Підзарядка акумулятора автомобіля без зняття

Особливості зарядки акумулятора на автомобілі без зняття

Зазвичай зарядка акумулятора на автомобілі виконується в гаражі або іншому приміщенні, де є електрична мережа. Вам знадобиться зарядний пристрій. Якщо у вас його ще немає, то можете прочитати статтю про вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора, і придбати. З особливостей зарядки акумулятора на машині можна відзначити кілька більший час. Це відбувається через більшого опору при такому способі зарядки. В іншому все, те ж саме. Дійте за наступною схемою:

 • Поставте автомобіль в гараж;
 • Якщо це зимовий час, то дайте машині постояти деякий час, щоб температура вирівнялася;
 • Переведіть всю електроніку автомобіля в сплячий режим;
 • Відкрийте отвори в банках акумуляторної батареї для вільного виходу газів назовні;
 • Накиньте крокодили зарядного пристрою на висновки акумулятора з дотриманням полярності (червоний на плюс, чорний на мінус);
 • Потім включите ЗУ в мережу і виставте необхідний режим зарядки.

ЗА : ОТКЛЮЧИЛ КЛЕММУ. ДВИГАТЕЛЬ ГЛОХНЕТ! Точный тест генератора???

Увага! Перед тим, як почати зарядку, переконайтеся, що поруч з АКБ немає джерел іскор, нічого не «коротить» і т. П. При досягненні певного напруження в акумуляторі починається процес гідролізу води. В результаті виділяється водень. При змішуванні його з киснем утворюється гримуча суміш, яка може викликати вибух акумулятора від будь-якої іскри.

Якщо говорити про сам процес зарядки акумулятора, не знімаючи з машини, то він практично нічим не відрізняється від стандартного варіанту. Всі деталі можна дізнатися в статті про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм. Серед відмінностей потрібно відзначити те, що при зарядці на машині поруч з акумулятором буде безліч провідників електричного струму. Про це потрібно пам’ятати і не проводити поруч ніяких робіт, щоб нічого не замкнути клеми.

Варто відзначити, що при зарядці АКБ без зняття з автомобіля повинні бути спрямоване на те, щоб уникнути стрибків напруги. Крім того, забезпечте надійно підключення крокодилів пристрій до клем або безпосередньо висновків пристрою. Тут не можна перестрахуватися, оскільки вартість різних електронних компонентів в іномарках дуже велика. Так, що зайві запобіжні заходи виправдані. повернутися

У яких випадках потрібно зарядка акумулятора автомобіля, не знімаючи з машини, і як вона проводиться

Ми звикли, що для зарядки акумулятора автомобіля потрібно його зняти, віднести додому, підключити до зарядного пристрою (ЗУ) і заряджати відповідно до рекомендацій для цього типу АКБ. В принципі, все правильно, якщо мова йде про простих і недорогих автомобілях імпортного та вітчизняного виробництва. Але зараз з’являється все більше іномарок, які мають безліч навороченій електроніки. Там і складні бортові комп’ютери, датчики, мультимедійні й протиугінні системи, всілякі асистенти, купа налаштувань, діагностичні відомості і т. П. І знеструмлювати їх протипоказано. Що ж робити в такій ситуації?

Чому може знадобитися заряджати акумулятор на машині

На таких автомобілях знімати акумулятор собі дорожче. Якщо вся перерахована начинка зіб’ється, то доведеться довго сидіти і все це відновлювати. Цілком можливо, що потім доведеться звертатися до фахівців, щоб все це обладнання привести в робочий стан. Природно, що нікому цього не хочеться. Тому останнім часом на форумах часто зустрічається питання про те, чи можлива зарядка автомобільного акумулятора без зняття з машини. Тобто, чи можна заряджати АКБ прямо на авто з приєднаними клемами?

А якщо автомобіль стоїть у дворі або на стоянці. Тут вже подовжувач просто так не кинеш, і доведеться відключати акумулятор з усіма витікаючими наслідками. Правда, є одне рішення. У цій ситуації стане в нагоді переносний акумулятор для автомобіля.

Такі пристрої мають в своїй комплектації «крокодили». Вам потрібно накинути їх на клеми, що йдуть до висновків акумулятора. Після цього від’єднайте АКБ і віднесете її на зарядку. Коли акумуляторна батарея буде заряджена, поставите її на місце. Потім вимкніть переносний акумулятор. При такому варіанті все системи автомобіля будуть постійно перебувати у включеному стані.

Тепер, давайте, розглянемо особливості зарядки акумулятора прямо на автомобілі, не знімаючи клем. повернутися

Поради по догляду за акумулятором автомобіля

, давайте розглянемо профілактичні заходи, які допоможуть уникнути проблем при експлуатації автомобіля. Більшість цих заходів не віднімають багато часу і дозволяють істотно продовжити термін служби АКБ. Основні профілактичні заходи представлені нижче:

 • Періодично проводити підзарядку акумулятора з використанням мережевого ЗУ. В ідеалі потрібно проводити контрольно-тренувальний цикл. КТЦ не рекомендується для кальцієвих акумуляторів, чутливих до глибокого розряду. У зимовий час частота зарядок повинна бути вище. По можливості взимку потрібно уникати короткочасних поїздок і частих пусків мотора;
 • Тримайте в справному стані електричну проводку, генератор автомобіля і регулятор напруги авто. Періодично перевіряйте напругу на висновках АКБ при працюючому двигуні. Нормальна напруга 13─14,4 вольта при включених фарах, музиці і обігріві скла;
 • Регулярно перевіряйте рівень електроліту. Це можна робити скляною трубочкою. Рівень повинен бути на 10─15 міліметрів вище пластин. При необхідності доливайте дистильованої води. Це не стосується необслуговуваних автомобільних акумуляторів;
 • Слідкуйте за чистотою корпуса і клем акумулятора. Потрібно усувати сліди окислення, корозії, витирати бруд і патьоки електроліту. Це знизить саморазряд АКБ. Клеми можна покрити спеціальним складом проти окислення;
 • Періодично вимірюйте щільність електроліту. Нормальне значення на зарядженому акумуляторі 1,27 гр. / См 3. При необхідності змінюйте щільність. Про те, як це зробити, розповідається в статті під назвою «Яка кислота в акумуляторі автомобіля і для чого потрібен електроліт»;
 • Якщо ви залишаєте автомобіль на стоянці тривалий період, то знімайте з нього акумуляторну батарею, заряджайте її і зберігайте окремо.

Правила зарядки акумулятора автомобіля

Уявімо ситуацію, що акумулятор розрядився, і нам потрібно зробити його зарядку самостійно, так би мовити своїми руками.

провести зарядку без зняття і відключення клем; зі зняттям АКБ з автомобіля.

Зняття АКБ для зарядки

Оскільки при зарядці виділяється вибухонебезпечна і отруйна суміш (водень, кисень), зарядку бажано проводити в нежитловому (провітрюваному) бути захищеним від джерел вогню. При наявності пробок в банках акумулятора їх необхідно вивернути. В іншому процес зарядки мало чим відрізняється від попереднього. без зняття.

Навіщо стежити за зарядом акумулятора

Справний і заряджений акумулятор необхідний для того, щоб за будь-яких погодних умовах забезпечити старт двигуну автомобіля. Якщо раніше, в разі розряду АКБ, машину можна було завести з «кривого ключа», то зараз цей номер не пройде, такий автомобіль днем ​​з вогнем не знайдеш.

Тому вкрай важливо стежити за тим, щоб акумулятор був завжди в зарядженому і справному стані, щоб випадково не стати пішоходом, коли навіть невелике похолодання, всі ваші відчайдушні спроби завести авто зведе до нуля. Доведеться тягнутися на найближчу зупинку або станцію метро, ​​добиратися до роботи в товкучці, і можливо пояснюватися з начальством про причини свого запізнення.

підзарядка, акумулятора, автомобіля, зняття

Як перевірити зарядку акумулятора автомобіля

Але рівень зарядки акумулятора нам перевірити ніхто не заважає, і особливими знаннями для цього володіти не треба. Необхідний лише тестер, що вміє працювати в режимі вольтметра, і дві руки (бажано без високого коефіцієнта кривизни). Якщо те й інше в наявності, можна спокійно приступати до процесу і перевірити напругу своїми руками.

При заведеному двигуні, напруга на клемах повинно бути в межах від 13,7 до 14,4 (невеликі відхилення, в межах 0,1-0,2 допустимі). Це говорить про те, що все працює справно, і акумулятор бере зарядку від генератора.

Якщо ж показання приладу істотно нижче, то акумулятор буде працювати в режимі недозаряд, і в кінцевому підсумку розрядиться. Особливо актуально це в зимову пору року, коли включені всілякі обігріву й грубки, освітлення. Або ви житель мегаполісу і часто стоїте в пробках, а на холостих обертах напруга від генератора не здатна задовольнити всіх потреб автомобіля. Хоча і перезаряд так само згубно впливає на термін служби акумулятора, і вельми сильно скорочує час його роботи.

Коли автомобіль заглушений і вимкнені всі прилади, справний АКБ повинен показувати 12,6В. Все що нижче даного показника, цілком може стати причиною того, що пускового струму не вистачить для успішного старту двигуна.

Чому розряджений акумулятор

Причин для швидкого, критичного розряду акумуляторної батареї може бути кілька.

батарея вже виробила свій термін (на увазі неправильної або тривалої експлуатації), свинцеві пластини сильно зруйновані і не виробляють необхідну кількість струму; в електрообладнанні автомобіля є витік, і машина під час стоянки, просто-напросто розряджає акумулятор, напруга падає; генератор не працює належним чином, з перебоями, і зарядка акумулятора автомобіля відбувається не належним чином.

Перша причина усувається тільки заміною АКБ на новий. А ось дві інші цілком вирішувані, хоч іноді і змушують, що називається попітніти. Адже причину витоку напруги самостійно виявити навряд чи вийде, доведеться відвідати автоелектрика. Ремонт і діагностика генератора теж не входять в область знань рядового автолюбителя. У всякому разі у мене, далі заміни «шоколадки» справа ніколи не доходила. Кесарю. кесареве, а слюсарю. слюсарів, що означає що кожен повинен займатися своєю справою.

Напруга, струм зарядки акумулятора автомобіля

Не рекомендується заряджати акумулятор струмом, що перевищує його ємність більш ніж на 1/10. Отже, для АКБ з ємністю 60 Ач максимально допустимим буде струм в 6А. Існує думка, що для прискореної зарядки, на перші кілька годин, можна подати струм в 8А, але як це позначиться на терміні служби батареї невідомо нікому. Так що краще не ризикувати, адже пара годин найчастіше нічого не змінює.

Найкраще, якщо прилад для зарядки регулює напругу автоматично, це дозволить вам не стояти і не контролювати процес зарядки. Прилад сам буде знижувати струм у міру того, як акумулятор буде набирати ємність, і електроліт не закипить через 1-2 години зарядки.

При зарядці вручну, приладом нездатним самостійно регулювати силу струму, потрібно буде постійно контролювати процес. Перевіряти будемо напруга акумулятора, температуру і щільність електроліту. Як тільки температура піднімається понад 45. 50 градусів, зарядний струм знижується в два рази.

Щільність електроліту можна перевірити ареометром, вона повинна бути від 1,25 до 1,29 г / см3.

Час заряду теоретично можна розрахувати наступним чином. Акумулятор ємністю 60Аг, розряджений наполовину, потрібно заряджати постійним струмом в 3А протягом 10 годин, за цей час настане його повна зарядка. Звичайно, на ділі ми навряд чи зможемо дізнатися, до якої міри розряджена батарея. Для цього необхідний вимірювач ємності, або зарядний з вбудованим вимірником. Те й інше коштує чималих грошей. А якщо вже нам шкода грошей на новий акумулятор ми точно не побіжимо за приладом, який коштує в рази більше. Значить орієнтуємося як звикли. на око і на дотик.

Зарядка акумулятора автомобіля без зняття

Малярський валик. інструмент, що допомагає прискорити процес фарбування стін, стелі, підлоги. Але досягти ідеального результату рівномірно пофарбованих стін без патьоків і смуг досить складно, а то й знати деяких секретів і тонкощів процесу.

Досвідчені майстри відзначають кілька моментів, беручи до уваги які можна отримати ідеально пофарбовані поверхні без смуг Що робити коли не працює спідометр

Малярський інструмент відрізняться за розміром і матеріалом виготовлення м’якої частини (шубки), докладніше https://laksavto.com.ua. Так, чим більше, що фарбується, тим ширше валик необхідно використовувати (максимальний розмір 30 см). Підзаряд акумулятора не знімаючи з машини

Залежно від використовуваної фарби підбирається певний тип «шубки» валика. Інструмент з поролоновою м’якою частиною ідеально підходить для фарбування водно-дисперсійними складами. Не варто використовувати цей інструмент для емульсійної фарби (в процесі нанесення фарба насичується повітрям, після чого лягає на стіну нерівними смугами). Прикурив автомобіль Imax B6 mini Powerbank | Зарядка авто (свинцевого) акумулятора без зняття

Отримати рівномірно забарвлену олійними або емульсійними фарбами стіну, стелю, допоможе валик з велюрової м’якою частиною.

Також від типу поверхні, що фарбується підбирають довжину ворсу шубки валика. Для гладко оштукатурених стін ідеальний варіант. 6мм, для структурних шпалер. 15мм, для цегляних стін або блоків бетону добре підходить інструмент з ворсом не менше 19 мм.

Секрет: незалежно від того з якого матеріалу виконана м’яка частина валика, перед першим використанням інструмент обов’язково замочують на кілька годин у воді, а потім гарненько просушують.

Щоб уникнути негативних наслідків корозії сучасному водієві потрібно подбати про захист кузовний частини машини. А найкращий спосіб захисту. це його фарбування, така як на сайті http://www.77professional.ru/okraska-avtomobilya. До того ж пофарбований автомобіль. це дуже красиво і розкішно, дивіться на сайті https://laksavto.com.ua. Однак, досить часто кузов машини покривається дрібними подряпинами, причиною яких можуть бути різні фактори: невдала парковка, дорожньо-транспортна пригода, хтось зачепив. В цілому ж, час бере своє і змінює забарвлення авто під впливом миючого засобу і впливів погоди (сонце, дощ, сніг, град). Весь цей перелік неприємностей вирішується фарбуванням машини. Якщо ж Ви, звичайно, хочете отримання якісного і максимального результату, тоді краще не братися за роботу своїми руками. Для таких випадків передбачена фарбування автомобіля провідними фахівцями своєї справи з багаторічним стажем і досвідом роботи.

У всі часи корозія була головним ворогом всіх автомобілістів. У зв’язку з тим, що не придумали ще спосіб і засоби від появи іржі, то краще своєчасна реакція на уникнення такої ситуації.

Професійні працівники проведуть необхідні операції, усунувши корозію і інші дефекти, до початку фарбування автомобіля.

Чому краще зупинити свій вибір на професійній фарбування авто?

Для проведення фарбування машини, бажано мати не тільки якісь знання, вміння і сили, а й творчий підхід. На початку, автомаляром підбирається потрібний колірний відтінок. Не треба переживати з приводу схожості кольору, в разі фарбування деяких деталей, наприклад, двері. Кожна машина має спеціальну бирку з номером фарби, майстер без праці отримає такий же колір. Шпаклювати і грунтувати також потрібно з особливою увагою, правильність її нанесення і шліфувальні роботи. означатимуть вдалу і рівну поверхню на кузові.

Важливе значення надається приміщення, в якому проводиться фарбування і підсушування машини. Без наявності витяжок і ізоляцій від зовнішнього середовища, кінцевий результат не порадує власника авто. З цієї причини фарбувати машину в спеціальній камері. Будь-яка, навіть невелика смітинка або волосся кинеться під час перевірки якості фарбування. Така робота буде визнана бракованою. Кращий вибір для Вас. надання цих дій майстру, який зробить фарбування високоякісно і з гарантією.

Зарядка акумулятора без зняття

Даний варіант зарядки можливий лише в тому випадку, якщо у вас є теплий бокс (гараж). Актуально використовувати тоді, коли автомобіль напханий різною електронікою, і вам не хочеться згодом налаштовувати все це знову, адже зняття акумулятора неминуче призведе до скидання всіх налаштувань.

Схема зарядки проста, потрібно дотримуватися лише деякі правила, щоб не спалити електронну начинку вашого автомобіля. Запалювання має бути вимкнене. Крокодили зарядного пристрою приєднуються до клем акумулятора, з дотриманням полярності, і тільки після цього зарядний включається в мережу. Простежте за тим, щоб контакт на клемах був щільним, тоді струм буде заряджати акумулятор, а не що-небудь.

Особливості зарядки акумулятора на автомобілі без зняття

Зазвичай зарядка акумулятора на автомобілі виконується в гаражі або іншому приміщенні, де є електрична мережа. Вам знадобиться зарядний пристрій. Якщо у вас його ще немає, то можете прочитати статтю про вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора, і придбати. З особливостей зарядки акумулятора на машині можна відзначити кілька більший час. Це відбувається через більшого опору при такому способі зарядки. В іншому все, те ж саме. Дійте за наступною схемою:

 • Поставте автомобіль в гараж;
 • Якщо це зимовий час, то дайте машині постояти деякий час, щоб температура вирівнялася;
 • Переведіть всю електроніку автомобіля в сплячий режим;
 • Відкрийте отвори в банках акумуляторної батареї для вільного виходу газів назовні;
 • Накиньте крокодили зарядного пристрою на висновки акумулятора з дотриманням полярності (червоний на плюс, чорний на мінус);
 • Потім включите ЗУ в мережу і виставте необхідний режим зарядки.

Увага! Перед тим, як почати зарядку, переконайтеся, що поруч з АКБ немає джерел іскор, нічого не «коротить» і т. П. При досягненні певного напруження в акумуляторі починається процес гідролізу води. В результаті виділяється водень. При змішуванні його з киснем утворюється гримуча суміш, яка може викликати вибух акумулятора від будь-якої іскри.

Якщо говорити про сам процес зарядки акумулятора, не знімаючи з машини, то він практично нічим не відрізняється від стандартного варіанту. Всі деталі можна дізнатися в статті про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм. Серед відмінностей потрібно відзначити те, що при зарядці на машині поруч з акумулятором буде безліч провідників електричного струму. Про це потрібно пам’ятати і не проводити поруч ніяких робіт, щоб нічого не замкнути клеми.

Варто відзначити, що при зарядці АКБ без зняття з автомобіля повинні бути спрямоване на те, щоб уникнути стрибків напруги. Крім того, забезпечте надійно підключення крокодилів пристрій до клем або безпосередньо висновків пристрою. Тут не можна перестрахуватися, оскільки вартість різних електронних компонентів в іномарках дуже велика. Так, що зайві запобіжні заходи виправдані.

Чому може знадобитися заряджати акумулятор на машині

На таких автомобілях знімати акумулятор собі дорожче. Якщо вся перерахована начинка зіб’ється, то доведеться довго сидіти і все це відновлювати. Цілком можливо, що потім доведеться звертатися до фахівців, щоб все це обладнання привести в робочий стан. Природно, що нікому цього не хочеться. Тому останнім часом на форумах часто зустрічається питання про те, чи можлива зарядка автомобільного акумулятора без зняття з машини. Тобто, чи можна заряджати АКБ прямо на авто з приєднаними клемами?

А якщо автомобіль стоїть у дворі або на стоянці. Тут вже подовжувач просто так не кинеш, і доведеться відключати акумулятор з усіма витікаючими наслідками. Правда, є одне рішення. У цій ситуації стане в нагоді переносний акумулятор для автомобіля.

Такі пристрої мають в своїй комплектації «крокодили». Вам потрібно накинути їх на клеми, що йдуть до висновків акумулятора. Після цього від’єднайте АКБ і віднесете її на зарядку. Коли акумуляторна батарея буде заряджена, поставите її на місце. Потім вимкніть переносний акумулятор. При такому варіанті все системи автомобіля будуть постійно перебувати у включеному стані.

Можно ли заряжать аккумулятор, не снимая с машины. Просто о сложном

Тепер, давайте, розглянемо особливості зарядки акумулятора прямо на автомобілі, не знімаючи клем.

інжекторний тип

Це сучасні агрегати, в яких дуже багато електроніки. Взагалі мотори зараз дуже сильно еволюціонували, це купа електроніки, датчиків і іншого. Головний блок яке всім керує це звичайно ж ЕБУ (Електронний Блок Управління). Контролюється не тільки зарядка, а й запалювання, і інші функції автомобіля. Якщо зараз вирвати цей блок, то машина стане просто «шматком металу».

Однак для генератора, еволюція не така помітна. Знову ж він розкручується від колінчастого вала двигуна (з’єднання ременем). У ньому знову ж таки є «реле-випрямляч», і він знову ж живить систему в момент запуску двигуна і заряджає акумулятор.

АЛЕ зараз харчування йде не просто споживачам, але і «мозку» ЕБУ автомобіля. Звідси народилися міфи що. якщо підключити зарядний пристрій не знімаючи клеми, та й саму батарею з машини. Те це «зарядка» виведе її з ладу.

Однак це не вірно! Давайте подумаємо логічно:

 • Якщо запалення вимкнене, то найчастіше харчування не йде на ЕБУ. Зараз все частіше встановлюються замки запалювання які відключають всі електроприлади, в уникнути витоків струму
 • Сучасні ЕБУ повністю захищені від стрибків напруги
 • Зарядний пристрій подає точно таке ж напруга, що і генератор. Ще раз повторюся від 13,8 до 14,5В (в сучасних авто), тому горіти тут в принципі нічого не може
 • Також «зарядник” не спалить ні генератор, ні стартер, тому що вони банально відключені
 • Токи зарядного пристрою, не такі великі, часто коливаються в районі від 2 до 8 Ампер

Я вас з упевненістю можу запевнити. АКБ можна заряджати, не знімаючи з машини клеми. Нічого страшного не станеться.

Скажу навіть більше. зараз багато наворочені авто (зазвичай елітного класу), які володіють кількома ЕБУ, додатковий, може використовуватися для другорядного обладнання. Взагалі не рекомендують знімати клеми з акумулятора. Тому як можуть збитися певні настройки, для відновлення яких потрібно буде відвідати станції офіційного дилера.

проблеми перезаряда

Я ж пропоную подумати логічно. З точки зору електричного обладнання.

Чим страшно неправильне зарядний пристрій? ТАК все просто. високою напругою, при якому гіпотетично можуть погоріти електронні прилади, навіть якщо вони знеструмлені посредствам замку запалювання.

Так ось, багато зарядні пристрої видають напругу максимум в 15В, воно мало що може зробити бортової електроніки, адже генератор часто видає приблизно таке ж напруга.

Однак є спеціалізовані зарядні системи, розраховані скажімо для кальцієвих акумуляторів, там напруга може бути в 16. 17В, що може бути вже критичним для багатьох електронних систем.

Тому з самого початку правильно вибираємо зарядний пристрій для автомобіля. Враховуємо, що бортова мережа МАКСИМУМ може переварити 15В, а інакше отримуємо перенапруження і можливість вивести з ладу електроніку автомобіля.

запущений двигун

Ось коли не варто накидати контакти від «зарядника». це запущений двигун. Адже тут йде харчування від штатного генератора ви ще подаєте харчування від зарядного пристрою. В першу чергу можна пошкодити або генератор, може згоріти «реле-випрямляч». Або можете спалити сам «зарядник», він не розрахований на роботу з запущеним мотором.

І навіть в таких умовах ЕБУ навряд чи згорить, ще раз хочеться повторити. скоріше постраждає сама зарядка.

Брудні клеми і оксиди

Однак якщо ви хочете заряджати акумулятор, не знімаючи його з машини, вам варто доглядати за клемами автомобіля. Іноді через окислів і інших відкладень, банально вологи зарядка буде не можлива, або будуть вказувати невірні дані!

 • Періодично очищайте клеми
 • Обробляйте їх спеціальними захисними складами
 • Уникайте «зарядки» не знімаючи клеми під час дощу або сильному снігу
 • По можливості очищайте поверхню від вологи

Пам’ятаючи ці правила, ви зможете уникнути серйозних наслідків і ефективно зарядите свою батарею.

НА цьому закінчую, щиро ваш АВТОБЛОГГЕР

підзарядка, акумулятора, автомобіля, зняття

(37 голосів, середній: 4,73 з 5)

Поради по догляду за акумулятором автомобіля

, давайте розглянемо профілактичні заходи, які допоможуть уникнути проблем при експлуатації автомобіля. Більшість цих заходів не віднімають багато часу і дозволяють істотно продовжити термін служби АКБ. Основні профілактичні заходи представлені нижче:

 • Періодично проводити підзарядку акумулятора з використанням мережевого ЗУ. В ідеалі потрібно проводити контрольно-тренувальний цикл. КТЦ не рекомендується для кальцієвих акумуляторів, чутливих до глибокого розряду. У зимовий час частота зарядок повинна бути вище. По можливості взимку потрібно уникати короткочасних поїздок і частих пусків мотора;
 • Тримайте в справному стані електричну проводку, генератор автомобіля і регулятор напруги авто. Періодично перевіряйте напругу на висновках АКБ при працюючому двигуні. Нормальна напруга 13─14,4 вольта при включених фарах, музиці і обігріві скла;
 • Регулярно перевіряйте рівень електроліту. Це можна робити скляною трубочкою. Рівень повинен бути на 10─15 міліметрів вище пластин. При необхідності доливайте дистильованої води. Це не стосується необслуговуваних автомобільних акумуляторів;
 • Слідкуйте за чистотою корпуса і клем акумулятора. Потрібно усувати сліди окислення, корозії, витирати бруд і патьоки електроліту. Це знизить саморазряд АКБ. Клеми можна покрити спеціальним складом проти окислення;
 • Періодично вимірюйте щільність електроліту. Нормальне значення на зарядженому акумуляторі 1,27 гр. / См 3. При необхідності змінюйте щільність. Про те, як це зробити, розповідається в статті під назвою «Яка кислота в акумуляторі автомобіля і для чого потрібен електроліт»;
 • Якщо ви залишаєте автомобіль на стоянці тривалий період, то знімайте з нього акумуляторну батарею, заряджайте її і зберігайте окремо.

Зимовий період, мабуть, найскладніший для автомобіля, а зокрема для його акумулятора. При холодних пусках батарея дуже сильно страждає. втрачає заряд, і не може нормально підзарядитися, тому що вона холодна (як відомо холодний АКБ заряджається в рази гірше). І якщо ви пересуваєтеся на малі відстані, наприклад до роботи 15 хвилин на машині, виходять хронічні «недозаряд». Загалом раз на місяць, а може бути і частіше, потрібна підзарядка спеціальним зарядним пристроєм. АЛЕ тут виникає ще одне питання. а як це правильно робити? Чи потрібно знімати АКБ або можна робити, не знімаючи з машини? Адже зараз в авто так багато електроніки яку. можна спалити. Давайте розбиратися

 • проблеми перезаряда
 • карбюраторний тип
 • інжекторний тип
 • запущений двигун
 • Брудні клеми і оксиди
 • ВІДЕО ВЕРСІЯ

Як мені здається проблема «висмоктана з пальця» на рівному місці. Всі сучасні зарядні пристрої можуть заряджати ваш автомобіль, навіть якщо клеми чи не скинутися з вашого акумулятора, тобто він підключений в бортову систему. Якщо ви щасливий володар гаража, просто приходимо в нього, відкриваємо капот, не знімаючи батарею і клеми (правда, якщо вони чисті), накидаємо дроти від «зарядника» і заряджаємо до потрібних параметрів! ВСІ! Нічого у вас не згорить, чи не закоротити, ніякі ЕБУ не “полетять». Хто таке каже. просто не розуміє будова автомобіля.

Після такої заяви зараз багато хто може мені сказати. обґрунтуйте, що я і хочу зробити. Однак перед цим я хочу відзначити, що зараз є два основних види авто, це умовно. «старий» карбюраторний тип, їх з кожним роком стає мало, проте вони ще існують. І умовно «новий» інжекторний тип, переважна більшість машин. У цій статті розберемо кожен варіант окремо. АЛЕ для початку пару слів про перенапруження.

Особливості зарядки АКБ

Досвідчені автовласники будуть незмінно запевняти, що зарядити акумулятор можна виключно в домашніх умовах в теплі, з використанням відповідних випрямлячів. Однак застосування сучасних зарядних пристроїв дозволяє істотно спростити таку роботу. Тому будь-яких складнощів з підзарядкою акумулятора на автомобілі, якщо не скинути клеми, а АКБ підключено в бортову мережу, гарантовано не виникне. Саме тому власники гаражів можуть не займатися демонтажем акумулятора, можна просто підключити зарядник на певний час, що і дозволить вирішити проблему з сів акумулятором.

У той же час, вибираючи таку експрес-зарядку, потрібно пам’ятати про те, що сьогодні все авто прийнято розділяти на два типи: карбюраторні і інжекторні. Останні отримали сьогодні найбільшого поширення, що пояснюється їх універсальністю використання, потужністю і економічністю. А ось старі мотори карбюраторного типу сьогодні практично не зустрічаються і вважаються застарілими.

Чи небезпечно заряджати акумулятор, не знявши з нього клеми автомобіля?

На двигун, стартер, генератор і акумулятор завжди доводиться підвищене навантаження, що часто призводить до швидкого розряду батареї і неможливості завести автомобіль. Часто в подібному випадку автовласники замислюються про те, чи можна виконувати зарядку акумулятора, що не демонтуючи його з автомобіля і не знімаючи при цьому клеми. Поговоримо детальніше про те, чи можна заряджати АКБ таким способом або подібне може привести до виникнення серйозних несправностей.

Якісне зарядний пристрій

Ефективність перезарядки акумулятора і повна безпека такої роботи буде залежати, в першу чергу, від правильності вибору зарядного пристрою. Дійсно, такі випрямлячі, виконані самостійно в кустарних умовах з не дуже якісних компонентів, не зможуть видавати правильне напруга. Це може привести до пошкодження електронних блоків, а в подальшому їх ремонт і заміна буде мати вкрай високу вартість.

Тому для подібного заряду АКБ безпосередньо на автомобілі слід використовувати пристрій, що видає напругу не більше 15 Вольт. А ось якщо показник напруги скаче і досягає 17-18 Вольт, то подібне є критичним для більшості автомобільних електросистем. Автовласникам можна порадити лише використовувати якісні заводські покупні зарядні пристрої, а не намагатися виконувати їх самостійно, що може привести до подальшої перезавантаження акумулятора і пошкодження бортової мережі машини.

Підзарядка АКБ на карбюраторному і инжекторном моторі

Підзарядка акумуляторів на старих карбюраторних автомобілях не представляє складності, при цьому знімати батарею не потрібно, так як такі автомобілі практично не мають будь-якої вбудованої автоматики. А ось з підзарядкою акумуляторів на автомобілі, в якому використовується інжекторний двигун, не все так гладко. Існує помилкове умовивід про те, що якщо підключити випрямляч на акумулятор з незнятої клемами, то це неодмінно призведе до виходу з ладу електронного блоку управління двигуном.

Однак найчастіше подібне не завжди вірно, так як на більшості автомобілів, якщо запалювання в машині вимкнено, електронний блок управління знеструмлюється і, підключивши випрямляч для заряду батареї, вивести з ладу електронні мізки двигуна буде неможливо. Більшість сучасних авто мають відмінний захист від стрибків напруги. Повторимося лише, що для такої підзарядки без скидання клем безпосередньо на автомобілі слід вибирати виключно якісні зарядникі, в яких напруга не перевищує 15 Вольт. У подібному випадку можна без будь-яких проблем зарядити акумулятор, і при цьому не потрібно його демонтувати з автомобіля.

Як зарядити акумулятор, не знімаючи з автомобіля

Напевно, кожен автолюбитель хоча б раз, але замислювався про те, щоб зарядити акумулятор, не знімаючи його з автомобіля. Мається на увазі не відключаючи клеми батареї. Більшість продовжують слідувати класичним рекомендацій, «як би чого не сталося».

Але частина все-таки намагається розібратися, чи можна спростити собі життя? На жаль, ніякі пошуки не приводять до однозначного і безкомпромісному відповіді.

Акумулятор періодично розряджається. це нормальне явище, характерне для будь-якого типу, виду або примірника.

Зарядка акумулятора, не знімаючи з автомобіля

Як зарядити акумулятор, не знімаючи з автомобіля Акумулятор. це пристрій, який виконує ряд важливих функцій в автомобілі.

Воно забезпечує електрикою прилади машини при вимкненому двигуні, підтримує їх стан, працездатність і настройки, дозволяє завести автомобіль, а також виступає захисним буфером між генератором і електричного кола машини. Акумулятор періодично розряджається. це нормальне явище, характерне для будь-якого типу, виду або примірника. Крім того, з часом в процесі експлуатації акумулятор вичерпує свій ресурс, а його властивості втрачаються, і період розряду скорочується.

Так, заряджати його доведеться частіше. Кожен автолюбитель повинен знати і вміти вчасно зарядити акумулятор.

HomjakusTolstjak Блог Зарядка АКБ від автономних пристроїв без зняття з автомобіля

У зимовий час, в умовах пробок великих міст, як правило, не забезпечується нормальна зарядка АКБ.

Чи не повністю заряджена батарея не тільки втрачає пускові характеристики і проводить до ризику не запуску автомобіля після морозної ночі, а й має реальні шанси взагалі замерзнути при низьких температурах (при напрузі на АКБ 12,24 в, ступінь заряженності.50%, щільність електроліту становить 1. 20 г / куб.см, температура замерзання електроліта.27 ° С, а при напрузі на АКБ 12,06 в, ступінь зарядженості 25%, щільність. 1,17 г / куб.см, температура замерзання електроліта.15 ° С). В таких умовах експлуатації корисна можливість хоча б частково підзарядити АКБ, але на прибудинкових територіях це утруднене (проблематично забезпечити збереження подовжувача).В домашньому

Процедура зарядки акумулятора без зняття з автомобіля

Зарядка акумулятора для автомобіля. це досить проста процедура, принаймні так думає більшість власників. Однак насправді все трохи заплутаніше і складніше, оскільки неправильні дії в цьому напрямі можуть призвести до дуже сумних наслідків, на ремонт яких підуть десятки тисяч. Якщо ви заходите зарядити акумулятор, але зробите це неправильно, то він може зіпсуватися, спалахнути або того гірше, вибухнути і знищити інші деталі, які знаходяться по сусідству в двігателе.Кліматіческіе умови в нашій країні склалися такі, що мало хто використовує акумулятор по призначення і відповідно до рекомендацій виробника.

Чи можна заряджати акумулятор, не знімаючи його з машини

Майже кожен автолюбитель стикався з тим, що доводилося заряджати акумулятор через час. Це може бути викликано різними причинами, наприклад, якщо акумулятор розрядиться «від старості», втрачаючи свою ємність, банальна забудькуватість відключати габарити або магнітолу, морози і інші фактори.

Тільки потрібно бути дуже акуратним, адже досвід таких зарядок показує, що можуть виникнути серйозні проблеми. Що може трапитись? перенапруження.

Підключаючи зарядку, ми подаємо напругу на клеми акумулятора і, відповідно, на бортову мережу машини.

Зарядка акумулятора без його зняття з автомобіля

Цитата: Допис від OutPalych Я теж їжджу трохи, ніколи не морочився, просто їжджу.

Або, Horg, поясніть, що значить трохи? Він у Вас постійно сідає і Ви вирішуєте проблему зарядкою від зовнішнього джерела. OutPalych, та діло в тому, що попередній акум я сам по дурості посадив в нуль, слухаючи музику, потім мені його зарядили.

А підвів він мене як завжди несподівано, коли треба було їхати. Щоб не просити когось і купив собі зарядний пристрій.

Буває, що машина тиждень-два стоїть без руху, та й продавець нового акумулятора порадив заряджати періодично. Додано через 3 хвилини Цитата: Допис від Dikkens Не знімаючи з машини. це хіба що прикурити. Заряджати. навіть не уявляю собі, як, а головне. навіщо це робити?

У будь-якому випадку, гарне ПЗУ потрібно. У мене. взимку вожу з собою. виручаю стражденних) але сам при необхідності заряджаюсь будинку.

Особливості зарядки акумулятора на автомобілі без зняття

Зазвичай зарядка акумулятора на автомобілі виконується в гаражі або іншому приміщенні, де є електрична мережа. Вам знадобиться зарядний пристрій. Якщо у вас його ще немає, то можете прочитати статтю про вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора, і придбати. З особливостей зарядки акумулятора на машині можна відзначити кілька більший час. Це відбувається через більшого опору при такому способі зарядки. В іншому все, те ж саме. Дійте за наступною схемою:

 • Поставте автомобіль в гараж;
 • Якщо це зимовий час, то дайте машині постояти деякий час, щоб температура вирівнялася;
 • Переведіть всю електроніку автомобіля в сплячий режим;
 • Відкрийте отвори в банках акумуляторної батареї для вільного виходу газів назовні;
 • Накиньте крокодили зарядного пристрою на висновки акумулятора з дотриманням полярності (червоний на плюс, чорний на мінус);
 • Потім включите ЗУ в мережу і виставте необхідний режим зарядки.

Увага! Перед тим, як почати зарядку, переконайтеся, що поруч з АКБ немає джерел іскор, нічого не «коротить» і т. П. При досягненні певного напруження в акумуляторі починається процес гідролізу води. В результаті виділяється водень. При змішуванні його з киснем утворюється гримуча суміш, яка може викликати вибух акумулятора від будь-якої іскри.

Якщо говорити про сам процес зарядки акумулятора, не знімаючи з машини, то він практично нічим не відрізняється від стандартного варіанту. Всі деталі можна дізнатися в статті про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм. Серед відмінностей потрібно відзначити те, що при зарядці на машині поруч з акумулятором буде безліч провідників електричного струму. Про це потрібно пам’ятати і не проводити поруч ніяких робіт, щоб нічого не замкнути клеми.

Варто відзначити, що при зарядці АКБ без зняття з автомобіля повинні бути спрямоване на те, щоб уникнути стрибків напруги. Крім того, забезпечте надійно підключення крокодилів пристрій до клем або безпосередньо висновків пристрою. Тут не можна перестрахуватися, оскільки вартість різних електронних компонентів в іномарках дуже велика. Так, що зайві запобіжні заходи виправдані.

Підзарядка акумулятора автомобіля без зняття

Чи потрібно знімати клеми з висновків акумуляторної батареї, якщо його зарядка проводиться безпосередньо на автомобілі?

Перш за все, очевидно, необхідно розібратися, чому таке питання виникає в принципі. Власне, сам відповідь лежить на поверхні, адже ще років тридцять або навіть двадцять тому подібна дилема перед автолюбителями просто не виникала. З одного боку, зі складних електронних пристроїв в автомобілях того часу можна було зустріти хіба що електромеханічні годинник, які зупинялися після вилучення акумуляторної батареї з бортової мережі. Зарядив батарею, поставив на місце, закріпив клеми, підвів годинник до потрібних показників, і всі незручності на цьому завершено.

Якщо ж заряджати акумулятор на його штатному місці під капотом, і не знеструмлювати при цьому бортову мережу, то в разі будь-яких збоїв в роботі зарядного пристрою ризик втрат, на перший погляд, зводиться знову ж до вийшли з ладу тим же годинах. Подібна втрата, звичайно, не потішить, але і ніяк не є критичною. Однак сучасні транспортні засоби виробники все більшою і більшою мірою насичують різними електронними девайсами.

Мабуть, тут і починається найцікавіше. Як показує практика, в автомобілях різних марок (і навіть різних моделей однієї марки), що мають схожу по функціоналу електронне управління, наслідки його відключення можуть бути самими різними. Найбільш поширена неприємність. збій налаштувань електронного бортового управління і блокування роботи штатної магнітоли. Ніякої особливої ​​загрози це не несе. досить заново ввести код магнітоли, а параметри настройки електронного бортового управління самовосстанавливаются після 10-20 кілометрів пробігу. Але, на жаль, чимало випадків, коли при навіть короткочасному відсутності харчування в мережі машини відбувається збій в установках кліматичної системи, обнуляється пам’ять оперативного пам’яті, який керує роботою силової установки, а завзяті меломани, оснастити свій автомобіль ультрасучасними акустичними системами, змушені заново операційну програму.

У чому ж він полягає? Якщо говорити безпосередньо про електричної складової процесу, то найбільшу небезпеку становить перевищення максимальних показників напруги, що надходить в бортову мережу. Більшість автомобільних електронних пристроїв «безболісно» переносять напруга до 15,3-15,7 В. Таким чином, слід бути абсолютно впевненим, що стаціонарне зарядний пристрій, які ви використовуєте для підзарядки акумулятора безпосередньо на автомобілі, безпечно за своїми вихідним параметрам.

Це дуже актуально, оскільки ринок сьогодні переповнений найрізноманітнішими зарядними пристроями, і, як показують тестові перевірки, багато хто з них можуть «видавати» до 18 Вольт. постійно, або у вигляді короткочасних імпульсів, що однаково небезпечно для автомобільних електронних приладів. Тому, якщо ви припускаєте використання зарядного пристрою в обговорюваному режимі, уважно вивчіть прикладену в нього інструкцію або паспорт. в них серйозні виробники обов’язково вказують, наскільки робота пристрою (особливо в автоматичному режимі) безпечна для бортової електроніки. При дотриманні всіх безпечних параметрів роботи пристрою, зарядка акумулятора на автомобілі при незнятих клемах цілком допустима і нічим не загрожує.

підзарядка, акумулятора, автомобіля, зняття

І все ж, слід зазначити, багато що залежить від принципової схеми виготовлення зарядного пристрою. У деяких виробах, навіть при виникненні форс-мажорних обставин, напруга на висновках пристрою не перевищать критичних, поведінку інших передбачити неможливо. Тому відключення клем з висновків акумуляторної батареї при зарядці представляється найбільш оптимальним рішенням. В якості альтернативного варіанту можна порекомендувати підключення через прикурювач запасного блоку живлення. це запобіжить збої в програмах управління електронікою.

Як і при активації будь-якого електроприладу, роботу зарядного пристрою також краще тримати під постійним контролем. Якщо ви все ж вирішили зробити підзарядку акумулятора на автомобілі, постарайтеся виконати основні правила безпеки, які в будь-якому випадку не стануть зайвими:

1) приєднайте в першу чергу клему «» зарядного пристрою, а потім негативну. Відключення, відповідно, виробляєте в зворотній послідовності.

2) прийміть заходи до того, щоб дроти пристрою не мали контакту з поверхнею акумулятора, трубками бензопроводу, і, звичайно ж, кузовом автомобіля.

3) підключення в мережу 220 Вольт зарядного пристрою проводите після підключення клем до акумулятора, а відключення з мережі. після зняття клем.

4) в процесі зарядки бажано уникати включення будь-яких споживачів бортової мережі (магнітоли, освітлення і т.п.). перепади напруги в мережі при цьому неминучі, а реакція електроніка. непередбачувана.

Звичайно ж, не треба забувати про хорошу вентиляцію приміщення, в якому проводиться підзарядка батареї. У всьому іншому процес зарядки акумуляторної батареї безпосередньо на машині аналогічний роботі зі знятою батареєю.

МОЖНО ЛИ заряжать АККУМУЛЯТОР АВТОМОБИЛЯ не СНИМАЯ КЛЕММ?

Автомобільний акумулятор невибагливий в плані обслуговування, якщо його вчасно заряджати спеціалізованими зарядними пристроями. Сам процес зарядки акумулятора не викликає серйозних труднощів, якщо слідувати інструкції. При цьому деякі автолюбителі не бажають отримувати джерело живлення з підкапотного простору, заряджаючи його, коли він підключений до бортової системи автомобіля. Резонно виникає питання: чи можна заряджати акумулятор не знімаючи клеми з нього? Пропонуємо розібратися в руських зарядки автомобільного акумулятора в підкапотному просторі.

Чим викликане бажання заряджати акумулятор не знімаючи клеми?

Як знімати акумулятор з автомобіля знає практично будь-який автолюбитель, який хоч раз відкривав капот свого транспортного засобу. Не секрет, що в першу чергу слід знімати мінусову клему з акумулятора, щоб уникнути ризику виникнення короткого замикання. Однак повне відключення автомобіля від харчування. це випробування для нього. При відключенні акумулятора від бортової системи автомобіля може відбутися:

 • Скидання налаштувань бортового управління кліматом в салоні автомобіля;
 • Обнулення пам’яті оперативного пам’яті;
 • Блокування «рідний» або сторонньої акустичної системи, з необхідністю її повної перенастроювання.

Усувати дані несправності при кожному знеструмленні автомобіля з метою заряду акумуляторної батареї не бажає жоден автолюбитель. До того ж, електронна система кожного автомобіля поводиться своїм образом при знеструмленні, і заздалегідь передбачити наслідки, при першому повному відключенні живлення, досить складно.

Чому може знадобитися заряджати акумулятор на машині

На таких автомобілях знімати акумулятор собі дорожче. Якщо вся перерахована начинка зіб’ється, то доведеться довго сидіти і все це відновлювати. Цілком можливо, що потім доведеться звертатися до фахівців, щоб все це обладнання привести в робочий стан. Природно, що нікому цього не хочеться. Тому останнім часом на форумах часто зустрічається питання про те, чи можлива зарядка автомобільного акумулятора без зняття з машини. Тобто, чи можна заряджати АКБ прямо на авто з приєднаними клемами?

А якщо автомобіль стоїть у дворі або на стоянці. Тут вже подовжувач просто так не кинеш, і доведеться відключати акумулятор з усіма витікаючими наслідками. Правда, є одне рішення. У цій ситуації стане в нагоді переносний акумулятор для автомобіля.

Такі пристрої мають в своїй комплектації «крокодили». Вам потрібно накинути їх на клеми, що йдуть до висновків акумулятора. Після цього від’єднайте АКБ і віднесете її на зарядку. Коли акумуляторна батарея буде заряджена, поставите її на місце. Потім вимкніть переносний акумулятор. При такому варіанті все системи автомобіля будуть постійно перебувати у включеному стані.

Тепер, давайте, розглянемо особливості зарядки акумулятора прямо на автомобілі, не знімаючи клем.

Паралельне підключення другого акумулятора до автомобіля

Фахівці електрики часто при необхідності зняти акумулятор з автомобіля користуються таким методом, щоб електронна система машини не провела скидання параметрів:

 • Береться акумулятор на 12 Вольт, який достатньо заряджений для підтримки на собі електронної системи автомобіля в автономному режимі;
 • За допомогою спеціальних проводів акумулятор паралельно підключається до клем автомобіля;
 • Далі відключається основний акумулятор, але харчування електронної системи машини триває від додаткового джерела енергії.

Підмінивши батарею на автомобілі, можна з легкістю поставити на зарядку основний акумулятор, а після повернути його назад. Складність даного способу в тому, що далеко не завжди власник автомобіля має запасний акумулятор і дроти для паралельного підключення додаткового джерела живлення.

Чи можна заряджати акумулятор не знімаючи клеми?

Головна проблема, яка може виникнути при зарядці включеного в бортову систему автомобільного акумулятора. це перенапруження. При перевищенні максимального показника напруги автомобільних електронних пристроїв, вони можуть зовсім вийти з ладу, і їх залишиться тільки замінювати. Кожна модель автомобільної електроніки має свої параметри максимально переноситься напруги. Ідеально, якщо власник автомобіля, який планує зарядку акумулятора без зняття клем, знає мінімальне значення максимально допустимого напруги серед всіх електронних систем машини. Якщо брати усереднене значення, то можна сказати, що більша частина автомобільних пристроїв здатна витримати перенапруження до 15,3-15,7 Вольт.

Виходячи з максимальних напружень для автомобільних електронних пристроїв, слід підбирати по вихідним параметрам зарядний пристрій. Купуючи сертифіковане якісне обладнання від іменитого виробника, можна в його технічному паспорті подивитися вихідні електричні параметри. На їх підставі робиться висновок про можливість зарядки акумулятора без зняття клем.

Увага: Купуючи зарядний пристрій для акумулятора автомобіля від маловідомого бренду, немає ніякої гарантії, що в технічному паспорті знаходиться вірна інформація про електричні параметри. У продажу є безліч зарядок, напруга на яких досягає 17-18 Вольт постійно або у вигляді короткочасних імпульсів. Заряджаючи ними акумулятор без зняття клем, великий ризик пошкодження обладнання електронної системи автомобіля.

Деякі виробники зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів встановлюють спеціальні системи захисту від перенапруги. Завдяки їх використанню, при виникненні проблем з роботою зарядки, максимальне зарядна напруга не перевищить заявлений виробником (або виставлене користувачем). Зарядка акумулятора без зняття клем за допомогою подібних станцій повністю безпечна, тоді як при використанні no-name обладнання або саморобних зарядок слід зайвий раз подумати. чи не простіше буде заново налаштувати електронні пристрої автомобіля, щоб убезпечити бортову систему від перенапруг і можливого виходу з ладу дорогого обладнання.

Правила безпеки при зарядці акумулятора автомобіля без зняття клем

Сам процес заряду акумулятора можна назвати простим, незважаючи на те, що від автомобіліста він потрібен мінімум дій. Зарядка акумулятора на машині без зняття клем. це ще більш складний процес, який повинен контролюватися з боку людини. Слід дотримуватися основних правил безпеки при зарядці акумулятора без зняття клем:

Включати зарядну станцію в розетку (220 Вольт) слід тільки після того, як клеми з неї підключені до акумулятора. По закінченню зарядки спершу знімаються клеми, а після вимикається зарядна станція. Ставитися до даної послідовності необхідно уважно, щоб уникнути перенапруг під час підключення і відключення зарядного пристрою;

 • Підключати клеми зарядного пристрою слід, починаючи з позитивною. При відключенні навпаки. насамперед знімається негативна клема;
 • При зарядці акумулятора, який підключений до бортової системи автомобіля, слід уникнути включення будь-яких споживачів. Бажано, щоб ключ був вийнятий із замка запалювання;
 • Слідкуйте, щоб оголені контакти проводів від зарядного пристрою не стикалися з кузовом автомобіля і іншими поверхнями, які можуть виступити «масою»;
 • Акумулятор слід заряджати в добре вентильованому приміщенні, при цьому контролюючи процес заряду.
 • Зарядити акумулятор на автомобілі, не знімаючи з нього клеми, можливо, але тільки при дотриманні правил безпеки і впевненості в електричних параметрах вибраного пристрою для зарядки.

  Ми звикли, що для зарядки акумулятора автомобіля потрібно його зняти, віднести додому, підключити до зарядного пристрою (ЗУ) і заряджати відповідно до рекомендацій для цього типу АКБ. В принципі, все правильно, якщо мова йде про простих і недорогих автомобілях імпортного та вітчизняного виробництва. Але зараз з’являється все більше іномарок, які мають безліч навороченій електроніки. Там і складні бортові комп’ютери, датчики, мультимедійні й протиугінні системи, всілякі асистенти, купа налаштувань, діагностичні відомості і т. П. І знеструмлювати їх протипоказано. Що ж робити в такій ситуації?

  Поради по догляду за акумулятором автомобіля

  , давайте розглянемо профілактичні заходи, які допоможуть уникнути проблем при експлуатації автомобіля. Більшість цих заходів не віднімають багато часу і дозволяють істотно продовжити термін служби АКБ. Основні профілактичні заходи представлені нижче:

  • Періодично проводити підзарядку акумулятора з використанням мережевого ЗУ. В ідеалі потрібно проводити контрольно-тренувальний цикл. КТЦ не рекомендується для кальцієвих акумуляторів, чутливих до глибокого розряду. У зимовий час частота зарядок повинна бути вище. По можливості взимку потрібно уникати короткочасних поїздок і частих пусків мотора;
  • Тримайте в справному стані електричну проводку, генератор автомобіля і регулятор напруги авто. Періодично перевіряйте напругу на висновках АКБ при працюючому двигуні. Нормальна напруга 13─14,4 вольта при включених фарах, музиці і обігріві скла;
  • Регулярно перевіряйте рівень електроліту. Це можна робити скляною трубочкою. Рівень повинен бути на 10─15 міліметрів вище пластин. При необхідності доливайте дистильованої води. Це не стосується необслуговуваних автомобільних акумуляторів;
  • Слідкуйте за чистотою корпуса і клем акумулятора. Потрібно усувати сліди окислення, корозії, витирати бруд і патьоки електроліту. Це знизить саморазряд АКБ. Клеми можна покрити спеціальним складом проти окислення;
  • Періодично вимірюйте щільність електроліту. Нормальне значення на зарядженому акумуляторі 1,27 гр. / См 3. При необхідності змінюйте щільність. Про те, як це зробити, розповідається в статті під назвою «Яка кислота в акумуляторі автомобіля і для чого потрібен електроліт»;
  • Якщо ви залишаєте автомобіль на стоянці тривалий період, то знімайте з нього акумуляторну батарею, заряджайте її і зберігайте окремо.