LADA Kalina не крутить стартер

Причини неполадок стартера та їх усунення

Запуск двигуна Kalina відбувається за допомогою взаємодії стартера з редуктором. Іноді стартер крутить, але машина не заводиться. Пошук причин треба починати, не знімаючи самопуск зі свого робочого місця.

Можливі збої в роботі машини при поломках стартера.

 • При підключенні стартера відбувається відключення всіх приладів. Потрібно перевірити зарядку акумуляторної батареї, її клеми. Якщо є окислення, потрібно їх просто почистити, а батарею зарядити.
 • Двигун починає працювати на малих обертах.
 • Не крутить стартер. Необхідно оглянути електродвигун. На реле стартера Kalina перемкнути зовнішній, внутрішній болти. Електродвигун починає працювати на холостому ходу без участі колінвалу. У процесі перевірки не повинно бути шумів та протидії обертанню. Електропривод в повному порядку, потрібно звільнити провід від блоку реле, що втягує, і перемкнути клему із зовнішнім болтом. Машина закріплюється відкатами, передача відключається. Стартер функціонує одночасно з колінчастим валом.
 • Стартер крутить, але машина не заводиться, тобто колінчастий вал не прокручує двигун. Причина такого порушення в ланцюги включення реле, що втягує. Знятий провід повинен зайняти відповідну точку на реле стартера. Спробуйте знову увімкнути стартер.

Ремонт самотужки неможливий, потрібно зняти реле і зробити його діагностику на СТО. При діагностуванні слід враховувати термін служби, обсяг робіт запчастини та грошове питання.

Розрізняють незначний та глибокий ремонт стартера. У першому випадку ремонтують деякі частини самопуску: тягачі, тягачі, самі автощітки, шарикопідшипники. Реставрація коштуватиме недорого.

Глибокий ремонт набагато дорожчий і більший за масштабом робіт. У цьому випадку ремонтуються також обгінна муфта, шестерня приводу, якір, обмотка стартера, маска, редуктор та багато іншого.

Не крутить стартер на ладі калини.

LADA Granta не працює бензонасос і стартер

Можлива причина, з якої глухне мотор у дорозі — засмічення дросельної заслінки. Проблема вирішується її чищенням. До зупинки двигуна на ходу може призвести і забруднення паливного фільтра неякісним пальним. Іноді це проявляється лише через тривалий час після заправки. Рішення тільки одне: злити поганий бензин та поміняти фільтр. Мотор затих на ходу і не заводиться? Швидше за все, зламався генератор чи обірвався його приводний ремінь. Коли це відбувається, бортова мережа не отримує необхідного живлення, акумулятор сідає і стартер вже не може крутитись.

LADA Granta може не завестися через те, що під час стоянки залишився увімкненим один з бортових електроприладів, наприклад, магнітола. Слідкуйте за цим, коли ставите автомобіль на тривалу стоянку.

LADA Kalina не заводиться стартер крутить

Трапляється таке, що LADA Kalina не хоче заводитися при працездатному стартері. Що ж робити в такому разі і де шукати проблему? У цій статті розглянемо саме ці проблеми, які часто псують життя автомобілістам.

Відео із заміни бендикса (найпоширеніша причина)

Одна з найпоширеніших причин, чому при стартері, що крутить, не запускається двигун. Відео наочно покаже, як зробити операцію і на що варто звернути увагу.

LADA Kalina не заводиться стартер крутить

Lada Kalina 2. Стартер крутить, але двигун не заводиться

Причин такої поведінки автомобіля може бути чимало. Основні перераховані нижче

Людський фактор: Ви забули відключити протиугінку, яка блокує, наприклад, тільки бензонасос. Забито вихлопну трубу. Добрі люди засунули в неї ганчірку чи картоплину, а може, ви просто заїхали в кучугуру – варіантів багато. Вихлопну трубу слід звільнити.

Все вищеперелічене, загалом, не є поломкою, та й вирішується за дві секунди. А тепер розберемо причини, пов’язані з технічною несправністю: Якщо стартер крутить зовсім повільно, то причиною може бути масло в двигуні, що загустіло на морозі. А може, і розряджена після тривалої стоянки АКБ або її клеми, що сильно окислилися. При цьому напруга бортмережі може просісти так, що блок керування двигуном відмовиться працювати. Ну, тут все зрозуміло: олію слід залити по сезону, батарею зарядити чи замінити. Щось замерзло — вода у бензопроводі, дизпаливо у баку чи фільтрі. Шукайте теплий бокс! Несправний паливний насос. Переконатися в цьому легко, якщо ви не намагаєтеся завести машину поблизу жвавого і галасливого шосе. Якщо ж навколо тихо, то чуйне вухо здатне вловити відсутність характерного дзижчання паливного насоса під час роботи стартера. У кращому випадку винен поганий контакт у ланцюгу, у гіршому на вас чекає заміна насоса. Провертається вінець маховика. Таке іноді траплялося на машинах колишніх років випуску, аж до ВАЗ-2109. Чути, що Бендікс зчепився з вінцем, і вінець з вереском провертається на маховику. Настає заміна маховика.

Стартер не входить у зачеплення з вінцем. Причина: знос деталей, викрошені зуби і т.д.п. При спробі пуску лунає скрегіт зубів. Готуйтеся до заміни вінця чи маховика.

Заїло бендікс. Чи то його привід полетів, чи сам бендікс — не має значення. Чути, що двигун стартера обертається на високих оборотах, але більше жодних спроб провернути двигун немає. Готуйтесь до ремонту або заміни самого стартера.

Відмова системи запалення у бензинових машин. Перевіряємо все підряд. свічки, котушки, проводку тощо.п. У дизельної машини не працюють свічки розжарювання. Проблема може бути у блоці керування, а також у силовому реле. Самі свічки також слід перевірити — із цим доведеться повозитися.

Розлетівся на шматки ремінь ГРМ. Це легко відчути: стартеру стало легко крутити. Якщо пощастить (поршні не зустрілися з клапанами). достатньо замінити ремінь, якщо ні. то півмотора.

Ремінь ГРМ перескочив на кілька зубів, порушивши правильність фаз газорозподілу. Знову-таки в кращому разі потрібно буде повернути ремінь на місце, а ось у гіршому на вас чекає дорогий ремонт. Підвищений опір обертанню колінчастого валу: задираки на валах, вкладишах підшипників, деталях циліндропоршневої групи, деформація валів. Перевірте, чи вдається провернути двигун при штовханні автомобіля з увімкненою вищою передачею в механічній коробці передач. З автоматом доведеться намагатися провернути двигун за болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Якщо двигун вдається порівняно легко провернути, то пошуки причини треба буде продовжити.

Заклинив генератор, насос гідропідсилювача керма, компресор кондиціонера. Несправний агрегат не дає прокручуватися двигуну. Для перевірки можна спочатку подивитися, чи не напружується ремінь надміру при спробі провернути двигун. Якщо підозри підтверджуються, можна зняти ремінь приводу допоміжних агрегатів і спробувати доїхати до СТО своїм ходом. Звичайно, це вийде лише на автомобілях, де насос охолоджуючої рідини обертає ремінь ГРМ. З непрацюючою помпою, без циркуляції рідини, що охолоджує, навіть холодний мотор швидко закипить. Вночі вашу машину намагалися викрасти, але щось пішло не так. У результаті зловмисники покопалися, щось поламали та з ганьбою зникли. Тут уже без діагностики на СТО проблему не вирішити.

READ  Як поміняти ручник на ВАЗ 2110

Якщо стартер крутить, а двигун не заводиться, насамперед слід перевіряти систему живлення та систему запалювання. Зверніть увагу, що всі ці перевірки слід виконувати лише у тому випадку, коли стартер крутить рівно, без ривків. В іншому випадку (ривки при роботі стартера або клацання замість звичного дзижчання) проблему слід шукати, в першу чергу, в самому стартері.

Перевірку паливної системи слід виконувати послідовно – від паливного насоса до інжектора (карбюратора):

Якщо у вас інжектор, то при включенні запалювання в салоні має бути чути дзижчання електричного бензонасосу. Якщо дзижчання немає, значить або згорів моторчик бензонасоса, або на ньому немає напруги. Отже, треба перевіряти сам паливний насос, а також його запобіжник.

З карбюраторними автомобілями все трохи складніше: бензонасос має привід від розподільчого валу, так що для перевірки доведеться зняти кінець шланга із впускного штуцера карбюратора або випускного штуцера бензонасоса. Якщо качнути кілька разів важіль ручного підкачування бензонасоса, зі штуцера чи шланга має піти бензин.

Для перевірки наявності бензину в рампі інжектора треба натиснути на клапан штуцера для підключення насоса: звідти має піти бензин.

Обов’язково перевірте, чи не засмічився паливний фільтр. Можливо, мотору просто не вистачає палива, тому він не заводиться.

Ще одна причина, через яку стартер крутить, а машина не заводиться, – це забита дросельна заслінка.

Провівши всі вищезгадані дії, можна спробувати завести автомобіль ще раз. Якщо стартер, як і раніше, крутить, але машина не заводиться, значить треба переходити до перевірки системи запалення.

Каліна. Не заводиться із ключа. Проблема зі стартером

Для початку слід викрутити свічку та перевірити наявність на ній іскри. Для цього потрібно надіти на вимкнену свічку високовольтний провід, доторкнутися спідницею до металевої частини двигуна та крутнути двигун за допомогою стартера (для цього знадобиться помічник). Якщо іскра є, значить свічка справна.

Якщо іскри немає в інжекторному автомобілі, значить проблема в модулі запалювання.

Якщо іскри немає в карбюраторному двигуні, то слід перевірити котушку запалювання. Витягнути центральний провід з кришки трамблера, помістити його наприкінці 5 мм від металевої частини двигуна (не торкаючись) і попросити помічника прокрутити двигун стартером. Якщо іскри немає, котушка несправна.

Якщо іскра є і котушка запалення справна, слід зняти кришку трамблера та подивитися, чи немає під нею дефектів (нагар, тріщини тощо).д.).

Бувають випадки, коли всіх цих перевірок виявляється недостатньо, і автовласникові доводиться проводити глибші перевірки, щоб виявити причину того, що стартер крутить, а двигун не заводиться. Серед причин, з яких таке може бути, також трапляються:

Запобіжник, що згорів. Таке зустрічається нечасто, але перевірити цілісність плавких запобіжників у блоках таки варто.

Корозія на якійсь із електричних деталей.

Конденсат під капотом. Траплялися випадки, коли машина не заводилася саме через надмірну вологість під капотом.

LADA Kalina не заводиться, не крутить стартер і блимає іммобілайзер, що робити?

Знайшлося кілька причин, чому LADA Kalina не заводиться, при цьому не крутить стартер, та ще й блимає іммобілайзер. Причин кілька і кожна з них може завдати різної шкоди, але розглянемо всі.

На відео показана проблема в роботі іммобілайзера на Kalina:

LADA Kalina не заводиться, але крутить стартер: основні причини

Трапляється таке, що LADA Kalina не хоче заводитися при працездатному стартері. Що ж робити в такому разі і де шукати проблему? У цій статті розглянемо саме ці проблеми, які часто псують життя автомобілістам.

Відео із заміни бендикса (найпоширеніша причина)

Одна з найпоширеніших причин, чому при стартері, що крутить, не запускається двигун. Відео наочно покаже, як зробити операцію і на що варто звернути увагу.

Чому автомобіль не заводиться?

Причин, що спонукають мотор не включається, насправді існує достатньо. Схилимося до переліку найбільш поширених факторів, що стосуються саме LADA Kalina, з якими зможуть «впоратися» власники.

 • Несправний іммобілайзер. Коли не включається мотор за допомогою ключа запалювання, фахівці рекомендують вдатися до перевірки даного вузла. Визначити це можна візуальним способом. У такій ситуації з початком роботи пристрою з присутністю перебоїв лунає характерний звук або лампи, що є тут, переходять в режим постійного світіння.

Для самостійного викорінення зазначеної проблеми спочатку потрібно детально вивчити особливості роботи ламп, де закладено розшифровку режимів їх функціонування.

Отримавши потрібну інформацію, необхідно переглянути інструкцію та визначити характер проблеми, що виникла, з метою її подальшого усунення.

не крутить стартер в автомобілі LADA Kalina. Це другий етап перевірки, якого слід вдатися у разі, якщо іммобілайзер справний. Первинним фактором, що викликає відсутність функціоналу стартера, тобто не заводиться, не крутить стартер, є розряджений акумулятор. Про це свідчить відсутність свічення ламп на панелі приладів. Якщо батарея розряджена не повністю, то лампи світитимуться, проте стартер не зможе провернути маховик через нестачу електроживлення. Для остаточного визначення слабкого заряду вмикаємо фари (дальнє світло) і спостерігаємо інтенсивність світлового потоку. При слабкому світінні констатуємо розряд та необхідність підзарядки АКБ.

Витік струму у проводці стартера LADA Kalina. Щоб перевірити комутацію і рівень живлення, що надходить, до стартерного вузла потрібно скористатися вольтметром. Провід червоного кольору з’єднуємо з плюсовим виведенням стартера, а чорний комутуємо з масою авто. Дивимося на екран тестера. Якщо напруга дорівнює 12 Вольтам, то констатуємо справність проводки та коректність підключення. Коли екран не висвічує значення параметра, що вимірюється, то схиляємося до візуальної перевірки цілісності проводки і її заміні (іноді очищення ділянок окислення). Також не зайвою буде перевірка справності запобіжника.

Неякісне паливо. При використанні палива з недостатніми якісними кондиціями свічки систематично «заливає», внаслідок чого двигун «відмовляється» нормально функціонувати. Особливо чітко недолік проявляє себе в морозну погоду, оскільки конденсат, що утворився, «забиває» фільтруючий паливний компонент. Щоб уникнути подібної неприємної ситуації, фахівці рекомендують взимку додавати в паливо очищений спирт. Найбільш ефективним заходом буде придбання палива тільки у перевірених заправних станцій, які дбають про свою репутацію і не схильні реалізовувати некондиційне паливо.

Якщо випадково стався факт заправки неякісним паливом, його швидко необхідно злити, після чого слід замінити фільтр і очистити форсунки на спеціальному стенді.

Несправність електронного модуля керування двигуном (або ЕБУ). До перевірки справності зазначеного блоку необхідно вдаватися, коли вищевказані причини, якщо не заводиться не крутить стартер, не фігурують у конкретному автомобілі. За своїм конструктивним пристроєм модуль є досить надійним пристроєм, до того ж він захищений від впливу зовнішніх атмосферних факторів. Іноді власники власноруч провокують вихід з ладу ЕБУ, наприклад, проливши на його поверхню якусь рідину. Також джерелом несправності модуля можуть стати витоки з радіатора системи опалення салону, оскільки цей вузол не має надійності і до того ж розташований в безпосередній близькості від ЕБУ.

READ  Ford Focus 2 не крутить стартер

Якщо блок все-таки став непридатним, то відремонтувати його не вдасться. Заміна буде дуже дорогою процедурою, оскільки ціна на новий електронний пристрій дуже велика. До того ж, за послугу, надану сервісним центром, доведеться заплатити неабияку суму. Уникнути вказаної неприємної ситуації можна, якщо з достатньою періодичністю перевіряти цілісність радіатора та поводитися з чутливим до вологи електронним модулем досить акуратно.

LADA Kalina стартер клацає, але не крутить

Для будь-якого водія важливо, щоб його машина заводилася з півоберта ключа. Для запуску двигуна на LADA Kalina встановлено редукторний стартер. Якщо не заводиться Kalina, стартер не крутить при повороті ключа запалювання (КЗ), значить пристрій, що запускає силовий агрегат, несправно. У статті йдеться про те, які можливі неполадки, і як виконати ремонт своїми руками.

Можливі несправності стартера

Якщо LADA Kalina не заводиться, можливі такі типові несправності:

 • під час запуску силового агрегату не працюють усі прилади;
 • при переведенні КЗ в положення старту стартер не включається;
 • пусковий пристрій не вмикається з першого разу;
 • стартер крутить, але не крутиться колінчастий вал;
 • при запуску пристрій повільно обертається.
lada, kalina, крутить, стартер

Якщо після пуску двигуна гаснуть усі прилади, це означає, що відсутнє електроживлення. Слід перевірити клеми та ступінь зарядки АКБ. Якщо після запуску не працює пусковий пристрій, потрібно перевірити його справність (автор відео Expert R).

Починати пошук неполадок краще, не знімаючи пристрій із машини. Спочатку викруткою потрібно з’єднати болти реле, що втягує, зверху і знизу. В результаті електромотор повинен почати працювати, але без обертання колінвалу. Він повинен обертатися вільно, при цьому не повинно бути будь-яких сторонніх звуків та шумів.

Після перевірки електродвигуна потрібно зняти провід з клеми керування тягового реле і перемкнути викруткою її та верхній болт. Після включення повинен почати обертатися колінчастий вал двигуна. Якщо все нормально працює, потрібно несправність шукати в ланцюзі втягуючого.

Спочатку потрібно перевірити реле пускового механізму, що знаходяться в монтажному блоці, замінивши його насправді справним елементом. Якщо пусковий пристрій запрацював, потрібно замінити несправне реле. Інакше потрібно перевірити силовий ланцюг. Для цього вставляємо перемичку в гнізда 87 та 30.

При повороті ключа ЗЗ двигун повинен запуститись, інакше слід перевірити контрольною лампочкою, чи підводиться напруга 12В до гнізда 30. Одним кінцем контрольки слід торкнутися виведення 30, а другий з’єднати з масою. Лампочка має горіти. Інакше можливе пошкодження струмовідної доріжки.

Якщо ланцюг не має пошкоджень, перевіряємо контактну групу ЗЗ, приєднавши кінці контрольної лампи до роз’ємів 85 та 86. Якщо при запуску двигуна лампочка загориться, це говорить про те, що з контактною групою все гаразд. Інакше потрібен її ремонт.

Втягує на справність перевіряється шляхом з’єднання її болта, розташованого зверху, з клемою управління. При замиканні реле має спрацювати. В іншому випадку перевіряється зарядка АКБ та стан її клем. Якщо тягове реле поламане, його слід демонтувати і перевірити чи справні обмотки. Якщо реле в робочому стані потрібно перевірити зношеність щіток.

Якщо після пуску не крутить стартер і двигун не запускається з першого разу, то необхідна заміна тягового реле. Можливо, що причина в обгорілих контактах на електромоторі. Якщо пристрій увімкнувся, але повільно обертається, слід перевірити за допомогою омметра напругу на клемах АКБ. Для успішного запуску напруга не повинна бути нижчою за 9В. Інакше потрібний ремонт. Причиною проблем можуть бути втулки, щітки, міг відпасти магніт статора.

Якщо стартер крутиться, а колінвал не обертається, то пристрій потребує ремонту. У цьому можливі такі несправності: провертається бендикс, ослаблений вінець маховика, злам текстолітової шестерні редуктора.

Принцип роботи та види стартерів

При роботі цього механізму електрика батареї перетворюється на механічну енергію. При змиканні мікроконтактів електричного запалення реле стартера потрапляє на муфту обмотки тягового реле. Якір при пересуванні в корпус втягує висуває звідти бендікс, відбувається зчеплення з шестернею кінця маховика.

Якір рухається до кінця, де стуляються контакти, електрика йде до обмотки електромотора стартера. Вал самостійного запуску починає обертатися, машина заводиться. Що швидше відбувається обертання маховика, то швидше бендикс виходить із зачеплення з вінцем, поворотна пружина встановлює його на місце.

Як тільки ключ у замку запалення повертається у своє початкове положення, струм перестає подаватися на стартер, машина глухне.

 • З редуктором. Має знижену потребу в струмі для ефективної роботи. При низькій зарядці акумулятора колінвал все одно крутитиме.
 • Без редуктора. Простіша конструкція стартера дозволяє безпосередньо здійснювати обертання шестерні. Такий стартер легко відремонтувати самостійно. Відбувається миттєве зчеплення шестерні з маховиком, як струм подається на електромагнітний вмикач. Запалювання буде швидким. Такий тип стартера має витривалість, поломки практично виключені. Мінус подібних пристроїв у тому, що за низьких температур машину не завжди вдається завести.

Машина заводиться і одразу глухне

Ви заводите двигун, він починає свою роботу і буквально за пару секунд вщухає. Це може ввести в ступор навіть досвідченого водія. Але не варто переживати завчасно. Щоб швидко виявити поломку:

 • Перевірте стан котушки запалювання. Можливо, електричні з’єднання були пошкоджені або ослаблені.
 • Переконайтеся, що з’єднання між елементами впускного тракту повністю герметичні.
 • Виміряйте тиск у паливній рампі – переконайтеся, що його показник дорівнює нормі.

Знову ж таки, несправною може виявитися вся система управління двигуна цілком. У такому разі доведеться здійснити повноцінну діагностику. Найкраще довірити це професійним майстрам, звернувшись до автомобільного сервісу.

Не крутиться стартер Kalina

Коли при спробі завести двигун своєї LADA Калини, Ви не чуєте жодного звуку з-під капота автомобіля, то Вам доведеться шукати несправність або в електричному ланцюзі включення стартера, або в самому стартері. Якщо у Вас, в даний момент, немає часу на пошук несправності, то можна спробувати завести двигун, замкнувши за допомогою викрутки, клем плюс тягового реле, з клемою, попередньо знявши з неї штекер, через яку подається напруга, в обмотки тягового реле.

Якщо запалення буде увімкнено, а тягове реле та стартер справні, то двигун заведеться, що буде говорити про несправність у ланцюзі включення стартера. Але перш ніж це робити, забезпечте свою безпеку шляхом встановлення важеля перемикання передач в нейтральне положення і загальмуйте задні колеса автомобіля за допомогою гальма стоянки. А також, викруткою торкайтеся тільки цих двох клем, і нехай Вас не лякає іскроутворення, що виникає при цьому.

lada, kalina, крутить, стартер

Пошук несправності в ланцюзі включення стартера починаємо з перевірки реле К3, розташованого в монтажному блоці в салоні автомобіля. Зробити це можна дуже просто. Потрібно витягнути з гнізда реле К3, замість нього поставити сусіднє реле К2, розташоване ліворуч від реле К3. Тільки попередньо переконайтеся, що працюють склопідйомники, які вмикаються через реле К2, це означатиме, що воно справно. Якщо після установки реле К2 стартер почне працювати, то можна сказати, що несправність знайдена. Ну а якщо стартер і в цьому випадку відмовиться працювати, тоді доведеться перевіряти стан електричних ланцюгів від контактів гнізда реле К3 до замку запалення і до клеми тягового реле.

READ  Де знаходиться датчик температури ВАЗ 2115

Кожен водій, напевно, знає, що спрацьовування стартера багато в чому залежить від стану акумуляторної батареї, оскільки вона також може стати причиною, через яку двигун Kalina не заводиться. Тому АКБ повинна бути постійно повністю зарядженою, а на її клемах не повинно бути слідів окислення, так це може значно знизити силу струму, що споживається стартером, у момент пуску двигуна. І тоді його потужності не вистачить, щоб провернути колінчастий вал із необхідною для запуску двигуна частотою.

У графітових щіток колектора, обгінної муфти та контактів тягового реле, ресурс роботи менший, ніж у самого стартера. Тому з часом вони теж можуть стати причиною відмови стартера запускати двигун автомобіля LADA Kalina. Також, зношуються зубці зубчастого вінця маховика і приводної шестерні стартера, а при досягненні певного зношування вони просто не зможуть увійти в зачеплення один з одним.

На вулиці міцний дубак і зранку не зміг завести двигун. Скажіть, чому не крутить стартер? Які причини?

 • Не заводитися LADA Kalina – 5 відповідей
 • Низькі обороти при пуску на холодну Kalina – 3 відповіді
 • Що буде, якщо одна шпилька кріплення стартера прокручується? – 3 відповіді
 • Бендікс погано повертається в LADA Kalina – 3 відповіді
 • Стартер не входить у зачеплення з маховиком. 2 відповіді

Можливо розрядилася АКБ. Якщо фари горять тьмяно, значить сів акумулятор, ось стартер і не крутить.

Може, вийшло з ладу тягове реле, потрібно перевірити на ньому напругу.

Також слід переконатися, що не стався урвищ у електроланцюзі, за яким подається харчування на стартер.

Трапляється таке, що LADA Kalina не хоче заводитися при працездатному стартері. Що ж робити в такому разі і де шукати проблему? У цій статті розглянемо саме ці проблеми, які часто псують життя автомобілістам.

Відео із заміни бендикса (найпоширеніша причина)

Одна з найпоширеніших причин, чому при стартері, що крутить, не запускається двигун. Відео наочно покаже, як зробити операцію і на що варто звернути увагу.

Найчастіше джерело, що спричинило виникнення поломок, потрібно шукати у двох секторах:

Ще однією причиною, яка викликає такий наслідок, за якого не заводиться Kalina і не крутить автомобільний стартер – це проблеми безпосередньо з електромотором. Щоб її усунути, доведеться його розібрати, а в деяких випадках навіть перевстановити. Можливо, знадобиться придбати та встановити відповідно до інструкцій спеціальний масовий провід. Він закріплюється двома кінцями: один – в області шпильки термостату, інший – у місці кріплення гайки стартера.

Чому не заводиться LADA Kalina

Досить тривалий час минуло з того моменту, коли «АвтоВАЗ» оголосив про сход з конвеєра нової та прогресивної моделі LADA Kalina. Більшість шанувальників продукції вітчизняного автомобілебудування з переповненим почуттям патріотизму серцем «кинулося» купувати російську малолітражку, принісши в жертву шанс стати власником автомобіля від іменитих європейських брендів. Така ейфорія спостерігалася недовго.

Вже в перші місяці володіння LADA Kalina виявляла свій примхливий характер, докучаючи новоспеченим власникам дрібними несправностями. Це спричиняло необхідність проводити більше часу в гаражах, займаючись ремонтом, замість приємних поїздок. Виробник з випуском нової моделі дізнається про властиві їй недоліки, прагнучи вже в наступній генерації викорінити виявлені експлуатацією недоліки. Такий підхід зрештою призводить до зростання надійності авто. Однак у власників цієї моделі актуальне питання: чому не заводиться?

Чому не працює стартер LADA Kalina

Для перевірки вимикаємо запалювання та від’єднуємо колодку дроту від виведення обмоток тягового реле стартера.

Стрижнем викрутки перемикаємо виведення обмоток тягового реле та наконечник дроту, з’єднаного з плюсовим виведенням акумуляторної батареї.

При проведенні цієї операції необхідно дотримуватися обережності, т. до. можливе іскроутворення в зоні замикання висновків. Не замкніть викрутку на масу в момент замикання висновків!

Якщо при цьому колінчастий вал прокручуватиметься, то стартер справний, а причиною несправності є порушення в його ланцюгу включення. В іншому випадку несправний стартер або його тягове реле.

Якщо немає можливості усунути несправність у ланцюзі включення справного стартера, то за необхідності таким чином (включивши запалення та замикаючи висновки), можна пустити двигун та доїхати до місця ремонту.

Несправність у ланцюгу включення стартера може бути викликана пошкодженням: реле стартера, силового ланцюга або ланцюга управління реле контактної групи замку запалення, для пошуку несправності в ланцюгу включення стартера виймаємо з монтажного блоку реле стартера.

Для перевірки реле стартера встановлюємо на місце заздалегідь справне реле типу 902.3747-11, для цього можна використовувати сусіднє реле склопідйомників.

Не крутить стартер на калині ч1

Якщо з знову встановленим реле стартер включається, то реле стартера вийшло з ладу та його необхідно замінити.

В іншому випадку необхідно перевірити силовий ланцюг та ланцюг управління реле стартера.

Для перевірки силового ланцюга виймаємо реле стартера з монтажного блоку.

Вставляємо перемичку (відрізок дроту) у гнізда силових контактів реле «30» та «87».

Перекладаємо ключ у замку запалювання в положення “II”. “стартер”.

Якщо стартер увімкнеться, силовий ланцюг справний, якщо ні, то тестером

Перевіряємо, чи підводиться «12 В» до гнізда «30» реле стартера при знаходженні ключа в замку запалювання в положенні «II».

При цьому другий («мінусовий»), щуп тестера можна приєднати до болта кріплення обмежувача відчинення дверей.

У разі, якщо напруга підводиться до гнізда «30», тестером перевіряємо цілісність ланцюга від гнізда «87» реле стартера до наконечника дроту управління тяговим реле стартера.

Якщо напруга до гнізда «30» не підводиться, перевіряємо ланцюг від виведення «50» замку запалення до гнізда «30» реле.

Якщо ланцюг справний, необхідно замінити контактну групу замку запалювання.

У тому випадку, якщо силовий ланцюг стартера справний, перевіряємо ланцюг управління реле стартером. для цього вставляємо щуп тестера в гніздо «86» реле стартера, другий щуп тестера під’єднуємо до «маси».

При включеному запаленні перевіряємо підводиться «12 В» від головного реле системи управління двигуном до гнізда «86» реле стартера

Потім вставляємо щупи тестера в гніздо «86» та «85» і перевіряємо чи є «маса» у гнізді «85» реле з’єднане з виведенням «50» контролера.

В іншому випадку перевіряємо цілісність ланцюгів управління реле стартера від головного реле системи управління та виведення «50» контролера – відповідно до гнізд «86» та «85» реле стартера.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS