Яку олію заливати в двигун Kia RIO

Яку олію заливати в двигун Kia RIO 3?

У 2011 році компанія Kia презентувала третє покоління моделі, що базується на платформі Hyundai i20 і Hyundai Solaris. У Росії автомобіль постачали з двома варіантами бензинового двигуна. на 1.4 та 1.6 літрів. Перший двигун відрізнявся потужністю в розмірі 107 кінських сил, а другий на 123 сил. Як варіанти трансмісії. механіка або автомат. Третє покоління досить швидко поширилося серед вітчизняних автолюбителів. Доступна ціна, приваблива комплектація. все це підкупувало пересічного любителя корейських авто. Загалом двигуни авто вважаються надійними, але потрібне якісне обслуговування. Яке масло для двигуна Kia RIO 3 найкраще використовувати?

Компанія Kia не має іменних допусків, масло підбирають відповідно до моторесурсу, умов експлуатації, погодних умов.

Яку олію лити в Kia RIO 3

Якщо подивитися в інструкцію з експлуатації, то на сторінках мануалу можна виявити, що виробник рекомендує лити моторні олії, які відповідають специфікації API SM, ILSAC GF-4 або вище. В ідеалі варто користуватися технічними рідинами із сучасними допусками. API SN, ILSAC GF-5. У плані в’язкості найкраще підходять мастильні матеріали 5W-20, 5W-30. Виходячи з рекомендацій, легко вибрати брендові масла, а найкращим вибором стануть оригінальні продукти Hyundai/Kia. Можна сміливо лити Hyundai Turbo SYN Gasoline SAE 5W-30 (API SM) або Premium LF Gasoline SAE 5W-20 (API SM, ILSAC GF-4).

Hyundai Turbo SYN Gasoline SAE 5W-30

4 літри Артикул: 05100-00441

Середня

1 літр Артикул: 05100-00141

Середня

Hyundai/Kia Premium LF Gasoline 5W-20

4 літри Артикул: 0510000451

Середня

1 літр Артикул: 0510000151

Схвалені аналоги з допуску

CASTROL Magnatec 5W-30 AP

Середня

Середня

Середня

Середня

Середня

Molygen New Generation 5W-20

Середня

З якою періодичністю міняти олію?

Незважаючи на те, що виробник вказує в документації періодичність 10 і навіть 15 тис. км, оптимальним рішенням стане зміна мастильного матеріалу кожні 5-8 тис. км. залежно від інтенсивності експлуатації транспортного засобу, а також умов експлуатації.

АКПП також потребує обслуговування!

У Росії та інших країнах СНД існує помилкова думка, пов’язана з тим, що масло в АКПП міняти не потрібно, мовляв, залито воно на весь період експлуатації автомобіля. А який термін служби у автоматичної коробки? 100 000 кілометрів? 200 000 кілометрів? Хто відповість на це запитання. Все правда, ніхто. Дилери говорять одне («залито на весь термін», а термін чого — не уточнюють), сусід інше (мовляв, є у нього друг, який «поміняв масло в коробці і вона накрилася після цього», зрозуміло, якщо вже почалися проблеми — вони незворотні та масло. не рішення). Хочемо звернути увагу, що регламентне обслуговування автоматичної коробки передач продовжує життя трансмісії у 2, а то й у 3 рази.

Більшість концернів автомобілів не виробляють АКПП, а встановлюють агрегати від світових виробників трансмісій, таких як ZF, JATCO, AISIN WARNER, GETRAG та інші. Так ось, супровідні записи до своїх агрегатів від цих компаній говорять про те, що масло в коробці автомат вимагає заміни кожні 60.000-100.000 км. Існують навіть рем. комплекти (фільтрпрокладка) та спеціалізоване масло, що називається ATF, від тих же виробників. Щоб дізнатися детальніше про те, яку олію заливати в АКПП Kia RIO 3. а також інтервали обслуговування, допуски та додаткову інформацію перейдіть за посиланням.

Підходяще масло в двигун 1.6 Kia RIO 3

Це 123-сильний G4FC двигун сімейства Gamma, що добре працює на моторних маслах з в’язкістю 5W-20, 5W-30. Зазвичай автовласники цілий рік ллють у цей мотор 5W-30. Боятися олії 5W-20 не потрібно, і навіть слід її лити у G4FC. Влітку в залежності від кліматичних особливостей регіону можна лити 10W-30. Від мастильних матеріалів ACEA A3 та 5W-40 найкраще відмовитися. Загалом, орієнтуватися варто на ACEA A5, ILSAC GF-5, API SN.

 • Pennzoil Platinum 5W-20
 • Ravenol SFE 5W-20
 • Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30
 • LIQUI MOLY Leichtlauf Special AA 5W-20
 • Valvoline Synpower FE 5W-30;
 • ZIC XQ FE 5W-30
 • Лукойл Люкс 5W-30;
 • Kendall GT-1 5W-30;
 • Motul 8100 Eco-Nergy 5W-30;
 • Mobil 1 Extended Performance 5W-30;
 • Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30;
 • DRAGON SSU GXO SAE 5W-30.

Найголовніше. якнайчастіше міняти масло разом з масляним фільтром.

Скільки олії у двигуні Kia RIO 3

З метою повноцінної заміни моторного масла в двигуні Kia RIO 3 слід придбати таку кількість мастильного матеріалу:

 • 1.4 16V (G4FA). 3.3 л;
 • 1.6 16V (G4FC). 3.3 л.

Порада: рекомендуємо тримати в запасі кілька літрів моторної олії, точно такої ж, яка залита в двигун автомобіля. Деякі мотори на південнокорейських авто з пробігом схильні «під’їдати» олію.

Заміна масла у двигуні Kia RIO 3

Самостійну роботу зі зміни технічної рідини в двигуні слід виконувати на оглядовій ямі або естакаді. Даний технічний захід найкраще проводити відразу ж після поїздки, поки олія не охолола.

 • Знімаємо кришку маслозаливної горловини двигуна.
 • Очищаємо від бруду кришку піддону картера навколо пробки зливного отвору.
 • Під отвір слід підставити ємність щонайменше на 3.5 літра.
 • Чекаємо близько 10 хвилин, поки олія стече.
 • Закручуємо кришку, витираємо патьоки олії.
 • Підставляємо ємність під масляний фільтр і починаємо обертати його.
 • Очищаємо посадкове місце від бруду.
 • Встановлюємо новий фільтр.
 • Далі через маслозаливну горловину заливаємо в двигун свіжу моторну олію.

Замена масла двигателя KIA Rio

Відеоінструкція заміни олії в Kia RIO 3:

Коли міняти масло у двигуні

На третьому поколінні Kia RIO силові агрегати в середньому мають ресурс близько 200 тис. км. При цьому таких показників можна досягти лише за умови регулярного та якісного обслуговування. Під таким обслуговуванням слід розуміти регламентну заміну олії у двигуні кожні 15 тис. км. пробігу.

Насправді машина експлуатується у важких умовах (повільна їзда по місту з постійними розгонами та зупинками, підвищені навантаження, тривала робота мотора на холостих оборотах тощо).

І тут сервісний інтервал необхідно скоротити на 30-50%. Виходить, оптимально міняти масло у двигуні кожні 8 або максимум 10 тис. км пробігу.

Що буде якщо не міняти моторне масло

Недотримання термінів заміни моторного масла призводить до того, що мастило втрачає свої властивості і починається активне зношування деталей мотора. Причина. з пробігом присадки в маслі перестають працювати, ефективність мастила сильно і різко знижується (вже через 12-15 тис. км. пробігу за важких умов експлуатації).

Якщо ж не міняти масло дуже довго (наприклад, 30-40 тис. км.), в’язкість мастила змінюється настільки, що моторне масло перетворюється на гелеподібну субстанцію. У подібній ситуації мотор критично зношується.

Заводські допуски для моторної олії

При підборі олії важливо не лише орієнтуватися на в’язкість, але й окремо враховувати вимоги та рекомендації виробника авто за допусками. Для різних поколінь Kia RIO допуски та стандарти дещо відрізняються.

Для Kia RIO першого покоління — не нижче за API SL, ILSAC GF-3, для другого покоління допускається використання олій, клас яких не нижче за API SM, ILSAC GF-4. У третьому поколінні Kia RIO масло в двигун має бути не нижче за API SN, ILSAC GF-5. При цьому використання мастила класом нижче заборонено!

В’язкість олії

Необхідно враховувати, що моторні олії тієї чи іншої в’язкості повинні відповідати сезону. Наприклад, 5W-20 відмінно підійде для холодної зими, мотор при холодному пуску буде легко крутитися. Однак влітку така олія може бути занадто «рідким», масляна плівка виходить тонкою та захисту недостатньо.

олію, заливати, двигун

Все нюансы при замене масла в двс Киа Рио 4 | Х-Лайн

Синтетика чи напівсинтетика

Сьогодні на ринку представлені моторні олії з різною базовою основою: мінеральні олії, напівсинтетичні та синтетичні з різними індексами в’язкості, а також допусками. Зверніть увагу, той самий продукт по в’язкості може бути однаковим, проте «база» і властивості можуть відрізнятися.

Яку олію заливати в Kia RIO: що потрібно знати

Модель Kia RIO є найпопулярнішим автомобілем. Що стосується найбільш поширеного покоління, на сьогодні це Kia RIO 3.

 • Двигун на даній моделі має невеликі робочі проміжки, температурні навантаження досить високі. З цієї причини для ефективного мастила деталей використовуються малов’язкі синтетичні олії.
 • Як правило, загальною офіційною рекомендацією є заміна олії кожні 15 тис. км. Олія повинна мати в’язкість 5W20 або 5W30.

Однак при виборі олії в двигун Kia RIO важливо враховувати низку нюансів. Детальніше читайте у нашій статті.

олію, заливати, двигун

Яку олію заливати в двигун Kia RIO

Підбираючи масло для Kia RIO важливо розуміти, що термін служби мастила в двигуні залежить:

 • від якості мастильного матеріалу;
 • правильного підбору олії під конкретну модель двигуна;
 • умов експлуатації автомобіля;
 • загального стану двигуна та його систем;

Які існують відповідні олії?

Співвідношення ціна-якість показує, що найцікавішим варіантом є Shell Helix. Воно містить комплект мінералів та присадок. Застосування для Kia RIO 1.6 повністю виправдане. Свої характеристики Шелл не втрачає навіть внаслідок тривалого застосування, що є великою перевагою моторної олії.

 • Величезними характеристиками відрізняється Total Quartz. це зберігає елементи агрегату в робочому стані. Вартість фірмового продукту невисока. Мінерали та присадки, що зберігають властивості при інтенсивній експлуатації транспортного засобу.
 • Моторна олія Divinol виділяється низькою витратою. Марка не має великої реклами у ЗМІ, набувають його знаючі автовласники. Рідина підходить для Kia RIO 1.6, оскільки активно захищає силовий агрегат.
 • Мастильна рідина ZIC. наступний продукт, що реалізується за доступною ціною. Великий перелік присадок, що входять у рідину, може насторожити, але вони впливають на ступінь захисту від зносу двигуна. Рідина можна сміливо використовувати для Kia RIO 1.6.

Якщо вибирати моторне масло виключно за брендом, подібне заняття абсолютно марне. У автовласників існують власні переваги. Міняти марку автовиробник не радить. Якщо купили конкретне мастило, краще застосовувати його і надалі.

Яка моторна олія для Kia RIO 3 з двигуном 1.6 ?

Для Kia RIO 3 питання вибору моторного масла дуже велике. На автомобіль корейського виробника встановлюються надійні силові агрегати, але якщо не проводити своєчасне ТО і необхідну діагностику, почне підводити і найнадійніший двигун. Періодичність заміни моторної олії – важливий етап у утриманні автомобіля. Це стосується моделей, що знаходяться в безперервній експлуатації певний час. Агрегат піддається великому навантаженню і без необхідного догляду може швидко вийти з ладу.

Частоту заміни змащувальної рідини встановлює виробник. Щоб уникнути зношування, виробник радить робити заміну через 10000км. В агрегат заливається 3,5л рідини, що змащує. Очевидно, що його необхідно міняти регулярно. Основний показник моторного масла. в’язкість. Сьогодні ми відповімо на запитання – яке моторне масло для Kia RIO 3 із двигуном 1.6 ?

Вибір змащувальної рідини

Багато власників Kia хвилює вибір моторного масла для моделі RIO 3 з двигуном 1.6. Купуючи авто в салонах, будь-який автовласник отримує гарантію на конкретний термін експлуатації ТЗ. За умовами договору гарантії необхідно періодично проходити ТО. Тут проводиться заміна з періодичністю, встановленої виробником. Часто автовласники виробляють технічне обслуговування самостійно. У подібних ситуаціях відповідальність переходить до власника авто.

Яку рідину заливати при самостійному проведенні ТО?

Для Kia Ріо3 з агрегатом 1,6л слід заливати не менше 3,5л мастила. Об’єм вказаний разом із фільтром. Періодичність заміни змащувальної рідини 15000км або щорічно, залежно від того, що настане раніше.

Коли міняти моторне масло?

Це питання є одним із найбільш насущних. Відповіддю є вираз: частіше. краще. Але якісні моторні олії не коштують дешево, а процес ТО потребує часу. Часто в житті цього не вистачає, і слід вибирати оптимальний варіант.

Шукати інформацію про моторну олію, яку слід застосовувати у двигуні Kia RIO 1.6, необхідно у книзі з сервісного обслуговування автомобіля. Змінюють рідину частіше свічок. щорічно або через 15000 км. Тут же вказані позиції, які вимагають зменшення проміжку між періодами ТО під час експлуатації Kia у складних умовах. У такій ситуації моторне масло слід міняти через 7500 км або шість місяців. Такої стратегії дотримується більшість російських автовласників.

Виробник рекомендує через 500км контролювати рівень олії в картері. Він повинен перебувати між «F» та «L».

Сучасні силові агрегати Kia RIO здатні функціонувати без капремонту до мільйона км пробігу або 10 років. При цьому велике значення надається змащувальній рідині Kia RIO, від складу якої і періодичності заміни, багато в чому залежить функціонування автомобіля.

Заміна проводиться на прогрітому двигуні, оскільки підвищується плинність масла, воно не залишається у важкодоступних місцях і краще зливається. Для прискорення стікання піднімається щуп, з каналу знімається пробка, щоб не утворився вакуум.

 • Олія необхідної марки
 • Відповідний фільтр
 • Потрібна також прокладка для пробки
 • Торцеві насадки
 • Знімач фільтра

Ми сподіваємося наш огляд допоміг відповісти на хвилююче вас питання. моторне масло для Kia RIO 3 з двигуном 1.6? Просимо вас поділитися своїми напрацюваннями щодо заміни змащувальної рідини в автомобілі Kia RIO 3 під оглядом у коментарях нижче.

НАРОДНЕ МОТОРНЕ ОЛІЯ для Kia RIO 3 (2020)

Закінчивши роботи з Щорічного обслуговування автомобіля в 2020 році, залишилося не вирішене питання. ЯКЕ МАСЛО ЗАЛИВАТИ У ДВИГУН?!

У своєму першому пості, де йдеться про перші роботи, проведені в автомобілі після його покупки, я вказав, що в двигун залив масло XADO Atomic Oil 5W-30 SM/CF (у другу заміну заливав його ж). Прочитавши коментарі та посібник з експлуатації, дійшов висновку, що дане масло зовсім не підходить даному двигуну. Звичайно, вирішив перейти на інше моторне масло.

Вибір був довгим, але якогось конкретного виробника я так і не зміг вибрати (визначився лише з в’язкістю. заливатиму 5W-30) і вирішив звернутися за допомогою на DRIVE2, “покопавшись” у записах, де йдеться про заміну моторного масла.

Мною було перечитано близько 250 борт-журналів, написаних за останні 12 місяців. Виписано понад 25 видів моторних масел із в’язкістю 5W-30. Підраховано всі заміни тієї чи іншої олії та складено певний рейтинг.

Представляю вашій увазі ТОП 10 НАЙЧАСТО ВИКОРИСТОВУВАНИХ МОТОРНИХ МАСЕЛ З В’ЯЗКОСТЮ 5W-30 ДЛЯ АВТОМОБІЛЯ Kia RIO 3 У 2020 РОКУ:

10 місцеCastrol Magnatec 5W-30 AP за 4 літриАртикул — 155BA8

9 місцеPETRO-CANADA SUPREME SYNTHETIC 5W-30 за 4 літриАртикул — MOSYN53C16

8 місцеLIQUI MOLY Special Tec AA 5W-30 за 4 літриАртикул — 7516

7 місцеLUKOIL GENESIS ARMORTECH A5/B5 5W-30 за 4 літриАртикул — 1538770

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 за 4 літриАртикул — 152564

6 місцеKIXX G1 5W-30 SN PLUS за 4 літриАртикул — L210144TE1

5 місцеLIQUI MOLY Molygen New Generation 5W-30 за 4 літриАртикул — 9042

4 місцеShell Helix HX8 Synthetic 5W-30 за 4 літриАртикул — 550046364

IDEMITSU ZEPRO TOURING 5W-30 за 4 літриАртикул — 1845004

3 місцеHyundai TURBO SYN 5W-30 за 4 літриАртикул — 0510000441

2 місцеShell Helix Ultra 5W-30 за 4 літриАртикул — 550046387

1 місцеTOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS G-310 5W-30 за 5 літрівАртикул — 213800