Підрамник на Niva своїми руками

Table of Contents

Судячи з відгуків автолюбителів, підрамник під роздатку (Niva 2121) є справді корисною та функціональною деталлю: на швидкості понад 100 кілометрів на годину жодних вібрацій та шумів, які були раніше, у салоні не спостерігається. Звичайно, всередині не так тихо, як у рестайлінговій Skoda Октавії, але все ж таки різниця відчутна.

Для початку слід підготувати металевий швелер та куточок. Роль кріпильних елементів виконуватимуть 4 болти, які ми вкрутимо через лонжерони наскрізь у салон. Розміщувати гвинти необхідно таким чином, щоб вони торкнулися частини сидінь і знаходилися суворо під ними. Також нам знадобиться лист тонкого металу.

Як зробити підрамник на Niva своїми руками

Підрамник зазвичай не встановлюється на автомобілі заводом-виробником. Цей пристрій зазвичай самостійно кріпитися автовласниками, щоб зробити автомобіль стійкішим, надати йому додаткову жорсткість та забезпечити безпеку. Суть роботи даного елемента полягає у надійній фіксації елементів підвіски. При цьому у автомобіля покращуються експлуатаційні характеристики, особливо при їзді бездоріжжям.

Вперше підрамник почали встановлювати в 30 = х роках 20 століття, щоб досягати найкращої керованості, а також забезпечувати найбільшу надійність авто, оскільки в той час авто не були настільки збалансовані і, як правило, мали досить легкий кузов, в який встановлювався важкий двигун. Основним призначенням підрамника ставало запобігання деформаціям кузова.

Підрамник також впливає і на рівень комфорту для пасажирів. Під час їзди він приймає на себе основні вібрації, що виникають під час руху нерівною дорогою. Дуже часто підрамником комплектуються люксові моделі авто. Якщо автомобіль не комплектується підрамником, як у випадку з Нивою Chevrolet, то можна виготовити його самостійно або на замовлення, вибрати з тих моделей, що представлені на ринку.

Але при цьому варто пам’ятати, що не рекомендується ставити підрамник на Niva своїми руками, якщо у автомобіля з великим пробігом. У процесі експлуатації кузов може змінити свою геометрію. Це відбувається як при частій експлуатації з бездоріжжя, так і при ДТП. Це може зробити установку неможливою, тому що технологічні отвори на підрамнику та кузові не будуть співпадати.

Замовляючи підрамник в автомайстернях або приймаючись за його самостійне виготовлення, потрібно враховувати поточні геометричні дані автомобіля, щоб зробити відповідну модель. Саме тому власникам Chevrolet Niva рекомендується виготовляти самостійно, щоб уникнути проблем під час встановлення. Для початку необхідно визначитися з тим, як виглядатиме готова конструкція.

Варіанти збирання

Насамперед потрібно провести виміри відстані для деталей. Використовуючи креслення підрамника, збираємо деталі конструкції за отриманими вимірами.

 • Простий варіант каркасу на кшталт «Niva-Comfort», де знадобиться всього 5 основних деталей та парочка кріплень для них. Він збирається з п’яти шматків швелера у формі квадрата з додатковою армувальною планкою. Кінці чотирьох деталей загинаються всередину каркаса і просвердлюються в них отвори для болтового з’єднання. Між собою частини каркасу можна зварити або з’єднати болтами. Більш складна конструкція складається майже з десятка деталей і збирається за трьома кресленнями.
 • У цьому саморобному варіанті за основу взято один широкий швелер, в якому буде отвір рівно для роздавання. З боків від швелера розміщуються великі куточки, а на кінцях, полички з куточків поменше. Всі деталі з’єднуються виключно болтовим з’єднанням. Така конструкція добре захищає дно машини, але для виробництва вручну більш трудомістка. Великою перевагою саме цього варіанту є установка захисту картера двигуна, яку можна приєднати до підрамника, крім того, покращується захист всіх деталей навколо.
 • Найпростіший варіант, що не вимагає навіть схем взяти 4 швелери і 4 куточки. Збирається підрамник на Niva таким чином:
 • дві деталі розміщується вздовж, а дві впоперек, щоб утворений квадрат вміщалася роздавання;
 • всі деталі з’єднуються між собою болтами М10 по 1 штук на кожне перетин;
 • до кінців поздовжніх деталей приварити кутки, щоб зробити місце для з’єднання з дном ВАЗ 2121, просвердлити в куточках отвори для болтів.

Чертежі підрамника на Niva фото

Захист в основному використовується для моделей 21214, 2121, 21213, які мають проблеми з вібрацією. Щоб зібрати підрамник на Niva своїми руками для роздавальної коробки, вам знадобляться металеві швелери, куточки, болти та лист тонкого металу як основні матеріали. Крім матеріалів, потрібно роздобути схеми або креслення підрамника. Найпростіша конструкція складається з двох поперечних деталей та двох перекладин, які їх з’єднують. З інструментів варто підготувати:

Для захисту від металевої тирси варто взяти захисний одяг із щільної тканини.

Існує кілька варіантів конструкції, тому кількість швелерів та куточків може змінитися залежно від креслення.

Для усунення різних вібрацій та шумів в автомобілі Niva Chevrolet можливе встановлення підрамника. Підрамник знижує зусилля, що передається від роздавання на кузов автомобіля. Кріплення роздатки мінімізує кутові коливання в поздовжньо-вертикальній площині кузова. Підрамник зміщує шлях, яким виходять вібрації і шум у кузов.

Між отворами кріплення куточки кріплення до поперечки та лонжерону можуть бути вільних розмірів по довжині та по відстані. Необхідно дотримуватися розміру висоти кріплення до підрамника, і, до речі, можна використовувати кріплення до лонжерону інших схем замість куточків. Можна зробити два типи роздатки. Основний тип та посилений.

Вид з’єднання захисту підрамника болтовий і кріпиться в нижній частині на куточки. Але при цьому отвори повинні бути різьбові, в нижній полиці куточків і в тілі боковин підрамника. Для надання міцності і використовується листовий захист, вона і утворює частину конструкції, що утворює короб. Для того, щоб була можливість зливу олії, води і бруду, необхідно зробити кілька отворів під зливною пробкою і між боковинами швелера в будь-якому зручному місці.

Давайте розглянемо посилений варіант встановлення підрамника на Niva самотужки. Якщо конструкція буде більш плоскою і міцною, то це забезпечить великий захист, для цього необхідно змінити профіль боковин підрамника. На рівні вирізу під роздатку, як і в першому випадку, з куточками кріплення захисту, вварюються куточки всередину швелера на бічні панелі зовні полицею вниз.

Важливо пам’ятати! Не переплутайте, підрамник повинен бути встановлений асиметричним розташуванням мотора і КПП.

Про виготовлення такого підрамника вже є безліч відгуків, якщо ви ще не зробили собі таке диво, то завантажуйте схеми і створюйте конструкцію!

Виготовлення за схемою

Хоча ринок не відчуває браку в пропозиціях, можна заощадити, виготовивши підрамник на Niva 2121 своїми руками по кресленнях.

У процесі створення знадобиться 4 мм лист холоднокатаної сталі 0,525х0,350 м, куточки 35х35, 70х50, 70х70 завдовжки 0,7 м, 0,4 та 0,4 м відповідно, а також 0,73 метровий швелер 16. Як кріплення використовуються болти М8, М10, М12х1, 25 і М12х1, 5.У процесі створення знадобиться 4 мм лист холоднокатаної сталі 0,525х0,350 м, куточки 35х35, 70х50, 70х70 завдовжки 0,7 м, 0,4 та 0,4 м відповідно, а також 0,73 метровий швелер 16. Як кріплення використовуються болти М8, М10, М12х1, 25 і М12х1, 5.

Технологія виготовлення та встановлення

Для самостійного виготовлення підрамника на роздавальну коробку автомобіля «Niva» знадобиться певний набір інструментів та матеріалів. Ідеальним варіантом стало б виконання робіт за допомогою фрезерного верстата, але через його відсутність доведеться використовувати всю нашу природну кмітливість і запастися великим терпінням.

Інструменти та матеріали

Крім обов’язкових засобів захисту для рук та обличчя (міцних рукавичок, окулярів або маски), знадобиться комплект інструменту:

 • велика та мала УШМ (болгарка);
 • потужний електричний дриль;
 • кутова лінійка;
 • штангенциркуль;
 • кернер;
 • молоток.

Технологія самостійного виготовлення підрамника для «роздавання» вимагає таких матеріалів:

 • сталевий лист 4 мм. 525х350 мм;
 • куточок 35х35 мм. 700 мм;
 • куточок 70х50 мм. 400 мм;
 • куточок 70х70 мм. 400 мм;
 • швелер 6. 730 мм;

Підготувавши все необхідне роботи обладнання, слід уважно вивчити креслення основних елементів підрамника, щоб уникнути можливих конструктивних помилок, а також виключити перевитрату матеріалу.

підрамник, niva, своїми, рука

Креслення для виготовлення підрамника на «роздаванні» автомобіля «Niva»

Кутник для кріплення підрамника Кутник для кріплення підрамника до лонжерону Кутник для кріплення захисної пластини Сталева захисна пластина Швелер з ухилом внутрішніх граней полиць Підрамник роздавальної коробки в зборі

READ  Ford Focus 3 не працює багажник

Як зробити своїми руками

Відповідно до креслень підрамника виконуємо заготівлі елементів конструкції, які будуть піддаватися подальшій обробці. відрізаємо швелер, куточок та захисну пластину потрібного розміру.

