Посилені підшипники передньої маточини Niva

Ознаки несправності переднього підшипника

Основними ознаками, що дозволяє виявити несправність переднього підшипника ВАЗ 21214, є:

 • відчутні вібрації в передніх колесах, що віддаються в колонку і кузов автомобіля і свідчать про знос елементів підшипникової пари;
 • відведення машини в сторону від прямого ходу при великій швидкості переміщення;
 • труднощі утримання керма при їзді по поганих дорогах;
 • добре прослуховується хруст в районі переднього колеса, що підтверджує підозри в пошкодженні одного з підшипників.

У разі виявлення хоча б одного із зазначених ознак необхідно терміново зайнятися усуненням несправності що виникла.

Самостійний ремонт (розбирання)

Замінити або відновити несправний передній підшипник ВАЗ 21214 «Niva» можна своїми силами, що дозволить вам заощадити на ремонті і повністю контролювати весь робочий процес. Для цього, перш за все, необхідно буде поставити автомобіль на оглядову яму або підняти його на підйомнику будь-якого типу. Після установки «передок» машини вивішується, а потім з неї знімається здається «підозрілим» колесо. Всі операції по демонтажу підшипника виконуються в наступному, строго вивіреному порядку:

  Для доступу до підшипника спочатку демонтуємо направляючу колодку разом з супортом і для надійності закріплюємо її дротом на верхньому важелі.

Потім обережно демонтуємо гайку підшипника маточини, після чого можна видалити розташовується під нею конусну втулку.

За допомогою зубила відгинаємо краю стопора гайки фіксації важеля на передньому кулаці, а потім таким же чином демонтуємо фіксатор гайки на задньому кріпильних елементів.

Відвертаємо обидві ці гайки за допомогою накидного ключа і видаляємо пластину стопора.

Після зняття з болтів важеля відхиляємо його в сторону від кулака, а потім від’єднуємо підходять до нього гальмівні шланги.

Слідом за цим демонтуємо кріплення обох опор і видаляємо весь кулак цілком.

Роз’єднуємо його зі ступичні підставою, на якому розташовується диск гальма.

Зверніть увагу: Для зручності демонтажу несправних деталей корпус кулака найкраще затиснути в лещата.

Для зняття сальника акуратно піддягаємо корпус викруткою, дістаємо його і витягаємо знаходиться під ним кільце. Потім дістаємо внутрішній сектор зовнішнього підшипника разом з сепаратором.

Точно також видаляємо спочатку сальник, а потім колечко другого підшипника. За допомогою металевого стержня (борідка) обережно вибиваємо зовнішнє кільце і також видаляємо його.

Вибиваємо зовнішнє кільце зовнішнього підшипника

Подібним же чином демонтується зовнішнє кільце другого підшипника.

регулювання

Відновивши конструкцію до моменту повернення супортів з колодками на своє місце, на поворотному кулаці розміщується фіксатор індикатора годинного типу. Індикатор розташовується таким чином, щоб його ніжка упиралася в регулювальну гайку.

Спорудивши важіль на шпильках, механізм плавно повертається навколо своєї осі.

У разі перевищення допустимого зазору 0,15 мм, проводиться заміна регулювальної гайки на нову. Послідовно змінюючи ступінь закручування, вимірюється зазор в підшипниках. Після закінчення роботи гайка стопориться.

Чи є альтернатива постійному ремонту?

Треба визнати, але маточинного-підшипниковий вузол ВАЗ 2121 4х4, будучи одним з найбільш навантажених в машині, так і не навчився бути надійним. Що виною, погані комплектуючі або помилки при проектуванні, розібратися не просто. Однак досвід власників підказує використовувати альтернативні варіанти, наприклад, замінити «стік» на дворядні підшипники (IVECO, Москвич і т.д.).

Складність впровадження полягає в необхідності розточення маточини під дворядний підшипник, а також відносно висока вартість компонентів. Зате короткострокових спроб поміняти знову ступичний підшипник, швидше за все, вже не буде.

Переробка маточини на дворядний підшипник

Хочете доопрацювати Niva, але в своєму розпорядженні невеликим бюджетом? Тоді покажемо, як переробити передні маточини на Niva своїми руками. Буде потрібно:

 • дворядний підшипник від Москвича 2141 (каталожний номер: 2141-3103020), або аналог Craft (артикул: CR4172370);
 • два стопорних кільця від цього ж автомобіля (номер деталі 366553-15).

Беремо креслення і звертаємося за послугами до токаря. Майстер повинен розточити маточину під посадку нових підшипників, расшліфовать поворотні кулаки і виготовить деталі за схемою. До речі, деякі власники ВАЗ 2121 4х4 також використовують ступичний підшипник AUDI 74х40х74, в цьому випадки проточується тільки поворотні кулаки.

Після того, як деталі виготовлять, залишиться тільки запресувати дворядний підшипник і виконати зворотну збірку вже нерегульованих маточин. По закінченню робіт гайку маточини затягуємо вже з великим моментом «від душі». Регулювання їх більше не потрібно, можна забути про гул і виття під час руху!

Ключові слова: передня підвіска 4х4

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть CtrlEnter.

Посилені, нерегульовані маточини

Для ВАЗ 2121 4х4 в продажу можна зустріти посилені, нерегульовані маточини з дворядними підшипниками від вантажівки Iveco Daily. За даними виробника цей модернізований вузол має такі переваги перед нівовського:

 • немає необхідності регулювати (затяжка підшипника точно виставляється при його виробництві);
 • немає необхідності в регулярній мастилі;
 • виключає провертання підшипників на ступиці;
 • виключає знос посадочних місць підшипників на поворотному кулаці і маточини;
 • кульовий підшипник зменшує тертя в маточинного вузлі;
 • термін служби маточини збільшений за рахунок потовщення (див. фото).

Інструкція по установці поворотних кулаків з нерегульованими підшипниками додається Щоб завантажити файли потрібно авторизуватися на сайті. Недолік такої доопрацьованій маточини ВАЗ 2121, як мінімум один. висока вартість.

READ  Який дизельний двигун підходить на Niva

заміна

Для заміни переднього підшипника на Niva необхідно зняти супорта гальмівного механізму передньої осі. Для чого слід:

За допомогою плоскогубців витягти шплінт, що знаходиться на нижній осі притискного важеля;

Акуратно вийняти вісь притискного важеля слюсарної вибиванням з подальшим його зняттям пассатижами;

Використовуючи плоску викрутку, попередньо забравши притискної важіль і пружинки, супорта гальма вийняти з посадкового місця і укласти за поворотний кулак таким чином, щоб не перешкоджати подальшому процесу (підвісити).

Підшипник передньої ступиці Niva 2121 розміри

Тема статті. ступичний підшипник Niva. Уявіть собі, що подібний запит в Яндексі робить більше 6000 чоловік в місяць. Сказати нічого, це одна з родових хвороб сімейства Niva. Спробую розповісти, що я рекомендую своїм клієнтам і сервісів, з якими працюю. Нагадую, що ступичний підшипник у ВАЗ 2121 і у шніви однаковий, як втім, і спільні деталі, шрус і маточина.

Посилені, нерегульовані маточини

Для ВАЗ 2121 4х4 в продажу можна зустріти посилені, нерегульовані маточини з дворядними підшипниками від вантажівки Iveco Daily. За даними виробника цей модернізований вузол має такі переваги перед нівовського:

 • немає необхідності регулювати (затяжка підшипника точно виставляється при його виробництві);
 • немає необхідності в регулярній мастилі;
 • виключає провертання підшипників на ступиці;
 • виключає знос посадочних місць підшипників на поворотному кулаці і маточини;
 • кульовий підшипник зменшує тертя в маточинного вузлі;
 • термін служби маточини збільшений за рахунок потовщення (див. фото).

Інструкція по установці поворотних кулаків з нерегульованими підшипниками додається Щоб завантажити файли потрібно авторизуватися на сайті. Недолік такої доопрацьованій маточини ВАЗ 2121, як мінімум один. висока вартість.

Установка і мастило

Мастило Total Ceran XM 220

Народ аж з 2005 року шукає альтернативу заводському передні ступичні вузлу ВАЗ 2121-2123 з конічним підшипником, Утоньшение маточиною, яка Ламається, Клинит, коли не чекаєш

підшипники, передньої, маточини, niva

Геморой є у 99% шніваводов по заводському передні ступичні вузлу ВАЗ 2121-2123, регулювання кожні 10-15 тисяч кілометрів, Лопається маточина, клин підшипник, гальма з другого хитавиця і т.д

Стандартна, звичайна конструкція ступичного вузла передніх коліс автомобіля ВАЗ 2121-2123 і їх модифікацій являє собою маточину, що обертається на двох конічних роликових підшипниках розмірами 40x68x19. Зовнішнім діаметром підшипники запресовані в поворотному кулаці. Зазор підшипника визначається положенням одноразової гайки з пояском для фіксації і вимагає регулювання на кожному періодичному технічному обслуговуванні. Якщо цього вчасно не зробити, вони вийдуть з ладу, створюючи при русі виття або гул.

Чим більше люфт, тим менша кількість роликів сприймає сумарне навантаження. Відповідно знос місць контакту роликів з обоймами зростає прямо пропорційно. Відповідно необхідність черговий регулювання по часу скорочується.

Лавірувати з преднатягом доведеться в сотих мм.

Пік ідеалу дуже вузький і налаштовувати його потрібно виміром моменту проворота підшипника, а не в ручну на око.

Ступичний підшипник колеса є один з найважливіших вузлів автомобіля. Саме цей вузол сприймає і вага автомобіля, що припадає на кожне колесо, і навантаження від дороги при швидкісному русі, проїзді нерівностей, води і бруду. При цьому ступичний підшипник забезпечує мінімальний опір коченню, так званий «вибіг автомобіля», і все це не на шкоду надійності.

Величина преднатяга для нового підшипника в подальшому вже не підійде для підшипника зіпсованого осьової грою через підвищену рельєфності бігових доріжок і преднатяг повинен бути знижений. І так далі з кожною черговою налаштуванням.

Зрозуміло, найкраще ідеальна регулювання, але при виборі. перетягнути або недотянуть маточину, що ви вибираєте? Криві руки майстрів на сервісі можуть таким же чином перетягнути маточину на шніве.

Цей модернізований вузол має такі переваги перед заводським:

Кульковий дворядний підшипник ніколи не клинить, тому його встановлюють на передніх керованих колесах сучасних автомобілів.

Це БЕЗПЕКА. ДОВГОВІЧНІСТЬ. і НАДІЙНІСТЬ.

Безпека на дорозі. це життя.

З інтернет. Магазином AvtjAzbuka.net це можливо

Якщо не знайшли цікавить Вас відповідь, то задайте своє питання! Ми відповімо найближчим часом.

Не забудьте поділитися зі своїми друзями і знайомими знайденої інформацією, т. К. Вона їм теж може знадобиться. просто натисніть одну з кнопок соціальних мереж, розташованих вище.

Проблема штатних ступичні підшипників ВАЗ 2121 (ВАЗ 2121, 2131) в тому, що в ході експлуатації автомобіля їх потрібно постійно регулювати. Якщо цього вчасно не зробити, вони вийдуть з ладу, створюючи при русі виття або гул. Позбавити себе від таких проблем можна шляхом установки нерегульованих маточин або дворядних підшипників.

німецький варіант

Ступичний підшипник Niva. німецький виробник підшипників Fag. Виробляє для нашого чудесного автомобіля ремонтний комплект. Склад: два підшипника, дві манжети, трохи мастила і центральна гайка. Говорити про якість, сенсу особливого немає, це виробник хай класу. Якщо встановлені якісні маточини, вузол заправлений хорошою мастилом і встановлені нормальні манжети, пробіг даного вузла починається від 100 тис.

російський варіант

Дані підшипники можна знайти в декількох варіантах. Найголовніше знайти серію А. Що це таке? Це серія підвищеної вантажопідйомності. Не треба лякатися цих слів. Просто в звичайних підшипниках для автомобілів, ролики в сепараторі встановлені через один, а в даній серії (промислової), «ролик до ролика». Тобто відстані між ними, фактично немає. На ринку можна знайти два хороших варіанти. Перший варіант, підшипники 15 ГПЗ, причому на ринку ще можна знайти їх в радянському варіанті. Це буде видно, по позначенню на підшипниках. Другий варіант, підшипники ЕПК (європейська підшипникова корпорація).

READ  Як користуватися раздаткой на Niva Chevrolet

набір для ремонту ступичного вузла, підшипники ЕПК

алгоритм дій

З того часу як з’явилися конструкції з дворядними підшипниками, все як з ланцюга зірвалися. Давай ставити все підряд. Мені відомо близько 5 різних конструкцій, і тільки мабуть одна не викликає серйозних нарікань по роботі. Тепер конкретний алгоритм дій. Якщо вам пощастило і ваш штатний вузол пройшов більше 20-30 тис км, у машини є накат і була потрібна тільки регулювання натягу. значить у вас співвісно розточені кулаки. Поставте в міру необхідності хороші російські або німецькі підшипники і хороші маточини і катайтеся далі, довго і щасливо. Найголовніше і важливе. ступичний підшипник Niva повинен бути зі сталевим сепаратором. Якщо не пощастило, і ступичні підшипники є «витратним матеріалом», або незалежно від заміни, накату у машини немає. у вас Неспіввісність розточені кулаки і тоді краще подумати про інші конструкціях, оскільки втрачати вам нічого. Про варіант з підшипника від вантажівки IVEKO, на сайті є стаття.

Головне що потрібно під час установки це:

 • Використовувати нові гайки і шпильки,
 • Змастити всі елементи системи для того щоб запобігти закисание
 • Провести очистку супорта

Єдиним мінусом даного ступичного вузла це висока ціна, але встановивши, його ви позбавите себе від проблем пов’язаних зі штатними елементами, при цьому підвищите надійність і прохідність позашляховика. А при наявності стандартного набору інструментів, і невеликих знань, заміну можна зробити самостійно.

плюси

Нерегульована маточина має наступні плюси:

 • Не має потреби в регулюванні і мастила
 • Завдяки незнімної конструкції можливість провертання підшипника виключена
 • Кульковий підшипник знижує тертя всіх елементів в вузлі
 • На поворотному кулачку можливість зносу посадочних місць відсутня
 • Немає необхідності робити заміну підшипника
 • З’являється можливість установки гуми з великим діаметром

На заводі нерегульований елемент випускається, як посилена маточина Niva Chevrolet за рахунок цього підвищує свій ресурс в ходової частини як мінімум в два рази. На фото нижче можна побачити різницю звичайного і посиленого елемента.

Які краще вибрати для Шеви ВАЗ 2121?

Деталі переднього приводу для Шніви випускають десятки фірм. Продукція відрізняється цінами, якістю, допустимими навантаженнями терміном служби. У стандартній комплектації позашляховика стоять регульовані ступичні вузли, момент затягування яких потрібно контролювати через 2-3 тисячі кілометрів пробігу. Для тих, хто цінує надійність і не готовий до проведення регулярного техобслуговування, виробники представили нерегульовані (обслуговуються) маточини коліс. Вони відрізняються наступними показниками:

 • Виключається можливість зносу посадкового місця підшипника в поворотному кулаці.
 • Вузол не вимагає мастила і регулювання в перебігу всього терміну служби.
 • Незнімна конструкція підшипників виключає їх проворачивание.
 • Збільшений термін служби вузла.
 • Знижені показники тертя за рахунок використання кулькових підшипників.

Нерегульована маточина має посилене перетин, що запобігає її деформацію під впливом ударних навантажень. Це дуже важливо при регулярному пересуванні по бездоріжжю або розбитим асфальтовим дорогах.

Деталі з каталожними номером 2123-3103014 і 21230-3103014 випускаються наступними підприємствами: IVECO, SKF, Лідер, GM-Avtovaz, ВолгаАвтоПром і інші компанії. Можна зустріти і більш дорогі вузли, в комплект яких входять гальмівні диски.

Максимальний пробіг нерегульованих маточин ІВЕКО становить 100-120 тисяч кілометрів. Регульовані служать менше і їх довговічність залежить від періодичності, правильності обслуговування, якості змащення і виробника.

Важливо! Термін служби ступичні підшипників різко зменшується при регулярному подоланні водних перешкод вбрід. В цьому випадку вода і частинки бруду вимивають мастило і рухомі деталі вузла починають інтенсивно зношуватися.

заміна

Щоб зробити заміну ніжно виконати наступні дії:

 • Якщо це переднє колесо то знімається передня маточина Niva Chevrolet. Для цього автомобіль потрібно встановити на рівну площадку і підняти домкратом з боку заміни. Потім від’єднуємо колодки з супортом. Відкручуємо гайку на осі. Знімаємо всі запчастини з колеса. Беремо моток і від’єднуємо маточину від гальмівного диска.
 • Витягуємо підшипник. Для цього знімаємо пластину і сальник з внутрішньої сторони. Беремо тески і молоток і виймаємо внутрішній підшипник
 • Встановлюємо новий. Заміну підшипників необхідно міняти відразу з обох сторін, і неважливо задні це або передні колеса. Для того щоб не пошкодити корпус запрессовку потрібно проводити за допомогою дерев’яної накладки і труби.
 • Збираємо вузол назад. Збірку потрібно проводити в зворотному порядку.

Передня маточина і підшипник на Niva Chevrolet

Для того щоб з’єднати колесо з валом в конструкції автомобіля встановлено втулка. Під час руху цей колісний вузол найбільше схильний до навантажень і зносу. Згодом відбувається збільшення люфту і з’являється осьовий коливання колеса. Причиною цього може служити ступичний підшипник Niva Chevrolet і вирішити цю проблему можна просто затягнувши ступичні гайку. Але будь-яка деталь не вічна тому з часом затягування може не допомогти і колесо перестане обертатися і буде потрібно повна заміна.

Посилені, нерегульовані маточини

Для ВАЗ 2121 4х4 в продажу можна зустріти посилені, нерегульовані маточини з дворядними підшипниками від вантажівки Iveco Daily. За даними виробника цей модернізований вузол має такі переваги перед нівовського:

 • немає необхідності регулювати (затяжка підшипника точно виставляється при його виробництві);
 • немає необхідності в регулярній мастилі;
 • виключає провертання підшипників на ступиці;
 • виключає знос посадочних місць підшипників на поворотному кулаці і маточини;
 • кульовий підшипник зменшує тертя в маточинного вузлі;
 • термін служби маточини збільшений за рахунок потовщення (див. фото).

Інструкція по установці поворотних кулаків з нерегульованими підшипниками додається Щоб завантажити файли потрібно авторизуватися на сайті. Недолік такої доопрацьованій маточини ВАЗ 2121, як мінімум один. висока вартість.

READ  Заміна батарейки у ключі Volkswagen Passat

Корисне відео

Після складання ретельно слід відрегулювати зазори в підшипниках. Фахівці рекомендують по можливості замінити на дворядну модифікацію. Доведеться розточувати маточину для установки, але термін служби вузла збільшується в рази. Ремонт передньої маточини ВАЗ 2121 2121 досить простий, якщо слідувати схемі.

Проблема штатних ступичні підшипників ВАЗ 2121 (ВАЗ 2121, 2131) в тому, що в ході експлуатації автомобіля їх потрібно постійно регулювати. Якщо цього вчасно не зробити, вони вийдуть з ладу, створюючи при русі виття або гул. Позбавити себе від таких проблем можна шляхом установки нерегульованих маточин або дворядних підшипників.

Ознаки ушкодження підшипника

Первинним маркером появи проблеми. характерний звук, який важко відрізнити від звуку їзди по асфальту. Тому потрібно уважно перевіряти стан колеса на характерні ознаки:

 • нагрів колеса від центру без запаху розігрітих гальмівних колодок;
 • сильні вібрації в рульовій колонці і кузові від передніх коліс;
 • відведення авто в сторону на великих швидкостях від прямого курсу;
 • важкий контроль керма на бездоріжжі;
 • добре чутний хрускіт при провертанні колеса (чути навіть при вимкненому двигуні, якщо автомобіль прокатати вручну).

Навіть один з цих ознак. причина для заміни підшипника передньої маточини ВАЗ 2121 21214. Повне руйнування елемента на швидкості дуже часто провокує перевертання авто. Це відбувається через коротку бази моделей 21213, 21214 і особливостей підвіски.

Без спеціального стенду діагностувати проблему цілком реально. Вивішене на домкраті колесо потрібно взяти з двох сторін і покачати. Зламана деталь дасть значний люфт. Також будуть чутні звуки перекочування і тріск. Це однозначна причина заміни підшипника в Niva 21214 і 21213.

Самостійна заміна пошкодженого елемента

Ремонт маточини своїми руками зажадає оглядової ями або підйомника. Потрібно вивісити передню частину машини, щоб організувати повний доступ до вузлів. Подальший демонтаж після зняття колеса відбувається виключно в суворій послідовності. Схема ремонту демонтажу передньої маточини ВАЗ 2121 2121:

 • Зняти направляючу колодку і супорт. Зафіксувати чим-небудь під днищем авто, щоб повністю не демонтувати гальмо.
 • Зняти гайку підшипника і вийняти конусну втулку.
 • За допомогою зубила відігнути стопор гайки фіксації важеля переднього кулака.
 • Повторити процедуру на задньому кріпленні.
 • Зняти обидві гайки і пластину стопора (знадобиться ключ на 19).
 • Відхилити важіль в сторону від кулака і від’єднати гальмівні шланги.
 • Зняти кріплення і весь кулак.
 • Роз’єднати Ступичне підставу (диском гальма) від кулака.
 • Витягнути сальник за допомогою викрутки.
 • Дістати нижнє кільце, внутрішній сектор зовнішнього підшипника і сепаратор
 • Повторити процедуру з другим підшипником.
 • Зовнішнє кільце другого елемента витягується аналогічно.

Далі витягується зруйнований елемент, повністю забирається відпрацьована мастило. Порожнина під нову деталь обробляється новим складом і здійснюється складання у зворотній послідовності. Для запресовування деталей варто підібрати підходящий по діаметру відріз труби.

Підшипник ступиці Niva 2121

Руйнування підшипника в передній маточині у автомобілів ВАЗ вважається хронічною хворобою. Особливо це виражено в моделях Niva через експлуатації у важких умовах. Самостійний ремонт цілком доступний автовласникам. І робити це потрібно негайно, інакше поїздка загрожує ДТП з перекиданням.

Переробка маточини на дворядний підшипник

Хочете доопрацювати Niva, але в своєму розпорядженні невеликим бюджетом? Тоді покажемо, як переробити передні маточини на Niva своїми руками. Буде потрібно:

 • дворядний підшипник від Москвича 2141 (каталожний номер: 2141-3103020), або аналог Craft (артикул: CR4172370);
 • два стопорних кільця від цього ж автомобіля (номер деталі 366553-15).

Беремо креслення і звертаємося за послугами до токаря. Майстер повинен розточити маточину під посадку нових підшипників, расшліфовать поворотні кулаки і виготовить деталі за схемою. До речі, деякі власники ВАЗ 2121 4х4 також використовують ступичний підшипник AUDI 74х40х74, в цьому випадки проточується тільки поворотні кулаки.

Після того, як деталі виготовлять, залишиться тільки запресувати дворядний підшипник і виконати зворотну збірку вже нерегульованих маточин. По закінченню робіт гайку маточини затягуємо вже з великим моментом «від душі». Регулювання їх більше не потрібно, можна забути про гул і виття під час руху!

Ключові слова: передня підвіска 4х4

ВАЗ-2121, 21213-15, 2129-31. це знамените сімейство позашляховиків, завоювало величезну популярність з першого дня появи серійного зразка в 1977 році. ВАЗ-2121 «Niva» представляє собою базову модель, в основу якої покладено несе трьохдверний кузов-універсал і трансмісія з постійним повним приводом.

За час випуску даного автомобіля було спроектовано та виготовлено безліч різних модифікацій, що стосуються конструкції кузова, зовнішнього вигляду, що застосовується двигуна і багатьох інших елементів машини. Наприклад, ВАЗ-21213 «Тайга». це перероблений рестайлінговий варіант базового автомобіля, ВАЗ-21214. модель з вітчизняним двигуном 1,7 літра, а на ВАЗ-21215 встановлювався французький мотор Peugeot XUD 9SD. Окреме місце займають екземпляри, перероблені під комерційне використання. Зокрема, ВАЗ-2129 «Утілітер». це подовжена на 500 мм модель з двома передніми сидіннями і вантажним кузовом, а ВАЗ-2131. подовжений п’ятидверний універсал.

Через величезної кількості модифікацій складно говорити про конкретну гуртові запасних частин, які користуються найбільшим попитом. Однак слід зауважити, що протягом вже багатьох років стійкий інтерес проявляється до деталей класичного базового варіанту «ВАЗ 2121».

| Denial of responsibility | Contacts |RSS