Не включається вентилятор Chevrolet Niva

Що робити, якщо не включається вентилятор охолодження на Chevrolet Niva

Автомобіль Chevrolet Niva відноситься до позашляховиків. Володіє 5 пасажирськими місцями, працює на 95-му бензині. Величезною перевагою є те, що вона повнопривідна, характеризується високою прохідністю і має компактні габарити.

Для підтримки теплового режиму в автомобілі передбачена система охолодження. Для того щоб в транспортному засобі підтримувалася оптимальна температура, виробники ВАЗ 2121 Chevrolet передбачили систему охолодження. Найважливіша її частина. це вентилятор. Він призначений для того, щоб йшла подача повітря через радіаторну серцевину. У разі поломки вентилятора охолодження, відбувається перегрів машини за рахунок накопичення зайвого теплого повітря всередині. В даному транспортному засобі, на відміну від інших моделей, є два вентилятора, що ускладнює роботу всієї системи. Про те, що робити, якщо не включається вентилятор охолодження на Chevrolet Niva, вам поведе дана стаття.

Досить просто визначити поломку вентилятора охолодження:

 • температурна стрілка буде перебувати в червоній області;
 • система охолодження разом з вентилятором не працюватимуть.

Якщо на автомобілі Niva Chevrolet не включається вентилятор охолодження, необхідно виявити причину цього явища і в подальшому усунути її.

Можливі причини

Перед тим як робити ремонт або заміну вентилятора охолодження на Niva Chevrolet, необхідно, як вже зазначалося, розібратися в причинах, за якими дана проблема могла статися. Насамперед потрібно оглянути запобіжник передній панелі. Як правило, він знаходиться в монтажному блоці, з боку пасажирського крісла. У процесі охолодження повітря беруть участь два запобіжника. При цьому, в разі поломки правого, перестають функціонувати обидва, а при несправності лівого, правий і раніше працює.

Монтажний блок містить три реле. Кожне з них відповідає за різну швидкість роботи вентилятора охолодження. Якщо згорає реле маленькій швидкості, тоді вентилятор працює тільки при максимальній потужності. При цьому, встановивши йому малу швидкість, він буде нагріватися. Також в автомобілі є ще один додатковий запобіжник, який на реле подає харчування. При його несправності вся система відмовить у роботі повністю.

Якщо зламається температурний датчик, вентилятор охолодження також не працюватиме. Такі датчики встановлюють безпосередньо на сам двигун. Перший включається в роботу, коли температура повітря досягає 90 ° С, а другий. при 101 ° С. Діагностуючи поломку вентилятора, найчастіше огляд починають з них. Для цього необхідно від’єднати роз’єм від електродвигуна і через АКБ подати на них харчування. Якщо в кінцевому підсумку запустився електродвигун, то датчики вийшли з ладу.

Якщо в результаті перевірки запобіжника, датчика і реле поломок не виявлено, тоді переходять до огляду самих вентиляторів. Здійснюючи їх перевірку, від’єднують роз’єми їх двигуна, а дроти подачі напруги з’єднуються з лампою. Ту ж схему проробляємо і з датчиком. Якщо в кінцевому підсумку лампи починають світитися, тоді, безсумнівно, зламані вентилятори.

При занадто великій температурі в моторному відсіку деформуються пластмасові кожухи вентиляторів. Якщо в такому стані запустити вентилятор, то він своїми лопатами почне чіпляти кожух, що може спровокувати нагрів лопаті і в подальшому її плавлення. Якщо після того, як вони розплавляться, систему відключити, то він пристане до кожуха і надалі зовсім запустяться.

Ще одна чимало поширена проблема. це холодний антифриз. Якщо в системі холодний антифриз, а запалювання вже запущено, тоді вентилятори просто не спрацюють. Найчастіше така проблема виникає через:

 • поломки контролера ЕСУД;
 • заліпшіе контактів реле включення вентиляторів;
 • втрати контактів колодок або джгута проводів, які йдуть до контролера від температурного датчика.

