В’язкість та температурний режим

Є кілька параметрів, за якими можна відрізнити певну олію, яка підходить для тих чи інших кліматичних умов. Вважається, що найбільш оптимальна періодичність заміни олії – двічі на рік як мінімум, тобто взимку та перед літом. Чому так, розглянемо докладніше.

Виявляється, в зимовий період потрібна більш текуча рідина, яка менше замерзатиме в умовах низьких температур. Таким чином, краще змащуватиметься деталі, що забезпечить ефективну роботу стартера. Якщо навпаки залити густішу олію, у цьому випадку рідина просто замерзне, і тоді виникнуть проблеми із запуском. У крайньому випадку справа може дійти до виходу з ладу акумуляторної батареї.

У літній період, звичайно, слід звертати увагу на густу олію з підвищеною в’язкістю. Як відомо, під впливом високої температури двигун перегрівається, оскільки зростає робоча температура. Висока температура робить масло більш рідким, внаслідок чого губляться змащувальні властивості олії. У зв’язку з цим влітку краще використовувати більш густе мастило, щоб його консистенція не була надто рідкісною.

Найкраще моторне масло. чи існує воно?

Торгові марки, зазначені у верхній частині списку, все ж таки, вважаються більш поширеними. Але в даному випадку потрібно приділяти увагу параметрам, ніж назві бренду олії. До того ж, слід остерігатися підробок, і купувати тільки оригінальну олію. Недосвідчені автомобілісти ризикують нарватися на контрафакт, водії зі стажем зазвичай довіряють лише одному виробнику. Початківцям необхідно уважно ознайомитися з інструкцією до ВАЗ-2110 перед тим, як заливати олію. Це дозволить уникнути помилок, які можуть призвести до капітального ремонту двигуна. Звичайно, виробник рекомендує купувати масло не з рук, і не в різних забігайлівках, а в спеціалізованих дилерських центрах.

Звернімо увагу на упаковку виробу. Якщо вона залізна, це вже певною мірою вказує на відносно справжній продукт, який підробити неможливо. Серед вище зазначених олій особливої ​​уваги заслуговує компанія ZIC, яка випускає порівняно недорогу та якісну продукцію.

ЗАМЕНА МАСЛА В ДВИГАТЕЛЕ НА ВАЗ 2110 2111 2112

Вибір бренду

На сьогоднішній день існує не менше 20 марок, що торгують олією, яка так чи інакше схвалена компанією АвтоВАЗ. Розглянемо основні їх:

Клас в’язкості

Цей параметр позначається як QW-30. Наприклад, масло з такою в’язкістю рекомендується за мінімальної температури холодного пуску ДВЗ не нижче – (мінус) 35 градусів. Існують інші класи в’язкості, придатні для конкретних температурних умов навколишнього середовища: QW-40, 5W-30, 5W-30, SW-40, 10W-30, 10W-40, 1SW-40 і 20W-50.

Наведемо ще один приклад. Припустимо, власник експлуатує свій ВАЗ-2110 у центральній частині Росії, в якій взимку середня температура коливається в районі – (мінус) 30 градусів, а влітку цей показник перевищує 35 градусів. Виходячи з цих параметрів, оптимальним буде масло з в’язкістю 5W40.

READ  Як міняти сайлентблоки на ВАЗ 2107

Яку олію заливати в двигун ВАЗ 2110

Заміна оливи для двигуна – одна з важливих процедур комплексного обслуговування автомобіля – наприклад, як ВАЗ-2110. Ця модель досі має попит у російських автомобілістів. Разом з тим, як і багатьох, цікавить питання про те, яка олія краще підходить для «десятки». У цій статті звернемо увагу на основні критерії щодо вибору найкращих олій.

Найпопулярніші статті на сайті:

Тип олії

Як відомо, моторне масло буває трьох видів – синтетичне, мінеральне та напівсинтетичне. Останній варіант – універсальніший. А синтетика, все ж таки, набагато краща за дешеві мінеральні мастила. Переваги напівсинтетики очевидні – вона поєднує у собі властивості двох інших масел. А напівсинтетика – більш вузькоспрямований тип, який підходить для певних умов. Назвемо переваги напівсинтетики:

 • Поліпшені змащувальні властивості порівняно з «минералкою»
 • Здатність працювати у більшому діапазоні температур
 • Висока стійкість до перепадів температур
 • Більш тривалий термін служби силової установки

Процес промивання

Він необхідний для очищення коробки від дрібних металевих частинок. Для цього використовується спеціальна рідина.

Проводиться промивка таким чином:

 • Передні колеса вивішуються так, щоб вони не діставали до землі.
 • Через горловину заливається 1 літр рідини для промивання.
 • Заводиться двигун, вмикається передача, і такий режим витримується до 15 хв.
 • Автомобіль глушиться, і рідина повністю зливається.

Заготівля інструменту

Слід пам’ятати, що якщо зливна пробка знаходиться у зручному місці та доступ до неї відкритий з боку оглядової ями, то розташування заливного отвору знаходиться у менш доступному місці.

Для заливання потрібні такі інструменти та матеріали:

 • ключ із головкою на 17;
 • чисті ганчірки;
 • жорсткий, тонкий дріт;
 • ємність об’ємом до 5 літрів;
 • вирва або шприц;
 • тонкий шланг, довжиною до 30 см;
 • нове масло в кількості 5 літрів.

Яку олію заливати в коробку ВАЗ 2110

Коробка передач автомобіля ВАЗ 2110, агрегат, який слугує тривалий час. Однак є важлива вимога: після певного пробігу необхідно робити заміну олії в коробку 2110. Така робота проводиться своїми руками і займає трохи більше години. Зазвичай процедура відбувається після 75 тис. пробігу, але іноді ця цифра змінюється. Все залежить від експлуатаційних навантажень на машину. У деяких випадках замінювати доводиться і після 40 тис. км.

Вибір виробника

Щоб розібратися, яке масло лити в КПП ВАЗ 2110, слід знати, що для таких автомобілів рекомендується використовувати 2 групи:

 • SAE80W-85 (GL-4/GL-4/5);
 • SAE75W-90 (GL-4/5).

У цих маркуваннях GL-4 застосовується до автомобілів із переднім приводом. GL-4/5 вказує на універсальність мастила. Вона використовується за умов підвищених навантажень. Цифрові параметри SAE вказують на в’язкість виробу.

Щоб зробити хороший вибір і зрозуміти, яке масло краще заливати в двигун ВАЗ 2110 8 клапанів, слід ознайомитися з варіантами трансмісійних масел, які представлені в таблиці.

Відповідаючи на запитання: яку олію лити в КПП ВАЗ 2110, слід пам’ятати економити не слід. При сильних морозах зробити перемикання передачі неможливо. Поки коробка не прогріється, час буде втрачено. Якісне ж мастило сприятиме м’якому переміщенню важеля.

Функції мастильного матеріалу

Коробка передач ВАЗ2110 складається з деталей, що постійно взаємодіють один з одним. В результаті відбувається їх знос.

олію, лити, 2110

Щоб зменшити стирання елементів, заливається трансмісійна олія, яка виконує наступні функції:

Скрытая функция на Ваз-2110 / А Вы знали?

 • у КПП постійно підтримується певний рівень температури;
 • усувається ризик утворення іржі, внаслідок корозії металу;
 • знижується шум у процесі роботи;
 • знижується вібрація;
 • ведеться захист від ударних навантажень;
 • йде постійне промивання робочих зон за рахунок вимивання дрібних частинок металу.
READ  Яку олію заливати в двигун Kia RIO

Важливо знати, яке масло заливається в коробку передач ВАЗ 2110. Кожні види мають свій ступінь в’язкості. Робоча температура підтримується 80-120 градусів. В умовах суворого клімату важко підтримати таку температуру за високої в’язкості олії. Це призведе до утруднення роботи шестерень.

Якщо в КПП спостерігаються збої, це відбувається з наступних причин:

 • у ній зменшилася кількість рідкої речовини;
 • неякісний мастильний продукт.

У першому випадку необхідно постійно вести спостереження за рівнем, а в другому слідувати паспортній інструкції.

Різновиди олій

Під час проведення процедури слід знати, яку олію заливати у коробку ВАЗ 2110.

Поділяються вони на 3 типи:

 • Синтетичне. Характеризується високим ступенем очищення. До складу входять різні присадки, що оберігають деталі від корозії. Заміна проводиться через кожних 65-75 тис. км.
 • Напівсинтетичне. Відсоток присадок значно менший, тому олія змінюється частіше. Бажано проводити таку процедуру через кожних 45-55 тис. км. До переваг належить більш низька вартість.
 • Мінеральне. Належить до неочищених олій. Втрата властивостей спостерігається після 20-30 тис. км пробігу. Після цього воно підлягає заміні.

На опитування серед автомобілістів яку олію заливати в коробку ВАЗ 2110, більшість висловили свою перевагу на користь напівсинтетики. Мотивували це тим, що в умовах суворого клімату та важких доріг йде підвищене зношування шестерень. Тому після 50 км пробігу заміна олії необхідна.

Правила заливання олії в коробку ВАЗ 2110

Щоб КПП прослужила якомога довше, необхідно використовувати тільки сертифіковані масла. Знати, яке масло краще лити в коробку ВАЗ 2110. Під час руху здійснювати тільки плавні розгони і рухатися з оптимальною швидкістю 100-120 км/год. Якщо немає можливості знайти необхідну рідину, потрібно намагатися знайти близьку за параметрами.

Також витримуються правила:

 • Звертається увага на сезонність мастильного матеріалу. Літнє використовується влітку, а зимове – взимку. Універсальне застосовується у будь-яку пору року.
 • Перед початком проведення робіт добре прогрівається двигун, щоб при зливі відпрацювання вийшли всі частинки відходів.

Кількість масла, що заливається

Часто виникає питання: скільки заливати олії у коробку ВАЗ 2110. Загальний об’єм становить 3,3 літри. Однак заливка олії в коробку йде 3,5 літри. Пов’язано це з тим, що п’ятиступінчастий агрегат. При підвищеному рівні краще омиваються шестерні останньої передачі.

Робити додатковий перелив не рекомендується. Пов’язано це з тим, що надлишки олії проникатимуть через сальники приводних коліс, а заразом видавлюючи їх. Якщо перелив вже відбувся, слід за допомогою медичного шприца з довгою трубкою, відкачати зайву кількість через контрольний отвір.

Щоб перевірити рівень, необхідно здійснити кілька простих дій:

 • Біля термостата та стартера розташовується щуп коробки передач. Він викручується.
 • За допомогою сухої ганчірки добре протирається.
 • Встановлюється в початкове положення та відраховується півтора десятки секунд.
 • Знову витягується та перевіряється. Рівень рідини повинен знаходитись на позначці max. Допускається невелике перевищення.
 • Щуп остаточно повертається на місце.

Якщо перевірку вести без щупа, то щоб зрозуміти, скільки масла потрібно додати в коробку ВАЗ 2110, автомобіль потрібно загнати на оглядову яму або естакаду. Якщо такої можливості немає, то допускається використання підйомника.

олію, лити, 2110

Подальші дії такі:

 • За допомогою ключа на 17 відкручується контрольна пробка.
 • Якщо кількість у нормі, то з отвору з’являється крапля. Рівень олії якраз відповідає нижній точці отвору.
 • Пробка встановлюється на місце.
READ  Заміна гальмівних дисків Opel Astra j

Якщо потрібно провести доливання, то обов’язково потрібно пам’ятати, яке масло заливалося в коробку передач ВАЗ 2110. Використання іншої марки забороняється. Необхідно дотримання тієї ж в’язкості. Доливка ведеться за допомогою шприца або вирви доти, доки олія не почне виливатися.

Вибір потрібної олії

Підбирати трансмісійне масло ВАЗ 2110 потрібно з урахуванням рекомендацій автовиробника. Ключовим параметром вибору мастила в КПП є в’язкість. за цією характеристикою олії можна розділити на класи.

Важливу роль відіграє і ступінь відповідності мастила робочим параметрам трансмісії. Що стосується класифікації по в’язкості, вона виглядає так:

 • всесезонне масло для КПП ВАЗ 2110;
 • літнє масло;
 • олія для зимової експлуатації авто.

Про заміну олії читайте за цим посиланням.

Літні олії

Що стосується літніх масел для коробки передач ВАЗ 2110, вони призначені для тих регіонів, де температура влітку значно відрізняється від зимової. Олії літні мають наступні індекси в’язкості:

Что нужно знать про десятки – ВАЗ 2110, ВАЗ 2112, ВАЗ 2111?

 • 80W
 • 85W
 • 90W
 • 140W
 • 250W

Параметр APL

Стара та нова олія

Крім складу та в’язкості трансмісійної олії ВАЗ 2110 рідини відрізняються за відповідністю експлуатаційним умовам – APL. Усього існує 7 груп, але найпопулярніші в нашій країні всього два:

Типи олій

Існують різні види оливи трансмісійної для ВАЗ 2110, а саме:

 • синтетичне (воно найкраще підходить для коробок цього авто);
 • напівсинтетичне;
 • мінеральне.

Коли машина експлуатується у досить екстремальному режимі, краще вибирати саме синтетичну олію. Головний недолік цього типу мастила полягає ви високій ціні мастила, але якщо врахувати, що міняти її потрібно не так часто, цей недолік стає незначним.

З метою економії можна вибрати та залити трансмісійну олію у ВАЗ 2110 напівсинтетичну. Воно також досить ефективно працює, не завдаючи шкоди деталям механічної коробки вітчизняного автомобіля.

Відразу зазначимо, що незважаючи на рекомендації деяких автомобілістів, змішувати синтетичну олію з мінеральною в жодному разі не можна!

Функції, що виконуються маслом в КПП ВАЗ 2110

Коробка передач складається з безлічі різних механізмів і деталей, які постійно труться один про одного. Щоб вони нормально працювали протягом тривалого часу, а деталі отримували менший знос, потрібно контролювати рівень мастила (його недолік спричинить збої в роботі трансмісії та її швидке зношування).

Таким чином, трансмісійне масло у ВАЗ 2110 сприяє зниженню механічних навантажень, що переносяться деталями коробки. Олія також видаляє ділянки корозії та іржі, а також запобігає їх утворенню. Мастило потрібне і для підтримки оптимальної робочої температури під час роботи механізмів КПП.

Яке трансмісійне масло вибрати для ВАЗ 2110?

Автомобіль ВАЗ 2110, як і всі інші, укомплектований коробкою перемикання передач, в яку періодично необхідно міняти масло для підтримки нормальної роботи трансмісії протягом тривалого терміну.

Для заміни олії в КПП вам доведеться витратити приблизно півгодини свого часу, але важливу роль відіграє також те, яку олію заливати в коробку ВАЗ 2110. Спробуємо в цьому докладно розібратися та розглянути не тільки характеристики олій, але й конкретні марки мастил.

Всесезонні олії

Всесезонне масло, як відомо з назви, можна використовувати цілий рік. Воно відмінно підходить для регіонів, у яких перепади температур не дуже значні протягом усього року. Масла всесезонні зазвичай мають такі параметри:

 • 75W-90
 • 80W-140