Table of Contents

Яке масло лити в коробку LADA Kalina автомат

Автоматична трансмісія більш вибаглива до якості та показників трансмісійки. Виробник заявляє про використання продукції класу ATF-III, IV рідин високої якості з великою кількістю присадок. Такі вимоги ґрунтуються на конструктивних складностях у даній АКПП, високому температурному режимі роботи та меншій у порівнянні з простою механікою «живучості».

Скільки олії у коробці передач LADA Калини

Об’єм картера та кількість рідини залежить від конструкції трансмісії:

 • В автоматичній коробці передач цей показник становить 6 л, що обумовлено самою конструкцією такої системи. Для її охолодження потрібно на порядок більше рідини на відміну від звичайної механіки, так само при використанні гідротрансформатора потрібно високе зусилля на тертя, що означає наявність великої кількості рідини.
 • У механіці з лаштунками об’єм масла в КПП LADA Kalina 2 складає 3,3 л. Такі агрегати випускалися до 2012 року.
 • У модернізованій тросовій КПП LADA Kalina об’єм масла в коробці було зменшено до 2,3 л.

Ці дані варто враховувати при купівлі витратного матеріалу.

Коли потрібно проводити заміну трансмісійної олії LADA Калини

Як і у будь-якого автомобіля, LADA Kalina має посібник з експлуатації. У цьому документі виробник відображає всі процедури, необхідні для проведення з автомобілем, терміни та порядок здійснення планових робіт, у тому числі регламентує порядок зміни масла в коробці. До 2011 року процедура заміни масла в МКПП LADA Kalina не регламентувалася зовсім, передбачалося, що трансмісійка залита на весь термін служби авто. До цього водії орієнтувалися лише на власний досвід та на добровільній основі проводили цю процедуру.

Проте з 2011 року із запровадженням нових стандартів виробник все ж таки запровадив процедуру зміни рідини на пробігу в 130 тисяч км. Однак цей період виходить за рамки гарантійного обслуговування (5 років або 100 тисяч км пробігу), тому витрати на її проведення повністю лягають на споживача.

Крім цього, у 2013 році модель отримала нову автоматичну трансмісію японського виробництва, що, безперечно, покращило споживчі якості. Однак і необхідність зміни речовини в такому агрегаті стоїть насущніше з огляду на складну конструкцію автомата. АвтоВАЗ регламентує заміну в такому вузлі раз на 100 тисяч км, проте досвідчені автолюбителі скорочують цей термін удвічі. Це допомагає продовжити життєвий цикл коробці, уникнути багатьох проблем у процесі експлуатації.

За час випуску моделі на конвеєрі знаходилося кілька трансмісій із різними умовами зміни в них рідини:

 • Механічна 5-ступінчаста КПП з кулісним приводом. Для цього вузла зміна речовини не регламентована, проте бажана на пробігах від 70 тисяч км. Для такого агрегату підходять усі види масел залежно від умов експлуатації.
 • Механіка з тросовим приводом перемикання. Фактично аналогічна коробка, але заводом передбачена зміна трансмісійки на 130 тисяч пробігу. Заміну масла на LADA Kalina з тросовою КПП бажано здійснювати раз на 60 тисяч км пробігу незалежно від виду мастильного матеріалу.
 • Роботизована коробка. в основі якої застосовується також механіка. Однак, враховуючи конструктив агрегату, заміна трансмісійки необхідна не рідше ніж 50 тисяч пробігу, враховуючи високі навантаження, під якими працює вузол.
 • Автоматична японська АКПП вимагатиме заміни масла раз на 60 тисяч км пробігу незалежно від умов експлуатації. Цей вузол вважається невибагливим і надійним, проте своєчасна зміна речовини зможе продовжити термін роботи АКПП та за межами зазначеного виробником 150 тисячного пробігу.

Заміна олії в коробці LADA Kalina 2

Одним із найпопулярніших автомобілів на вітчизняному ринку є LADA Kalina. Автомобіль вироблявся з 2004 року, а 2019 року ім’я Kalina було виведено з лінійки АвтоВАЗу. Враховуючи популярність авто на вітчизняному ринку, при придбанні крім технічного огляду обов’язково необхідно поміняти масло в коробці LADA Калини.

олію, заливати, коробка, lada, kalina

Як перевірити рівень олії в КПП LADA Калини

Для перевірки стану і рівня КПП виробником передбачено кілька способів залежно від типу КПП:

Замена масла в КПП. Лада Калина (Lada Kalina)

 • На старих механічних коробках використовується класичний пластиковий щуп, розташований безпосередньо на корпусі коробки в підкапотному просторі. На ньому розміщені ризики, що вказують на актуальний рівень трансмісійки. За її допомогою можна визначити як рівень самої рідини, так і її стан. Також на щитку приладів встановлено спеціальний датчик, який надасть інформацію при зниженні загального рівня продукції.
 • На сучасних механічних виробах та автоматичних коробках такий щуп відсутній, замість нього існує контрольна пробка, станом якої визначається поточний рівень. Недоліком такої пробки є відсутність можливості перевірити сам стан олії його колір та консистенцію. Крім того, на панелі приладів розташований сигналізатор низького рівня речовини, який при сильному зниженні спалахне лампою і видасть звуковий сигнал про нестачу продукту.
READ  Як поміняти помпу на Kalina

Часткова заміна олії в КПП LADA Kalina 2

Часткова зміна речовини передбачає простий долив або одноразовий злив продукції. Для проведення цієї процедури знадобиться об’єм, що дорівнює половині картера коробки – відповідно для механіки 1,5-2 л, для автомата – 3-4 л. У такому разі відпрацьована олія виходить лише самопливом разово.

Також дана процедура може проводитися за зниження рівня старої речовини з різних причин (сильні холоди, несправність окремих елементів). Процедура заміни фільтра також бажана, але не обов’язкова. При цьому при критичному зниженні рівня речовини необхідно провести діагностику працездатності всіх систем незалежно від виду КПП.

Яка олія в МКПП LADA Калини

Олія для коробки передач LADA Kalina універсал, як і для інших типів кузова, повинна відповідати стандартам та показникам, вказаним у посібнику з експлуатації з відповідними параметрами в’язкості та температурним режимом. Багато знаменитих брендів випускають масла, що відповідають стандартам 5w40, які найчастіше застосовуються як трансмісійка для даної моделі.

Цей показник означає, що олія зберігає свої властивості при температурі від 35 до 45. Бувають речовини з меншим діапазоном. залежить цей параметр від використовуваних присадок. Головним критерієм має бути справжність виробу. Для нового вузла найкраще підійде заміна на синтетичну олію, а для минулого більше 150 тисяч км краще підійде напівсинтетична з високою в’язкістю. Для екстремальних холодів або як промивний підійде звичайна мінералка.

Які коробки стоять на «Ладі Kalina»

Цей автомобіль оснащували трьома типами трансмісій:

 • механічної (кілька модифікацій);
 • гідроавтомат;
 • роботизованою.

Олія для коробки «Калини»

Лучшее масло в коробку передач для ВАЗов

Кожен із цих агрегатів має якісь переваги та недоліки, а заливати масло в коробку «Калини»-інжектор необхідно суворо відповідно до інструкції.

Роботизована

Також на Lada Kalina ставили роботизовану трансмісію виробництва «АвтоВАЗ» за номером 2182 (АМТ). Цього робота ставили на друге покоління «Калини», але й на всі автомобілі «АвтоВАЗу», які випускали з 2014 року, тому досі всі «дитячі» хвороби трансмісії якщо не усунуті, то добре відомі, а майстри набили руку на їхньому ремонті Основою АМТ стала посилена МКПП 2180, яку ставили на всі машини, 16-клапанний двигун яких видавав за 100 л. с., а датою появи обох коробок є 2014 рік.

Самостійно зробити хороший робот «АвтоВАЗ» не зміг, тому звернувся до німецького виробника ZF, який підібрав та поставив усі електричні електронні компоненти, включаючи «мозки», тобто блок керування. Незважаючи на те, що АМТ є автоматичною трансмісією, від гідроавтоматів її відрізняє «задумливість», спричинена особливостями конструкції актуаторів, тобто електродвигунів із редуктором, які в принципі не можуть швидко перемикати шестерні. Тому одна з проблем «Калини» з АМТ – довге включення першої передачі, особливо під час руху в гору. Та й будь-яка інша передача включається повільніше, ніж у досвідченого водія на механіці.

Розібрана коробка та варіант заливання масла

Завдяки тому, що основа цієї трансмісії – звичайна МКПП, відповідь на питання, яку олію заливати в КПП АМТ «Kalina», очевидна – така сама, як і у звичайну механіку. Крім того, долив також необхідний, адже всі гумові ущільнювачі залишилися такими ж, а значить, велика ймовірність появи витоків.

Механічні

Механіка, що дісталася у спадок від ВАЗ-2110, не надто підходила для нового автомобіля, тому після невеликої модернізації на «Калину» почали встановлювати МКПП 1118. Коробка вийшла досить вдалою, тому її встановлювали до 2012 року, а на деякі моделі продовжували ставити і в наступному році Однак головні недоліки, які дісталися агрегату ще від легендарної «вісімки», тобто ВАЗ-2108, перемогти не вдалося, тому його випуск було припинено, і у 2012-2013 роках на всі моделі цього автомобіля почали ставити нову КПП ВАЗ-2181.

Вона відрізнялася від попередниці верхнім розташуванням механізму включення передач (тросовий привід), тому на ній майже повністю вдалося перемогти основні проблеми, тобто:

 • важке перемикання швидкостей узимку до прогріву коробки;
 • важке включення першої та другої швидкостей;
 • звичку вити на високій швидкості;
 • вібрацію важеля КПП;
 • необхідність доливати масло через часті течі гумових ущільнювачів;
 • пошкодження подушки важеля КПП, через що він провалювався, і передачі майже не перемикалися.

Підготовка коробки до заливки олії

Іноді на форумах Kalina публікують питання типу яке масло краще заливати в коробку «LADA Kalina» 8 клапанів, маючи на увазі під цим, що якщо підбирати якусь особливу рідину, то КПП набуде нових властивостей. Але незалежно від типу мастила трансмісія залишається тією найдавнішою і не надто зручною «вісімковою» МКПП, нехай і з численними поліпшеннями, що не сильно змінили її поведінку.

Як заливати масло в коробку «LADA Kalina», яку вибрати марку, тип та специфікацію

Будь-яке масло, що підходить за специфікацією, забезпечує нормальну роботу трансмісії, тому набагато важливіше періодичність заміни та акуратність у використанні автомобіля. Крім того, масло в коробку «Калини» лити необхідно правильно, інакше замість користі вийде шкода.

READ  Який тиск в шинах газ 53

Є актуальне питання для всіх власників «LADA Kalina» – яку олію заливати у коробку. Відповідь на нього важлива тому, що від параметрів мастил залежить:

 • термін служби агрегату;
 • комфортність перемикання передач на механіці до прогрівання трансмісії;
 • чіткість та комфортність роботи гідроавтомата.

Однак для кожного агрегату необхідний свій тип мастильної рідини, а також певний обсяг, адже порушення будь-якого з цих параметрів веде до зміни режиму роботи внутрішнього механізму, що закінчується поломкою і дорогим ремонтом. Тому кожен власник «LADA Kalina» повинен знати, яку олію заливати в коробку того чи іншого типу.

Гідроавтомат

Не надто вдалий досвід створення АМТ переконав керівництво «АвтоВАЗу» не намагатися осягнути неосяжне, тому замість розробки власної повністю автоматичної трансмісії було прийнято рішення встановити японську АКПП JF414E, що непогано себе зарекомендувала. Цей агрегат виробляє один із лідерів ринку недорогих, але невбивних гідроавтоматів – японська компанія Jatco, власником якої є Partner «АвтоВАЗу» «Nissan». JF414E. це чотириступінчастий гідроавтомат для моторів об’ємом до 1,6 л і максимальним крутним моментом до 150 Нм, який добре зарекомендував себе на малолітражках від Renault, Nissan та інших виробників.

Примітивна конструкція на основі планетарної передачі та електричне керування гальмівними стрічками роблять апарат дуже ремонтопридатним, адже він є спадкоємцем класичних гідроавтоматів, які добре відомі автомеханікам. Агрегат невимогливий до трансмісійної рідини, тому марка олії для коробки-автомат «Калини-2» не надто важлива. Крім того, агрегат оснащений режимами «кікдаун» та «овердрайв», завдяки чому робить керування автомобілем дуже комфортним, але погано переносить обертання коліс з високою швидкістю при вимкненому двигуні, а також різкі старти.

Яка олія підходить для кожної коробки

Ми підготували таблицю, в яку включили інформацію по всіх моделях «LADA Kalina», яку олію заливати в коробку, а також:

S-OIL Seven ATF-VI

S-OIL Seven ATF Dexron-VI

ZIC ATF Multi LF

GAZPROMNEFT G-Box ATF DX VI

“Лукойл” ATF SYNTH VI

Універсальна трансмісійна олія «Зіг» для КПП «Kalina»

На форумах не вщухають суперечки, якою є найкраща олія для КПП «Калини»-універсал або в будь-якому іншому кузові, адже для одних важливою є рекомендація виробника, а інші вважають за краще вибирати якіснішу рідину, здатну продовжити термін служби агрегату. Але будь-яке масло, що підходить за специфікацією, забезпечує нормальну роботу трансмісії, тому набагато важливіше періодичність заміни і акуратність у використанні автомобіля. Крім того, масло в коробку «Калини» лити необхідно правильно, інакше замість користі вийде шкода.

Як поміняти масло в КПП

Алгоритм дій при заміні олії у будь-якій КПП однаковий і складається з наступних операцій:

 • Прогрівання мастильної рідини.
 • Постановка автомобіля на яму, естакаду чи витяг.
 • Зняття захисту та злив олії.
 • Оцінка стану агрегату по злитій трансмісійній рідині.
 • Заливання нової олії.
 • Контроль рівня.

Масляний щуп для перевірки рівня

Єдина відмінність, що виникає при заміні масла JF414E, пов’язана з необхідністю зняття піддона для встановлення нового фільтра. Якщо ви вирішили заливати масло у коробку «Калини», уважно вивчіть мануал, адже там описано:

 • розташування зливного отвору та розмір ключа для відкручування пробки;
 • найбільш зручний спосіб заливання нової олії;
 • найбільш зручний спосіб контролю рівня;
 • різні корисні поради, що полегшують виконання цієї операції.

Найважливіше – не забувати своєчасно міняти олію в коробці та регулярно перевіряти її об’єм.

Яка олія в коробку LADA Kalina

Коробка перемикання передач. це вузол автомобіля, схильний до великих навантажень, так як потужний силовий момент від двигуна до коліс передається за допомогою досить маленьких шестерень. Тому для довгої та безвідмовної роботи КПП потрібно своєчасно змінювати масло, і при цьому не забувати про його якість та відповідність технічним параметрам автомобіля.

Насамперед, технічні характеристики «трансмісійки» мають відповідати вимогам заводу виробника. По-друге, при заміні олії потрібно враховувати кліматичні умови місця експлуатації автомобіля, а також манеру їзди водія.

У цій статті ми детально розберемося з питанням про те, яке краще масло заливати в коробку на Калину. На автомобілях LADA Kalina встановлюється 2 типи коробок перемикання передач. “механіка” та “автомат”. Кожен варіант трансмісії має свої вимоги щодо кількості і стандарту масла, що заливається.

Як замінити масло в коробці передач LADA Kalina

Заміна олії в коробці передач LADA Kalina. зовсім не трудомісткий процес. Для цього вам знадобиться оглядова яма, естакада або підйомник автомобіля. Принцип заміни олії в обох варіантів КПП приблизно однаковий:

 • На розігрітому автомобілі викручує зливну пробку і підставляєте під неї ємність.
 • Чекаєте повного зливу масла, після чого відкриваєте заливний отвір.
 • Льєте в цей отвір не більше 100 грамів нової олії для того, щоб вимити залишки старої олії з коробки. Чекаєте, поки воно стіче.
 • Закручує зливну пробку і заливає необхідну кількість рідини.

Перший час після заміни обов’язково слідкуйте за підтіканнями на коробці передач і слухайте її роботу. Зайвий шум може говорити про недостатній рівень рідини або в’язкості, що не відповідає умовам експлуатації, — такі помилки допускати не можна, оскільки це може призвести до повного виходу з ладу коробки передач.

Яку олію заливати в МКПП LADA Kalina

Багато хто спирається на потужність двигуна при виникненні питання про те, яке масло залити в коробку LADA Калини. 8 клапанів у вас або 16. не має практично ніякого значення. значно важливіше враховувати манеру їзди. Спортивний стиль вимагає більш в’язкої «трансмісійки», оскільки підвищена температура експлуатації помітно розріджує олію. Навіщо ми це все? А до того, що любителі швидкої їзди, як правило, роблять вибір на користь механічної коробки перемикання передач.

READ  Проставки для збільшення кліренсу Kia RIO 3

Олія, що заливається, в «механіку», також має рекомендації з боку заводу-виробника. Основною рекомендацією є «трансмісійка» Лукойл ТМ-4 з кількома варіантами в’язкості – 75W-80, 75W-85, 75W-90, 80W-85, 80W-90. Крім Лукойла, у списку рекомендацій також є такі марки, як “Роснефть Kinetic”, “Татнафта Транслюкс ТМ4-12”, “ТНК TRANS KP”, “Gazpromneft TM-4”, “Shell Spirax S5 ATE”.

Трансмісійні олії на Ладу Kalina

80W-85 GL-4 ТОВ «ТНК мастильні матеріали», м. Рязань 80W-85 GL-4 ВАТ «Сибнефть-Омський НПЗ», м. Омськ

Яке масло заливати в коробку на Ладі Kalina автомат

На автомобілях LADA Kalina, що випускаються після 2013 року, встановлюється роботизована коробка вітчизняної розробки, що має індекс 2182. Гідравлічне керування в такій коробці відсутнє, оскільки керування коробкою здійснюється за допомогою електричних механізмів. Як наслідок, заміна олії потрібна тільки для внутрішнього простору корпусу коробки перемикання передач.

Дякую за підписку!

Виробником рекомендується використовувати “трансмісійку” марки ТМ-4-12 SAE 75W-85 та відповідну стандарту GL4 за класифікацією Американського Інституту Нафти (API). Від рекомендованої в’язкості можна трохи йти на користь найбільш відповідних умов експлуатації. Наприклад, у північних широтах краще вибирати олію з меншою в’язкістю, а у південних широтах і при великих навантаженнях (наприклад, експлуатація в горах) краще віддати перевагу маслу з більш високими параметрами в’язкості.

Додаткові рекомендації

Щоб ваша коробка передач була завжди в справному стані і не створювала вам проблем, рекомендуємо скористатися рядом порад щодо експлуатації механічної та автоматичної коробок передач:

 • Незважаючи на рекомендації заводів-виробників про відсутність необхідності міняти масло, виконуйте заміну не рідше, ніж раз на 100000 км.
 • Намагайтеся не створювати великих навантажень для КПП – перемикайте передачі на більш «легкі» для зміни моменту, що крутить.
 • Заливайте об’єми «трансмісійки», що відповідають технічній документації.

На питання про те, скільки олії лити в коробку LADA Kalina, є два варіанти відповіді. В автоматичну коробку необхідно заливати 2,25 літрів, а в механічну коробку.3,1 літра.

Коли міняти?

Експерти рекомендують для збільшення ресурсу використання КПП міняти масло 1 раз на 150-180 тис. км пробігу.

Яку олію краще заливати в коробку LADA Kalina при його заміні?

Майже всі виробники, в один голос, стверджують, що масло в коробці не вимагає заміни протягом усього терміну експлуатації. Хоча дослідження показують зовсім іншу картину. Для LADA Калини, як і для більшості автомобілів, просто необхідна заміна рідини в коробці. Пов’язано це із втратою фізико-хімічних властивостей.

Досвідчений Kalina вибирає масло в КПП:

Вибираємо найкращу олію

При виборі олії в КПП і для інших агрегатів LADA Калини необхідно брати тільки оригінальну рідину. Оскільки останнім часом ринок має значну частку підробок, необхідно підходити до питання ретельно.

Так, Kalina вибирають заливати олію “ТНК TRANS KP Super”. Як показує практика, коробка на ньому починає працювати тихіше, а швидкості включатися плавно. Слідкуйте за рівнем олії в КПП.

Справа масло в коробку ТНК TRANS KP. один з найоптимальніших варіантів за ціною та якістю

У сервісному мануалі заводу було знайдено таблицю рекомендованих олій для Калини, а також їх кодування.

Рекомендована виробником олія в КПП на LADA Kalina

Варто пам’ятати, що в коробку заливається тільки трансмісійне масло. Після капітального ремонту, в момент обкатки можна використовувати найпростіше. ТАД-17.

Процес заміни (коротко)

Докладніше про заміну масла в матеріалу: заміна масла в коробці передач на LADA Kalina.

Замінити масло в КПП LADA Kalina з одного боку просто, а з іншого і не так вже й легко. Для цього знадобиться інструментарій, а саме: домкрат, олія для промивання, ключ на 17 і ємність для відпрацювання.

Тепер, коли все готово, приступаємо до процесу роботи:

 • Встановлюємо автомобіль на витяг або яму.
 • Демонтуємо повітряний фільтр.

Знімаємо повітряний фільтр

Заливаємо за допомогою лійки та шлангу

Ось і все, олія в коробці замінена. Проїжджаємо 10-15 кілометрів і дивимося показник рівня. При необхідності доливаємо олію.

Наслідки невчасної заміни

Оскільки з часом експлуатації олія в КПП втрачає свої властивості, як фізичні, так і хімічні, це може спричинити наступні наслідки:

  Знос валів та шестерень. Це пов’язано з тим, що через 150 000 км олія втрачає фізичні властивості, а саме ефект, що охолоджує. Так, обертання валів і тертя шестерень призводить до нагрівання та підвищеного зносу.

На фото зношений підшипник із КПП Калини

Зовнішній вигляд ніби натякає, що заміна пройшла не дарма

Всі ці причини можуть послужити підвищеному зносу, що призведе до передчасного капітального ремонту коробки передач.

Заміна олії КПП проводиться за 1 годину. Комусь це може здатися надто складним, тоді потрібно звернутися до автосервісу. До вибору олії у трансмісію необхідно підходити серйозно, оскільки від цього залежить ресурс агрегату.