Table of Contents

В’язкість

Сучасні силові установки, якими оснащуються Kia RIO, мають невеликі зазори в поршневій групі. У зв’язку з цим для таких моторів потрібна олія з низьким ступенем в’язкості, щоб уникнути «сухого» тертя і краще відводити тепло від нагрітих компонентів ДВЗ. В результаті виходить, що з виходом нових поколінь Kia RIO рекомендований індекс в’язкості поступово знижується. якщо раніше він був на рівні 40, то зараз. не більше 20. Цим параметрам потрібно приділити особливу увагу, так як двигуни з меншою в’язкістю не підтримують масла з більшою в’язкістю. У крайньому випадку, недотримання правил може призвести до передчасного зносу найбільш навантажених деталей двигуна через їхнє масляне голодування.

Яку олію заливати в двигун Kia RIO

Заміна олії у двигуні – важлива процедура, яка не прощає помилок. Розглянемо її на прикладі автомобіля Kia RIO, дуже популярного в нашій країні. До уваги читачів представлено багато корисної інформації, яка, напевно, буде цінною як для початківців, так і досвідчених власників Kia Ceed.

Як відомо, без кваліфікованого та своєчасного обслуговування будь-який автомобіль ламатиметься, і засмучений власник зрештою його продасть. Насамперед необхідно приділяти особливу увагу двигуну автомобіля (в даному випадку Kia Ceed), оскільки він є “серцем” машини. Те саме стосується вибору, а також періодичності заміни моторного масла.

Допуск та клас

При правильному виборі масла необхідно враховувати всі параметри, слід вибрати відповідний клас та допуск. Детальна інформація про це вказана в посібнику користувача до Kia Ceed.

На сьогоднішній день відомі три покоління Kia RIO. Існує цілком обґрунтована думка, згідно з чим чим автомобіль новіший, тим і жорсткіші вимоги до якості масла для нього.

Наприклад, для Kia RIO першого покоління можна порекомендувати олію із класами API SL, а також ILSAC GF-3. Насправді, зараз усі олії, які є у продажу, відповідають зазначеним класам. Тут головне, щоб цей стандарт був не вище зазначеного, тобто вищого класу.

Выбор моторного масла Kia Rio Ликви Моли или Хендай Киа

Для Kia RIO другого покоління підійде олія зі стандартами API SM та ILSAC GF-4. Нерідко буває, коли конструкція авто підтримує і вищий стандарт – наприклад, як у цьому випадку – API SN та ILSAC GF-5.

Третє покоління Kia RIO розраховане на підтримку більш сучасних олій з параметрами API SN та ILSAC GF-5.

Що стосується присадок, їх додавати в масло не рекомендується, так як у по-справжньому якісної олії має бути достатньо змащувальних властивостей.

Як часто міняти масло на Kia RIO

Компанія Kia встановила однаковий інтервал заміни олії для всіх поколінь Kia Ceed. Так, він становить один раз на рік чи кожні 15 тисяч км. Це теоретично, але в практиці ситуація може відрізнятися – взяти хоча б наприклад умови експлуатації, зміни клімату, якість дорожнього покриття, манеру водіння тощо. буд. Від цих чинників залежить, з якою швидкістю витрачатися масло. У зв’язку з цим деякі досвідчені власники розрахували інтервал заміни. Отже, назвемо найбільш підходящі інтервали заміни олії для Kia Ceed:

 • Кожні 15 тисяч км. при дотриманні швидкісного режиму від 50 км/год і більше
 • Кожні 10 тисяч км – за дотримання швидкісного режиму на рівні 30 км/год.
 • Кожні 7 тисяч км – за дотримання швидкісного режиму менше 20 км/год.

