Плюси і мінуси газового обладнання на автомобілі

Газ на авто: за і проти

Нижче ми зібрали разом всі спостереження і думки щодо установки ГБО, а також провели невелике опитування серед наших відвідувачів і клієнтів.

Головні переваги газобалонної установки:

 • Економічність. головний плюс. Переобладнання машини дозволяє скоротити витрати на паливо вдвічі.
 • Робота двигуна стає більш плавною. тихою, адже пропан-бутанова суміш прогорає в циліндрах довше, навантаження на коленвал і циліндропоршневу групу знижується.
 • Збільшення ресурсу ДВС за рахунок зменшення навантаження на основні деталі мотора (клапани, свічки, поршні, гільзи). В результаті двигун може пропрацювати до 200 000 км довше.
 • Запас ходу зростає. адже установка газобалонної апаратури не виключає використання бензину. Переклад машини на газ і навпаки відбувається автоматично: закінчилося одне паливо. в двигун відразу надходить інше. Так можна покрити відстань без дозаправки в 2 рази більше, ніж раніше.
 • Викид шкідливих речовин знижується в рази. Склад пропану і бутану чистіше бензину. в ньому практично немає сірки і свинцю. Екологічність ГБО оцінили не тільки в Європі, але і в Україні: власники машин з газовим обладнанням користуються державними пільгами.

Мінуси у газобалонного обладнання є, хоч і небагато:

 • Чимала вартість обладнання і настановних робіт. Якщо одномоментна виплата. занадто великий удар по бюджету, ми пропонуємо можливість поставити ГБО в кредит.
 • Вільного місця в багажнику стане менше. Правда, всього на «запаску». саме такий розмір має стандартний тороидальний балон.
 • Необхідність регулярних техоглядів. Цей мінус, можна розглядати і з позитивного боку: підвищується самодисципліна водія і авто завжди в порядку.

Газ на авто: плюси і мінуси

Але постійне зростання цін на цей нафтопродукт змушує задуматися про альтернативне паливо.

Поки електрокари повільно з’являються на нашому авторинку, небувалу популярність в країні завоювало газобалонне обладнання.

Експерти прогнозують, що через пару років на газі буде їздити кожен п’ятий автомобіль.

Які переваги та недоліки набуває переобладнане транспортний засіб, і чи варто переводити машину на газ. давайте розбиратися разом.

Чи варто ставити ГБО: коли установка дійсно виправдана

Якщо ви хочете економити, незважаючи на частоту поїздок на авто, то сміливо говорите установці «Так».

Коли вигідно переобладнати машину під газ:

 • якщо автомобілем користуєтеся активно. Устаткування на автомобілі, який тижнями стоїть в гаражі, окупиться нешвидко;
 • якщо ви не плануєте найближчі три роки міняти транспортний засіб;
 • час гарантійного обслуговування вашого авто вже минув. Переобладнання анулює гарантійні зобов’язання виробника;
 • двигун витрачає більше десяти літрів бензину на сотню кілометрів.

Переклад машини на газ виправданий для тих, хто проїжджає щодня великі відстані і збирається користуватися цим авто наступні три роки. Довірте установку газобалонного обладнання професіоналам і відчуєте вигоду вже сьогодні.

недоліки ГБО

При такій великій кількості плюсів варто згадати і деякі недоліки від експлуатації автомобіля з ГБО. До них можна віднести зменшення багажного об’єму за рахунок установки циліндричного балона, їзду без запаски при установці внутрішнього тороїдального балона або незначну втрату потужності двигуна (3-5%). Втім останнє дуже легко вирішується за рахунок установки варіатора кута випередження запалювання.

READ  Kia селтос 2020 мінуси і плюси

Часто зустрічаються згадки про постійне «запах газу», але це скоріше перебільшення, адже правильно встановлена ​​і налаштована система ніколи не дасть такого негативного ефекту. При найменших ж проявах запаху при експлуатації автомобіля з ГБО подача газу повинна бути перекрита, а автомобіль відправлений на ТО для усунення несправностей.

переваги ГБО

Найчастіше автомобілісти, зважившись переобладнати автомобіль на газове паливо, міркують лише про поверхневі переваги. При цьому вони часто обходять стороною такі важливі аспекти, як екологічна складова, збільшення загального пробігу, збереження або навіть підвищення ресурсу деяких деталей.

До переваг ГБО можна віднести практично в два рази більший пробіг на одній заправці двома видами палива. Це буде корисно тим, хто робить далекі вояжі, але сумнівається в якості провінційного бензину. Перемикання режимів роботи двигуна бензин / газ відбувається плавно і непомітно для водія навіть в русі. При цьому газобалонне обладнання повністю дублює бензинову паливну систему, що значно підвищує відмовостійкість.

Один із вагомих плюсів сучасного ГБО є «продовження» життя каталітичного нейтралізатора. Важлива і мінімальна амортизація, адже при правильній експлуатації міжсервісний інтервал заміни гумотехнічних виробів становить не менше 5 років. Більш того, деякі деталі газобалонного обладнання можуть бути переустановлені на інший автомобіль, де і продовжать служити ще довгий час.

Плюси і мінуси ГБО

Про доцільність ГБО можна вести довгі суперечки, але ми пропонуємо вам лише деякі факти здатні переконати вас в тому, що сучасне газобалонне обладнання.економічність, екологічність і безпеку.

 • навіть якщо взяти до уваги, що витрата газу на 15-20% вище, газове паливо значно дешевше бензину;
 • відповідність найсуворішим і високим екологічним стандартам і повна відсутність свинцю в газі;
 • газове паливо згорає без утворення нагару на свічках, клапанах і поршнях;
 • правильно налаштоване газобалонне обладнання покращує роботу двигуна;
 • газ має більш високе октанове число, що зменшує навантаження на шатунно-поршневу групу.

Вигоди від ГБО

Провівши скрупульозні розрахунки можна сміливо стверджувати, що переобладнання машини на газ стає економічно вигідним, якщо ваш річний пробіг на автомобілі не менше 10 тис. Км. за рік. При менших пробігах і період окупності буде великим, але ж весь цей час кожні ваші пройдені 100 км будуть давати приблизно 80-90 км дармового пробігу.

Корисна стаття. Газ. реально вигідне вкладення в автомобіль. Читаю корисну інформацію на автомобільному порталі “Авторакурс”.

Проблема з заправними станціями

Мережа газових заправок набагато менше бензинових. Недолік пропанових АГЗС існує тільки у віддалених, малонаселених пунктах і на шляху між ними. За останні роки зі збільшенням кількості транспорту на пропані ситуація з газовими заправками змінюється на краще. На догоду тому, доступність цього виду підприємництва для малого бізнесу, споруда однієї газової станції не вимагає багатомільйонних вкладень.

З метановими газонаповнювальними компресорними станціями ситуація набагато гірша. Чисельність авто з метановим ГБО куди менше пропанового, в основному це комерційний транспорт. До того ж, для зведення АГНКС потрібні величезні витрати. Тому заправитися метаном в невеликих містах, а тим більше на трасах буде проблематично.

ЩО КРАЩЕ: ГБО чи ДИЗЕЛЬ? Плюси і мінуси

Варто також відзначити, що наповнення балона стисненим метаном триває досить тривалий час, що також приносить незручності у вигляді очікування і черг.

Мінуси ГБО для двигуна

Часто при їзді на газі спостерігається втрата динаміки автомобіля (приблизно 5-15%). Цей недолік відчувається лише на малооб’ємних двигунах. В автомобілях із середньою і високою потужністю ДВС, втрата потужності не помітна. За умови правильної добірки, монтажу і регулювання обладнання.

READ  Кут установки коліс автомобіля розвал

екологічна складова

Газ. екологічно чисте паливо з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище, особливо це актуально для густонаселених міст.

При згорянні СНД / КПГ вихлопні гази містять, приблизно в 10 разів менше шкідливих речовин, що є значною перевагою перед бензином або дизелем. До всього іншого знижується навантаження з каталізатора і вихлопної системи автомобіля.

Для деяких регіонів РФ спеціально знижений транспортний податок на авто з ГБО.

Безпека

Часто перешкодою до переходу на газ стає боязнь вибуху балона, підкріплена фото-та відео з мережі. Кількість подібних подій збільшується пропорційно зростанню числа транспорту з ГБО.

Ось тільки причиною того в 100% випадків є безвідповідальність тих чи інших осіб:

 • установка б / у балонів (з вичерпаним терміном експлуатації або які не пройшли своєчасне переогляд)
 • неякісний монтаж і обслуговування системи
 • установка несертифікованих, застарілих або низької якості комплектуючих обладнання
 • порушення термінів технічного обслуговування ГБО
 • не дотримання елементарних правил експлуатації авто з газовою системою

Варто відзначити, що при належній увазі до газового обладнання, багатоступенева система безпеки сучасного ГБО 4-го покоління повністю виключає можливість будь-яких аварійних ситуацій.

Детально дізнатися про причини подібних подій можна з матеріалу про вибухи і пожежі машин з газовим паливом.

Основні переваги ГБО

Як газомоторного палива поширені два види газу зріджений нафтовий. пропан-бутанова суміш і стислий (компримированні). метан (СНД / КПГ). З огляду на різниці тиску при зберіганні газів, обладнання мають конструктивні відмінності, хоча принцип роботи у них ідентичний.

Обов’язкова реєстрація обладнання

Згідно з технічним регламентом митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів» (ТР ТЗ 018/2011), прийнятому в 2015 році, установка ГБО є зміною конструкції ТЗ, яке вимагає обов’язкового оформлення.

плюси, мінуси, обладнання, автомобілі

Процедура реєстрації газового обладнання проходить в кілька етапів і забирає багато часу. Витрати на легалізацію також варто віднести до статті витрат при підрахунках окупності.

Плюси та мінуси газових установок на авто

Якщо не узаконити ГБО, можна зіткнутися з проблемами при техогляді, зняття / постановки транспорту на облік, до того ж за це передбачено покарання у вигляді штрафу.

Додаткові витрати

Поставити і забути назавжди. це не про газове обладнання. Регулярне, своєчасне технічне обслуговування ГБО сприятиме максимальному економічного ефекту і безперебійній роботі системи.

Зазвичай ТО обладнання суміщають з обслуговуванням автомобіля. Міжсервісний інтервал становить 10-15 тисяч км пробігу, що сильно залежить від якості газу. У перелік операцій входить:

 • заміна фільтруючих елементів
 • перевірка, пошук і усунення можливих витоків газу
 • діагностика роботи ДВС і ГБО
 • регулювання форсунок

Для ГБО 1-2 покоління з’являється необхідність періодичного зливу конденсату з редуктора.

Як будь-яка техніка, газове обладнання має свій ресурс, після закінчення якого буде потрібно заміна або ремонт комплектуючих. Особливо це стосується гумових компонентів (магістралі, діафрагма редуктора, ущільнювачі).

Виходячи з цього, додаткова паливна система вимагає певної уваги, а також додає фінансових витрат.

Переваги та недоліки газового обладнання на автомобілі

Останнє оновлення. 6 листопада 2020 о 07:45

Різниця у вартості бензину і газового палива змушує замислюватися про установку газобалонного обладнання. Однак переклад машини на газ має свої особливості, знаючи які можна оцінити всі плюси і мінуси ГБО, після чого зробити висновки про доцільність монтажу газової системи.

Газ На Авто. Честный Отзыв о ГБО. Плюсы и Минусы

Пропан проти метану

Але для автомобілістів використання газомоторного палива пов’язано як з очевидними перевагами, так і з певними труднощами. Мабуть, визначальним фактором вибору є ціна питання. Так, за куб. По витраті куб метану еквівалентний літру бензину. З моменту видобутку до готового палива природний газ потрібно лише очистити, осушити і стиснути в компресорі, а на заправну станцію він вже доставляється по трубі. Це дозволяє економити на транспортних витратах і в кінцевому підсумку обумовлює низьку ціну КПГ. При цьому природний газ не знижує потужність автомобіля, а його використання зменшує знос двигуна більш ніж на третину. В результаті двигун служить довше, а перевізник економить не тільки на паливі, але і на технічному обслуговуванні. Після установки газобалонного обладнання автовласникові не доведеться самостійно збирати документи, необхідні для ТО. Це зробить фірма для установки газобалонного обладнання. Причому установка ГБО на малотоннажна вантажівка при базових розрахункових параметрах окупиться за півроку.

плюси, мінуси, обладнання, автомобілі

У Росії вже впроваджуються спеціалізовані програми з переведення транспорту на природний газ. Сьогодні основний провідник технологічних змін. компанія “Газпром газомоторне паливо” впроваджує чотири стимулюючі акції для юридичних осіб: “EcoGas. економія для Вас!”, “EcoCity”, “Перший раз. перший газ!” і “Рік без турбот”. Участь в програмах дозволяє скоротити початкові витрати або прискорити термін окупності установки ГБО. Найбільш активно на природний газ переходять служби таксі. Партнерами “Яндекс.Таксі” зараз експлуатується 4300 автомобілів на метані. У найближчі два роки 40 відсотків парку партнерів планується перевести на ГМТ. Для цього між “Газпром газомоторне паливо” і “Яндекс.Таксі” укладено угоду про співпрацю і передбачено створення спеціальних умов щодо переведення транспорту партнерів агрегатора на природний газ. “За час дії акцій ГБО встановлено більш ніж на 15 тисячах одиниць техніки. Учасниками програм сьогодні є як великі транспортні компанії, так і приватні підприємці. Використання природного газу в якості моторного палива дозволяє в три рази скоротити паливні витрати бізнесу”. розповів гендиректор “Газпром газомоторне паливо” Олег Мелехин.

Втім, впровадження передових технологій пов’язано і з певними ризиками. Як і раніше більш широкого використання ГМТ перешкоджає інфраструктурна недостатність. Так, робота з авто на КПГ передбачає точний розрахунок маршруту від заправки до заправки, оскільки таке пальне в каністру НЕ заллєш, а не доїдеш хоч метр до колонки. далі будеш штовхати вручну або проситися на буксир. Сьогодні в Росії трохи більше 400 метанових АГНКС, заправки ж зі зрідженим метаном взагалі можна порахувати на пальцях.

READ  Як зареєструвати газове обладнання на авто

Як пояснив директор із закупівель транспортних послуг FM Logistic Едуард Миронов: “Головними споживачами КПГ є автобуси, саме тому найбільшу кількість АГНКС спостерігається у великих містах і відсутній на трасах. У Росії зараз найбільш затребуваним є ЗВГ, в основному у приватних осіб і дрібних підприємців. власників LCV. Саме тому в Росії найбільш розвиненою є інфраструктура для заправки газових балонів пропаном, ніж метаном “.

Можливості застосовувати газомоторне паливо необхідно транслювати на всю територію країни, а не тільки в міських агломераціях, вважають експерти. При розвитку відповідної інфраструктури ГМТ може показати високу ефективність і в вантажоперевезеннях, вважає президент Національної Асоціації “Грузавтотранс” Володимир Матягін. “Ринок вантажоперевезень з використанням самоскидів, що працюють на метані, в нашій країні тільки формується. Необхідність переходу на використання цього екологічного палива очевидна. Але спочатку необхідно побудувати інфраструктуру, і перевізники з задоволенням підпишуться під цим процесом”. резюмує глава асоціації.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS