Коли міняти задні колодки на Granta

На LADA «Granta» може бути встановлена ​​антиблокувальна система. заміна передніх колодок хвороба всіх LADA Granta та заміна задніх. Заміна задніх колодок Granta з ABS і без практично не відрізняється. заміна задніх гальмівних колодок Renault заміна кульової опори на Renault Logan, Sandero. Заміна задніх колодок на Kia RIO 3 проста процедура, яка не потребує особливих навичок та спеціального інструменту. Різниця лише в наявності датчика, який необхідно відключати, змінюючи колодки з ABS.

Увага: задні колодки слід змінювати лише у комплекті. Неприпустимо міняти колодки лише з одного боку;

Перед заміною задніх колодок LADA Granta слід перевірити рівень гальмівної рідини. Заміна передніх гальмівних колодок UAZ буханець заміна передніх гальмівних колодок UAZ буханець відео коробки передач ВАЗ-2106 ремонт двигуна ВАЗ-2106 запалювання ВАЗ-2106. Якщо він близький до максимального, необхідно гумовою грушею відібрати трохи рідини у підготовлену ємність.

DSC_9000ллл

Після заміни колодок на обох колесах необхідно відрегулювати гальмо стоянки.

Повертаючи регулювальну гайку за годинниковою стрілкою, натягуємо троси. Зручно регулювати натяг тросів високою головкою з тріскачкою та подовжувачем. При цьому контргайку повністю не відвертаємо. Поєднавши грані контргайки з гранями регулювальної гайки, надягаємо високу головку «на 13» і обертаємо відразу обидві гайки. Контргайкою фіксуємо регулювальну гайку.

Повний хід важеля приводу гальма стоянки повинен становити від 2 до 4 зубців (клацань) храпового пристрою важеля. При опущеному важелі вивішені задні колеса повинні обертатися вільно.

Підміна задніх гальмівних колодок LADA «Granta»

Такі розхідники, як задні гальмівні колодки LADA Granta, дуже важливі для безпеки експлуатації автомобіля. заміна задніх гальмівних колодок Вихід з ладу частин гальмівної системи може призвести до сумних наслідків. дзеркальний елемент лівий з як розібрати дзеркало заміна задніх колодок на. Заміна задніх гальмівних колодок Volkswagen Passat б6. Тому колодки не тільки вимагають своєчасної заміни, що повторюється, а й постійного контролю стану. заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс на DAEWOO на двигуні Lanos 1,5. Ці операції можна довірити експертам або, якщо є інструмент і певні можливості ремонту, виконати самостійно.

Що необхідно для заміни задніх колодок LADA «Granta»

Щоб поміняти задні колодки на LADA «Granta», знадобляться:

 • домкрат;
 • балонний ключ;
 • ключ на 7;
 • ключ на 12;
 • гумова груша;
 • ємність для гальмівної рідини;
 • WD-40;
 • шліцева викрутка;
 • болти М8 завдовжки 60-70 мм;
 • гальмівна рідина;
 • молоток із гумовим бойком;
 • монтажки – 2 штуки.

52778400_12

Далі всі роботи показані на автомобілі без ABS. Про відмінності буде обговорено особливо.

DSC_101311111жжж

Коли змінюють гальмівні колодки: як визначити зношування колодок

коли, міняти, задні, колодка

Гальмівні колодки (гальмівний черевик). це пластини з фрикційним шаром, які притискаються до гальмівного диска або барабана при натисканні на педаль гальма. В результаті між колодкою та робочою поверхнею гальмівного диска/барабану виникає сила тертя, яка уповільнює обертання колеса.

У процесі експлуатації автомобіля гальмівні колодки неминуче зношуються, оскільки відбувається стирання фрикційних накладок. Коли зношування критичний, ефективність гальмування різко погіршується, а також стерті колодки можуть стати причиною виходу з ладу інших елементів гальмівної системи. З цієї причини потрібно знати:

 • як дізнатися знос колодок;
 • на які ознаки зношування звертати увагу;
 • як виконується перевірка колодок.

Детальніше читайте у нашій статті.

Ознаки зношування гальмівних колодок

Як правило, якщо стерлися колодки, важливо звертати увагу на таке:

 • ефективність гальмування погіршується;
 • при гальмуванні з’явилися вібрації та ривки;
 • під час гальмування чути сторонні шуми (скрегіт, свист тощо);
 • автомобіль явно “відводить” при гальмуванні в одну чи іншу сторону;
 • збільшився хід педалі гальма;

Основні причини. сильне зношування фрикційних накладок або їх відрив від поверхні самої колодки, нерівномірне зношування колодок на колесах і т.д. При цьому ігнорувати проблему з колодками не можна, оскільки після зношування «м’якого» фрикційного шару почнеться тертя металу по поверхні диска або барабана.

Результат – сильний перегрів гальмівних механізмів, робоча поверхня диска чи барабана отримає глибокі подряпини (диски чи барабани потрібно буде шліфувати чи повністю змінювати).

Також деякі авто мають спеціальні датчики зношування гальмівних колодок. При цьому покладатись тільки на індикатори у вигляді свисту та показання електронних датчиків не варто. Оптимально перевіряти колодки самостійно або у сервісі.

Передні та задні гальмівні колодки: що потрібно знати про зношування

Кожен водій знає, що залежно від сили натискання на педаль реалізовано можливість гальмувати плавно чи різко. При сильному натисканні на педаль гальма колодки повністю блокують колеса. При цьому важливо враховувати і те, що гальмівне зусилля на передній та задній осі автомобіля різне.

Насправді це означає, що знос передніх колодок набагато активніше, ніж задніх. З цієї причини міняти їх потрібно частіше. До речі, з урахуванням таких особливостей багато виробників з метою економії встановлюють на бюджетні авто та деякі моделі середнього класу передні дискові гальма, тоді як на задній осі стоять прості барабанні. У разі наявності закритих барабанів ззаду, знос колодок у такій системі діагностувати складніше.

Коли міняти гальмівні колодки

У випадку з колодками важко чітко визначити, скільки колодки ходять і коли потрібна заміна. В одних випадках колодки можна стерти за 10 тис. км, тоді як в інших ці елементи можуть служити 20, 30 тис. км і більше.

Справа в тому, що різні автомобілі експлуатуються в різних умовах. На інтенсивність зносу гальмівних колодок впливає ціла низка факторів: манера їзди, ступінь завантаження транспортного засобу, дорожні умови, якість самих колодок, а також інші особливості експлуатації авто.

Замена задних колодок на Гранте

Задні колодки можуть відпрацювати близько 50–60 тис. км. Якщо ж автомобіль експлуатується більш активно та агресивно, колодки зношуються набагато раніше, особливо передні.

Як перевірити колодки на автомобілі

Для перевірки необхідно знати, як визначити зношування колодок. Зробити це можна двома способами:

 • оцінивши якість роботи гальмівної системи;
 • шляхом візуального огляду гальмівних колодок.

Перший метод є поверховим і більше підійде для досвідчених водіїв, які звикли експлуатувати конкретний транспортний засіб та можуть оцінити, як мають працювати повністю справні гальма. Також можна орієнтуватися на розглянуті вище ознаки зношування колодок: скрипи при гальмуванні, збільшення гальмівного шляху, биття, зміна ходу педалі гальма і т.д.

Другий спосіб точніший і дозволяє визначити знос колодок за зовнішніми ознаками. У цьому проводити таку перевірку рекомендується кожні 3-5 тис. км пробігу. Для перевірки потрібно:

 • оглянути колісний диск щодо наявності фрикційного пилу (сірий наліт). Якщо такий наліт є, це вказує на наявність фрикційного шару на колодці, який поступово стирається. Однак якщо в нальоті видно частинки металу, це говорить про те, що накладка зношена і пішов процес стирання металу колодки.
 • зняти колесо та оглянути колодки (через «віконце» в супорті або шляхом повного вилучення колодок). Такий спосіб найбільш точний і дозволяє візуально оцінити товщину накладок, ступінь зношування, наявність дефектів і т.д. Для барабанних гальм потрібно також знімати кришку барабана.

У процесі експлуатації автомобіля гальмівні колодки необхідно перевіряти навіть у тому випадку, якщо немає явних ознак зношування. Основна причина – не допустити критичного зносу та зберегти ефективність гальмування. Справа в тому, що при активному гальмуванні виникає високий нагрів гальмівних дисків, колодок та супортів.

Тормозные Колодки, Передние, Задние, Сроки Замены.

Часто буває так, що робочі, але зношені накладки в активному режимі не витримують перегрівів. Тому фахівці рекомендують міняти колодки заздалегідь (коли знос колодок близько 70%). Це дозволить отримати максимально ефективне гальмування у різних умовах (аж до екстреної зупинки).

Якщо планується їзда трасою (особливо на далекі відстані), експлуатація авто відбувається в гірській місцевості або намічається перевезення вантажів і великої кількості пасажирів, зношені гальмівні колодки стануть причиною значного погіршення ефективності гальм. З цієї причини необхідно заздалегідь виконати заміну колодок, а також бажано замінити гальмівну рідину та прокачати гальма на автомобілі.