Який постійний привід у ВАЗ 2121

Який карбюратор краще підійде для ВАЗ 2121 2121

Досвідчені автомеханіки пропонують для ВАЗ 2121 2121 дві сучасні моделі карбюраторів на вибір:

Як стверджують фахівці, ці моделі карбюраторів практично однакові. Але відмінності все-таки є:

У чому полягає важливість кожної із зазначених карбюраторних пристроїв? Розглянемо їх функціональні особливості:

який, пост, привід, 2121
 • вакуум-коректор призначений для повороту столика, розміщеного всередині тамблера, в результаті чого змінюється кут випередження запалення;
 • економайзер є теплообмінником, що повинен попередньо підігрівати воду, яка подається в паровий котел.

Хоча підходять обидві моделі карбюраторних пристроїв, багато фахівців схиляються до думки, що Озон набагато вибагливіший, ніж Солекс. Це пояснюється індивідуальними відмінностями у їх конструкціях.

Механізм відключення мосту

Інженерами спеціально для цього був розроблений блок, який відводить момент, що крутить, від валу карданного переднього приводу, тим самим відключаючи передній міст. На заводі цей блок не встановлюється, але за бажання його можна встановити самому. Цей пристрій керується із салону, завдяки важелям, які керують роздаткою. Більшість водіїв відключають його витягаючи передній кардан, а деякі навіть знімають задній кардан тим самим роблячи Niva передньопривідною. Цей спосіб звичайно не заборонено, але це може призвести до виходу з ладу таких елементів як:

Тому найкраще якщо ви встановите спеціальний блок, завдяки якому відключення та відключення мостів буде безпроблемним і тим самим виключіть появу негативних наслідків, виймаючи повністю передній або задній кардан. Даний блок. це муфта яка в роздаванні з’єднує передній кардан і редуктор і керується завдяки важеля, які розташовані поруч із коробкою передач.

Кузов та салон

Niva має дві модифікації. Одна короткобазна тридверна, а друга Довгобазна п’ятидверна. Більш прохідною вважається тридверна версія. П’ятидверка ж є, швидше, сімейним рішенням, але майже нічим не поступається «короту» на поганій дорозі. Передній та задній бампера, крім комплектації Urban, металевий, що знову ж таки підвищує рівень прохідності.

Салон автомобіля досить мінімалістичний. Наприклад, автомагнітоли немає навіть у максимальній комплектації, але є аудіопідготовка з протягнутими проводами. Правда, щоб розмістити колонки, все одно знадобиться докупити подіуми, оскільки штатних кріплень автомобіль, через свою утилітарність, не має. Дається взнаки радянська спадщина, тому що в найпершій генерації, автомобіль мав приладову панель і консоль від ВАЗ-2106, де передбачалося наявність одного-єдиного динаміка на консолі під панеллю приладів. При цьому у неї є кондиціонер, який врятує від літньої спеки і досить зручні сидіння. Близько року тому позашляховик отримав нову панель приладів, яка стала помітно красивішою і зручнішою, а також новий щиток приладів, який більше не виглядає архаїчно, який був узятий від «десятки» і залишається читаним практично в будь-яких умовах.

Порада, як знімати приводи без демонтажу переднього редуктора Niva

Перед демонтажем необхідно механічним способом видалити бруд із внутрішньої сторони поворотних кулаків та з днища автомобіля над зоною проведення робіт. Оптимальний варіант. зробити миття днища апаратом високого тиску за добу до проведення робіт.

Chevrolet Niva

Будь-який ВАЗ 2121, будь вона хоч Chevrolet, в арсеналі є дві додаткові можливості трансмісії. Водій сам вільний вирішувати, блокувати міжосьовий диференціал чи ні, і може вибрати один із двох рядів роздавальної коробки. Проте чим більше варіантів вибору, тим більше шансів помилитися.

Ось, наприклад, дуже поширена рекомендація — міжосьове блокування завжди включати на обледенілі та засніжені дороги. Багато хто вважає, що завдяки їй покращується поведінка автомобіля на слизькій дорозі. Перевіримо, заміривши розгін автомобіля на льоду та снігу, проходження крижаного кола та швидкість успішного виконання переставки на укоченому снігу. Гальмування юзом виключили, оскільки стан міжосьового диференціала на гальмівний шлях не впливає. Попутно оцінили зручність керування автомобілем та прохідність у глибоких кучугурах.

Іспит тримала Chevrolet-Niva на шинах-липучках Nokian HKPL R розмірністю 205/70R15. Витяг із залікової книжки — у наведених таблицях.

Трансмісія Niva як правильно експлуатувати: принцип роботи

Автомобіль ВАЗ 2121, інакше кажучи, Niva. вступив у серійне виробництво в 70-х роках минулого століття. Такий автомобіль відноситься до класу легкових машин підвищеної прохідності. В історії вітчизняного автопрому Niva стала першою машиною, в конструкції якої застосовувався повний привід. Розглянемо докладніше пристрій трансмісії. Зробити це слід для того, щоб зрозуміти, чому з урахуванням майже 40-річної історії трансмісія Niva відрізняється від багатьох інших аналогічних машин, оснащених повним приводом і можливістю перемикання класичним способом або за допомогою вискомуфти.

Трансмісія у низці сімейства «ВАЗ 2121» (2121, 2131) сконструйована таким чином, що повний привід подається на 4 колеса. Також характерною є наявність міжосьового диференціалу. Трансмісія включає КП, роздавальний механізм, пару карданних валів, а також обидва мости. Характерною відмінністю моделі 2131 є подовжений кузов. В іншому переважні подібності з першою моделлю простежуються у всьому. Від мотора відбувається передача моменту, що крутить, через коробки передач на «роздатку», а вона, в свою чергу, передає момент до мостів.

Далі через карданні вали він іде до редукторів. Передній редуктор через диференціал та шарніри рівних кутових швидкостей передає момент на колеса. Аналогічно для задніх, так само виступаючих ведучими коліс. Саме тому, що момент, що крутить, розподіляються на 4 колеса одночасно, привід отримав назву повного. Позначенням є наступне – 4WD. Ще один вітчизняний автомобіль, влаштований за схожим принципом з «Нивою», — UAZ.

Диференціал

Такий механізм є свого роду розподільником тягових зусиль, що йдуть від мотора на колеса. Важливою особливістю є те, що останні можуть обертатися з різними швидкостями. Важливість наявності диференціального механізму обумовлена ​​тим, що під час здійснення маневрів повороту колесо, що знаходиться всередині, здійснює кількість обертів меншу, якщо порівняти їх із кількістю поворотів зовнішнього.

За відсутності механізму диференціала це викликало б згубні наслідки, такі як зношування та пошкодження, адже виходило б таке: одне колесо при виконанні повороту перебувало б у стані буксу, а друге просто терлося об дорожнє покриття. Особливості конструкції трансмісії “ВАЗ 2121” передбачають наявність 3-х диференціалів. Вони розташовуються в кожному з мостів та в роздавальному механізмі.

При русі машини рівною дорогою і прямолінійно диференціалами зусилля тяги розділяється порівну між усіма чотирма колесами. При недостатньому зчепленні коліс з покриттям, появі пробуксовки диференціали перерозподілять навантаження на буксируюче і ковзне колесо таким чином, щоб перше отримало більше зусиль, а друге, відповідно, менше.

Ми вже згадували UAZ. Незважаючи на багато подібностей, слід розуміти, що повний привід ВАЗу виконаний у стилі «пат-тайм». Це означає, що при підключенні осі міцно зв’язуються один з одним, і обертання відбувається з однаковими швидкостями. Такий пристрій накладає деякі обмеження на використання повного приводу – можливість його застосування лише у випадках, коли дорожні умови дозволяють прослизати. У випадках з твердими асфальтовими дорогами і трасами рекомендується переводити машину в режим моноприводу.

Блокування диференціалів

Іноді можна зустріти оману на тему того, навіщо потрібна маленька ручка поруч із важелем перемикання на Niva. Деякі автовласники вважають, що вона потрібна для підключення переднього приводу. Однак передній привід у даного автомобіля постійно підключений. Як і задній. У автомобілів сімейства Niva повний привід є постійним. Ручка насправді служить для перемикання режимів роботи диференціала роздавального механізму.

У положенні «вперед» робота диференціала протікає у звичайному режимі, якщо ж рушити її назад, диференціал блокується, і зусилля від двигуна надходять на диференціали мостів, що робить жорсткішим привід. Існують також спеціальні типи блокувань для передніх і задніх мостів.

READ  Який дизельний двигун підходить на Niva

Теоретично при їх застосуванні в умовах, коли машина застрягла, вона зможе подолати перешкоду за наявності достатнього зчеплення з покриттям хоча б одного колеса. Блокування диференціала в такому випадку краще проводити перед подоланням перешкоди, але ніколи не можна робити після попадання у важку для подолання область. Таке застосування блокування дозволить уникнути зносу та пошкоджень трансмісії.

Ряд передач на зниження

Часто можна зіткнутися з помилкою наступного типу: перемикання задньої ручки може підвищити потужнісні характеристики двигуна. Але це не правда. Вона служить для того, щоб змінити передатне число між двигуном і колесами. При збільшенні його збільшаться тягові зусилля на колесах. У роздавальному механізмі існує також знижувальний редуктор.

Видалення подряпин на кузові автомобіля без фарбування.

НЕ ВИТРАТАЙТЕ ГРОШІ НА ПЕРЕКРАСКУ!Тепер Ви самі зможете лише за 5 секунд прибрати будь-яку подряпину з кузова вашого автомобіля.

Ось його роботу і можна контролювати за допомогою задньої ручки. При перемиканні важеля назад ми матимемо передавальне число у вигляді 2,135 – це і є знижена передача. Включення такої передачі на зниження рекомендується проводити тільки тоді, коли машина стоїть, і вичавлено зчеплення. Незважаючи на те, що керівництво такого обмеження не містить, новачкам та недосвідченим водіям «Нив» не рекомендується здійснювати перемикання під час руху, оскільки роздавальний механізм «ВАЗ 2121» не має синхронізатора.

Поради власникам

Для того, щоб керування вашим автомобілем стало комфортним, ознайомтеся з деякими важливими моментами:

 • Звичайне, стандартне розташування передньої та задньої ручки – вперед і назад відповідно. Рух при такому режимі можна і потрібно здійснювати на ділянках, що характеризуються рівним та гладким покриттям.
 • Блокувати диференціал шляхом перемикання передньої ручки в заднє положення найкраще на дорогах, що характеризуються підвищеною слизькістю. Така міра додасть “Niva” стійкості. Варто розуміти, що після подолання проблемної ділянки ручку потрібно повернути у вихідне положення.
 • Як було зазначено раніше, передача на зниження повинна активуватися перед імовірною перешкодою, але не в той час, коли машина вже застрягла.
 • Варто розуміти, що включення блокування на нерухомому автомобілі іноді неможливо, навіть якщо вичавити зчеплення. Це може бути викликано тим, що зубці муфти вперлися в зубці шестерні. У такому разі можна спробувати активувати блокування, розпочавши повільний рух та виконуючи некрутий поворот. Якщо ж проблеми виникають з вимкненням блокування, то рекомендується виконати ту ж процедуру при стиснутому зчепленні і невеликому похитуванні керма.

Розглянуті особливості автомобіля «Niva» та тонкощі в пристрої конструкції його трансмісії роблять його по-справжньому унікальним і таким, що володіє підвищеною прохідністю транспортним засобом. Важливо лише враховувати нюанси застосування та активації тих чи інших функцій повного приводу. Удачі на дорогах!

Який постійний привід у ВАЗ 2121

Конструкція трансмісії у всіх моделей ВАЗ 2121, починаючи з ВАЗ 2121 і ВАЗ 2131, має постійний повний привід на всі чотири колеса з блокованим міжосьовим диференціалом. Конструкція складається з коробки передач, роздавальної коробки, переднього та заднього карданних валів, переднього та заднього мосту.

Крутний момент з двигуна через коробку передач передається на роздавальну коробку, яка перерозподіляє його у двох напрямках, до переднього та заднього мосту. Далі, крутний момент від роздавальної коробки, за допомогою переднього та заднього карданів, передається на передній та задній редуктор. Крутний момент від переднього редуктора, через диференціал переднього редуктора і лівий та правий шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС) перерозподіляється на ліве та праве передні колеса автомобіля. Крутний момент від заднього редуктора через диференціал заднього редуктора і ліву та праву піввісь, перерозподіляється на ліве та праве задні колеса автомобіля. Оскільки привід моменту, що крутить, відбувається на всі чотири колеса, то він називається повним. А оскільки конструкція постійно передає момент, що крутить, на всі чотири колеса, то він називається постійним повним приводом або в міжнародному позначенні 4WD.

Які диференціали у ВАЗ 2121 блокуються?

На шляху при передачі крутного моменту від двигуна до колес автомобіля у ВАЗ 2121 передбачені конструкцією три диференціали. Перший, міжосьовий диференціал, перерозподіляє момент, що крутить, на передню і задню вісь автомобіля. Він у ВАЗ 2121 є блокованим. Блокування міжосьового диференціалу здійснюється малою рукояткою управління роздавальною коробкою. При блокуванні міжосьового диференціала спалахує сигнальна лампочка на панелі приладів.

Два інші диференціали є міжколісними і розташовані у передньому та задньому редукторах. Вони перерозподіляють крутний момент до лівого та правого колес. Ці диференціали у ВАЗ 2121 є вільними. е. не блокуються).

Коли і для чого треба блокувати міжосьовий диференціал?

Міжосьовий диференціал треба блокувати долаючи складні ділянки доріг. До таких ділянок можна віднести: бездоріжжя, пісок, круті підйоми та спуски. При блокуванні міжосьового диференціала на обидві осі автомобіля починає передається однаковий крутний момент. У зв’язку з цим усуваються ситуації пробуксовування передньої осі автомобіля по відношенню до задньої осі, що підвищує його прохідність. Блокувати диференціал бажано до подолання перешкоди, а не після того, як автомобіль застряг. Це дозволяє уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Я заблокував міжосьовий диференціал, але все одно застряг. При цьому я помітив, що у мене обертаються лише два колеса, одне спереду та одне ззаду. Як це може бути?

При блокуванні міжосьового диференціала передається однаковий момент, що крутить, на передню і задню осі автомобіля. Тому, як мінімум, по одному колесу буде обертатися на передній і задній осі. Якби міжосьовий диференціал був би не заблокований, то оберталося б лише одне колесо на одній осі автомобіля.

Міжколісні диференціали у ВАЗ 2121 є вільними (не блокованими) тому вони перерозподіляють момент, що крутить, у бік меншого опору, т.е. на колесо, яке має менший опір із дорожнім покриттям. Тому, при включеному міжосьовому диференціалі на передній і задній осі буксує по одному колесу.

Докладніше про системи повного приводу читайте там.

Який постійний привід у ВАЗ 2121

Для розподілу зусилля на провідні мости автомобіля та трансмісію введена роздавальна коробка, яка є двоступінчастим редуктором.

Вали, що передають крутний момент на передній та задній мости, пов’язані між собою міжосьовим диференціалом, що забезпечує постійний привід обох провідних мостів та покращує стійкість автомобіля. Міжосьовий диференціал розподіляє зусилля на провідні мости автомобіля пропорційно до зчіпної маси, т.е. частини повної маси автомобіля, яка припадає на кожну вісь провідних коліс. Крім того, диференціал дозволяє колесам провідних мостів обертатися з різними швидкостями, що усуває їх прослизання та підвищений знос шин, а також знижує навантаження у трансмісії.

Для збільшення прохідності автомобіля диференціал може бути заблокований. При блокуванні диференціала спалахує контрольна лампа на панелі приладів.

Ведучий вал 30 встановлений на двох шарикопідшипниках 23, розташованих у гніздах передньої кришки 18 і картера 27 роздавальної коробки. Внутрішнє кільце переднього підшипника затиснуто між буртиком ведучого валу, завзятим кільцем 22 підшипника, гайкою та фланцем 12, встановленими на шліцях валу 30. Передній підшипник і його уперте кільце закриті кришкою 21, в якій розташований сальник 13. В осьовому напрямку вал зафіксований настановним кільцем, розташованим у канавці заднього підшипника. Це кільце затиснуто між картером 27 роздавальної коробки та задньою кришкою 31. На провідному валу підшипник кріпиться гайкою із завзятою шайбою. Гайка після затягування стопориться за рахунок вдавлювання її кромок у пази валу.

Шестерня 24 вищої передачі обертається на термообробленій шийці провідного валу. Вона має два зубчасті вінці. Великий вінець шестірні знаходиться у постійному зачепленні з шестернею проміжного валу 33; з малим вінцем шестерні з’єднується муфта 26 при включенні вищої передачі.

Шестерня 28 нижчої передачі також має два вінця: малий вінець зачіпляється з муфтою 26 при включенні нижчої передачі, а великий вінець знаходиться в постійному зачепленні з шестернею проміжного валу.

Шестерня 28 обертається на сталевий термообробленій втулці 29 яка має тугу посадку на провідному валу.

Між шестернями 24 і 28 на шліцях валу насаджена маточина 25 муфти включення передач.

Проміжний вал 33 виготовлений у вигляді блоку двох косозубих шестерень, які знаходяться в постійному зачепленні з шестернями вищої та нижчої передач провідного валу. Передній кінець вала спирається на роликовий підшипник циліндричний 19, задній. на кульковий підшипник 32. Від осьового зміщення вал утримується настановним кільцем, розташованим у канавці заднього підшипника. Установче кільце затиснуто між картером роздавальної коробки та задньою кришкою 31. На валу підшипник кріпиться гайкою із завзятою шайбою.

READ  Який об'єм бака у Kia Sportage

У передній торець проміжного валу запресована провідна шестерня приводу 16 спідометра. Ведена пластмасова шестерня приводу 15 спідометра нероз’ємно з’єднана з валиком, який обертається у втулці і на виході ущільнений сальником.

Вал 11 приводу переднього моста має зубчастий вінець 7, який служить для блокування диференціала. Передній кінець валу спирається на кульковий підшипник 8, розміщений у картері приводу переднього моста. Фіксація підшипника та фланця на валу така сама, як і на провідному валу. Від осьового зміщення підшипник утримується настановним кільцем, розташованим у канавці картера приводу переднього мосту. Задній кінець валу з’єднується шліцами з шестернею 43 приводу переднього моста.

Вал приводу заднього моста за своєю конструкцією та установкою аналогічний валу приводу переднього моста, однак не має зубчастого вінця блокування диференціала.

Диференціал складається з роз’ємного корпусу 34, обидві частини якого з’єднані болтами. Ці ж болти кріплять до корпусу диференціала ведену шестерню 1, що знаходиться в постійному зачепленні з шестернею проміжного валу.

Корпус диференціала обертається у двох кулькових підшипниках. Передній підшипник утримується в корпусі диференціала пружинною шайбою 3 та стопорним кільцем 4. У канавці зовнішнього кільця підшипника розташоване настановне кільце. Така фіксація підшипника утримує диференціал від осьового переміщення. На передній частині корпусу диференціала є шліци 6, на яких розташована муфта блокування 5 диференціала. В отвір корпусу диференціала встановлена ​​вісь 41 сателітів, яка фіксується в корпусі пружинною шайбою 42 та стопорним кільцем 40. На осі розташовані два сателіти 38, які знаходяться у постійному зачепленні з шестернями приводу переднього та заднього мостів.

Картер 27 роздавальної коробки відлитий з алюмінієвого сплаву. Передня 18 і задня 31 кришки роздавальної коробки кріпляться до картера шпильками та гайками по всьому периметру роз’єму. Точність центрування базових деталей забезпечують два настановні штифти, на які встановлюється передня кришка. Між картером та кришками розташовані ущільнювальні прокладки. У передній кришці знаходяться маслоналивний та маслозливний отвори, закриті різьбовими пробками 17 і 14. У верхній частині картера є люк, закритий кришкою.

Привід роздавальної коробки механічний. Важіль 59 перемикання передач шарнірно встановлений у вушах кронштейна на осі 58. Вісь проходить через капронові втулки 54, які встановлені в отвори важеля, та утримується стопорною шайбою 53. Нижній кінець важеля входить у паз штока 57 і ущільнений у ньому фігурною пружиною 50. Таке ущільнення усуває вібрацію важеля і зменшує шум під час руху автомобіля.

Вилка 61 включення передач входить у паз ковзної муфти включення передач; на штоку вилка кріпиться стопорним болтом. Отвір, через який проходить шток, ущільнений сальником і захищений гумовим чохлом. У нейтральному та включеному положеннях шток 57 утримується кульковим фіксатором, що складається з кульки 63 та пружини 65. Деталі фіксатора розміщені у сталевій втулці 64, запресованій в отвір картера роздавальної коробки.

Муфта блокування 5 диференціала розташована на шліцевій частині корпусу диференціала. При блокуванні диференціала вона з’єднує вал приводу переднього моста з корпусом диференціала, що призводить до вимкнення диференціала. У паз муфти заходить вилка 46, закріплена на штоку 51 болтом. Шток вилки блокування диференціала фіксується в нейтральному та включеному положеннях так само, як і шток 57 вилки включення передач.

Який привід у ВАЗ Niva 2121?

Автомобіль LADA 4×4 2121 Niva комплектується такими типами приводу: Повний (4WD). Розберемося, який тип приводу краще для автомобіля.

Існує лише три типи приводу. Передній привід (FF) — коли момент, що крутить, від двигуна передається тільки переднім колесам. Повний привід (4WD). коли момент лунає на колеса і передній і задній осі. А також Задній (FR) привід, у його випадку вся сила мотора безроздільно віддана двом заднім колесам.

Передній привід більш «безпечний», передньопривідні машини легше управляються і передбачуваніші в русі, з ними може впоратися навіть новачок. Тому більшість сучасних авто укомплектовані саме переднім типом приводу. До того ж, він недорого коштує і вимагає менше уваги в обслуговуванні.

Повний привід можна назвати гідністю будь-якого автомобіля. 4WD збільшує прохідність машини і дозволяє її власнику впевнено почуватися як взимку на снігу та льоду, так і влітку на піску та бруді. Однак за задоволення доведеться заплатити, як підвищеною витратою палива, так і ціною самої машини. автомобілі з типом приводу 4WD коштують дорожче, ніж інші варіанти.

Щодо заднього приводу, то в сучасному автомобілебудуванні ним комплектуються або спортивні автомобілі, або бюджетні позашляховики.

Це легко зробити. Перед тим як вам включити блокування диференціала і підключити передній міст, зупиніться, переведіть коробку передач в нейтральне положення, далі вичавлюючи зчеплення втикайте важіль коробки підключення повного приводу і блокування. там є два важелі, крім основної коробки передач.

У трансмісії ВАЗ 2121 три такі диференціали: у кожному мосту є свій (міжколісний), щоб колеса осі могли обертатися з різною швидкістю, а третій (міжосьовий) – у роздавальній коробці – розподіляє тягове зусилля між мостами.

Принцип роботи повного приводу на Niva Chevrolet У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату через коробку швидкостей і проміжний вал на двоступінчастий редуктор роздавальної коробки.

Це легко зробити. Перед тим як вам включити блокування диференціала і підключити передній міст, зупиніться, переведіть коробку передач в нейтральне положення, далі вичавлюючи зчеплення втикайте важіль коробки підключення повного приводу і блокування. там є два важелі, крім основної коробки передач.

Коробка передач та зчеплення Niva Chevrolet

На Niva встановлена ​​фактично та сама ВАЗівська КПП, але з невеликими змінами, покликаними підвищити довговічність агрегату. По-перше, це заміна ВАЗівських задніх підшипників первинних валів та проміжних підшипників на вторинних валах на аналогічні, але герметичного типу. Завдяки цьому виключаються несправності підшипників, пов’язані з їх забрудненням та передчасним зносом. По-друге, змінено привід управління перемиканням передач. Неважко помітити, що Chevrolet важіль управління КПП знаходиться ближче до водія, що робить управління зручніше. Цього вдалося досягти завдяки застосуванню подовжувача з 250-міліметровим горизонтальним штоком. Передавальні відносини залишилися незмінними, як і схема перемикання передач.

Пристрій зчеплення ж у трансмісії ВАЗ 2121 Chevrolet зазнав деяких змін і отримав ряд доробок і прогресивніших деталей від передньопривідних ВАЗівських автомобілів.

Постійний повний привід ВАЗ 2121.

Автомобіль із чесним повним приводом за невеликі гроші – велика рідкість на сучасному ринку. Саме тому Chevrolet Niva має стабільний попит як нова, так і з пробігом. Проста і надійна система повного приводу цього автомобіля не завдає особливих труднощів у ремонті та обслуговуванні, а для усунення будь-яких несправностей достатньо знати архітектуру, пристрій та принцип дії основних вузлів трансмісії.

трохи збрехав це другий раз я застряг,а перший коли застряг я взагалі її включити не міг довелося допомоги викликати мене витягували на класичній Niva потім заїхав до майстра він дивився сказав що якась кулька за кулісу закотився,каже що таке буває коли не користуєшся роздаткою

Все про Повний Привід Ниви! Як працює Повний Привід Ниви? Що таке Постійний Повний Привід?

Можна стверджувати, що в практиці автомобілебудування такий прийом як відключення приводу переднього мосту став поширеним і загальновизнаним засобом для поліпшення споживчих властивостей автомобілів, що випускаються. Ще одна перевага, яку дає цей пристрій, це зменшення або усунення трансмісійних ударів та вібрацій у режимі 4х2.

Тому що за тією схемою що ти написав у бруді машина перетвориться на недовід, момент не буде перекидатися на передню вісь! У роздаванні стоїть такий же диференціал як і в мостах, тому якщо задню колеса почнуть буксувати то весь момент, що крутить, піде на них а перед ок буде мовчати. Щоб цього не було, блокування цього диференціала і тоді буде 4х4

Всі позашляховики відрізняються від звичайних автомобілів тим, що такі машини можуть долати будь-яку перешкоду на дорозі, навіть якщо дорога повністю відсутня. Таку особливість ці автомобілі отримали через наявність у них повного приводу, який може бути як постійним, так і таким, що підключається.

READ  Який карбюратор краще покласти на ВАЗ 2107

Повний привід приводиться в дію за допомогою диференціалів. Такий є і у ВАЗ-2121.

Відносно складна схема розподілу моменту від ДВС на колеса пояснюється універсальним призначенням Niva 2121. при грамотному використанні на ній комфортно пересуватися в місті і по розкисному путівцю.

Забезпечуються подібні властивості наявністю роздавальної коробки з блокуванням міжосьового диференціалу, що доповнюють 4- або 5-ступінчасту «механіку», залежно від року випуску.

Важіль, що знаходиться ближче до торпедо, відповідає за відключення/включення міжосьового диференціалу, другий «малий» важіль управляє демультиплікатором і має 3 положення: підвищений та знижений ряди, а також нейтраль.

Автомобіль Niva став першим радянським позашляховиком, у пристрої якого використовувалася повнопривідна трансмісія. Характерною особливістю автомобіля є механізм блокування міжосьового диференціалу. Серед автомобілістів існує думка, що даний механізм служить для підключення переднього мосту.

Для полювання та риболовлі «Niva». незамінний автомобіль. Він славиться своєю прохідністю та простим пристроєм. Звичайно, за ці роки модель суттєво застаріла. Але є варіант купити «Chevrolet Niva». Це більш модернізований автомобіль з приємною зовнішністю та не менш хорошими характеристиками прохідності. У чому секрет прохідності? Все просто. встановлюється роздатка на Niva Chevrolet. Пристрій її, принцип та режими роботи – далі у нашій статті.

Незважаючи на розбіг у різновидах, пристрій та принцип роботи у цих коробок однаковий. Як влаштована роздатка (Niva Chevrolet)? Цей вузол включає кілька елементів:

 • Ведучий вал.
 • Механізм блокування міжосьового диференціалу.
 • Сам диференціал.
 • Ланцюгову або зубчасту передачу.
 • Привідний вал задньої та передньої осі.
 • Знижувальну передачу.

Все це управляється із салону. Для цього є важіль роздатки. «Niva Chevrolet» має як блокування, так і знижувальну передачу. Крутний момент, що йде від основної трансмісії до роздавальної, передається через провідний вал.

Принцип дії її досить простий. Полягає він у передачі крутного моменту від трансмісії на провідний вал. Далі відбувається передача зусиль на міжосьовий диференціал.

Цей механізм може діяти у п’яти режимах:

 • Увімкнена «нейтралка».
 • Розблоковано диференціал при вимкненому «зниженні». В даному випадку крутний момент розподіляється у співвідношенні один до двох.
 • Диференціал заблокований при включеній підвищувальній передачі. Тут розподіл моменту здійснюється автоматично, залежно від якості зчеплення коліс з дорогою.
 • Увімкнено понижувальну передачу, та вимкнено блокування диференціала. Передача зусиль відбувається у такому ж співвідношенні, як і першому випадку.
 • Диференціал заблокований, і включено «зниження». В даному випадку всі мости жорстко заблоковані між собою, у тому числі півосі. Крутний момент проводиться нерівномірно, залежно від типу дорожнього покриття (бруд, пісок тощо). У такому режимі роботи досягається найкраща прохідність автомобіля. Але їздити з постійно включеною знижувальною передачею та з блокуваннями не вдасться. Так зростає навантаження на підшипники. «Niva Chevrolet» вимагатиме незабаром серйозного втручання у трансмісію. Також значно зростає витрата палива, сильно «під’їдає» гуму.

Машина має примусове блокування міжосьового диференціалу, яке дозволяє впоратися з пробуксовкою колеса або навіть мосту.

Тому проблеми виникають лише при діагональному вивішуванні авто.

Як правильно увімкнути повний привід на Neva Chevrolet

Постійний Повний Привід Ниви

який, пост, привід, 2121

Оскільки Niva Chevrolet є апріорним приводом на чотири колеса, то трансмісія для повнопривідного приводу передбачає включення міжосьового (але не міжколісного) корпусу диференціальної передачі.

Це необхідно для того, щоб використовувати всі колеса Chevy Niva у випадку, якщо один із них, скажімо, висів на важелі над ямою.

На жаль, це не допомагає, якщо була така підвіска двох коліс одночасно на одному боці автомобіля або по діагоналі (це називається «діагональною підвіскою»).

Подякували: 553 раз(а) я чув багато різних «професійних» думок (від самих різних осіб) про те, як насправді працює повний привід на автомобілі рав4 (останнього покоління). Щоб запобігти таким неприємностям, деякі власники Niv (а не тільки бренди Chevrolet) своїми руками взяли міжколісні диференціали (самоблокування).

Як правильно включити повний привід на Niva Chevrolet

Оскільки Niva Chevrolet є апріорі повнопривідним автомобілем, то під перекладом на повний привід мається на увазі включення блокування міжосьового (але не міжколісного) диференціала роздавальної коробки.

Якщо ж передній міст відключити на Niva Chevrolet, повний привід на як на звичайних. Це потрібно для того, щоб використовувати всі колеса Шеві ВАЗ 2121 в тому випадку, якщо одне з них, скажімо, повисло на важелі над ямою.

Як правильно увімкнути повний привід на Niva Chevrolet

Оскільки Niva Chevrolet є апріорі повнопривідним автомобілем, то під перекладом на повний привід мається на увазі включення блокування міжосьового (але не міжколісного) диференціала роздавальної коробки. двигуна Chevrolet Lacetti так як ремінь ГРМ як Надягаємо ремінь на шківи.

Це необхідно з метою використовувати що залишається зробити нашому клієнту колеса Шеві ВАЗ 2121, коли, якщо найважливіше, скажімо, повисло на важелі над ямою. Як відключити передній міст на Niva привід на ВАЗ 2121 блокування, або повний привід і.

Для запобігання таким проблемам деякі власники Нив (не тільки марки Chevrolet) ставлять міжколісні диференціали (самоблоки) самостійно.

Ходова частина автомобіля виконана за принципом постійного повного приводу – момент, що крутить, від силового агрегату передається на всі 4 колеса. Така схема покращує експлуатаційні якості авто під час руху в умовах бездоріжжя, одночасно зменшуючи навантаження на деталі трансмісії.

Привід у ВАЗ 2121 Chevrolet складається з наступних вузлів:

Роздавальна коробка призначена для розподілу крутного моменту між провідними мостами транспортного засобу. На авто встановлена ​​двошвидкісна «раздатка», яка забезпечує:

 • стійкий хід машини під час руху з малою швидкістю в режимі підвищених оборотів двигуна;
 • розподіл потужності між провідними мостами, залежно від зчеплення з дорожнім покриттям.

Диференціал – один із найважливіших елементів трансмісії. Його основне призначення полягає у розподілі тягового зусилля, а при необхідності, забезпечення обертання двох споживачів із різною кутовою швидкістю. У трансмісії приводу Chevrolet Niva встановлено три диференціали:

 • По одному на кожен міст (міжколісні). дають можливість колесам однієї осі обертатися з різною швидкістю.
 • Третій (міжосьова дія) — передає потужність від силового агрегату до обох мостів автомобіля. Також він дозволяє валам працювати на різних кутових швидкостях, залежно від умов експлуатації, що значно покращує керованість.

Пара карданних валів (шрусової або хрестової конструкції) забезпечують зв’язок роздавальної коробки з редукторами провідних мостів. Обидва вали автомобіля мають однаковий пристрій. вони взаємозамінні.

ЯКИЙ ПРИВІД У НИВИ ? Передній чи задній. Таємниця важеля ↹ експеримент

Передній та задній мости передають зусилля від роздавальної коробки на провідні колеса за допомогою зовнішніх та внутрішніх шарнірів кутових швидкостей.

У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі із розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату через коробку швидкостей і проміжний вал на двоступінчастий редуктор роздавальної коробки. У корпусі «роздавання» встановлено міжосьовий диференціал. Він пов’язує передній та задній мости, дозволяючи їм обертатися на різних швидкостях, залежно від дорожніх умов та напрямки руху.

Постійний повний привід «Niva». Як влаштований та правила використання

Автомобіль Niva став першим радянським позашляховиком, у пристрої якого використовувалася повнопривідна трансмісія. Характерною особливістю автомобіля є механізм блокування міжосьового диференціалу. Серед автомобілістів існує думка, що даний механізм служить для підключення переднього мосту. Однак, передній привід Niva завжди перебуває у підключеному стані. Розібратися, який привід у ВАЗ 2121 можна після вивчення конструкції даного вузла.

Постійний повний привідNiva- Як влаштований і правила використання

Автомобіль Niva став першим радянським позашляховиком, у пристрої якого використовувалася повнопривідна трансмісія. Характерною особливістю автомобіля є механізм блокування міжосьового диференціалу. Серед автомобілістів існує думка, що даний механізм служить для підключення переднього мосту. Однак, передній привід Niva завжди перебуває у підключеному стані. Розібратися, який привід у ВАЗ 2121 можна після вивчення конструкції даного вузла.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS