Алгоритм заміни олії у різних видах КПП LADA Granta

Процес заміни трансмісійної рідини в механічній та автоматичній КПП Granta дещо різний. 2013 року АвтоВАЗ модернізував МКПП. На зміну приводу перемикання передач прийшов тросовий привід. Ця обставина не тільки дозволила зробити перемикання швидкостей чіткішими, а й відбилося на заправному обсязі коробки. Перед початком робіт із заміни олії слід уточнити її необхідну кількість у посібнику з експлуатації автомобіля.

олію, залити, коробка, lada, granta

Алгоритм перевірки рівня та доливання масла

До того, як перевірити рівень рідини в КПП Granta, слід переконатися, що транспортний засіб знаходиться на горизонтальній поверхні, а олія — охолола. Перевірка здійснюється при двигуні, що не працює. Вказівник рівня трансмісійної рідини (щуп) витягується з отвору в картері коробки передач.

Потім протирається сухою чистою тканиною, вставляється в картер до упору і знову витягується. Рівень рідини має бути між відмітками мінімуму та максимуму на покажчику. При недостатньому рівні слід долити речовину обов’язково тієї ж марки. Для цього можна використовувати шланг та вирву. Доливання трансмісійної рідини проводиться через горловину, що закривається вказівником рівня олії.

Через 3-5 хвилин після доливання трансмісійної рідини слід знову перевірити її рівень, щоб переконатися, що він достатній.

Вибір трансмісійної рідини для Granta

Якість олії. один із важливих показників. При покупці слід перевірити надійність постачальника, щоб не придбати підробку. Добре зарекомендували себе напівсинтетичні та синтетичні рідини. В інструкції до авто вказано, які речовини слід використовувати.

Для “механіки” АвтоВаз рекомендує наступні марки масел:

 • Лукойл ТМ 4;
 • Новейл Транс КП;
 • Роснефть Коненік;
 • Татнафта Транслюкс ТМ4-12;
 • Shell.

Для “автомата” на заводі застосовують такі марки трансмісійних речовин: Genuine EJ-1 ATF, Nissan ATF Matic-S, напівсинтетику від “Лукойл”.

Заміна олії в КПП автомобіля LADA Granta

Правильна і довговічна робота КПП безпосередньо залежить від контролю кількості та якості масла, що застосовується. Згодом трансмісійна рідина втрачає свої властивості. Це відбивається на фізичних процесах, що відбуваються усередині трансмісійного агрегату. Заміна олії в коробці LADA Granta повинна проводитися вчасно. Цю процедуру нескладно виконати і своїми руками.

Як часто потрібна доливка та заміна олії

Перевірка рівня трансмісійної рідини необхідна кожні 15000 км при МКПП і кожні 5000 км при АКПП, а також виявлення потоків на картері коробки. При недостатньому рівні масла потрібно доливання. На початку експлуатації автомобіля витрата трансмісійної рідини трохи збільшена. Слід регулярно перевіряти її рівень у картері двигуна. Величина витрати також залежить від стилю водіння та навантаження на мотор.

Заміна масла в АКПП LADA Granta, згідно з посібником з експлуатації автомобіля, проводиться через 70–75 тис. км або через 5 років з початку експлуатації. На заводі в АКПП заливають олію, яка має гарні експлуатаційні характеристики, що може гарантувати безперебійну роботу протягом усього встановленого терміну служби транспортного засобу. Отже, заміна трансмісійної рідини в автоматичній коробці провадиться тільки при ремонтних роботах агрегату.

Олію в МКПП автомобіля LADA Granta необхідно міняти набагато частіше. Перша заміна рідини в механічній коробці передач потрібно вже через 2-3 тис. км, потім кожні 10-15 тис. км або щорічно.

Заміна трансмісійної рідини у МКПП

Для проведення процедури знадобляться такі інструменти та матеріали:

 • каністра свіжої олії;
 • ключ на 17;
 • викрутка;
 • лійка;
 • шланг;
 • ємність для відпрацювання;
 • чиста суха тканина;
 • рукавички.

Поміняти трансмісійну рідину самостійно зможе навіть новачок. Для початку слід загнати автомобіль на оглядову яму, попередньо прогрівши КПП. Оптимальний варіант. проводити цю процедуру після довгої поїздки. За відсутності оглядової ями чи естакади можна підняти праву частину автомобіля домкратом. Щоб надійно зафіксувати машину, слід подбати про наявність упорів під колеса.

READ  Як поміняти ремінь генератора на Granta

Далі потрібно знайти зливний отвір. За наявності захисту картера робиться спеціальний отвір. Цілісний захист просто знімається. Зливний отвір за допомогою щітки по металі слід очистити, потім протерти чистою тканиною. Пробка зливного отвору відкручується ключем на 17. Робота виконується в рукавичках: витікаючи, гаряча речовина може обпекти руки.

Процес зливу відпрацювання займає близько 15-20 хвилин. В цей час слід забезпечити доступ до заливної пробки: відключити клему акумуляторної батареї, відкрутити гвинти кріплення корпусу повітряного фільтра, відключити клему датчика масової витрати повітря та інші шланги і проводи, що перешкоджають демонтажу корпусу, відвести корпус повітряного фільтра в бік. Коли відпрацьована олія остаточно скло, зливний отвір закривається пробкою.

Витягується покажчик рівня трансмісійної рідини. У заливний отвір, в якому знаходився щуп, вставляється вирва зі шлангом або спеціальний шприц.

Далі необхідно залити нову трансмісійну рідину. Якщо процес заміни проводиться вперше, краще залити трохи менше обсягу, що рекомендується. Надавши автомобілю строго горизонтальне положення, слід виміряти рівень олії. Якщо він недостатній. долити, якщо надлишковий. злити надлишки через контрольний отвір. Потіки та краплі на коробці необхідно витерти чистою тканиною. Далі встановлюється повітряний фільтр.

Після заливання слід здійснити поїздку, перемикаючи послідовно щаблі коробки передач, потім знову заміряти рівень рідини та відкоригувати його за необхідності.

Заміна олії в АКПП

Для заміни трансмісійної рідини в автоматичній коробці передач будуть потрібні наступні інструменти та матеріали:

LADA GRANTA FL Замена масла в КПП на Лукойл 75W90

 • кільцевий ключ на 19;
 • шестигранник на 5;
 • каністра свіжої олії;
 • нова ущільнювальна шайба;
 • чиста суха гладка тканина;
 • ємність для відпрацьованої рідини;
 • рукавички.

Аналогічно процедурі заміни масла в МКПП, насамперед потрібно загнати автомобіль на оглядову яму або піддомкратити його. Трансмісія має бути прогріта. Далі протирається поверхня по периметру зливного отвору. За допомогою ключа на 19 відкручується зливний болт. Шестигранником на 5 відкручується переливна пробка. Коли відпрацювання повністю скла, встановлюється нова шайба ущільнювача, закручуються переливна пробка і зливний болт.

Тепер потрібно здійснити невелику поїздку з метою прогрівання олії до температури 60–80 оС. Потім, при працюючому двигуні, важіль коробки перемикається з положення “P” в “1”; а потім з “1” в “P”. При цьому важіль близько 5 секунд утримується у кожному проміжному положенні.

При горизонтальному положенні транспортного засобу проводиться замір рівня рідини і при необхідності його коригування.

Замена масла в коробке передач Лада Гранта Лифтбэк, Datsun Mi-Do, On-Do (хроники LADA GRANTA)

Недостатній рівень трансмісійної рідини в АКПП стає причиною всмоктування повітря на масляний насос. Надлишковий може стати причиною займання автомобіля.

При заміні трансмісійної рідини всі деталі АКПП необхідно протирати чистою сухою гладкою тканиною або папером. Важливо виключити попадання в коробку будь-яких дрібних матеріалів.

Процес заміни олії у різних модифікаціях трансмісійних агрегатів Granta не є важким завданням. Головне. вибрати якісну олію. Своєчасний контроль рівня трансмісійної рідини стане запорукою безперебійної та тривалої експлуатації КПП.

Як часто слід міняти масло?

Цим питанням задаються багато власників Granta. Відповідь тут проста і криється в сервісній книжці вашого автомобіля.

Стара олія з КПП Granta на пробігу 50 000 км.

Згідно з мануалом, масло в механічній коробці слід міняти кожні 70000 кілометрів або через 5 років експлуатації, а залежно від того, який термін настане раніше.

З автоматичною коробкою йде інакше, виробник запевняє, що трансмісійна рідина, налита там, розрахована на весь період використання автомобіля. Однак, як випливає з практики, міняти масло доводиться і там, хоча б через 80000-100000 кілометрів, або 5-7 років експлуатації.

Яку олію заливати в коробку перемикання передач на LADA Granta?

LADA Granta планомірно стає одним із найулюбленіших і найпопулярніших ТС серед лінійки від АвтоВАЗу. Але для того, щоб експлуатація була тривалою та комфортною, необхідно стежити за всіма життєво важливими агрегатами вашого залізного коня, а зокрема олією в КПП. Про те, як правильно вибрати трансмісійне масло для МКПП та АКПП на LADA Granta ми напишемо нижче у нашій статті.

Заправні об’єми з інструкції до автомобіля

Яке масло вибрати?

Звернувшись до тієї ж інструкції автомобіля, можна дізнатися, що для заміни в механічну трансмісію завод виробник рекомендує напівсинтетичну моторну олію Лукойл ТМ-4 75W-90 GL-4 (Клас в’язкості може змінюватись в залежності від регіону, в якому експлуатується автомобіль). Також, пройшли сертифікацію та деякі аналоги:

 • Kinetic (Роснефть) 80W-85.
 • Транслюкс (Татнафта) ТМ 4-12. 75W-85.
 • Транс КП (НовОйл) 80W-85.
 • Shell Spirax S5 ATE 75W-90.
 • ТНК Trans KP SUPER 75w-90.
READ  Заміна салонного фільтра Granta без кондиціонера

Один з найпоширеніших варіантів олії в КПП – ТНК Trans KP SUPER 75w-90

Зверніть увагу, що клас в’язкості кожної марки також може змінюватися в залежності від погодних умов регіону використання транспортного засобу.

Заливаємо нову олію

З автоматичною КПП все суворіше, тут виробник встановив жорсткі рамки і закликає дотримуватися лише їх. З заводу залито масло Genuine EJ-1 ATF або Nissan ATF Matic-S; які і слід заливати при наступній заміні.

Виробником олії є JX Nippon Oil and Energy Corporation.

Скільки олії потрібно для заміни?

Картер механічної КПП вміщує – 3.1-3.3 літри олії, а в автоматі близько 5.0-5.3 літрів.

Висновок.

Тепер, коли ви знаєте, яке масло вибрати для своєї Granta, можна приступати безпосередньо до заміни. Добре, що поміняти масло в механічній КПП та автоматичній КПП своїми руками, на сьогоднішній день не складає особливих труднощів.

Я використовую Лукойлівське ТМ-4 вже багато років і раніше на Chevrolet Niva. Олія цілком влаштовує і не бачу сенсу переплачувати за дорогі імпортні бренди, та й у зимовий час коробка перемикається добре, навіть після простою на морозі. Але оскільки живу в основному на дачі, то багато доводиться їздити по путівці та щебеню з частим перемиканням передач. Тому масло міняю не через 70 тис. км., а частіше приблизно через 40. І вважаю що це дешевше, ніж потім займатися ремонтом коробки.

Ось усі лають Ладу. А нам із чоловіком цей автомобіль дуже подобається. Відмінні комплектуючі порівняно недорогі запчастини. З приводу заливки олії хочу сказати ось що. “Shell Helix-Plus” (10 W-40), “Mobil1-ESP Formula” (5 W-30). З вітчизняних виробників слід виділити марки, які також добре зарекомендували себе: “Роснефть-Преміум” (5W-40), “Роснефть-Максимум” (5 W-40, 10 W-40), “Новойл-Супер” (5 W- 30, 5 W-40, 10 W-40, 15 W-40). Це наша особиста порада, сформована на особистому досвіді та порад фахівців.

До чого тут моторні олії? У статті про трансмісійні написано, ви б хоч думали що пишете.

Круто. Але ці олії ллють у двигун а не КПП

Яке масло лити в Granta (моторне)

Мотор – серце автомобіля за станом якого потрібно постійно стежити. Щоб двигун працював довго і надійно, слід правильно його експлуатувати і вчасно міняти масло. А ви знаєте, яке вибрати моторне масло для LADA Granta?

Які двигуни на Granta встановлює АвтоВАЗ?

 • ВАЗ-11183-50 (1,6л., 8кл., 82 л.с)
 • ВАЗ-11186 (1,6л., 8кл., 87 л.с)
 • ВАЗ-21116 (1,6л., 8кл., 90 л.с.)
 • ВАЗ-21126 (1,6л., 16кл., 98 л.с.)
 • ВАЗ-21127 (1,6л., 16кл., 106 к.с.)

Системи мастила всіх двигунів, що встановлюються на автомобілі LADA Granta, принципово однакові за конструкцією. Відмінність системи змащення двигуна ВАЗ-21126 від решти — у наявності в головці блоку циліндрів каналів підведення олії до гідроштовхачів приводу клапанів.

Коли міняти олію на Granta? Завод виробник рекомендує виконувати першу заміну моторного масла на новому двигуні, що пройшов капітальний ремонт через 2-3тис.км. пробігу. Після цього, моторне масло Granta слід міняти один раз на рік або через кожні 15 000 км. пробігу, залежно від того, що настане раніше.

Який обсяг масла у двигуні Granta? Об’єм масла в системі мастила двигуна 3,5л., але близько 500мл. олії після злиття все одно залишається в системі, тому виконуючи заміну олії рекомендується заливати близько 3л. нової олії. Після декількох хвилин роботи мотора слід перевірити рівень масла, і при необхідності долити його, щоб позначка на щупі була між рівнями «МІН» та «МАКС».

Яку олію заливати у Granta? Ми рекомендуємо Вам дотримуватися рекомендацій заводу виробника: в систему змащення двигуна слід заливати олію для бензинових двигунів, відповідну групі SJ або SL за класифікацією API (Б5/ДЗ за класифікацією ААІ або АЗ/ВЗ за класифікацією АСЕА). В’язкість олії по SAE вибирайте відповідно до кліматичних умов.

Яка олія в LADA Granta із заводу? Щоб точно сказати, слід перевірити під капотом наявність бирки з написом. Зазвичай використовується моторне масло Лукойл (напівсинтетика або мінеральне).

Про витрату олії Granta. Споживання деякої кількості моторної олії (до 1л. на 1000км.) при звичайній експлуатації двигуна – це нормальне явище. Кількість споживання залежить від в’язкості олії, якості олії та умов експлуатації автомобіля. Наприклад, при керуванні на високих швидкостях і частому прискоренні споживається більша кількість олії. Також варто враховувати, що новий двигун споживає більше олії, тому що його поршні, поршневі кільця та стінки циліндрів ще не притерлися.

READ  Chevrolet Lacetti заміна масла в МКПП

ВАЖЛИВО! В опитуванні йдеться про мастило для двигунів: ВАЗ-11183-50 і ВАЗ-11186 (1,6л., 8кл., 87 л.с), опитування для двигунів ВАЗ-21116 (1,6л., 8кл., 90 л.с.), ВАЗ-21126 (1,6л., 16кл., 98 л.с.) і ВАЗ-21127 (1,6л., 16кл., 106 л.с.) дивіться у гілці Пріори.

Оригінальне

Для механічної КПП автомобіля LADA Granta потрібна напівсинтетична олія Лукойл ТМ-4 75W-90 GL-4. Переважно взимку можна використовувати масло з в’язкістю SAE 70W, 75W, 80W або 85W, а влітку рекомендується SAE 90, 140 або 250. Для цілорічного використання краще вибрати всесезонне масло з в’язкістю SAE 75W-80, 80W-50 90 або 80W-90.

Яку олію потрібно заливати

Перше покоління 2190, з 2011

У технічному плані LADA Granta багато в чому аналогічна Kalina, яка вважалася більш дорогим автомобілем. Ходова частина Granta складається з напівзалежної задньої підвіски та незалежної передньої типу МакФерсон. Машина оснащується бензиновими двигунами 1.6 л з потужністю 82-106 л. с. Починаючи з дорожчих версій, автомобіль доступний з системами ABS та EBD, другою подушкою безпеки, підголівниками задніх сидінь та іншими опціями, які підвищують безпеку в порівнянні з базовими «Грантами» перших років випуску. Найбільш стильною з погляду дизайну виглядає LADA Granta ліфтбек. До того ж, це вельми практичний автомобіль з функціональним багажником, який має низьку вантажну висоту і можливість перевезення довгомірних вантажів. В інтер’єрі Granta є безліч дешевих оздоблювальних рішень навіть у порівнянні з найближчим конкурентом Renault Logan, проте за енергоємністю підвіски у обох моделей – паритет.

Олія у МКПП: об’єм – 2,6 літра при частковій заміні

Олія для МКПП LADA Granta

LADA Granta – компактний автомобіль початкового рівня, представлений у 2011 році як заміна відразу двом застарілим сімействам АвтоВАЗу – «Класика» (2107) та Самара-2. Пізніше, з 2018 року, Granta поглинула і хетчбек Kalina, який став частиною Granta. Таким чином, крім хетчбека, на сьогоднішній день в однойменному сімействі представлені ще ліфтбек та універсал, а найпопулярнішим, як і раніше, вважається чотиридверний седан. Автомобіль доступний з бензиновими моторами об’ємом 1.6 л різної потужності, а в списку КПП числяться механіка та автомат. Після модернізації 2018 року лінійка Granta не лише розширилася за рахунок хетчбека, а й набула актуальної дизайнерської концепції у стилі флагманської LADA Вести. На вибір є три комплектації – Classic, Comfort і Люкс. Найдорожчою “Грантою” вважається псевдовнедорожная версія Cross, заснована на базі хетчбека LADA Kalina.

Заводское масло КПП Лада Гранта Хранители истории

Період заміни олії в МКПП

Масло в МКПП автомобіля LADA Granta слід змінювати кожні 50-60 тис. км, інакше поверхня деталей усередині КПП буде піддана корозії та окисленню, а також надмірному зносу внаслідок підвищеного сухого тертя та перегріву. Крім того, невчасна заміна олії призводить до того, що всередині КПП утворюється піна, а олія перегрівається і втрачає свої корисні властивості. Більше того, трансмісія засмічується продуктами зношування та металевою стружкою, адже конструкція КПП не передбачає масляного фільтра. Таким чином, відпрацьована олія не здатна ефективно охолоджувати деталі КПП та змащувати їх, а також забезпечувати плавне перемикання передач без ривків та посмикувань.

Неоригінальне

У механічну коробку автомобіля LADA Granta заливають будь-яку трансмісійну олію з характеристиками 75W-90. Для автомобілів останніх років випуску можна вибрати напівсинтетику, а для старіших моделей – мінеральну олію. У нього густіша консистенція, а значить менше ймовірність витоків за наявності мікротріщин або зазорів між контактними парами. З інших параметрів важливо звернути увагу на олію з допуском API-GL-4, яка передбачає достатню кількість корисних присадок для механічної КПП. Наприклад, з відповідних масел підійдуть ТНК Trans KP Super 75W-90, Шелл Спіракс S5 ATE 75W-90.