Яку олію лити в Chevrolet Lanos

Table of Contents

Вибираємо моторне масло в Lanos. Chevrolet Lanos: яке масло заливати у двигун? Шеві Lanos моторне масло

Castrol EDGE SAE 0W-30. Синтетична моторна олія. Має високий рівень властивостей з експлуатації, зокрема – забезпечення роботи двигуна з інтервалом заміни масла до 50 тисяч кілометрів. Підходить для використання як у бензинових, так і дизельних двигунах. Протягом усього терміну експлуатації сприяють економії палива та захищають двигун від зношування. Повністю сумісна з усіма маслами від відомих виробників. Найбільш успішне застосування можливе завдяки використанню олії у чистому вигляді. Плюси використання Castrol EDGE SAE 0W-30 для Chevrolet Lanos. повністю синтетичне масло. запас експлуатаційних властивостей.ефективне охолодження парів тертя

ELF Excellium GM 5W-30 Синтетична олія. Використовується в дизельних та бензинових автомобілях. Відмінний варіант навіть для найновіших моделях двигуна автомобілів. Підходить для найскладніших умов експлуатації. Любителі швидкісної їзди та динамічного стилю водіння відзначають відмінні показники даного моторного масла. Плюси використання ELF Excellium GM 5W-30. максимальна частота двигуна. захист двигуна від зношування. значний економія палива. запас експлуатаційних властивостей (зокрема через високу стійкість до окислення)

ELF Evolution SXR 0W-30 Являє собою моторне масло, що відноситься до нового покоління. Збільшує інтервали між змінами олії. Значно заощаджуватиме паливо. Значно перевершує найсуворіші показники характеристик моторного масла. Підходить для використання як бензинових, так і дизельних двигунах на всіх сучасних автомобілях. Підходить до застосування згідно з усіма типами експлуатації, такими як звичайна їзда в міських умовах, поїздки за містом по автомагістралі, їзда в екстремальних умовах. Плюси використання ELF Evolution SXR 0W-30:. дуже суттєва економія палива. надійний захист механічних компонентів від зношування, і як наслідок збільшення їх терміну служби. збільшення потужності двигуна. стійкість до окиснення. Термічна стабільність. збільшений інтервал між змінами олії

Chevrolet Lanos. бюджетний автомобіль, що колись найбільше продається, для якого краще використовувати тільки оригінальні витратні матеріали. Наприклад, моторне масло. воно повинно відповідати характеристикам, вказаним в інструкції, або на етикетці оригінального виробу. У цій статті розглянемо докладно, як правильно вибрати моторне масло для Chevrolet Lanos, а також звернемо увагу на кращих виробників мастильних матеріалів, і скільки олії потрібно заливати в двигун.

Популярні олії для автомобілів Lanos

Якщо ви ще не вирішили, яке масло лити в Lanos, можете вибрати одне з перерахованих вище. Всі вони чудово підходять для використання на автомобілях Chevrolet та Део Lanos.

Фахівці рекомендують міняти моторну рідину через кожних 8-15 тисяч кілометрів. Можна сказати, що для нормальної роботи авто достатньо буде заміни мастила щорічно. Але деякі власники Chevrolet Lanos не погоджуються з цією думкою. Вони вважають, що робити заміну олії варто через кожні 5-7 тисяч кілометрів пробігу.

Насправді частота заміни мастила багато в чому залежить від конкретних умов експлуатації машини, стилю їзди та багатьох інших факторів. Але якщо потрібна занадто часта заміна трансмісійної рідини, то це може говорити про її перевитрату. В даному випадку можна спробувати вибрати інший клас олії чи іншого виробника. Не варто економити на покупці мастила. Адже від неї залежить термін служби двигуна автомобіля.

Періодичність заміни

Регламент заміни моторної олії для Chevrolet Lanos складає 7 тисяч кілометрів. Збільшення регламенту можливість лише за умови, якщо експлуатація автомобіля проходитиме у сприятливих кліматичних умовах, зі стійкою температурою та якісними дорожніми умовами.

Як вибрати масло, і скільки його заливати

Загальна кількість масла, що заливається в спеціальний блок, для Chevrolet Lanos складає 3,8 літри. Йдеться про 1,5-літровий двигун. Але у випадку з «Ланосом» робочий об’єм не важливий, тому що всі двигуни споживають однакову кількість олії.

