Який максимальний розмір коліс можна поставити на ВАЗ 2107?

Найкращим варіантом є диски, рекомендовані виробником – R13, R14 та R15. Їх також можна монтувати на всі класичні моделі ВАЗ, починаючи з 2101 року.

Які колеса на ВАЗ 2101?

Стандартний діаметр колеса на ВАЗ 2101 становить 13 (дюймів). Для тюнінгу і заміни штатних коліс на цю модель ВАЗ використовуються такі розміри

 • Шини 175/70R13, диски 5×13 ET 29.
 • Шини 175/65R14, диски 5.5×14 ET 32.
 • Шини 185/55R15, диски 6×15 ET 25.
 • Шини 195/50R15, диски 6.5×15 ET 25.

Яка розболтування коліс на ВАЗ 2107?

Розболтування 4X98. Петро Експерт За АвтоВазом майбутнє! Автомобіль ВАЗ 2107 у період свого існування оснащувався лише 13-дюймовими штампованими дисками. Шини мали такі параметри. 175/70 R13.

Яку зимову гуму краще поставити на ВАЗ 2107?

На ці авто виробником рекомендується використовувати шини розмірністю 165/70 R13 та 175/70 R13. Як видно, обидві шини мають однакову висоту профілю, різниця зводиться до ширини профілю. Тому зимова гума на ВАЗ 2107 ідентична з шинами на 2106.

Яку гуму поставити на жигулі?

Висновок: оптимальна розмірність гуми для ВАЗ 2101 – це 165/80 R13 та 175/70 R13. Прийнятна розмірність і у покришок 155/80 R13, але, на мій погляд, вони занадто вузькі, а тому не забезпечують такої ж гарної поведінки автомобіля, як два попередні варіанти.

Чи можна поставити 14 дисків на ВАЗ 2107?

У автомобіля ВАЗ 2107 встановлені штамповані диски R13. Можна поставити литі R14 диски на ВАЗ даної моделі, а також лиття R13 з гумою стандартного діаметру. При цьому не потрібно буде щось переробляти.

Які колеса можна встановити на ВАЗ 2105?

Яка гума на класиці?

Виробник ВАЗ 2107 «взує» автомобілі радіальною гумою (R) типорозміру 175/70R13 82T, де 175-ширина профілю в мм, 70 – показник співвідношення ширини до висоти, 13 – діаметр посадки шини, 82 – індекс вантажопідйомності.

Які диски можна встановити

Як заміну встановлених заводських 13 дисків на нові вироби можна вибрати те саме штампування, тільки більшого діаметру. Тут допустима установка 14 та 15-дюймових дисків. Сталеві штамповані диски практичні щодо експлуатації. Вони поєднують у собі міцність, довговічність, можливість ремонту та доступність ціни.

Головним же недоліком є ​​їхня велика вага, яка призводить до погіршення керованості автомобілем, утруднення розгону та гальмування і до підвищеної витрати пального. Звести до мінімуму всі недоліки штампованих дисків можна застосуванням литих, кованих та збірних варіантів. Крім інших переваг, легкосплавні диски мають також високу теплопровідність, що сприяє більш швидкому охолодженню елементів гальмівної системи.

Литі диски завжди виготовляються з алюмінію, титану та магнію. Такі вироби міцні, легкі та добре виглядають на будь-якому автомобілі. Але удар при сильному зіткненні нерідко призводить до тріщин або їх повного руйнування. Ремонту вони вже не підлягають.

Ковані диски виготовляються шляхом гарячого штампування. Вони більш міцні, але їхня підвищена здатність зберігати форму при динамічних навантаженнях призводить до того, що все ударне навантаження жорстко передається на підвіску автомобіля.

Збірні диски зазвичай складаються з 2 або 3 скріплених болтами елементів. Кожен сегмент може бути виконаний із різних матеріалів. У разі виходу з ладу такого виробу, будь-який із цих сегментів можна від’єднати та замінити новим елементом.

Вибір шин здійснюється, виходячи з розмірів дисків. Показник ширини обода свідчить про величину посадкового місця шини. І, звичайно, гума повинна підходити по діаметру. Так, наприклад, на 14 дисках слід вибирати шини, у маркуванні яких є значення R14. У таблиці наведено розмірні параметри шин на ВАЗ 2107 та відповідних їм дисків.

Розміри шинПараметри диска
175/70 R13 5Jx13 ET29 5.5Jx13 ET32
185/60 R14 5.5Jx14 ET29
185/55 R15 6Jx15 ET25

У розмірах шин перший показник означає ширину, значення від 55 до 70 – висота профілю у відсотках від ширини.

При виборі шин на 15 дисках слід вибирати виріб з низьким профілем. Гума з високим профілем може не поміститися в колісну арку або зачіпатиме кузовні елементи. Особливо це стане помітно при їзді поганими дорогами або бездоріжжям.

READ  Як поміняти хрестовину на ВАЗ 2107

Вибираючи широкі диски і шини, слід пам’ятати про те, що вони більш схильні до бічних заметів у поганих погодних умовах.

Диски ВАЗ-2107

Зовнішній вигляд автомобільних коліс має високий вплив на загальне естетичне сприйняття. Тому багато автовласників поспішають скоріше позбавитися від маленького і непоказного сталевого штампованого диска, і замінити його новим, що ефектно виглядає алюмінієвим або титановим.

Крім покращення зовнішнього вигляду, заміна важкого штампування на полегшені варіанти несе з собою безліч інших переваг. Серед яких: підвищення динамічних якостей та зменшення рівня витрати палива. Однак не потрібно забувати про те, що неправильно проведена заміна дисків здатна спричинити ще й безліч неприємностей.

Які диски встановлювалися на різні кузови та комплектації

Підбираючи нові диски на будь-який автомобіль, у тому числі і на вітчизняний ВАЗ-2107, необхідно враховувати низку факторів, властивих саме даній моделі. Традиційно, на більшості машин, що зійшли з конвеєра Волзького автозаводу, стояли бюджетні варіанти колісних дисків. ВАЗ-2107 комплектувався сталевими штампованими елементами 13-дюймового розміру зі стандартними шинами в розмірі 175/70R13.

Починаючи з 1982 до закінчення серійного виробництва в 2012 році, «сімка» випускалася в 13 модифікаціях. Одна з них, а саме ВАЗ-21077, була розроблена спеціально для експорту до Великобританії. У цьому виконанні на неї встановлювали дорожчі, литі варіанти дисків.

Знаючи основні технічні параметри колісного обода, можна визначити його сумісність із конкретною моделлю автомобіля. Крім діаметра, тут потрібно враховувати ще такі показники, як:

 • Ширина обода.
 • PCD – схема свердлювання кріпильних отворів (розболтування).
 • ET – виліт диска.
 • DIA – діаметр центрального отвору.
диск, підходять, 2107

Що стосується розболтування та центрального отвору, тут все традиційно для старих тольяттинських моделей. Ці показники жорстко прив’язані до параметрів маточини. У числовому виразі вони виглядають наступним чином: 4х98 мм і 58,5 мм відповідно: 4 – це кількість точок кріплення, 98 мм – це відстань між центрами протилежних отворів кріплення, 58,5 мм – діаметр отвору, що знаходиться в центрі диска.

Ширина обода вимірюється у дюймах. У ВАЗ-2107 даний показник дорівнює значенням 5 та 5,5. Знаючи ширину обода, можна зрозуміти, якою шириною повинна мати шина. У маркуванні це значення записується так: 5J і 5.5J.

Виліт. це відрізок між уявною площиною, що ділить обід на 2 рівні по ширині кільця, і майданчиком для стикування маточини автомобіля. У маркуванні це літери «Є» і числовий показник вказані в міліметрах. Штатні диски ВАЗ-2107 мають виліт ЕТ29.

Повний збіг центрального отвору диска з відповідним параметром маточини допомагає проводити точне центрування диска при встановленні, що позитивно впливає на тривалість експлуатації шин і виключає биття коліс при їзді.

Параметри штатних гайок та болтів

Як кріплення у ВАЗ-2107 використовувалися болти М12х1,25. Заміною ним можна використовувати шпильки з гайками. І болти, і гайки мають під своїми головками притискну фігурну поверхню. Вибір гайок і болтів за формою притискної поверхні здійснюється відповідно до форми посадкового місця точок кріплення на диску, що встановлюється. Використання кріплення, що не відповідає даній вимогі, неприпустимо.

Матеріал литих дисків набагато м’якше стали. З цієї причини потрібне збільшення площі зіткнення з притискною поверхнею кріплення. Але, навіть якщо все підібрано і затягнуто правильно, спочатку експлуатації слід регулярно підтягувати болти або гайки, до того моменту, коли метал повністю сяде і ущільнюється в місцях свердлівки.

Мінімально та максимально можливі параметри позаштатних дисків

Отже, найменшим, передбаченим заводом-виробником ВАЗ-2107, діаметром диска є розмір 13 дюймів. Максимальний розмір не повинен перевищувати 15 дюймів, за умови наявності низькопрофільної гуми.

Колісний обід повинен або відповідати параметрам маточини ВАЗ-2107 по PCD. 4х98 мм і по DIA. 58,5 мм, або його установка вимагатиме застосування спеціальних перехідних простаків. Виріб з PCD – 4х100 мм можна встановити за допомогою кріплення з ексцентриком.

Обмеження шириною обода 5J-6J можна спробувати обійти шляхом зміни значення «ЕТ». Застосування проставок зменшить розмір вильоту, що дозволить встановити ширші колеса. Але відразу ж постає питання про доцільність даних дій.

Надання сучаснішого вигляду будь-якої старої моделі автомобіля в більшості випадків цілком доречно і прийнятно. Зміна дисків у цьому сенсі не є винятком. Однак, захопившись тюнінгом ВАЗ-2107, не слід забувати про технічні характеристики.

Будь-яке переоснащення має супроводжуватися поліпшенням як зовнішнього вигляду, так і експлуатаційних якостей. Або принаймні слід постаратися не зіпсувати те, що було спочатку.

Функціональність колісних дисків

У передньопривідних машинах за допомогою диска відбувається передача обертів приводної пари. Покришка на нього сідає щільно. Передня підвіска стає жорсткішою, завдяки правильному розташуванню покришки.

Диски на автомобіль ВАЗ 2107 випускаються у кількох варіантах. Вони відрізняються певними параметрами:

 • Шириною.
 • Діаметром.
 • Масою.
 • Числом отворів кріплення.

Дозволяється на будь-який автомобіль ВАЗ 2107 встановлювати диски розміром R13, R14. За методом виробництва це може бути і штампування, і лиття.

Новачки завжди ставлять питання, які саме диски краще поставити на сімку? Відповісти на нього однією фразою не вийде. Кожен вид має власні переваги та недоліки.

READ  Заміна масла в АКПП Renault Kaptur

Литі

Сьогодні найкращими дисками на ВАЗ 2107 вважаються литі вироби. Вони нещодавно увійшли до моди і швидко завоювали велику популярність. Для їхнього виробництва використовуються легкі сплави, тому вони важать на 30% менше, ніж штамповані аналоги.

Легкосплавні диски вирізняються високою міцністю, вони майже ніколи не покриваються іржею. Крім того, їхній зовнішній вигляд має багато відмінностей. Естетикою виробу займаються дизайнери, надаючи йому оригінального вигляду.

Якщо розглядати литі моделі з погляду функціональності, одразу стають помітними певні переваги:

 • Швидкий розгін.
 • М’який рух,
 • Зменшення витрати пального.

За всіх своїх переваг, литі диски не позбавлені і негативних якостей. Після сильного удару, наприклад, при зальоті в глибоку яму, він не змінюватиметься, а просто лусне. Такі деталі ремонту не підлягають.

Будь-який удар передається підвісці, оскільки литі диски що неспроможні погасити зовнішні впливу своєї деформацією. Які диски поставити на ВАЗ 2107 кожен водій вирішує в індивідуальному порядку, враховуючи майбутні умови експлуатації.

При виборі дуже важливо врахувати модель автомобіля. Наприклад, диски для низькопрофільної гуми не підходять дачникам, важкі конструкції збільшать витрату палива.

Штамповані

 • Низька вартість.
 • Невибагливість.
 • Відмінна зносостійкість.
 • Пластичність.

Штампування, потрапляючи до ями, не ламається і не тріскається, тільки меніться. Виправити вм’ятину можна звичайним молотком.

Основним недоліком, мабуть, можна назвати велику масу. Через це автомобіль довго розганяється, у нього з’являється велика інерція, збільшується гальмівний шлях. Всі ці якості впливають на керованість машини, збільшують витрату палива.

Якщо розглядати штамповані диски на ВАЗ 2107 з погляду естетики, можна помітити, що вони виглядають однаково.

ВАЗ 2107 Примерка ДИСКОВ Какие Диски ПОСТАВИТЬ ???

Заводське покриття має низьку якість, тому фарба швидко починає відлітати і поверхня покривається іржею. Щоб штампування не шуміло, не роз’їлося сіллю, її потрібно постійно промивати.

Розміри дисків ВАЗ 2107

Для кріплення виробів використовується чотири кріпильні болти. Отвори для них розташовані по колу діаметром 98 міліметрів. Для болтів свердляться отвори діаметром 12,5 мм.

Щоб диск вільно розміщувався на маточині, у ньому робиться центральний отвір діаметром 58,5 міліметра. Саме з цього отвору відбувається його орієнтація. Болти тільки притискають до нього фланець.

Винос або виліт диска на ВАЗ 2107 зазвичай дорівнює 29 міліметрам. Під цим терміном розуміється відстань, що утворюється між поверхнею пару диска після установки на маточину, з умовною площиною, що проходить по центру обода диска.

диск, підходять, 2107

Тобто, коли винос позитивний, складається враження, що елемент глибоко пішов в арку. При негативному значенні він виходить з арки, складається враження, що він занадто глибоко втоплений на посадковому місці.

Фахівці радять робити виліт у межах норми. При надмірному вильоті колесо може почати торкатися підкрилок. Допускається витримувати відхилення 5 мм у будь-який бік. Іншими словами, на ВАЗ 2107 виліт може перебувати в діапазоні 24. 34 міліметри.

Цей параметр розрахований лише на конкретну ширину диска. Щоб поставити ширшу модель, необхідно витримати менший виліт.

Диски на ВАЗ 2107

Незважаючи на те, що модель випускалася довгі роки, і, здавалося б, рестайлінгові версії мали сильно відрізнятися одна від одної з часом, колісна база, форма кузова та інші параметри екстер’єру залишилися незмінними.

Колісні диски на ВАЗ 2107 у заводській комплектації мають такі параметри:

диск, підходять, 2107

ВАЗ 2107

 • Стандартна для продукції ВАЗ свердлівка, або діаметр посадкового отвору на піввісь автомобіля, що становить 58,5 мм, а також розболтування. кожна маточина кріпиться на 4 шпильки по 98 мм. Це досить універсальний розмір, тому що багато європейських виробників дисків, які встановлюються на більшість авто економ-класу, часто застосовують розмірність 4×100, що повністю сумісне з продукцією російського заводу.
 • Усі минулі 30 років концерн ставив на свої автомобілі в найпростішій комплектації автомобільні диски на «класику» з розмірністю 5J × 13 ET29 у штампованому варіанті та без ковпаків, на які з легкістю встановлювалися покришки 165/80/R13 та 175/70/R13.
 • Більш дорогі модифікації комплектувалися колесами 5,5J × 12 ET32 та гумою 175/65/R14 або 185/60/R14, трохи збільшуючи виліт диска для того, щоб видима частина колеса не виступала за поперечні габарити кузова.
 • Диски на 15 на 2107 – особлива «родзинка» моделей перших років. На топові комплектації всі ці роки завод ставив колеса з параметрами 6J × 15 ET25 і, відповідно, шини 185/55/R15 або 195/50/R15, і це був максимум, якого змогли досягти російські інженери.

Штамповані диски на ВАЗ 2107

Параметри кованих дисків на ВАЗ 2107

Найпрактичніші та заможні власники «LADA» встановлюють на авто ковані колісні диски, що мають безперечні переваги перед «литтям» та «штампуванням». Ковані вироби, володіючи високою міцністю, важать набагато менше аналогів з інших матеріалів, а також їх особлива структура та метод загартовування при виготовленні не дає утворюватися мікротріщинам у матеріалі при наїзді на серйозну перешкоду.

Компактні колеса. радіальність R13 і R14. слід купувати лише в описаних вище діапазонах: 5,0J-6,0J × 13 ET29-32 або 5,5J-6,0J × 14 ET32, що підійде насамперед для встановлення зимової гуми, на зміну дискам більшої розмірності для швидкісної їзди містом на більших колесах.

READ  Заміна крана отопітеля ВАЗ 2107

Диски середньої розмірності в кутому варіанті. ідеальне поєднання з високоякісною гумою 15 радіусу, так як всесезонний варіант дозволить експлуатувати автомобіль протягом багатьох років, зовсім не переживаючи за колеса. Допустима розмірність дисків може досягати 5,5J-6,0J × 14 ET29-32. Ті водії, які мріють про широкі диски, можуть встановити розмірність 6,5J з вильотом 23 мм, однак їм потрібно бути готовим, що на поворотах передні колеса обов’язково чіплятимуть підкрилок.

Ексклюзивними для ВАЗ 2107 вважаються ковані диски з параметрами R16 і R17, які найчастіше ставляться на пізніші моделі «LADA», такі як «Priora», «Kalina», «Largus» та інші.

Це означає, що на ринку, звичайно, є дана свердловка і розболтування, проте маленькі колісні арки «сімки» можуть бути використані лише під розмірність дисків 6,0J-7,0J × 16-17 ET23-34, і це граничний діапазон параметрів.

При максимальній ширині покришки в 215 мм колеса, звичайно, виглядатимуть дуже виграшно на дорозі, проте при цьому вони, швидше за все, будуть зачіпати супорта, що вимагатиме їх переробки, або, навпаки, виступатимуть за межі кузова. У таких ситуаціях водієві доведеться встановлювати додатковий пластиковий захист по периметру колісних арок на кузові, щоб уникнути його швидкого забруднення в дощовий день.

Любителям виділити свою «сімку» в загальному транспортному потоці слід нагадати, що при встановленні кованих дисків на 17 гранична висота профілю становить лише 40 мм, що в народі називається «ізолентою». Це означає, що нестача повітряного буфера між гумою та сталлю на підресорній частині автомобіля нерідко призводить до передачі вібрацій від дороги до маточини, підвіски, на раму та в салон авто, що не тільки викликає дискомфорт водія, а й скорочує термін проведення технічного обслуговування та регламентних ремонтних робіт.

Які диски підійдуть на ВАЗ 2107 у позаштатному варіанті

АвтоВАЗ допускає наступні варіанти заміни дисків для ВАЗ 2107:

 • Якщо водій хоче поміняти всі 4 штатні диски на авто, а початкова радіальність у них була R13, йому слід розглянути «штампування» або «лиття» з габаритами 5,5J×13 ET32 або 6,0J×13 ET32, що буде особливо зручно для установки зимової гуми, яка повинна бути дещо ширшою за літню для підвищення питомої площі зчеплення з полотном дороги. Покришки, що підходять на цю розмірність. 175-195/70-80/R13.
 • Коли автолюбитель віддає перевагу 14 радіусам, але з якихось причин його не влаштовує заводська розмірність, він має можливість застосувати на свою «Ладу» розмірність 6,0J × 14 ET32 і шини з шириною до 195 мм і профілем заввишки не менше 60 мм. Дані характеристики настільки універсальні для ВАЗу, що на них можна поставити всесезонну гуму і не витрачати зайві кошти на сезонне перевзуття.
 • Коли автовласник ставить радіальність R15, йому слід все-таки дотримуватися заводської розмірності, змінюючи ширину обода максимум до 6,5J або загальну розмірність покришки до 205/50/R15, тому що в іншому випадку без внесення модифікацій в підвіску не обійтися йому, або термін служби авто значно скоротиться.

У ряді випадків деякі автолюбителі вважають за краще ставити на свої “сімки” литі диски з розмірністю R16 або R17, проте при цьому неминуче збільшується загальна ширина колеса та його виліт (Є). Це призводить до необхідності посилення елементів підвіски, застосування низькопрофільної гуми, що погано працює на путівцях або в зимовий час.

Сумісність ВАЗ 2107 на дисках з іншими моделями «LADA»

Показники свердловки 58,5 мм та розболтування 4×98 мм ідеально поєднуються з усіма іншими моделями ВАЗу за винятком ВАЗ 2121, яка перейшла з розряду компактних малолітражок у позашляховики. Однак слід враховувати, що на всіх пізніх моделях авто, починаючи з ВАЗ 2108 і 2109, ширина колісних арок трохи змінилася, так само як і була використана інша конструкція підвіски.

Наприкінці слід нагадати автолюбителям, що «сімка» не сходить з конвеєрів вже 6 років, і найновіша модифікація має такий самий вік. Це означає, що її ціна на ринку не може перевищувати 200 тис. руб. станом на кінець 2018 року, а хороші ковані диски з радіальністю R16 та R17 мають ціну від 10 тис. руб. за колесо, що у поєднанні з якісною гумою може перевищити 30-35% вартості самого автомобіля.

Ваз 2107 Проект (покупка колес на семь)

Тому при експлуатації подібних транспортних засобів найоптимальнішим рішенням буде встановити недороге штампування із заводськими показниками і прикрити його простенькими ковпаками із пластику або гуми, і диск колеса ВАЗ 2107 виглядатиме максимально ефектно, наскільки це може дозволити марка авто, і водієві не доведеться підбирати ексклюзив. сумісності.