Kuga заміна масла в АКПП

Table of Contents

Опис коробки 6F35

Автоматична коробка 6F35, це спільний проект компаній Ford і GM, початок якому було покладено в 2002 році. Конструктивно, продукт відповідає попередникові, коробці GM 6T40 (45), у якій взята механіка. Відмінні риси 6F35, це електрика, виходи, розраховані на всілякі компонування автомобіля та піддони.

Короткі технічні характеристики і інформація, про те, які передавальні числа використовуються в коробці, представлені в таблиці:

АКПП випускають в Америці, на заводах Ford, розташованих в Sterling Heights, штат Michigan. Деякі комплектуючі роблять і збирають на заводах GM.

З 2008 року коробка встановлюється на автомобілі з переднім і повним приводом, американської фірми Ford і японської Mazda. Автомати, що застосовуються на автомобілях з силовою установкою менше 2,5 літра, відрізняються в порівнянні з автоматами, які ставлять на автомобілі з двигуном, об’ємом 3 літри.

Автоматична коробка 6F35 уніфікована, побудована за модульним принципом, вузли АКПП змінюються блоками. Метод запозичений у ранньої моделі 6F50 (55).

У 2012 році конструкція вироби зазнала змін, стали відрізнятися електричні і гідравлічні складові коробки. Деякі комплектуючі механізму, що встановлюється на транспортні засоби в 2013 році, перестали підходити до ранніх модифікацій. Друге покоління коробки отримало індекс «E» у маркуванні і стало називатися 6F35E.

Заміна трансмісійної рідини в АКПП 6F35

Заміна масла в АКПП 6F35 Ford Kuga залежить від умов експлуатації автомобіля. При стандартній експлуатації, що має на увазі їзду по асфальту, рідина змінюється після кожних 45 тисяч кілометрів пробігу. Якщо автомобіль експлуатувався при мінусових температурах, відчував пробуксовки, піддавався агресивній манері водіння, використовувався, як тяговий засіб і ін., Заміну проводиться після кожних 20 тисяч кілометрів пробігу.

Визначити необхідність заміни масла можна за ступенем зносу. При виконанні цієї операції орієнтуються на колір, запах, структуру рідини. Стан масла оцінюють на холодної та гарячої коробці. При перевірці на гарячій АКПП рекомендується проїхати 2-3 кілометри, що б підняти осад з дна. Нормальне масло, червоного кольору, без запаху гару. Наявність стружки, запах гару або чорний колір рідини говорить про необхідність термінової заміни, недостатній рівень рідини в коробці неприпустимий.

 • Сильний знос валів коробки;
 • Знос сальників коробки;
 • Биття первинного вала коробки;
 • Старіння ущільнювача коробки;
 • Недостатній рівень затягування кріпильних болтів коробки;
 • Порушення шару герметика;
 • Передчасний знос клапанної плити коробки;
 • Засмічення каналів і плунжеров коробки;
 • Перегрів і як наслідок знос вузлів і деталей коробки.

Вибираючи трансмісійну рідина в коробку, дотримуються рекомендацій виробника. Для техніки марки Ford рідне масло, це рідина ATF специфікації типу Mercon. Для FORD Kuga так само використовують масла замінники, які виграють в ціні, наприклад: Motorcraft XT 10 QLV. Для повноцінної заміни потрібно 8-9 літрів рідини.

При частковій заміні масла в АКПП 6F35 Ford Kuga самостійно, виконують такі дії:

 • Прогрійте коробку, проїхавши 4-5 кілометрів, протестувавши всі режими перемикання;
 • Помістіть автотранспортний засіб рівно на естакаді, або ямі, переведіть селектор коробки в положення «N»;
 • Відкрутіть зливну пробку і злийте відпрацьовану рідину в заздалегідь приготовлену ємність. Простежте, чи немає в рідини тирси або металевих включень, їх наявність вимагає звернення в сервіс для подальшого можливого ремонту;
 • Встановіть зливну пробку на місце, за допомогою ключа з манометром проконтролюйте момент затяжки, дорівнює 12 Нм;
 • Відкрийте капот, відкрутіть заливну пробку коробки. Залийте через заливний отвір нову трансмісійну рідина, об’ємом, рівному обсягу злитої відпрацьованої рідини, орієнтовно, 3 літри;
 • Закрутіть пробку, заведіть силову установку автомобіля. Дайте пропрацювати двигуну 3-5 хвилин, важіль селектора перемикання в усі положення з паузою в декілька секунд на кожному з режимів;
 • Повторіть процедуру зливу і затоки нового масла 2-3 рази, це дозволить максимально очистити систему від домішок і старої рідини;
 • Остаточно змінив рідина, прогрійте двигун і перевірте температуру мастила;
 • Проконтролюйте рівень рідини в коробці на відповідність необхідної нормі;
 • Проконтролюйте коробку і ущільнення на предмет витоку рідини.

При перевірці рівня масла пам’ятайте, що на коробці 6F35 немає мірного щупа, перевіряйте рівень трансмісійної рідини за допомогою контрольної пробки. Робити це треба регулярно, попередньо прогрів коробку, проїхавши десять кілометрів.

Масляний фільтр встановлений всередині коробки, для вилучення знімається піддон. Змінюється фільтруючий елемент в разі підвищеного пробігу і при кожному знятті піддона коробки.

Повна заміна масла в коробці проводиться на сервісній станції, обладнаної спеціальними стендами для проведення процедури. Одноразовий слив і затоку масла оновить рідина на 30%. Часткової заміни масла, описаної вище, досить, з урахуванням регулярного проведення та малого періоду експлуатації коробки між замінами.

Проблеми коробки 6F35

Надходять скарги авто власників автомобілів Ford Mondeo і Ford Kuga. Симптоми поломок проявляються у вигляді поштовхів і збільшених пауз при перемиканні передач з другої на третю. Так само часто перемикання селектора з положення R в D супроводжується ударами, шумом, включенням сигнальної лампочки на приладовій дошці. Більшість скарг припадають на автомобілі, у яких АКПП експлуатується в парі з силовою установкою, об’ємом 2,5 літра (150 к.с.).

Недоліки коробки, так чи інакше, пов’язані з неправильною манерою водіння, настройками управління, і маслом. АКПП 6F35, ресурс, рівень і чистота рідини, якої взаємопов’язані, погано переносить навантаження на холодній мастилі. Прогрівати АКПП 6F35 в зимовий час треба, інакше передчасного ремонту не уникнути.

З іншого боку, динамічна їзда перегріває коробку, що призводять до раннього старіння масла. Старе масло зношує прокладки і ущільнення коробки. Як наслідок, після пробігу в 30-40 тисяч кілометрів виникає недостатній тиск трансмісійної рідини у вузлах. Це передчасно зношує клапанну плиту і соленоїди.

Несвоєчасне вирішення питання з падінням тиску масла веде до прослизання і зносу фрикційних гідравлічного трансформатора. Потрібна заміна зношених деталей, гідравлічного блоку, соленоїдів, сальників і втулок насоса.

Термін життя АКПП залежить, в тому числі і від настройки модуля управління. Перші коробки виходили з настройками, які припускали агресивне водіння. Це збільшувало ККД і зменшувало витрату палива. Однак, доводилося розплачуватися ресурсом коробки і раннім виходом з ладу. Продукція, пізнього випуску поставлена ​​в жорсткі рамки, які обмежували водія і не давали вивести з ладу гідравлічний блок і трансформатор коробки.

Обслуговування коробки 6F35

Коробка 6F35 НЕ проблемна, як правило, причиною поломок стає власник, який неправильно експлуатує пристрій. Правильне використання коробки і заміна масла, згідно пробігу, гарантує роботу вироби понад 150000 км без проблем.

 • Чутні сторонні шуми, вібрації, тріск в коробці;
 • Неправильне перемикання передач коробки;
 • Передачі коробки не перемикаються зовсім;
 • Падіння рівня масла коробки, зміна кольору, запаху, консистенції.

Симптоми, перераховані вище, вимагають негайного звернення до сервісного центру з метою діагностики та усунення несправності.

Запобігти передчасні поломки вироби і продовжити термін експлуатації, мета планових заходів, які проводяться згідно з встановленого технічного регламенту для коробки автомобіля Ford Kuga. Робота виконується на спеціально обладнаних станціях, навченим персоналом на спеціальному обладнанні.

АКПП 6F35 технічний регламент планове ТО, автомобіль Ford Kuga:

Замена масла в АКПП на Ford Kuga

ТО-1 ТО-2 ТО-3 ТО-4 ТО-5 ТО-6 ТО-7 ТО-8 ТО-9 ТО-10
рік 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
тисяч кілометрів 15 30 45 60 75 90 105 120 135 150
регулювання зчеплення Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Заміна трансмісійної рідини коробки Так Так Так
Заміна фільтра коробки Так Так Так
Перевірка трансмісії на наявність видимих ​​пошкоджень і протікання Так Так Так Так Так
Перевірка на наявність витоків і несправностей бортової передачі і конічної шестерні для авто з повним приводом. Так Так Так
Перевірка стану приводних валів, підшипників, шарнірів рівних кутових швидкостей для авто з повним приводом. Так Так Так

У разі непроведення або порушення часу проведення робіт, встановлених технічним регламентом, можливі такі наслідки:

 • Втрата робочих якостей рідини коробки;
 • Вихід з ладу фільтру коробки;
 • Вихід з ладу соленоїдів, планетарного механізму, гідравлічного трансформатора коробки та ін.;
 • Вихід з ладу датчиків коробки;
 • Вихід з ладу фрикційних дисків, клапанів, поршнів, прокладок коробки і ін.

F35 АКПП: Ford Kuga опис і проблеми трансмісії

Автомобілі марки Ford затребувані на нашому ринку. Любов серед споживачів продукція завоювала надійністю, простотою і комфортом. Сьогодні кожна модель Ford, що продається у офіційного дилера, за бажанням комплектується автоматичною коробкою передач.

READ  Заміна паливного фільтра Outlander 3

АКПП популярний вид трансмісії серед автолюбителів, коробка зуміла зайняти потрібну нішу, і попит на неї постійно зростає. Серед автоматів, що встановлюються на автомобілі компанії, вдалою моделлю вважається АКПП 6F35. У нашому регіоні агрегат відомий по Ford Kuga, Mondeo і Focus. Конструктивно коробка опрацьована і випробувана, проте, у 6F35 АКПП проблеми присутні.

Етапи усунення несправностей:

 • Виявлення проблеми, звернення на станцію ТО;
 • Діагностика коробки, виявлення несправностей;
 • Демонтаж, повна або часткова розбирання коробки, виявлення непрацездатних деталей;
 • Заміна зношених механізмів і вузлів коробки;
 • Збірка і установка коробки на місце;
 • Заправка коробки трансмісійноїрідиною;
 • Перевірка коробки на працездатність, обкатка.

Коробка передач 6F35, що встановлюється на Ford Kuga надійний і економічний агрегат. У порівнянні з іншими шести ступінчастими агрегатами, ця модель вважається вдалою коробкою. За умови дотримання в повному обсязі правил експлуатації і ТО, термін служби виробу відповідає терміну, встановленого заводом виробником.

опис

Спочатку трансмісія АКПП 6F35 встановлювалася на Ford Ескейп. Пізніше 6F35 стала застосовуватися на інших моделях Ford (Mondeo, Fusion, Focus і Kuga). Також коробка 6F35 зустрічалася на Mazda Tribue, однак відрізнялася своїми настройками гідравлічного блоку. Для марки Ford 6F35 залишилася основною автоматичною трансмісією.

Коли потрібно міняти трансмісійне масло в Ford Kuga

Виробник на вітчизняному ринку на моделі Ford Kuga як першого, так і другого покоління представляв 2 типу автоматичних агрегатів:

 • Класичний гідротрансформатор з 6 ступенями. Такий агрегат користувався більшою популярністю в середовищі автолюбителів зважаючи на простоту конструкції, надійності, невибагливості і непоганих динамічних характеристик в русі. Система за регламентом вимагала заміни трасміссіонкі не частіше, ніж в 150 000 км пробігу, проте на практиці водії роблять дану процедуру частіше. До особливостей агрегату відноситься місткий картер коробки. обсяг становить 7,5 л. Відповідно для повної заміни в середньому буде потрібно не менше 12-13 л рідини. За своїми характеристиками цей апарат вважається цілком надійним і здатний без капітального ремонту відходити близько 200-250 тисяч км. Після капітального ремонту, який обійдеться в середньому 40-70 тисяч рублів, КПП здатна відходити ще 150 тисяч км.
 • Роботизована коробка фірмової розробки Power Shift. Дана система є фірмовою розробкою концерну Ford і застосовується на багатьох моделях. Однак у власників вона має двояку репутацію. одні кажуть про абсолютної надійності системи, у інших вона може вийти з ладу не дійшовши і до першої заміни. Регламентними роботами передбачений перший перелив масла в АКПП Ford Kuga 2014 на пробігу не менше 100 тисяч км. Однак як у випадку з іншим агрегатом, власники вдвічі, а то і втричі скорочують даний проміжок. Зважаючи на особливості конструкції дана система вимагає найвищої якості заливається рідини. При використанні контрафакту система не зможе виходити і 5 тисяч км.

Відповідальні власники обох трансмісій скорочують терміни і пробіги, передбачені виробником для зміни трансмісійних рідин. Так збільшується теоретичний ресурс агрегату, підвищується шанс невибагливого використання авто, крім того свіжа рідина безпосередньо впливає на коректну роботу всього агрегату, що додає комфорту і безпеки при водінні.

Важливо! При поломці робота середня, тому вибір масла в КПП Ford Kuga представляється особливо відповідальним заходом.

Заміна трансмісійної рідини

На АКПП 6F35 заміна масла може здійснюватися двома способами:

kuga, масло, акпп

Замена масла в 6-ти ступенчатых АКПП FORD MONDEO V и FORD KUGA, своими руками

Рекомендується міняти повністю масло в коробці, проте дана процедура неможлива без спеціального обладнання і вимагає більшу кількість АТФ-рідини. Це збільшує вартість обслуговування АКПП. Більш популярний варіант. часткова заміна. Роботу можна виконати своїми руками (при наявності оглядової ями або естакади), а на заміну йде в 2-3 рази менше рідини.

Недолік часткового методу тільки один. масло змінюється не повністю, що вдвічі скорочує інтервал обслуговування. Близько половини трансмісійної рідини залишається в гідротрансформаторі.

 • Необхідно прогріти коробку і встановити авто на рівну поверхню.
 • Селектор АКПП перевести в нейтральне положення.
 • Підготувати порожню ємність для відпрацьованого масла об’ємом не менше 3 літрів. Бажано також взяти дрантя або щільний папір, щоб відстежити наявність металевої стружки в рідині.
 • Знайти і відкрутити зливну пробку. Злити стару рідину.
 • Якщо необхідно замінити фільтр, слід відкрутити кілька болтів піддона картера АКПП. Після заміни фільтра піддон встановлюється на нову прокладку.
 • Перед закручуванням пробки варто перевірити її стан. При деформаціях і інших дефектах пробку краще замінити, так як вона може пропускати через себе масло. Затягування пробки виконується динамометричним ключем із зусиллям в 12 Нм.
 • Так як в АКПП 6F35 відсутня щуп, слід відкрутити контрольну (заливну) пробку. Через неї заливається нове масло рівно в тій кількості, що було злито раніше.
 • Закрутити пробку і запустити двигун. Автомобіль повинен попрацювати на холостих близько 3-5 хвилин. При цьому необхідно періодично включати різні режими коробки (паркінг, драйв, нейтраль і так далі) з інтервалом менше 5 секунд.
 • Перевірити ще раз рівень трансмісійного масла. Якщо він недостатній, рідину слід долити.

Якщо при заміні старе масло мало чорний колір або сліди стружки, рекомендується повторити заміну ще раз. Процедура виконується аналогічним чином. Це дозволить краще промити коробку і видалити всі відкладення.

Періодичність і причини заміни

При експлуатації АКПП «Куги» стикається з механічними, температурними навантаженнями і страждає через забруднень трансмісійного масла, що утворюються в результаті тертя деталей.

Автоконцерн Ford стверджує, що заливається з заводу масло не має терміну придатності, а може використовуватися протягом усього експлуатаційного терміну. Але важливо розуміти, що в США автомобілі зазвичай знаходяться в експлуатації не більше 7. 8 років.

При цьому дорожні і кліматичні умови явно більш щадні, ніж у нас. Тому для впевненої і безвідмовної тривалої експлуатації «Куги» в Росії масло в АКПП міняти потрібно.

Заміна масла в коробці автомобіля «Ford Kuga 2» здійснюється після 3. 7 років. Все залежить від умов, в яких знаходився кросовер.

Якщо на авто діяли погані погодні умови, доводилося їздити по важким дорогах, з навантаженням і при інших негативних факторах, тоді масло буде швидше зношуватися.

Чи не змінив вчасно трансмісійну рідина, можна зіткнутися з поломкою всієї автоматичної коробки передач. Кожна наступна заміна проводиться з меншим інтервалом, ніж попередня. Це обумовлено природним зносом елементів конструкції.

Зазвичай за весь експлуатаційний термін на «FORD Kuga» масло в АКПП змінюють 2. 4 рази. Наявність свіжого масла в автоматі значно важливіше, ніж в механіці, оскільки у АКПП менший запас міцності і в конструкції використовується більша кількість рухомих елементів.

Для визначення ступеня зносу трансмісійного масла орієнтуються за кольором і запахом рідини. Але запах вважається досить суб’єктивним критерієм, тому краще дивитися на колір і текстуру складу. Перевіряти стан масла слід на холодної та гарячої коробці передач.

Це дозволяє розподіляти весь об’єм рідини по АКПП, піднімати осад з дна картера.

Коли масло забруднюється продуктами тертя, воно перестає коректно виконувати свої функції. Збільшується тертя, утворюється абразив, зношуються поверхні. Тверда стружка може проникати в вузли деталей, провокувати подальші поломки. Найбільш небезпечним є наявність в маслі металевої стружки. Це говорить про сильне зношування елементів коробки передач.

За кольором масла в АКПП можна зрозуміти його стан і визначити наявність витоків. Свіже трансмісійне масло має червоний колір. Згодом воно може ставати практично чорним, що говорить про необхідність термінової заміни.

При зливі рідини постарайтеся використовувати тканину або іншим матеріалом, що фільтрує, на якому будуть помітні сліди стружки в разі їх наявності.

Причинами витоку трансмісійної рідини з АКПП автомобіля «Ford Kuga» можуть бути:

 • знос валів;
 • знос сальників;
 • люфт на первинному валу;
 • знос ущільнювача АКПП;
 • ослаблення затяжки болтів з’єднання елементів корпусу;
 • ушкодження герметика;
 • знос гидроблока;
 • засмічення каналів і плунжеров механічними частинками;
 • перегрів і згоряння прогумованих поршнів, наполегливих дисків, барабана зчеплення;
 • перегрів і знос дисків коробки передач та ін.

Хоча офіційне керівництво по експлуатації вказують цифру в 160 тисяч кілометрів як період між замінами трансмісійної рідини, на практиці вона відрізняється в кілька разів.

З урахуванням умов експлуатації автомобіля «Kuga» в Росії, клімату і манери водіння, найкраще міняти масло в АКПП не рідше, ніж через кожні 60 тисяч кілометрів. Більшість автовласників роблять таку процедуру через кожні 40. 50 тисяч кілометрів.

Це оптимальний інтервал, щоб масло не встигало зношуватися і приносити додаткових проблем власникові кросовера.

Заміна масла в АКПП FORD Kuga: причини, особливості та порядок дій

Міняти масло в коробці передач потрібно набагато рідше, ніж в картері автомобіля. Перепади температур, механічні навантаження і забруднення продуктами тертя металів стають основними причинами зносу.

Спочатку затверджене концерном виробника фірмове масло розраховане на весь термін служби FORD Kuga. Але потрібно враховувати щадні умови користування автомобілем.

Не варто забувати і про те, що в США термін експлуатації автомобіля рідко перевищує сім років, що є стандартним терміном амортизації.

процес заміни

Щоб замінити масло, дотримуйтеся наступного алгоритму:

 • Спершу звільніть місце під заміну. Для цього зніміть кришку картера.
 • Будь-яке авто з АКПП має захисний кожух, який закриває механічну коробку. Його також необхідно демонтувати.
 • Зніміть пробку з отвору під злив масла. Перш ніж зняти пробку, підставте раніше підготовлену ємність. Можете зайнятися своїми справами, оскільки текстура масла не дасть йому злитися раніше, ніж за 10-15 хвилин.
 • Зливайте його, поки «коробка» не заповниться.
 • Заливка масла проводиться до моменту, поки воно не досягне рівня кромки. Як тільки воно перевалить за позначку, зупиніться.
 • Озбройтеся ганчіркою і постарайтеся видалити всі патьоки масла, які видимі на поверхні.
 • Встановіть назад кришку короба, після чого поверніть бризговики на своє місце.
READ  Як правильно перевірити масло в АКПП

Як бачите, заміна масла. дуже примітивна і доступна операція, заради якої немає сенсу звертатися в сервісний центр. Прислухаючись до порад і алгоритмом, наведеним вище, ви без праці впораєтеся із завданням. Куди більш важливе завдання, ніж сам процес заміни. вчасно визначити необхідність заміни і підібрати якісне масло.

kuga, масло, акпп

ТОП-3 способи перевірити масло в АКПП

На жаль, «почути» або «визначити на звук» стан масла в АКПП. не вийде. Єдино правильне рішення. взяти його пробу. Хоча при критичних поломки трансмісії ви дізнаєтеся про проблеми з маслом в будь-якому випадку. Отже, зніміть бризговики і відкрийте кришку. Злийте невелику кількість масла і помістіть їх на білий аркуш або шматок тканини. Щоб зрозуміти, наскільки масло «забруднене», визначте його стан за такими критеріями:

 • Масло прозоре, при цьому має природний блиск. Це ознака того, що масло в отличном состоянии, відповідно, заміна його не потрібно. Не лякайтеся рожевого кольору масла, оскільки це його нормальна колірна гамма. Примітно, що навіть якщо колір масла зміниться, то головне, щоб залишилася прозорість.
 • Масло каламутне і непрозоре. Ми не дарма рекомендували накапати масла саме на білий аркуш паперу. Якщо його не буде видно за маслом, то це перший дзвіночок, що його потрібно міняти. Міняти змазують речовина можна частково або повністю.
 • Масло прозоре, але з домішкою стружки. Металева або пластикова стружка, тверді фракції незрозуміло чого. все це ознаки швидкої поломки коробки передач. Якщо ви виявите такий стан масла в своєму авто, саме час звертатися до дилера.

Трансмісія. не просто найважливіший вузол автомобіля. Це система, яка відповідає за вашу безпеку на дорозі. Найменша несправність або заклинювання механізму під час їзди може стати причиною аварії.

У разі якщо при перевірці масла були виявлені перші «симптоми» поломки АКПП, рекомендуємо почати з зливу масла. Підготуйте піддон або будь-яку іншу підходящу ємність.

Оцінивши всі масло в піддоні на предмет наявності тирси та іншого сміття, можна з девяностопроцентной гарантією заявити, що коробка в порядку.

В іншому випадку, дрібна стружка, «їжачки» і металеві частинки свідчать про те, що один або кілька елементів трансмісії несправний. Чим більшого розміру шматочки металу, тим гірша ситуація з АКПП і тим швидше слід приступити до ремонту.

У прозорому маслі тирсу і частки будуть помітні, чого не можна сказати про ситуацію з каламутною рідиною. Рекомендуємо просіяти його через сито або дрібну дірчасту посудину. Якщо нічого не застрягне. з коробкою все в порядку.

Краще моторне масло. чи існує воно?

На практиці, за весь час експлуатації “Ford Kuga“, заміну масла в АКПП проходиться виробляти 2-4 рази. Свіже, чисте масло в АКПП набагато важливіше, ніж в механічних КПП, і / або великих КПП важкої техніки, що пов’язано з меншим запасом міцності і великим числом рухомих деталей високої точності виготовлення.

Причини і періодичність

Експлуатація автомобіля більше 7 років, і / або інтенсивна експлуатація в важких погодних умовах, вимагає заміни масла. Крім того, заміна масла проводиться в ході ремонту АКПП або в ході усунення течі масла. Причиною течі масла з АКПП може бути механічне пошкодження при високих навантаженнях, бракована прокладка між деталями корпусу АКПП, низька якість підгонки деталей і ін. Після кожної заміни масла, незалежно від причини заміни, кілометраж до наступної заміни масла знижується. Це пов’язано з природним зносом тертьових деталей, а так же, з приработкой нових деталей.

Заміна масла. Інструкція

Найкраще вибрати повністю синтетичне масло, так як, воно стабільніше зберігає свої властивості, крім того, синтетичні масла володіють більш низькою в’язкістю при більшій укривной здатності, все синтетичні масла більш стійкі до термічної і окислювальної деструкції, ніж мінеральні масла.

Синтетичні масла для АКПП FORD Kuga іноді називають «незмінний», так як, це масло заливається виробником на весь термін експлуатації авто. На відміну від мінеральних масел, високоякісне синтетичне масло практично не втрачає своїх властивостей протягом 4-7 років експлуатації, але, і воно не охороняє від накопичення продуктів тертя. Якщо АКПП деякий час експлуатувалася в умовах нестачі масла, необхідно перевірити ступінь забруднення масла, і при необхідності виконати його заміну.

Заміна масла в АКПП Ford Kuga 2 покоління

Заміна масла в коробці передач виробляється значно рідше, ніж заміна масла в картері двигуна автомобіля. Знос масла пов’язаний переважно з температурними і механічними навантаженнями, а так же, забрудненням масла продуктами тертя металів. Варто відзначити, що рідне фірмове масло, затверджене концерном “Ford” призначено для роботи протягом усього терміну експлуатації автомобіля. При цьому враховуються порівняно щадні умови експлуатації, крім того, термін експлуатації автомобіля в США рідко перевищує 7 років (стандартний термін амортизації легкового автомобіля).

Коли міняти масло

Знос мастильних матеріалів полягає в забрудненні продуктами тертя, і іншими механічними домішками. Інші причини пов’язані з окисленням і деструкцією молекул. Основною причиною зносу масла в АКПП є забруднення продуктами тертя. Класичні методи діагностики якості масла полягають в кольорі і запаху масла. Запах різних партій масла помітно відрізняється, крім того, відтінки запаху можуть залежати від тривалості зберігання масла в полімерних ємностях (забруднення продуктами розкладання полімерів). Крім того, запах це критерій дуже суб’єктивний.

Більш точно можна зробити оцінку за кольором масла і наявності механічних домішок металевої стружки. Перевірку масла найзручніше проводити при перевірці рівня масла на холодному і на гарячому АКПП (розігрів відбувається за рахунок тертя при русі автомобіля). В ході роботи АКПП всі продукти тертя розподіляються в обсязі масла. На фотографії представлений колір свіжого масла “ATF”, масла після 500 км пробігу, і після 80 тис. Км.

Забруднену продуктами тертя масло не може справно виконувати жодну з покладених на нього функцій: зростає тертя, прискорюється абразивний знос поверхонь, з’являється суспензія твердих частинок, засмічують вузли зчеплення тонких деталей, і ін. Особливу увагу необхідно приділяти присутності в маслі тонкої металевої стружки, яка вказує на сильний знос окремих деталей, що може бути наслідком поломки і / або неакуратно встановленої деталі. Колір масла для АКПП “Ford Kuga” дозволяє не тільки розрізняти марки масел, але і допомагає з’ясувати в разі витоку, з якої системи рідина. Наприклад, масло в АКПП і ГУР має червоний відтінок, антифриз. зелений, масло в ДВС має жовтуватий відтінок. Найбільш частою причиною заміни масла в АКПП “Ford Kuga” є протікання масла. Текти масла з АКПП може бути викликана однією або декількома причинами з наступного ряду:

 • знос поверхонь валів, що призводить до виникнення зазору між валом і ущільнювача елементом;
 • знос сальників АКПП;
 • люфт первинного вала АКПП;
 • знос елементу ущільнювача АКПП і валу приводу спідометра;
 • ослаблення болтів, які забезпечують з’єднання частин корпусу АКПП;
 • пошкодження герметизуючого шару в з’єднаннях між наступними частинами АКПП: піддон, корпус АКПП, корпус зчеплення, картер, і ін.

Текти масла з АКПП тягне за собою прискорений знос всіх рухомих деталей АКПП, крім того, масло може потрапити в фрикціон, що порушує умови його роботи. Діагностику течі масла виробляють візуальним оглядом, а так же, періодичної перевіркою рівня масла в АКПП. перевірку ведуть за двома ризиків min і max при гарячому маслі, і по двох нижніх ризиків min і max, для температури масла нижче 25С.

Найбільш часті неполадки АКПП “Ford Kuga”. пов’язані з течею масла з коробки передач:

 • зношується і приходить в непридатність гідроблок;
 • плунжери і канали гидроблока забиваються механічними частинками, що призводить до дефіциту масла в пакетах і провокує знос втулки, що труться деталей насоса і т.д.;
 • перегріваються і згоряють обгумовані поршні, наполегливі диски, барабан зчеплення і т.д.;
 • перегріваються і швидко зношуються сталеві диски коробки передач.

Розрізняють часткову і повну заміну масла в АКПП “Ford Kuga”

Часткова заміна масла в АКПП “Ford Kuga” легко може бути виконана самостійно. Для цього необхідно відкрутити зливну пробку на піддоні картера АКПП, попередньо зафіксувавши авто на естакаді, і зібрати масло в ємність для подальшої утилізації. При простому зливі випливає лише 25-40% від усього обсягу олії, решта 60-75% залишаються в гідротрансформаторі, тому це можна назвати не заміною, а оновленням. Щоб повністю оновити таким способом масло в АКПП FORD Kuga, необхідно 2-3 заміни масла.

Послідовність дій для часткової заміни масла в коробці АКПП Ford Kuga за спрощеною схемою:

Повна заміна масла в АКПП FORD Kuga проводиться прокачуванням масла через АКПП за допомогою спеціальної установки, наявної в автосервісі. В цьому випадку необхідно помітно більшу кількість масла, ніж потрібно для часткової заміни масла. На одну промивання йде полуторний або навіть подвійний обсяг свіжого масла. За собівартістю повна заміна масла в автосервісі обходиться дорожче часткової заміни масла, але, нова порція масла працює довше у зв’язку з більш повним вимиванням з АКПП продуктів тертя.

Заливка масла проводиться через технологічне заливний отвір (на дні пробки даного отвори розташований щуп рівня масла). По щупі контролюємо рівень масла в АКПП, зазвичай на холодну. Замінивши масло в АКПП, уточнюємо його рівень проїхавши 10-20 км, і вже на прогрітій АКПП перевіряємо рівень масла. У разі необхідності доливаємо масло до рівня. Частота заміни масла залежить не тільки від пробігу, а й від характеру їзди на Ford Kuga. Слід орієнтуватися не на рекомендований кілометраж, а на ступінь забруднення масла механічними домішками, систематично перевіряючи його частоти візуально.

READ  Як видалити задній бампер на Renault Logan

Перевірка рівня масла в АКПП Ford Kuga

Залежно від типу КПП і покоління автомобіля перевірка робочого рівня проводиться за допомогою двох систем:

 • У першій генерації використовується класичний щуп. Для вимірювання рівня водієві необхідно вийняти пластикову деталь і протерти її насухо чистою ганчіркою. Після цього слід знову вставити в картер коробки і вийняти. Значення на щупі буде відображатися відповідно до ризиками на виробі, так показувати рівень рідини. Дана процедура повинна проводитися на прогрітій коробці щоб уникнути неточностей.
 • У другому і наступних поколіннях моделі для вимірювання рівня речовини використовується датчик рівня, а також контрольна пробка. На даному виробі постійно відбивається стан і рівень залитої рідини, проте доступ до даної деталі дуже ускладнений. Для визначення поточного рівня також необхідно прогріти агрегат і підняти його на підйомник (в підкапотному просторі практично неможливо на око побачити цю деталь).

Часткова заміна масла в коробці автомат Ford Kuga

Процедура часткової зміни виглядає на порядок простіше і теж проходить в кілька етапів:

 • Після підйому моделі на підйомнику необхідно відкрутити зливну пробку і поставити тару для збору відпрацьованого матеріалу.
 • Після зливу самопливом (за один раз з коробки виходить близько 30% мастильного матеріалу) необхідно долити відповідний обсяг до рівня рисок і виміряти дане значення за допомогою щупа або контрольної пробки на сучасних поколіннях.

Іноді при процедурі часткової зміни також проводиться заміна фільтра, яка вимагає часткового розбору агрегату.

Заміна масла в АКПП Ford Kuga 2

Модель Ford Kuga з автоматичною трансмісією заслужено займала свою нішу на вітчизняному ринку. Цей кросовер мав багатьма позитивними якостями. Заміна масла в АКПП Ford Kuga може знадобитися при виборі уживаної версії або тривалому використанні.

Заміна масла в АКПП Ford Kuga

Заміна масла в АКПП Ford Kuga 2013 проводиться в кілька етапів в залежності від виду. Виділяють повний долив і часткову зміну. Перша передбачає досить трудомісткий процес, що складається з декількох циклів з переливами нового продукту в картер і промиванням системи від відпрацьованого матеріалу. Також така процедура пов’язана з частковим розбиранням самого агрегату.

Другий вид власники можуть провести самостійно при дотриманні певних правил. Головною умовою є використання оригінального мастильного матеріалу і масляного фільтра від виробника.

Яке масло лити в АКПП Ford Kuga

Автовласникові при виборі трансміссіонкі необхідно дотримуватися кількох критеріїв, а також визначитися з видом даної продукції. До критеріїв вибору відносяться:

 • Вид рідини, від якого багато в чому залежить ресурс агрегату, а також його споживчі якості. Вибір виду залежить від умов експлуатації, місцевості використання автомобіля, а також ресурсу самої трансмісії і її технічного стану.
 • В’язкість і щільність. Цей показник необхідно підбирати строго з урахуванням рекомендацій виробника. Виробник позначає для сучасних коробок ATF-IV. цей показник означає певний склад рідини, який дозволить зберегти її в робочому стані. При використанні продукції нижче класом виробник знімає з себе відповідальність за працездатність системи. Чим сучасніше коробка, тим більше якісного масла вона вимагає. Це безпосередньо пов’язано з системою конструкції і кількістю деталей в її структурі.

До критеріїв вибору самої рідини також необхідно підходити відповідально. Виробники виділяють 3 основних види трансміссіонкі:

 • Мінеральні речовини. В процесі виготовлення склад є найпростішим продуктом з низькими показниками якості. Для доливання в такий складний агрегат в більшості випадків кошти не підходять. Винятком є ​​погодні умови з вкрай низьким температурним режимом і високий знос навісного обладнання коробки, так само як і сам вік вироби, перевалив за 300 тисяч км пробігу. Такі кошти навіть від іменитих виробників є найбільш бюджетними на ринку.
 • Напівсинтетичні продукти являють собою результат обробки мінеральних масел з додаванням присадок. Така продукція більше підходить для використання в нормальних умовах для заміни масла АКПП Ford Kuga 2014 року, хоча і часто значно за своїми характеристиками поступається синтетичним конкурентам. У ціновій категорії дані інгредієнти знаходяться посередині між найдешевшими мінеральними і дорогими синтетичними маслами.
 • Синтетична продукція є якісною і одночасно найдорожчою. Саме її рекомендує виробник для повсюдного використання при будь-яких умовах експлуатації. На перші доливаючи досвідчені власники також використовують саме цю продукцію. Недоліком є ​​досить високий шанс придбати контрафакт, так як недобросовісні виробники найбільше підробляють саме синтетику. Саме такий засіб підійде для заміни масла в АКПП 6f35 Ford Kuga.

Власник повинен крім вартості самої продукції орієнтуватися на стан агрегату, умови його експлуатації, а також природні умови перебування. Саме ці чинники повинні стати визначальними при виборі виробника і виду трансміссіонкі, тим більше при заміні масла в коробці powershift Ford Kuga.

Повна заміна масла в коробці Ford Kuga

Процедура повної зміни рідини передбачає наявність великого обсягу речовини і промивного матеріалу і відбувається в кілька етапів:

 • Автомобіль ставлять на підйомник і піднімають.
 • Під картер коробки встановлюють зливну тару.
 • Потім відкручують зливну пробку, речовина витікає самопливом протягом декількох годин.
 • Після закінчення часу в систему до відповідних рисок заливають промивальне речовина і нову рідину.
 • Після затоки необхідно завести мотор автомобіля і поперемінно перемикати всі режими коробки для проникнення мастила в соленоїди і інші частини коробки.
 • Після цього процедуру необхідно повторити 2-3 рази для очищення від старого продукту.
 • При цьому необхідно відокремити старий фільтр і поставити на його місце новий разом з магнітами.

Скільки масла в АКПП Ford Kuga

Обсяг картера для доливання масла в КПП Ford Kuga не змінився в залежності від генерації самої моделі, так як при зміні покоління в Росії були використані аналогічні агрегати. Обсяги картеров розрізняються залежно від типу КПП:

 • У класичному гідротрансформаторі обсяг масла АКПП Ford Kuga становить 7,5 л. Для такого агрегату це вважається неабиякою величиною. Отже, для часткової зміни знадобиться близько 4-5 л, для повної близько 12-13 л. Дане значення показує кількість речовини, яка необхідна для досягнення оптимального рівня на щупі. Регламентом процедура профілактичного огляду не передбачена, проте відповідальний власник повинен періодично перевіряти рівень масла АКПП Ford Kuga 2 за допомогою не тільки штатного щупа чи контрольної пробки, а й огляду днища автомобіля на предмет механічних пошкоджень і патьоків рідини. Масляне голодування. недолік речовини в картері. призведе до порушення механічної роботи пристрою, що спричинить за собою руйнування всієї системи. У більшості випадків це призводить до повної заміни непрацездатного вузла на новий.
 • Роботизована коробка має трохи менший обсяг, який становить 6,7 л. У першій генерації моделі такі агрегати не встановлювалися, проте в сучасному виконанні така коробка присутній. Процес заміни нічим не відрізняється від гідротрансформаторним аналога. Також присутній щуп або контрольна пробка на сучасних модифікаціях для перевірки стану рівня продукції, а також датчики його рівня в електронному блоці управління. Однак в даному виконанні датчик рівня рідини може виходити з ладу, тому власнику також необхідно періодично (раз в 5-8 тисяч км пробігу) проводити профілактичні роботи з огляду цілісності системи.

Коли потрібно міняти трансмісійне масло в Ford Kuga

Виробник на вітчизняному ринку на моделі Ford Kuga як першого, так і другого покоління представляв 2 типу автоматичних агрегатів:

 • Класичний гідротрансформатор з 6 ступенями. Такий агрегат користувався більшою популярністю в середовищі автолюбителів зважаючи на простоту конструкції, надійності, невибагливості і непоганих динамічних характеристик в русі. Система за регламентом вимагала заміни трасміссіонкі не частіше, ніж в 150 000 км пробігу, проте на практиці водії роблять дану процедуру частіше. До особливостей агрегату відноситься місткий картер коробки. обсяг становить 7,5 л. Відповідно для повної заміни в середньому буде потрібно не менше 12-13 л рідини. За своїми характеристиками цей апарат вважається цілком надійним і здатний без капітального ремонту відходити близько 200-250 тисяч км. Після капітального ремонту, який обійдеться в середньому 40-70 тисяч рублів, КПП здатна відходити ще 150 тисяч км.
 • Роботизована коробка фірмової розробки Power Shift. Дана система є фірмовою розробкою концерну Ford і застосовується на багатьох моделях. Однак у власників вона має двояку репутацію. одні кажуть про абсолютної надійності системи, у інших вона може вийти з ладу не дійшовши і до першої заміни. Регламентними роботами передбачений перший перелив масла в АКПП Ford Kuga 2014 на пробігу не менше 100 тисяч км. Однак як у випадку з іншим агрегатом, власники вдвічі, а то і втричі скорочують даний проміжок. Зважаючи на особливості конструкції дана система вимагає найвищої якості заливається рідини. При використанні контрафакту система не зможе виходити і 5 тисяч км.

Відповідальні власники обох трансмісій скорочують терміни і пробіги, передбачені виробником для зміни трансмісійних рідин. Так збільшується теоретичний ресурс агрегату, підвищується шанс невибагливого використання авто, крім того свіжа рідина безпосередньо впливає на коректну роботу всього агрегату, що додає комфорту і безпеки при водінні.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS