Яке масло залити в двигун Chevrolet Niva

Table of Contents

Що з використанням невідповідного масла під час заміни масла дійсно впливає на ваш автомобіль

Ми все витрачаємо невеликий статок на наші автомобілі, тому дуже важливо і дешевше в довгостроковій перспективі піклуватися про двигун автомобіля протягом всього терміну його служби. Крім регулярного обслуговування, іншим важливим фактором є вибір правильного масла під час заміни масла на.

Оскільки масло, по суті, є джерелом життєвої сили двигуна, вам слід з великою обережністю використовувати тільки рекомендований продукт для своєї металевої гордості і радості.Пренебреженіе цим фактом обійдеться вам в довгостроковій перспективі, тому що ваш двигун передчасно починає виходити з ладу або, скажімо так. різко виходить з ладу.

З огляду на це вибір правильного масла під час заміни масла може здатися складним завданням. Будьте впевнені, це не так складно, щоб отримати права, так що не панікуйте. Однак регулярне використання неправильного масла може виявитися фатальним для вашого улюбленого автомобіля.

Що потрібно шукати в моторному маслі?

При виборі нового моторного масла слід враховувати наступне.

Артикул масляного фільтра

При заміні масла в двигуні Niva Сhevrolet вам доведеться поміняти і масляний фільтр на новий, так як старий навряд чи буде якісно справлятися зі своїми обов’язками. Виробник рекомендує використовувати оригінальний елемент, який має таке значення. Mann W914 / 2

Крок 1

масло, двигун, chevrolet, niva

Замініть масляний фільтр на новий фільтр і налийте високоякісну промивку моторного масла до 10 відсотків від обсягу олії. Ви можете перевірити ємність за допомогою щупа.

Чи варто вибирати синтетичне або звичайне масло?

Вам слід використовувати синтетичне масло, якщо в інструкції з експлуатації автомобіля це зазначено, але в іншому це не матиме великого значення. Однак будь-який використовується масло повинно бути універсальним.

Але варто зазначити, що синтетичне масло зазвичай вважається більш ефективним, ніж його звичайна альтернатива. Це тому, що синтетичне масло очищається, дистилюється, очищається, а також розпадається на основні молекули.

Варто також відзначити, що більшість масел в дійсності змішані, а не тільки чисто синтетичні або звичайні.

Цей процес видаляє домішки з вихідної сирої нафти, але також дозволяє виробникам адаптувати молекули до конкретних вимог двигунів.

також дозволяє вам збільшити пробіг між змінами мастила з 3-5K (5-8K km) до 7-10K милі (11-16 K km). в середньому. Але це, звичайно, залежить від марки автомобіля і типу двигуна. деякі автомобілі вимагають синтетичного масла з самого початку.

Звичайне масло дешево, але його потрібно замінити більше

Повністю синтетичне масло відмінно підходить для економії палива і продуктивності двигуна, але має тенденцію бути дорогим

Суміші або напівсинтетика. це компроміс між двома.

READ  Установка торпеди від пріори на ВАЗ 2110

ACEA. це європейський еквівалент API

Як і API в США.С. Європа використовує стандарт ACEA, який трохи більше поглиблений. Всі коди ACEA, що починаються з A, відносяться до бензинових двигунів, B. до дизельних і C-сумісним бензиновим і дизельним двигунам.

Існує також категорія E для важких дизельних двигунів.

Загалом, ви повинні шукати масла A3 / B3, A5 / B5 або C3 для кращої якості, залишайтеся в оліях екстра-класу. Але завжди консультуйтеся з керівництвом користувача вашого автомобіля.

Яке масло заливати в Niva Chevrolet

Яке масло краще вибрати. синтетику, напівсинтетику або мінералку?

В даний час ринок паливно-мастильних матеріалів наповнений продуктами різних компаній. як зі світовим ім’ям, так і маловідомими, тому вибрати моторне масло для Chevrolet Niva стає нелегким завданням.

При виборі слід уважно ознайомитися з інформацією, наявною на каністрі з моторною рідиною, так як зазначені там параметри і характеристики можуть багато чого сказати про якість мастила.

Основа мастильного матеріалу може бути мінеральною, напівсинтетичній або мінеральної, а виходячи з цього. мати різні робочі показники.

Мінеральне масло є натуральним продуктом, отриманим з нафти внаслідок перегонки і очищення. Через те, що технологія його виробництва є досить простою і дешевою. мінеральна мастило має доступну ціну. Дані рідини створюють на деталях двигуна захисну плівку, яка має непогану стійкість. Як і інші масла. мінеральне містить певну групу присадок, що дають йому хороші миючі та протівоізносовие якості. Крім того, ці компоненти дозволяють позбавлятися від всіляких негативних з’єднань і побічних продуктів згоряння палива.

З недоліків. у мінералки він один, але найістотніший. при низьких температурах мастило стає занадто густий і погано прокачується системою. Через це виникають складності з запуском двигуна. Після запуску густе масло не в змозі покрити всі деталі, тому відбувається їх масляне “голодування”, результатом якого є їх швидкий знос.

Крім того, мінеральні продукти досить швидко втрачають свої робочі якості в тяжких умовах експлуатації, тому їх слід міняти набагато частіше, ніж синтетичні або напівсинтетичні.

Синтетичні масла виробляються з досить складною і дорогою технології, тому їх вартість досягає космічних висот. За своєю суттю вони виробляються з природного газу шляхом синтезу і володіють найбільш кращими характеристиками, ніж мінеральні та гидрокрекинговиє продукти.

Більшою мірою синтетичні основи використовують в лінійки дорогих масел преміальної якості. Синтетика слабо реагує на зміни температури. вона в будь-яких умовах не втрачає своїх робочих характеристик дуже тривалий час. Такі продукти повільніше «старіють» і мають високу стійкість до окислення.

Напівсинтетична мастило має в своїй основі як мінеральні, так і синтетичні компоненти.

За своїми показниками напівсинтетика перевищує мінеральні продукти, але в значній мірі поступається синтетиці. Однак, її вартість досить низька. що робить цю мастило такою популярною. Якщо ви володієте відносно недорогим автомобілем. використання даного типу мастила буде цілком виправданим. Для нового автомобіля найбільш краще буде синтетика.

Функції моторного масла

Не секрет, що автовиробник закладає певні вимоги до якості моторного масла для кожного типу двигуна. Ці вимоги визначають експлуатаційні і в’язкі якості мастильного матеріалу. Але про те, чому ті чи інші якості відіграють визначальну роль, знає далеко не кожен автовласник.

У складі мастила для двигуна присутній базове масло, а також різні присадки і полімери. Завдяки цим присадкам мастило виконує наступні функції:

Замена масла в двигателе Шевроле Нива

 • подовжує ресурс двигуна, знижуючи тертя і перешкоджаючи окисленню з утворенням корозії;
 • бере участь у теплообміні, оберігаючи мотор від перегріву;
 • підвищує тиск над поршнем, що призводить до збільшення ККД;
 • здійснює очищення двигуна від різних відкладень;
 • сприяє зниженню витрати палива.
READ  Заміна пильовика зовнішнього шруса Niva Chevrolet

Скільки масла необхідно заливати?

Заміна масла в двигуні Niva це відповідальний захід і, щоб його довести до кінця. слід точно знати, який обсяг мастила потрібно придбати.

У тому випадку, якщо обсяг двигуна вашого автомобіля становить 1700 см². виробник прописує 3.75 літра мастила в ході заміни. Купуючи 4-х літрову каністру, можна бути впевненим в тому, що моторна рідина ще залишиться і на долив.

Люкс Хіт і Люкс Бест. ще один непоганий варіант

Якщо ви прихильник новітніх розробок і бажаєте для своєї ВАЗ 2121 Chevrolet тільки краще, зверніть увагу на продукти від «Дельфін Індастрі». Наявність в складі продукту молібдену виділяє мастило серед аналогічних. завдяки даної речовини, двигун працює набагато стабільніше і краще, споживання палива скорочується на 3%. Якщо ваша Niva Chevrolet має великий пробіг, то заміна старого масло на нове «дельфіновское» стане відмінним рішенням.

заводські стандарти

На заводі виробнику в движок ллють напівсинтетичні моторні масла з маркуванням 5W-30. Оскільки, Chevrolet Niva спільний проект АвтоВАЗу і американського автовиробника General Motors, то з заводу заливають оригінальні моторні масла GM dexos2 5W30.

Какое масло выбрать для Нивы? Лукойл SHELL ZIC Личный опыт использования. Отзыв.

Характеристики моторних масел

При виборі масла необхідно розуміти, що існують не тільки характеристики, заявлені виробником, а й ті, про які можна дізнатися тільки зі сторонніх джерел.

Яке масло краще лити в двигун Chevrolet Niva

Мотор Niva дістався від її попередників. Жигулів, а тому, вимоги до моторного масло залишаються однаковими. Масло в двигун краще лити, виходячи з пробігу автомобіля, тому підбір повинен виглядати наступним чином.

Моторне масло до 100 000 км пробігу

У процесі обкатки рекомендується лити тільки те масло, яке рекомендує завод виробник. Варто врахувати той факт, що виробництвом Chevrolet ВАЗ 2121 займався альянс GM-АВТОВАЗ, а значить, моторні масла будуть ті ж, що у Opel і Шевролет. Хоч мотор, при цьому, залишився вазовский, стандарти і допуски відповідають цьому двигуну.

На період гарантії і обкатки офіційний дилер заливає масло GM Dexos1 5W30. Настійно не рекомендується використовувати таку в’язкість, якщо машина експлуатується на бездоріжжі. Так як масляна плівка буде занадто рідка, то при тривалій пробуксовці поршні почнуть працювати насухую, що не дуже добре для ЦПГ.

Найкращим варіантом буде Sell Helix HX8 5W40. Але якщо автомобіль експлуатується в умовах суворої зими, то стандарт високотемпературної в’язкості залишається колишнім.

Серед недоліків можна відзначити дуже велику ціну і високу ймовірність нарватися на підробку. Тому варто добре придивлятися до закладів, де купується це масло. Як правило, недобросовісні торговці займаються підробкою тільки дорогих рідин. Якщо є якісь сумніви, краще придбати його у офіціалів.

Після 100 тисяч кілометрів пробігу

Можна також залишити GM, але Shell Helix лити вже немає ніякого сенсу. Ці масла будуть дорогими. Замість них варто звернути увагу на синтетику в особі Лукойлу 5W40. Крім того, добре підходить і Лукойл Люкс.

Але є один суттєвий недолік. Лукойл занадто швидко темніє, тому ТО краще проводити частіше, щоб в моторі завжди було свіже масло. Але незважаючи на цей недолік, воно недороге, а чистять присадки працюють навіть краще, ніж у зарубіжних аналогів. Тому освіту коксу торкнеться двигун не скоро.

Що лити при підвищеній витраті масла?

Мотор ВАЗ 2121 має не дуже великий ресурс і витрата масла можна спостерігати вже за 200 тисяч кілометрів пробігу. У цей момент, можна знизити показники витрати до мінімуму за допомогою більш вузького масла. У літній період варто заливати 15W40, а в зимовий 10W40.

READ  Як зняти передні сидіння на Priora

Менш в’язке масло буде горіти з меншою швидкістю, але прі.30 мотор буде проблематично запустити. Тому таку в’язкість краще застосовувати в парі з підігрівом двигуна.

Синтетика або мінералка?

У двигуні Niva Travel допускається використовувати, як синтетичні масла, так і мінеральні. Відмінності їх полягають в наступному:

 • Мінеральні масла. найдешевше моторне масло. В’язкість буде залежати від температури. Щоб стабілізувати їх властивості, використовують спеціальні присадки, але ті руйнуються під впливом навантажень. Тому використовувати мінеральне масло влітку не рекомендується.
 • Синтетичні. мають більш однорідну і стабільну структуру, не втрачають своїх властивостей і мають кращу плинністю. Якщо Niva Chevrolet використовується і взимку і влітку, то рекомендується застосовувати тільки синтетичні масла або їх аналоги на основі мінеральних. напівсинтетика. Не залишають відкладень в двигуні. Мають більш високу вартість.

моя Niva

Нівоводи всіх поколінь, модифікацій і країн, єднайтеся!

в’язкість

Вибір моторного масла для ВАЗ 21213, 2123 або Niva Travel повинен обмежитися лише показниками в’язкості. А в’язкість прямо залежить від температури експлуатації автомобіля. Говорячи простою мовою, якщо Niva експлуатується взимку, то й моторне масло має бути залито виключно зимовий. Влітку потрібно використовувати відповідне масло.

Показники в’язкості масла на Niva в залежності від температури виглядають наступним чином:

 • нижче. 35 до 25: 0W30
 • ніже.35 до 30: 0W40
 • от.30 до 25: 5W30
 • от.30 до 35: 5W40
 • от.25 до 25: 10W30
 • от.25 до 35: 10W40
 • от.20 до 45: 15W40
 • от.15 до 45: 20W40

Рекомендується на зиму в мотор ВАЗ 2121 заливати масло 0W30, а влітку переходити на 15W40. Якщо автомобіль експлуатується мало, але круглий рік, то допускається застосування всесезонного масла 5W40.

На вибір моторного масла повинен впливати і вік двигуна. Як правило, мотори з пробігами більше 100 тисяч кілометрів, починають витрачати масло. У зв’язку з цим, рекомендується переходити на більш густі масла влітку, щоб знизити угар.

Моторне масло

Масло в Niva Travel. яке і куди потрібно заливати?

Масло в Niva потрібно вибирати з розумом. Мало підібрати марку і в’язкість, адже потрібно знати, яке масло використовується в мостах, КПП і роздавальної коробці. Niva Travel не пробачить своєму власникові помилки при підборі мастила. Тому обов’язково вивчіть даний матеріал, якщо стали власником цієї машини.

Коробка передач

У багатьох мануалах і посібниках з експлуатації Niva Travel може бути зазначено, що в коробці передач допускається застосування масел GL-4 і GL-5. Насправді, в коробці передач ВАЗ 2121 допускається використання масел тільки стандарту GL-4. Це пояснюється більш тривалим терміном служби коробки і її меншою гучністю роботи. Часи, коли в КПП лили масла ТАД-17 зі стандартом GL-5, характеризувалися частими ремонтами коробок при невеликих пробігах. Сучасні масла можуть продовжити термін служби КПП майже в 2 рази.

Параметри масляного картера КПП:

 • Обсяг. 1,6 літра.
 • В’язкість. 75W-90.

Марки рекомендованих масел:

 • Лукойл ТМ-4;
 • ZIC;
 • Castrol;

Увага! При покупці дорогих масел, остерігайтеся підробок!

Трансмісія

Трансмісійне масло на автомобілі Niva володіє іншими властивостями, в порівнянні з двигуном. Воно має зовсім іншу структуру і в’язкість, а тому, розраховане на інші навантаження.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS