Вітчизняна класика в особі «ВАЗ-2106» хоч уже й не випускається, але продовжує бути активною на російських дорогах. Автомобіль випускали упродовж 30 років на потужностях Волзького автозаводу. Перший екземпляр побачив світ у 1976 році. Цю модель заслужено можна вважати легендою радянського та російського автопрому. Не всім відомо, що прототипом для створення вітчизняного авто був італійський автомобіль Fiat модель 124 Speciale. Обидві машини дуже схожі між собою. Не дивно, адже ВАЗ-2106 почали виробляти всього через 3 роки з початку випуску Fiat. Оскільки «шістки» все ще актуальні, закономірним залишається питання про те, які олії краще заливати в карбюраторні двигуни «ВАЗ-2106».

олію, 2106

Сезонність

Важливо визначитися з тим, які олії заливати в двигун «ВАЗ-2106» з урахуванням сезонності. Влітку та взимку, якщо клімат помірний і середня температура за рік плюсова, актуально та раціонально заливати у масляний картер всесезонні склади. Зазвичай вони мають в’язкість 15W20, 15W40 та 10W40. А ось взимку перевагу віддають в’язкості 5W30, 5W20 та 10W40. Вони підійдуть для автомобілів ВАЗ-2106 приблизно до 2002 року випуску. А ось для версій 2003. 2006 років краще застосовувати спеціальні зимові склади, в’язкість яких складає 0W40 або 0W30.

Нульовки за часів розробки «ВАЗ-2106» не існували. Це олії з підвищеною плинністю, які непридатні для експлуатації на машинах із надмірно зношеними силовими агрегатами. До наших днів «шістки» дожили, тільки основна частина їх експлуатується з двигунами, у яких серйозний знос. Це призвело до утворення проміжків, які при заморозках не дозволять моторному маслу з індексом 0W нормально працювати. Так що тільки у виняткових ситуаціях розумно купуватиме подібні суміші.

В’язкість

Підбирати олію для двигуна слід також виходячи з показників його в’язкості. Рівень плинності впливає роботу мотора безпосередньо. У випадку з ВАЗ-2106 міняти моторну рідину краще 2 рази протягом року, заливаючи літні та зимові мастила. Це особливо важливо для регіонів із суворою зимою, коли температура на градусниках опускається нижче. 25 градусів за Цельсієм. Якщо ж клімат помірний, тоді підійдуть і всесезонні олії.

Найчастіше для вітчизняної «шістки» застосовують такі параметри в’язкості моторного масла:

 • 5W30;
 • 10W30;
 • 15W30;
 • 20W40;
 • 10W40;
 • 15W40.

Якщо зима супроводжується сильними морозами, краще орієнтуватися на моторні рідини з показниками в’язкості 0W.

Виробники та бренди

Усі чудово розуміють, що «ВАЗ-2106» відноситься до категорії дешевих автомобілів, які доступні лише на вторинному ринку. Вони стоять дуже мало, тому основна цільова аудиторія має невеликий рівень фінансового достатку. З цього випливає, що купувати дорогі моторні олії вони не будуть. Та й немає в цьому жодного сенсу, оскільки «ВАЗ-2106» чудово почувається при роботі на бюджетних рідинах. Ідеальним рішенням буде придбання європейських моторних масел. Хоча їхня висока ціна не завжди дозволяє покупцям купувати подібну продукцію для своєї «шістки». Основну увагу автовласники приділяють вітчизняним маркам. До найбільш затребуваних відносять:

 • Юкос Туризм;
 • Азмол Супер;
 • LADA Стандарт.

У імпортних рідин технічні параметри помітно вищі. Тут і постає головна проблема вибору. Щоб гарантувати впевнену, надійну та довговічну роботу двигуна, краще витратити трохи більше грошей, але придбати якісну імпортну олію для «ВАЗ-2106». Якщо ж фінансовий стан не дозволяє витрачати багато грошей на обслуговування ВАЗ-2106, можна обійтися вітчизняним варіантом. За якістю вони поступаються, але суттєвої різниці водії зазвичай не відчувають.

Заглядати в офіційний посібник з експлуатації «ВАЗ-2106» не має сенсу, оскільки олії, що рекомендуються там, вже давно не випускаються або втратили свою актуальність.

До переліку найбільш підходящих марок для ВАЗ-2106, доступних на сьогоднішній день, відносять:

 • Optimum виробництва компанії Роснефть;
 • Стандарт, який випускається під брендом Lada;
 • Стандарт від Лукойл;
 • Лукойл Люкс;
 • Лукойл Супер;
 • Роснефть Maximum.

Вибір досить різноманітний, хоча тут слід наголошувати на рік випуску вашого «ВАЗ-2106». Це стосується зимових, літніх та всесезонних моторних масел. Щодо року випуску автомобілів є кілька важливих рекомендацій. Дотримуючись їх, вам буде простіше визначитись із остаточним вибором мастила для двигуна.

 • Автомобілі «ВАЗ-2106», випущені в період з 1976 по 1982 рік, слід заправляти тільки мінеральними моторними мастилами. Як вони поведуться на синтетиці чи напівсинтетиці, передбачити складно. Їх краще не використати, інакше це обернеться важкими наслідками для силового агрегату.
 • Якщо “шістка” була випущена з 1983 по 1991 рік, тоді також використовуйте олії на мінеральній основі або гідрокрекінг.
 • У разі експлуатації автомобіля «ВАЗ-2106» зразка 1992 – 1994 років випуску, крім мінеральних складів, допускається заливати в масляний картер двигуна напівсинтетичні суміші.
 • Якщо вам пощастило, і ви маєте справу з ВАЗ-2106, який випустили одним з останніх, тобто в період 2004. 2006 років, тоді сміливо купуйте якісні напівсинтетичні моторні рідини. Мінералка сюди вже не підходить, але й на синтетику витрачатися немає жодного сенсу.
READ  Яку олію заливати в Suzuki сх4

У плані брендів просто. Орієнтуйтеся на найбільш затребуваних виробників, які встигли здобути гарну репутацію.

Найкращими брендами для заправки двигунів вітчизняного автовиробника вважаються:

 • Роснефть;
 • Лукойл;
 • Shell;
 • Mobil;
 • Total;
 • Volvoline.

Тип моторної олії

Всі представлені на ринку моторні рідини ділять на 3 категорії:

 • мінеральні;
 • синтетичні;
 • напівсинтетичні.

У випадку із сучасною іномаркою ніхто б і не сумнівався в тому, що вибирати слід виключно синтетику. Але в нашій ситуації, коли йдеться про автомобіль «ВАЗ-2106», справи інакше. Мінеральні олії мають одну важливу перевагу. Це їхня низька ціна. Хоча за технічними характеристиками та властивостями вони значно поступаються аналогам у вигляді синтетики та напівсинтетики. Мінералку застосовувати не рекомендується, якщо кліматичні умови супроводжуються сильними морозами. За такої температури мінеральне моторне масло втрачає свою плинність, через що виникають проблеми із запуском двигуна. Синтетика та напівсинтетика мають інший склад, а їх присадки дозволяють ефективніше захищати двигун і запобігати передчасному зносу.

Важливо зважати на рік випуску свого автомобіля. Старі двигуни, випущені в період 70. 80-х років, оснащуються маслознімними ковпачками, сальниками та ущільнювачами з нітрильної гуми. Подібний матеріал погано переносить контакти із синтетичними та напівсинтетичними маслами. Гума починає просто руйнуватися. Щоб усунути цей недолік, слід поміняти ущільнювачі на вироби з каучуку. Або ж заливати в картер двигуна мінеральні олії. Заміна ущільнювачів на каучукові небезпечна тим, що на моторах ВАЗ-2106 можуть виникнути проблеми з системою живлення. Бензин руйнуватиме каучук.

Критерії вибору

Вибираючи моторне масло, кожен автомобіліст намагається знайти оптимальне співвідношення між ціною та якістю. Адже при покупці відверто дешевих мастил кожен розуміє, до чого може привести експлуатація авто на такому мастилі. Але й на дорогі склади витрачатися готові далеко не всі. Для правильного підбору моторної рідини важливо знати основні дані свого ВАЗ-2106. До цієї інформації належать:

 • рік випуску;
 • тип двигуна та його модифікація;
 • рівень зносу силового агрегату;
 • кліматичні умови експлуатації авто.

Правильная замена масла ВАЗ классика 2101,2103,2106

Але тільки ці дані не допоможуть дати точну відповідь на питання про те, яке масло краще поводитиметься в двигуні «ВАЗ-2106». Фахівці рекомендують відштовхуватися від двох критеріїв:

 • тип моторної олії;
 • ступінь в’язкості.

Выбор моторного масла.

Корисні рекомендації

Зазвичай при підборі витратних матеріалів для автомобіля власнику достатньо заглянути до офіційного посібника з експлуатації. Але у випадку з «ВАЗ-2106» ситуація дещо інша. Машини давно не випускаються, плюс мануали серйозно застаріли. Тож орієнтуватися з того, що рекомендує завод, не має особливого сенсу. Відштовхуйтеся від наведених вище порад та характеристик. З їх допомогою вам буде простіше визначитися з вибором і заливати в картер правильне моторне масло, що відповідає нинішньому стану речей. Додатково дамо кілька корисних порад.

10 ТОВАРОВ ДЛЯ ТЮНИНГА ВАЗ 2106 С АЛИЭКСПРЕСС!!!

Завжди намагайтеся запам’ятовувати, що ви ллєте в картер двигуна і яку олію використовуєте для свого ВАЗ-2106, у якого стоїть карбюратор. Це дозволить наступного разу придбати аналогічну рідину. Вік автомобіля є головною проблемою при виборі моторної рідини для ВАЗ-2106. Тому намагайтеся враховувати всі наведені поради, відштовхуватися від поточного стану машини і не заощаджувати на розхідниках. Інакше незабаром доведеться відправити авто на звалище.

READ  Яке масло Nissan Qashqai варіатор коробка

Сезонність

Важливо визначитися з тим, які олії заливати в двигун «ВАЗ-2106» з урахуванням сезонності. Влітку та взимку, якщо клімат помірний та середня температура за рік плюсова, актуально та раціонально заливати у масляний картер всесезонні склади. Зазвичай вони мають в’язкість 15W20, 15W40 та 10W40. А ось взимку перевагу віддають в’язкості 5W30, 5W20 та 10W40. Вони підійдуть для автомобілів ВАЗ-2106 приблизно до 2002 року випуску. А ось для версій 2003. 2006 років краще застосовувати спеціальні зимові склади, в’язкість яких складає 0W40 або 0W30.

Нульовки за часів розробки «ВАЗ-2106» не існували. Це олії з підвищеною плинністю, які непридатні для експлуатації на машинах із надмірно зношеними силовими агрегатами. До наших днів «шістки» дожили, тільки основна частина їх експлуатується з двигунами, у яких серйозний знос. Це призвело до утворення проміжків, які при заморозках не дозволять моторному маслу з індексом 0W нормально працювати. Так що тільки у виняткових ситуаціях розумно купуватиме подібні суміші.

Критерії вибору

Вибираючи моторне масло, кожен автомобіліст намагається знайти оптимальне співвідношення між ціною та якістю. Адже при покупці відверто дешевих мастил кожен розуміє, до чого може привести експлуатація авто на такому мастилі. Але й на дорогі склади витрачатися готові далеко не всі. Для правильного підбору моторної рідини важливо знати основні дані свого ВАЗ-2106. До цієї інформації належать:

 • рік випуску;
 • тип двигуна та його модифікація;
 • рівень зносу силового агрегату;
 • кліматичні умови експлуатації авто.

Але тільки ці дані не допоможуть дати точну відповідь на питання про те, яке масло краще поводитиметься в двигуні «ВАЗ-2106». Фахівці рекомендують відштовхуватися від двох критеріїв:

 • тип моторної олії;
 • ступінь в’язкості.

Вітчизняна класика в особі «ВАЗ-2106» хоч уже й не випускається, але продовжує бути активною на російських дорогах. Автомобіль випускали упродовж 30 років на потужностях Волзького автозаводу. Перший екземпляр побачив світ у 1976 році. Цю модель заслужено можна вважати легендою радянського та російського автопрому. Не всім відомо, що прототипом для створення вітчизняного авто був італійський автомобіль Fiat модель 124 Speciale. Обидві машини дуже схожі між собою. Не дивно, адже ВАЗ-2106 почали виробляти всього через 3 роки з початку випуску Fiat. Оскільки «шістки» все ще актуальні, закономірним залишається питання про те, які олії краще заливати в карбюраторні двигуни «ВАЗ-2106».

Виробники та бренди

Усі чудово розуміють, що «ВАЗ-2106» відноситься до категорії дешевих автомобілів, які доступні лише на вторинному ринку. Вони стоять дуже мало, тому основна цільова аудиторія має невеликий рівень фінансового достатку. З цього випливає, що купувати дорогі моторні олії вони не будуть. Та й немає в цьому жодного сенсу, оскільки «ВАЗ-2106» чудово почувається при роботі на бюджетних рідинах. Ідеальним рішенням буде придбання європейських моторних масел. Хоча їхня висока ціна не завжди дозволяє покупцям купувати подібну продукцію для своєї «шістки». Основну увагу автовласники приділяють вітчизняним маркам. До найбільш затребуваних відносять:

 • Юкос Туризм;
 • Азмол Супер;
 • LADA Стандарт.

У імпортних рідин технічні параметри помітно вищі. Тут і постає головна проблема вибору. Щоб гарантувати впевнену, надійну та довговічну роботу двигуна, краще витратити трохи більше грошей, але придбати якісну імпортну олію для «ВАЗ-2106». Якщо ж фінансовий стан не дозволяє витрачати багато грошей на обслуговування ВАЗ-2106, можна обійтися вітчизняним варіантом. За якістю вони поступаються, але суттєвої різниці водії зазвичай не відчувають.

Заглядати в офіційний посібник з експлуатації «ВАЗ-2106» не має сенсу, оскільки олії, що рекомендуються там, вже давно не випускаються або втратили свою актуальність.

До переліку найбільш підходящих марок для ВАЗ-2106, доступних на сьогоднішній день, відносять:

 • Optimum виробництва компанії Роснефть;
 • Стандарт, який випускається під брендом Lada;
 • Стандарт від Лукойл;
 • Лукойл Люкс;
 • Лукойл Супер;
 • Роснефть Maximum.

Вибір досить різноманітний, хоча тут слід наголошувати на рік випуску вашого «ВАЗ-2106». Це стосується зимових, літніх та всесезонних моторних масел. Щодо року випуску автомобілів є кілька важливих рекомендацій. Дотримуючись їх, вам буде простіше визначитись із остаточним вибором мастила для двигуна.

 • Автомобілі «ВАЗ-2106», випущені в період з 1976 по 1982 рік, слід заправляти тільки мінеральними моторними мастилами. Як вони поведуться на синтетиці чи напівсинтетиці, передбачити складно. Їх краще не використати, інакше це обернеться важкими наслідками для силового агрегату.
 • Якщо “шістка” була випущена з 1983 по 1991 рік, тоді також використовуйте олії на мінеральній основі або гідрокрекінг.
 • У разі експлуатації автомобіля «ВАЗ-2106» зразка 1992 – 1994 років випуску, крім мінеральних складів, допускається заливати в масляний картер двигуна напівсинтетичні суміші.
 • Якщо вам пощастило, і ви маєте справу з ВАЗ-2106, який випустили одним з останніх, тобто в період 2004. 2006 років, тоді сміливо купуйте якісні напівсинтетичні моторні рідини. Мінералка сюди вже не підходить, але й на синтетику витрачатися немає жодного сенсу.
READ  Яка компресія має бути на ВАЗ 2106

У плані брендів просто. Орієнтуйтеся на найбільш затребуваних виробників, які встигли здобути гарну репутацію.

Найкращими брендами для заправки двигунів вітчизняного автовиробника вважаються:

 • Роснефть;
 • Лукойл;
 • Shell;
 • Mobil;
 • Total;
 • Volvoline.

В’язкість

Підбирати олію для двигуна слід також виходячи з показників його в’язкості. Рівень плинності впливає роботу мотора безпосередньо. У випадку з ВАЗ-2106 міняти моторну рідину краще 2 рази протягом року, заливаючи літні та зимові мастила. Це особливо важливо для регіонів із суворою зимою, коли температура на градусниках опускається нижче. 25 градусів за Цельсієм. Якщо ж клімат помірний, тоді підійдуть і всесезонні олії.

Найчастіше для вітчизняної «шістки» застосовують такі параметри в’язкості моторного масла:

 • 5W30;
 • 10W30;
 • 15W30;
 • 20W40;
 • 10W40;
 • 15W40.

Якщо зима супроводжується сильними морозами, краще орієнтуватися на моторні рідини з показниками в’язкості 0W.

Тип моторної олії

Всі представлені на ринку моторні рідини ділять на 3 категорії:

 • мінеральні;
 • синтетичні;
 • напівсинтетичні.

У випадку із сучасною іномаркою ніхто б і не сумнівався в тому, що вибирати слід виключно синтетику. Але в нашій ситуації, коли йдеться про автомобіль «ВАЗ-2106», справи інакше. Мінеральні олії мають одну важливу перевагу. Це їхня низька ціна. Хоча за технічними характеристиками та властивостями вони значно поступаються аналогам у вигляді синтетики та напівсинтетики. Мінералку застосовувати не рекомендується, якщо кліматичні умови супроводжуються сильними морозами. За такої температури мінеральне моторне масло втрачає свою плинність, через що виникають проблеми із запуском двигуна. Синтетика та напівсинтетика мають інший склад, а їх присадки дозволяють ефективніше захищати двигун і запобігати передчасному зносу.

Важливо зважати на рік випуску свого автомобіля. Старі двигуни, випущені в період 70. 80-х років, оснащуються маслознімними ковпачками, сальниками та ущільнювачами з нітрильної гуми. Подібний матеріал погано переносить контакти із синтетичними та напівсинтетичними маслами. Гума починає просто руйнуватися. Щоб усунути цей недолік, слід поміняти ущільнювачі на вироби з каучуку. Або ж заливати в картер двигуна мінеральні олії. Заміна ущільнювачів на каучукові небезпечна тим, що на моторах ВАЗ-2106 можуть виникнути проблеми з системою живлення. Бензин руйнуватиме каучук.

Корисні рекомендації

Зазвичай при підборі витратних матеріалів для автомобіля власнику достатньо заглянути до офіційного посібника з експлуатації. Але у випадку з «ВАЗ-2106» ситуація дещо інша. Машини давно не випускаються, плюс мануали серйозно застаріли. Тож орієнтуватися з того, що рекомендує завод, не має особливого сенсу. Відштовхуйтеся від наведених вище порад та характеристик. З їх допомогою вам буде простіше визначитися з вибором і заливати в картер правильне моторне масло, що відповідає нинішньому стану речей. Додатково дамо кілька корисних порад.

Завжди намагайтеся запам’ятовувати, що ви ллєте в картер двигуна і яку олію використовуєте для свого ВАЗ-2106, у якого стоїть карбюратор. Це дозволить наступного разу придбати аналогічну рідину. Вік автомобіля є головною проблемою при виборі моторної рідини для ВАЗ-2106. Тому намагайтеся враховувати всі наведені поради, відштовхуватися від поточного стану машини і не заощаджувати на розхідниках. Інакше незабаром доведеться відправити авто на звалище.