Table of Contents

Розболтування колісного диска на LADA Granta

Завод виробник радить ставити диски на LADA Granta діаметром (A) від 13 до 15 дюймів, із шириною (B) профілю 5-6 J, з вильотом (ET) від 33 до 38 міліметрів, зі звичайною для АвтоВАЗу розболтовкою. PSD 498, DIA 58.5.

Всі ці параметри найбільш наочно представлені на цій картинці.

Вибираємо колеса на LADA Granta: розміри шин та дисків, розболтування, таблиця

Колеса на машину, без сумнівів, є одним з основних складових всієї конструкції. В даний час концерн АВТОВАЗ встановлює на модельний ряд LADA Granta диски та шини різноманітного діаметру, залежно від комплектації певної машини. У цій статті ми розберемося докладніше про те, які шини та диски краще підійдуть на цю модель від Російського виробника, а також як впливає збільшення діаметра та ширини диска від «стокового» на поведінку машини в дорозі.

Трохи про колеса

Шини – На сьогоднішній день, це одні з найбільш високотехнологічних виробів, від яких безпосередньо залежить безпечне та комфортне пересування на автомобілі. На сучасному ринку пропонується велика кількість шин від багатьох різних виробників. Вони складаються з каркасу, протектора та між ними шаром брекера. А також найжорсткішої частини шини – бортом, який призначений для надійної фіксації та герметизації на обід диску.

Диски – У сучасному світі колесо включає дві частини: обід – являє собою замкнуту в кільці поверхню з бортами на яку і фіксується шина, і диск – яка є опорою для обода з отворами для фіксації всього колеса на ступиці найчастіше за допомогою болтів або шпильок. В даний час існують такі види дисків: штамповані, литі, ковані, композитні та комбіновані.

Таблиця ідеальних параметрів диска та шини

Завдяки такій таблиці можна підібрати оптимальні параметри шин та дисків.

На що впливає різний розмір шин та дисків?

Параметри. Збільшення діаметра диска. Збільшення ширини диска. Збільшення ширини шини.
Зовнішній вигляд автомобіля. покращиться покращиться покращиться
Поведінка на дорозі. покращиться покращиться покращиться
Стабільність керування. покращиться покращиться покращиться
Зчеплення з дорожнім покриттям. не зміниться не зміниться Поліпшиться
Стійкість до планування на водній гладі. не зміниться не зміниться погіршиться
Comfort у поїздці на нерівній дорозі. погіршиться не зміниться покращиться
Шум від дорожнього полотна. не зміниться не зміниться збільшиться
Витрата бензину. не зміниться збільшиться збільшиться
Зношування шин. не зміниться не зміниться збільшиться

Розмір шин та дисків із заводу

У більшості випадків LADA Granta із заводу комплектується «штампами» і дисками легкого металу з радіусом на 13 і 14 дюймів, але недавно вони також стали оснащуватися колесами і на 15 дюймів.

LADA Granta в комплектації «Стандарт» та «Норма» комплектувалися 13 колесами. Але потрібно дивитися на розмір переднього гальмівного диска, він може бути на 14-й радіус Колеса

Ці сталеві міцні диски складаються з обода, на який і фіксується безпосередньо шина. Вся ця конструкція, а точніше, її елементи з’єднані між собою за допомогою міцного зварювання. І для зручності при експлуатації на кожному диску міститься інформація про ширину профілю обода, момент вильоту диска та інші показники.

READ  Яка маточина варто на Niva Chevrolet

Після певного моменту часу колісні диски треба буде перевіряти на бічне та радіальне биття. Подібне обслуговування, безумовно, треба проводити на станціях шиномонтажу або тих. обслуговування.

Вид LADA Granta з різними видами шин

Для того, щоб більш виразно можна було зрозуміти, як зміниться зовнішній вигляд автомобіля від різного виду шин та дисків, ми пропонуємо збірку картинок.

Чи варто збільшувати колію Lada Granta

Колія – це ширина між колесами, що знаходяться на одній осі. Збільшення ширини колії дозволяє встановити ширші колеса та підвищити керованість автомобіля, особливо при великому ліфті підвіски. Але збільшувати колію на Granta явно не варто.

Збільшити колію можна, використовуючи спеціальні проставки на маточину. Кожен автовласник вирішує сам, збільшувати колію чи ні. Але варто знати, як це вплине на інші вузли автомобіля.

Справа в тому, що чим товщі стає маточина і чим товщі колесо, тим сильніше зношується ступичний підшипник. Крім того, подібний тюнінг може негативно позначитися на приводах. Гранати будуть серйозно навантажені.

Проводити такий тюнінг можна, але за умови використання посиленої маточини колеса, відповідного підшипника, а також у парі з хорошими приводами.

Штатні розміри коліс Lada Granta

Залежно від комплектації автомобіля, на ньому можуть застосовуватися шини та диски різного діаметра та ширини. Важливу роль відіграє рік випуску автомобіля.

Перше покоління LADA Granta оснащувалося колесами з наступними параметрами:

Комплектація Розмір шини Виліт дисків
Стандарт 175/70R13 або 175/65R14 35
Норма 185/60R14 35
Люкс 185/55R15 35
Спорт 195/50R16 35

Багато хто помилково сприймає букву R за «радіус», але насправді вона лише означає будову шини – радіальну. Цифри після букви R – це діаметр диска у дюймах.

З 2018 комплектації трохи змінилися. Тепер шини та диски встановлюються наступних розмірів:

Комплектація Розміри шини Виліт дисків
Стандарт 175/65R14 35
Норма 185/60R14 35
Люкс 185/55R15 35
Cross 195/55R15 33

Ось і всі штатні розміри шин та дисків, які встановлюються на LADA Granta із заводу.

Як можуть вплинути не штатні колеса

Параметри коліс можуть впливати на керованість автомобіля та Comfort. Але слід врахувати, що чим краще керованість машини, тим гірше це позначається на комфортності підвіски.

Чим менший профіль гуми, і чим більший діаметр диска, тим краще керованість Granta. Крім того, збільшується витрата палива, підвищується точність кермового керування, але не змінюється шумність гуми та стійкість автомобіля до аквапланування. Зрозуміло, великий диск негативно позначиться на комфорті.

Ширина гуми та диска можуть також вплинути на керованість, стійкість та збільшення зносу шин. Ширина гуми також негативно позначиться на стійкості автомобіля до аквапланування, але може підвищити зчеплення з дорогою за умови, що дорожнє покриття сухе. В ідеалі – асфальт.

Ширина гуми практично не відіграє ролі в покращенні чи погіршенні комфортабельності.

Менший диск має на увазі застосування гуми з великим профілем. Отже, колеса будуть м’якшими, а значить, підвищиться Comfort. Але треба розуміти, що така конфігурація ніяк не в’яжеться з покращенням керованості.

Не слід забувати, що величина диска може впливати і на динамічні показники автомобіля. Виробник використовує розміри шин і дисків, при яких показники швидкості та розгону будуть найбільшими, а навантаження на двигун і трансмісію – мінімальне.

Лада гранта фл шины диски какие лучше.

Відхилення від цих розмірів спричиняє певні наслідки – зниження динаміки, неточні показання спідометра та багато іншого.

Ширина дисків та їх діаметр можуть впливати на геометрію підвіски. Тому після встановлення великих коліс необхідно зробити розвал-сходження.

Які максимальні колеса можна поставити на Granta

Не можна перевищувати допустимі розміри шин і дисків. Виробник не випадково встановлює ці обмеження.

Перш за все, велике колесо зачіпатиме об арку або підкрилок і перешкоджає повноцінному вивороту колеса в поворотах.

Другий момент – це величезне навантаження на підшипники. Чим більше колесо у діаметрі і чим більше воно важить, тим сильніше навантажується підшипник. Зрештою, він починає гудіти через знос і виходить з ладу.

Максимальний розмір дисків і шин, допустимий виробником, виглядає наступним чином:

 • 185/65 R15;
 • 195/60 R15;
 • 195/55 R16;
 • 185/40R17.
READ  LADA Kalina не заводиться на холодну

Багато автовласників примудрялися замінити штатні шини на розмір 205/70R16. Таке можна зробити тільки на Lada Granta Cross і те з ліфтованою підвіскою. Але хорошого для машини в цьому немає нічого.

При заміні дисків важливо встановити відповідні болти та дотримуватись розболтування коліс LADA Granta – 4х98.

Цей список можна продовжувати до безкінечності. Справа в тому, що профіль також впливає на можливий діаметр. Чим менший профіль шини, тим більший диск можна встановити на автомобіль.

Варто відзначити, що Granta має потенціал установки великих коліс. Для цього на штатній рульовій рейці навіть передбачили спеціальний обмежувач, який не дає колесам зачіпати про підкрилки при великому вивороті.

Який тиск у шинах має бути на Granta

Крім розміру коліс, необхідно дотримуватись і такого параметра, як тиск у шинах. Не варто забувати, що тиск може бути різним і він відповідно впливає на керованість машини та знос шин.

 • Низький тиск – небезпечний у поворотах. Можна “розути” колесо прямо на ходу. Крім того, збільшується зношування шини по краях протектора.
 • Високий тиск. зменшує зчеплення коліс з дорогою, збільшується ймовірність вибуху покришки, зношування протектора збільшується в середині.

Тиск у шинах завжди має бути номінальним та залежить від завантаження автомобіля. Нормальний тиск такий:

 • Для R13 – 1.9 атм.
 • Для R14 та R15 – 2.0 атм.

При завантаженні автомобіля слід підняти тиск у шинах до 2.1, 2.2, 2.3 відповідно до ваги вантажу. Це дозволить зберегти зчеплення шин з дорогою та збереже економічність.

Які колеса на LADA Granta можна поставити

Бажання встановити великі колеса на LADA Granta закінчується питанням, а які взагалі можна поставити диски? В даному випадку автовласник має на увазі максимальні розміри диска та шини – їх діаметр та ширину. Саме час дізнатися про те, які колеса встановлюють на Granta, яким має бути тиск і як зміниться поведінка автомобіля на дорозі.

Підведемо підсумки

Шини та диски на LADA Granta повинні стояти лише ті, що рекомендовані виробником та схвалені відповідно до всіх стандартів. Інакше немає гарантії, що ходова частина Granta відслужить належний їй термін. Та й економічні показники машини можуть серйозно погіршитися, змусивши автовласника більше платити грошей за бензин та ремонти.

Які позаштатні розміри можна поставити на LADA Granta

Колісні дискиПокришки
15 ET44 185/65/R15
14 ET44 205/65R14
13 ET44 195/65R13
16 ET44 195/60R16

Шини LADA Granta

Правильно підібрані автомобільні покришки – безпечне керування транспортним засобом. Багато водіїв недооцінюють важливість якісної комплектації машини, внаслідок чого часті випадки аварії, зіткнення, викиди на узбіччя.

На сучасні автомобілі марки ВАЗ, зокрема LADA Granta, встановлюють колісні диски діаметром R13, R14, R15, R16. Від величини діаметра залежить поведінка машини на дорозі. Виробник для помірної їзди рекомендує покришки з діаметром диска R15 як універсальний варіант.

Індекси та маркування покришок на LADA Granta

Щоб правильно підібрати покришку необхідно вміти читати індекси та інші позначення на гумі, а саме:

 • “Т”. максимально дозволена швидкість пересування не більше 195 км/год. “Н”. до 205. 210 км / год. Перевищувати швидкісний діапазон не рекомендується, тому що висока ймовірність прострілу, деформації корду, і, як наслідок, аварійна ситуація;
 • “Q”. індекс вантажопідйомності: від 85 до 490 кг;
 • “ЄТ”. коефіцієнт вильоту борту металевого обода;
 • «КМ» — індекс часткового та повного навантаження: не більше трьох пасажирів, вантаж у багажнику до 50 кг;
 • “МS”. повне навантаження. більше трьох осіб і понад 50 кг у багажнику.

Огляд кращих літніх та зимових шин на LADA Granta

Найбільш популярні зимові шини:

 • Vredestein Wintrac Xtreme S – протектор складається з липучок, які забезпечують максимальне зчеплення з дорогою, на мокрому асфальті, пухкому снігу. Максимальна температура використання. 25 ° з позначкою “-“. Критична позначка 35°. Середня
 • Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 – збалансоване співвідношення
 • Dunlop Winter Sport 5. гума з м’якого складу, яка не схильна до затвердіння при зниженні температури.
 • Pirelli Winter Sottozero 3 – популярна модель серед автолюбителів СНД, у тому числі РФ. Висока якість, технічні характеристики за доступною ціною. Термін експлуатації до заміни перевищує 60-70 тис. км. пробігу. Середня
 • Nokian WR D4. економний варіант для більшості автовласників. Якісний зачеп, тривалий ресурс експлуатації, доступна
READ  Заміна масла в КПП Chevrolet Niva

Літні шини для LADA Granta:

 • Goodyear Ecient – ​​якісна покришка за преміальною ціною від європейського виробника. Покришка протягом декількох секунд прогрівається, що забезпечує максимально широку пляму контакту з дорожнім покриттям. Гума гарантує зчеплення, керування, входження в повороти, мінімальний відсоток заметів на середніх та високих швидкісних режимах. Середня
 • Grip Performance – бюджетний варіант від європейського бренду. Краще штатної гуми за технічними характеристиками, допустимо для експлуатації в умовах міського циклу.
 • Hankook (Ханкук) Ventus Prime3 K125. також бюджетна модель з Якість вище середньої за доступною ціною.
 • Dunlop SP Sport MAXX RT2. покришка з рівноспрямованим протектором, що забезпечує високу керованість, мінімальний крен автомобіля при вході в повороти незалежно від погодних умов та температурного режиму. Середня
 • Dunlop SP Sport MAXX RT. покришки аналогічні попереднім, за винятком того, що рисунок протектора асиметричний.
 • Pirelli P7 Cinturato Blue – тривалий ресурс експлуатації – головна «родзинка» гуми. Середній термін використання перевищує 65 000 км до заміни. Середня

Фахівці СТО рекомендують міняти гуму строго за сезонами, меншою мірою використовувати універсальну, всесезонну покришку. Діапазон робочих температур на кілька градусів нижче сезонних шин, внаслідок чого знижується керованість транспортним засобом.

Який тиск у шинах LADA Granta

Кожен виробник покришок визначає тиск для покришок індивідуально, виходячи з їх технічних показників, характеристик. Точні дані завжди вказуються у посібнику з експлуатації транспортним засобом.

Назва Атмосфери (Бар)
Передні (влітку) 2.1
Задні (влітку) 1.9
Передні при повному завантаженні 2.4
Задні при повному навантаженні 2.8
Взимку (пер/зад) 2.2/2.1

Які розміри шин рекомендує встановлювати виробник

Вибір покришок – справжня проблема для більшості власників LADA Granta з тієї причини, що «коло розмірів» обмежене. Тривала їзда на покришках з невідповідними розмірами призводить до зниження керування транспортним засобом, аварійних ситуацій.

Колісні дискиПокришки
13 ET45 R13 175/70
15 ET45 R15 185/60
14 ET45 R14 175/65
15 ET40 R15 185/55

Читається розшифровка таким чином:

 • ширина колісного диска;
 • діаметр поверхні;
 • довжина вильоту;
 • ширина шини;
 • висота у відсотках;
 • діаметр металевого обода.

Чим вище диск встановлений на авто, тим більший ризик занесення, зниження ефективності керування. У той же час надмірно низькі диски негативно впливають на кліренс, занижують дорожній просвіт, обмежують прохідність машини.

Найбільш відповідні розміри шин з дисками – це R13, R14, а R15 та R16 призначені виключно для асфальтного покриття, міських трас. Їзда на периферії з колісними дисками розміром R15, R16 є недоцільною, оскільки висока ймовірність деформації металевого обода.

Чим більший діаметр колісного диска, тим вище шумові показники, споживання пального, швидше зношується гума. Перед вибором та купівлею покришки ознайомтеся з рекомендаціями інструкції, отримайте консультації у фахівців СТО.

На що впливає тиск у шинах LADA Granta

 • Безпека та Comfort при пересуванні автомобілем. Перекачані покришки стають жорсткими, видається виразний стукіт при попаданні в яму, вибоїн. Велика ймовірність того, що деформується металевий обід, порушиться кут розвал. сходження.
 • Споживання пального: що менше тиск, то більше зусиль необхідно прикладати двигуну для обертання колеса, пересування машини. У разі перекачених шин витрат палива знаходиться в межах норми.
 • Ходова частина та підвіска транспортного засобу: перекачані покришки не глушать удари від нерівностей, вибоїн, а повною мірою передають їх на кермові тяги, наконечники, кульові опори. Таким чином, елементи системи кермового управління швидше виходять з ладу.
 • Амортизатори та притискні пружини стійок: аналогічно рульовій рейці, тягам, наконечникам елементи швидше зношуються через систематичну роботу. Різкі поштовхи, удари сприяють тому, що витки пружин лопаються, деформуються, а шток амортизатора розриває циліндр.

Как выбрать диски и резину на Lada Granta FL и не слететь с гарантии?

У разі виникнення складнощів з ремонтом, діагностикою вузлів та агрегатів — звертайтесь за допомогою до фахівців СТО, майстерень, сервісних центрів.