На якому ладу налаштовується гітара

Як налаштувати 6-струнну гітару новачкові

Перше, чого повинен навчитися гітарист. налаштовувати свій інструмент. Музикування на засмученою гітарі. це нескінченний процес створення какофонії різного ступеня дворових. Цей нескладний процес повинен освоїти кожен: і майбутній віртуоз, і Ваня-сусід, далекою мрією якого є виконання «Діда Максима» (C Am F G (капо на 3 ладу), що не дякуєте) в компанії підпилих друзів. Правда в тому, що будь-трек на ненастроенной гітарі звучить гірше. І чим далі ваш лад від оригінального, тим гірше буде звучати пісня. Якщо гітара не будує, це можна порівняти з перебуванням в іншій системі координат щодо інших інструментів і загальної гармонії. Налаштуйте гітару. завжди.

 • Налаштування гітари. Вступ
 • Способи налаштування шестиструнної гітари
 • Метод п’ятого LADA. Налаштування на слух
 • Налаштування гітари за допомогою тюнера
 • Налаштуйте за допомогою камертона
 • Налаштування флажолетами
 • Що робити, якщо гітара не тримає лад?
 • Висновок і поради
 • якому, налаштовується, гітара

  Перше, чого повинен навчитися гітарист. налаштовувати свій інструмент. Музикування на засмученою гітарі. це нескінченний процес створення какофонії різного ступеня дворових. Цей нескладний процес налаштування повинен освоїти кожен: і майбутній віртуоз, і Ваня-сусід, далекою мрією якого є виконання «Діда Максима» (C Am F G (капо на 3 ладу), що не дякуєте) в компанії підпилих друзів. Правда в тому, що будь-трек на ненастроенной гітарі звучить гірше. І чим далі ваш лад від оригінального, тим гірше буде звучати пісня. Якщо гітара не будує, це можна порівняти з перебуванням в іншій системі координат щодо інших інструментів і загальної гармонії. Для цього не потрібно глибинне знання нот, адже людство давно винайшло тюнери! Але про це докладніше далі. Головне: налаштовуйте гітару. завжди.

  Метод п’ятого LADA. Налаштування на слух

  Тут і далі ми будемо говорити про налаштування гітари в стандартний лад. Якщо вам знадобиться налаштувати гітару в інші строї, це легко зробити за аналогією з тим, що описали ми. Головне освоїти загальний принцип процесу, а налаштувати інші ноти. це нюанси.

  Унісон. це коли звуки ідентичні по висоті і слухаються як один. Щоб налаштувати гітару по п’ятому ладу в стандартний лад (Ми), потрібно зробити так, щоб 1 і 6 струни звучали в унісон і давали ноту Е (ми). Потрібну ноту можна знайти на синтезаторі або піаніно. Для найбільш просунутих є відповідні додатки для «Яблука» і «Андроїда». Якщо під рукою тільки комп’ютер, скористайтеся програмою «Гітар про», щоб налаштовувати гітару, в ній є функція відтворення потрібної ноти. «Гітар про» для початківця і продовжує гітариста взагалі річ незамінна. За допомогою неї можна розучувати чужі треки і писати партії для власних. «ДП» перенесена і на всі мобільні платформи. Також, є спеціальні програми тюнери, вони за допомогою мікрофона визначають висоту заживає вами ноти і підказують, в який бік крутити кілочок, щоб налаштувати струну.

  Після того, як ви впоралися з налаштуванням першої та шостої, пропонуємо вам йти знизу вгору від першої струни. Різниці немає, але зробимо так. Затисніть другу струну на п’ятому ладу, вона повинна звучати в унісон з першої. Якщо між звучанням струн зберігається інтервал, постарайтеся його скоротити, обертаючи кілки. Використовуйте метод проб і помилок, підтягуйте і ослабляйте струну, поки не досягнете того, що вони звучать ідентично. Робіть це акуратно і без різких перепадів натягу, обертайте кілочок поступово. З іншими струнами виконайте те ж саме, крім другої і третьої. У підсумку, звучання струни, затиснутою на п’ятому ладу, має ідеально зливатися в один звук з подальшою відкритою. Крім, звичайно, третьої струни. У стандартному строю третя струна повинна звучати в унісон з другої, коли ви затиснете її на 4 ладу, а другу залишаєте відкритою. Принцип той же, але LADA інші. витрати ладу.

  Мінус такого налаштування. приблизність. Чим краще розвинений ваш слух, тим краще ви зможете налаштувати гітару таким способом. Але якщо ваш слух поки тільки почав музичну кар’єру, скористайтеся тюнером, він допомагає налаштовувати значно точніше.

  Цікавий факт: семиструнная акустична гітара називається «російської» або «циганської», комплекти струн для таких гітар зараз знайти складно, як і самі подібні гітари в продажу. Інша справа з 7-8-струнними електрогітарами, вони зараз представлені у величезній кількості квітів, форм і варіантів оформлення, а їх популярність зростає з кожним днем. Справа в тому, що вони за рахунок кількості струн дозволяють зробити звучання гітари більш щільним і «жирним», знизивши лад.

  Налаштування флажолетами

  Більш точний і тонкий метод підстроювання інструменту на слух. це настройка за допомогою флажолетів. Флажолет. це коли ваша гітара видає звук, що нагадує флейту. Щоб його витягти, спробуйте акуратно покласти палець на будь-яку струну над ладовим порожком 5, 7 або 12 LADA, не притискаючи її. Просто покладіть палець поверх і дерните струну. Флажолет видає тонке і приємне звучання, цей прийом часто використовують у своїй грі гітаристи.

  Щоб налаштувати гітару по флажолетів, вони повинні звучати в унісон на певних ладах:

  Відкриту першу налаштуйте в ми за допомогою клавіш або пошукавши її звук в інтернеті

  Флажолет на 7 ладу першої струни повинен звучати як флажолет на 5 ладу другій струні.

  Те ж саме і з іншими струнами, крім другої і третьої.

  Друга струна на 5 ладу повинна давати такий же флажолет, що і третя, затиснута на 4.

  Якщо ви вирішили налаштувати гітару за допомогою флажолетів, краще включити «перевантаження», так ви точніше почуєте коливання між звучанням налаштованої і ненастроенной струни.

  Налаштування по флажолетів може бути трохи складна для новачка, але витягувати сам цей звук краще навчитися, він збагатить вашу гру. Освоїти принцип вилучення флажолетів нескладно, потрібно лише один раз зрозуміти, як це робиться.

  Цікавий факт: поряд з натуральними флажолетами, є і штучні, вони відрізняються за методом звуковидобування. Для того щоб отримати останні, перед ударом медіатора про струну, її потрібно акуратно зачепити кінчиком великого пальця. Натуральні флажолети можна отримати лише на певних ладах, штучні. на будь-яких. Штучні флажолети видають високий і прорізають звук, їх часто використовують в соло.

  Що робити, якщо гітара не тримає лад?

  Перше, що потрібно зробити. відбудувати довжину мензури. Довжина мензури. відстань між нульовим порожком і бриджем. Сенс в тому, щоб відкрита струна і та ж струна, затиснута на 12 ладу, звучали в унісон. І так потрібно проробити з усіма струнами. Мензура регулюється за допомогою положення сідел на бриджі, їх можна відсувати і присувати до грифу або від нього. Багато хто робить це у майстри, але, якщо звук на 12 ладу «нізіт», потрібно вкорочувати довжину мензури і рухати сідло ближче до грифа. Якщо відбувається зворотна ситуація, потрібно збільшити мензуру.

  Якщо ви не особливо зацікавлені в тому, щоб «поколупатися» в своїй гітарі, надайте відбудову інструменту хорошого майстра. Це буде коштувати недорого, а на виході ви отримаєте ідеально будує інструмент, який не буде доставляти вам незручностей.

  Причиною «нестроевічей» також можуть бути старі струни або те, що ви занадто сильно їх притискуєте до грифу. стежте за обома пунктами. Перший вирішується заміною струн, другий. походом до препода по гітарі.

  Іншою причиною, пов’язаної з технікою гри, може бути «занурення» медіатора занадто «глибоко» в струну, від цього вона починає висіть, а гітара перестає звучати струнко. Атакувати струну потрібно самим кінчиком медіатора. Так ви отримаєте найбільш прийнятний звук і ваш лад не буде плавати.

  Найнеприємніше. коли веде гриф, і гітара фізично не може будувати нормально. Це означає, що гриф викривляється від нерівномірного натягу струн або занадто сухого повітря в приміщенні, різниці температур і т. Д. У цьому випадку походу до майстра не уникнути. Хоча іноді і він не допомагає, тільки заміна грифа.

  Гриф може вести в одну зі сторін, це можна виправити, а може і гвинтом, це варіант, коли гриф інструмента не підлягає відновленню і допомогти може тільки заміна. Перед покупкою перевіряйте гітару на предмет вигину грифа.

  Ще одна часта причина поганого ладу. це машинки тремоло або флойд роуз. Гітара може почати турбуватися, якщо ви будете активно їх використовувати. Щоб цього не відбувалося, потрібно відбудувати машинку або зафіксувати її в одному положенні. Для регулювання натягу у кожної машини є спеціальні пружини, закріплені під кришкою із зворотного боку корпусу. Їх кількість можна збільшити або зменшити, а також, можливо регулювати їх натяг.

  Іноді причиною розмаїтого звучання можуть бути старі і «убиті» LADA. У перший раз їх можна прошлифовать (цього вистачить на півроку), але якщо проблема повторюється, то LADA потрібно замінити. Найнадійнішими вважаються сталеві, багато гітаристів після покупки нового інструменту відразу змінюють LADA на сталь. Це відбивається на звучанні, воно стає яскравішим і агресивніше, але проблему з ладами вирішує дуже надовго.

  Налаштуйте за допомогою камертона

  Камертон. це інструмент, який дає ідеальну ноту ля (A) на частоті коливань 440 герц. У стандартному строю так повинна звучати п’ята струна. Налаштуйте її по камертону, а інші струни за першим методом з використанням п’ятого LADA. Щоб точно налаштовувати гітару за допомогою камертона, потрібен певний досвід і слух. Камертони рідко використовують для настройки гітари в наші дні, в цьому відпала необхідність: на будь-який телефон, планшет або комп’ютер можна скачати зручний і точний тюнер. У продажу можна знайти аналогічні камертону свистки, що дають точну ноту, їх зазвичай використовують виконавці акапелла, щоб швидко зорієнтуватися в тональності перед початком виступу.

  Налаштування гітари за допомогою тюнера

  Тюнер. це пристрій для швидкої і точної настройки гітари. Одні прилади використовують для настройки вбудований мікрофон, інші. вхід під інструментальний кабель. Другі точніше, тому що не ловлять непотрібних призвуків оточення. Деякі тюнери ловлять вібрації з корпусу.

  Для позначення нот музиканти в усьому світі використовують латинські літери, ля. A, сі. B (H), до. C, ре. D, ми. E, фа. F, сіль. G. CDEFGAB. це октава. Кожну октаву ноти повторюються, але, у міру зростання, звучать вище.

  Налаштовуючи гітару по тюнеру, вам потрібно домогтися, щоб кожній струні відповідала своя нота і буква. Для стандартного ладу це:

  Головне не помилитися на октаву! У перший раз краще проконтролювати себе і знайти приклади того, як повинні звучати струни в стандартному строю для перевірки в будь-якому веб-пошуковику. Налаштування гітари. це просто, особливо якщо під рукою є тюнер, треба тільки освоїти загальний принцип.

  Тюнери бувають самих різних форм і розмірів: прості, що працюють від мікрофона або підключення інструменту по дроту, більш складні з вбудованим метрономом, великі і маленькі. Деякі тюнери взагалі не вимагають підключення, вони кріпляться за допомогою спеціальної прищіпки на голову грифа і показують, як налаштовані струни, знімаючи вібрації з корпусу інструменту. Вони вважаються менш надійними, але більш простими в застосуванні. Тюнери можуть по-різному показувати, куди крутити струну, як правило, якщо струну треба послабити, тюнер показує знак «Бекар», а якщо підтягнути, «дієз».

  Цікавий факт: зараз у продажу можна знайти навіть пластикові рамки для звукознімачів, в які буде вбудований тюнер. Принцип його роботи аналогічний пристроям-пріщпкам, але така рамка вимагає особливої ​​розпаювання, тому що їй потрібен джерело живлення.

  Способи налаштування шестиструнної гітари

  Є кілька способів налаштувати гітару, деякі трохи простіше, інші. трохи складніше. Сенс скрізь один: отримати потрібну ноту на кожній відкритій струні. Після невеликої практики гри на гітарі, ви з легкістю навчитеся відрізняти звучання налаштованої і ненастроенной гітари. Спойлер: друге буде доставляти масу незручностей і непереборне бажання налаштувати гітару, підкрутивши кілки грає.

  Цікавий факт: Гітари «обзавелися» шостий струною тільки до 18 століття. У той же час подвійні струни замінили одинарними. В середні віки їх було всього 4, а замість медіатора використовували черепахові пластини. Шоста струна розширила діапазон звучання і можливості інструменту, додавши йому чимало шанувальників.

  Як налаштувати гітару?

  Існують найрізноманітніші гітари, принципово відрізняються пристроєм, кількістю струн і, звичайно ж, звучанням. Найпопулярніші в наш час. акустичні 6-ти струнні гітари. Налаштовуються вони в більшості випадків стандартно, але є й інші варіанти. Про них в кінці сторінки.

  Розглянемо ноти класичного, звичайного ладу відкритих струн 6-ти струнної гітари і їх приналежність до октавах. Такий лад називається іспанським.

  6-я відкрита струна. нота «Мі» великої октави

  5-я відкрита струна. нота «Ля» великої октави

  Как играть по нотам за 7 минут с нуля

  4-я відкрита струна. нота «Ре» малої октави

  3-тя відкрита струна. нота «Сіль» малої октави

  2-я відкрита струна. нота «Сі» малої октави

  1-я відкрита струна. нота «Мі» першої октави

  Для орієнтиру 5-ому ладу 1-ої струни гітари відповідає нота «Ля» Першої октави. Її частота 440 Гц.

  У гітари. 4 неповних октави: Велика, Мала, Перша і Друга. Велика октава неповна.

  Увага! Ноти для гітари записуються на октаву вище. Тобто в нотах для гітари ви побачите відповідно Малу, Першу, Другу і Третю октави.

  Налаштування гітари по сусідніх струнах

  1-я струна настроюється так:

  1-я (найтонша) відкрита струна. налаштовується на ноту «Мі» Першої октави. Це можна зробити, скориставшись будь-яким камертоном, наприклад, on-line камертоном на цьому сайті, або по ноті «Мі» Першої октави відповідної клавіші піаніно, рояля або синтезатора. Домашнє піаніно може бути налаштоване неточно, тому краще налаштовувати на електронну інструменту або камертону.

  Частота ноти «Мі» Першої октави 329,63 Гц. 1-я відкрита струна. Розкладка клавіш піаніно по октавах і нотах.

  Далі настройка здійснюється за сусіднім струнах.

  Аккорды для Начинающих | Как играть на Гитаре | Аккорды на гитаре

  2-я струна настроюється так:

  Притискаємо 2-ю струну на 5-му ладу. 2. Витягуємо по черзі звук 1-ої відкритої струни і 2-ий струни притиснутою на 5-му ладу. 3. Повертаючи ручку кілочка 2-ий струни, підтягуємо, або послаблюємо її до моменту, коли струни почнуть звучати однаково, в унісон.

  3-тя струна настроюється так:

  Притискаємо 3-ю струну на 4-му ладу. 2. Витягуємо по черзі звук 2-ий відкритої струни і 3-ої струни притиснутою на 4-му ладу. 3. Повертаючи ручку кілочка 3-ої струни, підтягуємо, або послаблюємо її до моменту, коли струни почнуть звучати однаково, в унісон.

  4-я струна настроюється так:

  Притискаємо 4-ю струну на 5-му ладу. 2. Витягуємо по черзі звук 3-ої відкритої струни і 4-ої струни притиснутою на 5-му ладу. 3. Повертаючи ручку кілочка 4-ої струни, підтягуємо, або послаблюємо її до моменту, коли струни почнуть звучати однаково, в унісон.

  5-я струна настроюється так:

  Притискаємо 5-ю струну на 5-ом ладу. 2. Витягуємо по черзі звук 4-ої відкритої струни і 5-ої струни притиснутою на 5-му ладу. 3. Повертаючи ручку кілочка 5-ої струни, підтягуємо, або послаблюємо її до моменту, коли струни почнуть звучати однаково, в унісон.

  6-я струна настроюється так:

  Притискаємо 6-ю струну на 5-му ладу. 2. Витягуємо по черзі звук 5-ої відкритої струни і 6-ий струни притиснутою на 5-му ладу. 3. Повертаючи ручку кілочка 6-ий струни, підтягуємо, або послаблюємо її до моменту, коли струни почнуть звучати однаково, в унісон.

  Також можна налаштовувати, підлаштовувати або перевіряти настройку гітари витягуючи по черзі звуки з настроюватися і сусідніх струн, притискаючи їх на ладах з однаковими нотами, розташованих близько. Розташування нот по ладів можна подивитися тут

  Між нотами «Сі» і «До», а також між «Мі» і «Фа» півтон. Між іншими сусідніми нотами. цілий тон. Детальніше як розташовуються ноти на грифі гітари в октавах

  Класичний лад шестіструнка представлений на початку сторінки

  Також існують такі варіанти настройки 6-ти струнної гітари:

  1-я струна. E (Ми) 2-я струна. B (Сі) 3-тя струна. G # (Соль-дієз) 4-я струна. E (Ми) 5-а струна. B (Сі) 6-я струна. E (Ми)

  1-я струна. D (Ре) 2-я струна. B (Сі) 3-тя струна. G (Сіль) 4-я струна. D (Ре) 5-а струна. G (Сіль) 6-я струна. D (Ре)

  Цей варіант на основі «російського» ладу 7-ми струнної гітари (без 5-ої струни B, Сі).

  Налаштування гітари: як налаштувати шестиструнної гітару

  У цій статті ми розглянемо, як налаштувати шестиструнної гітару в стандартний лад:

  • Перша струна. Ми (E)
  • Друга струна. Сі (H)
  • Третя струна. Сіль (G)
  • Четверта струна. Ре (D)
  • П’ята струна. Ля (A)
  • Шоста струна. Ми (E)

  Спробуйте скористатися нашим сервісом настройки гітари онлайн, де ви зможете налаштувати гітару без мікрофона і без підключення самої гітари до комп’ютера. Цей сервіс користується великою популярністю серед відвідувачів нашого сайту.

  Для точної настройки краще використовувати тюнер, програмний або апаратний. неважливо. Апаратний тюнер. це невеликий пристрій, який визначає частоту коливання звуку і вказує ноту, яка йому відповідає, а також відхилення звуку від ноти. Програмний тюнер. по суті, те ж саме, тільки звук аналізується комп’ютерною програмою. Для використання програмного тюнера необхідно підключити гітару до комп’ютера, а якщо у Вас акустична гітара. використовувати мікрофон. Існують ще програми, які не аналізують звук (значить і підключати гітару до комп’ютера не треба), а просто відтворюють звук потрібної частоти для кожної струни. Програми для настройки гітари ми розглянемо в іншій статті.

  Налаштування гітари починається з налаштування першої (найтоншої струни).

  Перша струна, затиснута на п’ятому ладу (нота ля) повинна видавати звук з частотою коливань 440 герц. Для отримання зразка такого звуку можна використовувати камертон або інший музичний інструмент (головне, щоб він був налаштований) і по слуху налаштувати струну.

  Якщо під рукою не виявилося нічого з перерахованого вище, то можна вдатися до допомоги МГТС. Гудок в телефонній трубці має частоту коливань 400-425 герц, а перша струна затиснута на четвертому ладу. 415 герц, значить, перша струна на четвертому ладу повинна звучати приблизно так само як і телефонний гудок. Звичайно, це лише приблизна настройка.

  Згодом, Ви можливо запам’ятайте як повинна звучати нота ля і зможете налаштувати гітару без застосування зразка звуку.

  Отже, порівняйте звук ноти ля і звук струни, затиснутою на п’ятому ладу. Коли струна налаштована правильно, звук повинен як би зливатися (це і є унісон). Якщо звуки явно відрізняються один від одного, то спробуйте затиснути першу струну на четвертому або на шостому ладу. Якщо ви затиснули струну на четвертому ладу і звуки стали більш схожі, то це означає, що струна настроєна вище, і треба послабити струну. Якщо ж такий же результат при затиснутою струні на шостому ладу. струну потрібно натягнути. Досягніть максимальної схожості звуків.

  Друга струна настроюється щодо першої: затиснута на п’ятому ладу вона повинна звучати в унісон з відкритою першою струною.

  Третя струна настроюється трохи інакше. Затиснута на четвертому ладу вона повинна звучати так само як і в унісон відкрита.

  Далі все струни настроюються по п’ятому ладу. Тобто четверта струна, затиснута на п’ятому ладу. в унісон відкритої третьої і т.д.

  Тепер необхідно перевірити, як налаштована гітара, оскільки при налаштуванні гітари може накопичитися похибка, коли струни звучали начебто схоже, але не в унісон. Шоста і перша відкриті струни повинна звучати в унісон з четвертої, затиснутою на другому ладу і третьою на дев’ятому. П’ята, затиснута на другому ладу. в унісон з відкритою другою та четвертою на дев’ятому. П’ята на десятому ладу. як третя відкрита.

  При точній настройці, якщо витягти звук з другої струни, затиснутою на п’ятому ладу, то відкрита перша струна теж почне коливатися. з’явиться резонанс. Таким чином, можна перевірити настройку всіх струн гітари і при необхідності підстроїти гітару.

  Затисніть будь Accord і вдарте по струнах. бути встановлена ​​дійсна гітара звучить красиво, рівномірно і разом.

  Поділіться посиланням соцмережах або надішліть поштою: