Заміна замку запалювання ВАЗ 2110, 2111, 2112

Однією з найчастіших причин неможливості завести ВАЗ 2110, 2111 або 2112 може бути вихід із ладу замку запалювання. Цей вузол комутує або роз’єднує групи контактів електричного кола, приводячи в дію або вимикаючи двигун. При неполадках у ньому водій просто не зможе привести в дію автомобіль. Заміна замку запалювання ВАЗ 2110, 2111 та 2112 – операція нескладна, цілком можна зробити ремонт своїми руками. Але перед тим як полагодити вузол, доцільно ознайомитися з його схемою. Вона аналогічна всім вищеназваних моделях ВАЗ.

зняти, замок, запалювання, 2112

Порядок операцій

Варто відразу зазначити, що самостійна заміна личинки замку запалювання ВАЗ 2110, 2111 та 2112 проблематична. Цю деталь складно знайти у продажу, а роботи з нею потребують спеціальних навичок. Некоректно виконана операція спричиняє нестабільну роботу системи запалювання. У цьому випадку потрібно купувати вузол у зборі та міняти його повністю:

 • Оскільки роботи з бортовою електрикою, потрібно відключити акумулятор, для цього від’єднаються мінусова клема батареї. Крім цього, раціонально забезпечити хороше освітлення у робочій зоні, так ви витратите менше часу на виконання операцій.
 • Тепер потрібно опустити до упору рульову колонку і зняти пластиковий кожух, попередньо викрутивши шурупи.

За допомогою зубила відвертаємо болти зі зрізаними головками, та витягуємо їх пасатижами. Удари молотком потрібно спрямовувати за годинниковою стрілкою.

Тепер з кермової колонки можна зняти скобу і сам замок, від’єднавши електричний роз’єм.

Якщо потрібна заміна лампи підсвічування, від’єднується контакт і виймається патронами патрон. Встановлюємо новий пристрій.

Для заміни контактної групи замку запалювання ВАЗ 2110, 2111 або 2112 розтискаються фіксатори.

Якщо перестав працювати мікровимикач, вивертають гвинти, знімається стрижень, відтягується фіксатор. Встановлюємо працездатний пристрій.

 • Виконуємо заміну контактної групи замку запалювання ВАЗ 2110, 2111 чи 2112.
 • Тепер виконуються операції у зворотному порядку. Вузол у зборі встановлюємо на вал керма, затискаємо планкою та затягуємо болтами. Їх потрібно вкрутити до упору, для цього можна скористатися накидний ключ на 10 або головка з коміром. IMG8
 • Не відламуючи головки від кріплень, починаємо регулювати кермо: ключ знаходиться навпроти значка I, в цьому ж положенні знаходиться кермовий вал. Якщо вал не фіксується і кермо продовжує обертатися вільно, потрібно знайти правильне розташування замка, щоб його клямка зачепилась за паз на валу.
 • Тепер можна відламати головки від болтів.
 • Ще раз тестуємо працездатність механізму. Якщо все гаразд, можна підключити контакти.
 • Комутуємо замок з акумулятором, встановивши місце мінусову клему. І знову тестуємо працездатність вузла. При позитивних результатах декоративний пластиковий кожух монтується на штатне місце.
 • READ  Заміна замка запалювання Priora з іммобілайзером

  Вихід із ладу замку може бути пов’язаний із звичайним окисленням контактів у групі. У цьому випадку потрібно лише очистити дрібну наждачку. Визначити цю несправність можна за допомогою мультиметра як омметра. Тестувати потрібно кожну пару на коротке замикання.

  Необхідні запчастини

  Залежно від виду ремонту може знадобитися:

  • вимикач зі складання (артикули: 2110-3704005, 2111-3704005, 2112-3704005, VLT21104-6105006, VLT21104-3704005);
  • контрактна група (артикули: 2110-3704005, 2111-3704005, 2112-3704005);
  • болти з головками, що підлягають відриву, або болти М6.

  Інструменти, які будуть потрібні в роботі

  Для виконання робіт можуть знадобитися такі інструменти:

  • зубило;
  • молоток
  • накидний ключ на 10;
  • набір стандартних викруток та ключів;
  • плоскогубці чи круглогубці;
  • наждачний папір.

  Обзор замены замка зажигания ВАЗ 2110-2112

  Досвідчений майстер витратить на роботу близько години, новачкові доведеться повозитись рази в 2 довше. Але це цілком виправдані тимчасові витрати, оскільки дозволяють заощадити – на 10.01.2019 середня. Крім цього за регулювання системи з автовласника візьмуть ще 500 рублів. У той час, як сам вузол у комплекті коштує близько 1 тисячі рублів. Заміна контактної групи обійдеться автовласнику приблизно в ті самі гроші, коли сам елемент має ціну в середньому 300 рублів.

  Резюмуємо

  Ремонт замку запалювання ВАЗ 2112, 2110 або 2111 – процедура нескладна, як заміна групи контактів вузла. Її можна виконати самостійно, заощадивши кошти. Для заміни всього вмикача фахівці рекомендують купувати тольяттінський замок з артикулом 21100-3704005-30. Його вважають найнадійнішим.

  Ремонт замку запалювання ВАЗ 2110, 2111 та 2112 можна подивитися на цьому

  Ремонт замку запалювання ВАЗ 2110

  Весь замок в цілому не дуже дорогий, хоча більшість поломок виправляється досить легко, для цього Вам потрібно його демонтувати, розібрати і потім поміняти деталі, що вийшли з ладу.

  Для заміни контактної групи замку запалювання ВАЗ 2110 потрібно спочатку віджати клямки, щоб частину деталей можна було вільно дістати з корпусу. Після цього Ви зможете легко встановити нову групу. Переплутати сторони для встановлення Вам не вдасться, тому що на інший бік деталь просто не стане.

  Інструкція із заміни контактної групи:

  • Спочатку потрібно від’єднати штекер, що йде в лампу підсвічування. За допомогою викрутки потрібно відігнути 3 клямки, які фіксуються пластмасовою кришкою, тоді можна зняти її із замка.
  • Для отримання доступу до контактної групи потрібно відігнути ще 2 клямки.
  • Після чого потрібно оглянути пластину світловода і перевірити, чи є чорний наліт та інші відкладення. Якщо ви виявите такі, то можна прибрати ці дефекти наждачним папером дрібної фракції. Якщо і після цього немає результату, можете її замінити.
  • Під пластиною світловода знаходяться ще 3 платівки, яким теж властиве окислення, в результаті цього може барахлити контактна група. Їх зачистку можна зробити також наждачним папером.
  READ  Скільки заливається масла в коробку Solaris

  Якщо Ви хочете зробити просто профілактику для контактної групи, то достатньо раз на півроку змащувати контакти проникаючим або графітним мастилом, яке б добре протидіяло окису. Вибір мастила це дуже серйозна та складна процедура. При покупці не варто купувати найдешевшу. Є кілька видів мастил: легкі (не густі) і важкі (густі). Деякі автолюбителі використовують аерозольне проникне мастило “рідкий ключ” або WD-40.

  А заміна личинки замку проводиться тільки в тому випадку якщо автомобіль піддавався викраденню або просто ключ погано провертається в замку. Щоб її поміняти, доведеться зняти захисну пластину із зовнішнього боку деталі, за допомогою спеціальної шліцевої викрутки. Після демонтування Вам залишається лише встановити нову деталь і періодично змащувати її мастилом для продовження терміну служби роботи деталі (рекомендується змащувати 2 рази на рік, перед осінньо-зимовим сезоном і після нього).

  Якщо зламаний мікровимикач, то в такому випадку потрібно викрутити з корпусу гвинти, зняти стрижень та віджати фіксатор. Після цього вимикач легко знімається і його місце встановлюється новий. Збирається все на місце, відповідно, у зворотному порядку.

  Лампу підсвічування замінити взагалі найпростіше, для цього потрібно демонтувати роз’єм живлення, тоді можна буде акуратно дістати її за допомогою пасатижів.

  Для заміни замку запалювання необхідно знати деякі нюанси.

  Заміна замку запалювання ВАЗ 2110, 2111, 2112

  Однією з найчастіших причин неможливості завести ВАЗ 2110, 2111 або 2112 може бути вихід із ладу замку запалювання. Цей вузол комутує або роз’єднує групи контактів електричного кола, приводячи в дію або вимикаючи двигун. При неполадках у ньому водій просто не зможе привести в дію автомобіль. Заміна замку запалювання ВАЗ 2110, 2111 та 2112 – операція нескладна, цілком можна зробити ремонт своїми руками. Але перед тим як полагодити вузол, доцільно ознайомитися з його схемою. Вона аналогічна всім вищеназваних моделях ВАЗ.

  Заміна контактної групи

  Знаючи як поміняти замок запалювання на ВАЗ 2110 своїми руками, не завжди є необхідність. Інгода виходить із ладу контактна група, яка, як і личинка, змінюється.

  Її заміна проводиться у такому порядку:

  • Пронумеровуються всі контакти перед їх від’єднанням.
  • Потім вони від’єднуються.
  • Знімаються 2 засувки.
  • Стара група виймається, але в її місце встановлюється нова.
  • Потім, у зворотному порядку, ведеться складання вузла.

  Характерні поломки

  Характерні поломки замку запалювання добре відомі досвідченим водіям. це вихід із ладу контактної групи та поломка зворотного пристрою.

  Якщо ключ запалення перестав повертатися у вихідне положення, швидше за все зламалася пружина зворотного замка.

  Замена замка зажигания ВАЗ 2110, 2111, 2112, Приора, 2114, 2115. Легко и просто!

  READ  Як зняти бампер на Volkswagen Polo

  Остання неприємність є досить серйозною, оскільки після запуску двигуна ключ повинен повертатися у друге положення. Якщо він не повертається, продовжується подача живлення на стартер при запущеному двигуні.

  • У кращому випадку це може закінчитися вигорянням контактів бендикса та його поломкою.
  • Якщо пощастить менше, доведеться міняти стартер повністю.

  Ось чому так важливо вчасно встановити несправність та замінити замок бажано у зборі.

  Вибір нового замку

  Мало знати, як поміняти замок запалювання на ВАЗ 2110 своїми руками потрібно зробити правильний вибір нового виробу. Існуючі підроблені варіанти, які тривалий час не виходжують.

  У процесі вибору звертається увага на такі критерії:

  • неможливість відриву характерної голографічної наклейки;
  • правильність форми відливу корпусу;
  • ключ має входити без видимих ​​опорів;
  • упаковка високої густини;
  • виступаючий язичок відрізняється світлим відтінком.

  Замена замка зажигания ВАЗ 2110, 2111, 2112, Калина, Гранта, Приора, 2114 и 2115

  Існуючі артикули замків запалювання на ВАЗ 2110, які відрізняються надійністю, наприклад: замок ВАЗ 2110-3704005-30.

  Як зняти замок запалювання на ВАЗ-2110: фото та відео, схема

  Простий і надійний замок запалювання автомобілів ВАЗ-2110, як і будь-який вузол, має свій термін служби. Вийшовши з ладу, він не дозволить запустити двигун, розблокувати кермову колонку. Ремонтом замку займаються дуже рідко, оскільки ціна його не така велика, але при цьому вузол має величезне значення і для протиугінного захисту. Словом, розберемося в тому, як зняти, перевірити та замінити, якщо потрібно, замок запалювання на автомобілях ВАЗ десятого сімейства.

  Схема замку

  Протиугінні властивості десяткового замку далекі від досконалості, тому на автомобілі застосовується іммобілайзер, що виключає запуск двигуна не рідним ключем.

  Також є варіант обходу блокування іммобілайзера для встановлення нештатної сигналізації. Схема підключення замку запалювання практично нічим не відрізняється від усіх замків ВАЗів. Ось вона.

  З корпусу замку запалювання виводиться джгут із восьми проводів, кожен з яких відповідає своїй клемі. Це необхідно знати для того, щоб провести діагностику контактної групи та не витрачати зайвого часу та грошей на пошук несправностей.

  • Клема мікровимикача, який відкриває живлення на ланцюг при вставленому ключі.
  • Мінусовий контакт лампочки підсвічування замка.
  • Важлива клема подачі живлення контакти стартера. Цей контакт замикається лише тоді, коли ключ провертається у положення запуску двигуна.
  • Подача загальних 12 Вольт на контакти.
  • Живлення мікровимикача.
  • Живлення (плюс) підсвічування.
  • Важливий контакт, що відповідає за подачу 12 Вольт від АКБ.
  • Клема, як правило, порожня і призначена для підключення додаткового обладнання.

  Електричні ланцюги замку запалювання можна перевірити мульметром, вимірюючи опір між контактами при перемиканні режимів.