Opel Astra h не включається кондиціонер

Table of Contents

#x41D;#x435; #x43E;#x445;#x43B;#x430;#x436;#x434;#x430;#x435;#x442; #x43A;#x43E;#x43D;#x434;#x438;#x446;#x438;#x43E;#x43D;#x435;#x440; # x432; Astra H (2007). 2014)

Коли на вулиці піднімається температура, найменше хочеться застрягти в пробці з несправним кондиціонером. Бути в машині без кондиціонера в гарячій погоді небезпечно, оскільки автомобіль швидко нагрівається. Це небезпечно для дітей, старших людей та людей з ослабленим здоров’ям, оскільки існує ризик зневоднення або теплового удару. Перед поїздкою в спеку слід переконатися, що кондиціонер перебуває в хорошому робочому стані. Давайте розглянемо найпоширеніші причини, з яких автомобільний кондиціонер міг перестати охолоджувати.

Витоку хладагента

Це одна з найпоширеніших причин, через яку кондиціонер у машині може перестати холодити. Причиною витоку можуть бути тріщини або пошкодження гумових ущільнювачів, трубок та шлангів. Через тріщини в систему кондиціонування також може проникнути волога та змішатися з холодоагентом. Коли волога та фреон змішуються, вони створюють небезпечне кислотне середовище, яке може роз’їсти систему та спричинити незворотні пошкодження.

Пошкодження вентилятора

Автомобіль використовує вентилятор повітряного кондиціонера для охолодженого повітряного постачання до салону. Коли виникає проблема з вентилятором, пропадає потік повітря з вентиляційних отворів. Вентилятор охолодження може перестати працювати з різних причин: могли перегоріти запобіжники, виникло коротке замикання в ланцюгу або вентилятор міг бути пошкоджений уламками з дороги. На щастя це досить легко виправити, механік зможе швидко замінити вентилятор.

Проблема з компресором

Компресор кондиціонера підтримує рух потоку фреону у системі. Якщо компресор вийде з ладу, то рух фреону припиниться. Однією з основних причин виходу з експлуатації компресора є те, що він не використовувався протягом довгого часу. У компресора також можуть виникнути проблеми при заклиниванні муфти компресора. Якщо муфта застрягне в положенні «увімкнено», то кондиціонер працюватиме безперервно. Якщо муфта застрягне в положенні «вимкнено», це перешкоджатиме увімкненню компресора. У такому разі потрібно, щоб механік з’ясував, що викликає проблему з компресором.

Проблема із конденсатором

Конденсатор відіграє важливу роль у системі кондиціонера, він приймає мокрий повітря з повітряного компресора та краплі тиску, охолодження та лікерів повітря. Простіше кажучи, допомагає охолодити повітря. Коли кондиціонер перестає охолоджувати, це може бути ознакою несправного конденсатора.

Проблема з електрикою

Є кілька факторів, через які можуть виникнути проблеми з електрикою автомобіля. Вони можуть бути несправні вимикачі, видуваний запобіжник, проблема з модулем керування тощо. Запобіжники можуть перегоріти, і кондиціонер перестане працювати, або погане з’єднання електророз’ємів може викликати коротке замикання, яке легко усунути.

Хоча більшість проблем з електрикою в системі кондиціювання повітря легко виправити, їх потрібно вирішувати негайно, оскільки вони можуть спричинити окислення. Окислення може спричинити серйозні пошкодження та призвести до необхідності заміни всієї системи кондиціювання повітря.

opel, astra, включається, кондиціонер

Рекомендуємо проводити перевірку системи кондиціонера до настання спекотної погоди. Переконайтеся, що шланги не носиться, немає витоків, рівень холодоагенту хороший, і вентилятори знаходяться в хорошому робочому стані. Якщо ви витратите час на перевірку кондиціонера до початку літа або як тільки виявиться проблема, то можна заощадити чимало часу та грошей.

Opel Astra H не включається кондиціонер

Кондиціонер може не працювати на охолодження, якщо компресор увімкнено і на дисплеї горить напис Eco.

Заміна зчеплення, підшипник шківів у компресорному кондиціонері Opel Astra. Meriva, Zafira.

Чому кондиціонер Opel Astra може не вмикатися Кондиціонер Opel Astra може не вмикатися з кількох причин: Тепер потрібно перевести температурний регулятор вліво, після чого обдування активується на максимальну потужність. Якщо таке виявляється, то пошкоджені деталі ремонтують чи змінюють новими.

Як увімкнути кондиціонер у Opel Astra. Щоб охолодити салон Opel Astra у спеку здійсніть

Якщо проблема в муфті обрив силової обмотки її слід зняти та встановити нову. Завдяки цьому всі канали повітроводу будуть просушені і Ви уникнете появи конденсату.

Щоб потрапити до цього меню, необхідно натиснути на ручку регулювання потоку повітря. Вони встановлені під номерами 4 та 14 у багажному відділенні машини.

Не вмикається компресор кондиціонера!

Якщо на Opel Astra J або H не включається кліматизер, це може бути обумовлено: Активацією економ режиму, для чого цю функцію необхідно просто відключити. Кондиціонер не вмикається через пошкодження електрону, зокрема, ми говоримо про сюжет від блоку керування до реле.

Також система може бути непрацездатною, якщо вийшла з ладу муфта кондиціонера. Проблему дозволить вирішити заміна елемента.

Кондиціонер не вмикається в результаті виходу з ладу теплового запобіжника, розташованого на електронному магніті. Якщо головна магістраль пошкоджена, при цьому причина механічна, наприклад, пробій. пристрій може працювати з недостатньою силою. Несправність вирішується шляхом заміни трубки кондиціонера.

Відсутність витратного матеріалу, тобто фреону, у системі. Щоб не допустити цього, систему необхідно регулярно заправляти. заправлений кондер працює значно надійніше.

Іноді не включається кондиціонер через засмічені вентилятори. Компресор системи кондиціонування Дільні поради для запобігання проблемам надалі Щоб запобігти можливим неполадкам у роботі кліматичної системи, необхідно як мінімум двічі на рік стежити за чистотою пристрою.

Хоча б один раз на рік необхідне сервісне обслуговування пристрою, необхідно вчасно проводити заправку кондиціонера фреоном та олією.

Робота вентилятора Opel Astra h

Якщо проводиться заміна компресора, то в ході процесу необхідно промивати систему. Завжди потрібно стежити за появою шумів та сторонніх звуків під час активації системи — зазвичай вони повідомляють про можливі неполадки у її роботі.

Пам’ятайте, що недолік або надлишок хладагента в ньому однаково негативно впливає на функціонування пристрою. Якщо вчасно не вжити заходів для усунення несправності, це може призвести до необхідності ремонту вузла. Пристрій не можна вмикати в занадто розігрітому автомобілі. спочатку необхідно трохи охолодити салон.

У зимову пору року система повинна включатися хоча б раз на місяць, оскільки тривалі паузи можуть вплинути на герметичність магістралей у місцях з’єднання патрубків. Якщо ви курите в автомобілі, то не робіть цього при включеному кондері, оскільки дим і смоли негативно вплинуть на функціонування випарного пристрою.

#x41D;#x435; #x43E;#x445;#x43B;#x430;#x436;#x434;#x430;#x435;#x442; #x43A;#x43E;#x43D;#x434;#x438;#x446;#x438;#x43E;#x43D;#x435;#x440; # x432; Opel Astra

Коли на вулиці піднімається температура, найменше хочеться застрягти в пробці з несправним кондиціонером. Перебувати в машині без кондиціонера в спеку небезпечно, тому що автомобіль швидко нагрівається. Це небезпечно для дітей, людей похилого віку та людей з ослабленим здоров’ям, оскільки виникає ризик зневоднення або теплового удару. Перед поїздкою в спеку слід переконатися, що кондиціонер перебуває в хорошому робочому стані. Давайте розглянемо найпоширеніші причини, з яких автомобільний кондиціонер міг перестати охолоджувати.

Витік холодоагенту

Це одна з найпоширеніших причин, через яку кондиціонер у машині може перестати холодити. Причиною витоку можуть бути тріщини або пошкодження гумових ущільнювачів, трубок та шлангів. Через тріщини в системі кондиціонування повітря можна також проникнути вологу та змішувати з хладагентом. Коли волога та фреон змішуються, вони створюють небезпечне кислотне середовище, яке може роз’їсти систему та спричинити незворотні пошкодження.

Пошкодження вентилятора

Автомобіль використовує вентилятор кондиціонера для подачі охолодженого повітря в салон. Коли виникає проблема з вентилятором, пропадає потік повітря з вентиляційних отворів. Вентилятор охолодження може перестати працювати з різних причин: могли перегоріти запобіжники, виникло коротке замикання в ланцюгу або вентилятор міг бути пошкоджений уламками з дороги. На щастя, це досить легко виправити, механік зможе швидко замінити вентилятор.

READ  Заміна теплообмінника Opel Astra н

Проблема з компресором

Компресор кондиціонера підтримує рух потоку фреону у системі. Якщо компресор вийде з ладу, то рух фреону припиниться. Однією з основних причин виходу з експлуатації компресора є те, що він не використовувався протягом довгого часу. У компресора також можуть виникнути проблеми при заклиниванні муфти компресора. Якщо муфта застрягне в положенні «увімкнено», то кондиціонер працюватиме безперервно. Якщо муфта застрягне в положенні «вимкнено», це перешкоджатиме увімкненню компресора. У такому разі потрібно, щоб механік з’ясував, що викликає проблему з компресором.

Проблема з конденсатором

Конденсатор відіграє важливу роль у системі кондиціонера, він забирає вологе повітря з повітряного компресора та скидає тиск, охолоджує та зріджує повітря. Простіше кажучи, допомагає охолодити повітря. Коли кондиціонер перестає охолоджувати, це може бути ознакою несправного конденсатора.

Проблема з електрикою

Є кілька факторів, через які можуть виникнути проблеми з електрикою автомобіля. Це можуть бути несправні перемикачі, перегорілий запобіжник, проблема з модулем управління та ін. Запобіжники можуть перегоріти, і кондиціонер перестане працювати, або погане з’єднання електророз’ємів може викликати коротке замикання, яке легко усунути.

Хоча більшість проблем з електрикою в системі кондиціювання повітря легко виправити, їх потрібно вирішувати негайно, оскільки вони можуть спричинити окислення. Окислення може спричинити серйозні пошкодження та призвести до необхідності заміни всієї системи кондиціювання повітря.

Рекомендуємо проводити перевірку системи кондиціонера до настання спекотної погоди. Переконайтеся, що шланги не зношені, відсутні витікання, рівень холодоагенту хороший, а вентилятори перебувають у справному стані. Якщо ви витрачаєте час, щоб перевірити кондиціонер до початку літа або, як тільки проблема виявлена, ви можете заощадити багато часу та грошей.

Не працює кондиціонер Opel Astra

Opel Astra з індексом H випущений з 2004 по 2009 рік. За цей час автомобіль знайшов чимало шанувальників у Євросоюзі та Росії. Втім, дана модель поставлялася і в інші країни, де також була дуже популярною. Ця машина привабила велику кількість покупців своїм оригінальним дизайном, досить високою якістю матеріалів та гарним оснащенням за порівняно невисоку вартість. Крім того, бензинові двигуни об’ємом 1.6 літри (115 кінських сил) були невибагливі та надійні.

Однак будь-який автомобіль повинен бути регулярно обслуговуватися, і навіть це не завжди може гарантувати відсутність недоліків. Багато компонентів виходять з ладу від часу, від великого зношування або механічного пошкодження. Досить часто власники Opel Astra звертаються до нас для ремонту кондиціонера.

Як обслуговують кондиціонер

Автомобільний кондиціонер виробляє холодне повітря за допомогою спеціального хімічного складу – фреону. Аналогічна система використовується у холодильниках. Компресор кондиціонера Opel Astra H нагнітає тиск цього холодного повітря, яке через спеціальну систему з трубок подається в салон машини. Таким чином, компресор є основним компонентом усієї системи.

Ремонт та діагностика кондиціонера Opel Astra н, Opel Astra h

Він нагадує серце людини, яка відповідає за циркуляцію крові по судинах. Щоб шків компресора обертався, потрібна муфта компресора кондиціонера Opel Astra H, яка передає тягу від двигуна на компресор за допомогою ременя. Саме через це на автомобілях з не надто потужними двигунами максимальна віддача від двигуна при включеному кондиціонері трохи зменшується.

Крім того, увімкнути охолодження неможливо, якщо двигун не працює.

Рекомендуємо на всіх автомобілях старше 3-4 років щорічно проводити наступні заходи:

  • Обслуговування системи кондиціонера з доливкою холодоагенту та олії – це дозволить знизити знос деталей та підтримувати низьку температуру повітря на виході.
  • Промивати систему при заміні компресора або радіатора (у нашому сервісі це обов’язковий момент, ми не повертаємо машину власнику, не промивши систему), а іноді можна робити промивання для профілактики при експлуатації в жорстких умовах.

Все це можна зробити на нашому сервісі. Вартість даних послуг низька, а фахівці виконають усі роботи у найкоротші терміни. Така профілактика дозволить продовжити життя компресора та муфти.

Ремонт муфти компресора кондиціонера

Зрозуміти те, що цей компонент потребує ремонту, досить просто. Зокрема, муфта компресора кондиціонера Opel Astra H має вбудований датчик, який визначає її працездатність. Якщо в системі виявлено помилки, зчеплення просто не вмикається. в результаті, компресор не запускається. Іншими словами, натискаючи на кнопку «АС», водій не отримає жодного результату – кондиціонер не ввімкнеться. Почасти це навіть добре. Нехай у салоні буде жарко, зате під капотом через поломку не станеться нічого страшного.

Насправді, муфта компресора кондиціонера Astra H – досить дорога деталь, тому ми змінюємо її на нову лише у крайніх випадках. Зазвичай це відбувається після невдалого самостійного ремонту.

Ми завжди рекомендуємо автовласникам не втручатися в складні вузли автомобіля, оскільки цим можна завдати ще більшої шкоди.

Зазвичай ми демонтуємо муфту та замінюємо деталі, які є несправними. Дуже часто це можуть бути підшипники або інші запчастини, що зазнають великих навантажень. На жаль, знімати старі підшипники непросто – через силу тертя вони прикипають до муфти, тому доводиться використовувати прес із зусиллям у кілька тонн. Після цього ми завжди промиваємо систему кондиціонування та змащуємо необхідні компоненти. Це є запорукою довгої служби деталей.

Таким чином, ремонт муфти компресора кондиціонера Opel Astra не є для автовласника багато проблем. У більшості випадків вартість запчастин та роботи невисока, а виконати її ми встигаємо протягом дня. Вищі витрати доводиться нести лише тоді, коли потрібно міняти муфту або компресор цілком, але спочатку потрібно постаратися завдати цим запчастинам такої шкоди, щоб їх неможливо було відновити.

Слід зазначити, що заводський компресор Opel Astra H дуже надійний, тому звернень, пов’язаних з ним, не так багато. Однак все-одно іноді у власників трапляються неприємності. Він може не нагнітати достатній тиск, або повітря з дефлекторів може надходити недостатньо холодне. Остання проблема здебільшого вирішується заправкою кондиціонера холодоагентом, а недостатній тиск в основному викликаний витоком у патрубках. Вони зношуються з часом.

Ми проводимо діагностику всієї системи та виявляємо той компонент, який є причиною проблеми.

Інша справа – знос підшипника компресора. Це супроводжується неприємним гулом або скрипом, зате власник може відразу дізнатися про неполадки. Якщо подібні «симптоми» виявлені, слід якнайшвидше звертатися в сервіс. Справа в тому, що якщо вчасно не поміняти підшипник, він може просто поламати компресор.

Як уже згадувалося раніше, заміна підшипника – досить проста процедура, проте ремонт компресора набагато складніший. Для цього необхідно видаляти із системи фреон, знімати компресор та розбирати його. На це вже піде більше часу, та й вартість деяких запчастин набагато вища. Тому тут важливо, як і скрізь, завжди тримати ситуацію під контролем та при виявленні поломок – швидко їх усувати, а ми Вам у цьому обов’язково допоможемо!

Принципи роботи автокондиціонера в Опелі

Принципи функціонування кондиціонера в автомобілі ОпельОмега Б, Astra G та інших моделях та марках дещо відрізняються від роботи системи охолодження в холодильнику. Холодоагент, яким заправляється система, змішується з технічним маслом і перебуває у постійному русі. Важливо, щоб контур, в якому циркулює рідина, був герметичним, оскільки в іншому випадку працездатність кондиціонера знизиться або повністю вийде з ладу.

Крім цього, робота системи залежить від справності:

Поломка кожної деталі загрожує виходом із ладу всієї системи. Наші автомайстри впораються з виявленням причини поломки та її усуненням, а ви забезпечите собі комфортне перебування в авто навіть у найспекотнішу погоду. Якщо вчасно помітити причину несправності, не доведеться змінювати кліматичний пристрій повністю, що коштуватиме досить дорого.

Прийоми керування системою вентиляції, опалення та кондиціювання з функцією автоматичного регулювання температури повітря в салоні (клімат-контроль)

На рис. 1 показана панель блоку управління опаленням (кондиціюванням) та вентиляцією салону в Опелі Astra, встановлена ​​на консолі панелі приладів автомобіля, оснащеного системою клімат-контролю.

READ  Заміна паливного фільтра Nissan Almera g15

Перемикач автоматичний режим роботи системи клімат-контролю; 2. перемикач режиму рециркуляції; 3. вимикач інтенсивного обдування скла вітрового вікна; 4. вимикач електрообігріву заднього скла (скла вікна дверей задка); 5. перемикач режимів роботи вентилятора; 6. регулятор управління меню налаштування системи вентиляції, опалення та кондиціювання; 7. регулятор температури повітря, що надходить в салон повітря.

Перемикач 5 режимів вентилятора повітронагнітача працює незалежно від положення регуляторів розподілу потоків повітря і температури і керує швидкістю вентилятора в ручному режимі управління системою, змінюючи напругу в ланцюзі живлення електродвигуна.

Регулятор температури 7 призначений для вибору середнього значення температури, що підтримується в салоні, і керує заслінками обігрівача за допомогою електроприводу.

Регулятором 6 керують системою вентиляції, опалення та кондиціювання через меню, що виводиться на центральний інформаційний дисплей.

Режим «AUTO», який вмикається кнопкою вимикача 1. базовий для роботи системи. Його можна використовувати цілий рік незалежно від сезонних змін температури: система самостійно регулює інтенсивність, напрямок та температуру потоків повітря з урахуванням заданих користувачем температурних параметрів, температури повітря всередині салону та зовнішніх атмосферних умов. Система автоматично компенсує зміну температури всередині салону за зовнішнього впливу (наприклад, при нагріванні кузова автомобіля променями сонця).

Всі функції клімат-контролю в повному обсязі виконуються тільки при працюючому двигуні.

Індикація поточного режиму роботи системи виводиться у нижню частину інформаційного дисплея між показаннями зовнішньої температури та хронометра.

Залежно від моделі дисплея зображення на ньому може бути різним.

При замиканні центрального замку автомобіля (за його наявності) з пульта дистанційного керування параметри налаштування системи клімат-контролю зберігаються в пам’яті пристрою дистанційного керування.

Вибирають параметри функціонування системи в ручному режимі через меню, яке виводиться на центральний дисплей (див. Налаштування системи клімат-контролю через меню інформаційного дисплея).

Увімкнення/вимкнення автоматичного режиму функціонування системи клімат-контролю

Включають систему для роботи в автоматичному режимі, натиснувши кнопку вимикача 1 (див. Рис. 1) автоматичного режиму роботи системи клімат-контролю (при цьому в кнопці спалахує контрольна лампа), потім через відповідне меню інформаційного дисплея включають кондиціонер (див. Налаштування системи клімат-контролю через меню інформаційного дисплея і рукояткою регулятора 7 встановлюють середнє значення температури, яке має підтримуватися в салоні (див. Управління температурним режимом).

Якщо в охолодженні або осушенні повітря не потрібно, кондиціонер можна не включати. У цьому випадку на дисплеї з’явиться напис “Есо”. Цей режим функціонування системи дозволяє зменшити витрати пального, але рівень комфорту в салоні може знизитися. Крім цього, при підвищенні температури зовнішнього повітря можуть виникнути порушення роботи системи.

Не рекомендується використовувати режим «Есо» при запотіванні скла автомобіля.

Щоб вимкнути автоматичний режим роботи системи, повторно натисніть кнопку вимикача 1. контрольна лампа в кнопці згасне.

Вмикання/вимкнення системи клімат-контролю та регулювання інтенсивності повітряного потоку вручну

Для включення системи, обертаючи ручку перемикача 5 (см. Рис. 1) режимів роботи електровентилятора повітронагнітача, виберіть швидкісний режим електровентилятора.

При обертанні рукоятки перемикача індикація вибраного режиму інтенсивності потоку повітря висвічується у відповідному полі інформаційного дисплея.

При виборі положення “0” рукоятки перемикача система вимикається.

Для повернення в автоматичний режим натисніть кнопку «AUTO» вимикача 1 (див. Рис. 1), у цьому випадку в кнопці загориться контрольна лампа, а вибір інтенсивності потоку повітря здійснюватиметься автоматично.

Вибір розподілу потоків повітря вручну

Напрямок подачі повітря через різні споживачі (сопла та повітропроводи) можна вибрати вручну, обертаючи рукоятку регулятора 6 (див. Рис. 1) управління меню налаштування.

При цьому в полі інформаційного дисплея послідовно висвічуються піктограми, що відповідають вибраному режиму. Значення піктограм описані вище в підрозділі «Прийоми управління системою вентиляції, опалення та кондиціювання з ручним налаштуванням робочих режимів» (див. Вибір напряму подачі повітря).

Для повернення в автоматичний режим натисніть кнопку «AUTO» вимикача 1 (див. Рис. 1). у кнопці загориться контрольна лампа.

Контроль температури

Ручка регулятора 7 (див. Рис. 1) задають середній показник температури, який має підтримуватись у салоні в автоматичному режимі роботи системи. При обертанні рукоятки регулятора у відповідному полі інформаційного дисплея висвічується задане значення температури. Температуру можна ставити в межах 16-28 °С. Для отримання комфортних умов рекомендується встановлювати температуру 22 °С.

В автоматичному режимі роботи системи при зміні значення температури у зазначених межах температура в салоні змінюватиметься поступово. Для швидкої зміни температури поверніть рукоятку регулятора 7 вправо або вліво від моменту появи на дисплеї зазначених вище граничних значень температури. При встановленні температури нижче 16 ° С система почне функціонувати в режимі максимального охолодження без регулювання температури. на інформаційному дисплеї з’явиться напис “Lo”. При встановленні температури вище 28 °С на дисплеї з’явиться напис “Hi”. система функціонуватиме в режимі обігріву з максимальною потужністю без регулювання температури.

Режим рециркуляції повітря

Режим рециркуляції повітря без доступу свіжого повітря в салон ззовні дозволяє запобігти проникненню в салон відпрацьованих газів, неприємних запахів, пилу та пилку рослин, що викликає алергічні реакції.

Відключайте режим рециркуляції одразу після того, як зникне в ньому потреба. Тривала робота системи в цьому режимі призводить до запотівання скла та погіршення якості повітря в салоні.

Щоб увімкнути режим рециркуляції повітря, натисніть кнопку перемикача 2 (див. Рис. 1). у кнопці загориться контрольна лампа. Коли ви натискаєте кнопку, кнопка відновлюється на розетку свіжого повітря, а контрольна лампа в кнопці вийде.

Залежно від комплектації автомобіля в систему клімат-контролю може бути закладена функція автоматичного увімкнення режиму рециркуляції при погіршенні стану навколишнього середовища. За допомогою спеціального датчика система реєструє в повітрі, що надходить через повітронагнітач, наявність шкідливих домішок і автоматично перемикається в режим рециркуляції до моменту, коли концентрація шкідливих домішок у повітрі, що надходить, знизиться до допустимих меж.

При низькій температурі зовнішнього повітря та вимкненому кондиціонері функція автоматичного включення режиму рециркуляції заблокована з метою виключення запотівання скла. У разі потреби увімкніть режим рециркуляції натисканням кнопки перемикача 2 (див. Рис. 1).

Для активації функції автоматичного увімкнення режиму рециркуляції виберіть у меню на інформаційному дисплеї пункт «Auto recirc» (див. Налаштування системи клімат-контролю через меню інформаційного дисплея).

Ремонт та діагностика кондиціонера опель астра н, opel astra h

Налаштування системи клімат-контролю через меню інформаційного дисплея

У разі потреби можна вручну налаштувати параметри роботи системи вентиляції, опалення та кондиціювання, використовуючи показання інформаційного дисплея.

Щоб викликати меню налаштування системи, натисніть на рукоятку регулятора 6 (див. Рис. 1) панелі керування системою. Окремі пункти меню вибирайте обертанням рукоятки регулятора 6. Підтвердіть вибір потрібного пункту одноразовим натисканням на ручку регулятора. При підтвердженні деяких пунктів меню з’являється меню другого рівня даного пункту, вибір і підтвердження пунктів якого проводять обертанням рукоятки регулятора 6 і наступним натисканням на неї.

Щоб закрити меню, виберіть у ньому пункти «Return» або «Main» та підтвердіть вибір натисканням на рукоятку регулятора 6. Виконані вручну налаштування параметрів системи залишаться записаними у її пам’яті.

Через меню інформаційного дисплея можна налаштувати такі функції:

  • вибір рівня інтенсивності потоку повітря в автоматичному режимі. У меню ручного налаштування виберіть пункт «Automatic blower» та встановіть бажаний рівень інтенсивності потоку повітря, який підтримуватиметься в автоматичному режимі роботи системи;
  • Вибір розподілу повітряного потоку. У меню ручного налаштування виберіть «Air distribution». При виборі напрямку потоку повітря в полі квадрата перед відповідною стрілкою з’явиться знак X (діагональний хрест). У той же час, верхня стрілка означає розподіл повітряного потоку до лобового скла і до вікна передніх дверей, середня стрілка. у середню частину салону через центральні сопла, а нижня стрілка. у нижню частину салону. Для повернення в автоматичний режим вимкніть відповідне налаштування (знак «X» зникне) або натисніть кнопку «AUTO» вимикача 1 (див. Рис. 1) _ кнопка увімкнена контрольна лампа;
  • увімкнення/вимкнення кондиціонера. Для увімкнення/вимкнення кондиціонера в головному меню ручного налаштування перейдіть до пункту «АС» і підтвердіть його натисканням на ручку регулятора 6. З кондиціонером увімкнено в квадратному полі, перш ніж цей елемент з’явиться знак “x” (діагональний хрест). При вимкненні кондиціонера повторним натисканням на ручку перемикача знак «X» зникає, а на полі дисплея з’являється напис «Есо»;

У режимі «Есо» охолодження повітря і видалення з нього вологи не відбувається, що може призвести до запотівання скла. При низькій температурі зовнішнього повітря кондиціонер автоматично вимикається.

  • увімкнення/вимкнення автоматичного режиму рециркуляції повітря. Для ввімкнення/вимкнення автоматичного режиму рециркуляції повітря (якщо ця функція передбачена) у головному меню ручного налаштування перейдіть до пункту «Auto recirc» і підтвердіть його натисканням на ручку регулятора 6. При автоматичному режимі рециркуляції в полі квадрата перед цим пунктом з’явиться знак «Х» (діагональний хрест). При вимиканні цього режиму повторним натисканням на рукоятку регулятора знак «X» зникає.
READ  Не включається вентилятор Chevrolet Niva

Кондиціювання повітря при непрацюючому двигуні

Для нагрівання або охолодження кабіни з непрацюючим двигуном (наприклад, при зупинці перед залізничним перетином), ви можете використовувати залишкову тепла, що перезаряджається в системі або холодному. Для цього натисніть під час вимкненого запалення кнопку «AUTO» вимикача 1 (див. Рис. 1) панелі керування. При цьому на інформаційному дисплеї короткочасно з’явиться напис “Residual air conditioning on”.

У цьому режимі регулювання інтенсивності та напрямку потоку повітря відбувається автоматично (зазвичай вибирається режим мінімальної швидкості обертання вентилятора повітронагнітача). Тривалість роботи кондиціонера в цьому режимі обмежена і залежить від вибраних температурних установок та температури рідини у системі охолодження двигуна.

Режим опалення або охолодження під час непрацюючого двигуна відключають повторним натисканням на кнопку «AUTO» вимикача 1. Крім цього, режим автоматично вимикається за сигналом таймера або при значному зниженні рівня заряду акумуляторної батареї.

Обдування скла вітрового вікна

Для швидкого очищення скла вітрового вікна від снігу, льоду або конденсату перед початком руху можна включити режим інтенсивного обдування скла, натиснувши кнопку вимикача 3 (див. Рис. 1) панелі керування, при цьому в кнопці загориться контрольна лампа. Система клімат-контролю автоматично перемикає вентилятор повітронагнітача на режим максимальної продуктивності, а весь потік повітря спрямовується на обдування скла вітрового вікна та скла передніх дверей.

При необхідності інтенсивність потоку повітря можна зменшити обертанням рукоятки перемикача 5 панелі управління.

Для повернення в автоматичний режим натисніть кнопку «AUTO» вимикача 1, при цьому в кнопці загориться контрольна лампа.

Обігрів заднього скла (скла вікна двері задка)

Для швидкого усунення запотівання заднього скла (скла двері задка автомобілів з кузовом хетчбек або універсал) натисніть кнопку вимикача 4 (див. Рис. 1) електрообігрів заднього скла (скла двері задка). При натисканні на кнопку вимикача (двигун повинен працювати) включається електрообігрів скла, одночасно запалюється контрольна лампа в кнопці. При повторному натисканні на кнопку обігрів вимикається і контрольна лампа гасне.

Нагрівальний елемент споживає дуже великий струм. Щоб запобігти надмірному розряду акумуляторної батареї, вмикайте електрообігрів при працюючому двигуні і лише на час, необхідний для усунення запотівання скла.

Щоб не пошкодити нитки обігрівача, не використовуйте для очищення внутрішньої сторони скла скребки та інші гострі предмети, а також миючі засоби з абразивними речовинами.

Перевірка механізму своїми руками

Компресорний вузол у знятому вигляді

Перед тим, як приступити до ремонту компресорного пристрою системи кондиціювання на Векторі B, Зафірі або будь-якій іншій моделі Opel, необхідно визначити тип поломки. Вона може бути або електричною, або механічною.

Таких несправностей може бути кілька:

  • Вихід з ладу муфти. Якщо муфта компресора кондиціонера виходить з ладу, то момент, що обертається, не зможе передаватися від мотора до вузла. Відповідно, в першу чергу необхідно переконатися, що в системі є харчування. Якщо харчування є, то проводиться діагностика обмотки муфти. необхідно перевірити її цілісність, відсутність замикання на масу, а також струм, який споживає обмотка. Як показує практика, зазвичай обмотка підлягає заміні, але якщо ви знайшли місце обриву, її працездатність можна спробувати відновити. Може бути таке, що муфта, вірніше, її складова, що рухається, заклинила, але така проблема відбувається значно рідше.
  • Поломка регулюючого клапана пристрою. це ще одна несправність, що відбувається в автомобілях Opel Vectra B та J. В даному випадку процедура перевірки стану агрегату здійснюється також, як описано вище, проте необхідно враховувати те, що робота клапана може бути утруднена внаслідок забруднення технологічних отворів. Для діагностики та очищення отворів клапана компресор потрібно знімати. Якщо обмотка робоча, а чищення клапана не дозволило вирішити проблему, то клапан просто змінюється.
  • Нестача тиску. Компресорний пристрій включається, проте повітря, що йде з повітроводів, дуже слабке, це говорить про нестачу тиску. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, перш за все, слід діагностувати з корекції Condera Freon. Потрібно перевірити, чи не забитий брудом терморегулюючий вентиль, а також осушувач системи. Якщо з цими елементами все гаразд, то, найімовірніше, проблема відноситься до механічних. Як правило, у таких випадках фахівці діагностують зношування поршневої групи або пошкодження клапана, також можуть засмічитися керуючі магістралі системи кондиціювання (автор відео. канал Astragaz S.).

Ремонт кондиціонера Opel Astra H

Вважається нормою, якщо система кондиціонування здатна підтримувати в салоні автомобіля температуру на 10-15 градусів нижче, ніж поза її межами. Цього достатньо, щоб почуватися комфортно. Для того щоб система працювала нормально, її треба регулярно обслуговувати, але, як показує практика, власники звертають на це увагу лише тоді, коли проблема вже виникла.

Профілактичне обслуговування кондиціонера Opel Astra H включає:

Заправку кондиціонера Opel Astra H (у справного автомобіля частина хладагента (25-50гр) йде в атмосферу через невеликі витоки) до норми і включає роботи по зливу хладагента, вакуумування, заправку необхідною кількістю хладагента з обов’язковим додаванням свіжого компрес. Ми рекомендуємо виконувати цю роботу принаймні раз на 2 роки;

Регулярний огляд та при необхідності промивання радіатора охолодження кондиціонера Опеля Astra H. Чисті радіатори підвищують ефективність кондиціювання, знижують ймовірність перегріву ДВЗ та коробки-автомат;

Очищення дренажної трубки випарника;

Дезінфекцію кондиціонера – видалення мікроорганізмів, продукти життєдіяльності яких призводять до появи неприємного запаху;

Змащення напрямних заслінок клімат-контролю (на Astra H проявляється у вигляді скрипу при перемиканні режимів роботи клімат-контролю).

Кондиціонери Opel Astra H зарекомендували себе надійним пристроєм та при регулярному обслуговуванні можуть працювати десяток років. На Opel Astra Н із заводу встановлювався компресор фірми Delphi.

Найбільш поширеними недоліками системи кондиціонування дивляться нижче:

Основною причиною непрацюючого кондиціонера Opel Astra Н (наприклад, не включається) може бути відсутність фреону (R 134) у системі. Реагенти та каміння з дороги призводять до втрати герметичності радіатора охолодження кондиціонера або його трубок.

Якщо компресор перестав створювати тиск, з’явився стукіт або зовсім заклинив. Це говорить про те, що всередині розвитку. Оскільки компресор кондиціонера є виробом з високою точністю виготовлення, ремонт самого компресора кондиціонера Opel Astra Н неможливий.

Набагато частіше кондиціонер на Opel Astra H не включається через перегорання термозапобіжника в електромагнітній муфті кондиціонера. Нормальний опір муфти близько 3-х Ом. У автомобілів Opel Astra Н муфту кондиціонера в більшості випадків можна відремонтувати.

Сторонній шум при включенні компресора кондиціонера, однією з причин чого може бути надлишковий тиск у системі. Це може бути пов’язано як з неправильною кількістю холодоагенту, так і з несправним датчиком тиску кондиціонера або вентилятором охолодження двигуна. На Опелі він знаходиться в радіаторі кондиціонера і поставляється окремо. Замініть датчик тиску кондиціонера на ASTR N. це простий, і не потрібно вилучити та заправляти.

Підвищений шум компресора кондиціонера Opel Astra H може видавати і підшипник муфти компресора кондиціонера. Підшипник для зчеплення приходить окремо, легко змінити, однак, в більшості випадків необхідно демонтаж компресора з подальшим заправкою кондиціонування повітря.

[вирішено] Зламався кондиціонер, як лагодити?

1) На кнопці лампочка горить, але вентилятори і муфта не крутиться2) Помилка. обрив ланцюга датчика кондиціонера3) Оп-ком показує тиск. нуль4) Якщо замикати контакти датчика кондиціонера. нічого не включається5) Якщо замикати 3 і 5 контакти реле. починає крутитися муфта ) Тиск у нормі7) Датчик міняв

Вирішили очищення великого часу під лівою головою. Продзвонювання і тимчасового перепаювання проводу датчика для цього великого роз’єму

| Denial of responsibility | Contacts |RSS