LADA Kalina не заводиться на холодну

Запалювання

Другою причиною поганого пуску є несправність системи запалювання. Проблема може бути в таких вузлах:

 • Несправність замку запалювання.
 • Пробій у високовольтних проводах.
 • Зношування свічок або їх забрудненість.

При розгляді проблеми необхідно насамперед звернути увагу на свічки, очистити їх і відрегулювати зазори за допомогою щупа.

Далі, необхідно перевірити дроти запалення, опір та наявність ушкодження ізоляції. При необхідності варто змінити вироби, що вийшли з ладу.

lada, kalina, заводить, холодну

Зношування або пошкодження високовольтних проводок супроводжується поганим опором

ДМРВ як проблемне місце поганого старту двигуна

Швидше за все, глючить датчик масової витрати повітря. Якщо ДПДЗ та РХХ замінені, і ви впевнені у їхній працездатності, то більше варіантів немає. Найкраще подивитись параметри ДМРВ при запуску на холодну, що він видає.

Ваші симптоми схожі на неправильні показання саме цього датчика.

ДМРВ LADA Kalina поблизу

ДМРВ. один із найдорожчих датчиків в автомобілі.

Якщо ДМРВ справний, то виною підсмоктування повітря або ЕБУ.

LADA Kalina погано заводиться на холодну причину

Наш матеріал присвячений одній з найпоширеніших проблем. це труднощі з пуском мотора у вітчизняній малолітражці LADA Kalina.

Якщо при першій спробі двигуна в LADA Kalina, яка 8 клапанна відмовляється запускатися, то це свідчить про наявність певної проблеми. Причини такої «поведінки», як погано заводиться на холодну різноманітність, тому зосередимося на основних і поширених факторах, що викликають цю неприємну ситуацію.

Отже, причини невпевненого запуску чи його відсутності:

Лада Калина. Не заводиться “на холодную”.

 • Недостатній рівень тиску палива в рампі системи упорскування. При тривалому простому автомобільному тиску всередині рампи схильно знижуватися і тоді погано заводиться на холодну. Для бездоганного запуску двигуна потрібна стабільна робота паливного насоса, що дозволяє забезпечити робоче значення тиску. Коли нанесення частково зношене або засмічено фільтр паливної системи, то з першого разу запустити силовий агрегат навряд чи вдасться. При повторному пуску нанесення створює достатній рівень тиску, необхідний подачі необхідного обсягу суміші всередину камер, і двигун починає функціонувати. І це далеко не всі причини цієї проблеми.
 • Непридатна котушка запалювання. Ця проблема характерна не тільки для 8-клапанних версій моторів LADA Kalina, але і для 16-клапанних побратимів. При недостатньому функціоналі котушки пуск двигуна з першої спроби також є малоймовірним. Виразно дана несправність поводиться при сирій погоді або в морозний період, якраз погано заводиться на холодну.
 • Несправний датчик положення колінвалу. Така поломка трапляється дуже рідко, проте при її появі мотор не заведеться через відсутність іскри.
 • Вийшов з ладу регулятор холостого ходу (РХХ) або датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ). Якщо є несправність зазначених електронних компонентів системи впуску, то мотор LADA Kalina також буде нестабільно запускатися. Не в кожному випадку на допомогу зможе прийти бортовий контролер у вигляді відображення поломки на моніторі. Ефективним методом виявлення дефекту стане заміна позначених «підозрюваних» на свідомо справні аналоги.
 • Бензин із недостатньою якістю. Це досить поширена причина, що спонукає двигун невпевнено заводитися, часта причина, коли погано заводиться на холодну. Тут потрібно змінити постачальника палива (АЗС) і потім зробити певні висновки щодо зміни поведінки машини.
 • Запуск двигуна заблокований іммобілайзером. Багато власників LADA Kalina, якщо вона 8 клапанна, обізнані з цією проблемою, а деякі вже встигли зустрітися з нею на власні очі. Іноді допомагає перенавчання ключа. Якщо результату немає, то знадобиться відключення охоронної системи або її ремонт. При недостатньому досвіді рекомендуємо звертатися до майстрів.

Паливна система

Першою причиною того, що автомобіль може не заводиться з першого разу, стає паливна система. Недостатня кількість палива або надто велика подача бензину стає проблемою. У цьому випадку стартер крутить, але запуск утруднений. Якщо стартер не крутить і блимає значок іммобілайзера, проблема вже з боку іммобілайзера.

Знос паливного насоса

Вихід з ладу бензонасоса або засміченість паливного фільтра можуть послужити тому, що тиск у паливній магістралі недостатній і суміш виходить бідна. Відповідно мала кількість палива в камерах згоряння недостатньо для запуску двигуна. Якщо ж подається занадто багато паливної суміші, то свічки запалювання просто закидає і немає іскри для займання, що спричиняє не запуск двигуна.

LADA Kalina заводиться не з першого разу: фото, ремонт, діагностика

Багато автолюбителів стикалися з проблемою, коли LADA Kalina заводиться не з першого разу. Цьому можуть бути різні причини, які необхідно знати і вчасно усувати. У цій статті розглянемо основні причини того, що машина заводиться не з першого разу та методи усунення цих несправностей.

Підведемо підсумки

Причини незадовільного запуску силової установки, як говорилося, дуже різноманітні. Ми навели найпоширеніші і дали рекомендації, як ліквідувати деякі з них. Якщо ви власники LADA Kalina, яка має 8 клапанну силову установку, зіткнулися з цією проблемою, напишіть про це в коментарі. Відгук буде корисним, особливо якщо в ньому є приклад нестандартного вирішення проблемного пуску агрегату.

На Granta седан спойлер

Lada Granta краш тест

Стартер

Лада Калина. Плохой запуск утром.

Проблеми в роботі та виході з ладу елементів цього вузла може спричинити поганий запуск.

Так, вихід з ладу реле або бендикса, що втягує, може спричинити те, що Kalina не буде заводитися з першого разу. Також варто перевірити дроти, які можуть окислюватися і пропускати контакти через раз.

Основні причини

Двигун заводиться не з першого разу

Kalina досить поширена причина того, що вона не заводиться з першого разу. Це пов’язано з конструкцією, зносом та електрикою. Але варто розбити проблеми на категорії і розглянути їх детальніше. Розглянемо основні категорії, на які ділиться ця несправність:

 • Проблема з паливною системою.
 • Причина у запаленні.
 • Вихід з ладу елементів ГРМ.
 • Проблема в роботі електроланцюгів та ЕБУ.

Коли все розібрано на причини, варто розглянути їх більш детально і як усунути їх на автомобілі.

Не заводиться Kalina, не крутить стартер

Обгорання колектора стартера, зависання щіток або їх сильне зношування

Обрив або замикання в обмотці якоря стартера

Не заводиться Kalina, стартер крутить

Можлива несправність Діагностика Способи усунення
Паливний бак порожній На вказівнику рівня палива стрілка на нулі. Залити бензин
Акумулятор розряджений Напруга на клемах акумулятора при вимкнених споживачах менше 12В. При спробі завести автомобіль з-під капота лунає тріск. Зарядити акумулятор або замінити новий
Окислення клем акумулятора або клем проводів, не щільна їх посадка При спробі запустити двигун напруга в бортовій мережі падає набагато більше, ніж на висновках акумуляторної батареї. При цьому під капотом може лунати тріск. Зачистити контакти, змастити їх технічним вазеліном та підтягнути клеми
Ненадійне з’єднання електричних ланцюгів систем керування та живлення двигуна Перевірити з’єднання роз’ємів, надійність контактів у колодках. Усунути несправність у з’єднаннях проводів
Підвищений опір обертання колінвалу (задири на валах, вкладишах підшипників, деталях циліндропоршневої групи, деформація валів, застигло моторне масло, генератор заклинило, заклинило насос охолоджувальної рідини) Колінвал провертається повільно. Якщо пуск двигуна виконується в сильний мороз, а напередодні двигун працював справно, швидше за все моторне масло застигло. Якщо при пуску двигуна чути сторонні шуми, перевірте вільне обертання шківів помпи та генератора. Використовуйте моторне масло, що рекомендується. Відремонтуйте двигун. Замінити помпу та генератор.
Несправність у системі запалення Перевірити наявність іскри. Перевірити ланцюги та прилади системи запалювання. Несправні елементи системи замінити.
Високовольтні дроти приєднані в неправильному порядку, або провід від’єднався. Оглянути. Підключити дроти у правильному порядку
Обірвано ремінь приводу ГРМ або зрізано зуби ременя Відкрити передню кришку приводу ГРМ та перевірити. Замінити ремінь ГРМ
Порушено фази газорозподілу Перевірити мітки на шківах колінвалу та розподільного валу. Встановити правильне розташування валів
Несправність ЕБУ (мозки), його ланцюгів, датчика положення колінвала або температури рідини, що охолоджує. Перевірити надходження 12В на ЕБУ, ланцюг датчиків, відсутність пошкодження самих датчиків. Замінити ЕБУ, датчики.
Несправний регулятор холостого ходу чи його ланцюга Перевірити регулятор холостого ходу. Під час запуску двигуна злегка натисніть на педаль газу. Якщо двигун заводиться і глухне при відпусканні педалі газу, то датчик несправний. Замінити датчик
Перегорів запобіжник або несправне головне реле системи керування Перевірити запобіжник та реле. Усунути причину перегорання запобіжника. Замінити запобіжник та реле
Перегорів запобіжник реле паливного насоса. Несправний ланцюг, реле чи насос. Під час увімкнення запалювання немає звуку роботи насоса. Перевірити запобіжник. Подати напругу на насос від АКБ. Зачистити контакти, замінити несправні ланцюги, замінити запобіжник, насос та реле.
Паливний фільтр забруднений, замерзла вода у паливній магістралі, паливопровід пошкоджено Перевірити тиск у паливній рампі та стан паливопроводів. Замінити фільтр, продути або замінити паливопроводи.
У паливній рампі недостатній тиск Перевірити тиск у паливній рампі, сітчастий фільтр насоса та стан паливопроводів. Очистити фільтр. Замінити насос, регулятор тиску палива
Несправні форсунки або ланцюги їх живлення Перевірити обмотки форсунок омметром. Перевірити ланцюги на урвища. Замінити форсунки, замінити ланцюги
Підсмоктування повітря у впускний тракт Огляд стики та посадки шлангів, хомути. На час пуску відключити вакуумний підсилювач гальм та заглушіть штуцер ресивера. Усунути підсмоктування повітря, вакуумний підсилювач замінити

LADA Kalina не заводиться на холодну

Нагадаємо, що виключити проблеми пуску двигуна допоможе регулярне технічне обслуговування автомобіля.

Ключові слова: двигун LADA Kalina | система запалювання LADA Kalina стартер LADA Kalina | система живлення LADA Kalina ЕСУД LADA Kalina

Виявили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl Enter.

Погано заводиться на холодну Kalina – авторемонт

Доброго вам дня! Підкажіть, що робити, у мене погано заводиться на холодну Kalina. Іноді кілька разів доводиться заводити, обороти маленькі, не тримає. Доводиться підгазовувати, після чого вирівнюються. В чому може бути проблема? На діагностику поїду в крайньому випадку, якщо не вдасться самому розібратися.

Не заводиться Kalina, не крутить стартер

Обгорання колектора стартера, зависання щіток або їх сильне зношування

Обрив або замикання в обмотці якоря стартера

Lada Kalina на холодную не заводится

Якір стартера обертається повільно або взагалі не обертається. Перевірити тягове реле, подаючи напругу до контактного болта стартера безпосередньо від АКБ Замінити стартер або якір

Чому Kalina погано заводиться на холодну причину

Коли купував машину, помітив одразу що плавають оберти на ХХ. Так як машина загалом дуже хороша та недорого, вирішив брати із цією проблемою. По трасі йде добре, на оборотах працює нормально. Тепер увага! Машина 1.6 8 кл. Е-ГАЗ. пробіг 60 тисяч. Вранці заводиться з 3-4 рази. Заводиться та глухне. потім газ натисну начебто нормально. ТОЖЕ, СВІЧКИ, ПРОВОДА, нові. Якщо завелася і попрацювала трохи то заводиться потім нормально, але стартер все одно крутить 2-3 обороти. то в 1, то в 2, то в 3, то в 4. Але більше в 1 циліндрі Прогрів машину до 90 градусів, і пропуски майже зникли. Ну проскочить один-другий, раз на 3-5 хвилин. Якщо температура 60-70 градусів, то пропуски постійно мелькають. Що робити? Це клапана? Датчика розподільного валу на цій машині немає. Тиск у паливній рампі не міряв.

Доповнення! почистив форсунки та ДК. форсунки продули рідиною АБРО для чищення карбюраторів. Дросель зняв і весь облив цією рідиною. блищить як у кота одне місце) Підсумок. Заводиться стала з першого разу, але крутить все одно секунди дві приблизно, підказали що це особливість егаза. немає датчика фаз і через це довше крутить. пропусків стало набагато менше, але вони залишилися. Буду повторно чистити форсунки, коли потеплішає. Так що можна сказати проблему вирішено.

Сьогоднішній пост буде присвячений такій проблемі як невдалий запуск двигуна Калини. Якщо ваш автомобіль не заводиться з першого разу, це вже говорить про певну проблему, яка призводить до такого результату.

Причин, через які двигун заводиться не відразу, може бути безліч, і розглянути все — навряд чи навіть вдасться в межах цієї статті. Але все ж таки, постараємося нижче навести перелік основних проблем, які можуть бути причетні до поганого запуску двигуна Калини.

 • Слабкий тиск палива в рампі. Після тривалої стоянки тиск у паливній рампі знижується. А щоб запустити мотор, потрібна нормальна робота бензонасоса, щоб створити той самий тиск, який необхідно. Якщо насос вже не справляється зі своїм завданням на всі 100%, то це може стати причиною того, що двигун не заводиться з першого разу. Вдруге насос накачує тиску в рампу, і Kalina вже заводиться відразу. Це була одна із можливих проблем, нижче розглянемо ще варіанти.
 • Несправність котушки запалювання. Це можна віднести як до 8-ми, так і до 16-клапанних двигунів. Якщо котушка починає «барахлити», то не виключено, що перші спроби запуску можуть бути невдалими. Особливо це може проявлятися в сиру погоду або взимку при мінусових температурах. Наочний приклад подібної проблеми був розглянутий у блозі якийсь час тому, і почитати про це можна тут.
 • Несправність датчика колінвала. Це буває вкрай рідко, і здебільшого відмова датчика відразу призводить до того, що мотор не заводиться, немає іскри. Але іноді при несправному датчику положення колінчастого валу ваша Kalina може погано заводитися: з другого чи третього разу.
 • Вихід із ладу РХХ або ДПДЗ. При виникненні проблем із даними датчиками можуть спостерігатися перебої у роботі двигуна і навіть поганий запуск. Не завжди БК може показати помилки цих датчиків, і найідеальніший варіант – встановлення свідомо справних елементів для перевірки працездатності.
 • Неякісний бензин може стати причиною неважливого пуску. Щоб на власному досвіді переконатися в цьому, достатньо хоча б день покататися на 92-му бензині — на 16-клапанній Kalina.
 • Блокування запуску іммобілайзер. Думаю, багато хто чув про це і деякі власники навіть стикалися з цим. В цьому випадку можна для початку перенавчити ключ, і якщо це не допоможе. звернутися вже до фахівця для ремонту, або ж відключення.

Як говорилося вище, можна перераховувати причини дуже довго. Якщо ви є власником Kalina і стикалися з такими проблемами, можна відписатися в коментарях, а також навести способи вирішення тієї чи іншої несправності!

Щоб забезпечити запуск двигун необхідно поява електричної іскри, що займає паливоповітряну суміш у циліндрах мотора в потрібний момент. Проблеми із запуском двигуна виникають у разі виходу з ладу одного або кількох елементів системи. А Ви знаєте, як визначити, чому не заводиться машина LADA Granta?

LADA Kalina не заводиться на холодну

Нагадаємо, що виключити проблеми пуску двигуна допоможе регулярне технічне обслуговування автомобіля.


“>