Table of Contents

Габаритні розміри та полярність

Важливим моментом є розмір пристрою. Вони обов’язково повинні відповідати встановленому виробником:

 • довжина – 242 мм;
 • висота – 190 мм;
 • ширина – 175 мм.

У разі, якщо габаритні розміри з якоїсь причини не співпадатимуть з оригінальними – встановити на посадкове місце буде важко. Ще один важливий момент – вибір полярності. На LADA ВАЗ 2110 є прямо тип полярності. Такий різновид передбачає що при розміщенні АКБ лицьовою стороною до дивлячого позитивна клема знаходиться зліва.

Використання батареї зі зворотною полярністю можливе. Але вимагають внесення змін у конструкцію – нарощування струмопровідних проводів. Схема ВАЗ 2110 передбачає встановлення АКБ із розташуванням прямим способом. Замінювати батарею краще одразу. Тільки так можливо буде уникнути проблем, пов’язаних з фарами, що тьмяно світяться, пуском двигуна.

Вартість акумулятора на ВАЗ 2110

Ціна АКБ ВАЗ 2110 залежить від цілого ряду факторів:

полярність, акумулятора, 2110
 • виробника;
 • пускового струму;
 • ємності;
 • полярності.
Найменування Ємність, А×чПусковий струм, А
Автофан 60 470 Від 2 600
Kainar 60 540 Від 4 170
Cene Euro 60 525 Від 4 900
Mutlu 63 550 Від 4 900

Пусковий струм

Важливим параметром є пусковий струм. Під даною характеристикою мається на увазі кількість енергії, яка може віддати АКБ за один раз. З заводу на автомобілі марки, що розглядається, встановлюється батарея з номіналом 425 А. Даний показник невеликий, хорошим стабільним запуском в мороз, взимку такий акумулятор не може.

Оптимальне рішення – встановлення АКБ із пусковим струмом 450 А та більше. Цей параметр не позначається на зарядці, роботі. Єдиним мінусом є порівняно висока вартість. Окремо слід зупинитися на фірмі-виробнику. Оптимальним рішенням буде придбання:

Перший відрізняється стійкістю до саморозряду за низьких температур. Запустити двигун можна буде навіть при.400С. Єдиним мінусом його є порівняно висока вартість. Дещо дешевше обійдеться Varta. Акумулятор також дорогий, але трохи дешевше Multu. При виборі потрібно орієнтуватися насамперед на параметри обладнання.

Акумулятор ВАЗ 2110

Придбати новий акумулятор на ВАЗ 2110 не складе труднощів. Якщо на панелі приладів горить лампочка, необхідно виміряти щільність АКБ, перевірити генератор. Генератор, що погано тримає заряд, може стати причиною серйозних неприємностей. машина просто не заведеться.

Якщо після зарядки спеціальним пристроєм АКБ автомобіль не заводиться, потрібна напруга між двома клемами продовжує бути відсутнім. необхідно задуматися про купівлю нової батареї. Процес придбання такої має свої нюанси та тонкощі. Важливо, щоб АКБ підходила за основними параметрами. До таких найбільш суттєвим відносяться такі:

 • ємність;
 • пусковий струм;
 • габаритні розмір та полярність АКБ.

Ємність

На заводі виробник встановлює даний автомобіль акумулятор ємність якого становить 55 А×ч. Багато власників транспортного засобу вважають: можна встановлювати АКБ більшої ємності без будь-якої шкоди. Але це не так. При надто високому параметрі батарея просто не буде заряджатися до кінця. Як наслідок – старіння пристрою відбуватиметься передчасно. Уникнути цього можна лише одним способом – періодично самостійно заряджати АКБ спеціальним пристроєм.

Що робити, якщо сів акумулятор

Іноді трапляється, що вчасно замінити акумулятор просто неможливо. Виходом із такої ситуації стає:

 • використання пуско-зарядного пристрою;
 • підключення до бортової мережі іншого транспортного засобу («прикурювання»);
 • спроба завести з «штовхача». машина з увімкненим запаленням штовхається після чого вмикається передача.

Потрібно пам’ятати: спроба запустити двигун із сильно розрядженим акумулятором може стати причиною його поломки, повного виходу з ладу. Розряд до 60% (коли напруга на клемах менше 11 В) загрожує серйозними неприємностями. Один повний розряд скорочує термін використання АКБ щонайменше на 25%.

Придбати АКБ для автомобіля LADA ВАЗ 2110 не складно. Потрібно лише правильно підібрати полярність, габаритні розміри та інші параметри батареї. Це дозволить легко здійснювати експлуатацію транспортного засобу.

Який акумулятор краще вибрати?

Із заводу на всіх автомобілях ВАЗ 2110-2112 встановлюється акумулятор ємністю 55 Ампергодин. Але чомусь багато власників вважають, що без жодних негативних наслідків можна ставити акумулятори більшої ємності. Але це не так. На особистому досвіді використання можу сказати, що наслідки можуть бути такими:

полярність, акумулятора, 2110
 • Батарея більшої ємності не буде до кінця заряджатися від роботи генератора, а це, у свою чергу, призведе до передчасного «старіння» елементів живлення. Щоб цього уникнути, необхідно регулярно заряджати АКБ від зарядного пристрою.
 • Занадто високе навантаження на генератор. Внаслідок цього можуть виходити з ладу деякі деталі генератора. Не можу зі 100% впевненістю сказати, що мої припущення вірні, але за рік використання АКБ на ВАЗ 2112 з ємністю 70 Ампергодина, у мене згоріло 3 діодні мости. А після встановлення нормального акумулятора 55 Амперчас, ці проблеми більше не виникали.
READ  Як поміняти повітряний фільтр на Renault Logan

На що ще звернути увагу?

Важливим чинником будь-якої акумуляторної батареї автомобіля є пусковий струм. І чим вище це значення, тим краще і швидше заводитиметься ваш автомобіль. Це особливо важливо взимку, коли навантаження на АКБ підвищується.

Зараз з конвеєра на багато моделей автомобілів ВАЗ, і 2110 в тому числі, встановлюють батареї фірми Аком, пусковий струм яких становить близько 425 Ампер. На жаль, цей показник не дуже високий і похвалитися хорошим пуском в зимові морози не можна. Тому при заміні заводського акумулятора, коли ця стане необхідним, я порадив би вибирати батарею з великим значенням пускового струму, хоча б від 450 і вище.

НИКОГДА НЕ СТАВИТЕ АККУМУЛЯТОР БОЛЬШЕЙ ЁМКОСТИ НА АВТО

Вибір фірми виробника акумуляторів

Найбільш відомими на сьогоднішній день можна вважати такі фірми АКБ як Varta, Bosch, Mutlu та наші вітчизняні акумулятори. Звичайно, є чимало інших виробників, але я вирішив згадати саме ці, оскільки з деякими стикався з особистого досвіду.

Mutlu – досить серйозний виробник, який робить чудові батареї для автомобілів. Цей акумулятор стояв на батьківській ВАЗ 2107 5 років без жодної підзарядки, після чого ще рік відпрацював із періодичними підзарядками. Модель була Silver Evolution із пусковим струмом 540 Ампер.

полярність, акумулятора, 2110

Взимку жодного разу не було проблем із пуском у будь-які морози до – 30 градусів. Якби цій батареї приділяли більшу увагу, то можливо, що термін служби зріс ще на кілька років.

Varta. вважається найкращим у світі виробників автомобільних акумуляторів. Але й вартість цих батарей досить висока. Купив собі найпростішу модель Black Dynamic, яка має наступні характеристики: 56 Ач та з пусковим струмом 480 Ампер.

Цей акумулятор стоїть вже два роки і не було жодної проблеми. Взимку чудовий запуск. Вона відноситься до типу необслуговуваних і доливати електроліт або дистильовану воду немає потреби за весь термін експлуатації.

Щодо заводської фірми Аком, який остаточно сів за 3 роки використання, то особливих радощів він мені не доставляв. Періодично сідав у самий невідповідний момент, взимку взагалі доводилося заносити в будинок при морозі і нижче. А що стосується потужності пускового струму, то взимку він ледве крутив двигун. Загалом, залишилися лише негативні спогади про нього.

Який акумулятор краще підходить на ВАЗ 2110 та 2112

Щоб відповісти на питання, який акумулятор краще на ВАЗ 2110, потрібно уважно вивчити ті батареї, які представлені на ринку. Вітчизняних автомобілів ВАЗ у нашій країні переважна більшість, оскільки вони є найдоступнішими. І більшість батарей, наявних у продажу, підходить на всі моделі LADA. Але кожного автомобіліста цікавить питання: який акумулятор краще на ВАЗ 2112 та подібні моделі? Вимоги до батарей пред’являються однакові, незалежно від марки та моделі автомобіля.

Поради щодо вибору АКБ

При виборі акумулятора потрібно звертати увагу на наступні моменти:

 • Основні характеристики: тип клем, ємність, габарити корпусу та розташування контактів.
 • Місткість АКБ, який ви купуєте, повинна бути такою самою, як і у тієї, яка встановлена ​​на автомобілі. Не рекомендується ставити батарею, у якої дуже відрізняються характеристики.
 • На всіх моделях ВАЗ встановлюються АКБ із розмірами 242×175×190 мм. Бажано впевнитись у продавця, чи підходить ця батарея на вашу модель. На сайті TopDetal.ru представлений широкий вибір акумуляторних батарей, а в режимі он-лайн можна зв’язатися з підтримкою та проконсультуватися.
 • На автомобілях LADA прямий тип полярності.
 • Оптимальний варіант – клеми європейського типу. Там немає різьблення (на відміну поширених США) і вони великого діаметра. На автомобілях азіатського виробництва діаметр клем маленький.
 • Якщо планується використовувати машину в холодних умовах, краще придбати модель АКБ з ємністю, на 5–10 більше, ніж рекомендується.

І який краще встановити акумулятор на ВАЗ 2110, вирішувати вам. Але найоптимальніший варіант – це. встановлювані на. Їх перевага — вони необслуговуються, але й мають максимальну кількість циклів повного заряду та розряду — близько 50.

Який акумулятор краще на ВАЗ 2112

Згодом кожен автомобіліст становить собі список виробників, яким можна довіряти. А є й сумнівні фірми, яким довіряти не можна, тому що їхні деталі є дуже мало. Акумулятори наступних виробників зарекомендували себе на практиці з кращого боку:

 • Bosh.
 • Autopart.
 • Varta.
 • JP Dynamic.
 • Екостарт.
READ  Де знаходиться реле сигналу на газелі

Всі ці марки виробляються в країнах Європи, в них використовуються найсучасніші передові рішення. Вони мають такі переваги:

 • У виробництві АКБ застосовують нові передові технології.
 • Висока стартерна потужність.
 • Низький показник саморозряду.
 • Висока міра безпеки. Проблем під час експлуатації не виникає.
 • Підходить для використання у всіх кліматичних зонах нашої країни.

Всі ці марки добре працюють у всіх, навіть екстремальних умовах. У вас не повинно виникнути питання, який акумулятор краще на ВАЗ 2112. Достатньо визначитися з маркою АКБ та його ємністю. За умови нормальної зарядки та справного генератора, прослужить батарея не один рік.

На нашому сайті ви знайдете багато корисної інформації, в тому числі про те, як правильно встановити фари для AUDI A4 B8.

Ємність

Найголовніший критерій при покупці нового акумулятора – це його ємність. Даний показник вимірюється в ампер-годинах (Ah) і відображає кількість електроенергії, що зберігається в батареї, і забезпечує пуск двигуна і стабільну роботу електроприладів (магнітоли, фар, двірників). Для легкових автомобілів зазвичай підходять батареї з ємністю 50-90 Ah.

Потужність пускового струму

Від величини пускового струму, що подається на стартер, залежить надійність запуску машини, особливо коли температура навколишнього повітря нижче 18˚C. Чим вищий цей параметр, тим швидше обертатиметься стартер. У заводській комплектації машини ВАЗ з інжектором оснащені свинцево-кислотною батареєю з рідким електролітом з потужністю пускового струму в 255 ампер. цієї величини недостатньо для експлуатації автомобіля в суворих кліматичних умовах.

Недостатню величину сили струму можна розпізнати таким чином. лампа акумулятора на панелі приладів горить тьмяніше звичайного. В цьому випадку варто задуматися про придбання потужнішої батареї, адже в потрібний момент машина може просто не завестися.

Якісний акумулятор на ВАЗ 2107, 2110, 2111 та 2114 має забезпечувати потужність пускового струму близько 500-600 ампер. У північних регіонах не зайвим буде придбати батарею потужністю близько 700-750 ампер.

Полярність

Кожен автовласник повинен знати, де знаходяться позитивна та негативна клеми, а також у якій черговості підключати та від’єднувати від клем батарею, тобто мати уявлення про полярність.

У АКБ зустрічається два види полярності – зворотна та пряма. Для визначення цього критерію потрібно поставити батарею себе лицьовою стороною так, щоб висновки знаходилися ближче до вас. При зворотній полярності позитивна клема знаходиться праворуч, а за прямої – зліва. Майже у всіх машинах російського виробництва зустрічається пряма полярність, за винятком автомобілів моделі ВАЗ 2106, ВАЗ 21099 та LADA Largus.

Придбання АКБ з невідповідною полярністю призводить до неможливості правильного підключення приладу до мережі через недостатню довжину проводів. Якщо ж приєднати батарею неправильно, це гарантовано призведе до поломки вбудованої електроніки.

Дізнайся час заряджання акумулятора

Максимальна ємність завжди вказується на корпус батареї. Перед придбанням нової батареї можна орієнтуватися на показники старого акумулятора – вони повинні бути рівними або незначно відрізнятися один від одного. Також варто врахувати номінал генератора – щоб отримати оптимальну ємність батареї, його значення потрібно помножити на 0,75.

Важливо! Якщо цей показник буде істотно нижчим від необхідного, то в холодну погоду можуть виникнути проблеми із запалюванням. Якщо ж перевищити максимальне значення, це може призвести до виходу стартера з ладу.

На всіх нових автомобілях марки LADA йдуть штатні АКБ із номінальною ємністю 55 Ah. Однак цього значення може бути недостатньо для безпроблемного запуску інжектора в морози, тому краще дотримуватись наступних рекомендацій:

 • На ВАЗ 2107 оптимальним вибором буде потужний акумулятор з ємністю 70 Ah.
 • На ВАЗ 2110 та ВАЗ 2111 підійдуть акумуляторні батареї ємністю 60-70 Ah.
 • Для ВАЗ 2114 краще придбати ємнісну батарею близько 80 Ah.

Дотримуючись цих порад, автомобіль впевнено працюватиме навіть у морозні російські зими.

Габарити

Для встановлення батареї в підкапотному просторі відведена спеціальна ніша з підставкою та утримуючими кріпленнями. Щоб акумулятор надійно тримався на місці, а не сіпався з боку на бік, потрібно правильно підібрати габаритні розміри. І, звичайно, якщо придбати акумулятор великого розміру, він просто не поміститься на майданчик.

4 критерия выбора аккумулятора,как выбрать аккумулятор для новичков

Стандартні АКБ для автомобілів ВАЗ мають такі показники: 24,2 см – довжина, 17,5 см – ширина, 19 см – висота. При покупці нової акумуляторної батареї можна відштовхуватися від цих вимірювань, проте не зайвим буде перестрахуватися і самостійно виміряти рулеткою всіх геометричних показників старої батареї.

Основні критерії вибору акумулятора на ВАЗ

Автомобілі вітчизняного виробництва по праву можна назвати одними з найвибагливіших і недорогих в обслуговуванні – досить своєчасно змінювати моторну та трансмісійну олії, а також витратні матеріали.

Однак якщо лампа акумулятора загорілася на ВАЗ – це говорить про необхідність його заміни. Найчастіше це трапляється після того, як батарея пережила кілька зим. зазвичай цей термін становить 4-5 сезонів. Оскільки моделей марки LADA (виробництва ВАЗ) з інжектором є декілька, то для кожної з них є особливі нюанси вибору АКБ.

READ  Реле центрального замку ВАЗ 2110

Вибір виробника

При придбанні нового акумулятора не варто економити гроші та вибирати найдешевшу модель. Багато несумлінних виробників навмисно обманюють потенційних покупців своєї продукції, вказуючи невідповідні значення ємності або пускового струму батареї. Такий обман часто розкриваються при неполадках із запаленням.

 • Mutlu;
 • АкТех;
 • Звір;
 • Tyumen battery standard;
 • Tornado.

6 місце: Multu SFB 3 60 Aч 540 А

Модель проводиться за новою технологією із застосуванням рідкого вдосконаленого електроліту. Акумулятор призначений для легкових автомобілів, підходить для комерційного транспорту. SFB – технологія Superior Flooded Battery.

Місткість батареї – 60 А/год, пусковий струм – 540 А. полярність – пряма, клеми встановлені європейського типу. Вага. 14,8 кг. Розміри акумулятора стандартні, за габаритами пристрій підходить на всі автомобілі ВАЗ.

Увага! Ця модель не обслуговується без можливості самостійного додавання електроліту. Якщо це потрібно, краще звернутися до фахівців.

 • Не потрібно обслуговувати.
 • Відповідність ціна/якість.
 • Застосування передових технологій.
 • Хороші характеристики.

Рейтинг ТОП-9 найкращих акумуляторів для ВАЗ

Щоб вибрати акумулятор для автомобіля, варто звернути увагу на такі моделі.

Рейтинг батарей для LADA починається від простих конструкцій до найкращих.

3 місце: VARTA Blue Dynamic D59 60 Ач 540A

Акумулятор чеського виробника має попит на ринку. Конструкція безпечна, захищена від витоку. Застосування нових технологій дозволило збільшити термін служби та надійність. Кришки пристрою з пламегасниками.

Как определить полярность аккумулятора. прямая или обратная?

Полярність у батареї зворотна, ємність. 60 А/год, а пусковий струм. 540 А. За габаритами АКБ підходить для російських авто, залишається запас по висоті. Вага виробу – 13,9 кг. Гарантія від виробника. 2 роки.

Акумулятор призначений для легкових машин.

 • Співвідношення ціна якість.
 • Бренд із багаторічною репутацією.
 • Хороші параметри.
 • Застосування інноваційних технологій.

Недолік – акумулятор швидко перестає тримати заряд. Це не у всіх виробів (можливий заводський шлюб).

2 місце: Bosch S5 A05 AGM

АКБ виготовляється із застосуванням технології AGM, яка забезпечує запуск двигуна в будь-яких умовах. Підтримує безперебійну роботу всіх систем у сучасних ТЗ.

Головна гідність AGM. не плинність електроліту, акумулятор має збільшений термін служби, стійкий до зарядів та розрядів. Скловолокно у пристрої надійно утримує речовину, що не дозволяє витікати. АКБ витримує величезні навантаження.

 • Підходить для легкових авто та комерційного транспорту.
 • Інноваційна технологія, батарея витримує великі навантаження.
 • Великий термін служби.

Недолік. висока вартість, що пояснюється хорошими параметрами.

1 місце: Bosch S4 005 Silver 60 Ач 540A

Посідає перше місце у рейтингу. Акумулятор типу серії Silver. Підходить для більшості сучасних автомобілів: вітчизняних та іномарок.

Виробник гарантує запуск двигуна в будь-яких температурних умовах. Виріб призначений для машин із середнім рівнем оснащеності.

Характеристики: ємність – 60 А/год, пусковий струм – 540 А. Клеми – стандартні, полярність – зворотна. Вага виробу – 14 кг. Розміри підходять на всі легковики. Виробляється у Німеччині. Гарантія від виробника. 2 роки.

 • Надійність.
 • Строк служби.
 • Можливе обслуговування фахівцями.
 • Впевнений запуск у будь-які погодні умови.

5 місце: VOLT CLASSIC 6CT-60.1 60 Ач

АКБ розроблено для суворих російських умов. Маса виготовляється з зміцнюючими і притовоусадочними компонентами, пристрій здатний витримувати сильні морози. Система для відводів газу. лабіринтоподібна, перекидання безпечні. Висновки під плюс і мінус. цілісні, герметичні, витримують велике навантаження.

Місткості акумулятора 60 А/год достатньо для ВАЗ-2114 та інших вітчизняних машин. Пусковий струм – 480 А. Полярність – пряма, тип батареї – кальцієвий. За розмірами ідеально підходить для машин АвтоВАЗу. Вага моделі – 14,1 кг. Гарантія. рік.

 • Прийнятна ціна.
 • Якість.
 • Оптимальні параметри.
 • Низький саморозряд.

Негативний момент – батарея недовговічна.

Розміри батареї

На більшості моделей ВАЗ місце під капотом акумулятора однакове. При виборі батареї один із важливих критеріїв – розмір. Якщо пристрій буде меншим за потрібне — не вийде нормально закріпити, а якщо більше — не поміститься.

Оптимальний розмір акумулятора ВАЗ-2110 та інших моделей. 242 х 175 х 190 см.

Полярність

На батареях від європейських та американських виробників мінус – праворуч, плюс – ліворуч. У корейських АКБ полярність пряма. На вітчизняних акумуляторах — найчастіше пряма.