Важливо мати на увазі, що 3,8 літра олії вийде влити тільки при повній заміні олії. Ця процедура передбачає комплексне очищення блоку від старої рідини, і тільки після цього заливається нова олія обсягом 3,8 літра.

Звичайно, не кожен зможе собі дозволити таку дорогу процедуру, яка проводиться в дилерському центрі з використанням спеціального обладнання. Але є перевірений спосіб, що дозволяє замінити повну заміну, і при цьому повністю очистити двигун від старої олії, щоб потім у повному обсязі влити свіжу олію. Так, для цього виконується часткова заміна 3-4 рази із періодичністю 500-600 кілометрів. На 4-й раз компоненти мотори будуть промиті від бруду та металевої стружки, і тоді можна буде ввести олію у зазначеному обсязі.

При виборі олії слід звертати увагу на такі параметри:

 • В’язкість SAE
 • Експлуатаційні властивості (ступінь якості API)
 • Допуск виробника

Що стосується в’язкості SAE, її можна визначити за цифрами або сезонності. Так, в даному випадку існує всього три типи масел – літнє, зимове та всесезонне.

В’язкість зазвичай позначається у цифровому вигляді. Так, для Chevrolet Lanos передбачені такі рівні в’язкості – 5W-40, 10W-40 та 15W-40.

Що стосується ступеня якості API, вона визначається стандартами API SJ, ACEA A1, ACEA A2 та ACEA A3. Всі ці параметри сумісні з двигунами Chevrolet Lanos.

READ  Заміна прокладки ГБЦ ЗМЗ 402

Компанія Chevrolet рекомендує заливати у двигун Lanos лише оригінальний продукт, розроблений за тісної співпраці концерну General Motors та фірми Opel. Звідси й відповідна назва олії – Opel GM. Повні назви оригінальних продуктів для Chevrolet Lanos:

 • Opel GM LL A 025
 • Opel GM 5W-30
 • Opel GM 5W-30

Серед більш доступних аналогів можна виділити відомі бренди Мобіл 1, Кастрол, Kixx, ZiC, Лукойл, Шелл та інші.

Періодичність заміни

Термін служби двигуна залежить від терміну дії корисних властивостей масла. Можна сказати, що мастильний матеріал у якомусь сенсі підтримує працездатність силової установки. Але це не може тривати вічно, адже згодом рідина втрачає свої корисні властивості. Звідси виникає питання, коли рідина приходить у непридатність. Відповідь це питання неоднозначний – залежить від регламенту, і навіть умов експлуатації. Так, у першому випадку виробником встановлено регламент заміни на позначці 15-20 тисяч кілометрів. Потрібно визнати, що такий регламент не зовсім підходить для суворих кліматичних умов. Наприклад, через негативні фактори, з якими добре знайомим російські автомобілісти, моторне масло доведеться замінити вже через 10 тисяч кілометрів, або ще раніше. Адже термін дії корисних властивостей олії залежить не лише від клімату, а й стилю водіння. І взагалі є дуже багато факторів, що вказують на необхідність заміни витратного матеріалу.

Види моторних масел

На завершення статті звернемо увагу на три основні види моторних масел.

Почему я продал Шевроле Ланос? Минусы б/у Chevrolet Lanos с пробегом

 • Синтетичне – найкращий мастильний матеріал, що володіє широким набором переваг. По-перше, це текуче масло, що не бояться низьких температур. По-друге, синтетика розрахована тривалий термін служби. По-третє, така олія має відмінні антипригарні та антикорозійні властивості, і рекомендована для всіх сучасних автомобілів.
 • Мінеральне – повна протилежність до синтетичного масла. Його можна рекомендувати для старих машин із великим пробігом. У нього одна перевага – дешевизна. Недоліки – низька стійкість до низьких температур, схильність до застигання, короткий термін служби, велика кількість шкідливих речовин.
 • Напівсинтетичне масло – ненабагато краще за мінеральне змащення, але в той же час, вважається його гідною альтернативою. Його можна використовувати для сучасних іномарок із великим пробігом, а також за помірно низьких температур. Ідеальний варіант для тих, хто не бажає купувати дорогу синтетичну олію.

Можна зробити висновок, що для Chevrolet Lanos найкращим вибором буде синтетична або напівсинтетична олія.

Chevrolet Lanos є досить бюджетним авто, тому ця модель користується великою популярністю. У багатьох власників Chevrolet Lanos виникає питання: яке масло заливати в свій автомобіль? Насамперед рекомендується ознайомитися з рекомендаціями виробника. Від правильності вибору мастила залежатиме ефективність функціонування двигуна.

Замена масла в Ланос

В інструкції з використання автомобілів Chevrolet та Део Lanos зазначено, що дозволяються до застосування мастила, що мають такі класифікації якості:

 • API SJ;
 • ACEA А1/А2/А3 та більше.
 • Необхідна в’язкість:
 • SAE 10W-40;
 • SAE 5W-40;
 • SAE 15W-40 і т.д.

Чи варто заздалегідь перевіряти стан олії

Не варто чекати, поки настане час міняти олію, згідно з регламентом. Адже, як писалося вище, заміна рідини може знадобитися значно раніше, ніж зазначено у регламенті. Тому заздалегідь перевіряти стан олії однозначно варто. Звичайно, виконувати перевірку потрібно не просто так, а при виявленні наступних проблем:

 • Двигун працює не на повну потужність
 • Підвищена витрата палива та олії
 • Нечітке перемикання передач
 • Шуми та вібрації

Яку олію заливати в двигун Chevrolet Lanos 1.6

Моторне масло для Chevrolet Lanos 1.6 нічим не відрізняється від автомасел, які використовують при роботі інші двигуни внутрішнього згоряння автомобілів даної серії. Тому сміливо купуємо синтетичне масло General Motors Dexos 2 5W-30 або його аналоги (ADDINOL Premium 0530 C3-DX 5W-30 або ZIC X9 FE 5W-30), адже всі вони мають заводський допуск GM Dexos 2.

Середня

1 літр Артикул: 93165554

Середня

1 літр Артикул: 4014766073570

Середня

Яку олію заливати в Chevrolet Lanos

Моторне масло для Chevrolet Lanos, незалежно від встановленого на автомобіль двигуна, повинно мати заводський допуск компанії GM з однойменною назвою GM Dexos 2. Цю інформацію вам може підтвердити мануал з експлуатації вашого транспортного засобу цієї лінійки. Відповідно, підбираючи Chevrolet Lanos олію в двигун, перевагу варто віддати оригінальній продукції під назвою General Motors Dexos 2 5W-30. Однак від покупки його аналогів теж не варто відмовлятися. Адже аналогічну специфікацію також мають моторні масла SHELL Helix HX8 Synthetic 5W-30 і TOTAL Quartz INEO MC3 5W30.

Середня

1 літр Артикул: 93165554

Середня

1 літр Артикул: 550040462

Середня

Машинна олія для Chevrolet Lanos та її рівень

Перевірка рівня масла в двигуні Chevrolet Lanos повинна проводитися кожні 1000 км пробігу. Адже ця процедура не тільки допоможе вчасно виявити масляне голодування мотора, а й оцінити технічний стан масла. Виконується вона так:

 • масло в двигуні прогрівається до робочої температури, після чого йому дають охолонути для нормалізації рівня
 • авто виставляється на рівну поверхню
 • контрольний щуп, знайти який можна під капотом, очищається від старої олії
 • після чого проводяться виміри
 • далі аналізуються показання позначок min та max контрольного щупа

Якщо масло в їх межах. рівень його в моторі є оптимальним.

Перевірка рівня олії

Періодичність заміни олії у двигуні Chevrolet Lanos

Інтервал заміни моторного масла Chevrolet Lanos залежить від ряду факторів. Наприклад від умов експлуатації транспортного засобу, технічного стану самого мотора, а також від якості палива, що заливається в автомобіль. Тому прив’язуватися до регламенту автовиробника, який радить мене олію у двигуні автомобілів цієї серії кожні 15 тисяч кілометрів, не варто. Адже нерідко олія у двигуні Chevrolet Lanos забруднюється продуктами його роботи вже на пробігу 6-9 тисяч кілометрів.

З якою періодичністю міняти олію в АКПП Chevrolet Lanos. щоб не потрапити на капітальний ремонт?

Яку олію заливати в двигун Chevrolet Lanos?

Chevrolet Lanos. це лінійка компактних передньопривідних автомобілів, що випускаються корпорацією GM c 2005 по 2009 в кузовах седан і хетчбек. В Україні модель була відома під назвами ZAZ Lanos, DAEWOO Sens та ZAZ Chance. Відповідно і лінійка двигунів внутрішнього згоряння даних моделей суттєво різнилася. На території РФ продавалися Chevrolet Lanos виключно з бензиновим 1.5-літровим мотором, тоді як на українському автозаводі дані моделі оснащувалися 1.3, 1.4 і 1.6 літровими двигунами. Однак, незважаючи на всі ці відмінності, моторне масло для Chevrolet Lanos має загальну заводську специфікацію, про яку і йтиметься в цій статті.

READ  Плавають оберти холостого ходу Niva Chevrolet

Яке масло лити в Chevrolet Lanos 1.5

Моделі Chevrolet Lanos з 1.5 літровим бензиновим двигуном дуже близькі російським автомобілістам, оскільки саме цими двигунами оснащувалися автомобілі цієї лінійки, що продаються в РФ. Тому, відповідаючи на запитання, яке масло краще лити в Chevrolet Lanos, можна констатувати. Моторне масло для Chevrolet Lanos 1.5 зобов’язане відповідати допуску GM Dexos 2. При цьому можна віддати перевагу як оригінальному маслу General Motors Dexos 2 5W-30, так і його замінникам на прикладі ENI i-Sint MS 5W-30 та Wolf VitalTech 5W-3.

Середня

1 літр Артикул: 93165554

Середня

1 літр Артикул: 8003699008298

Середня

Яку олію краще лити в Chevrolet Lanos 2008

Пік продажів автомобілів Chevrolet Lanos припав на 2008 рік. Тому, говорячи про моторне масло для Chevrolet Lanos 2008, варто звернути увагу на наведену вище інформацію. Оскільки всі двигуни цієї лінійки працюють на моторному маслі з допуском GM Dexos 2, то і заливати в ці двигуни потрібно відповідні моторні масла. До оригіналу General Motors Dexos 2 5W-30 та наведених вище моторних масел можна додати також Motul Specific Dexos 2T 5W30 та RAVENOL Longlife LSG SAE 5W-30.

Середня

1 літр Артикул: 93165554

Середня

Середня

олію, лити, chevrolet, lanos

1 літр Артикул: 1111116-001-01-999

І все ж таки, яке машинне масло треба лити в Део Lanos?

Цій моделі автомашини Део найбільше підходить масло в’язкістю 5W-40, 10W-40 або 15W-40.

На які аспекти слід звернути увагу?

Абсолютно те, що, найголовніша ознака відповідного мастильного засобу для Вашого авто, Lanos. це відповідність до порад виробника Вашого авто. насамперед Вам слід вивчити сервісну книжку Вашої машини, поради на інформаційних ресурсах марки вашого авто або консультуєтеся з офіційними повноважними консультантами марки.

По-друге – згадайте, а яке моторне масло заливалося раніше у Део Lanos. Можливо, якщо раніше використовуване машинне масло не викликало нарікань, то пошуки можна закінчити, особливо, з урахуванням того, що на думку провідних фахівців, кожна наступна марка масла незмінно призведе до деградації роботи основних компонентів авто. Принципова заміна машинного масла при витраті, що зашкалює.

Ну і звичайно ж. проштудируйте моторні масла, що продаються. Більш ніж часто ціна машинного масла не корелює якості і майже всім дорогим продуктам можна знайти досить недорогий відповідний якості продукт.

Вибираємо моторне масло в Lanos

До нас часто надходять питання пов’язані з вибором моторної олії для DAEWOO Lanos.

Автовласники шукають відповіді на основні питання:

 • Яке масло лити в Lanos?
 • Синтетика або напівсинтетика в Lanos підходить краще?
 • Оригінальна олія для Ланоса?

Ми дамо Вам відповіді на ці та інші питання, які будуть актуальні при виборі масла в автомобілі DAEWOO Lanos та Сенс.

Виробник моторного масла подбав і зробив масла для різних кліматичних зон планети. В’язкість олії для Lanos підбирається в залежності від температурних умов експлуатації. У маркуванні перші цифри вказують на низькотемпературну в’язкість олії. при якій масляний насос здатний прокачати по системі і подати в робочі вузли олію, не допустивши сухого тертя. При чому, температура провертання двигуна на 5 градусів вище за температуру прокачування, тобто. якщо Ви в мороз змогли завести двигун, то будьте впевнені. масло здатне прокачатися по всіх масляних каналах і повністю виконати свої функції.

Всім водіям я думаю доводилося міняти масло, зазвичай його змінюють через кожні 8-15 тис. км. чи не рідше одного разу на рік.

У посібнику з експлуатації Chevrolet lanos дозволяється використовувати масла з класами якостей API SJ або ACEA А1/А2/А3 і більш високих, а також в’язкість SAE 5W-40, SAE 10W-40, SAE 15W-40 та ін. Також існує ще один параметр, як допуск виробника двигуна. Для двигуна Chevrolet lanos підходять масла, що мають допуск Opel GM-LL-A-025.

У сервісах зазвичай використовують для заливання синтетичну моторну олію GM 5W-30 Super Synthetic. Також на ринку є кілька масел з дозволеними в’язкістю, класом якості та сертифікованих по допуску Opel GM-LL-A-025.

ELF Excellium GM 5W-30

ELF Evolution SXR 0W-30

Mobil 1 New Life 0W-40

Castrol EDGE SAE 0W-30

Shell Helix Ultra AG SAE 5W-30

Сертифікат Wolf Oil

Якщо сказати просто, то в документі написано, що саме налито в каністру з написом GM. Отже там масло концерну Total або Wolf Oil, подивившись продукцію, що випускається Total. знайшов масло назва якого і порівняння написів з написами на каністрі GM підтверджує, що якщо в каністрі Total. то це: ELF EXCELLIUM GM 5W-30, Wolf oil не цікавився т.к. майже його не зустрічав.

У чому відмінність різних марок олії?

Зазвичай класифікують такі важливі відмінності – це вид: синтетика, напівсинтетика та мінералка. Потім клас, а також параметри в’язкості, що також мають свої відмінності в залежності від кожного конкретного авто.

Яку олію заливати в Lanos

Chevrolet Lanos. компактний міський автомобіль, розроблений південнокорейською компанією DAEWOO. Продавався та продається в різних країнах під різними назвами: DAEWOO Lanos. Doninvest Assol, FSO Lanos, ZAZ Lanos, ZAZ Chance. У 2002 році було випущено наступника моделі Chevrolet Aveo. але збірка Lanos так само триває, в основному для країн з економікою, що розвивається. Випускається і спрощена версія ZAZ Sens/DAEWOO Sens. із силовим агрегатом 1.3 л. виробництва мелітопольського моторного заводу Який ресурс всього цього і яке масло заливати в Lanos, несправності і слабкі місця нижченаведених моторів, а також їх правильний тюнінг, все це описано і чекає на ваші.

Точно, що кожен водій бажає, щоб його авто прослужило йому максимум часу. Ознак довговічності машини більш, ніж достатньо і досить відчутним багато хто вважає питання моторного масла, а точніше вірного вибору моторного масла, що максимально підходить саме Вашому автомобілю. Чи не поради інших водіїв, не обіцянки виробників моторних масел – нічого не повинно впливати на Ваш вибір.

READ  Де знаходиться реле склопідйомники Niva Chevrolet

Про промивання двигуна при заміні моторного масла на Chevrolet Lanos

Перед заміною моторного масла у багатьох автомобілістів виникає питання — чи потрібно робити промивання двигуна, чи то «5 хвилинне» промивання, чи спеціальним маслом для промивання.

У будь-якій моторній олії вже є мінімум 1 компонент, який відповідає за очищення деталей двигуна. Таким чином якщо ви постійно користуєтеся одним і тим же моторним маслом і змінюєте його у встановлені терміни, то промивання двигуна, безумовно, не потрібне.

Якщо ж ви купили машину Б/У і не впевнені в сумлінності колишнього господаря при експлуатації автомобіля, то промивку можна зробити, але не вищезазначеними методами. Чим ці методи погані, а тим, що після зливу олії з двигуна в ньому залишається від 7 до 10% цієї старої олії, а якщо ви використовували промивання. то це 7. 10% промивання, яка являє собою агресивне середовище, що діє на деталі двигуна і при постійній взаємодії з цими деталями, не тільки нічого хорошого їм не дає, але й руйнує їх, крім того, не зрозуміло, яку дію вона вплине на фізичні властивості свіжозалитої олії. Тому краще вчинити зовсім не бюджетним, але найбільш щадним для двигуна методом. це залити свіжу олію і поміняти масляний фільтр, а потім зробити повторну зміну масла і фільтра через не повний період їх експлуатації.

Тепер трохи про заміну моторної олії. Саму процедуру заміни можна прочитати в книзі «Ремонт без проблем Chevrolet LanosDaewoo Lanos», яку я викладав у статті Книги з Chevrolet Lanos

До всього написаного в книзі додам:

Шевроле Ланос 1,5 2006 года меняем масло, фильтра и заливаем супротек Chevrolet Lanos SUPROTEC

 • Заміну потрібно робити на ямі. т.к. в іншому випадку вам буде не підібратися до зливної пробки. Також краще зняти захист двигуна. працювати через отвори в ній дуже не зручно, та й час витрачений на її зняття та встановлення окупиться зручністю та швидкістю при заміні олії та масляного фільтра.
 • Не забудьте приготувати ємність об’ємом близько 4 літрів або більше для відпрацьованого масла.
 • При заміні моторної олії та масляного фільтра потрібно змінювати паливний та повітряний фільтри, їх заміна ще простіше ніж заміна олії. При покупці паливного фільтра зверніть увагу, чи є на ньому пластикові засувки для паливних шлангів, якщо їх немає, то будьте обережні при зніманні старого фільтра, т.к. ці клямки доведеться акуратно з нього знімати.
олію, лити, chevrolet, lanos

Знизу викладаю фото запчастин та кілька фото зроблених у процесі заміни олії та фільтрів.

Яку олію краще заливати в двигун — синтетику чи мінералку? Яка марка олії краща?. Енциклопедія японських машин

В результаті довгих суперечок про те, яку олію краще заливати. мінералку, синтетику або взагалі напівсинтетику, є один загальний висновок. олія. ​​це багато в чому справа смаку. Але слід враховувати кілька факторів.

По-перше, рекомендації виробника. Почитайте інструкцію з експлуатації вашої машини, там, швидше за все, написано, які олії рекомендується заливати влітку та взимку. точніше, написана рекомендована в’язкість олії. Тобто вибір мінералка-синтетика завжди залишається за господарем машини.

По-друге, зношеність двигуна і те, яке масло в нього заливалося раніше. Так, наприклад, якщо кілька років у двигуні була присутня мінеральна олія, тріщинки, що утворюються в гумі, поступово заповнювалися відкладеннями, які при зміні масла не вимивалися. І якщо в такий двигун залити синтетичну олію, вона, в силу своїх вимиваючих і кислотних характеристик, вимиє все, в тому числі й корисні відкладення. Тому такі часті випадки, коли під час переходу з мінералки на синтетику масло прямує назовні через промиті отвори. Багато авторемонтників рекомендують заливати синтетику на нові двигуни, двигуни, що експлуатуються на високих оборотах. а на старих двигунах просто частіше міняти мінералку.

Є компроміс між мінеральною та синтетичною олією: напівсинтетика. До речі, поняття напівсинтетики є лише у Росії. Найчастіше напівсинтетикою називають гідрокрекінгові олії. тобто. олії, отримані з мінеральної олії шляхом хімічного гідрокрекінгу для покращення характеристик. Напівсинтетика вигідно відрізняється від синтетики насамперед ціною. До того ж для двигуна, в який завжди заливалася мінеральна олія, буде не дуже критичний вибір між синтетикою та напівсинтетикою.

До речі, деякі марки машин можуть бути примхливими до різних видів масла. Наприклад, деякі не радять лити мінеральну олію в автомобілі марки Subaru та Honda. Взагалі ж вибір масла. річ, зважаючи на все, суто індивідуальна. необхідно враховувати і марку, і пробіг, і стан двигуна, і наявність або відсутність турбіни, тип палива. і пору року, і умови, у яких машина експлуатується. Наприклад, для нормальних умов олію рекомендується змінювати кожні 10000 км, але оскільки умови експлуатації в Росії всіма провідними автовиробниками давно визнані як важкі, масло потрібно міняти кожні 5000 км. Дизельні двигуни та двигуни з турбонаддувом можуть вимагати більш частої зміни олії. У будь-якому випадку, не варто міняти масло рідше, ніж рекомендують виробники. продукти згоряння, що утворюються, явно не підуть двигуну на користь.

Загальна для всіх порада: масло потрібно лити насамперед гарне. Тобто якість його не повинна викликати підозри. Найкраще лити в машину масло від відомих виробників, на авторизованих станціях, де вам точно не заллють підробку. Але є непогані олії та середнього цінового ряду. Вибір тієї чи іншої марки — знову ж таки справа смаку, сперечатися про це, як про всякі смаки, марно, потрібно керуватися досвідом.

 • Передрук дозволяється лише з дозволу автора та за умови розміщення посилання на джерело
| Denial of responsibility | Contacts |RSS