  Обробляємо базову кромку швелера, від якої «відштовхуватимуться» всі розміри. За допомогою болгарки випилюємо вікна, виконуючи надрізи великої УШМ у поздовжньому напрямку, а малої – у поперечному. Рези повинні закінчуватися за 8 мм від краю верхньої полиці деталі, так як ця відстань дорівнює товщині стінки боковини в місці з’єднання елементів. Вирізавши вікна, приступаємо до оформлення контуру боковин, обов’язково знімаючи фаски. Виконуємо отвори для болтів згідно креслення деталі.

Швелер, що пройшов повний цикл обробки

Приклад монтажу куточків кріплення підрамника до лонжерону

Способи посилення конструкції

Експлуатація автомобіля «Niva» в екстремальних умовах вимагає посилення міцності конструкції підрамника на роздавальну коробку. Є кілька способів вирішення цього питання:

 • Зміна профілю бічних частин швелера, що робить його нижчим.
 • Установка додаткових куточків, приварених до бокових полиць. Рамка, яка вийде всередині швелера, дозволить обрізати деталь, зменшивши висоту підрамника та збільшивши його міцність.
 • Посилення захисної пластини куточками, що монтуються до лобової частини підрамника та кронштейна опори КПП.

Способи посилення конструкції підрамника

Установка готового підрамника

Всі заходи, пов’язані з монтажем підрамника на автомобіль Niva, необхідно проводити, встановивши машину на оглядовій ямі або підйомнику. Після самостійного складання елементів конструкції готову деталь потрібно обробити ґрунтовкою або протикорозійною фарбою. Давши покриттю добре просохнути, можна приступати до встановлення пристрою.

 • Приміряємо конструкцію за місцем, відзначимо на лонжеронах точки її кріплення і просвердлимо в них наскрізні отвори (по два з кожного боку).
 • Послабимо штатне кріплення «роздавання», закріпимо підрамник чотирма болтами М12х1,25, вставивши підсилювальні пластини з боку салону і затягнувши гайки до упору.
 • Демонтуємо кронштейн підвіски роздавальної коробки з одного боку, перевернемо його, встановимо на підрамник та закріпимо болтом, злегка нажививши гайку. Зробимо аналогічні дії з другим кріпленням.
 • Центруємо «роздатку», переміщуючи її для пошуку положення, в якому фланці валів виявляться на одному рівні, паралельно днищу кузова та з мінімальним зазором. У процесі регулювання використовуємо раніше зняті прокладки під кронштейни кріплення агрегату.
 • Повністю затягуємо гайки на болтах кріплення підвіски роздавальної коробки.

Для повного розуміння технології виготовлення та монтажу підрамника на «роздаванні» автомобіля «Niva» пропонуємо переглянути відеоогляд етапів роботи.

Для захисту від металевої тирси варто взяти захисний одяг із щільної тканини.

Існує кілька варіантів конструкції, тому кількість швелерів та куточків може змінитися залежно від креслення.

Для усунення різних вібрацій та шумів в автомобілі Niva Chevrolet можливе встановлення підрамника. Підрамник знижує зусилля, що передається від роздавання на кузов автомобіля. Кріплення роздатки мінімізує кутові коливання в поздовжньо-вертикальній площині кузова. Підрамник зміщує шлях, яким виходять вібрації і шум у кузов.

А ще цікаво: Схеми електроустаткування Chevrolet Niva ВАЗ-2123, джгути проводів

Між отворами кріплення куточки кріплення до поперечки та лонжерону можуть бути вільних розмірів по довжині та по відстані. Необхідно дотримуватися розміру висоти кріплення до підрамника, і, до речі, можна використовувати кріплення до лонжерону інших схем замість куточків. Можна зробити два типи роздатки. Основний тип та посилений.

Вид з’єднання захисту підрамника болтовий і кріпиться в нижній частині на куточки. Але при цьому отвори повинні бути різьбові, в нижній полиці куточків і в тілі боковин підрамника. Для надання міцності і використовується листовий захист, вона і утворює частину конструкції, що утворює короб. Для того, щоб була можливість зливу олії, води і бруду, необхідно зробити кілька отворів під зливною пробкою і між боковинами швелера в будь-якому зручному місці.

Давайте розглянемо посилений варіант встановлення підрамника на Niva самотужки. Якщо конструкція буде більш плоскою і міцною, то це забезпечить великий захист, для цього необхідно змінити профіль боковин підрамника. На рівні вирізу під роздатку, як і в першому випадку, з куточками кріплення захисту, вварюються куточки всередину швелера на бічні панелі зовні полицею вниз.

Важливо пам’ятати! Не переплутайте, підрамник повинен бути встановлений асиметричним розташуванням мотора і КПП.

Про виготовлення такого підрамника вже є безліч відгуків, якщо ви ще не зробили собі таке диво, то завантажуйте схеми і створюйте конструкцію!

Матеріали, інструменти та креслення

Захист в основному використовується для моделей 21214, 2121, 21213, які мають проблеми з вібрацією. Щоб зібрати підрамник на Niva своїми руками для роздавальної коробки, вам знадобляться металеві швелери, куточки, болти та лист тонкого металу як основні матеріали. Крім матеріалів, потрібно роздобути схеми або креслення підрамника. Найпростіша конструкція складається з двох поперечних деталей та двох перекладин, які їх з’єднують. З інструментів варто підготувати:

Для захисту від металевої тирси варто взяти захисний одяг із щільної тканини.

Існує кілька варіантів конструкції, тому кількість швелерів та куточків може змінитися залежно від креслення.

Інші варіанти монтажу пристрою

Інший спосіб закріплення конструкції до лонжерону має на увазі фіксації його до нижньої поверхні лонжерону. Для цього теж робляться отвори в місцях кріплення, але тільки у верхній та нижній поверхнях лонжерону. В цьому випадку особливо до діаметра болта кріплення причіпатися не варто, оскільки впливу на нього не буде. Але й встановити додаткові сайлентблоки для гасіння коливання буде неможливо.

Ще одним додатковим елементом, який можна встановити на конструкцію, є спеціальна еластична опора коробки. Вважається, що вона дозволяє краще виставити положення коробки щодо КПП. Але в деяких випадках обходяться без неї. Все залежить від побажання власника.

Деякі автолюбителі всю цю конструкцію закривають листом металу, який додатково захищає роздавальну коробку від забруднення та можливого пошкодження під час руху бездоріжжям.

Недоліком підрамника, що встановлюється на Niva, є зниження дорожнього просвіту в районі роздавальної коробки.

Підрамник на Niva своїми руками – креслення та етапи виготовлення, як встановити відео процесу

Незважаючи на те, що з кожним роком у Росії поступово прокладаються все нові і нові дороги, бездоріжжя в наших краях вистачає цілком. Вітчизняним автомобілістам часом доводиться їздити такими ділянками, де в змозі проїхати тільки бронетранспортер. Саме тому в умовах перетнутої місцевості виникає потреба у наявності відповідного транспорту. Найбільш дешевим та доступним позашляховиком на сьогодні є ВАЗ 2121 «Niva».

Але і цей російський всюдихід схильний до різних пошкоджень. Одним із слабких місць є роздавальна коробка. З метою її захисту автолюбителі встановлюють спеціальний підрамник на «Niva». Своїми руками він виготовлений чи ні, не має значення. результат все одно однаковий (різниця тільки в грошових витратах).

Навіщо потрібен цей елемент?

Підрамник роздатки на «Niva» своїми руками встановлюється для того, щоб запобігти виникненню вібрацій та резонансу, ну і звичайно ж, щоб захистити коробку від усіляких пошкоджень. Як стверджують автовласники, після встановлення згаданого пристрою в машині суттєво знижується рівень шуму, який, на жаль, не може виключити жодна сучасна звукоізоляція.

Переваги використання

Таке пристосування, як підрамник, має масу переваг, головним з яких, як ми вже зазначили, є зниження шуму та вібрацій у салоні. Крім цього, цей пристрій є єдиним захистом нижньої частини роздавальної коробки.

До речі, на конвеєрі «Niva» вже постачаються спеціальними кріпленнями до підлоги, які дозволяють монтувати опори на роздавальну коробку. Таким чином, установка підрамника роздатки на Niva забирає у автолюбителя не більше 30 хвилин. Інші справа. власноручне виготовлення даної деталі (у такому випадку з роботою можна провозитись і кілька діб). Однак чому ж машина спочатку не обладнується таким пристроєм? Щоб відповісти на це питання, розглянемо основні недоліки цього пристрою.

Недоліки

Основний мінус підрамника – це зменшення дорожнього просвіту автомобіля (на кілька сантиметрів). Але все ж таки на прохідності позашляховика цей апгрейд практично не позначається. Швидше за все, відсутність елемента, що розглядається, в заводській комплектації автомобіля пояснюється складною виробничою технологією (для виготовлення даного пристрою використовується спеціальна конструкційна сталь). Втім, хоч би скільки причин ми називали, факт залишається фактом: встановлюється підрамник роздатки на «Niva» лише зусиллями самих автовласників. Навіть на СТО не кожен береться за їх виготовлення чи монтаж.

READ  Як зняти дзеркало заднього виду Solaris

Як поводиться машина на дорозі?

Судячи з відгуків автолюбителів, підрамник під роздатку («Niva 2121») є справді корисною та функціональною деталлю: на швидкості понад 100 кілометрів на годину жодних вібрацій та шумів, які були раніше, у салоні не спостерігається. Звичайно, всередині не так тихо, як у рестайлінговій «Skoda Октавії», але все ж таки різниця відчутна.

Виготовляємо підрамник роздатки на «Niva» своїми руками

Для початку слід підготувати металевий швелер та куточок. Роль кріпильних елементів виконуватимуть 4 болти, які ми вкрутимо через лонжерони наскрізь у салон. Розміщувати гвинти необхідно таким чином, щоб вони торкнулися частини сидінь і знаходилися суворо під ними. Також нам знадобиться лист тонкого металу.

підрамник, niva, своїми, рука

Необхідні інструменти

В першу чергу підготуйте велику і маленьку болгарку (УШМ), дриль (бажано не акумуляторну), штангенциркуль, крен, молоток, лінійку, а також засоби захисту, щоб запобігти попаданню розпеченої металевої стружки в очі під час роботи з болгаркою. Усі роботи слід виконувати за певною схемою (креслення підрамника роздатки «Niva 2121» ви можете побачити на фото нижче).

Отже, з чого починати роботу? Для початку необхідно заміряти та обробити базову кромку швелера. Після цього лінійкою відміряйте необхідні відстані від неї. Вікна в пристрої потрібно випилювати маленькою і великою болгаркою в поперечному та поздовжньому напрямку відповідно. Довжина різу не повинна виходити за рамки 8 міліметрів від краю верхньої полиці конструкції. Після того, як вікна будуть вирізані, слід обробити контури боковин і зняти фаски.

Куточок кріплення до лонжерону та поперечки пристрою може мати вільний розмір, однак він не повинен бути меншим за довжину кріпильних отворів та відстані між ними. Якщо немає куточків, можна використовувати іншу схему кріплення деталі до лонжерону. При цьому важливо дотримуватися висоти кріплення до підрамника роздавальної коробки.

Якщо це посилений підрамник, під місця кріплення кронштейнів коробки додатково приварюються металеві куточки. Останні приєднуються до бокових частин швелера. Отвори довгастої форми йдуть як болтове з’єднання.

Встановлюємо на позашляховик Niva Comfort підрамники роздатки: куди кріпиться захист?

Вона монтується на куточки нижньої частини пристрою. Що стосується типу з’єднання, то він, аналогічно двом перерахованим вище варіантам, є болтовим. Однак отвори в тілі бічних частин пристрою та нижньої частини куточків виконані за різьбовим принципом. Захисний лист – частина силової конструкції, що утворює свого роду короб та надає підрамнику велику міцність. Відповідно, коробка буде менш вразливою до різних механічних пошкоджень, що позитивно вплине на прохідність «ВАЗ 2121».

Підрамник на Niva своїми руками

Інший спосіб закріплення конструкції до лонжерону має на увазі фіксації його до нижньої поверхні лонжерону. Для цього теж робляться отвори в місцях кріплення, але тільки у верхній та нижній поверхнях лонжерону. В цьому випадку особливо до діаметра болта кріплення причіпатися не варто, оскільки впливу на нього не буде. Але й встановити додаткові сайлентблоки для гасіння коливання буде неможливо.

Ще одним додатковим елементом, який можна встановити на конструкцію, є спеціальна еластична опора коробки. Вважається, що вона дозволяє краще виставити положення коробки щодо КПП. Але в деяких випадках обходяться без неї. Все залежить від побажання власника.

Деякі автолюбителі всю цю конструкцію закривають листом металу, який додатково захищає роздавальну коробку від забруднення та можливого пошкодження під час руху бездоріжжям.

Підготовка.

Після первинної підготовки елементів проводиться фінішна обробка та з’єднання в єдину конструкцію:1. У швелери відповідно до схеми випилюються прямокутні вікна, що закінчуються не ближче, ніж 0,8 см до краю кромки. Усуваються скоси (фаски);

У куточках розміром 70х50 або 70х70 виготовляються отвори під болтове з’єднання, після чого прихоплюються зварюванням.

За нижню кромку швелера фіксуються куточки 35х35 см, до яких приварюються листи для захисту від ударів та бруду. В останніх, з метою доступу до зливної пробки та регулярного чищення, вирізаються сервісні отвори.3. За нижню кромку швелера фіксуються куточки 35х35 см, до яких приварюються листи для захисту від ударів та бруду. В останніх, з метою доступу до зливної пробки та регулярного чищення, вирізаються сервісні отвори.

Підрамник на Niva, креслення

Підрамник для альтернативного кріплення роздавальної коробки має ряд переваг. Монолітна рама. Знижує до мінімуму всілякі вібрації та шум, розвантажує підлогу, збільшує можливості регулювання по осях. Є природним захистом картера роздавання.

Недоліки: зменшує кліренс (незначно), важко виготовимо (конструкційна сталь).

При випробуваннях зарекомендував себе якнайкраще. Дозволяє розганяти машину без зубодробилки та шумів до 140 км/год і вище (якщо двигун дозволяє).

Виготовлений зі швелера 16 і куточка 70. Кріплення. 4 болти в лонжерони наскрізь у салон (під сидіннями) з посиленням підлоги.

Підрамник роздавальної коробки виготовлений зі швелера, куточка та листа металу. Вид з’єднання вузлів. болтове.

Для виготовлення необхідно мати велику та малу болгарки, потужний дриль, кутову лінійку, штангенциркуль, креслилку, керн, молоток, засоби захисту очей, обличчя та рук. Але краще все різати на фрезерному верстаті.

Спочатку необхідно заміряти і точно обробити базову кромку швелера і надалі відміряти необхідні відстані від неї. Вікна слід випилювати у поперечному напрямку малою болгаркою, у поздовжньому. великий. У поперечному напрямку довжина різу повинна закінчитися за 8 мм від краю верхньої полиці швелера, т. до. товщина стінки боковини у місці з’єднання з верхньою полицею 8 мм. Поздовжній різ теж повинен проходити на відстані 8 мм від краю полиці. Після вирізування вікон приступати до вирізування контуру боковин. Потім зняти фаски.

Куточки кріплення до лонжерону та до поперечки підрамника можуть мати вільні розміри по довжині та відстані між отворами кріплення. Висота отворів з’єднання куточків між собою. константа. Замість куточків можна використовувати інші схеми кріплення до лонжерону, дотримуючись розміру висоти кріплення до підрамника. У посиленому варіанті під майданчики кріплення кронштейнів роздатки підварюються куточки, приварені кінцями до боковин швелера. Довгі отвори кріплення кронштейнів роздатки в них повторюються.

Захист кріпиться на куточки у нижній частині підрамника. Вид з’єднання. болтовий. При цьому отвори в тілі боковин підрамника та в нижній полиці куточків. різьбові. Лист захисту є частиною силової конструкції, що утворює короб і надає їй міцність. У зручному місці під зливною пробкою необхідно вирізати отвір під злив олії та кілька отворів для зливу води та бруду з простору між боковинами швелера. Захист варто посилити кутками, закріпленими до кріплення опори коробки та лобової частини підрамника. Це вбереже підрамник від лобових ударів об пні та інші перешкоди, що може призвести до деформації підрамника та отворів у лонжеронах, а також відіграватиме роль надійної лижі.

Для більш екстремальної їзди можлива і зміна профілю боковин підрамника, що робить його більш плоским та міцним. Крім куточків під полицями кронштейнів роздатки, куточки вварюються на бічні полиці швелера зовні полицею вниз, всередину швелера, подібно до куточків кріплення захисту в першому варіанті. на рівні вирізу під роздавання. Виходить вварена рамка з 4-х куточків усередині швелера, що дозволяє обрізати боковини швелера під полицю куточка. При цьому висота підрамника зменшиться наполовину, а міцність зросте.

Усього буде необхідно: 4 болти 12х1.25 (від тяг заднього моста) для кріплення куточків до лонжерону; в салоні надрізати килимок у місцях отворів і поставити пластину підсилення під гайки з обрізків швелера шириною більше лонжерону; 4 болти М12х1.5 для кріплення куточків між собою; 4 болта кріплення підрамника до куточків (гайки краще купити подовжені); 4 болти М10 для кріплення кронштейнів роздавальної коробки до підрамника;

Все це можна купити на будівельному ринку, шайби-гровери також.

Підрамник виходить асиметричним, за розташуванням двигуна і КПП. Не переплутайте під час встановлення. Підрамник можна покрити антигравієм або ґрунтом.

Підрамник на Niva

При обговоренні технічних параметрів позашляховиків, нерідко порушується питання про вібрацію і як наслідок про підрамники роздаток. Маючи певний досвід, можемо поділитися міркуваннями щодо цього, щоб не переконати, а застерегти від непотрібних спроб і помилок

Для початку рекламний текст із сайту про пропозицію підрамника (дан курсивом). З коментарями

Існує поширена думка про те, що на Niva вібрація запрограмована. Так, за сукупними факторами, які багато хто намагається виправити.

Втім, переважна більшість людей, базуючись на чутках, вважає, що швидкість вище 100 км/год. Niva не доступна. Але ми з Вами знаємо, що це далеко не так. Відомі випадки розгону ВАЗ 2121 до 160 без жодних підрамників. сам мчав, але Niva позашляховик, а не гоночна машина.

Те саме відбувається і щодо вібрації. До яких тільки шаманських хитрощів не вдаються власники вітчизняних автомобілів підвищеної прохідності, аби тільки хоч ненадовго знизити рівень цього дратівливого та шкідливого для здоров’я недоліку. Часта заміна хрестовин, трудомістке обклеювання дорогою віброізоляцією, періодичне центрування роздавальної коробки, кустарна установка третьої опори РК, балансування карданів із сумнівним результатом, шапка-вушанка на важелях тощо.д. і т.п. На жаль Всі перераховані вище способи допомагають незначно і на нетривалий час. А потім все повторюється. Все це в комплексі значно допомагає, крім шапки 🙂 Хоча центрування роздавання. якраз чисте шаманство.

READ  Де варто реле поворотів на Niva

Але ж чорна смуга колись повинна закінчитися, чи не так? Покупкою Ленд Крузер! Але.

Виявляється, для цього зовсім не обов’язково розлучатися з НИВОЮ, з цим досить вдалим (каламбур, однак) і в багатьох ситуаціях корисним “пройдисвітом”, звертаючи погляд у бік зарубіжних позашляховиків. Прощай Крузер.

підрамник, niva, своїми, рука

Підрамник на ниву ваз 2121 робимо своїми руками.

Досить встановити грамотно сконструйований підрамник роздавальної коробки, що не вимагає в процесі монтажу зварювання і свердління кузова, і про набридливу вібрацію можна забути, як втім і про стомлюючі і дорогі способи боротьби з нею. Не потрібні спеціальні навички та пристрої для того, щоб встановити підрамник на свій автомобіль Niva. Треба лише зважитися і зробити крок назустріч мрії. Адже фрагмент це частина цілого. Круто сказано:)

Видаливши кронштейни від днища на підрамник, отримуємо значне зменшення вібрацій від трансмісії. У тому числі і за рахунок поліпшення кута роботи заднього кардана при встановленні РК на підрамник (у варіанті від Керосіна) Звичайно можна просто посилити пластинами штатні місця кріплення та їздити далі. Але не такий допитливий розум російського умільця.

Мені відомі три варіанти підрамників, два з них візуально схожі. Перший. від Керосіна, другий. від Дмитра із Зеленоградських самострибів, третій із сайту підрамник.ру:

На жаль, усі вони більш-менш зменшують дорожній просвіт у районі РК (реалізований на бойовому крокодилі підрамник Керосіна):

А на мою думку, нижче балки переднього мосту має бути лише редуктор заднього. В іншому випадку може статися наведене на фотографіях.

Конаківський пень, наслідки удару для лонжеронів:

Це може статися з кожним автомобілем із встановленим підрамником, необов’язково зі спарцменською машиною. Хто не намагався при виїзді на лоно природи об’їхати колію від трактора високою некошеною травою? А де гарантія, що там немає пня від самотньої польової берізки, що загинула від рук жадібних дачників, або забутої іржавої хроні від того ж тратора? Тут чи нехай вперед тещу на розвідку. або лови пень, який якщо не вп’ється в балку переднього мосту. обов’язково впреться в підрамник І навіть при швидкості не більше 15км/год наслідки сумні. перевірено.

Вихід бачиться один. якщо вже й ставити підрамник. то тільки в комплекті з потужним сталевим захистом, що триває від балки до задньої хрестовини РК. У комплекті з не менш потужним захистом картера. Тоді у Niva тихо на дорогах та спокійно на бездоріжжі

Підрамник своїми руками.

Підрамник. це своєрідна рама, на яку художники натягують полотно.

Підрамник буває двох видів: модульний та глухий (жорсткий). Модульний (збірний) підрамник вважається більш сучасним та зручний.

Досвідчені художники знають, що навіть найякісніше полотно має властивість з часом розтягуватися та провисати. Це неминуче, через вплив на полотно зовнішніх факторів. вологості та температури повітря. Модульний підрамник, завдяки своїй рухливості, дозволяє самостійно регулювати рівень натягу полотна за допомогою дерев’яних клинів, які входять до комплекту виробу. У той же час, якщо самостійно збирати модульний підрамник, а надалі натягувати на нього полотно, є ймовірність гуляння модульного підрамника. Кути глухого підрамника, навпаки, жорстко скріплені між собою, склеєні, інколи ж навіть зафіксовані дерев’яними трикутниками. В цьому випадку, єдиний спосіб позбутися провисання. перетягнути полотно.

Хочеться також відзначити, що полотно на модульному підрамнику значно зручніше і при транспортуванні. Полотно або вже готова картина знімається з підрамника, повертається і поміщається в тубус, модулі розбираються. Цей спосіб гарантує безпечне перевезення Вашого твору, якщо ваш живопис не є пастозним, а в такому разі скручування полотна в рулон призведе до деформації живопису. Глухий підрамник неможливо розібрати і, як наслідок, набагато складніше транспортувати. Необхідно пам’ятати, що підрамник великого розміру обов’язково має бути оснащений поперечиною або хрестовиною, яка захистить майбутню роботу від спотворення та провисання.

Я ж якраз більше люблю глухі підрамники, вже багато років їх роблю сама. Переконана, що якщо не порушено технологічний процес, то й полотно не провисне. Тим більше, часте зняття і нове натягування полотна на модульний підрамник призведе до більшого пошкодження картини.

Отже, матеріали, які нам знадобляться для самостійного виготовлення підрамника, брусок дерев’яний. стусло та ножівка. струбцина кутова. олівець. пва. будівельний степлер та скріпки. рулетка

Брусок. Бруски продаються у всіляких будівельних магазинах, Раніше я купувала їх у Максідомі. а зараз у магазині Будівельник, там більше вибір і знаходиться він ближче до будинку.

Підрамник роздатки своїми руками, підрамник РПМ, Боротьба з вібрацією ВАЗ 2121

Ось так виглядає кінець бруска, довжина якого може бути до 3 метрів включно.

Розмір брусків залежить від розміру картини, яку ви збираєтесь зробити. Чим більша картина, тим товщі брусок. Зазвичай висота бруска, який беру я, 2-2,5 см, ширина від 3-4,5 см, довжина бруска, також буває різна, зазвичай на 90 см квадратну картину, вистачає 2 бруски завдовжки 2 метри.

На верхньому бруску, поняття ширини бруска, на нижньому, так звана висота бруска.

Навскісник. Столярне пристосування у вигляді лотка для різання дощок (також будь-якого іншого профільного пиломатеріалу) під кутом, як правило, 45 і 90 Виготовляється з пластмаси, іноді з дерева або алюмінієвих сплавів.

Буває багато різновидів цього інструменту, все залежить від кількості грошей, яку ви збираєтеся витратити, від частоти роботи з інструментом і скільки місця у вашій квартирі ви готові виділити для зберігання цього приладу.

Якщо чесно найпростіше стусло можна зробити власними руками, маючи під руками пару брусків та ножівку.

Також знадобиться ножівка підходяща до стисла.

Допомагає з’єднати два бруски відпиляні під кутом 45 градусів, доки вони не склеються. Краще мати 2 комплекти, щоб склеювати одразу дві пари кутів, одночасно.

Будівельний степлер. Інструмент для кріплення шляхом прибивання скобами. Також продається в будівельних та художніх магазинах. До нього треба придбати спеціальні скріпки.

Всі інші предмети зі списку досить зрозумілі, щоб давати роз’яснення, де їх придбати і як використовувати.

Для початку ми беремо брусок, і за допомогою стусла та ножівки відпилюємо кут у 45 градусів, на самому краю бруска.

Після повертаємо брусок, на висоту бруска, тупим кутом вниз, гострим вгору, і за допомогою рулетки та олівця відкладаємо потрібний розмір підрамника.

установка підрамника роздатки нива

Після цього знову пиляємо цей брусок під кутом 45 градусів.

Найголовніше не помилитися в який бік пиляти! Два зрізи не повинні бути паралельними. Важливо, щоб вони виглядали як усічена призма. На фотографії видно, як виглядає правильний варіант.

Причому велика сторона, це потрібний нам розмір підрамника.

Перший підрамник, найкраще зробити квадратним. Щоб не переплутати сторони ще й при з’єднанні брусків. У такий спосіб нам потрібно випиляти 4 бруски з правильними сторонами.

Якщо підрамник квадратний, то беремо будь-які два бруски, якщо прямокутний, один довгий і один більш короткий. Мажемо два спила, вставляємо в струбцину і закріплюємо. Виглядає це так.

Повторюємо те саме з іншою парою брусків.

Через добу, якщо все зроблено правильно куточки склеїлися, ми виймаємо їх із струбцини і повторюємо майже те саме з іншою парою куточків, тільки тепер ми з’єднаємо весь підрамник, разом.

Ще через добу підрамник має бути готовим.

Я про всяк випадок, ще закріплюю всі кути скріпками з будівельного степлера. але важливо.

Тільки на одному боці, щоб вони не заважали надалі коректно натягнути полотно. Тобто закріплюю всі 4 кути, але тільки з одного, згодом виворітною стороною підрамника.

Ось так все нескладно, ну можуть виникнути проблеми вперше, але інакше досвід і не придбати.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS