Які ДМРВ підходять на ВАЗ

Table of Contents

Коли потрібно чистити датчик?

Велике значення на довгу і справну роботу датчика робить стан і ступінь зносу воздухофильтра, на якому перший і встановлений. Так, якщо фільтр справний і добре фільтрує порошинки і дрібні абразивні частки, що знаходяться в повітрі, то і датчик прослужить тривалий час. У разі ж зносу фільтру датчик швидко забруднюється і перестає працювати коректно.

Дізнатися про те, що необхідна чистка ДМРВ ВАЗ 2114 можна по одній з таких ознак:

 • автомобіль погано керований при розгоні, спостерігаються різкі падіння оборотів, розгони і ривки;
 • обороти двигуна на холостих гранично зашкалюють або ж навпаки переривчасті;
 • різко підвищився витрата палива (у випадку з 14-ї моделлю він може вирости навіть на 50%);
 • двигун перестав заводитися.

Очищення ДМРВ за допомогою механічного впливу або струменя стиснутого повітря категорично заборонена. подібна процедура моментально призведе до його поломки.

У більшості цих випадків не обов’язково відразу бігти за новим датчиком. допоможе і його проста очищення.

Як почистити ДМРВ на ВАЗ 2114: всі тонкощі процесу

Поломка датчика витрати повітря. явище досить часте. А ось що ж може стати причиною цього, як визначити, що датчик засмічений, а також чим і як почистити ДМРВ на ВАЗ 2114. розглянемо в цій статті.

Чистимо ДМРВ самостійно

Після того, як були розглянуті способи діагностики датчика, а також кошти для його очищення, перейдемо до найголовнішого питання. як почистити датчик ДМРВ на ВАЗ 2114 самостійно?

Для початку слід від’єднати колодку, що підводить дроти живлення. для цього потрібно просто натиснути кнопку на її нижній частині, після чого потягнути на себе. Також потрібно відкрутити і два кріпильних гвинта, що з’єднують ДМРВ з воздухофильтра (для цього знадобиться ключ на 10).

Після цього слід хрестової викруткою викрутити гвинти, розташовані на кожусі датчика в районі кріплення колодки з проводами. зробивши це, вийде розібрати сам кожух і витягти датчик назовні.

Всі елементи датчика, що відповідають за його чутливість. контакти і дріт термосенсора. промиваємо спреєм з балончика (якщо це очисник карбюраторів або ВеДе-шка). При цьому, слід суворо стежити за тиском струменя. для цього потрібно тримати розпилювач на відстані не менше 15 см від датчика.

Через півхвилини цю операцію можна повторити, після чого вимити всі місця нанесення першого складу за допомогою шприца з розчином етилового спирту. Після цього залишиться тільки зібрати датчик в зворотному порядку і змонтувати його на місце.

Чим краще промивати ДМРВ?

Насправді, чистячих складів, які можна застосовувати для очищення датчика повітря, не так і багато. всі інші просто зіпсують його (див. Розділ вище).

Тому на питання: чим краще промивати ДМРВ, можна відповісти цілком конкретно:

 • чистим медичним етиловим спиртом, що не містить будь-яких домішок;
 • очищувачем карбюраторів (що не має ацетону в складі);
 • спреєм WD-40.

При цьому, медичний спирт можна використовувати як 96 градусний, так і розведений дистильованою водою в пропорції 1 до 5.

Чистка ДМРВ ВАЗ 2114

Оскільки придбання нового ДМРВ. далеко не дешеве задоволення, то спочатку обов’язково варто спробувати виконати його відновлення з допомогою чистки. Якщо воно не допоможе. тільки доведеться купувати новий пристрій. Правда, перед тим, як почати виконувати ремонт ДМРВ ВАЗ 2114 своїми руками, слід твердо засвоїти, що датчик. пристрій дуже чутливе і крихке. Саме тому при його очищенні (та й будь-яких інших маніпуляціях з ним) слід проявити максимальну обережність.

З цієї ж причини для його очищення ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ застосовувати такі речовини і склади:

 • містять ацетон;
 • синтетичні розчинники;
 • бензин;
 • рідини, призначені для промивання карбюраторів на основі кетонів / ацетону;
 • ефіри, а також склади на їх основі.

Крім цього, категорично не допускається очищати датчик витрати повітря за допомогою механічних засобів. ватних паличок, ганчірок або продувкою стисненим повітрям. Будь-який з цих методів призведе до моментального виходу пристрою з ладу без можливості його подальшого ремонту.

Кращим варіантом очищення датчика повітря є короткочасне нанесення на нього складу WD-40 з подальшим промиванням розчином етилового спирту.

Як перевірити несправність ДМРВ?

Для того, щоб виявити несправність (або навпаки. підтвердити працездатність) датчика масової витрати повітря, слід виконати його перевірку за допомогою мілівольтметра (або тестера / мультиметра, поставленого в режим вольтметра).

Послідовність операцій при такій перевірці буде наступна:

 • виставляємо прилад на вимір напруги;
 • при необхідності виставляємо діапазон до 10 вольт (в залежності від моделі приладу);
 • включаємо запалювання автомобіля (без запуску двигуна);
 • проводимо вимір між жовтим і зеленим проводами датчика;
 • звіряємо показання мультиметра з базовими.

Так, якщо результати вимірювань укладаються в діапазон від 0.02 до 0.009 В. означає, датчик повністю справний. У разі, якщо середній показник коливається в районі 0.03. то датчик засмічений, і з величезною ймовірністю його очищення допоможе виправити ситуацію. У разі ж, якщо вольтаж критично низький або навпаки дуже високий (до полувольта і навіть вище). то ймовірність успішного повернення датчика до життя після промивання становить приблизно 50%.

До речі, існує ще один простий і вірний спосіб перевірки. просто від’єднати датчик, завести автомашину і розігнати обороти до 2.000 об / хв. Якщо при цьому авто стане вести себе на дорозі краще, ніж при наявності датчика, значить причина криється саме в ньому.

Корисне відео

Додаткову інформацію ви зможете почерпнути з відео нижче:

Перевірка ДМРВ в русі

Найпростіший спосіб діагностики витратоміра. це аналіз роботи двигуна при примусове відключення датчика. Перевірка відбувається наступним чином:

  Необхідно відкрити капот і відключити роз’єм з датчика масової витрати повітря. Після цього закрийте капот;

 • Далі сядьте за кермо машини і заведіть мотор. Автомобіль повинен почати працювати в аварійному режимі, при якому буде горіти лампочка Check Engine. У такій ситуації кількість повітря в паливній суміші буде визначатися в залежності від положення дросельної заслінки;
 • Спробуйте проїхатися на автомобілі і зверніть увагу на його динаміку в порівнянні з тим, як машина працювала до відключення ДМРВ. З вимкненим датчиком машина повинна стати «живіший», тобто швидше розганятися. Якщо це так, то можна з упевненістю говорити про проблеми з датчиком масової витрати повітря.
 • Вкрай не рекомендується довго експлуатувати автомобіль з відключеним ДМРВ.

  Симптоми несправності датчика масової витрати повітря

  Перед тим як приступати до перевірки ДМРВ, необхідно зрозуміти за первинними симптомами, що він несправний. Про проблеми з датчиком можуть говорити такі симптоми:

   На приладовій панелі машини горить значок «Перевірити двигун» (Check Engine);

 • Машина почала витрачати більше палива, при цьому динаміка її розгону знизилася;
 • Холості оберти змінилися в більшу або меншу сторону. Двигун працює «на холостих» ривками;
 • Мотор не запускається.
 • Наведені вище симптоми вказують, що повітря подається в горючу суміш не в тому обсязі, в якому необхідно. При цьому дана проблема може спостерігатися не тільки при виході з ладу ДМРВ. В окремих випадках несправність може бути пов’язана з відсутністю харчування датчика по електропроводці або при появі тріщин в сполучних шлангах.

  Як перевірити ДМРВ на справність

  Є кілька основних методик перевірки датчика масової витрати повітря, які дозволяють переконатися в його несправності.

  Перевірка ДМРВ мультиметром

  Діагностувати проблему з датчиком можна за допомогою мультиметра. Для цього необхідно спершу розібратися з конструкцією пристрою і його «терморегулятори», тобто розпаюванням проводів по платі. З датчика масової витрати повітря виходить 4 дроти. Залежно від моделі ДМРВ і виробника, їх кольору можуть відрізнятися, але в більшості випадків вони такі:

  • Рожевий (або рожево-чорний): провід до головного реле;
  • Зелений: провід до заземлення;
  • Сірий: провід до харчування;
  • Жовтий: вхід сигналу.
  READ  Які дзеркала підходять на ВАЗ 2107

  Для перевірки датчика масової витрати повітря мультиметр необхідно виставити в режим вимірювання постійної напруги і встановити межу до 2 Вольт. Далі потрібно включити запалювання, але не заводити мотор. Коли це буде зроблено, підключіть червоний щуп мультиметра до входу сигналу датчика (жовтому проводу), а чорний щуп до заземлення (зеленому проводу). Зробити це можна не «оголюючи» дроти, просунувши щупи діагностичного пристрою крізь гумовий ущільнювач роз’єму.

  За результатами вимірювання можна зробити висновки про стан датчика:

  Повністю справний пристрій (нове): 0,996. 1,01 Вольт;

 • Датчик в хорошому стані, але вже попрацював: 1,01. 1,02 Вольт;
 • Датчик давно працює, але ще справний: 1,02. 1,03 Вольт;
 • Скоро буде потрібно заміна ДМРВ: 1-03. 1,04 Вольт;
 • Регулятор потоку близький до виходу з ладу, але продовжує справлятися із завданнями: 1,04. 1,05 Вольт;
 • Датчик необхідно міняти: 1,05 Вольт і вище.
 • Деякі сучасні бортові комп’ютери дозволяють дивитися напруга на датчику масової витрати повітря. У таких ситуаціях можна обійтися без мультиметра.

  Як перевірити ДМРВ мультиметром або в русі: симптоми несправності

  Датчик масової витрати повітря (ДМРВ або витратомір) є важливою деталлю автомобіля, від справної роботи якої залежить потужність двигуна і його витрата палива. Виявити його можна під капотом машини, де він розташовується між повітряним фільтром і повітряним патрубком, направленим до дросельної заслінки. Завданням ДМРВ є вимірювання кількості повітря, що проходить в циліндри, і передача цієї інформації електронного блоку управління, тобто «мізках» машини. На основі даних датчика масової витрати повітря блок управління приймає рішення про необхідність збільшення або зменшення подачі повітря в горючу суміш.

  При виході з ладу датчик масової витрати повітря практично ніколи не ремонтується, а просто змінюється на новий. Його пристрій досить просте, і він складається з корпусу, в який поміщений прилад для вимірювання витрат повітря. термоанемометр. Досить пошкодити діагностичне пристрій в процесі демонтажу ДМРВ або його очищення, і буде потрібно заміна всього датчика. Вийти з ладу він може також при великому терміні служби, але переконатися в його несправності можна тільки після перевірки.

  Візуальний огляд ДМРВ

  Досвідчені автомобілісти можуть визначити несправність датчика масової витрати повітря по його зовнішньому вигляду. Насамперед необхідно зняти ДМРВ, а далі його уважно оглянути. Ознаками несправності є під впливом води в повітряний патрубок і датчик ДМРВ (або наявність механічних пошкоджень).

  Найчастіше рідина може виявитися в датчику з наступних причин:

  • Підвищений рівень масла в картері. У такій ситуації в датчик потрапляє масло;
  • Забитий маслоотбойнік системи вентиляції картера;
  • Несвоєчасна заміна повітряного фільтра, через що бруд потрапляє на термоанемометр ДМРВ.

  Найпростішим і надійним способом діагностіровкі проблем з датчиком масової витрати повітря є його заміна на робочий пристрій. Наприклад, можна зняти відповідний робочий датчик з іншого автомобіля, встановити його і переконатися, що стабілізувалася робота двигуна. У такій ситуації можна відразу йти купувати новий датчик без діагностики його мультиметром або іншими способами.

  Несправності ДМРВ в дизелях і інжекторних моторах

  Оскільки на свідченнях ДМРВ ґрунтується регулювання сумішоутворення, то вихід його з ладу може помітно вплинути на роботу двигуна в цілому. Іноді симптоми несправності ДМРВ можуть виражатися в повну відмову двигуна, здавалося б, без видимих ​​на те причин. Є, однак, і менш тривожні, але більш красномовні симптоми того, що датчик не функціонує належним чином або відмовив взагалі.

  • може загорітися сигнальна лампа аварійного стану двигуна;
  • збільшення витрати палива, причому не стабільне, а періодичне;
  • може спостерігатися зниження динаміки і втрата потужності;
  • складний пуск навіть в нормальних умовах;
  • нестабільні неодружені обороти.

  Оскільки датчики теплового типу встановлюються і в дизельних двигунах, то і симптоми можуть бути ідентичними. До виключно дизельним симптомів можна віднести характерний чорний дим з вихлопної труби, але і він не може гарантувати точну діагностику. Симптоми знайомі тим, хто стикався з абсолютно іншими проблемами в роботі мотора, тому тільки за ним не можна судити про стан датчика. Якщо виникають підозри в коректності його показань, датчик потрібно перевіряти.

  Принцип роботи ДМРВ

  Щоб визначити навантаження двигуна і кількість суміші, яка необхідна для роботи мотора в цьому режимі, ЕБУ кожну секунду проводить обчислення, щоб скласти правильну пропорцію суміші. Натискаючи на педаль акселератора, ми відкриваємо повітряну заслінку, яка пропускає певну кількість повітря, а точне його кількість визначає датчик.

  Сам датчик скомпонований перед дросельною заслінкою, а складається він з провідника з платиновим напиленням товщиною близько 70 мкм. Взагалі розрізняють два типи датчиків:

  ДМРВ 116 или 037 ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТЬ

  Механічний датчик просто визначає обсяг повітря, відштовхуючись від положення дросельної заслінки. Зараз такі датчики не використовуються в двигунах внутрішнього згоряння. Тепловий спосіб вимірювання витрати повітря відбувається з урахуванням нагрівання платинового елемента. Встановлюють датчики зазвичай між фільтром і дроселем у впускному тракті.

  Симптоми несправності ДМРВ

  Точна робота інжекторного або дизельного двигуна обов’язково залежить від точності обслуговуючих його датчиків. Варто одному з датчиків дати збій, вся система управління перебудовується до невпізнання, щоб змусити працювати двигун в оптимальному режимі. А один з найбільш важливих датчиків, це той, який визначає кількість повітря, споживаного двигуном в певний момент.

  Що таке датчик масової витрати повітря

  В процесі роботи двигун споживає не тільки дороге паливо, але і безкоштовний повітря. Причому за законами фізико-хімічного процесу займання палива в камері згоряння, мотору необхідно близько 12-14 літрів повітря для згоряння літра палива. Тільки тоді ефективність від згоряння буде максимальною, тільки тоді не буде перевитрати палива і тоді кількість токсичних викидів буде мінімальним. З паливом простіше. Скільки форсунка подала в циліндр, стільки палива і згоріло. Скільки бензину купили, стільки його насос в паливну рамку і накачав. Повітря поки відпускається в одні руки нелімітованої, якщо говорити про процес згоряння палива, то кисень потрібно чітко контролювати. Ось для цього і встановлюють ДМРВ, датчик масової витрати повітря.

  ДМРВ вимірює точну кількість повітря, що надійшло в циліндр і передає цю інформацію на електронний блок керування двигуном. ЕБУ в свою чергу, на основі цих даних робить висновки про те, скільки необхідно подати палива. ДМРВ, звичайно, не остання інстанція, яка впливає на подачу палива, але його свідчення в цій справі дуже важливі.

  Перевірка ДМРВ своїми руками ВАЗ.

  Датчик масової витрати повітря (ДМРВ) розташований біля повітряного фільтра для визначення кількість потоку повітря проходить через повітряний фільтр. Несправності ДМРВ негативно позначаються на роботі двигуна. Не поспішайте його міняти на новий, спробуйте спочатку перевірити ДМРВ.

  Інші симптоми несправності датчика масової витрати повітря: 1) Поява помилки Check Engine; 2) Підвищений витрата палива; 3) Погано заводиться на гарячу; 4) Машина стало повільно розганятися; 5) Пропала потужність двігателя.6) І т.д.

  Як перевірити ДМРВвідключити ДМРВ.

  Від’єднуємо роз’єм датчика і заводимо двигун. Якщо відключити ДМВР, то контролер переходить на аварійний режим роботи і готує паливну суміш тільки по положенню дросельної заслінки. Обороти двигуна повинні бути більше 1500об / мін.Пробуем покататися. Якщо по відчуттях автомобіль став “швидше”, то можна говорити про те, що ДМРВ НЕ работает.Кстаті, для ЕБУ Я7.2, М7.9.7. обороти при відключенні фішки не піднімаються !

  Альтернативна прошивка ЕБУ.

  Якщо штатна прошивка контролера була замінена на іншу, тоді невідомо, що в ній зашито на випадок аварійного режиму в способі Спробуйте підсунути під упор заслінки пластину з 1мм товщиною. Обороти піднімуться. Висмикніть фішку з ДМРВ. Якщо не затихне. значить справа в прошивці, а точніше з кроками РХХ при аварійному режимі без ДМРВ.

  Перевірка ДМРВ мультиметром.

  Цей метод діє на датчиках Bosch з каталожними номерами 0 280 218 004, 0 280 218 037 0 280 218 116.Включаем тестер в режим вимірювання постійної напруги, виставляємо межу вимірювання 2 Вольта.

  Терморегулятори ДМРВ: 1) Жовтий (ближній по розташуванню до лобового скла). вхід сигналу ДМРВ; 2) Сіро-білий. вихід напруги живлення датчиків; 3) Зелений. вихід заземлення датчиків; 4) Рожево-чорний. до головного реле.Цвета проводів можуть змінюватися, але розташування висновків залишається неізменним.Цвета проводів можуть змінюватися, але розташування висновків залишається незмінним.

  Включаємо запалювання, але не заводимо двигун. Підключаємо мультиметр червоним щупом до жовтого ДМРВ, а чорним до зеленого (на масу). Таким чином, ми вимірюємо напруга між зазначеними висновками. Щупи тестера дозволяють впровадитися крізь гумові ущільнювачі роз’єму, уздовж зазначених дротів, не порушуючи їх ізоляції.

  Використовувати голки та інші додаткові з’єднання не рекомендується, тому що вони вносять деяку похибка в вимірювання. Знімаємо свідчення з мультіметра.Напряженіе на виході нового датчика 0.996 1.01 Вольта. В процесі експлуатації воно поступово змінюється, і як правило збільшується. Чим більше значення цієї напруги, тим більше знос ДМРВ.

  ДМРВ напруга: 1.01 1.02. хороший стан датчіка.1.02 1.03. хороше состояніе.1.03 1.04. ресурс ДМРВ підходить до концу.1.04 1.05. передсмертний стан, якщо негативних симптомів немає, то експлуатуємо дальше.1.05 і вище. пора замінити ДМРВ.

  До речі, ці ж свідчення можна отримати і без тестера, використовуючи бортовий комп’ютер (група параметрів “напруги з датчиків”, Uдмрв)

  READ  Які сидіння підходять на ВАЗ 2107

  датчик масової витрати повітря (ДМРВ) автомобіль ВАЗ 2107. перевірка. заміна

  Для виконання роботи з перевірки датчика масової витрати повітря (ДМРВ) ВАЗ 2107 потрібно мультиметр.

  Послідовність виконання робіт по перевірці датчика масової витрати повітря (ДМРВ) ВАЗ 2107 1. Готуємо автомобіль ВАЗ 2107 до виконання операцій (див. «Підготовка автомобіля ВАЗ 2107 до технічного обслуговування і ремонту»). 2. Натиснувши на фіксатори, від’єднуємо від датчика масової витрати повітря колодку джгута проводів. 3. Під’єднуємо «мінусовій» щуп вольтметра до «масі» двигуна автомобіля ВАЗ 2107. 4. Включивши на автомобілі ВАЗ 2107 запалювання, вольтметром вимірюємо напруга живлення на виведенні «5» колодки джгута проводів. Напруга на виводі колодки датчика масової витрати повітря повинно бути

  не менш 12 В. Якщо напруга не надходить на колодку датчика масової витрати повітря або воно менше 12 В. несправна ланцюг харчування або несправний ЕБУ. 5. Вольтметром вимірюємо напруга живлення на виведенні «4» колодки джгута проводів. Напруга на виводі колодки датчика масової витрати повітря повинне бути близько 5 В. Якщо напруга не відповідає нормі. несправна ланцюг харчування датчика масової витрати повітря або несправний ЕБУ. 6. Вимикаємо на автомобілі ВАЗ 2107 запалювання.

  Зняття датчика масової витрати повітря (ДМРВ) з автомобіля ВАЗ 2107 1. Крестовой викруткою або ключем на 8 мм послаблюємо хомут кріплення рукава відведення повітря від корпусу датчика масової витрати і знімаємо рукав з патрубка датчика масової витрати повітря.

  Ключем на 10 мм відвертаємо два болти кріплення датчика масової витрати повітря до корпусу повітряного фільтра і знімаємо датчик ДМРВ. 3. Знімаємо з датчика масової витрати повітря (ДМРВ) кільце ущільнювача. Переконатися в несправності датчика масової витрати повітря можна, замінивши його свідомо справним датчиком.

  Установка датчика масової витрати повітря (ДМРВ) на автомобіль ВАЗ 2107 Установка датчика виконується масової витрати повітря (ДМРВ) на автомобіль ВАЗ 2107 в зворотній послідовності.

  Як перевірити ДМРВ на ВАЗ 2107 інжектор

  Розділ 11:. опис системи управління двигуном автомобіля ВАЗ 2107

  Як перевірити датчик масової витрати повітря

  Оскільки механічними датчиками ми вже не користуємося, а користуємося тільки термоелектричними, то і будемо заміряти електричні параметри датчика для його перевірки. Хоча самий дитячий спосіб перевірки датчика. на холостих обертах просто зняти колодку з роз’єму ДМРВ. Як тільки колодка відключається, ЕБУ втрачає з поля зору датчик і подає сигнал про аварійну роботі, а сам тим часом орієнтується на показання датчика кута положення заслінки. У цей момент можна з’ясувати, працює ДМРВ, чи ні. Після відключення колодки двигун може почати працювати з перебоями і холості будуть плавати. На прогрітому моторі можна проїхати кілька кілометрів з відключеним датчиком. Якщо з’явилася тяга і візуально зросла потужність, датчик непридатний до використання.

  Також перевірку можна здійснити виміром сигналу на крайньому правому дроті. Якщо датчик працює, напруга на ніжці буде в межах 1-1,5 В. Якщо показання вище, датчик несправний і підлягає заміні або промиванні. Так простими шляхами можна попередньо без діагностичного обладнання визначити несправність ДМРВ. Чи не брудніть датчик, і вдалих всім доріг!

  Скільки коштує датчик масової витрати повітря?

  Характеристики ДМРВ ВАЗ 2110 2112, 1118 (ан. Bosch 0280218116)

  Скільки коштує датчик ДМРВ на ВАЗ 21099?

  Характеристики Датчик масової витрати повітря Пекар ВАЗ 2108 21099, 2113 2115, 2110 2112. 144 руб.

  Як перевірити датчик повітря на ВАЗ 2114?

  Найпростіший спосіб перевірити ДМРВ на ВАЗ 2114. відключити штекер. При відсутності сигналу блок управління мотором переходить в режим аварійної роботи, визначаючи приблизний обсяг повітря по положенню дросельної заслінки. При цьому дещо збільшується витрата палива. для ВАЗ 2114 він досягає 10-12 л на 100 км пробігу.

  Як перевірити датчик ДМРВ на ВАЗ 2112 16 клапанів?

  • Відключаємо фішки від харчування датчика і вставляємо щупи вимірювального приладу. Підключаємо щупи вимірювального приладу: червоним до жовтого, а чорним до зеленого (на масу датчика).
  • Тепер датчик перейшов в аварійний режим, і повітря дозується за останніми показниками.

  Як почистити датчик масової витрати повітря?

  Хороші результати по промивці ДМРВ дає звичайна промивка ізопропіловий спирт з попередньо розігрітим, за допомогою технічного фена, до 60-70 градусів ДМРВ і самої промивальної рідини.

  Як перевірити ДМРВ на ВАЗ 2114?

  Несправність ДМРВ ВАЗ 2114: причини і ознаки

  • робота ДВС на холостому ходу нестабільна (при запуску до прогріву спостерігаються сильні коливання обертів, при додаванні оборотів педаллю акселератора ДВС глухне);
  • обороти при повному скиданні газу зависають і тримаються кілька секунд на позначці 2-3 тис.;

  Як перевірити датчик ДМРВ на ВАЗ 2110?

  Включаємо запалювання, але не заводимо двигун. Підключаємо мультиметр червоним щупом до жовтого ДМРВ, а чорним до зеленого (на масу). Таким чином, ми вимірюємо напруга між зазначеними висновками. Щупи тестера дозволяють впровадитися крізь гумові ущільнювачі роз’єму, уздовж зазначених дротів, не порушуючи їх ізоляції.

  Який датчик ДМРВ коштує на ВАЗ 2109?

  На інжекторних двигунах автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099 застосовуються два види датчиків масової витрати повітря: GM і BOSСH. Вони не взаємозамінні. ДМРВ GM: 2112-1130010, 2112-1130010-01 (контролери січня 4.1, GM ISFI-2S (2111-1411020-10 (20, 21)).

  Як перевірити ДМРВ

  Відразу скажу, якщо перевіряєте датчик в автосервісі, то зверніть увагу на роботу сервіс міна: якщо Вам говорять про необхідність заміни ДМРВ без будь-яких ретельних перевірок. то вас швидше за все хочуть обвести навколо пальця, тому що перевірка ДМРВ вимагає ретельної уваги і спеціального устаткування.

  Як визначити несправність ДМРВ?

  Точний діагноз вашого датчика можна встановити, відключивши його. Якщо машина стала помітно жвавіше, значить датчик вмирає.

  дмрв, підходять

  Який повинен бути витрата повітря ДМРВ?

  ВАЗ 2114 з двигуном 1,5 при оборотах 850-930 оборотів в хвилину з справно працюючим датчиком повинен споживати 9,5-10 кг повітря в годину. На 2000 оборотах. приблизно від 19 кг до 21 кг на годину. Якщо при таких же оборотах, кількість споживаного повітря менше, відповідно менше і динаміка автомобіля, але зате економите на паливі. Але якщо ситуація зворотна, то динаміка так само зросте як і споживання палива. Та й із зайвою споживання повітря можуть виникнути проблеми запуску двигуна на морозі.

  Але якщо ваші свідчення откланяются від норми на 2-4 кг, то в даній ситуації двигун буде «страшно тупити» і вам доведеться відключити датчик, і двигун буде працювати в аварійному режимі.

  Для більш точної діагностики ДМРВ нам знадобляться:

  • ріжковий ключ на «10»;
  • фігурна викрутка;
  • тестер.

  Перевірити працездатність ДМРВ в цьому випадку нам допоможе тестер. Виставляємо на тестері режим вимірювання постійного струму межею на 2 вольта. Знаходимо на датчику два дроти:

  дмрв, підходять
  • Жовтий. вихід.
  • Зелений. маса.

  Включаємо тестер в режим вимірювання постійної напруги, і виставляємо межу вимірювання 2 Вольта.

  Наше завдання виміряти напругу між двома проводами з увімкненим запалюванням (Двигун не заводити). Для профілактики щупи тестера можна змочити wd-шкой. Щуп можна засунути крізь гумові ущільнювачі (благо розміри підходять) не порушуючи ізоляції проводів. Отже, міряємо показання ДМРВ і дивимося результати.

  • 1.01-1.02. Датчик робочий і ще прослужить чимало.
  • 1.02-1.03. Датчик живий, але вже постарів.
  • 1.03-1.04. Життя датчика скоро підійде до кінця, плануйте заміну.
  • 1.04-1.05. Міняємо датчик.
  • 1.05 Мертвий і помер вже давно.

  На всіх машинах параметри ДМРВ можуть трохи відрізнятися, як то кажуть: «Кожна машина індивідуальна».

  Але найточнішою перевіркою, на мій погляд, буде заміна датчика на свідомо робочий.

  Чим відрізняються датчики 037 і 116?

  Чим можуть відрізнятися між собою регулятори цих моделей і чи можна замість 037 встановити 116? Відмінності між цими контролерами є, і справа полягає не в терморегулятори ДМРВ. Адже якби ці моделі були однаковими, який сенс був би давати їм різні назви?

  Отже, чим відрізняються між собою контролери і чи можна замість 037 встановити модель 116:

  • Перша відмінність, про який можна здогадатися виходячи з технічних характеристик. це те, що модель 037 при роботі може видавати дані з похибкою. Зрозуміло, похибка в 2.5% не є критичною, але вона має місце.
  • Пристрій 037 призначений для установки в автомобілі ВАЗ 2111, 2112, 2123, 21214, які обладнані контролерами М 1.5.4, Январь 5.1-5.1.3 і т.д.
  • Що стосується моделі 116, то її використання актуально на ладах 21114, 21124, 21214. Установка цього пристрою допускається на Kalina і Пріори. Монтаж девайса допускається на авто, облаштовані контролерами М 7.9.7 і Январь 7.2.

  Якщо зіткнулися з проблемою не працювати, то при заміні потрібно ставити таку модель, яка вже була встановлена. Але варто враховувати, що 037. це не поширений варіант, як 116, так що знайти його складніше. Останній, в свою чергу, є більш поширеним, та й вартість його нижче.

  Заміна допускається, але фахівці не рекомендують цього робити. Все тому, що між собою ці пристрої розрізняються за своєю тарировке, тому в разі заміни доведеться змінювати параметри блоку управління. А лізти в «мізки» автомобіля можна тільки, якщо розумієте, що потрібно зробити, і є мінімальний досвід.

  Який датчик масової витрати повітря поставити замість вийшов з ладу?

  ДМРВ Bosch 116 або датчик масової витрати повітря являє собою регулятор, призначений для контролю обсягу повітря, що надходить в мотор. Цей контролер є одним з елементів електронних систем управління мотором з уприскуванням палива. У статті постараємося дати відповідь на питання, чим відрізняються моделі 116 і 037.

  READ  Chevrolet Cruze заміна лампочки ближнього світла

  характеристика

  На автомобілях ВАЗ датчик масової витрати повітря монтується між повітряним фільтрує і шлангом дроселя. На сьогодні продукція від виробника Bosch користується великою популярністю серед співвітчизників. Незалежно від того, універсальний це датчик Bosch або, наприклад, свічки запалювання, якість від німецького виробника завжди може дати фору вітчизняної продукції. Розглянемо основні характеристики регуляторів моделей 116 і 037.

  ДМРВ 116 призначений для контролю і перетворення повітряного потоку, який доходить до мотор, в напругу. Дані, які передає регулятор, дають можливість визначити режим функціонування силового агрегату і провести розрахунок циклового наповнення циліндрів повітряним потоком. Це наповнення здійснюється на сталих режимах функціонування мотора, які по своїй тривалості складають не більше 0.1 секунди.

  Розглянемо технічні особливості, якими володіє ДМРВ Bosch 0 280 218 116:

  • регулятор працює за принципом виміру витрати повітряного потоку;
  • пристрій видає точні дані, що забезпечує оптимальний витрата пального;
  • робочий діапазон варіюється від 8 до 550 кг / год;
  • рівень вихідного імпульсу при вимірі діапазону від 0 до 100% буде становити близько 0.05-5 вольт;
  • що стосується харчування, то контролер живиться від електромережі транспортного засобу, тобто 12 вольт йому досить;
  • показник споживання струму складає близько 0.5 ампер;
  • регулятор може нормально функціонувати в робочому діапазоні від 45 градусів морозу до 120 тепла;
  • ресурс експлуатації ДМРВ Bosch 116 становить близько 3 тисяч годин.

  Пристрій Bosch 116

  Що стосується ДМРВ 037 від Bosch, то технічні особливості, будуть схожі. Контролер складається з двох основних елементів. робочого і контрольного, а також нагрівального резисторного пристрою. Повітря, яке потрапляє в двигун, охолоджує один з контролерів, в той час як електронний модуль здійснює перетворення різниць температурних режимів регуляторів. У тому випадку, якщо датчик 280 218 037 виходить з ладу, його опції буде виконувати ДПДЗ.

  Як сказано вище, технічні особливості у моделей однакові:

  • робочий діапазон для нормального функціонування варіюється в районі 8-550 кг / год;
  • при правильній роботі контролер буде видавати точні дані, завдяки чому можливе досягнення оптимального витрати бензину (зрозуміло, якщо двигун працює в нормальному режимі);
  • оскільки елемент використовується в автомобілі, логічно, що він повинен харчуватися від 12 вольт;
  • контролер споживає близько 0.5 ампер струму;
  • деталь може нормально працювати як при 45 градусах морозу, так і при 120 градусах тепла, це її робочий діапазон;
  • термін служби складає не менше 3 тисяч годин;
  • на відміну від моделі 116, новий ДМРВ 037 при розрахунках може видавати похибка, яка становить 2.5 відсотка (як в меншу, так і в більшу сторону).

  Регулятор моделі 0280218037

  Призначення і розшифровка абревіатури

  Витратоміри, вони ж волюметри або ДМРВ (не плутати з ДМРТ і ДВРМ), розшифровуються як датчики масової витрати повітря, встановлюються в автомобілях на дизелі або бензинових ДВС. Місце розташування даного датчика знайти нескладно, оскільки він контролює подачу повітря, то і шукати його слід у відповідній системі, а саме, після повітряного фільтра, на шляху до дросельної заслінки (ДЗ).

  Місце установки ДМРВ на ГАЗель 405

  Підключення пристрою здійснюється до блоку управління ДВС. У тих випадках, коли ДМРВ знаходиться в несправному стані або відсутня, грубий розрахунок може бути зроблений виходячи з положення ДЗ. Але при такому способі вимірювання не можна забезпечити високу точність, що негайно призведе до перевитрати палива. Це ще раз вказує на ключову роль витратоміра при розрахунку подається через форсунки паливної маси.

  Крім інформації з ДМРВ, блок управління також обробляє дані, що надходять з наступних пристроїв: ДРВ (датчик розподільного вала), ДД (вимірювач детонації), ДЗ, датчик температури системи охолодження, вимірювач кислотності (лямбда зонд) і т.д.

  Як перевіряють датчик в Kalina?

  Як перевірити ДМРВ? Виконати діагностування можливо власноручним режимі в умовах звичайного гаража.

  Тут на допомогу прийдуть нижченаведені способи.

  • Відключаємо датчик повітря і запускаємо мотор. ЕБУ в даному випадку переходить на функціонування по аварійної програмі. Приготування паливо-повітряної суміші здійснюється тільки відповідно до положення заслінки в дросельному вузлі. Починаємо рух і відчуваємо зміна динаміки в позитивну сторону. Вердикт. заміна датчика!
  • Альтернативна версія прошивки бортового модуля управління двигуном. Можливо, прошивка раніше замінювалося і власнику LADA Kalina невідомо про те, що саме в ній «зашито» на випадок активації аварійної програми роботи мотора (з відключеним ДМРВ). У такому варіанті під упор заслінки підкладаємо пластину, що володіє товщиною 1 мм. Обороти, природно, піднімуться. Знімаємо в цей момент «фішку» з роз’єму на датчику. Якщо спостерігається зупинка двигуна, то винна сама прошивка, вірніше, кроки регулятора ХХ для аварійного режиму.
  • Вимірюємо напруга на висновках підключеного ДМРВ. Мультиметр переводимо в діапазон з межею в 2 Вольта. Включаємо запалювання і виконуємо завмер. Відсутність несправності буде підтверджено значенням напруги 1,01-1,02 В.
  • Оглядаємо візуальним методом. За допомогою викрутки демонтуємо хомут і гофрований патрубок системи подачі повітря в колектор. Знімаємо сам датчик і дивимося на його зовнішній стан. Виключено присутність слідів вологи і подряпин. Якщо датчик повітря покритий плівкою масла, то підозрюємо мотор на предмет зносу його елементів або системи вентиляції картера.

  Особенности замены ДМРВ на ВАЗ 2110, 2114, Калине, Гранте и Приоре

  Як дізнатися який ДМРВ підходить двигуну ВАЗ

  Який датчик масової витрати повітря поставити замість вийшов з ладу? ДМРВ Bosch 116 або датчик масової витрати повітря являє собою

  Обманка на ДМРВ ВАЗ. Люди обманку ставлять ДМРВ якийсь резистор

  Всім привіт, на ютубі побачив, люди обманку ставлять ДМРВ якийсь резистор. хто-небудь пробував ставити? він реально працює чи тувта, ато ДМРВ сдох.Обманка на ДМРВ ВАЗ.

  25 Коментарі та думки власників on “Обманка на ДМРВ ВАЗ. Люди обманку ставлять ДМРВ якийсь резистор “

  він не повинен працювати як ДМРВ, максимум чек горіти не буде

  А як у тебе суміш коригуватися буде?

  Чому народ давно цим бавиться. ДМРВ коштує дорого, а резистор дешевше.)))

  А датчик кисню і кераміку обмавилі і Результат

  Хрень повна, не допоможе. На Nexia у мене помер датчик температури вхідного повітря ось туди я ставив резистор.

  У мене друг на Priora поставив. Задоволений. ДМРВ не придатний якщо в ланцюзі жовтого дроти і чорного напруга більше 1.03V Якщо підібрати резистор щоб напруга була від 0.99 до 1.025 вольта БК зрозуміє це як сигнал. що все ОК і суміш буде формуватися не в аварійному режимі.

  Всі виміри на включеному запалюванні і вимкненому двигуні.

  Поставив резистор, з’їздив на діагностику, діагност сказав все норм ні до чого причепитися.

  Ну як тимчасовий захід то норм, але треба розуміти що це вже не ДМРВ)

  Олексій, фоту мул схему, що не скинеш на личку, ато ютубі толком не бачити.

  Олексій, якщо постійно їздити що буде.

  Есень, складно сказати. Але нічого страшного, витрата МБ більше буде і тд

  Просто обдуриш мозок цим. Щоб не правити прошивку придумали таке. Ну все ж рано чи пізно він помре)). Бути не че не буде може Розхід. Змінитися може немає може тупенький чуйна стати. Знайди у себе в місті як сказати не датчик в паркані а елемент. Сам який в корпусі варто. Дешевше у нас 037 1600р. Хоча рідкість так знайти

  Купи собі ВАЗ 2101 і забудь про все датчики і інжектор!

  Прочитав коменти і зрозумів що все інженери світового автопрому долбойоб не догадались використовувати простий резистор, придумали ДМРВ різних конструкцій, придурки не читали цю гілку.

  Володимир, питання в розумінні принципу роботи. ДМРВ дає напругу в БК. напруга залежить від потоку повітря який обдуває елемент і охолоджує його. Напруга потрапляючи на БК перекладається в цифру і згідно з програмою подається паливо. Якщо ДМРВ не придатний, БК переходить в аварійний режим. В цьому режимі суміш повинна бути супербагатих, тому впорскується більше палива. Якщо ставите резистор напруга певне, тобто БК сприймає. що ДМРВ живий. Хоча дані і фальшиві, і якість суміші буде однаково для всіх навантажень, але це все одно краще. ніж аварійний режим. якщо коротко.

  Чому датчики ДМРВ бошавскіе? Що наші не вміють їх робити.

  Даха, мені не потрібен лікнеп по роботі ДМРВ, я хочу зрозуміти навіщо навіщо «крутити мавпу». хтось себе обдурив поставивши резистор і я поставлю, втрати на витраті палива, потужності і в загальному в роботі двигуна? Навіщо себе обманювати? Хтось головою об стіну б’ється і я буду, так? Поміняти нахрен ДМРВ і забути, ніж потім все одно повернутися до установки ДМРВ.

  Резистор ставлять на датчик кисню (на 2й ніби. Щоб каталізатор обдурити)

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS