Привід Niva Chevrolet який краще

Який постійний привід на Chevrolet Niva?

Має постійний повний привід на чотири колеса, двоступеневу роздавальну коробку і міжосьовий блокується диференціал.

Як працює повний привід на Lada 4 × 4 і Chevrolet Niva

Повний привід на Niva постійний. У звичайних дорожніх умовах автомобіль пересувається з розблокованим диференціалом. Блокування диференціала потрібно включити при русі по важкодоступній місцевості, снігу, льоду, бруду, при високій ймовірності пробуксовки коліс. Якщо буксує по одному колесі на передній і задній осі, блокування диференціала не вирішить проблему, обертатися будуть тільки вивішені колеса.

Управління переднім і заднім мостами здійснюється за допомогою роздавальної коробки. Передній важіль відповідає за включення блокування диференціала. Пересуваючи задню ручку вперед-назад, можна включити знижену або підвищену передачу. Ці елементи управління підкреслюють, що Lada4 × 4 і Chevrolet Niva. це повноцінні позашляховики, а не просто автомобілі з повним приводом.

Роздавальна коробка не має синхронізаторів. При перемиканні шестерні встають зубцями один до одного, для включення передачі автомобіль потрібно подати трохи назад або вперед.

Диференціали передньої і задньої осі у ВАЗ 2121 є Неблокована і перерозподіляють обертальний рух в автоматичному режимі. Водій може заблокувати тільки міжосьовий диференціал.

При блокуванні міжосьового диференціала на передню і задню вісь передається однакова кутова швидкість. Це підвищує прохідність автомобіля.

Блокувати міжосьовий диференціал потрібно при наближенні до складного ділянці дороги, до того, як автомобіль почав буксувати. Бруд, пісок, сніг, лід. це поверхні, на яких ризик пробуксовки великий, краще підготуватися до подолання таких перешкод заздалегідь. При заблокованому диференціалі на задній і передній осі буде обертатися хоча б по одному колесі. Але варто знати, що при діагональному або односторонньому вивішуванні коліс задньої і передньої осі блокування диференціала не вирішить проблему. автомобіль не зможе продовжити рух.

Не варто блокувати диференціал на асфальті та інших рівних, твердих дорожніх покриттях. Це призводить до зростання споживання палива, прискорює знос покришок і збільшує навантаження на деталі автомобіля.

Як правильно включати блокування на Niva?

Включити поніжайку. право вгору. Додати блокування. потягнути важіль вліво до кінця. Дивіться на ручці перемикача, там намальовано. Літерне позначення. L (low). знижена, N. нейтралка, H (high). підвищена, чи то пак звичайна.

Для чого потрібна міжосьовим блокуванням на в?

Міжосьовий диференціал є складовою частиною роздавальної коробки повнопривідного автомобіля. Він необхідний для того, щоб колеса передньої і задньої осі могли обертатися з різною швидкістю. Автоматичну блокування міжосьового диференціала також називають блокуванням з частковим проскальзиваніем.

Конструктивні особливості повного приводу LADA 4 × 4

Трансмісія ВАЗ 2121 має три диференціала: два міжколісних і один міжосьовий. Завдяки цьому колеса і осі можуть обертатися з різною швидкістю в залежності від дорожніх умов. При рівномірному русі по рівній поверхні зусилля між колесами розподіляється рівномірно, але при пробуксовці будь-якого колеса обертальний рух перерозподіляється таким чином, щоб автомобіль міг продовжити рух. У звичайних дорожніх умовах автомобіль переміщається з розблокованим диференціалом.

Что купить?! Нива 4×4 или Шевроле нива? Что лучше?

Наявність міжосьового диференціала дозволяє користуватися всіма перевагами повного приводу в будь-яких дорожніх умовах. Автомобілі, що мають жорстко підключається повний привід, на покриттях, що не мають на увазі прослизання коліс, можуть використовуватися тільки в моноприводних режимі.

Привід позашляховика включає КПП, роздавальну коробку, передній і задній приводні і карданні вали, передній і задній редуктор. Роздавальна коробка двухскоростная. Завдяки цьому автомобіль може стабільно рухатися на малих швидкостях при високих оборотах мотора, а також правильно розподіляти крутний момент при різних дорожніх умовах.

READ  Який карбюратор краще покласти на Niva 21213

Передній і задній вали транспортного засобу мають однакову конструкцію, є взаємозамінними. При виході з ладу одного з них можна пожертвувати повним приводом і без перешкод доїхати до автосервісу.

Чи можна постійно їздити на повному приводі?

Чи можна постійно їздити з включеним повним приводом? Це залежить від того, який у вас тип трансмісії. Найголовніше. чи присутній міжосьовий диференціал, який зрівнює кутові швидкості різних коліс. Якщо його немає. на асфальті повний привід включати вкрай небажано.

Для чого потрібен міжосьовий диференціал на Niva?

У трансмісії ВАЗ 2121 три таких диференціала: в кожному мосту є свій (міжколісний), щоб колеса осі могли обертатися з різною швидкістю, а третій (міжосьовий). в роздавальної коробці. розподіляє тягове зусилля між мостами. А ця ручка управляє роботою диференціала раздатки.

Історія автомобіля

У ролі попередника була версія ВАЗ-2123, представлена ​​громадськості ще в 1998-му. Але після того, як в 2002 році група інженерів з GM «втрутилася», новинка отримала шильдики Chevrolet, вступивши на конвеєрне складання в «оновленій іпостасі». Випуск машин налагодили в Тольятті на потужностях СП GM-АвтоВАЗ.

З того часу, автомобіль «завойовує серця» багатьох вітчизняних автолюбителів, як і раніше залишаючись затребуваним. Щороку Chevrolet Niva купують близько 30 000 водіїв.

Концептуальну версію позашляхового автомобіля ВАЗ 2123 Niva в 1998-му представили під час Московського міжнародного автосалону. Конструкторське бюро розраховувало, що машина прийде на зміну ВАЗ-2121, що випускається на той момент майже без змін протягом більш 20 років. Але для того, щоб просунути автомобіль в серійне виробництво, грошей не було.

Тому ліцензію на випуск нового авто, а значить і права на бренд «Niva», продали концерну GM. Зрозуміло, що серійна версія машина не отримала таку зовнішність, яка у неї була на першому показі. Американські конструктори внесли в вітчизняну машину понад 1 700 змін. Тому, багато хто вважає автомобіль Niva досить самостійним компактним позашляховиком.

В результаті, в 2002-му з заводу почали випускатися серійні перші Niva Chevrolet. З самого початку деякі вважали, що після початку збирання новинки, виробництво ВАЗ 2121 припиниться. Але цього не сталося, тому що нове авто коштувало в 2 рази більше, ніж попередник. Після 2009-го року транспортний засіб пережило модернізацію.

універсальність

Niva. невелика і компактна машина. Вона придатна як для експлуатації в умовах мегаполісу, так і для руху по польовими дорогами, а то і без них. На ній можна і до Великого театру під’їхати, і тушу кабанчика відвезти. Для тих, кому звичайна трьохдверна модифікація здається недостатньо місткою, випускається длиннобазная п’ятидверна модифікація. А ще на базі ВАЗ 2121 тюнінгові ательє робили найрізноманітніші модифікації, починаючи від броньованих і закінчуючи монстрами на колесах діаметром майже як задні колеса трактора «Білорусь». Мені доводилося зустрічати ВАЗ 2121 по всій Європі. Причому частіше, ніж будь-яку іншу вітчизняну машину.

привід, niva, chevrolet, який, краще

Niva навіть може служити в поліції.

Пристрій приводу ВАЗ 2121

Ходова частина автомобіля виконана за принципом постійного повного приводу. крутний момент від силового агрегату передається на всі 4 колеса. Така схема покращує експлуатаційні якості авто при русі в умовах бездоріжжя, одночасно зменшуючи навантаження на деталі трансмісії.

Шевроле Нива с пробегом: стоит ли брать? / Chevrolet Niva б/у отзывы

Привід у ВАЗ 2121 Chevrolet складається з наступних вузлів:

 • Коробка швидкостей.
 • Роздавальна коробка.
 • Пара приводних і карданних валів.
 • Редуктори переднього і заднього мостів.

Роздавальна коробка призначена для розподілу обертального моменту між провідними мостами транспортного засобу. На авто встановлена ​​двухскоростная «раздатка», яка забезпечує:

 • стійкий хід машини при русі з малою швидкістю в режимі підвищених оборотів двигуна;
 • розподіл потужності між провідними мостами, в залежності від зчеплення з дорожнім покриттям.

Niva Chevrolet який привід постійний

Читати новини про нову Niva

 • Сітка захисна корпусу воздухопритока Niva 2 121; 21213, 21214, 2131 фільтр салонний антіліст 6521. Фільтри
 • Як працює повний привід на Niva 2121
 • Електросхема ВАЗ 21213 Niva карбюратор з описом і фото
 • Ремонт раздатки ВАЗ 2121 21213 своїми рукаміінструкція
 • Що краще Niva Chevrolet або Niva 2131
 • Причини вібрації і центрування роздавальної коробки LADA Niva
 • Реле втягує Niva 21213; 21214 КЗАТЕ 57.3708-800-04; 2110-3708805 (редукторний стартер) 6013. Електрика і Світло
 • Інструкція підмотки пробігу Niva 4х4 УРБАН з ABS
READ  Chevrolet Niva погано включається задня передача

Бездоріжжя і здоровий глузд

Згідно з паспортними даними, «LADA» могутніше Chevrolet всього на 3 к.с., але їде вона помітно цікавіше. Швидше за все справа в кілограмах. тестова трьохдверка важить 1285 кг, на 120 кг менше Niva. У випадку з пятидверной версією 4х4 ця різниця нівелюється. Обидві машини жваво стартують з місця, але далі їх поведінка разюче відрізняється.

Розгін «Шніви» ефективніше іншого снодійного, Lada же їде трохи бадьоріше і азартніше. Але все це до першого крутого повороту: справжні позашляховики швидкісних маневрів не люблять. сильно креняться і норовлять піти з траєкторії. Якщо ж порівнювати м’якість ходу, то суб’єктивно Niva приємніше саме в місті. всеїдність її підвіски дозволяє не помічати перешкод. Але і Lada аж ніяк не можна назвати жорсткою.

А ось де у конкурентів повний паритет. так це на бездоріжжі. Точніше, на бездоріжжі, що не виходить за рамки здорового глузду. Відповідь на питання «хто далі проїде» знайти можна, але для цього знадобиться дійсно серйозний ділянку пересіченій місцевості. І дуже сумнівно, що хтось із покупців цих машин буде займатися подібним. хіба що з спортивного інтересу.

А в тих місцях, де здебільшого проходять маршрути рибалок, мисливців, дачників і просто жителів російської глибинки, ні 4 × 4, ні Niva не врятував. Обидва автомобілі по бездоріжжю рухаються впевнено і напористо. Головне, щоб водія не підвів здоровий глузд, адже межа можливостей є у будь-якої техніки.

Різниця в ціні базових версій невелика. всього 51 200 рублів

для москви, при мінімальних підвищують коефіцієнти

ціни варіюються в різних дилерських центрах

пристрій приводу.

Класична Niva 2121 стала першим російським позашляховиком, на який встановлювалася повноприводна трансмісія. Серед основних особливостей цієї трансмісії була можливість блокування міжосьового диференціала. Багато хто помилково вважає, що даний вузол необхідний для підключення переднього моста. Але насправді, передня вісь завжди знаходиться в підключеному стані. Спробуємо докладніше розібратися в конструкції автомобіля.

Ходова частина авто виконана таким чином, що крутний момент від двигуна передається через коробку перемикання передач відразу на всі 4 колеса. Така схема роботи дозволяє показати найкращі якості при пересуванні по бездоріжжю, одночасно з цим значно знижуючи на основні деталі.

 • Коробка перемикання передач,
 • раздатка,
 • Приводу і карданні вали,
 • Передній і задній редуктори.

Саме раздатка в автомобілі відповідає за розподіл крутного моменту між мостами. На Chevrolet Niva вона двох швидкісна і її наявність забезпечує наступні переваги:

 • Плавний рух автомобіля на низькій швидкості при високих оборотах двигуна.
 • Розподіл зусиль між осями авто в залежності від конкретних дорожніх умов.

Диференціал необхідний для розподілу тягових зусиль. На практиці, це дозволяє забезпечувати обертання двох коліс на одній осі з різною швидкістю. На Chevrolet Niva встановлено 3 диференціала, що дозволяє кожному колесу мати власну кутову швидкість.

Карданні вали необхідні для з’єднання раздатки і редуктори мостів. Вали ВАЗ 2121 Chevrolet мають одну цікаву особливість: вони мають абслютно однакову конструкцію, в результаті чого вони взаємозамінні і при виході одного з них з ладу, при необхідності можна пожертвувати повним приводом, але самостійно дістатися до найближчої СТО.

Мости оснащені внутрішніми шарнірами, які передають зусилля від раздатки до ведучих коліс.

двигун

Автомобіль Chevrolet Niva комплектується наступними типами приводу: Повний (4WD). Розберемося, який тип приводу краще для автомобіля.

Існує тільки три типи приводу. Передній привід (FF). коли крутний момент від двигуна передається тільки переднім колесам. Повний привід (4WD). коли момент лунає на колеса і передньої і задньої осі. А також Задній (FR) привід, в його випадку вся сила мотора безроздільно віддана двом задніх коліс.

Передній привід більш «безпечний», передньопривідні машини легше справляються і більш передбачувані в русі, з ними може впоратися навіть новачок. Тому більшість сучасних авто укомплектовані саме переднім типом приводу. До того ж він недорого коштує і вимагає менше уваги в обслуговуванні.

READ  Який карбюратор краще покласти на ВАЗ 2107

Повний привід можна назвати гідністю будь-якого автомобіля. 4WD збільшує прохідність машини і дозволяє своєму власникові впевнено почувати себе як взимку на снігу і льоду, так і влітку на піску і бруду. Однак за задоволення доведеться заплатити, як підвищеною витратою палива, так і ціною самої машини. автомобілі з типом приводу 4WD коштують дорожче ніж інші варіанти.

Що стосується заднього приводу, то в сучасному автомобілебудуванні їм комплектуються або спортивні автомобілі, або бюджетні позашляховики.

Останнім часом позашляховики і кросовери з повним приводом користуються великою популярністю. Якщо раніше перевага віддавалася автомобілів тільки з високим кліренсом, то тепер в пріоритеті і наявність трансмісії 4х4.

Але реалізована така технологія може бути абсолютно по-різному, розглянемо особливості будови міжосьовий блокування і муфти на автомобілі Chevrolet Niva.

Niva Chevrolet який привід

Шеви Niva. робоча машина, що виконує свої функції на всі 100%, що в місті, що за містом і зовсім поза дорогами.

Зима з усіма своїми принадами особливо змушує пишається Шеви Нивою, як справжнім позашляховиком. Адже не так багато машин мають ПОСТІЙНИЙ ПОВНИЙ ПРИВІД, а у ВАЗ 2121 він дійсно постійний.

Хоча існує думка, що привід у неї тільки на одне колесо. на заднє праве! Не вірите? А ви поддомкратьте (слово не з лексикону блондинок), щоб вивісити це колесо і включіть передачу на заведеній машині. Крутиться буде тільки вивішене колесо! Ну вообщем-то радійте, що ні запасне;))))

Так до речі, якщо дозволите міжосьове блокування, то з домкрата вдасться зіскочити, так що Шніва, однозначно, крутий позашляховик! %)

Блокування встромили? З домкрата з’їхали? Вирубувати блокування! Чи не вирубується? Важіль раздатки не хоче висмикувати вправо? А нафіга встромляли? Так і їздите тепер Це нічого, що гума по місту швидко зжере, зате привід не на одне колесо, а значить не застрягну! %) Облиште, підкажу заднім ходом з поверненим кермом по дузі катання машинку повільно близько 5 км / год. тут-то важіль і витягніть вправо! Це ж механіка, а не якісь електронновязкостние муфти Халдексшмалдекс!

Ще у Шніви є знижена передача. це важіль раздатки вперед якщо пересунути. та не бійтеся! З поніжайкі він легко назад перемикається;). Поніжайка. вона спеціально для того, щоб на повному газу закопуватися в сніг або в пісок, а потім вибиратися з нього, щоб показати, що це не просто універсал зі збільшеним дорожнім просвітом, а позашляховик, який сам закопується, а потім вибирається з окопу!

Домашнє завдання: назвіть 5 серійно випускаються машин з постійним повним приводом.

Принцип роботи приводу.

За замовчуванням, на позашляховику використовується підвищена передача з відключеним міжосьовим диференціалом. Двигун передає зусилля на коробку передач, яке через вал надходить на редуктор раздатки. У роздавальної коробці знаходиться міжосьовий диференціал, за допомогою якого здійснюється з’єднання передньої і задньої осі.

Як працює повний привід на Niva Chevrolet якщо диференціал заблокований.

Якщо включити на Niva повний привід, то станеться блокування карданів за допомогою спеціальної муфти. В цьому випадку відбудеться рівномірний розподіл крутного моменту між осями. Прохідність автомобіля значно збільшитися, але при цьому керованість стане трохи гірше.

Включення повного приводу.

Використання блокування буде обґрунтованим в наступних випадках:

 • Якщо є ймовірність пробуксовки коліс, на ділянках з поганим покриттям,
 • При нестачі тяги двигуна на високих оборотах,
 • При русі по дорозі з рихлим покриттям, снігу, льоду.

Також слід враховувати деякі особливості Chevrolet Niva, а саме. безпорадність трансмісії при діагональному вивішуванні. У такому режимі колеса починають прокручуватися, тому при необхідності потрібно підкопати під колесом або зробити надсипь під піднятою віссю.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS