосінь, перпендикулярну до позначки середини авто. Вона має починатися на рівні відстані від землі. Далі зафіксуйте проміжок між фарами.

Крапка, де всі косильні волосіні перетинаються, – центр фар.

Тепер відступіть п’ять сантиметрів від горизонтальної межі і намалюйте ще одну, так само відзначивши відстань між пристроями.

Для правильного регулювання відженіть машину приблизно на сім метрів від гаража, потім увімкніть фари ближнього світла. Похилий кут повинен стовідсотково збігатися з нижньою горизонтальною лінією, а місце, де світлова пляма спрямована вгору, – з місцем перетину. Якщо ви впевнені в правильності відміток, а косильні волосіні і світло не сходяться, значить, необхідне регулювальне коригування.

Далеке світло перевіряється точно таким же способом. Тільки орієнтиром вже стає верхня горизонтальна волосінь.

Американська та європейська системи

Як відомо, на сьогоднішній день існують дві системи фар, які по суті мають і різний світлорозподіл

 • Американська має свій особливий принцип освітлення: світити можна краще і далі висвітлювати дорогу при перемиканні з далекого на ближнє світло. В американській системі не буває різкої межі між світлом і тінню, а щодо краю світлового пучка, то він розмитий.
 • Європейська система фар навпаки, має на увазі набагато знизити силу пучка світла, яке попадає в очі водіїв зустрічних автомобілів. Для цих типів фар характерна різка світлотіньова межа, що створюється в лампі під ниткою ближнього світла.

Відмінність у регулюванні фар американських та європейських

 • Регулювання американських фар має на увазі коригування як ближнього, так і далекого світла.
 • У європейських фарах виробником промінь далекого світла задається ще на заводі, за допомогою геометричного коригування всіх елементів конструкції.

Другий спосіб регулювання

Перевірка іншим методом також вимагає площадки та рівної стіни. Для регулювання відженіть машину на десять метрів. Попередньо вона має пройти відповідну підготовку. Залийте повний бак і перевірте тиск у шинах. За кермом повинна бути людина приблизно тієї ж ваги, що і сам водій, інакше вимірювання можуть бути неточними. Рекомендується оглянути і підвіску, щоб вона не впливала на перевірку, а також самі фари та лампи в них.

На стіні позначте горизонтальною лінією місце, що відповідає середині між фарами. На місці їх розташування поставте крапки. Після креслимо ще 2 косильні волосіні: друга на 12 см нижче і третя на 20 см вище.

Коли розмітка буде накреслена, викрутіть ручку коректора ширини освітлення на початковий рівень. ліска номер два (на 12 см) повинна максимально збігатися з верхньою межею світлової плями. Промінь протитуманок при правильній установці сходиться з третьою смугою. Точки перетину двох променів, а саме їх похилих і горизонтальних ділянок, мають зіткнутися з двома іншими лініями. Отже, у нормальному стані вони розміщуються нижче центральної точки між джерелами світла на 12 та 22 сантиметри.

Важливо простежити, щоб перемикач коректора обов’язково був у стартовому положенні.

Якщо машина оснащена гідрокоректором, його налаштування повинні відповідати завантаженості «автомобіль з водієм».

Коли може знадобитися регулювання

Кожен поважаючий себе водій повинен уважно ставитися до цього параметра і знати ознаки, коли потрібне регулювання фар Kia RIO 3.

 • Заміна лампочок у фарах, неважливо одинарна в машині оптика або роздільна.
 • Відчуття, що освітлення дороги вночі стало гіршим, з’явився дискомфорт, доводиться напружувати зір.
 • У вас горить ближнє світло, але водії автомобілів, що їдуть на зустріч, часто сигналізують вам, що ви їх сліпите, блимаючи далеким.
 • Зміна фар на нові (однієї або двох відразу), при цьому не важливо, чи встановлюєте ви оригінальні елементи замість пошкоджених або тюнінгуєте, намагаючись досягти кращого освітлення.
 • Встановлення або заміна протитуманок. У цьому випадку регулювати треба лише протитуманні фари, основне освітлення можна не чіпати.
 • Ремонтні роботи у підвісці для зміни її жорсткості або величини дорожнього просвіту.
 • Установка покришок або колісних дисків іншого діаметра.

Крім цього, корисно буде перевірити, чи коректно відрегульовано освітлення в Kia RIO, якщо ви збираєтеся в далеку дорогу або наближається необхідність пройти черговий щорічний техогляд.

Слід відповідально ставитися до того, як світять фари вашої машини, час від часу проводити їх перевірку та регулювати, якщо виникла така необхідність.

Промінь освітлення, який б’є нижче або вище за потрібний рівень, викликає дискомфорт у вас і водіїв, що рухаються на зустріч.

Регламент технічного обслуговування Kia RIO 3 з артикулами витратних матеріалів докладно описаний у цьому матеріалі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS