Яке масло заливати в Kia RIO 3

Вибираємо масло в двигун Kia RIO

Kia RIO. компактний автомобіль B-класу, успішно продається в нашій країні вже більше 10 років. При цьому, найбільшою популярністю користуються RIO другого (2005-2009 р.в.) і третього поколінь (з 2011 року). Вони вважаються надійними, динамічними, невибагливими, недорогими в обслуговуванні та ремонті. На ці автомобілі встановлювалися чотирициліндрові бензинові двигуни об’ємом 1.4 або 1.6 л. На одну з модифікацій автомобіля другого покоління встановлювався дизель об’ємом 1.5 л. Ми розповімо яке масло заливати в Kia RIO, як вибрати його маркування і не помилитися з брендом.

Двигуни цих машин, при правильній експлуатації і своєчасному обслуговуванні, рідко викликають нарікання, вони сучасні і надійні, мають гарну тягою, невибагливі до якості палива. У питанні про їх довговічності і ремонтопридатності не все так однозначно (відноситься в основному до третього покоління), але до пробігу в кілька сотень тисяч кілометрів про це навряд чи варто турбуватися.

масло, заливати

Ресурс будь-якого автомобільного двигуна сильно залежить від якості паливно-мастильних матеріалів. Використання тільки якісного палива і своєчасна заміна масла Kia RIO може істотно продовжити життя мотора і надовго позбавити власника від дорогого ремонту.

Вибираємо маркування і в’язкість

Що б правильно вибрати маркування моторного масла необхідно володіти хоча б мінімальними знаннями в позначеннях, які виробники вказують на упаковках. Основною характеристикою є клас в’язкості SAE. Від цього показника залежить те наскільки добре рідина буде розподілятися по внутрішнім робочих поверхонь і захищати їх від передчасного зносу. Цифри в позначенні SAE вказують на морозостійкість масла і стійкість його до втрати властивостей при підвищенні температури до 100 градусів за Цельсієм. Чим менше ці цифри. тим менше в’язкість.

Від класу в’язкості SAE залежить наскільки повним і ефективним буде змащення робочих поверхонь двигуна в різних умовах. Особливо важливо це при пуску, прогріві, негативних температурах, в процесі обкатки нового автомобіля.

Іншою важливою характеристикою є специфікації API і ACEA. При використанні моторного масла рекомендованої специфікації зменшується знос поверхонь тертя мотора Kia RIO, витрата масла і палива, знижується шум двигуна, збільшується термін служби каталізатора і деяких інших деталей вихлопної системи.

Яке масло заливати в двигун Kia RIO? Думки деяких виробників змащувальних рідин, а так же автолюбителів на цей рахунок можуть відрізнятися. Ми ж настійно рекомендуємо в цьому питанні звертатися в першу чергу до рекомендацій компанії-виробника самого автомобіля. Саме йому відомі дрібні конструктивні особливості двигунів, і він найбільше зацікавлений в їх безвідмовної роботи на протязі всього терміну служби.

Щоб правильно вибрати масло в двигун Kia RIO враховуйте температурні умови, в яких буде використовуватися автомобіль, і вибирайте рекомендовані значення в’язкості з таблиці.

Діапазон робочих температур для в’язкості моторного масла Kia RIO

Для максимальної економії палива і захисту двигуна, рекомендується вибирати моторне масло з коефіцієнтом в’язкості по маркуванню SAE 5W-20 (API SM / ILSAC GF-4). Якщо дані марки масел недоступні, вибирайте те, в’язкість якого найбільше підходить для ваших умов. Найбільш часто респонденти користуються послугами в нашій країні і поширеною в продажу є рідина з маркуванням 5W-30.

Вибираємо виробника моторного масла для RIO

 • Motul
 • ZIC
 • Shell
 • Total
 • Mobil
 • Castrol

Оригінальні моторні масла цих виробників, мають якостями, необхідними для відмінної роботи двигунів практично всіх сучасних автомобілів, в тому числі і Kia. Будь-яке з цих масел в звичайних умовах експлуатації і за умови своєчасної заміни здатне виключити передчасний знос двигуна. Що стосується незначних відмінностей, то по в’язкості лідерами виявляються ZIC XQ і Total Quartz. За економії палива і зниження витрати «на угар». ZIC XQ.

Зараз на ринку моторних масел в Росії активно просуваються вітчизняні бренди Лукойл і Роснафта. Продукти цих виробників так само відповідають сучасним світовим стандартам, але при цьому володіють помірною ціною, що дозволяє у відповідь на питання яке масло лити в Kia RIO подивитися в їх сторону.

Підведемо підсумок. Якщо ви хочете щоб двигун автомобіля був надійно захищений від зносу і інших проблем, вибирайте моторне масло яке:

 • Відповідає маркуванню, рекомендованої виробником автомобіля
 • Є продуктом одного з якісних брендів
 • Володіє актуальним терміном придатності

Як проводиться заміна рідини в бачку підсилювача

Процедура проста, водії без слюсарних навичок справляються із завданням самостійно. Заміна масла в ГУР своїми руками на Kia RIO 3:

 • З бачка шприцом відкачують відпрацьовану рідину.
 • Доливають свіжу до повної позначки.
 • З штуцера ємності знімають зворотний шланг, направляють в порожню тару (зручно взяти обрізану пластикову пляшку).
 • Крутять кермо вправо-вліво до упору (добре мати помічника) і спостерігають, коли рівень масла впаде до мінімуму.
 • Доливають мастило, повторюють маніпуляції з рульовим колесом.
 • Припиняють заливати, коли з зворотного шланга піде чиста рідина.
 • Переконуються, що рівень на максимумі, заводять мотор. Гідронасос включається, прокачує рідина по системі.

Обсяг на одну заправку. 0,8 г матеріалу. Рівень мастила в бачку перевіряють щупом.

Ємність прозора, і величину наповнення видно на око. Але щуп з відмітками min і max більш наочно продемонструє стан заливки. Відмітка трохи нижчим за максимальне значення. норма для авто.

Коли міняти масло в гідропідсилювачі RIO 3

Гідропідсилювач керма. комплекс механізмів, який створює додаткове зусилля гідравліки, коли водій повертає кермо. Винаходу майже 200 років. У Росії застосовують з 1958 року. Тоді гідравлічні підсилювачі встановлювали на автомобілях, які возили перших осіб держави. Тепер це звична штатна система.

Основа механізму. гідравліка. змінює тиск. Інші складові вузла:

 • Гідронасос. Підтримує необхідний тиск в системі. За рахунок нього циркулює рідина. Розташований механізм поруч з блоком циліндрів. У дію його приводить ремінь від колінчастого вала двигуна.
 • Бачок з фільтром. У ньому зберігається робоча рідина. Пристрій обладнаний отворами для забору та подачі масла і щупом для виміру рівня рідини.
 • Розподільник. Направляє потік рідини.
 • Торсіон. Трос, який скручується навколо своєї осі, коли кермо повертають.
 • Валик і золотник. Циліндричні елементи, всередині яких розташовані канали для проходження масла.
 • Гідроциліндр. Вбудований в рульову рейку.

У систему входять сполучні елементи, шланги. Роботу системи забезпечує рідина для гідропідсилювача керма Kia RIO 3.

Масло в гідравлічному підсилювачі пом’якшує тертя деталей, полегшує їх рух. Воно ж. робочий елемент і антикорозійна мастило. Ще завдання. відводити тепло від рухомих частин.

На автомобільних форумах обговорюють питання, чи потрібна заміна рідини ГУР Kia RIO 3. Виробник в мануалах не радить робити цього взагалі. У регламентах ТО заміна масла в гідропідсилювачі керма Kia RIO 3 не значиться. Однак досвідчені автовласники та автослюсарі СТО стверджують, що масло потрібно міняти кожні 40-50 тис. Км пробігу.

Про те, що рідина ГУР пора міняти, Kia RIO 2021 сигналізує сам. Масло втрачає експлуатаційні якості, коли:

 • з’являється шум з насоса гідропідсилювача;
 • кермо важко повертається;
 • з бачка йде запах гару;
 • змінився колір рідини;
 • в кермі з’явилася вібрація.

Ці ознаки говорять про те, що рідина для гідропідсилювача керма Kia RIO 3 потрібно замінити.

Які є показання для заміни масла в гідропідсилювачі?

Найчастіше заміна масла гідропідсилювача Kia RIO проводиться в тому випадку, якщо авто пройшло 60 000 км або 3 роки з минулого заміни або з моменту придбання в салоні. Також варто виконати цю процедуру в тому випадку, якщо ви купуєте уживане авто з рук і не знаєте всієї історії його обслуговування.

Також показником для заміни є спроба відстрочити ремонт ГУР. Якщо при повороті керма ви чуєте шум, запах гару з-під капота, а також вам доводиться збільшувати додається зусилля при водінні, варто замінити масло і подивитися на результати цієї процедури. Після заміни пройде кілька днів, перш ніж підуть неприємні симптоми. Якщо ж вони не підуть, варто звернутися на СТО.

Процедура не дуже складна, тому платити багато грошей за неї не варто. Найкраще виконати заміну своїми руками. Для цього вам не потрібно ніякої спеціальний інструмент, не потрібно мати навички в слюсарній справі. Досить просто вміти поводитися з викруткою і спритно виконати процес заміщення рідини, описаний вище.

Якщо ж ви вважаєте, що гідропідсилювач зламався, варто відразу ж їхати на СТО і виконати діагностику пристрою. Заміна масла в зламаному пристрої або неакуратне виконання цієї заміни можуть стати фатальними для системи ГУР. Переконайтеся в тому, що система справна, перш ніж міняти масло.

Як проводиться заміна рідини в бачку підсилювача?

Щоб замінити рідину, вам буде потрібно порожня ємність близько 1 л, мінімум 0.8 л нової гідравлічної рідини, викрутка для відкручування і закручування хомута, а також шприц для вилучення рідини з бачка. Процедура досить проста, і виконати її може навіть людина без досвіду.

Заміна масла ГУР Kia RIO виглядає наступним чином:

 • Заведіть двигун. Відкрутіть кришку бачка і за допомогою шприца видаліть якомога більше масла з верхньої частини бачка. Чим більше рідини ви видалите, тим менше вам знадобиться часу для заміни. Долийте свіжу рідину до максимального рівня.
 • Зніміть шланг обратки внизу бачка і помістіть його в заздалегідь підготовлену ємність для зливу. Буде краще, якщо ця ємність буде прозорою.
 • Поверніть рульове колесо до упору в одну зі сторін, потримайте в цьому положенні кілька секунд. Рідина почне циркулювати, а старе масло по обратке буде стікати в пляшку.
 • Доливайте поступово нове масло, щоб підтримувати рівень завжди в максимальному положенні або трохи нижче.
 • Дочекайтеся, поки з шланга обратки потече чисте масло. Заглушіть двигун, одягніть шланг обратки на місце, закрутіть хомут, якщо він передбачений у вашій модифікації машини.

На цьому процедура закінчується. Цілком можливо, що вам буде потрібно більше ніж 0.8 л масла для заміни, так як через обратку доведеться пропустити і частина свіжого залитого масла. Краще буде підготувати близько 1.2 л, щоб вам точно вистачило заповнити всі втрати в процесі заміни. Процедура може зайняти близько 5 хвилин.

Види рідини для затоки в ГУР

Коли треба буде заміна рідини ГУР Kia RIO 3, звертають увагу на технічні характеристики: в’язкість, склад. Мають значення механічні властивості і температурні показники.

Автовиробники випускають такі робочі рідини:

 • Мінеральні. Гідравлічний підсилювач оснащений елементами з’єднання і ущільнення з гуми. У мороз і спеку такі вироби тріскаються, втрачають своє функціональне значення. Щоб уникнути негативних моментів, застосовують мінеральні мастила. Вони відмінно працюють з гумою.
 • Синтетичні. Каучук в складі руйнує гумові елементи посилення керма. Але виробники ввели в синтетичні матеріали силікон, що нейтралізує шкідливий вплив рідин. Тому область застосування цього продукту постійно розширюється.
 • Червоний. Говорить про те, що масло створено з синтетичних матеріалів. Найбільш досконала мастило класу ATF. Це трансмісійні масла для АКПП.
 • Жовтий. Мінеральні складові використовують для коробок-автоматів і гідравлічних підсилювачів керма. Виробник. німецька компанія Daimler, тому підходить більше для машин цієї фірми.
 • Зелений. Багатофункціональний універсальний склад буває з синтетичних або мінеральних речовин застосовують в механічної трансмісії і рульових гидроусилителях.

Автомастила японського виробництва рекомендують і для АКПП, і ГУР Kia RIO 2021.

Європейські автовиробники наполягають, що для підсилювача рульової колонки потрібна тільки особлива рідина.

Які рідини можна заливати в ГУР?

Якісна рідина в ГУР Kia RIO. запорука тривалої служби вузла. Так що економити на цьому не варто. Багато власників після зняття машини з гарантії використовують залишки масла після заміни в АКПП і заливають його в гідропідсилювач. Технічно це неправильно, і робити цього не варто. Складно сказати, як саме механізм відреагує на таку економію.

При підборі рідини врахуйте такі особливості обслуговування вузла:

Будьте уважні при покупці масла в ГУР Kia RIO. Найбільш неприємним моментом є придбання підробок. Це знижує шанси нормальної роботи підсилювача, підвищує ризик його виходу з ладу. Тому не варто кидатися на низькі ціни і купувати рідини з великою знижкою. Швидше за все, під дуже вигідними умовами ховається банальна підробка, яка не має ніяких позитивних властивостей.

Виробник нічого не говорить з приводу того, коли міняти рідину ГУР Kia RIO. У цих автомобілях виробник рекомендує використовувати залиту на заводі рідина і не обслуговувати вузол. Але на практиці краще замінити масло 1 раз в 3 роки або 60 000 км пробігу (що настане раніше).

Якщо ви не виконаєте її, ГУР продовжить нормально працювати, але ризик його виходу з ладу буде значно вище. Так що варто все-таки вкласти трохи грошей і убезпечити дороге обладнання від поломки. Тим більше, дані деталі на Kia RIO стоять просто немислимо дорого.

Яке масло вибрати

Якісна заливка в ГУР Kia RIO 2013. гарантія, що кермо не підведе. Часто, коли машина пройшла гарантійний термін, автовласники ллють в ГУР залишки масла для АКПП. невірний хід.

Призначення мастильного матеріалу вказано на етикетці. Це критерій вибору. Автомастила для Kia RIO 3 часто йдуть під брендом Hyundai. Це не суперечить рекомендаціям в сервісній книжці Кия.

Заміна рідини в ГУР Kia RIO 3, масло для гідропідсилювача керма

Гідропідсилювач керма полегшує керування автомобілем, особливо якщо машина важка. Водії спостерігають за роботою вузла. Головна турбота. заміна рідини ГУР Kia RIO 3.

Види рідини для затоки в ГУР

Коли треба буде заміна рідини ГУР Kia RIO 3, звертають увагу на технічні характеристики: в’язкість, склад. Мають значення механічні властивості і температурні показники.

Автовиробники випускають такі робочі рідини:

 • Мінеральні. Гідравлічний підсилювач оснащений елементами з’єднання і ущільнення з гуми. У мороз і спеку такі вироби тріскаються, втрачають своє функціональне значення. Щоб уникнути негативних моментів, застосовують мінеральні мастила. Вони відмінно працюють з гумою.
 • Синтетичні. Каучук в складі руйнує гумові елементи посилення керма. Але виробники ввели в синтетичні матеріали силікон, що нейтралізує шкідливий вплив рідин. Тому область застосування цього продукту постійно розширюється.
 • Червоний. Говорить про те, що масло створено з синтетичних матеріалів. Найбільш досконала мастило класу ATF. Це трансмісійні масла для АКПП.
 • Жовтий. Мінеральні складові використовують для коробок-автоматів і гідравлічних підсилювачів керма. Виробник. німецька компанія Daimler, тому підходить більше для машин цієї фірми.
 • Зелений. Багатофункціональний універсальний склад буває з синтетичних або мінеральних речовин застосовують в механічної трансмісії і рульових гидроусилителях.

Автомастила японського виробництва рекомендують і для АКПП, і ГУР Kia RIO 2012.

Європейські автовиробники наполягають, що для підсилювача рульової колонки потрібна тільки особлива рідина.

Коли міняти масло в гідропідсилювачі RIO 3

Гідропідсилювач керма. комплекс механізмів, який створює додаткове зусилля гідравліки, коли водій повертає кермо. Винаходу майже 200 років. У Росії застосовують з 1958 року. Тоді гідравлічні підсилювачі встановлювали на автомобілях, які возили перших осіб держави. Тепер це звична штатна система.

Основа механізму. гідравліка. змінює тиск. Інші складові вузла:

 • Гідронасос. Підтримує необхідний тиск в системі. За рахунок нього циркулює рідина. Розташований механізм поруч з блоком циліндрів. У дію його приводить ремінь від колінчастого вала двигуна.
 • Бачок з фільтром. У ньому зберігається робоча рідина. Пристрій обладнаний отворами для забору та подачі масла і щупом для виміру рівня рідини.
 • Розподільник. Направляє потік рідини.
 • Торсіон. Трос, який скручується навколо своєї осі, коли кермо повертають.
 • Валик і золотник. Циліндричні елементи, всередині яких розташовані канали для проходження масла.
 • Гідроциліндр. Вбудований в рульову рейку.

У систему входять сполучні елементи, шланги. Роботу системи забезпечує рідина для гідропідсилювача керма Kia RIO 3.

Масло в гідравлічному підсилювачі пом’якшує тертя деталей, полегшує їх рух. Воно ж. робочий елемент і антикорозійна мастило. Ще завдання. відводити тепло від рухомих частин.

На автомобільних форумах обговорюють питання, чи потрібна заміна рідини ГУР Kia RIO 3. Виробник в мануалах не радить робити цього взагалі. У регламентах ТО заміна масла в гідропідсилювачі керма Kia RIO 3 не значиться. Однак досвідчені автовласники та автослюсарі СТО стверджують, що масло потрібно міняти кожні 40-50 тис. Км пробігу.

Про те, що рідина ГУР пора міняти, Kia RIO 2014 сигналізує сам. Масло втрачає експлуатаційні якості, коли:

 • з’являється шум з насоса гідропідсилювача;
 • кермо важко повертається;
 • з бачка йде запах гару;
 • змінився колір рідини;
 • в кермі з’явилася вібрація.

Ці ознаки говорять про те, що рідина для гідропідсилювача керма Kia RIO 3 потрібно замінити.

Як проводиться заміна рідини в бачку підсилювача

Процедура проста, водії без слюсарних навичок справляються із завданням самостійно. Заміна масла в ГУР своїми руками на Kia RIO 3:

 • З бачка шприцом відкачують відпрацьовану рідину.
 • Доливають свіжу до повної позначки.
 • З штуцера ємності знімають зворотний шланг, направляють в порожню тару (зручно взяти обрізану пластикову пляшку).
 • Крутять кермо вправо-вліво до упору (добре мати помічника) і спостерігають, коли рівень масла впаде до мінімуму.
 • Доливають мастило, повторюють маніпуляції з рульовим колесом.
 • Припиняють заливати, коли з зворотного шланга піде чиста рідина.
 • Переконуються, що рівень на максимумі, заводять мотор. Гідронасос включається, прокачує рідина по системі.

Обсяг на одну заправку. 0,8 г матеріалу. Рівень мастила в бачку перевіряють щупом.

Ємність прозора, і величину наповнення видно на око. Але щуп з відмітками min і max більш наочно продемонструє стан заливки. Відмітка трохи нижчим за максимальне значення. норма для авто.

Наслідки несвоєчасної заміни

На автомобілях Kia RIO гідропідсилювачі керма встановлені штатно. Виробник розраховує, що техніка буде ходити за європейськими дорогами, в помірному кліматі.

Але в Росії все екстремально: траси, погода, манера водіння ТЗ. Тому рульова колонка і масло в гідропідсилювачі страждають.

Коли за роботою вузла не стежать, управляти машиною стає важче. На кермо прикладають більше зусиль. водій стомлюється, не може зосередитися на дорожній ситуації.

Посилюються удари об рульове колесо. Погіршується маневреність і слухняність транспорту, знижується безпеку поїздки.

ГУР. допоміжна система автомобіля, яка покликана створити Comfort і зручність подорожі.

Яке масло бажано заливати в Kia RIO 2011-2015

Якщо ви є власником автомобіля Kia RIO 2011-2015 років випуску, то вам пощастило. на ці моделі встановлюються дуже надійні і сучасні двигуни. Однак слід зазначити, що без належного догляду будь-який мотор незабаром почне підводити і про його можливості необхідно буде забути.

Одним з найбільш важливих аспектів в обслуговуванні силових агрегатів на Kia RIO (в тому числі 2013 і 2014 років) є регулярна заміна масла, причому можна робити це навіть частіше, ніж рекомендує виробник. У нашій статті ми розглянемо, яке ж краще масло заливати в ваш автомобіль, які є варіанти і порівняємо їх плюси і мінуси.

Абсолютно очевидним є те, що масло необхідно замінювати регулярно і своєчасно. Особливо це стосується машин 2011, 2012 і 2013 років, оскільки вони знаходяться вже деякий час в експлуатації і двигун отримує серйозне навантаження. Головним показником олії є його в’язкість, яка допомагає визначити ступінь плинності. Використовуючи правильне масло, можна повністю захистити свій двигун від передчасного зносу. Для двигунів, які встановлюються на Kia RIO, потрібно використовувати продукт з в’язкістю 5W-30 або 5W-40. Також бажано завжди стежити за масляним фільтром і міняти його одночасно з маслом, яке б стан не було.

Вибір моторного масла

 • Shell Helix Ultra.
 • Total Quartz.
 • Divinol.
 • ZIC XQ LS.

Перший варіант є одним з кращих масел по співвідношенню ціна. якість. Аналіз показав, що цей продукт має необхідний набір необхідних речовин і присадок, а тому використання його для мотора Kia RIO цілком виправдано. Більш того, масло Shell Helix Ultra не втрачає своїх якостей протягом тривалого часу і зберігає свої захисні властивості, що також є безсумнівним плюсом для цього варіанта.

Total Quartz також володіє вселяють характеристиками і здатне зберігати всі вузли двигуна в отличном состоянии. Ціна цього продукту невелика, але при цьому він відпрацьовує себе на всі 100%. Як і у випадку з попереднім варіантом, масло зберігає свої характеристики навіть при досить великому пробігу.

Масло Divinol може похвалитися невеликою витратою. Слід зазначити, що цей бренд маловідомий, але це ніяк не позначається на його якості. Тому цей варіант відмінно підійде для вашого Kia RIO і буде виконувати всі свої функції.

Ще одним непоганим продуктом з доступною ціною є ZIC XQ LS. Воно має значний список присадок, а це безпосередньо впливає на захист мотора від зносу. Його також можна сміливо лити в двигун свого автомобіля.

Яке з масел краще. сказати важко, адже вони всі хороші. Звичайно ж, можна підібрати і інше масло, більш дороге, але представлені нами варіанти є найбільш оптимальними для Kia RIO 2011-2015 років випуску. Перша заміна повинна проводитися через 3000 км пробігу, оскільки цього достатньо для обкатки мотора. Наступні заміни повинні бути не рідше ніж раз в 10000 км пробігу. Заливати при цьому потрібно приблизно 3 літри рідини, після чого перевірити її рівень, і він не повинен бути вище позначки F.

процес заміни

Замінити масло можна або на станції технічного обслуговування, або зробити це самостійно. Перший варіант набагато простіше, але він передбачає грошові витрати. Якщо ви не хочете платити, то можна все зробити самостійно. Для цього потрібно загнати автомобіль на «яму» і викрутити пробку, яка знаходиться на піддоні двигуна. Тут необхідно бути дуже обережним, оскільки масло має високу температуру і може завдати вам шкоди. Коли воно повністю стече, необхідно зняти фільтр.

Після того як всі ці процедури виконані, рекомендується видалити залишки брудного масла з піддону. Для цього можна використовувати шприц, на якому буде одягнена вигнута трубка. Слід зазначити, це необов’язкова процедура, але зайвою вона точно не буде. Далі необхідно залити свіжий продукт в двигун Kia RIO і автомобіль вас не підведе.

Крім усього іншого, вам потрібно буде заздалегідь підготувати наступні інструменти і матеріали:

 • 1. Гумові рукавички.
 • 2. Газети і ганчірки.
 • 3. Відро (щоб злити в нього старе масло).
 • 4. Торцевий гайковий ключ (для зняття пробки з піддона).
 • 5. Ріжковий ключ (для зняття фільтра).

Отже, ми спробували дати кілька порад, яке масло вибрати для Kia RIO. Як ви бачите, зробити це і замінити його не складає ніяких труднощів. Головне, чітко знати, які характеристики необхідні для вашого двигуна і купувати тільки якісне і відповідне масло. Яке б з нашого списку ви не вибрали, ви можете бути впевнені в його надійності.

Як часто міняти масло в Kia RIO

За регламентом виробника обслуговування проводять через кожні 15 000 км пробігу. На практиці інтервал рекомендують скорочувати і змінювати масло через 11000-12000 км. Це актуально і для міста, і для їзди по трасі. Якщо авто регулярно експлуатується тільки в населеному пункті, часто стоїть в пробках, обслуговування буде потрібно вже через 8 000 км.

Режим експлуатації має велике значення для визначення міжсервісний інтервалу. Наприклад, в місті двигун авто часто і довго працює на холостому ходу. При цьому ресурс мотора задіюється, а пробіг не збільшується. Така ж ситуація виникає і в холодну пору року, коли автомобіль прогрівають. Багато майстрів рекомендують орієнтуватися на показник середньої швидкості руху по бортовому комп’ютеру:

Скільки масла в двигуні Kia RIO 3

З метою повноцінної заміни моторного масла в двигуні Kia RIO 3 слід придбати таку кількість мастильного матеріалу:

 • 1.4 16V (G4FA). 3.3 л;
 • 1.6 16V (G4FC). 3.3 л.

Порада: рекомендуємо тримати в запасі кілька літрів моторного масла, точно такого ж, яке залито в двигун автомобіля. Деякі мотори на південнокорейських авто з пробігом схильні «під’їдати» масло.

Чому не 5W-40

Існує думка, що в Росії для обслуговування «корейців» найкраще підходять масла з великим значенням високотемпературної в’язкості: 5W-40, 5W-50 і навіть 5W-60. Головний аргумент на користь вибору продукту. стабільні характеристики в жарку погоду. Але це не зовсім так.

Велике значення високотемпературної в’язкості має значення для тропіків і для моторів з турбонагнітачами, коли вузол нагрівається до 200 ° С і вище. У бензинових двигунах Koa RIO таких температур не буває. Мастильна система двигуна адаптована під досить текучі масла 5W-20 і 5W-30. Зазори між деталями мінімальні. У холодну пору року масло нерівномірно розподіляється по поверхнях. В результаті сухого тертя збільшиться знос деталей і зросте витрата палива.

Яке масло лити в Kia RIO 3

Якщо подивитися в інструкцію по експлуатації, то на сторінках мануала можна виявити, що виробник рекомендує лити моторні масла, які відповідають специфікації API SM, ILSAC GF-4 або вище. В ідеалі варто користуватися технічними рідинами з сучасними допусками. API SN, ILSAC GF-5. У плані в’язкості кращим чином підходять мастильні матеріали 5W-20, 5W-30. Виходячи з рекомендацій, лего вибрати брендові масла, а кращим вибором стануть оригінальні продукти Hyundai / Kia. Можна сміливо лити Hyundai Turbo SYN Gasoline SAE 5W-30 (API SM) або Premium LF Gasoline SAE 5W-20 (API SM, ILSAC GF-4).

Яке масло заливати в двигун Kia RIO 3?

У 2011 році компанія Kia презентувала третє покоління моделі, що базувалася на платформі Hyundai i20 і Hyundai Solaris. У Росії автомобіль поставляли з двома варіантами бензинового двигуна. на 1.4 і 1.6 літрів. Перший мотор відрізнявся потужністю в розмірі 107 кінських сил, а другий на 123 сил. Як варіанти трансмісії. механіка або автомат. Третє покоління досить швидко знайшло поширення серед вітчизняних автолюбителів. Доступна ціна, приваблива комплектація. все це підкупляло рядового любителя корейських авто. В цілому движки авто вважаються надійними, але потрібне якісне обслуговування. Яке масло для двигуна Kia RIO 3 найкраще використовувати?

Компанія Kia не має іменних допусків, масло підбирають відповідно до моторесурс, умовами експлуатації, погодними умовами.

Які існують відповідні масла?

Співвідношення ціна-якість демонструє, що найбільш цікавим варіантом є Shell Helix. Воно містить комплект мінералів і присадок. Застосування його для Kia RIO 1.6 повністю виправдано. Свої характеристики Шелл не втрачається навіть в результаті тривалого застосування, що є великою перевагою моторного масла.

Заміна масла в двигуні Kia RIO 3

Самостійну роботу по зміні технічної рідини в моторі слід виконувати на оглядовій ямі або естакаді. Дане технічне захід найкраще проводити відразу ж після поїздки, поки масло не охололо.

 • Знімаємо кришку маслозаливной горловини двигуна.
 • Очищаємо від бруду кришку піддону картера навколо пробки зливного отвору.
 • Під отвір слід підставити ємність мінімум на 3.5 літра.
 • Чекаємо близько 10 хвилин, поки масло стече.
 • Закручуємо кришку, витираємо патьоки масла.
 • Підставляємо ємність під масляний фільтр і починаємо обертати його.
 • Очищаємо посадочне місце від бруду.
 • Встановлюємо новий фільтр.
 • Далі через маслозаливную горловину заливаємо в двигун свіже моторне масло.

Яке масло заливати в Kia RIO: що потрібно знати

Модель Kia RIO є популярним автомобілем. Що стосується найбільш поширеного покоління, на сьогоднішній день це Kia RIO 3.

 • Двигун на даній моделі має невеликі робочі зазори, температурні навантаження досить високі. З цієї причини для ефективної мастила деталей використовуються маловязкие синтетичні масла.
 • Як правило, загальною офіційною рекомендацією є заміна масла кожні 15 тис. Км. Масло повинне мати в’язкість 5W20 або 5W30.

Однак при виборі масла в двигун Kia RIO важливо враховувати цілий ряд нюансів. Детальніше читайте в нашій статті.

Що буде якщо не міняти моторне масло

Недотримання термінів заміни моторного масла призводить до того, що мастило втрачає свої властивості і починається активний знос деталей двигуна. Причина. з пробігом присадки в маслі перестають працювати, ефективність мастила сильно і різко знижується (вже через 12-15 тис. Км. Пробігу при важких умовах експлуатації).

Якщо ж не змінювати масло дуже довго (наприклад, 30-40 тис. Км.), В’язкість мастила змінюється настільки, що моторне масло перетворюється в гелеобразную субстанцію. У подібній ситуації мотор критично зношується.

Заводські допуски для моторного масла

При підборі масла важливо не тільки орієнтуватися на в’язкість, а й окремо враховувати вимоги і рекомендації виробника авто по допускам. Для різних поколінь Kia RIO допуски і стандарти дещо відрізняються.

Для Kia RIO першого покоління. не нижче API SL, ILSAC GF-3, для другого покоління допускається використання масел, клас яких не нижче API SM, ILSAC GF-4. У третьому поколінні Kia RIO масло в двигун повинно бути не нижче API SN, ILSAC GF-5. При цьому використання мастила класом нижче заборонено!

в’язкість масла

Необхідно враховувати, що моторні масла тієї чи іншої в’язкості повинні відповідати сезону. Наприклад, 5W-20 відмінно підійде для холодної зими, мотор при холодному пуску буде крутитися легко. Однак влітку таке масло може бути занадто «рідким», масляна плівка виходить тонкої і захисту недостатньо.

Коли міняти масло в двигуні

На третьому поколінні Kia RIO силові агрегати, в середньому, мають ресурс близько 200 тис. Км. При цьому таких показників можна досягти тільки за умови регулярного і якісного обслуговування. Під таким обслуговуванням слід розуміти регламентну заміну масла в двигуні кожні 15 тис. Км. пробігу.

У реальності машина експлуатується в тяжких умовах (повільна їзда по місту з постійними розгону і зупинками, підвищені навантаження, тривала робота двигуна на холостих обертах і т.д.).

В цьому випадку сервісний інтервал необхідно скоротити на 30-50%. Виходить, оптимально міняти масло в двигуні кожні 8 або максимум 10 тис. Км пробігу.

Яке масло заливати в двигун Kia RIO

Підбираючи масло для Kia RIO важливо розуміти, що термін служби мастила в двигуні залежить:

 • від якості мастильного матеріалу;
 • правильного підбору масла під конкретну модель двигуна;
 • умов експлуатації автомобіля;
 • загального стану мотора і його систем;

Синтетика або напівсинтетика

Сьогодні на ринку представлені моторні масла з різною базовою основою: мінеральні масла, напівсинтетичні і синтетичні з різними індексами в’язкості, а також допусками. Зверніть увагу, один і той же продукт по в’язкості може бути однаковим, проте «база» і властивості можуть відрізнятися.

Lukoil

Кращим представником марки для Kia буде Genesis Special FE. Головний недолік. доступність тільки на СТО виробника. Головна перевага. адаптованість до російських умов, яка виражається в полегшенні запуску мотора в морози. Крім того, це масло створено спеціально для роботи в умовах міського циклу з постійними зупинками в пробках і на світлофорах.

Shell

Кращий варіант для Kia RIO. це Shell Helix Ultra Pro AF з показником в’язкості 5W-20. Він являє собою синтетичний продукт. Основні властивості: запобігає виникненню відкладень на двигуні, знижує рівень вібрації при роботі мотора.

Власникам Kia рекомендується різновид Wolf OfficialTech 5W-20 MS-FE. При використанні цієї олії поліпшується динаміка автомобіля, він краще розганяється. Шум при роботі мотора стає тихіше і розміреніше.

Для чого потрібно моторне масло

Масло, що заливається в двигун, виконує 5 функцій:

 • Оберігає метал від механічного зносу і корозії.
 • Зменшує тертя, а значить, сприяє енергозбереженню.
 • охолоджує мотор.
 • Сприяє відведення утворюється при терті стружки, а також видаляє продукти горіння палива.
 • Нейтралізує хімічні сполуки, що утворюються в результаті згоряння бензину.

Від якості масла залежить безперебійна робота двигуна. Якщо залити дешевий продукт або контрафакт, машина буде важко розганятися і сильно шуміти.

Total

У лінійці цієї марки представлені синтетичні і напівсинтетичні масла. Є енергозберігаючі варіанти. Вони підходять для моторів будь-якого типу. В’язкість 5W-30 представлена ​​в лінійках Classic і Quartz Ineo.

Mobis

Оригінальна корейське масло, що володіє хорошими миючими властивостями. Завдяки великій кількості молібдену воно мінімізує тертя, сприяє швидкому запуску в морози.

Але під цією торговою маркою реалізується продукція 4 нафтопереробних заводів, кожен з яких має свій власний торговий бренд. Вибравши один з них, можна істотно заощадити і не втратити в якості.

Liqui Moly

Для представників азіатського автомобілебудування призначена лінійка Special Tec.

В її рамках пропонується версія в’язкістю 5W-20.

Вона проводиться виключно в Німеччині. Єдиний недолік. дорожнеча продукту.

Neste

Neste City Pro F входить в число самих економічних масел в огляді. Воно відрізняється низькою зольністю, за властивостями досить близько до версії 0W-20, тому що здатне забезпечувати запуск двигуна при температурах ніже.30 градусів.

 • протизносний на основі цинку і фосфору;
 • миючий, який базується на кальції.
 • Для чого потрібно моторне масло
 • Яке масло заливати в двигун Kia RIO
 • Головні критерії підбору
 • Заводські рекомендації моторного масла
 • Таблиця підбору моторного масла для Kia RIO по сезону
 • Який обсяг масла потрібно заливати
 • Періодичність заміни масла
 • Причини передчасного зносу
 • Кращі моторні масла для Kia RIO
 • Total
 • Liqui Moly
 • Mobil
 • Motul
 • Mobis
 • Ravenol
 • Castrol
 • Zic
 • Shell
 • Wolf
 • Idemitsu
 • Eneos
 • Kixx
 • GT Oil
 • Lukoil
 • Petro-Canada
 • NGN
 • Neste
 • Valvoline
 • Dragon
 • Eni
 • Сервіси для підбору моторних масел
 • Корисні рекомендації
 • Відгуки автовласників

Відповідне масло для Kia RIO представлено в асортименті практично будь-якій торговельній марки світового рівня. Оптимальним вважається синтетичний продукт з мінімальною в’язкістю. Мастило з подібними властивостями легко знайти в будь-якому ціновому сегменті. Кожен виробник додає різні присадки, які забезпечують посилення тих чи інших властивостей захисної суміші. Підбирати їх потрібно в залежності від особливостей експлуатації.