Виходить, що менше середня швидкість, тим частіше виникає потреба у заміні масла

Скільки заливати олії в Kia RIO

Звернімо увагу на об’єм масла, що заливається, для конкретного мотора Kia RIO:

 • Дизельний 1.1 75 л. с. (початок виробництва – з 2011 року). Необхідний об’єм – 4,8 літри
 • Бензиновий 1,2 87 л. с. (З 2011 року). Об’єм – 3,3 літра
 • Бензиновий 1,3 75-82 л. с. (2000) – 3,4 літри
 • Бензиновий 1,4 97 л. с. (2005). 3,3 літри
 • Бензиновий 1,5 98-108 л. с. (2000). 3,3-3,7 літра
 • Дизельний 1,4 90 л. с. (2011). 5,3 літри
 • Дизельний 1,5 109 л. с. (2005). 5,3 літри
 • Бензиновий 1,6 112 л. с. (2005) – 3,3 літри
 • Бензиновий 1,6 123 л. с. (2011) – 3,3 літри

Найпопулярніші статті на сайті:

 • Як часто потрібно міняти масло у двигуні
 • Олія 5w30 та 5w40 у чому різниця
 • Яку олію заливати в двигун взимку та влітку
 • Через скільки потрібно міняти масло в АКПП

Яку олію залити в Kia RIO 1.6?

Моторне масло істотно впливає на якість роботи і термін служби двигуна, тому до його вибору потрібно підходити з особливою акуратністю. У цій статті ми відповімо на найпопулярніші питання власників Kia RIO із двигуном 1.6 літра.

Як часто міняти масло на Kia RIO?

Моторне масло разом з масляним фільтром двигуна необхідно змінювати в термін, вказаний у графіку технічного обслуговування, тобто кожні 15000 кілометрів або один раз на рік. Але якщо автомобіль експлуатується у важких (або по-іншому екстримальних) умовах, заміну моторної олії варто проводити частіше. Нижче наведено список того, що можна назвати важкими умовами експлуатації авто:

 • постійні поїздки на короткі відстані (менше 8 км за позитивної температури повітря або менше 16 км за негативної температури);
 • тривалі періоди роботи двигуна на холостому ході;
 • їзда дорогами з нерівним покриттям або ґрунтовим; дорогами, де застосовується сіль;
 • при напруженому трафіку руху;
 • при буксируванні фургона чи автопричепа;
 • при використанні багажника на даху.

Тобто можна впевнено сказати, що більшість автомобілів на російських дорогах експлуатуються у важких умовах. У цьому випадку автоконцерн наполягає на заміні олії через 7.500 км або один раз на півроку.

В’язкість

Цей показник впливає витрата палива. Використання масел, коефіцієнт в’язкості яких відрізняється від рекомендованого може призвести до поломки двигуна. Для кращої економії палива рекомендується використовувати олію з коефіцієнтом в’язкості SAE 5W20 (або SAE 5W30), яка призначена для роботи в температурному діапазоні від мінус 30 градусів до плюс 50 градусів Цельсія. Густіша олія не зможе проникнути у всі зазори між деталями, змушуючи їх працювати насуху.

масло, лити

READ  Заміна масла в компресорі кондиціонера автомобіля

Скільки олії заливати в Kia RIO 1.6?

Заправний об’єм (злив та заправка) для моделі з об’ємом двигуна 1.6 л становить 3,6 літра. Не варто додавати надмірну кількість олії, оскільки це може призвести до несправностей у двигуні.

Допуск та клас олії

Для моделі Kia RIO з об’ємом двигуна 1.6 літра, що поставляються на російський ринок, виробник радить використовувати олію API SM та вище з допуском ILSAC GF-4 і вище. У разі відсутності моторної олії API Service SM можна використовувати олію API Service SL.

Яку олію краще вибрати (виробники)?

Багато власників автомобілів Kia запитують: «Яке ж масло ллють на заводі?» На жаль, ця інформація не розголошується виробником. За даними 2015 їх постачальником була корейська S-Oil Corporation. Чи це так зараз, сказати складно.

Плутанину вносять і розбіжності в інструкціях з експлуатації для моделей Kia RIO різного року випуску. Для авто першого покоління (2005-2011р.) – не вказується певний виробник, у машин другого покоління (2011 – 2014) в інструкції стоїть Shell Helix, а в останнього на 2019 рік третього покоління вже вказано Total Quartz. Офіційні дилери рекомендують використовувати в моделях Kia RIO з двигуном 1.6 л олію TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS G-310 5W-30 або TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-30.

Але в колах автомобілістів є нарікання щодо олії TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-30, оскільки вона дуже густа. Якщо автомобіль на гарантії, то сперечатися з дилером справа невдячна. Заллють те, що рекомендовано автоконцерном.

А от якщо можливий самостійний вибір, варто дотримуватися рекомендацій щодо класу, допусків та в’язкості олії. А вибір певного бренду – справа смаку та досвіду кожного конкретного автомобіліста. Добре себе зарекомендували такі виробники, як Liqui Moly та Shell Helix.

Олія для Kia RIO 1,5 л

Двигуни A5E та A5D об’ємом 1,5 л встановлювалися на автомобілі 2000-2005 років. випуску. У Росії представлені модифікації лише з бензиновими моторами. Для обслуговування підійдуть ті самі мастильні матеріали 5W-30.

Чому не 5W-40

Існує думка, що в Росії для обслуговування корейців найкраще підходять масла з великим значенням високотемпературної в’язкості: 5W-40, 5W-50 і навіть 5W-60. Головний аргумент на користь вибору продукту – стабільні характеристики у спеку. Але це не зовсім так.

Велике значення високотемпературної в’язкості має значення для тропіків і моторів з турбонагнетателями, коли вузол нагрівається до 200 °З повагою та вище. У бензинових двигунах Koa RIO таких температур немає. Мастильна система двигуна адаптована під досить плинні олії 5W-20 та 5W-30. Зазори між деталями мінімальні. У холодну пору року олія нерівномірно розподіляється по поверхнях. В результаті сухого тертя збільшиться зношування деталей і зросте витрата палива.

Олія для Kia RIO 1,6 л

Двигуни G4FG з об’ємом 1,6 л вважаються найкращими за всю історію автомобіля. Такими агрегатами оснащують моделі третього та четвертого покоління, що випускаються з 2011 р. по теперішній час. Мотори чудово працюють із мастильними матеріалами класу в’язкості 5W-30.

Автомобілі Kia RIO – одні з найбільш продаваних у своєму класі. Машини відмінно підходять для міського використання, оснащуються сучасними двигунами з гарною паливною економічністю. Але навіть надійний двигун без своєчасного обслуговування швидко вийде з ладу. Необхідно регулярно змінювати моторне масло в Kia RIO, щоб захистити мотор від зносу.

Олія для Kia RIO 1,4 л

Автомобілі з двигунами G4LC та G4EE об’ємом 1,4 л випускалися у другому поколінні 2005–2011 років. та у третьому, четвертому поколінні з 2011 р. до теперішнього часу. Для таких двигунів підійде синтетика 5W-30.

Як часто міняти масло в Kia RIO

За регламентом виробника обслуговування проводять через кожних 15 000 км пробігу. На практиці інтервал рекомендують скорочувати та міняти олію через 11000–12000 км. Це актуально і для міста, і для їзди трасою. Якщо авто регулярно експлуатується тільки в населеному пункті, часто стоїть у пробках, обслуговування буде потрібно вже через 8000 км.

Режим експлуатації має значення для визначення міжсервісного інтервалу. Наприклад, у місті двигун авто часто і довго працює на холостому ходу. При цьому ресурс двигуна задіяний, а пробіг не збільшується. Така ж ситуація виникає і в холодну пору року, коли автомобіль прогрівають. Багато майстрів рекомендують орієнтуватися на показник середньої швидкості руху бортовим комп’ютером:

Наслідки невчасної заміни олії

Виходячи з вищесказаного, можна переконатися в тому, що погана або неякісна олія несе більше шкоди, ніж користі двигуна. При великих пробігах корисні властивості олії погіршуються. При цьому великі елементи продуктів зношування осідають на масляному фільтрі, тоді як дрібні фракції продовжують циркулювати разом з маслом магістралями, і таким чином відбувається забруднення. В результаті з’являється свист, стукіт та інші сторонні звуки. З серйозних наслідків невчасної заміни можна виділити проворот шатунних вкладишів, масляне голодування двигуна, заклинювання розподільного валу, загинання клапанів і залипання поршневих кілець. Все це призводить до капітального ремонту двигуна.

Особливості витрати олії в різних умовах

При пробігах понад 150 тисяч км двигуни вже мають певний ступінь зносу, однак у сприятливих умовах це не є причиною прискореного засмічення олії та погіршення її в’язкості. Однак у важких умовах ресурс такого двигуна неминуче підійде до кінця, через що можливе перевитрата масла: його якість погіршиться, а рівень знизиться. Виходячи з цього, окрім заводських регламентів, ще не менш важливо враховувати умови експлуатації:

Якщо у місті термін служби олії може досягати 600 годин, тоді на трасі цей показник становитиме 250 годин
На швидкостях до 130 км/година з маслом нічого поганого не відбувається, оскільки це абсолютно допустимий швидкісний режим для сучасного автомобіля. Однак якщо постійно перевищувати цю швидкість (постійні поїздки на трасі на швидкості понад 130 км/год), то в даному випадку технічна рідина має високий ступінь зношування. Сюди ще можна додати такі негативні фактори, як спеку та мороз, які погіршують стан мастил. Те саме стосується і екстремальної їзди в міських пробках, або активної експлуатації на бездоріжжі: їзда по піску, снігу, бруду та часті пробуксовки. У таких умовах складові частини автомобіля працюють на межі, що неминуче призводить до скорочення регламенту технічного обслуговування
На термін заміни олії впливає і стан палива. Неякісна горюча суміш з високим вмістом сірки є причиною швидкого окислення масла і різкого погіршення його мастильних властивостей.

Напівсинтетичні

Shell Helix HX7 5w-30

Liqui Moly Molygen New Generation 5W-20

Motul 6100 Save-lite 5W-20

READ  Заміна масла в АКПП Lexus rx350

Поради щодо заміни олії у складних умовах

 • Рання заміна масла необхідна в таких екстремальних ситуаціях:.часта їзда по бездоріжжю.перебування у світлофорних пробках.їзда з напівпричепами та іншими важкими вантажами.різкі старти та гальмування
 • Для важких умов слід вибирати якісну брендову олію, яка має стійкі корисні властивості.
 • При частих простоях автомобіля усередині двигуна утворюється конденсат, що призводить до зміни хімічного складу мастильного матеріалу. В результаті справа може дійти до корозії деталей та серйозних проблем із ДВС
 • При важких навантаженнях важливо не допускати перегріву двигуна, щоб збільшити регламент заміни масла та підвищити експлуатаційний ресурс ДВЗ
 • Заміна моторного масла здійснюється лише на прогрітому двигуні
 • Якісна олія має відповідати всім заводським вимогам

Kia RIO 4 покоління масло для двигуна

Kia RIO 4. корейський автомобіль В-класу, модель Kia, що найбільше продається, на російському ринку. Машина надійшла у виробництво у 2017 році, а її російська версія випускається у Санкт-Петербурзі. Автомобіль представлений у кузовах хетчбек та седан, а також має новий дизайн у порівнянні з попередником, незважаючи на схожу з ним конструкцію. Технічно RIO аналогічний до співплатформної моделі Hyundai Solaris обох поколінь.

З 2020 року випускається рестайлінгова версія RIO, яка має оновлений дизайн, покращену медіасистему зі збільшеною діагоналлю та розширений набір опцій. Моторна гама включає бензинові двигуни об’ємом 1.4 (100 л. с.) та 1.6 л (122 л. с.), що працюють з шестиступінчастою механікою або автоматом. На базі RIO 4-го покоління створена крос-версія RIO X-Line, яка відрізняється збільшеним кліренсом (10 мм), допрацьованою підвіскою та захисними пластиковими обважуваннями по периметру кузова.

Коли міняти масло у 4 поколінні

Визначитись із термінами заміни масла можна виходячи зі стану двигуна та ознак, що вказують на необхідність заміни. Непередбачуваний регламент є особливо актуальним у випадках, коли режим експлуатації автомобіля значно відрізняється від середньостатистичного. Наприклад, позапланової заміни не уникнути у таких випадках:

 • часті поїздки на далекі відстані
 • експлуатація у комерційній сфері
 • пробіг перевищує 150 тис. км
 • двигун схильний до постійних навантажень через буксирування причепів або їзди бездоріжжям

Яку олію краще заливати в двигун

Для Kia RIO 4 слід розглядати олію двох типів:

Напівсинтетичне – позначається як Semi-Synthetic і є мінеральною олією з додаванням невеликої кількості синтетики, яка незначно покращує базові властивості мінеральної олії. З одного боку, рідина такого типу можна прирівняти до повноцінної синтетики за умови, якщо йдеться про продукти зі світовим ім’ям. З іншого боку, треба розуміти, що навіть найякісніша і найдорожча напівсинтетика не замінить повноцінну синтетику.

Синтетичне – найкращий тип олії на сьогоднішній день. Тому власники таких сучасних автомобілів як Kia RIO 4 вибирають саме синтетику. Ця рідина підходить для спекотного та морозного клімату, оскільки здатна зберігати свою рідку консистенцію у будь-яку пору року, тоді як напівсинтетика схильна до замерзання при екстремально низьких температурах. Більше того, синтетика найкраще захищає двигун від окисних і корозійних впливів, ретельно очищає всі поверхні двигуна та перешкоджає утворенню шкідливих відкладень.

Промивна олія

Зазвичай гостре бажання терміново промити двигун виникає у власника, який побачив щось подібне під олійною або клапанною кришкою.

Відбувається таке у двох випадках: перший. великі терміни заміни, другий. підробне масло.

Саме в такому випадку промивати двигун не можна. Весь цей шлам заб’є масляний фільтр, частина його може потрапити в масляну систему і забити клапани муфт ссv-t, подряпати робочі поверхні масляного насоса, пожерти ліжка розподільних валів і самі розподільники.

В цьому випадку можна трохи скоротити терміни заміни олії. Через кілька замін двигун стане чистішим. Тільки потрібно стежити за якістю олії. Про це у розділі Як виявити контрафакт.

Вибір в’язкості олії

Почну зі страшилки. На відео двигун 1.6, звук від поршнів, що бовтаються. Такий звук з’явиться з часом, якщо схибити з в’язкістю.

По двигуну 1.4 поки що нічого сказати. Їх значно менше, ніж 1.6, і недостатньо статистичних даних, щоб можна було зробити конкретні висновки.

У холодних регіонах потрібно використовувати олії з низькою в’язкістю. Пов’язано це з характеристиками редукційного клапана масляного насоса. Не любить він густу олію у поєднанні з негативними температурами.

Відбувається наступне: при запуску двигуна, якщо масло занадто густе, спрацьовує редукційний клапан і тиск в системі різко просідає, масло не надходить у достатній кількості до поршнів та стінок циліндра. Звідси прискорене зношування, в основному. спідниця поршнів.

Спочатку звук проявляється потроху, згодом стає все голосніше і голосніше, і врешті-решт залишається на постійній основі.

Клапан маслонасоса чутливий до в’язкості

На жаль, недостатньо залити потрібну олію і на цьому заспокоїтися. Ми живемо у Росії, де всюди можна зустріти контрафакт. У каністрах W20 та W30 часто залито W40. Тому потрібно завжди звертати увагу на те, як працює двигун при холодному запуску. Він не повинен працювати як на відео. Якщо в момент запуску чути чіткий металевий стукіт. це ознака. На відповідному маслі двигун у перші секунди працює голосно, але без стуку.

Найцікавіше, що такий звук може з’явитися і на машинах, що експлуатуються в спекотних регіонах. Тут ситуація вже інша. Є затяті фанатики низьков’язких масел W20. У спеку можуть скластися такі умови роботи мотора, при яких міцність масляної плівки такого масла буде недостатня, що призведе до такого ж зносу поршнів.

Вся ця інформація але без подробиць присутня в самому посібнику.

Рекомендації індексу в’язкості олії Залежність температури та індексу в’язкості

Терміни заміни олії

В усіх різне ставлення до машини. Хтось купив на кілька років, хтось на багато років. Вашого відношення та підходу я не знаю. Тому просто опишу, з чим доводиться стикатися в сервісі. Термін заміни масла потрібно визначити самостійно залежно від ваших умов та переваг.

Вважають, що потрібно міняти кожні 15 000 км. Зазвичай так кажуть потенційному покупцю автомобіля. Після покупки можуть сказати, можуть не сказати, що масло бажано міняти раніше.

Заміна олії через 15 000 км

Так, дійсно є рекомендація щодо заміни кожні 15 000 км. Але дивимось далі і бачимо ще один запис. Зазначений пробіг вже вдвічі менший. Його необхідно використовувати для важких умов експлуатації. Що до них відноситься також у скрині з мануалу.

Термін заміни у важких умовах Що таке важкі умови експлуатації

Не зрозумілим моментом є відсутність обліку роботи двигуна в мотогодин. Є лише одометр. Що у сучасних умовах не коректно. Сьогодні необхідно враховувати обидва параметри.

Наприклад, 10 000 км у місті без заторів. це одне з ними. вже зовсім інше. Відповідно і стан олії буде різним на однакових показаннях одометра.

Нижче деякі усереднені ситуації. Що буде з двигуном за різних термінів заміни. Візьмемо пробіг від 0 до 150 000 км.

1) 15000 км. якщо олія дійсно справжня, мотор гарантію проїжджає. ДВС має трохи підвищену шумність і невеликий чад масла через деяке можливе закоксування масляних колій.

READ  Яке масло залити в двигун Chevrolet Niva

На контрафактному маслі, підвищений шум і витрата масла гарантовані через кілець, що втратили рухливість. Сам двигун буде зашлакований, що можна побачити відкрутивши кришку маслозаливної горловини.

2) 10000 км. зі справжнім маслом жодних проблем. Двигун працює без підвищеного шуму. Угару масла немає або він зовсім невеликий.

Якщо контрафакт, все те саме, що вище, тільки в легшій формі через скорочений інтервал заміни.

3) 7000. 8000 км. зі справжнім маслом все ідеально.

З підробкою такий інтервал дуже полегшує роботу мотора. Сьогодні підробка це, як правило, справжнє масло, тільки більш низький клас. Часто це напівсинтетика, яка якраз більш-менш викочує ці 7-8 тис.км, зберігаючи хоч якісь свої властивості.

Олія для двигуна Kia RIO-4 та Х-Лайн 1.4-1.6

 • Автор: Данило
 • Instagram: rio_solaris
 • Пошта: four-gt@
 • Досвід: З 2007, з 2012 спеціалізація Hyundai Solaris та Kia RIO
 • Мої авто: Kia RIO 4 та Turbo Hyundai Solaris 364 к.с
 • Будуть питання, пишіть мені в інстаграм чи на пошту.

Яку олію заливати у двигун

У розділі наведено інформацію з офіційного посібника з експлуатації автомобіля та коментарі з практики. Нижче скріншот з допуском та рекомендацією Kia з розділу мастильні матеріали.

Заправні обсяги та рекомендації

Цікавий момент: змінився постачальник олії. У минулому поколінні RIO був SHELL. Тепер TOTAL. Можливо, це пов’язано з великою кількістю нарікань на SHELL.

Були скарги на великий чад та відкладення у двигуні. Проблеми були пов’язані з SHELL. Відмінна олія. Вся справа в контрафакті, яким заповнено ринок олій. Саме це зіпсувало репутацію компанії. TOTAL теж підробляють, хоча суб’єктивно контрафакт щодо нього зустрічається рідше.

Тепер звернемося до класу олії. У посібнику добре написано: остання класифікація API та ILSAC.

Класифікація олії

Остання API це SN і SN. За ILSAC GF-5. Чому цю інформацію одразу не вказати у посібнику? Навіщо цей шифр “Остання класифікація”?

Що робити, якщо є своє перевірене масло, але класом нижче? Чи можна його використати? На це питання вже давно відповіли таксопарки та автопрокатні компанії. Вони використовують більш дешеві олії класів SL та SM, за ILSAC GF-4. У деяких машин пробіги наближаються до позначки 500 тис.км, і підвищеною витратою олії вони не страждають.

Мотор 1.6 родом із 2006р. Його база не змінилася й досі. Масел SN ще не було і завод рекомендував використовувати класи SL та SM.

Двигун 1.4 хоч і свіжий 1.6 але теж давно використовується на Kia SEED та Hyundai I30. У заводських рекомендаціях можна побачити клас SM.

Ресурс двигуна більше залежить від того, чи справжнє масло, від оптимальності в’язкості для конкретних кліматичних умов і, звичайно, від термінів заміни. Про це докладніше у відповідних розділах.

Заміна масла

Якщо автомобіль обладнаний оригінальним металевим захистом двигуна, доведеться знімати пластиковий пильовик і сам захист. Якщо її немає, нічого не треба розбирати. Зливна пробка та масляний фільтр у зоні доступу.

Захист не має отвору під фільтр Потрібно знімати обидві Знімаємо пластиковий пильовик

Пильовик двигуна тримається на 3 болтах та 10 кліпсах. Якість пластику кліпс стала значно гіршою, ніж було раніше. Вони швидко висихають і стають крихкими. Частина може зламатися.

Зелений-болти, жовтий-кліпси

Тепер є доступ до кріплень металевого захисту. Відкручуємо по одному передньому болту з кожного боку.

Задні болти відкручувати не потрібно. Досить просто їх приспустити. І висмикнути з них захист.

Кріплення проблемне. Болти вітчизняні. Це означає, що з часом все заіржавіє і не відкрутиться. Тому необхідно тримати новий комплект про запас. Артикул на фото.

Нове кріплення краще тримати про запас

Тепер можна відкручувати зливну пробку та зливати стару олію. Робити це бажано на прогрітий двигун.

Зверніть увагу, на якому рівні знаходиться зливна пробка на двигуні 1.6. Вона вища за нижню точку. Через це в піддоні залишається майже 300 мл старої олії.

Зливна пробка у нижній точці

На 1.6 старе масло потрібно відкачати. Зробити це можна звичайним шприцем.

Усього разом з відкачуванням з двигуна 1.6 зливається 3 літри старої олії, з 1.4. 2.9 літра, якщо рівень на щупі знаходився у верхній мітці.

Перед тим як закрутити зливну пробку назад, рекомендують замінити кільце ущільнювача на нове. Якщо його немає, то нічого страшного. Можна використовувати старе.

Нова прокладка 21513-23001

Затягується зливна пробка моментом 4.5 кг або 45 Нм. Якщо немає динамометричного ключа, сильно тягнути не потрібно.

Момент затягування 4.5 кг

Перед встановленням нового фільтра змащуємо кільце ущільнювача свіжою олією.

Закручуємо новий фільтр до торкання гуми ущільнювача і площини блоку. Після цього довертаємо його на 3/4 обороту. Все це робимо просто рукою.

Топ 5 лучших моторных масел для автомобиля Kia Rio

Залишається залити нову олію. 3 літри в 1.6 і 2.9 літри в 1.4. Олія трохи не дійде до верхньої позначки на щупі. Після прогріву двигуна якраз вийде верхній рівень.

Не переливайте рівень олії. Якщо перелили. зливайте, щоб не видавило сальники колінвалу!

Заміна олії.Відеоролик

Все те ж саме, що вище, тільки більш наочно і докладно.

Як виявити контрафакт

Нижче описана проста методика контролю якості олії, що вимагає лише уважності.

 • Обов’язково запам’ятовуємо показання одометра при заміні олії.
 • Рівень олії на щупі.
 • Фотографуємо стан двс під олійною кришкою.
 • Через 1-2 тис.км, перевіряємо рівень.
 • Через 1-2 тис.км, дивимося в маслозаливну горловину і порівнюємо з тим, що на фото.

Якщо машина до цього не витрачала олії, рівень має залишитися на місці. Під масляною кришкою не повинно бути жодних змін.

Якщо рівень пішов і утворилася велика кількість нагару або відкладень, це найнебезпечніший вид контрафакту. На такому маслі дуже швидко залипають масляні кільця.

Завжди запам’ятовуємо кілометраж Через 1-2 тис.км перевіряємо відкладення від олії

Приблизно ще через 4000-5000 км потрібно зробити все те саме. Це може виявити ще одну групу контрафакту: справжні, але дешевші олії під виглядом дорожчих.

Тут уже більше потрібно орієнтуватися не на рівень олії на щупі, а на стан під кришкою. Такі олії, як правило, до пробігу 5-6 тис.км схильні до підвищеного відкладення у двигуні.

Перед покупкою нової олії. обов’язково зайдіть на ютуб канал Ойл клуб. У пошуку знайдіть олію, яку збираєтеся використовувати. Це значно підвищить шанси уникнути підробки. Але навіть використовуючи всі рекомендації з каналу, все одно застосовуйте цю просту методику контролю якості.