Витяг непрацюючих вентиляторів робиться дуже просто і швидко:

 • від’єднуються всі дроти;
 • витягуються верхні патрубки;
 • витягується бампер;
 • при наявності кондиціонера акуратно відсуваються трубки, зливається фреон (матеріал не дешевий, так що краще його зібрати в чисту ємність, щоб в подальшому повернути на місце);
 • витягується кондиціонерний радіатор;
 • на радіаторному кожусі послаблюються кріплення;
 • під нахилом витягується з радіатора блок вентиляторів охолодження;
 • від’єднуються болти кріплення блоку, після чого він витягується.

В даному випадку краще відразу встановити нові деталі, оскільки після поломки одного з них незабаром зламатися може і другий. Даний процес впору здійснити, загнавши автомобіль на оглядову канаву, однак для цього необхідно буде зміщувати двигун, що досить не просто зробити.

Можливі несправності і їх причини

Опалення ВАЗ 2121 складається з безлічі елементів. Ключовими елементами є: нагрівач, проводка, який регулює клапан, вентилятор і панель управління. Нагрівач нагадує невеликий радіатор. Він розташований поруч з панеллю приладів, має вхід і вихід, через який протікає холодоагент. Клапан відповідає за контроль кількості входить до нього холодоагенту.

Перше на що слід звернути увагу при непрацюючій системі, на те, в якому стан знаходяться запобіжники, які розташовані під передньою панеллю, з боку пасажира, в спеціальному монтажному блоці. За роботу охолодження відповідає пара запобіжників, якщо виходить з ладу правий, то обидва вентилятора перестають працювати, а якщо лівий запобіжник перегорає, то один елемент може продовжувати свою роботу.

Крім цього в монтажному блоці є три реле, які відповідають, за роботу вентиляторів на різних швидкостях. І якщо, реле відповідає за роботу на малих швидкостях перегорає, то система охолодження правильно працює тільки на великій швидкості, а на малій швидкості двигун починає грітися. Харчування на реле подається через спеціальний запобіжник, який так само може вийти з ладу, що спричинить вихід з ладу системи.

Вихід з ладу температурних датчиків також впливає на правильну роботу охолодження. Вони розташовуються на двигуні. Спрацьовують вони тоді, коли досягається потрібна температура, один при досягненні 90 градусів, а другий при досягненні 101 градуса. Перевірку рекомендується починати проводити саме з них, робиться це так, від’єднується роз’єм від електродвигуна, і харчування на них подається безпосередньо через АКБ, якщо електродвигун працює, то причина в датчиках.

включається, вентилятор, chevrolet, niva

Якщо після перевірки всі, запобіжники, реле та датчик в порядки, слід звернути увагу на вентилятори.

1.Не спрацьовують обидва вентилятора. Можливий вихід з ладу електродвигунів, збій роботи датчика температури або обрив проводів живлення, що йдуть від АКБ або замка запалювання.

включається, вентилятор, chevrolet, niva

Чи не працює другий вентилятор. Причини: несправність датчика, відмова запобіжника або електромагнітного реле. Також можливий обрив проводу живлення.

Не включається лівий вентилятор. Причини: несправність силового резистора або термодатчика, перегорів запобіжник або реле. Також можливий обрив проводу живлення.

Нива Шевроле не срабатывает вентилятор радиатора причины

Чи включаються тільки два вентилятори одночасно. Таке відбувається при обриві додаткового резистора в ланцюзі першого електромотора.

Вентилятор не вимикається. Зазвичай вентилятор постійно працює при поломці реле або несправності датчика температури охолоджуючої рідини.

Ремонт вентиляторів, датчика, реле, запобіжників і додаткового резистора не передбачений. При поломці цих деталей їх слід замінити новими.

Зняття і заміна резистора вентилятора

Щоб зрозумілий, працюють вони чи ні, потрібно від їх двигунів від’єднати роз’єм, і до проводів через які подається напруга підключити лампу, аналогічно робимо і з датчиком, якщо обидві лампочки спалахують, то проблема в вентиляторах.

Щоб їх зняти потрібно, виконати наступні дії:

 • Відключаємо всі дроти
 • Знімаємо верхній патрубок
 • знімаємо бампер
 • Якщо є кондиціонер, відгинаємо трубки (робити це потрібно акуратно, так як вони можуть лопнути) або зливаємо фреон (залити назад буде коштувати не дешево) потім знімаємо радіатор кондиціонера.
 • На кожусі радіатора потрібно послабити гайки
 • Нахиляємо радіатор таким чином, щоб можна було витягти блок вентиляторів
 • Відкручуємо болти, які кріплять блок і витягаємо його

Після зняття рекомендується замінити відразу обидва на нові, так як є ймовірність того що пройде небагато часу і з ладу вийде другий елемент і всю роботу по заміні потрібно буде проводити повторно. Можна цю процедуру виконати знизу, але знадобляться спеціальне обладнання, і потрібно буде рухати двигун на десять сантиметрів назад, що є, дуже трудомісткі.

Якщо електродвигуни вентиляторів не запускаються при підключенні проводів від АКБ безпосередньо до клем живлення, необхідно замінити пристрої.

Для цього знадобиться набір гайкових ключів розміром від 10 до 17 мм і хрестова викрутка.

Перед початком робіт потрібно загнати машину на оглядову канаву або підйомник і знеструмити бортову мережу, знявши мінусову клему акумулятора.

Демонтаж вентиляторів виконується наступним чином:

 • Зняти захист картера і грязезащитний кожух.
 • Відкрутити саморізи і зняти товсту пластину в формі павука і пару жерстяних кришок, які знаходяться спереду під днищем авто.
 • Відкрутити кріплення поперечки рамки радіатора.
 • Послабити натяг і зняти ремінь гідропідсилювача керма і помпи.
 • Викрутити 4 болта, що утримують насос ГУР.
 • Засунути насос назад, вивісивши на шлангах.
 • Демонтувати ремінь приводу кондиціонера.
 • Відкрутити болт, що утримує зубчастий шків ГРМ.
 • Зняти шків і ремінь.
 • Відкрутити чотири гайки по кутах корпусу електровентиляторів і два болта, які фіксують його посередині.
 • Зняти вентиляторний блок з шпильок і витягнути вниз.

Цей спосіб напевно підходить для рестайлінгових моделей Niva Chevrolet. На машинах постарше доведеться знімати решітку радіатора і бампер, відкручувати кріплення і відводити вперед радіатори кондиціонера і охолодження. Після цього доступ до електровентилятором буде відкритий.

Під час демонтажу слід уважно запам’ятовувати порядок дії. Збірка проводиться в зворотній послідовності.

Перед початком робіт необхідно заїхати на оглядову яму і зняти клему з акумулятора. Для ремонту знадобляться гайкові ключі 10-13, викрутка і новий резистор. Деталь встановлена ​​в балці знизу під радіатором. Порядок зняття наступний:

 • Відкрутити болти кріплення і зняти захист картера разом з брудозахисним кожухом.
 • Демонтувати захисну планку резистора і викрутити деталь.

Збірка виконується у зворотній послідовності.

Причини по яким не працює вентилятор охолодження на Niva Chevrolet

Для підтримання оптимальної температури в двигуні в автомобілі встановлена ​​система охолодження. Одним з головних елементів у цій системі є вентилятори, завдяки яким через радіаторну серцевину в двигун відбувається подача потрібної кількості повітря. Якщо перестає працювати, вентилятор охолодження Niva Chevrolet перегрівається, так як починає збиратися зайве тепло.

Не срабатывает вентилятор охлаждения на шевроле нива

На відміну від класичних автомобілів в ньому встановлено два вентилятори, за рахунок чого функціонування систем в ній відбуваються набагато складніше. Якщо стрілка, яка показує температуру, знаходиться в червоній області, і система охолодження відмовляється працювати, разом з тим не включається вентилятор охолодження, то автомобіль потрібно якомога швидше доставити в автосервіс, або спробувати самостійно знайти причину несправності.

Вентилятори системи охолодження Niva Chevrolet служать для примусового обдування радіатора. Вони підвищують інтенсивність тепловідводу під час руху на низькій швидкості і є єдиним способом охолодити антифриз в пробці або «тягучці».

Електричні схеми автомобілів Niva Chevrolet, випущених до і після 2009 року відрізняються. В обох випадках запобіжники з плавкими вставками на 50 ампер, що захищають ланцюга харчування електровентиляторів, знаходяться в додатковому блоці. Він знаходиться за речовим ящиком з пасажирської сторони салону. На малюнку показано де знаходяться запобіжники вентиляторів.

При перевищенні допустимого струму вставка плавиться і ланцюг розмикається. Тому запобіжники. перше, що треба перевірити, якщо не працює електровентилятор охолодження. Працездатність деталі можна оцінити візуально або за допомогою омметра (мультиметра). Для цього доведеться попередньо витягти запобіжник з гнізда.

У додатковому блоці встановлені не тільки запобіжники. Там же розташовані три електромагнітних реле, які керують роботою електродвигунів системи охолодження. Їх ланцюга управління запитані від замка запалювання і виходів бортового контролера, а силовий струм надходить від АКБ через запобіжники.

 • На керуючі висновки подається напруга.
 • Струм проходить через котушку індуктивності, в результаті чого з’являється електромагнітне поле.
 • Сталеві контакти притягуються і замикаються.
 • Струм, що проходить через реле, пускає в хід електродвигун.

Як тільки керуюча напруга зникає, контакти розмикаються під впливом пружини і вентилятор зупиняється.

Перевірити працездатність реле можна трьома способами:

 • Заміна реле на свідомо робоче і протестувати роботу системи.
 • На заглушеному двигуні при включеному запалюванні відключити роз’єм датчика температури. Повинен бути чутний клац спрацьовування реле.
 • Демонтувати і продзвонити вихідні контакти мультиметром, подаючи напругу висновки індукційної котушки.

Блок управління отримує інформацію про температуру антифризу з термодатчика. Він являє собою резистор, опір якого змінюється зі зміною при нагріванні і охолодженні: від 1,3-1,8 кОм при 30 ℃ до 155-196 Ом при 90 ℃. Перевірити його працездатність можна за допомогою омметра і термометра. Для цього необхідно зняти деталь, занурити в воду і виміряти опір при різній температурі.

Датчик розташований на голівці двигуна в районі випускний магістралі системи охолодження. Відкрутити його можна торцевих або накидним ключем.

Всім відомо, що сучасні автомобілі мають в конструкції водяну систему охолодження двигуна, яка дозволяє у багато разів збільшити ресурс функціонування не тільки мотора, але і всього механізму в цілому. Chevrolet Niva також має в конструкції радіатор, які наповнений охолоджувальною рідиною.

Дана рідина циркулює по системі, тим самим охолоджуючи мотор автомобіля. Але температура двигуна перевищує 100 градусів, тож якщо не охолоджувати цю рідину, то незабаром вона перетвориться з охолоджувальної в нагріваючу. Саме для цього і є система охолодження радіатора, робота якої здійснюється за рахунок вентилятора.

Але так як Chevrolet Niva оснащена потужним 1,7-літровим двигуном, то для охолодження радіатора використовується два вентилятора. У даній статті ж розглянемо, за рахунок чого здійснюється робота цих пристроїв, а точніше, що є основним елементом включення цих пристосувань на позашляховику Niva Chevrolet.

Вентилятор охолодження харчується постійною напругою 12 В від акумуляторної батареї. Чи включаються вони при досягненні певної температури двома датчиками, які розміщені в двигуні. Отже, при досягненні першим датчиком температури в 99 градусів за Цельсієм, відбувається його спрацьовування, що зумовлює включення першого вентилятора.

Він має два положення швидкості обертання. великі і малі обороти обертання. Коли ж другий датчик досягає величини в 101 градус, то, відповідно, і включається другий пристосування. Таким чином, коротко здійснюється спрацьовування пристроїв охолодження двигуна ВАЗ 2121 Chevrolet. Але нас цікавить, яку роль в цьому процесі виконує таке маленьке пристрій, як реле, яких на Chevrolet Niva три.

Чи не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися «дідівським» способом. Беремо лампочку, яка послужить як «контрольки». Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до «» клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо «чирк» на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

Реле включення вентиляторів

Як правило, ми не звертаємо особливої ​​уваги на опалення або кондиціонер ВАЗ 2121 Chevrolet до тих пір, поки вони не перестають працювати. Ці системи дозволяють зберігати тепло в зимовий час і прохолоду влітку. Можливість управління опаленням і кондиціонуванням повітря є гарантією комфортного подорожі незалежно від пори року.

Незважаючи на те, що на перший погляд ці системи впливають виключно на Comfort водія і пасажирів в поїздці, виявляється, вони тісно пов’язані з системою розморожування і видаляють з неї пар. У разі несправності системи управління Нивою в умовах обмеженої видимості значно збільшить небезпеку руху.

В системі охолодження використовуються компресор, конденсатор, випарник і розширювальний клапан. Холодоагент стискується за допомогою компресора, що призводить до його переходу від рідкого до газоподібного стану, одночасно підвищуючи температуру. Нагрітий газ охолоджується до стану рідини і переходить до розширювального клапану.

Коли рідина проходить через розширювальний клапан, він знову переходить в газоподібний стан, де він охолоджується випарником. Потім повітродувка подає охолоджене повітря прямо в салон автомобіля через вентиляційні отвори. Кондиціювання ВАЗ 2121 також контролюється за допомогою панелі управління.

 • Діагностика системи від 500 руб.
 • Відкачування старого фреону від 1 100 руб.
 • Промивання радіатора від 1 100 руб.
 • Виявлення витоків від 560 руб.
 • Дезінфекція та чистка від 1 100 руб.
 • Закачка хладагента від 1 100 руб.

Бампер передній (зняття / установка). 1 500 руб.Бампер передній (ремонт). 2 000 руб.Бампер передній (забарвлення). 6 500 руб.Крило переднє праве (ремонт). 2 500 руб.Крило переднє праве (забарвлення). 6 500 руб.Стойка лобового скла права (забарвлення). 3 500 руб.Мойка а / м. 500 руб.

Бампер передній (заміна). 1 500 руб.Бампер передній (забарвлення). 6 500 руб.Крило переднє праве (заміна). 1 000 руб.Крило переднє праве (забарвлення). 6 000 руб.Кронштейн кріплення правого крила (ремонт). 2 000 руб.Кронштейн кріплення правого крила (забарвлення). 1 250 руб.Передняя панель (ремонт). 2 000 руб.Передняя панель (забарвлення). 1 250 руб.Передніе протитуманні фари (установка). 1 500 руб.Мойка а / м. 500 руб.

Конструктори ВАЗ 2121 Chevrolet застосували в системі охолодження здвоєний вентиляторний блок. Це трохи ускладнило схему підключення, зате різко підвищило ефективність обдування радіатора. Вентилятори наводяться в дію 12-вольтовими синхронними електродвигунами постійного струму з індуктором на основі постійних магнітів. Електромотори мають закриту нерозбірну конструкцію і не потребують обслуговування.

Потужність кожного електродвигуна. 110 Вт. Вентиляторний блок в зборі споживає 18 ампер.

Вентилятори по черзі включаються за допомогою електромагнітного реле, яким керує бортовий комп’ютер. Коли охолоджуюча рідина нагрівається понад 99 градусів, запускається електровентилятор, розташований ближче до воздухозаборнику двигуна. Температура включення другої крильчатки становить 101 градус. Схема підключення вентиляторів зображена нижче.

Система харчування вентиляторів включає три реле і резистор, який при необхідності забезпечує знижену швидкість обертання першого мотора. Живлення від акумулятора через запобіжники, які рятують проводку і АКБ в разі короткого замикання. Керуючі сигнали надходять з 29 і 68 виведення контролера двигуна.

Послідовне включення і виключення двигунів знижує навантаження на бортову електромережу. У більшості випадків нормалізувати температуру вдається тільки за рахунок першого вентилятора. Це особливо корисно при русі в нічний час, коли лампи фар і габаритних вогнів сильно навантажують генератор.

Можливість примусового включення вентиляторів може виявитися корисною при русі по бездоріжжю або в умовах міських «пробок». Однак конструктори Chevrolet Niva не забезпечити машину цією функцією. Її можна реалізувати самостійно або на СТО. Необхідно підключити дублюючі реле паралельно контактам включення і живити їх від кнопки, встановленої в салоні авто.

Корисно обладнати Chevrolet Niva і вимикачем, який примусово відключає електродвигуни вентиляторів. Це дозволить вберегти їх лопаті при форсуванні водних перешкод вбрід.

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна.

Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою.

Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні.

Технічні параметри Chevrolet Niva (2123) 1.7 / Chevrolet Niva (2123) в кузові 5 дв. позашляховик з двигуном 80 к.с, 5МКПП, що випускалися c 2002 р 2009 р.

Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження

Популярний на території нашої країни позашляховик Chevrolet Niva обладнаний високоякісною системою охолодження, що дозволяє постійно підтримувати оптимальний тепловий режим двигуна. Особлива роль в цьому вузлі належить двом вентиляторів, які забезпечують подачу потрібного потоку повітря через радіаторну серцевину.

Якщо на Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження, від двигуна перестане відводитися зайве тепло, що призведе до перегріву двигуна. Так як на цій моделі автомобіля число вентиляторів охолодження збільшено, електрична схема їх функціонування стала набагато складніше, ніж в класичних легкових авто.

Чому не працює вентилятор охолодження?

Якщо на Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження, в першу чергу, потрібно перевірити стан запобіжників, що відповідають за роботу вузла. Запобіжники знаходяться в монтажному блоці під передньою панеллю, в районі ніг переднього пасажира. На цьому авто знаходиться два запобіжники, що захищають електричну ланцюг електродвигуна вентиляторів.

НЕКОРРЕКТНАЯ РАБОТА ВЕНТИЛЯТОРА ШЕВРОЛЕ НИВА

В монтажному блоці знаходиться три реле, що відповідають за підключення лівого вентилятора на великій швидкості і правого. на низькій і високій швидкості обертання. Додаткове реле спрацьовує в разі подачі сигналу з клеми номер 46 контролера ЕСУД на клему номер 86. У даному випадку напруга на клеми двигуна вентилятора проходить через резистор.

Якщо цей резистор перегорів або з ладу вийшло реле, вентилятор охолодження на Chevrolet Niva перестане включатися на малій швидкості. Спрацьовування реле правого вентилятора відбувається після надходження сигналу з клеми номер шість на клему номер 86. Це дозволяє перейти на високу швидкість обертання вентилятора.

Якщо керуючий сигнал відсутній, можна говорити про що вийшов з ладу реле. При цьому на Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження з правого боку. Важливо пам’ятати, що той же керуючий сигнал відповідає за включення в роботу лівого вентилятора. При цьому між клемами 85 і 86 відбувається процес перемички. Однак харчування електродвигуна вентилятора, встановленого зліва, здійснюється через окремий запобіжник.

Вентилятори охолодження на Chevrolet Niva не включаються і при поломці датчика, що визначає температуру охолоджуючої рідини. За даними цього датчика система розуміє, наскільки піднялася або знизилася температура охолоджуючої рідини. При цьому контролер визначає, включати або вимикати вентилятори.

Буває так, що вентилятори не включаються через деформації пластмасових кожухів деталей. Таке може статися при дуже високій температурі в моторному відсіку. В даному випадку лопаті вентилятора будуть задітися за кожух, що призведе до перегріву і розплавлення кінчиків. При зупинці вентиляторів лопаті просто приварити до кожуха і при наступному включенні не зможуть працювати.

Як працюють вентилятори охолодження Niva Chevrolet і через які запобіжники і реле підключаються?

Автоелектрики рекомендують починати перевірку з електродвигунів цих вентиляторів. Щоб їх зняти потрібно, виконати наступні дії: Відключаємо всі дроти Знімаємо верхній патрубок Знімаємо бампер Якщо є кондиціонер, відгинаємо трубки робити це потрібно не включається вентилятор радіатора Chevrolet Niva, так як вони можуть лопнути або зливаємо фреон залити назад буде коштувати не дешево потім знімаємо радіатор кондиціонера.

На кожусі радіатора потрібно послабити гайки Нахиляємо радіатор таким чином, щоб можна було витягти блок вентиляторів Відкручуємо болти, які кріплять блок не включається вентилятор радіатора Chevrolet Niva витягаємо його Після зняття рекомендується замінити відразу обидва на нові, так як є ймовірність того що пройде небагато часу і з ладу вийде другий елемент і всю роботу по заміні потрібно буде проводити повторно.

Так як саме за його даними про температуру антифризу, залежить рішення контролера про включення або невключення вентиляторів. Через підвищену температуру всередині моторного відсіку бувають випадки деформації пластмасових кожухів вентиляторів, а при їх включенні, обертові лопаті вентиляторів зачіпають за кожух.

В результаті чого, відбувається розігрів кінчиків лопатей до температури їх плавлення.

Коли вентилятори відключаються, лопаті приварюються до кожуха і при подальшому їх включенні вони працювати не. Можлива ще одна проблема, пов’язана з початком роботи не включається вентилятор радіатора Chevrolet Niva відразу після включення запалення, коли антифриз в системі охолодження двигуна ще холодний. Відбувається це з таких причин: Не оминула ця проблема стороною і відому модель ВАЗ Однією з головних причин поломок нерідко називають збої при роботі автоматичного управління скорочено САУО.

Щоб точно визначити природу возникно На заглушеному двигуні при включеному запалюванні відключити роз’єм датчика температури. Повинен бути чутний клац спрацьовування реле.

Демонтувати і продзвонити вихідні контакти мультиметром, подаючи напругу висновки індукційної котушки.

Датчик включення Блок управління отримує інформацію про температуру антифризу з термодатчика.

Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження

1 Причини несправності 2 Перевірка і зняття Вентиляторів Причини несправності Перше на що слід звернути увагу при непрацюючій системі, на те, в якому стан знаходяться запобіжники, які розташовані під передньою панеллю, з боку пасажира, в спеціальному монтажному блоці. При поїзді на дачу зупинився ненадовго, потім заводжу машину, БК кричить, що перегрів, на БК. гр, відкрив капот, постояв, включив піч на всю і доїхав.

На наступний день ранок, спеки немає не включаються вентилятори охолодження Niva Chevrolet, проїхав 2 км, температура гр, вентилятори мовчать, заглушив двигун, поповзла вгору до гр, бк мовчав. Відразу скажу що БК у мене з салону, опція регулювання вентиляторів відключена, знав би про це ні за що не взяв. У цьому не включаються вентилятори охолодження Niva Chevrolet блоці, розташовано три реле, які відповідають за включення правого вентилятора на малій і великій швидкості обертання і включення лівого вентилятора на великій швидкості обертання.

В цьому випадку, напруга на клеми електродвигуна вентилятора буде подаватися через резистор.

При перегорання резистора або виходу з ладу цього реле, мала швидкість включення вентилятора працювати не. Примусове включення вентиляторів охолодження на Niva Chevrolet Якщо ви подивилися це відео то непитайтесь писати свої тупі коменти я завантажив його не для.

Як вірно виставити запалювання на Niva 92 Niva ВАЗ регулювання запалювання Установка моменту запалювання Загальні Відомості Мітки для установки моменту запалювання 1. символ.

Chevrolet Niva: Це дозволить забезпечити своєчасну чистку пального від домішок, Конде Всім привіт! Ставте лайки, підписуйтесь на канал і розповідайте Друзям. Автоелектрики рекомендують починати перевірку не включаються вентилятори охолодження Niva Chevrolet електродвигунів цих вентиляторів.

Це можна зробити таким чином. Слід від’єднати роз’єми від електродвигунів і подати напругу живлення на них безпосередньо з акумулятора.

Якщо вони працюють, перевірку піддаються на температурні датчики. На що ще варто звернути увагу Далі слід перевірити надходження напруги харчування до роз’ємів електродвигунів. Відкрутити чотири гайки по кутах корпусу електровентиляторів і два болта, які фіксують його посередині.

Зняти вентиляторний блок з шпильок і витягнути. Тому їх потрібно витягувати поступово. Спочатку опускається ліва сторона, потім блок зміщується вліво, піднімаючи правий край, щоб кожух став вертикально.

Цей спосіб напевно підходить для рестайлінгових моделей Niva Chevrolet. На машинах постарше доведеться знімати решітку радіатора і бампер, відкручувати кріплення і відводити вперед радіатори кондиціонера і охолодження.

Chevrolet Niva не включається вентилятор

У чому може бути справа? Реле яке або штекер, або датчик?

І де там цей датчик включення вентиляторів? Імпульси для включення вентиляторів надходять від двох температурних датчиків. Їх в системі два, а не включається вентилятор радіатора Chevrolet Niva вони на двигуні. Спрацьовують вони при досягненні різних температур. Один з них включається при досягненні температури 99 градусів і включає перший вентилятор, а другий включається при температурі градус.

Не працюють вентилятори охолодження на Niva Chevrolet

Демонтувати захисну планку резистора і викрутити деталь. Збірка виконується в зворотній послідовності. Електрика Навігація по публікаціям.

як працюють вентилятори на Niva Chevrolet

Рекомендуємо подивитися відео, в якому показано, де розташований і як перевірити датчик: Можливі несправності і їх причини 1. Не спрацьовують обидва вентилятори.

Можливий вихід з ладу електродвигунів, збій роботи датчика температури або обрив проводів живлення, що йдуть від АКБ або замка запалювання. Чи не працює другий вентилятор.

Також можливий обрив проводу живлення. Не включається лівий вентилятор. Чи включаються тільки два вентилятори одночасно. Таке відбувається при обриві додаткового резистора в ланцюзі першого електромотора. Вентилятор не вимикається.

Chevrolet Niva не включається вентилятор

Chevrolet Niva (2009). Чи не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися «дідівським» способом. Беремо лампочку, яка послужить як «контрольки». Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до «» клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо «чирк» на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

Переконатися, що вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу і не працює, досить просто. Для цього необхідно запустити мотор автомобіля і дати деякий час йому попрацювати на холостому ходу. Коли на приладовій панелі буде видно, що температура охолоджуючої рідини підходить до критичної зоні, датчик повідомить про це вентилятору радіатора, щоб той включився в роботу. У цей момент водій почує додатковий шум з-під капота, а відкривши його, побачить, що близько радіатора крутиться крильчатка вентилятора. Якщо температура охолоджуючої рідини дійшла до критичної позначки, а вентилятор охолодження радіатора не думає включатися, потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Можна виділити наступні основні причини, через які вентилятор охолодження радіатора не працює:

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна. Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою. Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена. Щоб переконатися в наявності даної проблеми потрібно «продзвонити» дроти і перевірити запобіжники. Якщо вентилятор охолодження радіатора не включається, виявити причину несправності досить просто, достатньо виконати описані вище перевірки.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Якщо вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу, краще відразу розібратися в чому причина і усунути несправність. Але проблема може виникнути раптово, і водій повинен знати основні правила, як рухатися на автомобілі з відключеним вентилятором, щоб не стався перегрів двигуна:

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні. Не забувайте, що якщо охолоджуюча рідина перегрівається, краще зупинитися і почекати деякий час, щоб вона охолола, ніж продовжувати рух на автомобілі з ризиком перегріву двигуна.