LADA Kalina не працює бензонасос

lada, kalina, працює, бензонасос

Lada Kalina не працює бензонасос.

 • Тепер можна приступати до вилучення проводів та шлангів та паливного насоса. Спочатку від’єднуємо штекер живлення, який знаходиться з лівого боку. Трохи віджимаємо пластиковий фіксатор нагору і тягнемо штекер убік.
 • Від’єднуємо штуцери по черзі. Нижній знімається наступним чином: однією рукою натискаємо на металевий стопорний фіксатор, а другою рукою або пасатижами тягнемо штуцер убік:
 • Верхній знімається аналогічно, тільки там трохи інший фіксатор зеленого кольору. На нього потрібно однією рукою натиснути, а другою тягнути за наконечник убік.
 • Навколо бензонасоса бажано все вичистити добре, щоб при демонтажі всередину бака не потрапило пилу, бруду та іншого сміття.
 • Далі можна приступати до зняття великого металевого кільця, яке зміцнює насос. На заводі застосовують спеціальний знімач для цієї мети, але можна обійтися і без зайвих пристосувань. Досить просто наставити плоску викрутку на торець кільця і ​​в напрямку проти годинникової стрілки молотком потихеньку постукувати по ній, поки кільце не вийде з пазів кріплення.
 • Викрутка Jonnesway чудово впоралася з цим випробуванням, її корпус залишився цілим та неушкодженим після численних ударів молотка! Після того, як обойма вискочила, її можна виймати:
 • Тепер можна приступати до зняття бензонасосу. Взяти за верхню частину та акуратно піднімати вгору. Варто бути дуже акуратним, щоб не погнути конструкцію, на якій кріпиться поплавець. Для цього необхідно під час підняття насоса (ближче до верху), нахиляти його верхню частину трохи в бік правих задніх дверей. І виймати, як по діагоналі, щоб не чіпляти поплавок.

Якщо ця деталь потребує заміни, то ставимо новий насос і установку робимо у зворотному порядку. Обов’язково на сухо протерти перед цим гумку і довкола посадкового місця, щоб не потрапило в бак ніякого сміття.

Часто спостерігаються примхи бензонасоса, особливо це можна спостерігати взимку. Стартер працює, проте машина Kalina відмовляється заводитися, не чутно роботи бензонасоса, на приладовій панелі може блимати знак оклику.

Насамперед перевіряють тиск у паливній системі. Для цього відкривають капот і шукають ковпачок на рампі з форсунками. Там можна бачити ніпель якщо на нього натиснути, має бризнути паливо. Якщо бризкає, значить проблема не в бензонасосі.

Ще одна причина реле. У тунелі КПП з пасажирського боку є кожух. У ньому встановлені силові котушки. Для усунення несправності достатньо постукати або прогріти їх.

Якщо бензонасос не працює, тоді потрібно дістатися до нього та перевірити напругу. Якщо мультиметр показує близько 12 В, значить бензонасос справний. Якщо ні, варто перевірити запобіжники, а також реле.

LADA Kalina заміна бензонасосу

Стійкість роботи силової установки в автомобілі досягається за рахунок коректного функціонування більшості вузлів. Серед найважливіших механізмів значиться паливна система. Це твердження також справедливе для вітчизняної моделі бюджетного сегменту LADA Kalina. У вузлі паливоподачі розглянутого нами авто одним з головних компонентів фігурує бензонасос. Він покликаний забезпечити безперебійне постачання паливної рампи бензином у достатній кількості та із заданою величиною тиску. Далі паливо подається до впускних клапанів, що розташовані в колекторі. Це здійснюється за допомогою форсунок. Потім «факел» розпиленого палива змішується з повітрям, утворюючи суміш у потрібній пропорції (регулюється за допомогою ЕБУ), яка прямує до камер циліндрів для спалювання. Однак трапляється так, що насос не качає. Тому багатьох автовласників цікавить, як перевірити його та як зняти.

Ознаки несправностей бензонасоса

Основними симптомами виходу з ладу бензонасосу, а також збоїв у його роботі є:

 • автомобіль заводиться насилу, двигун працює нестійко, спостерігаються провали, ривки при натисканні на педаль газу і т.п.д.;
 • насос не качає після включення запалення, не крутить стартер і не качає бензонасос, двигун не запускається;

Лада Калина. Несподівано і без попередження помер бензонасос.

Також відмічені випадки, коли перестає качати бензонасос прямо в русі. Двигун у подібній ситуації починає працювати зі збоями і глухне одразу після того, як витратиться залишки бензину в паливній магістралі. Проблема може виникати як регулярно, так і періодично.

LADA Kalina не працює бензонасос і стартер

У цій статті ми розглянемо питання щасливих власників одного з таких дітлахів. LADA Kalina. а саме, чому може не заводитися даний автомобіль.

Насправді причин, з яких LADA Kalina може не заводитися, достатньо. Ми розберемося тільки з тими причинами, які реально усунути самостійно, а решта вимагатиме втручання навчених фахівців.

READ  Як замінити ручку задніх дверей на Kalina

Усунути найменші несправності в автомобілі може навіть звичайнісінький водій без технічної освіти, головне – вміти правильно тримати в руках гайковий ключ.

НЕ ПРАЦЮЄ БЕНЗОНАСОС/ПОШУК НЕСПРАВНОСТЕЙ КАЛИНА, ГРАНТА DO NOT OPERATE A FUEL PUMP. KALINA GRANT.

Ознаки несправності бензонасосу

Бензонасос на автомобілі LADA Kalina досить простий по конструкції та досить надійний. Він здатний забезпечити подачу необхідного обсягу бензину від бака, розташованого на значній відстані до двигуна машини. Робота агрегату припиняється відразу після зупинки двигуна, що робить його безпечним у використанні. Водночас обладнання дуже вимогливе до якості бензину. Насосу потрібне періодичне охолодження. І якщо не качає бензонасос LADA Калини, то причини бувають як у самому апараті, так і в інших системах автомобіля.

Ознаками поломки бензонасоса можуть бути:

 • При холодному двигуні старт утруднений.
 • Рух автомобіля відбувається нерівномірно, з ривками, провалами педалі газу.
 • Мотор неможливо завести.
 • Світиться індикатор недостатнього тиску в паливній магістралі.
 • Під час заведення роботи насоса не чутно.

Устаткування може відмовити і під час руху машини. У цій ситуації автомобіль буде рухатися до повної витрати пального в системі. Мотор працює з перебоями і повністю зупиняється. Такі проблеми можуть виникати періодично, або бути постійними. Коли якісь із цих ознак присутні, варто продіагностувати системи автомобіля.

Не працює бензонасос на Ладі Kalina

Електричний бензонасос, розташований у баку легкового автомобіля LADA Kalina, можна вважати серцем системи живлення інжекторного двигуна. Саме він створює в рампі необхідний тиск, від величини якого залежить робота електромагнітних форсунок. Увімкненням та вимкненням бензонасоса управляє контролер. При повороті водієм ключа в положення “запалювання включено”, напруга на клеми бензонасоса протягом 3-5 секунд подається через головне реле. А як тільки почне обертатись колінчастий вал двигуна, то за сигналом датчика ДПКВ, контролер включає в роботу реле бензонасоса і напруга на його клеми піде вже через контакти цього реле.

Як відомо, всі електричні ланцюги в електропроводці автомобіля захищені плавкими запобіжниками і якщо бензонасос не хоче вмикатися, то насамперед перевіряють саме їх. Знайти п’ятнадцяти амперний запобіжник, що захищає ланцюг бензонасоса, можна в додатковому монтажному блоці розташованому поруч із прикурювачем. Для того щоб відкрити його кришку, потрібна плоска викрутка. У цьому блоці є чотири гнізда для встановлення запобіжників. Якщо вони стоять у першому, другому та третьому гнізді, то перевіряти потрібно буде середній запобіжник, оскільки саме він захищає ланцюг бензонасоса.

З’ясувавши, що цей запобіжник цілий, то наступним кроком стане перевірка реле бензонасосу. Знаходиться воно за кришкою повітроводу, розташованої в ногах переднього пасажира. Щоб її зняти, доведеться викрутити один шуруп. Далі, відвертаєте гайку кріплення Г-подібної металевої пластини та витягуєте її разом із закріпленими на ній чотирма реле. Реле бензонасоса закріплене знизу пластини, а середнє з трьох, що стоять верхи пластини, називається головним реле. Перевірку працездатності реле здійснюємо методом заміни на справно реле.

Якщо перевірка запобіжника та реле не дала бажаних результатів, тоді шляхом подачі напруги безпосередньо з клем АКБ на клеми бензонасоса (сірий провід плюс, чорний провід мінус) перевіряємо, чи буде працювати бензонасос. Якщо він увімкнеться, то несправність потрібно буде шукати або без контакту дроту, що йде на «масу», або в обриві дроту, що йде від реле бензонасоса до його колодки. Обрив сірого дроту можливий ногами задніх пасажирів, так як джгут з 4-х дротів до колодки бензонасоса йде під килимком, по середині салону.

Самостійне зняття обладнання

Коли на Ладі Kalina не включається бензонасос, можна демонтувати його самостійно. Агрегат знаходиться у задній половині машини. Для зняття необхідно мати під рукою хрестову викрутку та пасатижі.

 • З акумуляторної батареї скидається негативний провід.
 • Скидається тиск у паливній системі.
 • Знімається заднє сидіння у машині.
 • Під килимовим покриттям на підлозі знаходиться кришка доступу до обладнання.
 • Відкручуються чотири болти, що утримують кришку.
 • Від’єднуються дроти з роз’єму деталі.
 • Бензопровідні шланги відключаються натисканням викрутки на колодку.
 • Відкручується пластина, що фіксує корпус бензонасоса (за годинниковою стрілкою).
 • Устаткування витягується з бензобаку.

Після зняття деталі можна продіагностувати.

Не працює бензонасос LADA Kalina причини – Не працює бензонасос на Ладі Kalina

Іноді перевіряють по-іншому, наприклад, замість реле підключають тест-лампу між 85 та 86 висновками. При включенні запалення лампа повинна горіти. Також можна поставити перемичку між 87 та 30 висновками. При повороті ключа бензонасос запрацював? Значить, реле несправно. Також можна перевірити реле паливного насоса, установкою замість нього справного реле.3. Як перевірити чи працює бензонасос. Не знімаючи його перевіряємо напругу на його фішці, використовуючи тест-лампу або мультиметр.Як перевірити знятий бензонасос. Для цього слід подати 12В. (наприклад, від акумулятора) на контакти бензонасоса. Будьте обережні, залишки бензину можуть спалахнути від іскри під час підключення контактів. 4. У роботі бензонасоса винна сигналізація. Якщо автомобіль потрапляє в яму, то після сильного удару спрацьовує кнопкаValer, яка блокує роботу паливного насоса.Гудіння бензонасоса не означає, що він справний, спочатку слід перевірити тиск паливного насоса.

READ  Як розібрати бічне дзеркало на Kalina

Ознаки несправності бензонасосу. Час міняти чи лагодити

Іноді виникає необхідність виявити ознаки несправності бензонасосу. Бензонасос відповідає за правильне та збалансоване подання паливної рідини до двигуна. Досить часто причиною несправності автомобіля є саме порушення працездатності бензонасоса. Визначити характер поломки досить складно, тому кожному водієві чи власнику автомобіля необхідно знати основні ознаки несправностей. Саме ця деталь автомобіля є досить складною конструкцією, тому її розбір без вагомої на те причини є вкрай небажаним.Ознаки несправності бензонасоса можуть мати різноманітну природу. Занадто довгий старт роботи двигуна, або повна зупинка його роботи. Досить часто можуть виникнути проблеми в роботі силового агрегату, що виявляються його нестабільністю, що також вказує на несправність бензонасосу. У такому випадку слід звернути увагу на рівень тиску в бензонасосі, а також перевірити систему палива щодо витоків рідини. Для здійснення такого заходу необхідно придбати індикатор, купити який можна на автомобільному ринку або у спеціалізованому магазині. Встановити цей індикатор може кожен, дотримуючись спеціальних інструкцій. Якщо тиск після зупинки роботи двигуна впав до 1.5 атмосфер менш ніж за 5 хвилин, бензонасос вимагає ретельної перевірки у сервісному центрі.

Не працює бензонасос причини LADA Kalina

Електричний бензонасос, розташований у баку легкового автомобіля LADA Kalina, можна вважати серцем системи живлення інжекторного двигуна. Саме він створює в рампі необхідний тиск, від величини якого залежить робота електромагнітних форсунок. Увімкненням та вимкненням бензонасоса управляє контролер. При повороті водієм ключа в положення “запалювання включено”, напруга на клеми бензонасоса протягом 3-5 секунд подається через головне реле. А як тільки почне обертатись колінчастий вал двигуна, то за сигналом датчика ДПКВ, контролер включає в роботу реле бензонасоса і напруга на його клеми піде вже через контакти цього реле.

Як відомо, всі електричні ланцюги в електропроводці автомобіля захищені плавкими запобіжниками і якщо бензонасос не хоче вмикатися, то насамперед перевіряють саме їх. Знайти п’ятнадцяти амперний запобіжник, що захищає ланцюг бензонасоса, можна в додатковому монтажному блоці розташованому поруч із прикурювачем. Для того щоб відкрити його кришку, потрібна плоска викрутка. У цьому блоці є чотири гнізда для встановлення запобіжників. Якщо вони стоять у першому, другому та третьому гнізді, то перевіряти потрібно буде середній запобіжник, оскільки саме він захищає ланцюг бензонасоса.

З’ясувавши, що цей запобіжник цілий, то наступним кроком стане перевірка реле бензонасосу. Знаходиться воно за кришкою повітроводу, розташованої в ногах переднього пасажира. Щоб її зняти, доведеться викрутити один шуруп. Далі, відвертаєте гайку кріплення Г-подібної металевої пластини та витягуєте її разом із закріпленими на ній чотирма реле. Реле бензонасоса закріплене знизу пластини, а середнє з трьох, що стоять верхи пластини, називається головним реле. Перевірку працездатності реле здійснюємо методом заміни на справно реле.

Якщо перевірка запобіжника та реле не дала бажаних результатів, тоді шляхом подачі напруги безпосередньо з клем АКБ на клеми бензонасоса (сірий провід плюс, чорний провід мінус) перевіряємо, чи буде працювати бензонасос. Якщо він увімкнеться, то несправність потрібно буде шукати або без контакту дроту, що йде на «масу», або в обриві дроту, що йде від реле бензонасоса до його колодки. Обрив сірого дроту можливий ногами задніх пасажирів, так як джгут з 4-х дротів до колодки бензонасоса йде під килимком, по середині салону.

Основні ознаки несправності бензонасосу на LADA Kalina: не качає і не працює

Рано чи пізно будь-який автоаматор стикається з тим, що виходить з ладу бензиновий насос LADA Калини. Деякі одразу їдуть на автосервіс, але перебувають і ті, хто намагається усунути несправність своїми руками. Цю процедуру не можна назвати легкою, але цілком реально виконати самому.

Відео з ремонту бензонасоса LADA Kalina

На відео показаний процес ремонту та діагностики бензонасосу LADA Калини, а також деякі рекомендації.

Можлива несправність Діагностика Способи усунення
Паливний бак порожній На вказівнику рівня палива стрілка на нулі. Залити бензин
Акумулятор розряджений Напруга на клемах акумулятора при вимкнених споживачах менше 12В. При спробі завести автомобіль з-під капота лунає тріск. Зарядити акумулятор або замінити новий
Окислення клем акумулятора або клем проводів, не щільна їх посадка При спробі запустити двигун напруга в бортовій мережі падає набагато більше, ніж на висновках акумуляторної батареї. При цьому під капотом може лунати тріск. Зачистити контакти, змастити їх технічним вазеліном та підтягнути клеми
Ненадійне з’єднання електричних ланцюгів систем керування та живлення двигуна Перевірити з’єднання роз’ємів, надійність контактів у колодках. Усунути несправність у з’єднаннях проводів
Підвищений опір обертання коленвала (задири на валах, вкладишах підшипників, деталях циліндропоршневої групи, деформація валів, застигло моторне масло, генератор заклинило, заклинило насос охолоджуючої рідини) Колінвал провертається повільно. Якщо пуск двигуна виконується в сильний мороз, а напередодні двигун працював справно, швидше за все моторне масло застигло. Якщо при пуску двигуна чути сторонні шуми, перевірте вільне обертання шківів помпи та генератора. Використовуйте рекомендовану моторну олію. Відремонтуйте двигун. Замінити помпу та генератор.
Несправність у системі запалення Перевірити наявність іскри. Перевірити ланцюги та прилади системи запалення. Несправні елементи системи замінити.
Високовольтні дроти приєднані в неправильному порядку, або провід від’єднався Оглянути. Підключити дроти у правильному порядку
Обірвано ремінь приводу ГРМ або зрізано зуби ременя Відкрити передню кришку приводу ГРМ та перевірити. Замінити ремінь ГРМ
Порушено фази газорозподілу Перевірити мітки на шківах коленвала та розподільника. Встановити правильне розташування валів
Несправність ЕБУ (мозки), його ланцюгів, датчика положення коленвала або температури охолоджуючої рідини Перевірити надходження 12В на ЕБУ, ланцюг датчиків, відсутність пошкодження самих датчиків. Замінити ЕБУ, датчики.
Несправний регулятор холостого ходу або його ланцюга Перевірити регулятор холостого ходу. При запуску двигуна злегка натисніть на педаль газу. Якщо двигун заводиться і глухне під час відпускання педалі газу, значить датчик несправний. Замінити датчик
Перегорів запобіжник або головне реле системи управління несправно Перевірити запобіжник та реле. Усунути причину перегорання запобіжника. Замінити запобіжник та реле
Перегорів запобіжник, реле паливного насоса. Несправний ланцюг, реле чи насос. При включенні запалення немає звуку роботи насоса. Перевірити запобіжник. Подати напругу на насос від АКБ. Зачистити контакти, замінити несправні ланцюги, замінити запобіжник, насос та реле.
Паливний фільтр забруднений, замерзла вода у паливній магістралі, паливопровід пошкоджено Перевірити тиск у паливній рампі та стан паливопроводів. Замінити фільтр, продути або замінити паливопроводи.
У паливній рампі недостатній тиск Перевірити тиск у паливній рампі, сітчастий фільтр насоса та стан паливопроводів. Очистити фільтр. Замінити насос, регулятор тиску палива
Несправні форсунки або ланцюги їх живлення Перевірити обмотки форсунок омметром. Перевірити ланцюги на урвища. Замінити форсунки, замінити ланцюги
Підсмоктування повітря у впускний тракт Огляд стики та посадки шлангів, хомути. На час пуску відключити вакуумний підсилювач гальм та заглушіть штуцер ресивера. Усунути підсмоктування повітря, вакуумний підсилювач замінити
 • Ослабли або пошкоджені електричні з’єднання котушки запалювання.
 • Недостатній тиск у паливній рампі.
 • Не герметичні з’єднання деталей впускного тракту (каталітичний колектор або ресивер впускного трубопроводу).
 • Несправна система керування двигуном. Виконати діагностику.
READ  Як налаштувати час LADA Granta

Чому не надходить харчування на бензонасос LADA Kalina

Автомобіль: LADA Kalina. Запитує: Ігор МММ. Суть питання: не гуде бензонасос, що робити?

Доброго дня. При повороті ключа в замку запалення перестав гудіти бензонасос. Стартер крутить. Але автомобіль не заводиться. Підняв задню спинку, доліз до проводів насоса, там немає напруги при включенні. З чого розпочати діагностику?

Переваги та недоліки бензонасосу

Незважаючи на простоту, щоб зрозуміти призначення паливного насоса, потрібні деякі пояснення. Справа в тому, що в більшості випадків це стосується і машин сімейства LADA Kalina, бензобак розташований від двигуна в протилежному боці машини. Тому потрібна ефективна робота бензонасоса, щоб забезпечити проходження палива на значну відстань із необхідним тиском.

У конструкції LADA Kalina встановлений паливний насос електричного типу, як більш сучасний та ефективний пристрій.

Серед основних переваг бензонасоса можна виділити кілька:

 • забезпечення подачі необхідного обсягу палива з урахуванням потреб двигуна;
 • висока надійність та простота конструкції;
 • високий рівень безпеки, оскільки робота насоса припиняється одразу після зупинки двигуна.

У той же час електричний бензонасос має ряд недоліків, які можуть вплинути на його роботу:

Саме використання неякісного бензину та невчасна заміна паливних фільтрів призводять до зниження продуктивності або відмови від роботи бензонасоса.

Якщо після повороту ключа запалення немає дзижчання бензонасоса, то перше що слід перевірити. це запобіжник і реле бензонасоса. У монтажному блоці LADA Kalina та LADA Granta запобіжник бензонасосу. F21 (15А), а реле бензонасоса. К12. Якщо запобіжник справний, виконуємо наступне:

 • Включаємо запалення
 • Зняти реле бензонасоса
 • Подати 12В на контакт 1 діагностичної колодки, або поставити перемичку між 87 та 30 висновками реле
 • Перевірити на слух увімкнення паливного насоса

Якщо бензонасос не вимкнувся, тоді перевіряємо:

 • Проведення та контакти між бензонасосом та колодкою діагностики/реле бензонасосу. Для цього перевіряємо напругу на фішці бензонасоса, використовуючи тест-лампу або мультиметр.
 • Немає з’єднання бензонасоса з масою автомобіля. Подати масу на фішку бензонасоса (перебуває під заднім диваном).
 • Бензонасос несправний. Для його перевірки подаємо 12В безпосередньо на контакти бензонасоса! Залишки бензину можуть спалахнути від іскри!).

У поодиноких випадках бензонасос не працює через:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS