Не включається вентилятор Chevrolet Niva

Table of Contents

Датчик увімкнення вентилятора Niva інжектор де знаходиться

Конструкція блоку вентиляторів може відрізнятися в залежності від модифікації.в. автомобіля.

Зняти електровентилятор можна двома способами: зі зняттям радіатора і без зняття радіатора. Нижче показаний спосіб без його повного зняття. (якщо вам зручніше зняти – див. тут).

Роз’єднуємо роз’єми проводів, що живлять електровентилятори. (Ця робота виконується з моторного відсіку на дотик, але для наочності операція показана знизу при знятих брудозахисних щитках.)

Відвертаємо болти кріплення радіатора (див. тут)

та виймаємо вентилятори з моторного відсіку.

Кожух електровентиляторів спирається на поперечину кузова через гумові втулки.

Для заміни електродвигуна вентилятора.

і знімаємо електродвигун із крильчаткою.

Шлицевою викруткою піднімаємо запірний елемент стопорної шайби, зрушуємо та знімаємо шайбу. другий варіант кріплення

і знімаємо крильчатку з валу електродвигуна. інший варіант крильчатки

Зверніть увагу на западини в ступиці крильчатки, в які при встановленні повинен увійти штифт вала електродвигуна.

Встановлюємо електровентилятор у зворотній послідовності.

Який вентилятор включається першим на Chevrolet Niva

Іноді трапляється оказія Показометр температури на панелі приладів вашої Niva Chevrolet вже в червоній зоні, а вентилятор охолодження і не думає включатися що б хоч якось вплинути на ситуацію. Причин тому кілька починаючи від виходу з ладу реле або датчика температури охолоджуючої рідини і закінчуючи виходом з ладу самого вентилятора. Щоб не панікувати і не думати про глобальний та дорогий ремонт, потрібно точно визначити причину цієї поломки. Для цього нам і потрібна схема підключення електровентиляторів системи охолодження, до речі, ось і вона:

Як видно на схемі вентиляторів у нас два, а реле цілих три. Де ж розташовані ці реле і яке за який вентилятор відповідає? У цьому фото знайдеться відповідь на ваше запитання:

Власне тепер залишається перевірити прихід 12 вольт на ті чи інші ланцюги згідно зі схемою та знайти винуватця непрацюючого вентилятора охолодження, що зробити без схеми під рукою набагато складніше!

Ось до речі ще одна наочна схема їхнього включення:

До речі, деякі небайдужі до звуків вентиляторів охолодження допрацьовують схему їх підключення, але це вже зовсім інша історія.

Вентилятори системи охолодження Niva Chevrolet служать для примусового обдування радіатора. Вони підвищують інтенсивність тепловідведення під час руху на низькій швидкості та є єдиним способом охолодити антифриз у пробці або тягучці.

Перш ніж приступати до діагностики, потрібно розібратися в тому, як працюють електродвигуни вентиляторів. Для цього потрібно вивчити відповідну електричну схему:

Як видно із схеми, керування вентиляторами на Niva Chevrolet відбувається за допомогою двох виходів ЕБУ:

Є окремий вихід 75 піна включає правий вентилятор на постійне обертання при включенні кондиціонера.

Ми вже згадували в одній із статей про алгоритм роботи вентиляторів, але нагадаємо ще раз:

при досягненні температури 99 градусів, включається правий вентилятор через резистор на малій швидкості. Якщо температура продовжує зростати і досягає 100-101 градусів, то включаються два вентилятори. Вони працюють доти, доки температура не впаде до 93 градусів.

З 2017 року за новою схемою управління вентиляторами: спочатку включаються обидва вентилятори послідовно в півсили без резистора, а потім обидва на повну силу безпосередньо. Схема актуальна і для Niva Travel.

Якщо у вас нічого подібного не відбувається, то має бути несправність. Але слід врахувати, що довіряти показанням покажчика температури на панелі приладів ВАЗ 2121 не слід. Найчастіше цей прилад показує помилкові дані, причому завищені. Найточнішими приладами в даному випадку будуть діагностичне обладнання або бортовий комп’ютер.

Не працює вентилятор на Niva Chevrolet або постійно працює

Вигідний тепловий режим двигуна позашляховика Chevrolet Niva підтримує система охолодження, в якій чимало важливу роль відіграють два справні вентилятори, що забезпечують необхідний потік повітря через серцевину радіатора. У разі виходу з ладу вентиляторів система охолодження не справляється з відведенням зайвого тепла від двигуна, і він починає перегріватися. У зв’язку з тим, що кількість вентиляторів на автомобілі Chevrolet Niva збільшено вдвічі, електрична схема їх включення стала складнішою, ніж на звичайних легкових автомобілях.

Якщо стрілка вказівника температури знаходиться поблизу червоної частини його шкали, а вентилятори системи охолодження двигуна не вмикаються, то доведеться зупинитись і починати пошук цієї несправності. Для цього знадобиться зняти кришку додаткового монтажного блоку, що знаходиться під передньою панеллю (нижче за бардачок) в районі розташування ніг переднього пасажира. Запобіжників, що захищають електричні ланцюги електродвигунів вентиляторів, два. При перегоранні запобіжника правого електродвигуна, що захищає ланцюг, не включатимуться обидва вентилятори, а при перегоранні другого не включатимуться тільки лівий вентилятор.

У цьому ж блоці розташовано три реле, які відповідають за включення правого вентилятора на малій та великій швидкості обертання та включення лівого вентилятора на великій швидкості обертання. Додаткове реле має спрацьовувати при подачі на її клему 6 керуючого сигналу з клеми 6 електронного блоку управління (контролера ЕСУД). У цьому випадку напруга на клеми електродвигуна вентилятора буде подаватися через резистор. При перегоранні резистора або виходу з ладу цього реле мала швидкість включення вентилятора працювати не буде.

Реле включення правого вентилятора спрацьовує при надходженні сигналу керуючого на його клему 6 з клеми електронного блоку управління (контролера ЕСУД). В цьому випадку вентилятор повинен почати працювати на великій швидкості обертання. Якщо немає керуючого сигналу або вийшло з ладу це реле, правий вентилятор не включатиметься. Цей же керуючий сигнал включає в роботу лівий вентилятор, так як між клемами 6 і 5 правого і лівого реле включення вентиляторів стоїть перемичка. Але живлення на електродвигун лівого вентилятора йде через запобіжник.

Також не включатимуться обидва вентилятори при виході з ладу датчика температури охолоджуючої рідини (ДТОЖ). Оскільки саме за його даними про температуру антифризу, залежить рішення контролера про включення або не включення вентиляторів.

Через підвищену температуру всередині моторного відсіку бувають випадки деформації пластмасових кожухів вентиляторів, а при їх включенні, лопаті вентиляторів, що обертаються, зачіпають за кожух. Внаслідок чого відбувається розігрів кінчиків лопатей до температури їх плавлення. Коли вентилятори відключаються, лопаті приварюються до кожуха і при подальшому їх включенні вони не працюватимуть.

READ  Який карбюратор краще покласти на Niva

Можлива ще одна проблема, пов’язана з початком роботи вентиляторів одразу після включення запалювання, коли антифриз у системі охолодження двигуна ще холодний. Відбувається це з таких причин:

Причини, з яких не працює вентилятор охолодження на Niva Chevrolet

Для утримання оптимальної температури в двигуні в автомобілі встановлено систему охолодження. Одним із головних елементів у цій системі є вентилятори, завдяки яким через радіаторну серцевину у двигун відбувається подача потрібної кількості повітря. Якщо перестає працювати, вентилятор охолодження Niva Chevrolet перегрівається, тому що починає збиратися зайве тепло. На відміну від класичних автомобілів, у ньому встановлено два вентилятори, за рахунок чого функціонування систем у ній відбуваються набагато складніше. Якщо стрілка, яка показує температуру, знаходиться в червоній області, і система охолодження відмовляється працювати, водночас не включається вентилятор охолодження, то автомобіль потрібно якнайшвидше доставити в автосервіс, або спробувати самостійно знайти причину несправності.

Причини несправності

Перше, на що слід звернути увагу при непрацюючій системі, на те, в якому стані знаходяться запобіжники, які розташовані під передньою панеллю, з боку пасажира, у спеціальному монтажному блоці. За роботу охолодження відповідає пара запобіжників, якщо виходить з ладу правий, то обидва вентилятори перестають працювати, а якщо лівий запобіжник перегорає, то один елемент може продовжувати свою роботу.

Крім цього в монтажному блоці є три реле, які відповідають за роботу вентиляторів на різних швидкостях. І якщо реле відповідає за роботу на малих швидкостях перегорає, то система охолодження правильно працює тільки на великій швидкості, а на малій швидкості двигун починає грітися. Живлення на реле подається через спеціальний запобіжник, який може вийти з ладу, що спровокує вихід з ладу системи.

Вихід з ладу температурних датчиків також впливає на правильну роботу охолодження. Вони розташовані на двигуні. Спрацьовують вони тоді, коли досягається потрібна температура, один при досягненні 90 градусів, а другий при досягненні 101 градуса. Перевірку рекомендується починати проводити саме з них, робиться це так, від’єднується роз’єм від електродвигуна, і живлення на них подається безпосередньо через АКБ, якщо електродвигун працює, то причина в датчиках.

Якщо після перевірки всі, запобіжники, реле та датчик у порядки, слід звернути увагу на вентилятори.

Перевірка та зняття Вентиляторів

Щоб зрозуміли, працюють вони чи ні, потрібно від їх двигунів від’єднати роз’єм, і до проводів через які подається напруга підключити лампу, аналогічно робимо і з датчиком, якщо обидві лампочки спалахують, то проблема у вентиляторах.

Щоб їх зняти потрібно, зробити наступні дії:

 • Відключаємо всі дроти
 • Знімаємо верхній патрубок
 • Знімаємо бампер
 • Якщо є кондиціонер, відгинаємо трубки (робити це потрібно акуратно, тому що вони можуть луснути) або зливаємо фреон (залити назад буде коштувати недешево), потім знімаємо радіатор кондиціонера.
 • На кожусі радіатора необхідно послабити гайки
 • Нахиляємо радіатор таким чином, щоб можна було витягти блок вентиляторів
 • Відкручуємо болти, які кріплять блок і виймаємо його

Після зняття рекомендується замінити відразу обидва на нові, тому що є ймовірність того, що пройде трохи часу і з ладу вийде другий елемент і всю роботу по заміні потрібно буде проводити повторно. Можна цю процедуру зробити знизу, але знадобляться спеціальне обладнання, і потрібно буде рухати двигун на десять сантиметрів тому, що є дуже трудомістким.

Можливі несправності та їх причини

1.Не спрацьовують обидва вентилятори. Можливий вихід з ладу електродвигунів, збій роботи датчика температури або обрив проводів живлення, що йдуть від АКБ або замку запалювання.

Не працює другий вентилятор. Причини: несправність датчика, відмова запобіжника або електромагнітного реле. Також можливий обрив дроту живлення.

Не вмикається лівий вентилятор. Причини: несправність силового резистора або термодатчика, перегорів запобіжник або реле. Також можливий обрив дроту живлення.

Включаються лише два вентилятори одночасно. Таке відбувається при обриві додаткового резистора в ланцюзі першого електродвигуна.

Вентилятор не вимикається. Зазвичай вентилятор постійно працює при поломці реле або несправності датчика температури рідини, що охолоджує.

Ремонт вентиляторів, датчика, реле, запобіжників та додаткового резистора не передбачено. При поломці цих деталей їх слід замінити на нові.

Усунення несправностей своїми руками

Якщо не включається вентилятор охолодження Шеві Niva, то за наявності хоча б невеликого досвіду можна спробувати самостійно усунути несправність. Основна перевага ремонту без залучення сторонніх фахівців. економія грошей та часу. Також під час виконання робіт можуть бути перевірені інші елементи та пристрої, що знаходяться у місці розташування печі.

Недоліки самостійного ремонту можуть полягати в припущенні серйозних помилок, які спричинять вихід з ладу не тільки виробів, що ремонтуються, а й супутніх деталей. У деяких випадках заміна деталей може закінчитися коротким замиканням та займанням автомобіля.

Якщо, незважаючи на всі можливі мінуси, прийнято рішення зайнятися ремонтом Chevrolet Niva самостійно, то наведені нижче рекомендації дозволять мінімізувати ризики та можливу шкоду від непрофесійного втручання в електричну систему машини.

Покрокова інструкція

Якщо вентилятор печі не вмикається, то спочатку варто перевірити запобіжник, який відповідає за безпеку контуру проведення цього споживача електроенергії. Монтажний блок реле та запобіжників Chevrolet Niva знаходиться під рульовою колонкою. Щоб дістатися до нього, потрібно відкрутити шурупи і зняти кришку, потягнувши її на себе.

Розташування запобіжників усередині блоку може суттєво відрізнятися залежно від моделі автомобіля, але як у старих, так і рестайлінгових моделях, за обігрівач печі відповідає захисний пристрій, що знаходиться в осередку F18. Спрацьовувати такий виріб має при силі струму понад 25 Ампер. Перевірити працездатність запобіжника можна тестером чи мультиметром.

Увага! При встановленні електродвигуна вентилятора підвищеної потужності (25А) стандартний запобіжник змінюють на виріб зі струмом спрацьовування 30 Ампер.

Якщо запобіжник перебуває у справному стані, можливо, несправність вентилятора пічки викликана електродвигуном, що вийшов з ладу. Щоб переконатися, що ця деталь насправді згоріла, потрібно виконати її демонтаж.

Ця робота виконується в такій послідовності:

 • Зняти бардачок. Для виконання цієї операції потрібно відкрутити кілька саморізів, зняти обмежувачі кришки та бічний кожух.
 • Відкрутити самонарізи кріплення електродвигуна.
 • Від’єднати дроти.
 • Відкрити капот і зробити зняття склоочисників і панелі, що знаходиться під ними.
 • Видалити салонний фільтр.
 • Відкрутити чотири гайки, що утримують короб повітропроводу.
 • Зняти двигун із боку салону двигуна.

Перевірити електромотор можна за допомогою мультиметра, а також підключивши безпосередньо до джерела струму, напругою 12 В. Якщо двигун несправний, його необхідно замінити новим оригінальним виробом або його повним аналогом. В іншому випадку рекомендується змастити підшипник і зробити складання системи опалення салону у зворотному знятті порядку.

Увага! При значному забрудненні салонного фільтра його також потрібно змінити.

Якщо електродвигун вентилятора обігрівача постійно працює на максимальній швидкості, то швидше за все несправний додатковий резистор. Як правило, ремонту ця деталь не підлягає і потрібно використовувати новий виріб для того, щоб можна було вибрати режим роботи печі. Для заміни цієї деталі також потрібно виконати демонтаж бардачку вищеописаним способом.

Кода ця деталь буде видалена, робота із заміни резистора виконується в такій послідовності:

 • Зняти контактну колодку дротів.
 • Відкрутити гвинт кріплення резистора.
 • Зняти додатковий опір.
 • Встановити та підключити новий виріб.
 • Підключити дроти.
 • Встановити бардачок.

Увага! Перш ніж замінити додатковий резистор, рекомендується перевірити його працездатність за допомогою мультиметра.

READ  Renault Logan глухне на ходу

Іноді причина несправності вентилятора. зламаний перемикач режимів роботи електродвигуна. Робота з усунення цієї проблеми аналогічна вищеописаним діям. Якщо не виявлено обрив проводів, цю деталь знімають, після чого перевіряють за допомогою мультиметра. Навіть за відсутності замкненого ланцюга в одному з режимів деталь рекомендується замінити.

Від якості запчастин буде залежати тривалість роботи електродвигуна або інших вузлів, тому бажано користуватися тільки перевіреними торговими точками або замовляти деталі безпосередньо у виробника.

Причини, з яких не працює вентилятор охолодження на Niva Chevrolet

Для утримання оптимальної температури в двигуні в автомобілі встановлено систему охолодження. Одним із головних елементів у цій системі є вентилятори, завдяки яким через радіаторну серцевину у двигун відбувається подача потрібної кількості повітря. Якщо перестає працювати, вентилятор охолодження Niva Chevrolet перегрівається, тому що починає збиратися зайве тепло. На відміну від класичних автомобілів, у ньому встановлено два вентилятори, за рахунок чого функціонування систем у ній відбуваються набагато складніше. Якщо стрілка, яка показує температуру, знаходиться в червоній області, і система охолодження відмовляється працювати, водночас не включається вентилятор охолодження, то автомобіль потрібно якнайшвидше доставити в автосервіс, або спробувати самостійно знайти причину несправності.

Учасники онлайн

Отже, при підвищенні температури в двигуні датчик спрацьовує і подає імпульс в ланцюг управління. У свою чергу, в ланцюзі наводиться напруга, яка надходить не реле, а воно і включає безпосередній пристрій охолодження.

Реле. це змінна деталь, яка при виході з ладу потребує заміни, але не ремонту. Деякі умільці намагаються полагодити їх, але немає потреби в цьому, тому що один виріб коштує від 50 до 80 залежно від виробника.

включається, вентилятор, chevrolet, niva

Оголошення на ПН.РУ. Авто

Для Chevrolet ВАЗ 2121 рекомендується використовувати реле виробництва Росії. Вони є оптимальним рішенням для автомобілів сімейства ВАЗ.

Де ж стоять реле вентиляторів на Niva Chevrolet? Щоб відповісти на це питання, варто зазначити, що пристрої охолодження на Niva Chevrolet два, тому за роботу кожного відповідає відповідне реле.

Отже, виявивши несправність роботи системи охолодження автомобіля, варто звернути увагу на придатність реле. Але насамперед їх необхідно витягти з місця встановлення. Для цього необхідно відкрити праві передні двері Шевика і заглянути з-під низу на торпеду. Саме там, під кришкою монтажного блоку і розташовуються реле управління вентилятором та бензонасосом, а також запобіжники цих пристроїв.

На фото нижче можна поспостерігати, де знаходяться релюшки управління: Щоб витягти пристрій із посадкового місця, необхідно витягнути його зі встановленого гнізда.

Для цього однією рукою охопіть виріб і потягніть. Після його вилучення не поспішайте купувати нову релюху, тому що проблема може полягати і в іншому.

Для цього варто перевірити його працездатність. На позначці 99 почув клацання реле це додаткове реле але якщо вентилятор правий відключений, вона гріється далі. Ось уже або, клацнули реле і заробив лівий вентилятор на всю котушку. Остудив до 95 і вимкнувся. Ось і весь порядок роботи із практичною перевіркою. І відразу стало зрозумілим призначення резистора в ланцюги включення правого вентилятора через додаткове реле.

Я стояв на місці імітуючи пробку, і один вентилятор правий. в полегшеному режимі через резистор справлявся із завданням охолодження.

Примусове включення вентиляторів охолодження на Niva Chevrolet

Що часто буває у місті. А якщо в гівно заліземо або мало чого, нагріємо більше. тут включається 6 контакт контролера і обидва карлсони на всю котушку.

Так що глюк мою машинку пройшов. Ну а те, що температурні режими не збігаються з розумною книгою П.

Плюси Чудова ергономіка. Прийнятна розгінна динаміка. Хороші гальма. Чудова керованість на всіх швидкостях. Невелика ціна. Мінуси Шумна робота зчеплення. Мотоцикл вироблявся тільки для європейського та…

Чи надійна ваша Шнива?

Не включається вентилятор радіатора. Chevrolet Aveo, ДУЖЕ ПРОСТО РІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ !

Для цього необхідно відкрити праві передні двері Шевика і заглянути з-під низу на торпеду. Після його вилучення не поспішайте купувати нову релюху, тому що проблема може полягати і в іншому.

Нива Шевроле не спрацьовує вентилятор радіатора

Підкажіть де в моїй машині перебувати термодатчик включення вентилятора на радіаторі. Mersilon, вентилятор включає ЕБУ

Для цього потрібно подати безпосередньо до них живлення від акумулятора. При відмові вентилятора включитися, його доведеться зняти з місця встановлення та шукати несправність у ньому самому.

У свою чергу, контакти: Поміняти місцями релюшки за умови, що один з вентиляторів працює.

Деякі умільці намагаються полагодити їх, але немає потреби в цьому, тому що один виріб коштує від 50 до 80 залежно від виробника. Для Chevrolet ВАЗ 2121 рекомендується використовувати реле виробництва Росії. Вони є оптимальним рішенням для автомобілів сімейства ВАЗ.

Де ж стоять реле вентиляторів на Niva Chevrolet? Щоб відповісти на це питання, варто зазначити, що пристрої охолодження на Niva Chevrolet два, тому за роботу кожного відповідає відповідне реле.

Отже, виявивши несправність роботи системи охолодження автомобіля, варто звернути увагу на придатність реле.

Але насамперед їх необхідно витягти з місця встановлення. Для цього необхідно відкрити праві передні двері Шевика і заглянути з-під низу на торпеду.

Теги: датчик температури ож, вентилятор з

Саме там, під кришкою монтажного блоку і розташовуються реле управління вентилятором та бензонасосом, а також запобіжники цих пристроїв.

На фото нижче можна поспостерігати, де знаходяться релюшки управління: Щоб витягти пристрій із посадкового місця, необхідно витягнути його зі встановленого гнізда. Для цього однією рукою охопіть виріб і потягніть. Після його вилучення не поспішайте купувати нову релюху, тому що проблема може полягати і в іншому.

Шевроле нива, не працює вентилятор радіатора охолодження

Для цього варто перевірити його працездатність. Перевірка працездатності реле і заміна пристрою Існує два способи перевірки: Поміняти місцями релюшки, за умови, що один з вентиляторів працює. При цьому повинен спрацювати вентилятор, якщо ні, то причину несправності варто знайти в іншому місці. Щоб замінити пристрій, необхідно після перевірки включити справний виріб бажано новий. Щоб його встановити, необхідно просто перевірити правильність розташування контактів, і в такому положенні встромити в приймальні гнізда.

На деяких моделях автомобілів Niva Chevrolet передбачена металева пластина-фіксатор. Фіксується вона саморізом, щоб уникнути випадання виробу при деренченні торпеди. Підсумовуючи, варто зазначити, що найчастіше виходить з ладу не сам пристрій, а запобіжники, що оберігають ланцюг управління від підвищення струму навантаження.

Саме тому рекомендується здійснювати перевірку запобіжників, а потім уже й реле, але це інша історія. Вам все ще здається, що діагностика авто це складно?

Поради для автомобілістів

Якщо ви читаєте ці рядки, значить у вас є інтерес зробити щось самому в машині і реально заощадити, тому що вам вже знайомо що: Знаходиться він у просторі підкапотному авто в монтажному блоці, який розташований біля акумулятора. Також треба перевірити і запобіжник F19 червоного кольору.

Розташований він у монтажному блоці, що знаходиться в салоні біля ніг водія. Дізнатися, де ці запобіжники, допоможе схема на кришці блоку.

Опис схеми вентиляторів ВАЗ 2121.

У заводській схемі вентилятори підключаються паралельно один до одного, а включення здійснюється автоматично через два реле. Автоматичне включення залежить від типу двигуна. На карбюраторному двигуні включення здійснюється датчиком, встановленим на радіаторі. Температура в цьому випадку залежить від температури спрацьовування датчика, вказаної на корпусі. На інжекторному двигуні включення вентиляторів здійснює блок управління двигуном при досягненні температури, записаної в програмі управління.

READ  Заміна олії у варіаторі x-trail t32

Причини чому не спрацьовують вентилятори охолодження Chevrolet Niva

На Chevrolet Niva не працює вентилятор охолодження. розглянемо деякі причини, чому так могло статися.

На працездатність вентиляторів охолодження могли вплинути різні фактори:

 • згорів запобіжник;
 • проблема із датчиком включення вентилятора;
 • обірвалася обмотка двигуна;
 • вентилятор заклинило;
 • окислилися з’єднання, що призвело до відсутності подачі напруги на вентилятори;
 • реле знаходиться у технічно несправному стані;
 • проблема з датчиком температури антифризу.

Що робити, якщо не працює вентилятор пічки ВАЗ 2121 Chevrolet: причини та усунення несправностей

Вентилятор системи обігріву салону автомобіля Niva Chevrolet. найважливіший вузол автомобіля. Навіть за наявності справного радіатора пічка обігрівача не працюватиме належним чином, якщо немає руху повітря. Коли не працює вентилятор пічки Niva Chevrolet, причину поломки слід шукати не тільки в електродвигуні, а й у комутаційних пристроях електропроводки. У цій статті буде детально розібрано основні ознаки несправності цього типу, а також способи їх усунення.

Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження

Популярний на території нашої країни позашляховик Chevrolet Niva обладнаний високоякісною системою охолодження, що дозволяє постійно підтримувати оптимальний тепловий режим двигуна. Особлива роль цьому вузлі належить двом вентиляторам, які забезпечують подачу необхідного потоку повітря через радіаторну серцевину.

Якщо на Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження, від двигуна перестане відводитися зайве тепло, що призведе до перегріву двигуна. Так як на цій моделі автомобіля число вентиляторів охолодження збільшено, електрична схема їх функціонування стала набагато складнішою, ніж у класичних легкових авто.

Чому не працює вентилятор охолодження?

Якщо на Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження, насамперед потрібно перевірити стан запобіжників, які відповідають за роботу вузла. Запобіжники знаходяться в монтажному блоці під передньою панеллю, в районі ніг переднього пасажира. На цьому авто знаходиться два запобіжники, що захищають електричний ланцюг електродвигуна вентиляторів.

У монтажному блоці знаходиться три реле, що відповідають за підключення лівого вентилятора на великій швидкості та правого – на низькій та високій швидкості обертання. Додаткове реле спрацьовує у разі подачі сигналу з клеми 6 контролера ЕСУД на клему 6. У цьому випадку напруга на клеми двигуна вентилятора проходить через резистор.

Якщо цей резистор перегорів або вийшло реле, вентилятор охолодження на Chevrolet Niva перестане включатися на малій швидкості. Спрацьовування реле правого вентилятора відбувається після надходження керуючого сигналу з клеми номер шість на клему номер 86. Це дозволяє перейти на високу швидкість обертання вентилятора.

Якщо керуючий сигнал відсутній, можна говорити про реле, що вийшов з ладу. При цьому на Chevrolet Niva не включається вентилятор охолодження з правого боку. Важливо пам’ятати, що той же сигнал, що управляє, відповідає за включення в роботу лівого вентилятора. При цьому між клемами 85 та 86 відбувається процес перемички. Однак живлення електродвигуна вентилятора, встановленого зліва, здійснюється через окремий запобіжник.

Вентилятори охолодження на Chevrolet Niva не включаються і при поломці датчика, що визначає температуру рідини, що охолоджує. За даними цього датчика, система розуміє, наскільки піднялася або знизилася температура охолоджуючої рідини. При цьому контролер визначає, вмикати або вимикати вентилятори.

Буває так, що вентилятори не включаються через деформацію пластмасових кожухів деталей. Таке може статися за дуже високої температури в моторному відсіку. В даному випадку лопаті вентилятора будуть зачіпатися за кожух, що призведе до перегріву та розплавлення кінчиків. При зупинці вентиляторів лопаті просто приваряться до кожуха і при наступному включенні не зможуть працювати.

Вентилятор не працює Niva Chevrolet – Вентилятор охолодження Niva Chevrolet

У холодну пору року таку несправність помітити можна, рухаючись із невеликою швидкістю та частими зупинками. Влітку це проявитися значно швидше. Для моторів цього автомобіля передбачено використання двох вентиляторів у системі охолодження, тому що машина спочатку сконструйована для руху у важких дорожніх умовах. Причиною відмови увімкнення вентилятора може виявитися маленька «проблемка», для усунення якої потрібно всього кілька хвилин.

Звідки починають пошук

Так як привід вентилятора здійснюється електродвигуном, для пошуку несправностей потрібен автомобільний тестер, на крайній випадок підійде контрольна лампочка. Вона має невеликі розміри, тому її можна возити у машині постійно.

Не спрацьовує вентилятор охолодження на шевролі

Включення електромоторів здійснюється через контакти електромагнітних реле, яких на цьому автомобілі в системі охолодження три штуки. Імпульси для включення вентиляторів надходять від двох температурних датчиків.

Їх у системі два, а встановлені вони на двигуні.

Спрацьовують вони при досягненні різних температур. Один з них включається при досягненні температури 99 градусів і включає перший вентилятор, а другий включається за температури 101 градус. Автоелектрики рекомендують починати перевірку з електродвигунів цих вентиляторів. Це можна зробити таким чином. Слід від’єднати роз’єми від електродвигунів та подати напругу живлення на них безпосередньо з акумулятора. Якщо вони працюють, перевірку піддаються на температурні датчики.

включається, вентилятор, chevrolet, niva

На що ще слід звернути увагу

Далі слід перевірити надходження напруги живлення до роз’ємів електродвигунів. Імпульси для включення реле одержують з блоку керування двигуном, а він у свою чергу від температурних датчиків. Якщо при увімкненому запаленні зняти з них роз’єм і замкнути між собою дроти, має відбутися включення вентилятора. Якщо це сталося, то причина знаходиться у самому датчику. Якщо ні, то перевірте живлення цього роз’єму.

Щоб перевірити реле та запобіжники, необхідно знайти блок з ними під панеллю пристроїв. На ній встановлені реле вентиляторів, бензонасоса та запобіжники. Реле застосовуються вітчизняні з 5 ніжками. У деяких моделях вони можуть мати додаткове кріплення шурупами до корпусу. Для перевірки їх просто змінюють іншими. При виході з ладу додаткового резистора, буде відсутня робота вентилятора на малій швидкості.

Що робити, якщо не вмикається вентилятор охолодження на Chevrolet Niva

Автомобіль Chevrolet Niva відноситься до позашляховиків. Має 5 пасажирських місць, працює на 95-му бензині. Величезною перевагою є те, що вона повнопривідна, характеризується високою прохідністю та має компактні габарити.

Для підтримки теплового режиму в автомобілі передбачено систему охолодження. Для того, щоб у транспортному засобі підтримувалася оптимальна температура, виробники ВАЗ 2121 Chevrolet передбачили систему охолодження. Найважливіша її частина – це вентилятор. Він призначений для того, щоб йшло подання повітря через радіаторну серцевину. У разі поломки вентилятора охолодження відбувається перегрів машини за рахунок накопичення зайвого теплого повітря всередині. У цьому транспортному засобі, на відміну від інших моделей, є два вентилятори, що ускладнює роботу всієї системи. Що робити, якщо не включається вентилятор охолодження на Chevrolet Niva, вам поведеться ця стаття.

Досить просто визначити поломку вентилятора охолодження:

Якщо на автомобілі Niva Chevrolet не вмикається вентилятор охолодження, необхідно виявити причину цього явища та надалі усунути її.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS