Kalina гріється пічка дує холодним

Установка гідравлічного забору на водовідведення

У канал паровідвідних трубки вставляється звичайна медична крапельниця, яка занурюється в антифриз до дна розширювального бачка. У міру охолодження рідина, підкоряючись закону фізики про сполучені посудини, почне затягуватися в паровідводом, запобігаючи можливому утворенню повітряних пробок. завоздушіваніе. Завдяки такому простому способу грубка почне гріти набагато ефективніше, а значить, в салоні буде тепліше.

Також можна поміняти хомути на більш надійні. самозатягивающиеся, а звичайні гумові шланги. на силіконові. Для скорочення теплових втрат варто проклеїти всі місця з’єднань повітропроводів, але для цього знову доведеться демонтувати панель. Найзручніше це зробити при усуненні будь-якої несправності.

Регулярне зняття і установка торпедо призведе до його розбовтування, з’являться скрипи, стуки та інші сторонні звуки, які виходять з-під панелі під час руху.

LADA Kalina гріється двигун грубка холодна

Привіт, вибачте за турботу. Чи не могли б ви допомогти в одному питанні? Вообщем, машина ВАЗ 1118 погано гріє пічка, можна сказати взагалі дме холодним при тому що двигун нагрівся до 80-90 градусів. Поміняв вже купу кришок розширювального бачка. Не допомагає.

Колись така проблема була, подивившись ваші відео (за що окрема подяка), я вигнав повітряну пробку і грубка дула відмінно. Тепер же не виходить вигнати повітря. Коли доводжу до спрацьовування вентилятора відкриваю кришку РБ, тосол різко піднімається починає кипіти і витікати, при цьому здалося що двигун не остигає. Заглушив машину пробую патрубки, і розумію, що нижній патрубок від радіатора холодний, верхній такий гарячий що руку пече.

Нещодавно міняв помпу так як підтікала, і тосол повністю. Коли міняли тосол на СТО, машина від 0 до 90 нагрілася за сек 40, а грубка дула льодом, вони там щось потрусили, підняли передок машини, пробка пішла, грубка початку дути добре. Кришку РБ купив вчора Лузар.

Підкажіть в чому може бути проблема, куди рити? І чому при відкриванні кришки РБ під час включення вентилятора у мене лунає сильний пшик і тосол закипає і тече. Адже у вас на відео такого нету. Нормально вигнали повітря та й все.

Здрастуйте, у мене ось така проблема. Як пішли холоду машина стояла десь два місяці. Потім долив тосол. Чомусь протік. Завів, поїхав. Машина різко перегрівалася, а пічка дує тільки прохолодне повітря, при температурі двигуна 90 ° С. Зараз перегріву ніби як немає, а грубка так і не працює (теплого повітря немає).

Термостат в порядку, вентилятор працює. Допоможіть будь ласка.

 • Повітряний грубку в LADA Kalina. 3 відповіді
 • Чому вибухає радіатор грубки LADA Kalina?. 2 відповіді
 • Kalina повітряна пробка. 2 відповіді
 • Прокачаная система охолодження знову завоздушівается, ВАЗ Kalina. 6 відповідей
 • Погано гріє пічка, нижній патрубок трохи теплий ВАЗ Kalina. 4 відповіді

Долив тосол, машина різко перегрівалася (мабуть мова про мотор).

Де протекла охолоджуюча рідина? Може вона до сих пір йде. в салон, в масло, на вулицю. Двигун перегрівався і пічка дує холодним. мабуть в системі охолодження повітряна пробка. Ще варіант, не відкрито кран на пічку. якщо він присутній, відкрити вручну (тягами буває не доталківается). Якщо крана немає. значить заслінки не хочуть спрацьовувати як годиться.

Повітря у вас в радіаторі, ось і не гріє. Перегрілися по тій же причині що в системі було повітря. Ви долили, а пробка залишилася. Шукайте де витік і усувайте, виганяйте повітря. І перегріватися не буде і грубка почне працювати.

У мене особисто заслінка не відкривається (яку регуліруешь «подача холодного і гарячого повітря» на панелі), в цьому випадку рухаю важіль «циркуляції повітря» в сторону де показана циркуляція повітря по салону. Потім швидкість подачі повітря відразу на «4» і буквально через секунду чутний бавовна і вуаля тепло пішло. Тільки потім ставлю циркуляцію пов. з вулиці і менше ніж на «2» подачу не включаю, так як клапан закривається назад.

Підпишись на наш канал в Я ндекс.Дзене

Ще більше корисних порад в зручному форматі

Чому вибухає радіатор грубки LADA Kalina?

Система опалення автомобіля повинна бути справна незалежно від пори року. Але багато хто замислюється про це тільки до настання холодів. Ефективна робота обігрівача LADA Kalina забезпечує комфортне перебування в салоні. Система опалення підводить не так часто, але і для неї важливо своєчасне технічне обслуговування.

вентилятор отопітеля

Заміна вентилятора пічки Kalina під силу навіть новачкам. Основна проблема. в його розташуванні. З цієї причини більшу частину часу займає не заміна деталі, а її демонтаж.

вентилятор опалення

Якщо перемикання режимів і швидкості потоку повітря нічого не дає (чути свист або тріск, вентилятор починає шуміти), проблема виникла в електровентилятором. Щоб це перевірити, потрібно виконати наступні дії:

 • Встановіть ручку регулятора температури в крайнє положення синьої зони.
 • Після цього почніть перемикачем міняти швидкості вентилятора з першої по четверту.

Потік повітря повинен ставати сильнішими з підвищенням швидкості. Якщо цього не відбудеться, значить, вентилятор несправний. Якщо він працює, але не у всіх режимах, або швидкість змінюється непропорційно, то причина поломки в що вийшов з ладу допоміжному резистори. Джерелом проблеми може бути згорілий запобіжник F5 в монтажному блоці через обрив в ланцюзі харчування.

Заміна регулятора температури

Для демонтажу деталі і її заміни необхідно зняти блок управління в зборі. Процедура виглядає наступним чином:

 • бортова мережа знеструмлюється шляхом зняття «мінусовій» клеми з акумулятора;
 • магнітола (якщо є) витягується, і від неї відчіплюється клемна колодка проводів;
 • важіль управління заслінкою знімається;
 • далі демонтується ручка регулятора температури і напряму повітряних потоків;
 • в нижній частині блоку управління розташовані заглушки. їх потрібно зняти і відкрутити під ними кріпильні гвинти;
 • центральну консоль слід акуратно потягнути на себе;
 • після зняття консолі від’єднайте клемні колодки від перемикачів.

Після заміни все збирається в зворотній послідовності. Ця операція проста, і для роботи знадобиться тільки пара різних викруток.

kalina, гріється, пічка, холодним

Ремонт опалювальної системи своїми руками

Щоб поміняти ту чи іншу деталь системи опалення, зовсім необов’язково звертатися за допомогою до фахівців. Це допоможе заощадити час, але не фінанси. Якщо слідувати рекомендаціям, можна замінити деякі вузли системи самостійно.

Заміна вентилятора зі зняттям панелі

Спосіб рекомендований інженерами «АвтоВАЗу», але він не найпростіший. Далеко не всі наважуються їм скористатися в умовах звичайного гаража. При виконанні робіт потрібно слідувати інструкції:

 • Спочатку слід знеструмити бортову мережу, від’єднавши клеми акумулятора.
 • Злити всю охолоджуючу рідину, витягти салонний фільтр.
 • Відкрутивши гайки кріплення, опустити рульову колонку в крайнє нижнє положення.
 • Вимикач стоп-сигналів звільнити від проводів, отщелкнув фіксатори, зняти оббивку зі стійок.
 • Відкрутити саморізи і прибрати передню панель (облицювання), далі зняти торпедо разом з дефлекторами.
 • Тепер можна приступати до демонтажу вентилятора. Для цього потрібно від’єднати від нього клему з проводами, зняти шланг вентиляції, відкрутити кріпильні гайки.

Після установки нового вентилятора всі подальші дії здійснюються в порядку, зворотному демонтажу. Процедура вимагає уваги і акуратності, займає чимало часу. У деяких моментах потрібна допомога другої людини.

Визначення несправності в системі охолодження

Першою ознакою того, що з системою охолодження щось не так, є зниження рівня антифризу в розширювальному бачку. Слід постійно контролювати кількість охолоджуючої рідини. У справної системі її рівень повинен зберігатися між мінімальною і максимальною відмітками. Якщо обсяг антифризу почне знижуватися, мотор буде швидше нагріватися, і ризик перегріву зросте.

На Kalina немає покажчика температури двигуна, є тільки лампочка на панелі приладів, яка сигналізує про критичної температури охолоджуючої рідини. Якщо доливати антифриз доводиться часто, слід шукати місце витоку. Якщо пробиті шланги, їх можна замінити, як і хомути.

Наступний об’єкт перевірки. циркуляція охолоджуючої рідини в системі. Після запуску двигуна потрібно звернути увагу на розширювальний бачок. Порушення циркуляції може бути викликано несправністю водяного насоса (ремонту не підлягає) або засміченням системи охолодження. в цьому випадку необхідно її почистити.

Для діагностики термостата потрібно запустити і гріти двигун до 70-75 ° С, після чого доторкнутися до нижнього патрубка радіатора. Якщо він холодний. охолоджуюча рідина циркулює тільки по малому контуру через заклинило в закритому положенні клапана термостата. Це пристрій підлягає тільки заміні.

Якщо після повної перевірки несправність не знайдено, причина неполадок грубки. повітряна пробка. Після виведення зайвого повітря робота обігрівача нормалізується.

Увага до будь-яких дрібниць

Технічну несправність легше попередити, ніж потім витрачати час і гроші на її усунення. Для того щоб не довелося проводити на Ладі ремонт печі (Kalina це буде або Vesta. неважливо), необхідно уважно стежити за технічним станом машини:

 • щоранку на місці стоянки Kalina треба перевіряти наявність темних плям, що говорять про витік антифризу;
 • оглядайте шланги системи на предмет наявності патьоків;
 • якщо такі виявлені, то необхідно негайно поміняти пробку бачка;
 • щоденний огляд радіатора грубки;
 • якщо пічка дує холодним повітрям, то причину варто шукати в підвищеній витраті охолоджуючої рідини.

Щоденні перевірки стану «здоров’я» транспортного засобу дозволять уникнути багатьох проблем.

Якщо клапан радіатора ослаблений або бачок з охолоджувальною рідиною негерметичний, то протягом короткого часу проблема з жахливою швидкістю почне поширюватися далі.

Першим під удар потрапляє електронна начинка авто. Якщо і тут професійна функція не буде проведена, то охолоджуюча рідина попрямує в салон.

Першим результатом стане поломка комп’ютера транспортного засобу. Подібна несправність не відноситься до гарантійних, тому ремонт обігрівача і заміна комп’ютера ляжуть повністю на плечі автолюбителя. Знизити ризик подібних неприємностей у Kalina допоможе невелика перестановка бортового комп’ютера:

 • акуратно демонтувати облицювання;
 • викрутити 2 самореза;
 • видавити акуратно комп’ютер у напрямку до себе;
 • помістити його на полицю в районі бардачка;
 • джгути проводів від’єднувати не потрібно;
 • закріпити комп’ютер на новому місці;
 • повторне заземлення не проводиться.
kalina, гріється, пічка, холодним

Якщо все зроблено правильно, то в майбутньому LADA Kalina не залишиться без бортового комп’ютера навіть в умовах несподівано трапилася неполадки. Головне, щоб водій переконався в надійності кріплень після перестановки.

Як вигнати пробку з системи охолодження

 • Діє на всіх родинах автомобілів калини: встаємо мордою на хороший ухил, відкручуємо пробку розширювального бачка і прогріваємо машину до спрацьовування вентилятора. Після повного прогріву радітори і двигуна по обратке в розширювальний бачок поллється цівка ОЖ, якщо не йде потрібно газувати. Постійно дивимося за структурою рідини, що поступає, якщо вона піниться і в ній явно є бульбашки, то продовжуємо далі, поки не поллється ОЖ без повітря. Займає ця процедура близько 20-30 хвилин.
 • Виганяємо пробку за допомогою патрубків йдуть до дросельного вузла, не підходить у кого електронна педаль газу. У цьому варіанті залишаємо заглушену машину на певний час постояти, щоб повітря піднявся в найвищу точку, а саме до дросельного вузла. Після цього відкручуємо один з патрубків і затиснувши одну з дірок (на дросельному або сам шланг) дуємо в розширювальний бачок поки не поллється ОЖ без повітря, після цього затикаємо дірку і проводимо таку ж операцію з іншого. Після двох операцій швидко з’єднуємо все назад, щоб повітря не потрапив.

Фото патрубків близько дросельної заслінки:

Після того як вигнали пробку обов’язково даліваем рівень рідини то максимуму.

Залежність появи повітряної пробки в системі охолодження від кришки розширювального бачка

При нагріванні рідини в системі охолодження вона розширюється і наростає тиск в системі.

Для того, щоб систему не розірвало кришка розширювального бачка при підвищенні тиску в 1,3 атмосфери повинна випускати зайве повітря. При охолодженні рідина і повітря стискається і з’являється розрідження в системі.

Для того щоб повітря не підсмоктується з під патрубків кришка повинна вільно впускати повітря в розширювальний бачок.

Часто дані кришки поганої якості або просто окислюються і перестають нормально впускати і випускати повітря із зовні, через що відбувається підсос повітря в слабких місцях і відповідно завоздушіваніе системи заново. Так само буває ситуація замерзання клапанів кришки при охолодженні двигуна.

Для дефектації кришки спробуйте зі зворотним її боку висмоктати з неї повітря, якщо повітря не надходить або він надходить з явним зусиллям то кришку пора міняти.

На наявність обмерзання перевіряється в такий спосіб, прогріту машину залишаємо до повного охолодження, після цього відкручуємо кришку і дивимося на клапана, якщо вони повністю під льоду значить проблема в конденсаті.

У випадку обмерзання можна випробувати обробити кришку силіконовою змазкою або ВД-шкой.

kalina, гріється, пічка, холодним

Останню кришку яку я брав і вона була найбільш вдала:

Так само є ще один з варіантів боротьби з поганими кришками. це відкручування її в зимовий період, для вільного доступу повітря в обидві сторони через різьбу. Але враховуйте що в цьому випадку максимальна температура закипання ОЖ знизиться.

Чому в автомобілі LADA Kalina пічка дує холодним повітрям

Поломки властиві не тільки старим, але і новим автомобілям. Деякі власники автомобілів LADA помічають, що пічка дує холодним повітрям, Kalina теж може бути схильна до такої проблеми. Відбутися подібне може в силу багатьох причин.

ПЕЧКА ДУЕТ ХОЛОДНЫМ ВОЗДУХОМ НА КАЛИНЕ.

Незалежно від цього, з ремонтом краще не затягувати. Тут, як і в організмі людини, одне маленьке порушення може спровокувати ланцюгову реакцію. Справитися з подібною поломкою можна самостійно або в умовах СТО.

Як відремонтувати пічку на Kalina

Почнемо з системи охолодження. Оскільки вона і опалювальна системи тісно пов’язані, багато її неполадки впливають і на грубку. Почати варто з перевірки рівня тосола. Його кількість має бути між відмітками min і max на самому бачку. Якщо тосола занадто мало, то його слід негайно долити.

Підкласти вам свиню може і заклинив термостат. Перевірити його працездатність нескладно. прогрійте двигун до температури спрацьовування термостата і поторкайте верхній патрубок радіатора. У нормі він повинен бути гарячим. Якщо це не так, термостат доведеться замінити.

Іноді в системі охолодження виникають повітряні пробки. Взагалі вони повинні зникати самостійно, виходячи через розширювальний бачок, але в деяких випадках цього не відбувається.

Як же подолати завоздушіваніе? Для початку слід ретельно протягнути все хомути. Далі продіагностіруют кришку розширювального бачка, при необхідності замініть її (якщо клапан несправний).

Огляньте патрубки на предмет тріщин і маленьких дірочок, якщо потрібно, замініть їх на нові.

У деяких випадках пропускати повітря може навіть сальник водяного насоса. Втім, в даному випадку доцільно потерпіти до заміни ременя ГРМ, щоб не знімати, а потім ставити купу агрегатів по 2 рази.

Якщо з системою охолодження все в порядку, проблеми слід шукати в системі опалення. Перший елемент, який варто перевірити. це датчик температури. Він розташований за декоративною поверхнею плафона. Як неважко здогадатися з назви, він фіксує температуру в салоні.

При цьому проводиться аналіз отриманих даних, і вони порівнюються із значенням, яке задали ви. Потім датчик подає команду на мотор-редуктор. Той, в свою чергу, регулює температуру повітря, що подається.

Головна ознака несправності датчика. пічка дує повітрям однакової температури, а будь-які маніпуляції з регулятором не приносять результату.

Якщо піч видає дивні звуки або не працює взагалі, швидше за все, виникли неполадки з її моторчиком. Вирішення цієї проблеми краще довірити фахівцям.

Як бачите, дорогі читачі, деякі неполадки грубки легко усуваються своїми руками, але є й ті, з якими краще відправитися на СТО. Однак перед цим непогано буде локалізувати причину несправності. Ймовірно, ви зможете впоратися з нею самі, а навіть якщо й ні, то сервісменам буде набагато простіше розібратися з поломкою, коли ви розповісте, що саме працює не так.

Що потрібно зробити перед тим як виганяти пробку

Насамперед треба зрозуміти чому утворюється повітряна пробка, для цього:

 • Перевіряємо чи немає патьоків ОЖ в з’єднаннях патрубків, якщо такі є підтягуємо хомути або замінюємо їх.
 • Перевіряємо рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку, у калин бажано тримати рівень на максимумі або трохи вище нього.
 • Перевіряємо правильність роботи пробки розширювального бачка, якщо пробка на вхід повітря не работет або з помітним утрудненням, то її краще замінити, нижче я поясню докладніше про пробці.
 • Бажано ще перевірити чи не підтікає радіатор опалення салону, це можна зробити з салону прибравши праве нижні боковини панелі під ногами і обмацавши підлоги і сам блок грубки.

Холодним повітрям дме пічка на LADA Kalina

Якщо у вас холодним повітрям дме пічка на LADA Kalina, але при цьому все обладнання справно, повітряних пробок немає і все датчики в нормі, то варто задуматися про те, що, швидше за все, проблема полягає в заслінках опалювальної системи автомобіля. Виявити цю проблему досить складно, зазвичай до неї приходять метод виключення, коли всі інші елементи обігрівача вже перевірені. В рамках цієї статті, ми розповімо про те, що зазвичай передує виявлення проблем з заслінками отопітеля, а також поділимося інформацією, як виправити таку неприємну ситуацію.

Варто відзначити, що на нашому сайті є публікація Заміна грубки без зняття панелі LADA Kalina, де докладно описаний метод, який дозволить впоратися з завданням навіть повного новачкові.

Ознаки несправності заслінок опалювальної системи LADA Kalina

Більшість власників автомобілів Lada Kalina, зазначає, що навіть при температурі в.25 градусів Цельсія на вулиці, досить включити піч на першу швидкість і в салоні стає тепло.

При цьому, через деякий проміжок часу, інтенсивність обігріву починає падати, і вже стає недостатньо запускати обігрівач на першій швидкості, доводиться переключатися на другу, а часом і далі.

Вся справа в тому, що у Калини, як і в ряді інших автомобілів вазовского виробництво є рідна «хвороба». навіть в самому крайньому положенні рукоятки регулювання температури (максимально гаряче) заслінка відкривається в повному обсязі.

В результаті, при мінімальному зносі елементів обігрівача, прогрів салону починає зменшуватися. Щоб переконатися, що у вашому автомобілі є така проблема, досить поглянути на корпус печі з боку водійського сидіння.

Ви зможете побачити важіль цієї заслінки, який працює з неповною амплітудою і тросик, який до нього підходить.

На щастя, існує метод, як виправити цю проблему, але потрібно самостійно здійснити деякі доопрацювання, про які ми і розповімо в наступних розділах цієї статті, але перш, ми пояснимо, як упевнитися, що в вашому конкретному випадку є саме ця проблема.

Перевіряємо наявність «хвороби» заслінок на LADA Kalina

Отже, у вас погано гріє пічка, ви підозрюєте, що справа в заслінках, але як же визначити це напевно? Для початку, ви повинні підвести датчик температури мультиметра до центрального дефлектори і зробити вимір температури на першій швидкості роботи опалювальної системи. На непрогрітій машині ви повинні отримати значення не менше 46 градусів Цельсія.

Наступним кроком, ви повинні перевести важіль швидкостей подачі повітря в салон в крайнє праве положення. В результаті, температура повинна вирости. Це станеться в будь-якому випадку, є у вас проблема з заслінками або у вас її немає, але в разі наявності проблеми, показники мультиметра виростуть незначно. не більше, ніж на 10 градусів, а може і ще нижче.

Що потрібно для відновлення нормальної роботи печі?

Якщо у вас виявлена ​​ситуація з невеликим збільшенням температури, при переміщенні важеля з положення першої швидкості в положення максимальної швидкості, вас чекають роботи з модернізації системи заслінок. Для цього вам буде потрібно зовсім небагато:. пружина невеликої довжини і середньої жорсткості. плоскогубці, які дозволять в разі необхідності доопрацювати довжину пружини до потрібних вам розмірів

кипит калина? печка дует холодным воздухом? есть решение!

Погано гріє пічка. Піч дме холодним повітрям LADA Kalina

Дуже багато власників автомобіля LADA Kalina недостатньо роботою її грубки. Причому дуже багато різних симптомів, які вимагають індивідуального рішення. У деяких грубка на Kalina просто погано працює, у інших дме холодним повітрям або дме не в тому напрямку, яке її вказуєш.

Чому з печі Kalina дме холодне повітря?

Ось один з реальних випадків, на Kalina грубка на холостих обертах дула холодним повітрям, тепло було тільки на високих оборотах. Заміна термостата нічого не дала. Виявилося, що трохи підтікав антифриз, рівень був постійно мінімальним, доводилося підливати.

Спочатку було визначено місце протікання, виявилося що це прокладка помпи, ця проблема була усунена без її зняття, просто трохи підтягнули з’єднання. Потім був долині антифриз і в машині настав Ташкент.

Ще одні з найпоширеніших причин, чому дме холодне повітря з печі Калини, прогорає прокладка над головкою, частина вихлопу потрапляє в систему охолодження, в результаті грубка завоздушівается.

Багато хто не стежать за рівнем антифризу, а даремно, за літній сезон частина його природним чином пропадає, мінімальний рівень безпосередньо впливає на грубку, деяким вдавалося повернути її до нормальної роботи, тільки відновивши рівень.

Вся справа в тому, що в блоці управління важелями обігрівача, буває неприємний шлюб, пов’язаний з великими зазорами в механізмі, в результаті чого обігрівач починає дути наприклад весь час в ноги, при цьому залишаючи поза увагою скло або ж, навпаки.

Заслінка забору повітря не щільно прилягає, тепле повітря непропорційно змішується з холодним.

Поради як змусити гріти грубку в LADA Kalina:

Якщо у вас погано або довго відігріваються скла, можна поставити додаткові «лопушки», які є у продажу спеціально для Калини. Ось так вони виглядають: До стекол від грубки починає доходити більше тепла, розморожують вони набагато бистрее.2. Старий дідівський спосіб відомий багатьом власникам ВАЗ в тому числи і Калини, установка картонки на радіатор, істотно допомагає в роботі грубки, машина швидше прогрівається, менше охолоджується при езде.3. Вчасно проводите заміну салонного фільтра. Забитий фільтр в Ладі Kalina створює додаткове навантаження на грубку, з ним погано відігріваються скла в сильний мороз.4. В обов’язковому порядку в першу чергу перевіряйте рівень ОЖ в розширювальному бачку, простий долив може реанімувати роботу грубки. 5. Зверніть увагу на термостат, його роботу можна перевірити не знімаючи його, якщо гарячому двигуні нижній патрубок радіатора холодний, то швидше за все він несправний.

Погано гріє, грубка на Kalina. повітряна пробка

Ви перевірили всі основним системи, заслінки функціонують, термостат робочий, рівень ОЖ в нормі, але при цьому грубка на вашій Kalina погано гріє. В такому випадку, швидше за все в систему охолодження потрапила повітряна пробка, яка не дає нормально працювати.

Як вигнати повітряну пробку з системи? На гарячому двигуні необхідно відкрити пробку розширювального бачка, при відкритті ви повинні почути характерний «пшик», якщо після цього значно піднімається рівень охолоджувальної рідини, необхідно повторювати так раз 15, з інтервалом в 2-3 хвилини.

Якщо ви не почули «пшик», то швидше за все несправний клапан на пробці.

Піч на Kalina вважається однією з найкращих і теплих, це підтверджують багато власників, але до тих пір поки не зустрінуться з браком, про який ми писали вище або не спіймають повітряну пробку, яка зіпсує все враження.

Керувати роботою грубки на Ладі Kalina дуже просто, як на старій версії, так і на новій.

Датчик температури

Якщо повітря з сопел повітропроводів дме тільки гарячий або, навпаки, тільки холодний, незалежно від положення заслінки, причина несправності в датчику температури салону. Він знаходиться в стелі, в плафоні освітлення. Проблема вирішується заміною датчика.

Заміна регулятора температури

Для демонтажу деталі і її заміни необхідно зняти блок управління в зборі. Процедура виглядає наступним чином:

 • бортова мережа знеструмлюється шляхом зняття «мінусовій» клеми з акумулятора;
 • магнітола (якщо є) витягується, і від неї відчіплюється клемна колодка проводів;
 • важіль управління заслінкою знімається;
 • далі демонтується ручка регулятора температури і напряму повітряних потоків;
 • в нижній частині блоку управління розташовані заглушки. їх потрібно зняти і відкрутити під ними кріпильні гвинти;
 • центральну консоль слід акуратно потягнути на себе;
 • після зняття консолі від’єднайте клемні колодки від перемикачів.

Після заміни все збирається в зворотній послідовності. Ця операція проста, і для роботи знадобиться тільки пара різних викруток.

Збільшення робочої температури

Даний спосіб підійде для LADA Kalina з електронною педаллю газу. Раніше дросельною заслінкою, що обігрівалась від загальної системи охолодження, керував тросиковий привід. Після установки електроніки шланг, який йшов на обігрів, був закільцьованим з системою охолодження.

Для модернізації буде потрібно трійник, додатковий шланг і хомути. Другий повітропровід монтується максимально близько до термостата. трійник встановлюється в патрубок підведення охолоджуючої рідини до радіатора. Інший кінець воздуховода з’єднується з відведенням зайвого пара біля штуцера розширювального бачка. Завдяки такій нехитрій модернізації можна домогтися підвищення робочої температури до 92-95 ° С при прогріванні грубки від 50 ° С і вище.

Піч на Ладі Kalina не гріє: що робити

Система опалення автомобіля повинна бути справна незалежно від пори року. Але багато хто замислюється про це тільки до настання холодів. Ефективна робота обігрівача LADA Kalina забезпечує комфортне перебування в салоні. Система опалення підводить не так часто, але і для неї важливо своєчасне технічне обслуговування.

Визначення несправності в системі охолодження

Першою ознакою того, що з системою охолодження щось не так, є зниження рівня антифризу в розширювальному бачку. Слід постійно контролювати кількість охолоджуючої рідини. У справної системі її рівень повинен зберігатися між мінімальною і максимальною відмітками. Якщо обсяг антифризу почне знижуватися, мотор буде швидше нагріватися, і ризик перегріву зросте.

На Kalina немає покажчика температури двигуна, є тільки лампочка на панелі приладів, яка сигналізує про критичної температури охолоджуючої рідини. Якщо доливати антифриз доводиться часто, слід шукати місце витоку. Якщо пробиті шланги, їх можна замінити, як і хомути.

Наступний об’єкт перевірки. циркуляція охолоджуючої рідини в системі. Після запуску двигуна потрібно звернути увагу на розширювальний бачок. Порушення циркуляції може бути викликано несправністю водяного насоса (ремонту не підлягає) або засміченням системи охолодження. в цьому випадку необхідно її почистити.

Для діагностики термостата потрібно запустити і гріти двигун до 70-75 ° С, після чого доторкнутися до нижнього патрубка радіатора. Якщо він холодний. охолоджуюча рідина циркулює тільки по малому контуру через заклинило в закритому положенні клапана термостата. Це пристрій підлягає тільки заміні.

Якщо після повної перевірки несправність не знайдено, причина неполадок грубки. повітряна пробка. Після виведення зайвого повітря робота обігрівача нормалізується.

Заміна радіатора отопітеля без зняття панелі

Поміняти радіатор грубки на Ладі Kalina, як і на всіх передньопривідних автомобілях ВАЗ. непросте завдання. Доведеться демонтувати більшу частину передньої панелі. Для роботи знадобиться новий радіатор опалення, шланги, хомути, болгарка і стандартний набір інструментів. Спочатку потрібно провести деякі маніпуляції в підкапотному просторі:

 • злити з системи охолодження антифриз;
 • зняти акумулятор, корпус повітряного фільтра, забезпечивши безперешкодний доступ до патрубків обігрівача;
 • від грубки в підкапотному просторі потрібно від’єднати всі гумові патрубки, відкрутити гайку кріплення металевого щитка, який прикриває шланги, що йдуть до грубки в салон.

Тепер потрібно перейти в салон і виконати наступні дії:

 • відкрутивши три гайки кріплення, демонтувати педаль газу;
 • відвести якомога далі в бік педаль гальма;
 • зробивши надріз на металевому щитку, відрізати ножем патрубки радіатора;
 • вивернути кріпильні гвинти і витягнути радіатор опалення в сторону педалей.

Дістати радіатор, не знімаючи панель. тільки половина справи. Не менш проблематично його встановити. Перед цим патрубки слід ретельно зачистити від задирок і шорсткостей дрібнозернистим наждачним папером.

На верхній відведення радіатора насаджується шланг з більш товстим закінченням, на нижній. з більш вузьким. Інші кінці, чи не плутаючи, потрібно встановити замість старих. Місце, де шланги з салону виходять в підкапотний простір, бажано обробити шумоізоляційним матеріалом.

Заміна радіатора грубки допоможе вирішити проблему недостатнього обігріву. З огляду на трудомісткості більшості робіт по усуненню несправностей системи опалення ціни на такі послуги на спеціалізованих СТО можуть здатися досить високими. Не дивно, що з’явилося чимало «народних» способів ремонту.

вентилятор отопітеля

Заміна вентилятора пічки Kalina під силу навіть новачкам. Основна проблема. в його розташуванні. З цієї причини більшу частину часу займає не заміна деталі, а її демонтаж.

Погано гріє пічка. Піч дме холодним повітрям LADA Kalina.

Дуже багато власників автомобіля LADA Kalina недостатньо роботою її грубки. Причому дуже багато різних симптомів, які вимагають індивідуального рішення. У деяких грубка на Kalina просто погано працює, у інших дме холодним повітрям або дме не в тому напрямку, яке її вказуєш.

Чому з печі Kalina дме холодне повітря?

Ось один з реальних випадків, на Kalina грубка на холостих обертах дула холодним повітрям, тепло було тільки на високих оборотах. Заміна термостата нічого не дала. Виявилося, що трохи підтікав антифриз, рівень був постійно мінімальним, доводилося підливати. Спочатку було визначено місце протікання, виявилося що це прокладка помпи, ця проблема була усунена без її зняття, просто трохи підтягнули з’єднання. Потім був долині антифриз і в машині настав Ташкент.

Ще одні з найпоширеніших причин, чому дме холодне повітря з печі Калини, прогорає прокладка над головкою, частина вихлопу потрапляє в систему охолодження, в результаті грубка завоздушівается.

Багато хто не стежать за рівнем антифризу, а даремно, за літній сезон частина його природним чином пропадає, мінімальний рівень безпосередньо впливає на грубку, деяким вдавалося повернути її до нормальної роботи, тільки відновивши рівень.

Відео чому в Kalina погано гріє пічка

Вся справа в тому, що в блоці управління важелями обігрівача, буває неприємний шлюб, пов’язаний з великими зазорами в механізмі, в результаті чого обігрівач починає дути наприклад весь час в ноги, при цьому залишаючи поза увагою скло або ж, наоборот.Подробнее ви можете побачити в відео, лагодять це кожен по своєму.

Заслінка забору повітря не щільно прилягає, тепле повітря непропорційно змішується з холодним.

Поради як змусити гріти грубку в LADA Kalina:

Якщо у вас погано або довго відігріваються скла, можна поставити додаткові “лопушки”, які є у продажу спеціально для Калини. Ось так вони виглядають:

До стекол від грубки починає доходити більше тепла, розморожують вони набагато швидше.

Старий дідівський спосіб відомий багатьом власникам ВАЗ в тому числи і Калини, установка картонки на радіатор, істотно допомагає в роботі грубки, машина швидше прогрівається, менше охолоджується при їзді.

Вчасно проводите заміну салонного фільтра. Забитий фільтр в Ладі Kalina створює додаткове навантаження на грубку, з ним погано відігріваються скла в сильний мороз.

В обов’язковому порядку в першу чергу перевіряйте рівень ОЖ в розширювальному бачку, простий долив може реанімувати роботу грубки.

Зверніть увагу на термостат, його роботу можна перевірити не знімаючи його, якщо гарячому двигуні нижній патрубок радіатора холодний, то швидше за все він несправний.

Погано гріє, грубка на Kalina. повітряна пробка

Печка не греет. Дует холодным воздухом. Причины и Решения. Выгнать воздух, Кран печки, Прокладка ГБЦ

Ви перевірили всі основним системи, заслінки функціонують, термостат робочий, рівень ОЖ в нормі, але при цьому грубка на вашій Kalina погано гріє. В такому випадку, швидше за все в систему охолодження потрапила повітряна пробка, яка не дає нормально працювати.

Як вигнати повітряну пробку з системи? На гарячому двигуні необхідно відкрити пробку розширювального бачка, при відкритті ви повинні почути характерний “пшик”, якщо після цього значно піднімається рівень охолоджувальної рідини, необхідно повторювати так раз 15, з інтервалом в 2-3 хвилини. Якщо ви не почули “пшик”, то швидше за все несправний клапан на пробці.

Керувати роботою грубки на Ладі Kalina дуже просто, як на старій версії, так і на новій.

Піч на Kalina вважається однією з найкращих і теплих, це підтверджують багато власників, але до тих пір поки не зустрінуться з браком, про який ми писали вище або не спіймають повітряну пробку, яка зіпсує все враження.