Види освітлення

Щоб забезпечити надійну та довговічну роботу фар, автолюбителі можуть вибрати із світлодіодних, ксенонових, галогенних або звичайних ламп розжарювання для ближнього світла.

Серед власників автомобіля ВАЗ 2110, а також моделей 2111 популярні такі види ламп:

 • Philips Vision. Чи здатні забезпечити на третину більше світла, ніж галогенні моделі. Також вони значно перевершують за якістю та зносостійкістю заводське освітлення багатьох моделей автомобіля. Найчастіше саме такі лампи ставляться на виробництві машин, що є показником високої якості моделі. За співвідношенням «ціна-якість» вважаються одним із найкращих варіантів для ВАЗу;
лампочка, стоять, 2110

Лампочки Philips Vision

 • Philips VisionPlus Модель є модернізованим типом Philips Vision. Вона висвітлює дорожнє покриття на 60% краще за стандартну галогенну модель, що забезпечує велику віддачу світла;

Лампочка Philips Vision Plus

 • Philips X-treme Vision. Є найпотужнішим компонентом освітлення, оскільки сприяє збільшенню світлового потоку на 100%. Не ставиться під час виробництва ВАЗу, тому її потрібно купувати окремо;

Лампочки Philips X-treme Vision

 • Osram Night Breaker Plus. З ними світло яскравіше на 90%. До того ж світіння виробу на 10% біліше звичайних моделей. Це дозволяє значно (до 35 метрів) збільшити довжину дорожнього покриття, що висвітлюється. Також вироби служать на 50% довше за звичайні галогенні різновиди;

Лампочки Osram Night Breaker Plus

 • Philips Diamond Vision 5000 K. Здатні підвищити яскравість світла на 20% щодо стандартного освітлення у ВАЗі 2110. Ближнє світло у фарах при використанні таких виробів стає максимально наближеним до природного освітлення вдень. Коштують дорожче за більшість представлених моделей;

Лампочки Philips DiamondVision

 • Osram CoolBlue 5000 К. Висока колірна температура забезпечує яскраве біле (але наближене до денного) освітлення, яке при цьому не втомлює водія і є звичним для очей.

Лампочки Osram Cool Blue

Види лампочок ближнього світла на ВАЗ 2110, 2112

З необхідністю заміни ламп на ВАЗ 2110 стикається абсолютна більшість автомобілістів. Заводські комплектуючі рано чи пізно зношуються або не задовольняють вимог водія. Це стосується зокрема лампочок ближнього світла, які можуть не підходити запитам автомобілістів з кількох причин. Таким як:

 • надто тьмяне освітлення дорожнього покриття;
 • швидка зношування, поломка;
 • невідповідний відтінок кольору (наприклад, для їзди під час несприятливих погодних умов добре підходять фари з білим та блакитним свіченням).

Так як з ближнім світлом водієві потрібно їздити і в нічний, і в денний час, лампочки в системі відносно швидко стають непридатними.

У разі поломки ламп ближнього світла на автомобілі, згідно із законодавством, потрібно терміново зробити його заміну. за їзду в темний час доби без увімкнених ламп вам загрожує штраф. До того ж, це небезпечно для вас та інших учасників дорожнього руху.

Для того, щоб вибрати, які різновиди ламп ближнього світла підійдуть для установки на ВАЗі 2110, вам потрібно розуміти, як функціонує електросхема вашої десятки. До неї підключаються такі компоненти:

 • перемикач освітлення, що знаходиться у вашій машині на панелі спереду авто;
 • перемикач режимів функціонування фар, який ви зможете знайти на рульовій колонці;
 • реле для перемикання режимів ламп, що знаходяться між лампочками далекого та ближнього світла;
 • запобіжники (4 штуки), які розташовані на блоці монтажу та забезпечують роботу електросхеми світла;
 • сигнальне освітлення, яке повідомляє автомобіліста про роботу далекого світла.

Для ВАЗ 2110, а також моделей 2111 або 21124 важливо вибрати лампи, які освітлюватимуть дорогу і запобігають втомі очей при водінні в темний час доби.

Методика заміни освітлення

Якщо ви визначилися, які лампи плануєте ставити на фари свого ВАЗу, вам потрібно провести заміну. У тому випадку, якщо ви збираєтеся робити її своїми руками, вам буде актуальним найлегший спосіб встановлення нового освітлення у фари.

READ  Яка коробка стоїть на Volkswagen Tiguan

Для цього виконайте декілька дій:

 • Виконайте демонтаж заднього кожуха (короба), який знаходиться на блок-фарі авто.
 • Від’єднайте дроти від колодки під кришкою кожуха.
 • Зніміть пружину, яка прикріплює лампочку до блок-фари.
 • Переверніть тримач освітлювального виробу та витягніть його з блок-фари.

Після цього ви зможете зробити заміну в системі освітлення, слідуючи зворотному алгоритму.

У деяких ситуаціях заміну лампи на авто не потрібно — у системі освітлення можуть окислитися контакти. Деякі автолюбителі не знають, що у певних випадках, коли світло не горить, відходять з’єднання проводки у колодках. А іноді причиною погіршення освітлення поверхні може бути банальне запотівання розсіювача світла через порушення герметичності. Заміна обладнання при цьому необов’язкова. достатньо полагодити або протерти компоненти системи світла.

Які фари встановлюють на ВАЗ-2110

У різний час десятка комплектувалася блок-фарами різних виробників, точніше двох — вітчизняні блок-фари з міста Кіржач та німецькі фари Bosch. За конструкцією вони дещо відрізняються:

Тим не менш, багато хто знаходить плюси і у вітчизняних фарах, один з яких — лінзований плафон для лампи ближнього світла. Які б фари не були б встановлені, на якість світла сильно впливають лампи.

Типи ламп у фарі

Оскільки передня оптика автомобіля розрахована на чотирифарну схему освітлення, для ближнього та далекого світла застосовуються галогенові однониткові лампи з цоколем типу Н1. Це застаріла схема, але якщо підібрати лампи правильно, то можна досягти непоганих результатів. Із заводу в передній оптиці встановлені такі лампи:

 • Далеке світло. лампа АКГ12-55-2 потужністю 55 Вт з цоколем Н1.
 • На ближнє світло встановлюється така сама лампа.
 • У покажчику поворотів встановлено лампу потужністю 21 Вт типу PY21W. З заводу встановлено лампу А12-21-4 потужністю 21 Вт.
 • W5W. лампа потужністю 5 Вт встановлена ​​в габаритні вогні. Із заводу йде вітчизняна лампа А12-5-2.

Типи лампи, що встановлюються у блок-фарі ВАЗ-2110.

Вибираємо якісь лампи поставити у фари на ВАЗ-2110

Автомобіль ВАЗ-2110 був спроектований ще у 80-х роках минулого століття, тому особливо технологічних рішень у його конструкції не доводиться зустрічати. Це саме стосується й оптики. На машині із заводу встановлені чотирилампові блоки фари головного світла, які мають на увазі застосування ламп тільки одного типу.

Які лампи краще?

На автомобілі редакції встановлені звичайні фари з лампами вітчизняного виробника.

Природно, що заводське світло у комплексі з блок-фарою з Кіржача світять так собі. Тому багато хто відразу ж розглядає альтернативні варіанти ламп, серед яких є впевнені фаворити:

 • для любителів економити підійде китайська лампа Nord YADA «Clear» за ціною сто карбованців за штуку, більше про неї нічого хорошого сказати не можна;
 • Bosch Р190. коштує рівно в десять разів дорожче, відрізняється довговічністю та класичним відтінком, може бути встановлена ​​як для ближнього, так і для далекого світла.
 • Osram H1 Cool Blue Hyper 5000K. найкращий варіант для не найдосконалішої оптики десятки, за штуку;
 • Osram H1 Night Breaker 90%. відмінний варіант, світять трохи тьмяніше попередніх, але в дощову погоду їм немає рівних;
 • Sho-me H1 B4 Xenon White 120%. лампа на любителя, з легким жовтуватим відтінком;
 • Philips X-treme Vision. багатьом подобається ефект від цих ламп, досить довговічна та яскрава;
 • Koito “Whitebeam” Н1. при потужності 55 Вт видає світловий потік, що відповідає 100-ватній лампі, за штуку.

Перевірка

Коли фари ВАЗ 2110 увімкнені, всі чотири нитки розжарювання повинні горіти. Якщо цього немає, значить, потрібна перевірка, можливо, заміна запобіжників чи реле. До блоку запобіжників можна підібратися із салону.

Кожен запобіжник має свою функцію. У першого – ближнє ліве світло, у другого – дальнє ліве фари, третє – відповідає за ближнє правої фари, четверте – за дальнє праве, плюс – контрольне світло підсвічування приладів.

Що краще поставити: галогенові, світлодіоди чи ксенон?

Як було зазначено, фари для ВАЗ 2110 призначені для галогенних ламп. Це означає, що згідно із законом встановлювати в них світлодіодні лампи чи ксенон не можна. Відповідно до частини 3 ст. 12.5 КоАП РФ вас можуть позбавити прав терміном до року.

READ  Зняття заднього бампера ВАЗ 2110

Є думка, що в Кіржачі можна законно встановити ксенон через іншу конструкцію та наявність блоку лінзи. Насправді, це не зовсім так. Для законності встановлення ксенону на автомобіль ви повинні виконати такі вимоги Постанови Уряду РФ від 10.09.2009 N 720 (ред. від 15.07.2013, з ізм. Від 08.04.2014) «Про затвердження технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів»:

Тобто потрібні автокоректор кута нахилу та омивача, а також прозоре скло перед лінзою. Але це ще не все. Потрібно в ДІБДР подати заяву на внесення змін до конструкції, на підставі якої, якщо вашу переробку схвалять, вам видадуть висновок. Сам висновок можна отримати, звернувшись до НАМІ-ПТІА-ФОНД, а саме переобладнання повинно проводитись у сертифікованому сервісі. Говорячи простою мовою, встановити ксенон законно можна, але досить складно.

Зі світлодіодними фарами справа двояка: з одного боку, фари призначені для галогенових ламп, а з іншого боку, світлодіодні лампи маркуються також. H1, що побічно говорить про відповідність галогену.

Які види фар встановлювали на ВАЗ 2110

Десяте сімейство LADA або, як його ще називають LADA 110, складається з 4 моделей:

 • 2110 – седан;
 • 2111 – універсал;
 • 2112. п’ятидверний хетчбек;
 • 21123 – тридверний хетчбек або, як його ще називають, купе.

Вони випускалися на АвтоВАЗі з 1995 по 2009 рік, однак, на заводі у м. Черкаси продовжували вироблятися під маркою Богдан аж до 2014 року. Фари на них застосовувалися однакові, тому в статті я говоритиму «десятка» або «ВАЗ 2110», але інформація може бути застосована до будь-якого з поколінь.

На «десятках» найчастіше стоять фари двох типів:

Обидва варіанти влаштовані таким чином, що за ближнє та дальнє світло відповідає окремі лампи, але про це поговоримо нижче. У чому все-таки відмінність Bosch від Кіржач?

Фари Bosch для ВАЗ 2110 виробляють у Рязані, в даний час ця компанія називається AL-Automotive Lighting. Номер за каталогом — 2110-3711011 (ліва), 2110-3711010 (права). Це стандартні фари, у них два рефлектори — для далекого та ближнього світла відповідно. Вони об’єднані в одному блоці зі склом із насічками. Насічки – це ніщо інше, як лінза Френеля, таке скло ще називають рифленим. Це потрібно для формування правильного пучка світла і світлотіньового кордону таким чином, щоб фари не зліпили водіїв зустрічних автомобілів, що йшли попереду.

Огляд оригінальних фар Bosch для десятки ти можеш подивитися в цьому

Другий тип фар виробляється на ЗАТ «Завод Автосвітло» в м. Кіржач Володимирської області, звідки й пішла їхня назва. У фарах Кіржач оптика ближнього світла лінзована, скло навпроти лінзи не рифлене, а гладке. Лампа далекого світла стоїть у звичайному рефлекторі, але на склі перед нею вже є насічки. Блок із лінзою ближнього світла зображений зліва на фотографії нижче.

Скло до корпусу фари Bosch 2110 кріпиться скобами, а на Кіржачах. на герметиці, що сильно ускладнює розбирання, в процесі якого ти можеш пошкодити виріб. Порівняти конструкцію і те, як світять різні фари для «десятки», можна, подивившись

Галогенові лампи

Вони також широко поширені. Вироби ідеальні для експлуатації за умов туману. Низька ціна робить їх доступними для кожного. Істотний мінус такого світла – це погане висвітлення дороги. Але є виробники, які роблять якісні та яскраві лампочки для авто. Лампочка є колбою з кварцового скла. Усередині неї знаходиться інертний газ. Це пари галогену. Лампа в процесі роботи може сильно розігріватися, а кварцове скло найкраще витримує роботу за таких умов. Коштують стандартні лампи ближнього світла ВАЗ 2110. На ринку представлено безліч типів цих лампочок. Розрізняють їх за цоколем. Сигнальна лампочка Технологія заміни лампочки ближнього світла на ВАЗ 2110. Лампи ближнього світла ВАЗ-2110 повинні бути оснащені цоколем H1. Також у продажу є вироби типу H4. Вони також використовуються на ближньому світлі. Галогенна лампа живиться від 12 В, а номінальна потужність становить 55 Вт. Що стосується чіткості та яскравості світлового потоку, то ці властивості залежать від колірної температури конкретної лампочки. Види лампочок ближнього світла на автомобілі ВАЗ 2110, 2112. Опис процесу заміни та основні причини виходу з ладу ламп ближнього світла. Максимальні показники становлять 5000 K.

READ  Renault Logan заміна лампочки стоп сигналу

Лампочки для фар ВАЗ 2110

Лампи близького світла ВАЗ-2110: види, вибір, підміна

У ПДР будь-якої країни зараз є пункт, що зобов’язує водіїв навіть вдень їздити з увімкненим ближнім світлом фар або з добовими ходовими вогнями. Не горить лампа БЛИЖНЬОГО СВІТУ ФАР. ЗАМІНА Лампочки на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112. LADA. На ВАЗ-2110 ДХО відсутні. А заводські фари працюють не дуже добре. Погане ближнє світло – це незручність для водіїв та одна з причин аварій за участю пішоходів. Заводські лампи ближнього світла ВАЗ-2110 світять так, що пішоходи не завжди помітні темними дорогами. Водії намагаються замінити штатні лампочки на альтернативні варіанти. Давайте розглянемо, якою повинна бути хороша лампочка ближнього світла для ВАЗ-2110 і які існують види даних виробів.

Які лампочки стоять

І для далекого світла, і для ближнього світла із заводу встановлюються галогенові лампи H1, вітчизняне маркування АКГ 12-55-2. Виглядають вони так:

Вам буде корисно ознайомитися з таблицею маркування всіх ламп, що стоять у ВАЗ 2110.

Вибір найкращої лампи

  Маяк H1 12V 55W Super Light 50% серії “УЛЬТРА”. 3 або 240 рублів. Народні лампи підвищеної яскравості від вітчизняного виробника.

Процес заміни ламп

І нарешті, поговоримо про заміну лампи у фарі ВАЗ 2110. Для цього нам знадобляться хороші лампочки ближнього світла та чисті рукавички або ХБ-тканина. Насправді, для заміни не потрібно їхати в сервіс. Це робиться за 5 хвилин. Відкрий капот і подивися на фару зсередини. На її тильній стороні є два люки, прикритих гумовим пильовиком або пластиковим ковпаком. Той, що ближче до крила і поворотника (неважливо, з якої сторони), це ближнє світло, а те, що ближче до радіатора, далеке.

Кришка лючка лампи може відрізнятися залежно від моделі фар та року випуску твого ВАЗ 2110, але принцип заміни ламп аналогічний. У прикладі, зображеному на фотографіях, у нижній частині є клямки, на які потрібно натиснути. У разі гумових пильовиків вони просто знімаються, є також і ковпаки, які потрібно відкручувати проти годинникової стрілки.

Піднявши кришку, ти побачиш клемник, його потрібно просто зняти з цоколя. Але не тягни за дроти, берись міцно за його пластикову частину. До речі, в лючці ближнього світла знаходиться лампа габаритних вогнів (див. фото нижче). Щоб демонтувати лампочку, потрібно зрушити пружинний тримач (скобу). Форма та кріплення цієї скоби теж може відрізнятися в різних моделях та роках випуску, але не надто, так що дій за обставинами.

Зверніть увагу, що лампу вставити неправильно не вийде через форму спідниці навколо цоколя. Процес зворотного встановлення ви бачите нижче. Для заміни далекого світла дії аналогічні.

Як виявилося, заміна ламп ближнього та далекого світла у фарах ВАЗ 2110 справа зовсім нескладна, для цього навіть не знадобляться ключі чи інший інструмент. Головне, що ми можемо зробити це безкоштовно своїми руками. спасибі за увагу.

Всім відомо, що навіть вдень, потрібно їздити з увімкненим ближнім світлом. Сьогодні ми поговоримо про те, якою має бути лампа ближнього світла для ВАЗ 2110. Якщо вважати, що з далекого на ближній ми перемикаємося в основному лише тоді, коли зустрічний транспорт у межах видимості, то не завадило б зробити освітлення нашого шляху прямування краще.

Адже поганий ближній – це не лише незручність для водія, а й одна з причин наїздів на пішоходів, яких не завжди помітиш у темряві.