Машина сіпається на газі ГБО 4

Table of Contents

ГАЗель сіпається на газі 4 покоління

Допоможіть хлопці розібратися у проблемі! Якщо сильно розганятися з низьких оборотів машина сіпається на газу. На високих оборотах (з 2000 об/хв) та на бензині їздить без ривків.

Коментарі 34

Усім добра! ГБО 4 авто Pajero 2. Нещодавно встановив ГБО (2 місяці приблизно), працювало все чудово, машина літала, витрата відмінна. Але 2 тижні тому почалася ось така зріє, коли в балоні залишалося приблизно 20-25 л газу, авто як то підсмикуватися починала іноді. Заправляю до повного, проблема йшла. А тиждень тому почалася проблема знову, рухається постійно їздити неможливо, глухне, на газ може взагалі не перейти, а перемикається, то глухне. На бензині взагалі проблем немає.Свічки майже нові, дроти теж.Майстри розводять руками. Підкажіть якщо знаєте.

у мене так само тільки після 3500 оборотознавця скидають налаштування заново налаштовують проїжджаю близько 1000 км і все повторюється

кажуть тиск чомусь просідає і форсунки збиваються

Так у мене теж така хрень ловата 4 покоління сіпається і не їздить нормально. На бензині добре все. Priora

Пробували чи опір був великий?

Пробивали. коли зняв ВВ дроти побачив білі смуги всередині

Так вдалося. Виявилася справа у ВВ проводах.

У мене була подібна проблема, коли клапани просіли.Міняв ГБЦ у зборі

У мене така ж біда. Якщо занадто сильно натиснути газ до 2тис обертів, то машина троїть і не їде. Вище цих оборотів все нормально

у мене така ж хрень була. ГБО ловато і свічки міняв і дроти 2 комплекти і котушкою. Зазор у свічках змінював ситуацію буквально км на 500-800… вирішилося все заміною котушки запалення…а причин може бути безліч…раджу почати з дроту та свічок…якщо свічки міняні то дроти.кажуть світяться вночі (можна заміряти опір). З зазором теж можеш пограти 0,7-0,9 далі йде компресія це за умови якщо ГБО-шники говорять що все відмінно (вони майже завжди так говорять) у мене взагалі містика була-до них приїжджаю, налаштування, їжу додому все супер, авто постоїть і все те ж лихо може ще бути від калільного числа свічки потрібно ставити під газ холодніші ну це лірика авто має на ГБО їхати на стічних свічках без зміни зазору.

Терміново шукати причину. А вона в більшості випадків до газобалонного обладнання не має відношення. У 80% випадків проблеми в самій системі подачі палива, фільтрах чи електропроводці. І лише 20% несправностей пов’язані з ГБО. Перевірити це просто: якщо ГБО 4 покоління смикається, перемикаємо його в ручному режимі на бензин.

машина

Проблема залишилася значить, справа не в ГБО. Найчастіші причини проблеми:

 • свічки запалення мають неправильний зазор або вкриті нагаром, через що не відбувається запалення так, як потрібно;
 • проблеми з високовольтними проводами чи котушкою запалювання;
 • забита одна або кілька бензинових форсунок, через що паливо в циліндри подається не рівномірно;
 • забитий паливний фільтр або неправильно відбувається утворення паливоповітряної суміші.

Чому автомобіль сіпається на газі

Причина визначається шляхом експериментів на різних обертах двигуна.

У складних ситуаціях з’являється сигнал Check. Вважаючи код помилки з ЕБУ, можна побачити орієнтовну причину проблеми.

Чому авто смикається на газі – група компаній Ікар

У деяких ситуаціях авто, оснащене ГБО 4 покоління, починає нестабільно діяти, з’являються ривки під час руху, як при нестачі палива. При цьому балон газу повний. Якщо це сталося в безпосередній близькості від «газівника», ситуація легко вирішується. Ось тільки з’являються подібні проблеми у невідповідний момент, наприклад, на підйомі в гору. Однак, переключаючи авто на бензин, проблема може себе не проявляти. Розберемося з можливими причинами таких проявів.

Чому машина сіпається на газі: основні причини.

Умовно їх можна розділити на дві категорії – це проблеми з електрикою та проблеми з газовим обладнанням.

Проблеми з електрикою.

Найчастіше авто сіпається зовсім не через газ, а через дефекти в електричній складовій. Виділяються такі причини:

При цьому проблеми з електрикою можуть не турбувати при їзді на бензині або на неодружених оборотах на газі. Пояснюється це тим, що газ набагато гірше спалахує ніж бензин, відповідно, йому потрібна іскра більшої потужності. Ось звідси і виникають високі вимоги до стану електричної начинки.

Присутність свічок запалювання, якими слід оснащувати транспортний засіб із газовим обладнанням – це не бажання виробників підзаробити, а технічна необхідність. Відрізняються вони не лише зазором, але конструкцією. Змінюються вони досить просто.

Виявити проблему у дротах дещо важко. Якщо проводка вже стара, її слід негайно замінити.

Проблеми з газовим обладнанням та прошивкою ЕБУ.

Проблеми з налаштуваннями ЕБУ виявляються відразу, як і некоректне калібрування форсунок. Якщо не було стороннього втручання, їх можна сміливо виключити. У разі потреби можна заново встановити прошивку, а калібрування необхідно довіряти майстрам.

Різні проблеми з газовим обладнанням найчастіше пов’язані з підсмоктуванням повітря:

Виявити проблемні ділянки просто. Для цього потрібно мильним розчином обробити всі підозрілі сполуки. У разі потреби замінити шланги, освіжити з’єднання.

Своєчасна профілактика проблеми краща, ніж її виправлення.

Набагато вигідніше будь-яку проблему запобігти, ніж потім прикладати масу зусиль та коштів для її вирішення. Саме тому слід миттєво реагувати на будь-які відхилення в машині.

Варто зазначити, що тестувати авто на наявність вібрації слід проводити під час руху. Для цього слід підшукати безпечну ділянку дороги, пересуватися нею, по черзі включаючи різні передачі.

На кожній включеній передачі натискайте на педаль газу. Машина повинна негайно реагувати на ваше натискання. Якщо спостерігаються ривки, значить час робити певні дії для усунення проблеми, доцільно звернутися з досвідченим фахівцям.

Вчасно обслуговуйте своє авто дозволить уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Причини

Для початку потрібно визначити, чому смикається машина на ГБО 4 го покоління, і що є причиною. безпосередньо газобалонна установка або електрична частина двигуна. Для початку під час поїздки дочекайтеся моменту, коли машина смикається. Після цього перейдіть на бензин і перевірте, чи пішла проблема чи ні.

Якщо авто з ГБО 4 го покоління все одно сіпається при їзді на бензині, значить проблема в електричній частині. Причини:

 • Несправність свічок запалювання: неправильний зазор, нагар.
 • Вихід з ладу котушки запалювання.
 • Пошкодження високовольтних дротів.
 • Забито одну або більше бензинових форсунок. Як результат, паливо подається нерівномірно.
 • Забруднений паливний фільтр.
 • Неправильна підготовка паливно-повітряної суміші.

У випадку, коли авто з ГБО четвертого покоління сіпається на газі, тоді причини можуть бути в іншому. Виділимо основні проблемні вузли:

 • ЕБУ, а саме неправильна синхронізація подачі палива з редуктора/форсунок під різні обороти двигуна.
 • Форсунки. Машина з ГБО 4 го покоління смикається при розгоні газу через забруднення елементів, що забезпечують подачу палива.
 • Редуктор. Через замерзання прокладки або жорсткості мембрани зменшується тиск і виникають збої в подачі газу.

У більшості випадків авто з ГБО 4 го покоління смикається при розгоні через неправильне калібрування форсунок. Але не можна виключати і дефектів у газобалонному устаткуванні.

Вони з’являються через деякий час після початку експлуатації, найчастіше причини викликані підсмоктуванням повітря, яке відбувається в наступних місцях:

Причиною, чому смикається машина газу з ГБО 4 го покоління при розгоні, можуть бути інші елементи. Наприклад, забиті магістралі чи фільтри. Останні рекомендується міняти раз на 10-12 тисяч кілометрів. При першій заміні бажано розібрати фільтруючі елементи та подивитися на кількість бруду всередині. Після цього можна робити висновки про загальну забрудненість системи.

READ  Чи не заводиться машина автозапуск сигналізація Starline

Машина сіпається на газі – у чому може бути причина?

Установка ГБО (газобалонного обладнання) на бензиновий автомобіль стала нормальною практикою для російського автомобіліста. Після подорожчання бензину та страшилок про чергові підйоми ціни в найближчому майбутньому автомобілістам доводиться замислюватися про методи економії. На момент написання огляду в середньому 95-й бензин коштує близько 48. а пропан. 22 рублі. Враховуючи той факт, що витрата на газ лише на 10% більша, ніж на бензині, виходить очевидна економія. Звичайно, знайдуться противники ГБО, які стверджуватимуть, що ви ніколи не окупите установку, а двигун швидше зношуватиметься. Але автомобілі таксі з 400 000 км пробігу на лічильник і газом з першого дня доводять протилежне. Сьогодні ми не обговорюватимемо принади та недоліки газобалонного обладнання для машин, а поговоримо про один з мінусів. нестабільній роботі двигуна. Дуже часто автовласники стикаються з сіпанням машини на газу на малих оборотах або на холостому ході.

Ця проблема часто пов’язана з самим газовим обладнанням, але іноді вона залежить від інших факторів, з якими також доведеться розібратися. Газ на машині не завжди буде причиною посмикувань. Дуже часто незрозуміла поведінка машини виникає через інші фактори, які автомобіліст не бере до уваги. Але в інших ситуаціях винуватцем все ж таки виявляється газ, який неправильно налаштований або неякісно встановлений. Сьогодні ми постараємося розібратися з цим питанням, а також дамо кілька рекомендацій щодо того, що робити в такій ситуації. Багато хто вважає, що посмикування при їзді на газ. нормальне явище. Але насправді це досить комплексний показник однієї з можливих поломок. Часто для діагностування конкретної поломки доведеться з’їздити до кількох станцій для отримання збірної думки експертів.

Холостий хід

Поширеним явищем виступають плаваючі холости обороти при роботі на газу, досить часто таке зустрічається після нещодавньої зміни форсунок у системі ГБО. І той факт, що після заміни форсунок на нові машина якийсь час їздила добре тільки підтверджує, що проблема саме в цьому. А точніше сказати у необхідності додаткового калібрування нових форсунок після того, як автомобіль проїхав одну – дві тисячі кілометрів. Якщо Ваша проблема саме в нестабільній роботі авто на неодруженому ходу, після нещодавньої заміни форсунок, обов’язково зверніться до фахівця, який проведе калібрування та налаштування системи.

Машина смикається під час роботи на газі

Іноді автолюбителі стикаються з неприємною ситуацією, коли під час руху, особливо під навантаженням, мотор починає нестабільно працювати і автомобіль сіпається. Перша думка виникає про те, що закінчився газ у балоні, але такі несправності трапляються і при повній заправці. Смикання машини зникає при переході на бензин.

З появою ривків, необхідно звернутися до фахівців для з’ясування причин. Швидко виявити причину та ліквідувати несправність вам допоможуть у сервісному центрі ГБО-Сервіс. Досвідчені майстри досконало знають улаштування всіх установок ГБО, незалежно від їх покоління.

Якщо така неприємність трапилася в дорозі або немає можливості відвідати фахівців, можна спробувати самостійно впоратися з проблемою, що виникла. Як показує практика. Найчастіше така проблема виникає не внаслідок поломки ГБО, а через причини, пов’язані з електричною системою автомобіля. Тому необхідно звернути увагу та перевірити свічки запалення, котушку запалювання, дроти високої напруги.

Також на стабільність роботи може негативно впливати втрата герметичності в місцях з’єднання трубок та окремих вузлів системи, що призводить до підсмоктування повітря під час роботи.

 • Місце монтажу антибавовни та газового змішувача.
 • Місця стикування газових шлангів або безпосередньо самі шланги в результаті перетирання або пересихання.
 • Прокладання редуктора при сильному обмерзанні.

Тут вказані основні несправності, які призводять до того, що машина починає смикатися. Щоб знайти місце підсмоктування повітря, краще використовувати мильну піну. Виявивши місце підсмоктування або несправну деталь, необхідно усунути місце несправності.

Якщо ви провели всі перевірки, але причина не зникла, звертайтесь до сервісного центру.

Чому при їзді на газу машина з ГБО 4 покоління сіпається

Після встановлення ГБО 4 покоління експлуатація автомобіля, крім економії, додає водієві клопоту у вигляді несправностей системи. Одна, з них посмикування на низьких оборотах на початку руху.

Якщо при їзді на газ машина сіпається, а з переходом на штатне паливо робота двигуна нормалізується, пошук причини може вимагати спеціальних знань та обладнання. Проте самостійний ремонт також можливий, часто проблема ривків криється на поверхні.

Електрична частина

Пересуваючись на бензиновому паливі, можна не помітити появу перепусток в іскроутворенні. Для займання газової паливоповітряної суміші потрібна потужніша іскра. Тому система запалювання машини має бути повністю у справному стані.

Насамперед варто звернути увагу на:

Іноді проблему вирішує зменшення іскрового зазору до 0,7-0,9 мм. Але за наявності пробоїв на масу, необхідно замінити свічки.

Спочатку виконати перевірку всіх елементів системи на пробій можна візуально. Для цього потрібно демонтувати всі свічки, оглянути їх разом із наконечниками та бронепроводами. Сліди проходження іскри по ізоляції (зазвичай білі), а також розриви, тріщини та переломи повинні бути відсутніми.

Сліди витоку іскри на свічці та наконечнику

Більш точно перевірити систему запалення на пробій можна тільки за допомогою спеціального тестера. Про це ми розповідали тут.

Важливо знати! Якщо виявлена ​​проблема у високовольтних проводах та свічках, міняти необхідно весь комплект. Інакше несправність через якийсь час повернеться.

Крім цього, потрібно перевірити всі клеми обладнання. Наявність оголених і окислених проводів, роз’ємів, скручування необхідно усунути (останнє взагалі не допустимо). Цілісність проведення не повинна бути порушена.

Часто смикання при їзді на газі проявляється від втрати контакту на електроклапані ГБО або форсунках.

Збої можуть відбуватися через, що частково відвалився від вібрації дроту або несправності датчика температури редуктора.

Ще може бути погана маса від АКБ на кузов та обладнання, а також блок керування газовою установкою (ЕБУ).

Механіка

Перезбіднення ТВС з вини неврахованого повітря в багатьох випадках є причиною ривків. Докладно про те, як своїми руками знайти та усунути підсмоктування повітря дізнаєтесь тут.

Форсунки

Якщо після перевірки електрики, при натисканні на педаль газу машина все одно починає смикатися, насамперед слід оглянути шланги підведення палива до форсунок. Їх довжина та розмір повинні бути однаковими (макс. 25см.). Загини, переломи, тріщини, а також витік газу виключено.

Переходимо від простого до складнішого. Для подальшої діагностики потрібен шнур та програма налаштування ГБО 4 покоління.

Спочатку необхідно перевірити працездатність електромагнітних котушок форсунок шляхом почергового відключення. Можливо, якісь котушки працюють із перебоями. Ще інжектори можуть функціонувати з нерівномірною подачею палива (у різнобій)

 • неправильно підібрані марки форсунок (за продуктивністю)
 • знос через великий пробіг
 • засміченість
 • невірно обраний діаметр дюз
 • через знос потрібно калібрування або ремонт / заміна штокових інжекторів

Також поштовхи можуть з’являтися при розгоні на малих оборотах (до 2500 об/хв) або різкому старті через збільшення часу відкриття форсунок.

Уникнути посмикування, при скиданні газу до холостих оборотів і подальшому прискоренні, допоможе вимкнення автоадоптації на стадії регулювання. Для деяких машин вона просто марна.

Редуктор-випарник

Чи не правильний підбір редуктора під потужність мотора або його несправність, наприклад, руйнування мембрани (виходить багата суміш), теж будуть давати збої, особливо під навантаженням на великих обертах.

Для виявлення розриву мембрани необхідно зняти вакуумний шланг з боку всмоктуючого колектора та перевірити його на витік газу. При цьому машина має працювати на газовому паливі.

Досить часто авто смикається на газу якщо не догрівається випарник через неправильне підключення. Налаштування редуктора за тиском палива також впливає на ривки авто в русі.

Машина сіпається на газі!

Своєчасний злив і промивання редуктора-випарника від конденсату сприятиме рятуванню від «стусанів», але це умова для редукторів ГБО 2 покоління.

Нестандартна ситуація

Вихід з ладу датчик положення розподільного валу автомобіля ВАЗ 2110 з інжекторним двигуном, переводить ДВЗ з розподіленого на попарно-паралельний упорскування. Відповідно зменшується час упорскування бензинових форсунок з 4,5 до 2,7. При цьому сигнали про несправності відсутні (чек енджин).

Провід, яким електронний блок управління ГБО зчитує імпульси оборотів двигуна, часто підключають саме до ДПРВ. При переході на газ контролер не отримує сигнал з датчика і машина починає смикатися.

READ  Машина глухне на малому газу

Основні причини та особливості ремонту

Будь-яке вдосконалення вносить істотну зміну в конструкцію та роботу авто. Установка газобалонного обладнання навіть досвідченими автомеханіками може призвести до несправності. На бензині працює, а на газі машина глухне.

 • Зупинка двигуна після нетривалої роботи на холостому ходу.
 • При перемиканні на газ машина з ГБО 4 глухне в момент переходу з бензину.
 • Нагар у форсунках та забруднення фільтрів знижує характеристики паливної суміші.
 • Через неполадки в роботі редуктора машина з 4 поколінням ГБО при переході на газ глухне.
 • Метанове паливо може містити конденсат, особливо в холодну пору року, тому авто не заводиться.
 • Втрата герметичності з’єднань обладнання призводить до підсмоктування повітря, і машина глухне при перемиканні на газ.
 • Несправність електромагнітного клапана, що подає паливо — виникає через смолистий наліт.

Щоб не мати проблем із запуском та рушанням з місця авто, при перемиканні з бензину на газ потрібна діагностика та налаштування систем автомобіля.

ГБО глухне на холостому ходу

При переході на метан двигун зупиняється або працює нетривалий час. Причин несправності кілька, але найпоширеніша – поганий прогрів редуктора. Це наслідок неправильної організації системи теплообміну від дроселя. Необхідно підключати до обігріву піч патрубками достатнього діаметра.

Також несправність може виникнути через невідрегульовану холосту ходу. Цю проблему усувають обертанням гвинта редуктора, скиданням тиску подачі.

Машина глухне при перемиканні на газ

Іноді у авто з ГБО четвертого покоління двигун сіпається та зупиняється, коли переходить на метан. Несправності, що виникають під час руху, такі ж як на холостому ходу. Натискання та відпускання гальма при включеній передачі призводить до зупинки двигуна. При перемиканні на газ машина з ГБО 4 глухне через погане прогрівання редуктора або високий тиск у паливній системі.

Необхідно передачу тепла до пристрою зробити від печі, а тиск охолоджувача регулювати.

Якщо при перемиканні на газ машина глухне, необхідно перевірити герметичність ГБО. Іноді грубіє мембрана редуктора, тоді двигун авто може стріляти, троїти і навіть затихнути. Проблему вирішують заміною зношених пристроїв.

машина

Засор форсунок та фільтрів

У газомоторному паливі є незначні домішки складних вуглеводнів, що викликають нагар. Тому при експлуатації авто з інжектором або карбюратором накопичується наліт, і машина на газі глухне. Ці речовини зменшують зазори та впливають на подачу палива у форсунки.

При перемиканні на газ машина з ГБО 4 покоління глухне також при засмічених фільтрах. Для відновлення норми роботи двигуна без сіпання необхідно прибрати нагар з форсунок. Засмічені газові фільтри тонкого та грубого очищення замінити.

Несправність редуктора

Глине при перемиканні на газ машина з 4 поколінням ГБО також через несправності з подачею метану. Зазвичай при тривалій експлуатації виходить з ладу мембрана.

Пристрій можна відремонтувати самостійно. Необхідно зняти газовий фільтр, розібрати та очистити від забруднень редуктор.

Витягують та замінюють стару мембрану, збирають пристрій у зворотному порядку.

На роботу редуктора можуть впливати інші фактори – високий тиск у системі, поганий прогрів та низька якість палива. Пристрій можна регулювати спеціальним гвинтом. А система підігріву редуктора має тримати гарячу робочу температуру не менше ніж 80 градусів.

Конденсат у газовій суміші

У метановому паливі є водяна пара, яка може створювати проблеми із запуском двигуна. Іноді машина глухне на газ при скиданні газу. У холодну пору року може накопичуватися конденсат у системі ГБО автомобіля. Взимку вода замерзає та знижує просвіт у патрубках та редукторі. Форсунки не відкриваються через конденсат, і машина може заглухнути при гальмуванні і навіть якщо їхатиме на швидкості. Двигун знижує потужність, ривком смикає автомобіль.

Для усунення поломки потрібно добре прогріти машину на малих обертах. Відкрутити пробку редуктора та злити воду із системи ГБО. Зібрати пристрій у зворотному порядку. Заправляти паливо краще на перевірених автозаправках.

Порушення герметичності ГБО, підсмоктування повітря

У процесі експлуатації система транспорту газу може зноситися. З’являються мікротріщини та нещільності з’єднань патрубків. Повітря погіршує властивості горючої суміші. Коли педаллю вичавлюють зчеплення і різко газують, двигун працює. Але якщо відпускають навантаження або перемикають на нейтралку, авто глухне.

Несправність електромагнітного клапана

Проблема під час переходу з бензину на метан може виникнути з пристроєм подачі газу. Тривала експлуатація призводить до накопичення відкладень на робочій поверхні системи ГБО. Смолистий наліт в електромагнітному клапані може призвести до заклинювання при поганому прогріві.

Для усунення несправності необхідно закрити редуктор та виробити метан із паливної системи. Відкрутити клапан і повністю видалити розчинником нагар. Далі збирати пристрій, заводити та перевіряти роботу двигуна на холостому ходу.

Машина троїть на газі

У житті кожного автомобіліста буває ситуація, коли мотор троїть, найчастіше це означає банальну проблему зі свічкою запалювання або ще пару трійку всім відомих поломок. Але якщо мова заходить про систему ГБО, то іноді зрозуміти, чому двигун троїть на газу, а на бензині працює нормально, буває досить проблематично і без комплексного підходу та аналізу ситуації в цьому випадку не обійтися. Машина троїть на газу з різних причин, але часто навіть знаюча людина боїться лізти в газову установку і розбиратися в проблемі, довіряючи пошук несправності фахівцям.

машина

У більшості випадків така обережність при роботі з газовою системою виправдана, адже газ це легкозаймиста речовина, і будь-яка його витік може обернутися серйозними проблемами. Але якщо звернутися до фахівців немає, а машина троїть і глухне при роботі на газі, можна спробувати розібратися в проблемі самостійно.

Чому машина сіпається на газі?

Іноді автомобіль, що працює на газобалонному обладнанні, починає працювати не стабільно під навантаженням. Як правильно це відбувається в самий не підходящий момент під час руху в гірку. Перше що спадає на думку це закінчився газ, але ми знаємо що його достатньо. Якщо ривки під час руху на газі. основні симптоми необхідно звернутися до газовиків або знайти причину несправності самостійно. Також перемкнувшись назад на бензин проблема зникає.

Як показує практика у восьми з десяти випадків проблеми пов’язані не з ГБО, а електрикою в автомобілі. Є кілька причин, на які в першу чергу слід звернути увагу:

При цьому несправність електричної частини може і не виявиться на неодружених оборотах або на роботі на бензині. Відомо що газ спалахує трохи гірше бензину, тому газоповітряної суміші потрібно трохи більше іскри. Тому після встановлення ГБО з’являється підвищена потреба до справності запалення та електричної складової автомобіля.

В автомобілі із встановленим ГБО рекомендується використовувати спеціальні газові свічки. Вони відрізняються як і конструкцією так і зазором. Заміна проводиться досить просто і не займає понад 10 хвилин.

Не завжди вдається виявити несправність бронепроводів. Особливо складнощі виникають у темний час. Тому якщо є підозри, що дроти вже «втомлені» їх необхідно замінити.

Інші два з десяти випадків, чому машина смикається на газу, пов’язані з несправністю самого ГБО. Як правило, не оптимальні налаштування блоку управління і невірне калібрування форсунок проявлять себе відразу. Але якщо жодних змін у налаштуваннях не було, швидше за все, справа не в цьому. У разі гострої необхідності можна перепрошити свій блок управління, використовуючи ПЗ на офіційному сайті. Але в такому разі необхідно наново провести калібрування газових форсунок.

Як правило, несправності газобалонного обладнання виявляються згодом в результаті експлуатації. В основному вони характеризуються підсмоктуванням повітря, яке відбувається:

 • На місці установки газового змішувача та антибавовни
 • На всіх з’єднаннях подачі газу
 • На газових рукавах-шлангах, внаслідок пересихання або перетирання
 • У прокладці редуктора в результаті рясного обмерзання.

Щоб знайти джерело несправності необхідно «обмилити» всі газові з’єднання і можливі місця підсмоктування. При виявленні проблеми варто замінити шланги і оновити хомути.

Мабуть, це основні причини можливих несправностей пов’язаних з ривками під час руху на газі. Пам’ятайте, що їх завжди можна уникнути, якщо регулярно обслуговувати систему газобалонного обладнання.

Чому машина сіпається на газі?

Іноді автомобіль, що працює на газобалонному устаткуванні, починає працювати не стабільно під навантаженням. Як правильно це відбувається в найбільш вдалий момент вчасно рух у гірку. Перше що спадає на думку це закінчився газ, але ми знаємо, що його достатньо. Якщо ривки під час руху на газі. основні симптоми необхідно звернутися до газовиків або знайти причину несправності самостійно. Так само перейшовши назад на бензин, проблема зникає.

READ  Який карбюратор краще поставити на ВАЗ 2106

Як показує практика у восьми з десяти випадків проблеми пов’язані не з ГБО, а електрикою в автомобілі. Є кілька причин, на які в першу чергу слід звернути увагу:

При цьому несправність електричної частини може і не виявиться на неодружених оборотах або на роботі на бензині. Відомо, що газ спалахує трохи гірше за бензин, тому газоповітряної суміші потрібно трохи більше іскри. Тому після встановлення ГБО з’являється підвищена потреба до справності запалення та електричної складової автомобіля.

В автомобілі із встановленим ГБО рекомендується використовувати спеціальні газові свічки. Вони відрізняються, як і конструкцією, так і зазором. Заміна проводиться досить просто і не займає понад 10 хвилин.

Не завжди вдається виявити несправність броні проводів. Особливо складнощі виникають у темний час. Тому якщо є підозри, що дроти вже «втомлені» їх необхідно замінити.

Інші два з десяти випадків, чому машина смикається на газі, пов’язані з несправністю самого ГБО. Як правило, не оптимальні налаштування блоку управління, і невірне калібрування форсунок проявлять себе відразу. Але якщо жодних змін у налаштуваннях не було, швидше за все, справа не в цьому. У разі гострої необхідності можна перепрошити свій блок управління, використовуючи ПЗ на офіційному сайті. Але в такому разі необхідно наново провести калібрування газових форсунок.

Як правило, несправності газобалонного обладнання виявляються згодом в результаті експлуатації. В основному вони характеризуються підсмоктуванням повітря, яке відбувається:

 • На місці установки газового змішувача та антибавовни
 • На всіх з’єднаннях подачі газу
 • На газових рукавах-шлангах, внаслідок пересихання або перетирання
 • У прокладці редуктора в результаті рясного обмерзання.

Щоб знайти джерело несправності необхідно «обмилити» всі газові з’єднання і можливі місця підсмоктування. При виявленні проблеми варто замінити шланги і оновити хомути.

Мабуть, це основні причини можливих несправностей, пов’язаних із ривками під час руху на газі. Пам’ятайте, що їх завжди можна уникнути, якщо регулярно обслуговувати систему газобалонного обладнання.

Чому машина сіпається на газі? Причини та способи усунення несправності

Часто трапляється, що автомобіль, обладнаний ГБО, раптом починає нестабільно працювати під навантаженням: ривки під час руху, як палива. на дні. При цьому у балоні газу повно. І добре, якщо ви не встигли поїхати далеко від «газівника», але зазвичай це трапляється в самий невідповідний момент – під час руху в гірку, наприклад. Переключившись на бензин, проблема може зникнути.

Машина сіпається і їде ривками на газ (Проблема ГБО)

Практика показує, що в 8 випадках з десяти, машина смикається на газу зовсім не через газ, а через проблеми в електричній частині. Причини такі:

Причому дефект електричної частини може і не виявляється при роботі на бензині, або на неодружених оборотах на газі. Вся справа в тому, що газ спалахує не так легко як бензин, тому газо-повітряної суміші потрібно більше іскри. Звідси і підвищені вимоги до справності електричного оснащення та обладнання.

Існування свічок запалювання, які рекомендуються для встановлення в автомобіль з газовим обладнанням, це не маркетинг, а необхідність. Вони відрізняються не тільки зазором, а іноді і конструкцією. Поміняти їх неважко.

Що стосується бронепроводів, то виявити їх несправність не завжди вдається звичним способом. спостереженням за роботою мотора в темряві, при відкритому капоті, тому, якщо дроти «несвіжі», то їх слід поміняти.

Інші 2 випадки з 10, чому машина смикається на ходу, припадають на несправність самого газового обладнання, і на помилки прошивок ЕБУ. Налаштування ЕБУ і невірне калібрування форсунок виявляють себе відразу, і якщо не було стороннього втручання ззовні, то грішити на них можна в останню чергу. При необхідності прошивку можна залити нову, але калібрування краще довірити фахівцям.

А ось дефекти газобалонного обладнання, зазвичай, з’являються згодом, в результаті експлуатації. Головним чином вони пов’язані з підсмоктуванням повітря, яке відбувається:

 • На з’єднаннях всієї газової розводки;
 • По тілу самих шлангів, внаслідок розсихання або перетирання;
 • У місці встановлення «бавовни»;
 • По пошкодженій, внаслідок регулярного обмерзання, прокладки редуктора.

Щоб виявити несправність, потрібно «обмилити» всі з’єднання та підозрілі місця. За необхідності – замінити шланги та оновити з’єднання.

До речі, про редуктор: якщо допускати зниження рівня охолоджуючої рідини, то насамперед «порожніє» контур редуктора. В результаті, газ не встигає випаровуватися, залишаючись у зрідженому стані через обмерзання.

З несподіванок, мабуть, це все, але, щоб їх не було, необхідно регулярно обслуговуватися: більшість «раптом» можна попередити.

Смикається при русі?

Нерідко виходить, що цілком новий і на вигляд цілий автомобіль з газобалонним обладнанням, який чудово заводиться на гарячу, раптово дивує при розгоні: сіпається при русі, рве, стрибає на середніх, немов на нулях. А палива у балоні під зав’язку. І пощастило, якщо не встигли від’їхати на розгоні далеко від газовика, втім, згідно із законом бутерброду, він зазвичай смикається на гарячу зовсім недоречно – у глушині, або під час підйому в гору. А переведеш на бензин – поломка зникає.

Само собою завдання, очевидно, не вирішиться і, по-хорошому, потрібно діагностувати автомобіль. Але буває спокуса повозитися самому.

Перед розбираннями з ГБО переконайтеся, що автомобіль на бензині рухається без нарікань, плюс і на неодруженому ходу, і на гарячу.

Банальна причина неякісний газ чи необхідність ТО

Газобалонне обладнання 4 покоління сьогодні вважається найпоширенішим, саме його намагаються встановлювати на машини з інжекторною системою упорскування. Система містить кілька фільтрів. Деякі виробники ставлять фільтр грубої очистки в районі установки бака. Також у підкапотному просторі встановлений маленький фільтруючий елемент для грубого очищення, а також фільтр тонкого очищення газу. Їх потрібно міняти 1 раз на 20-30 тисяч км пробігу або на 2-3 роки. Якщо ТО не робилося надто давно, фільтри забиті, що викликатиме зниження тиску палива в системі.

Щодо якості газу, варто пам’ятати таке:

 • поганий газ сьогодні продається на кожній другій заправці, у Росії проблеми з якістю палива нікуди не поділися, і автогаз це теж стосується, так що варто уважно вибирати заправку;
 • дешевий і брудний газ швидко забиває фільтри, вони втрачають пропускну здатність і активно знижують якість експлуатації автомобіля, тому що не виконують своїх функцій нормально;
 • погане паливо згоряє гірше, ніж вимагає газова установка, що також стає причиною неприємних особливостей експлуатації машини, втрачається потужність, йде якість роботи авто;
 • витрата збільшується, тому що водієві доводиться постійно тиснути на педаль, щоб нормально їхати, у звичайних умовах тяга на газу та на бензині майже не відрізняється, якщо немає інших поломок;
 • на малих і неодружених оборотах машина не розуміє, що їй робити, комп’ютер то збільшує, то зменшує оберти, намагаючись балансувати між зупинкою двигуна та позаштатною ситуацією.

Заправити поганий газ можна навіть на дуже непоганій заправці. Ніхто не застрахований від проблем, які можуть статися з паливом. Варто вибрати одну станцію, де пропан коштує не дуже дешево, а також влаштовує вас за якістю. Саме на цій АЗС слід заправлятися надалі. Експерименти з якістю бензину можуть пройти безслідно, а ось якість газу ви відразу ж відчуєте на своєму автомобілі і відчуватимете найнеприємніші емоції в експлуатації. Це важливо пам’ятати при виборі заправки.

Цю проблему часто мають двигуни Opel і Chevrolet, у яких цілісна котушка. Проблемою всьому є пропускна олія прокладка клапанної кришки, або кільця ущільнювача між кришкою і ГБЦ. При попаданні олії у великій кількості, наконечники проводів або котушок починають набухати, наконечник після цього не щільно притискається до кераміки свічки, і іскра не доходить до циліндра, а б’є на корпус двигуна.

Вирішення проблеми, заміна прокладки клапанної кришки, усунення олії з колодязів, заміна проводів (наконечників) та свічок.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS