Як зняти стартер ВАЗ 2107

Заміна стартера на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Стартер. як ніяк але без нього було б важко, тому що якщо цього агрегату не буде, то хто тоді буде заводити машину. Звичайно можна вийти з машини, трохи її штовхнути включити швидкість і вона заведеться, але навіщо такі труднощі потрібні? Тому і був придуманий стартер, завдяки якому автомобіль можна буде завести лише від прокрутки личинки замка запалювання. Але з часом цей агрегат виходить з ладу і тому його доводиться міняти на новий, але про те як його замінити знає не кожен, і тому ми спеціально для вас підготували інструкцію в картинках, по заміні стартера на автомобілях «Класичного» сімейства.

Снимаем стартер, нужен ли третий болт крепления стартера?

Примітка! Для заміни вам потрібно буде запастися: Основним набором гайкових ключів «на 10» і «на 13», а так само вам потрібно буде ще взяти з собою викрутку, головку «на 10» і подовжувач для даної головки!

Коли потрібно міняти стартер? Його потрібно міняти, якщо:

 • Він став дуже погано крутитися і в зв’язку з цим він з обов’язку став заводити двигун у автомобіля. (В даному випадку стартер так само можна буде полагодити, про те як полагодити його дивіться в статті під назвою: «Ремонт стартера на ВАЗ»)
 • А так же його потрібно міняти, якщо він взагалі перестав заводити двигун у автомобіля і тим самим ремонту він вже теж не підлягає.

Як замінити стартер на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Примітка! Обов’язково перш ніж починати замінювати даний агрегат, переконайтеся що його працездатність не пов’язана з іншими причинами, припустимо розрядилася акумуляторна батарея, або ж окислились її клеми, або ж проводка яка йде на стартер не справна!

А так же ще врахуйте той факт, то що заміну стартера потрібно здійснювати на оглядовій канаві, а інакше його буде незручно і дуже проблематично зняти з автомобіля!

Зняття: 1) Для початку звільніть затяжку хомута, який зміцнює шланг підведення теплого повітря до корпусу повітряного фільтра.

2) Потім звільніть затяжку хомута, який зміцнює шланг вже до самого воздухозаборнику.

3) І після чого зніміть даний шланг з двигуна автомобіля.

4) Слідом звільніть нижню гайку, яка кріпить повітрозабірник.

5) Далі відверніть вже верхню гайку, яка кріпить цей же самий повітрозабірник.

6) І після чого зніміть даний повітрозабірник з двигуна автомобіля.

7) Тепер відверніть обидві гайки, які кріплять теплоізоляційний щиток до двигуна.

8) І після чого скориставшись подовжувачем спільним з торцевою голівкою, відверніть залишився болт, який кріпить теплоізоляційний щиток до кронштейну правої опори двигуна. (Про те як відвернути залишився болт, який кріпить теплоізоляційний щиток до кронштейну, см. В самому низу статті в рубриці «Для новачків!»)

9) Після відвернення болта, зніміть теплоізоляційний щиток з двигуна.

10) Далі відверніть нижній болт, який кріпить стартер.

11) Після чого відверніть залишилися два верхніх болта, які так само кріплять стартер.

12) Зсунувши стартер трошки вперед (Продовження в пункті 13)

13) Відключіть колодку проводів від виведення тягового реле стартера на стартері.

14) Потім відверніть гайку, яка кріпить провід, до верхнього контакту тягового реле.

15) І після чого відключіть провід від верхнього контакту, а так же зніміть при цьому болт з гайкою які цей контакт утримували.

16) Далі зніміть стартер з двигуна автомобіля.

Установка: 1) Установка нового стартера здійснюється в зворотному порядку зняття.

Важливо! 1) Перед початком роботи відключіть «мінусову» клеми, від акумулятора! (Про те як від’єднати дану клеми, см. В статті: «Про акумулятор»)

Для новаків! Питання: Як відвернути болт кріплення теплоізоляційного щитка, до кронштейну правої опори двигуна Відповідь: Скориставшись подовжувачем спільним з торцевою голівкою «2», відверніть болт «1» кріплення теплоізоляційний щиток до кронштейну правої опори двигуна.

Додатковий відео-ролик: Щоб більш детально зрозуміти то як потрібно замінювати стартер, подивіться цікавий відео-ролик в якому процес заміни буде докладно описаний:

Діагностика несправностей стартера ВАЗ-2107

призначення

Пристрій призначений для примусового прокручування колінчастого вала двигуна в момент запуску. Виріб обладнано спеціальної муфтою Бендикс, яка входить в зачеплення із зубчастим вінцем, змонтованим на маховику силової установки. Управління електричним мотором здійснюється дистанційно за допомогою контактної групи в замку запалювання через додаткове реле.

Схема електрична підключення стартера

Існує 2 типу електромоторів для пуску силової установки:

 • На автомобілях з карбюратором застосовується стандартний стартер, крутний момент передається безпосередньо від ротора до зубчатому вінця.
 • На частині карбюраторних машин і ВАЗ-2107 з інжектором встановлювався привід редукторного типу. За рахунок застосування планетарної передачі знижується сила струму в ланцюзі харчування і підвищується крутний момент.

Стартер клацає але не провертається

Дефект вказує на недостатнє напруга в мережі живлення через розряду батареї або окислення контактних майданчиків. При сів акумуляторі клацання супроводжується зниженням яскравості ламп. Дефект спостерігається при поганому контакті між контактами батареї і клемами проводки.

Як перевірити стартер

Перевірка стартера полягає в подачі живлення безпосередньо. Тестування щіток і обмоток проводиться за допомогою тестового приладу. Втягує реле тестується подачею напруги на контактні площадки.

Тріск при запуску стартера

Тріск вказує на поломку втягує реле, яке не може ввести в зачеплення шестерню ротора з вінцем маховика. Ремонт полягає в перевірці проводки і вимірі опору обмоток. Пошкоджене реле підлягає заміні.

Діагностика неполадок стартера

Після вилучення необхідно дуже ретельно очистити стартер від налиплого на нього бруду, щоб не допустити її проникнення всередину корпусу. Потім приступаємо до діагностичних робіт. Спершу потрібно переконатися в тому, що тягове реле працює справно, для чого здійснюємо наступні дії:

 • підключаємо плюсову клему акумулятора до виходу стартера, а мінусову. до його корпусу;
 • подаємо напругу в 50 вольт;
 • якщо при цьому шестерня деталі (Бендикс, призначений для зачеплення з маховиком і розкручування його до потрібної швидкості) висувається з корпусу з характерним клацанням, продовжуємо діагностику. В іншому випадку замінюємо тягове реле.

Подальший пошук несправностей вимагає наявності мультиметра для виявлення короткого замикання або обриву проводів. Спершу знімаємо щітковий вузол, щоб отримати доступ до обмотки, після чого «продзвонювати» її вимірювальним приладом. Простежити, щоб опір в цьому випадку не перевищувало 10 кіло. Крім того, мультиметр не повинен визначати «нескінченність» при вимірюванні напруги. такий результат буде явно вказувати на пошкодження проводів.

При виявленні замикання або обриву потрібно встановлювати новий стартер, так як відновлення дана деталь не підлягає. Її монтаж здійснюється наступним чином:

 • монтуємо стартер на місце і міцно прикручуємо болтами. При цьому важливо спершу використовувати найдовший кріпильний елемент, а потім вже два залишилися коротких;
 • встановлюємо силовий і керуючий дроти;
 • прикручуємо опору, фіксуючу кабелі стартера;
 • встановлюємо АКБ, після чого приєднуємо мінусову і плюсову клеми.

Якщо на вашому авто є брудозахисні щиток, він монтується в останню чергу.

Стартер ВАЗ-2107

Використовуваний для пуску двигуна електромотор колекторного типу знаходиться на бічній частині картера силового агрегату. Деталі з’єднані між собою болтами з 6-гранной головкою. Живлення від акумулятора.

Потужність пристрою достатня для прокрутки колінчастого вала при температурі повітря до.35 ° С (без попереднього прогріву масла). Зовнішній вигляд і конструкція пристрою показані на фото в каталогах запасних частин.

Пристрій стартера автомобіля ВАЗ 2107

Пристрій стартера ВАЗ 2107 в якійсь мірі нагадує звичайний електричний двигун. Основа конструкції. це так званий башмак, який в дію приводиться від ротора. Той, в свою чергу, починає прокручуватися при подачі на нього напруги в 12 В.

Как снять стартер ваз-2107 без ямы

Це так званий редукторний стартер. За генерацію магнітного поля відповідає звичайний електромагніт, який складається з мідної ізольованою обмотки, металевого сердечника і щіток.

На автомобілі ВАЗ 21074 використовується аналогічна схема, але застосовується дещо інше кріплення. по 3 болтів. Щітки передають напругу на ротор. Вони зношуються не тільки через сили тертя, але і через високу сили струму, яка генерується котушкою.

За подачу електрики і своєчасне відключення черевика відповідає реле включення стартера, що розташоване з ним в єдиному корпусі.

Принцип роботи класичного стартера на ВАЗ 2107 вкрай простий: пристрій під’єднано до колінчастого валу. При подачі напруги на ротор він розкручує і провертає кулаки.

В результаті мотор запускається, після чого харчування на свічки подається вже від генератора, а не від акумуляторної батареї.

При аварійному запуску двигуна використовується аналогічна схема. штучне прокручування колінчастого вала.

Далеко не завжди двигун не запускається через несправний стартера. Цілком можливо, що проблема криється в проводці. Тому перш за все вивчається схема підключення стартера і вся підводна проводка на наявність обриву. Якщо такий виявлений, ділянку доведеться замінити. Разом з цим бажано перевірити і роботу запобіжника (він знаходиться з лівого боку капота).

Також потрібно згадати, що в деяких моделях стартерів встановлюється захист. це додаткове реле, яке автоматично відключає тягове і запобігає подачу електрики від акумулятора вже тоді, коли двигун працює. У заводській комплектації такі не були передбачені, але багато їх встановлюють вже після певного періоду експлуатації.

зняти, стартер, 2107

Установка стартера ВАЗ 2107

Робота по установці стартера не складна, але вкрай відповідальна. Тому перед установкою необхідно провести візуальний огляд, перевірити комплектацію, переконатися в працездатності стартера, в наявності центрирующей втулки стартера.

Щоб «повернути» стартер на штатне місце, необхідно виконати наступні операції:

Встановити стартер на штатне місце і прикрутити найдовшим з болтів, потім парою більш коротких.

Встановити силовий і керуючий провід, затягнути гайки кріплення клем.

Прикрутити опору джгута проводів стартера.

Встановити акумулятор, підключити до нього клеми.

Встановити (при наявності) брудозахисні щиток.

Порада: щоб полегшити роботи по зняттю і установці стартера ВАЗ 2107, варто перед початком робіт зняти повітряний фільтр на карбюраторному двигуні або розтяжки впускного патрубка на інжекторі.

Стартер ВАЗ 2107: основні причини несправності

Стартер ВАЗ 2107. це електродвигун безперебійного струму з 4 щітками і 4 полюсами. Даний агрегат розташовується праворуч від блоку циліндрів, фіксується до картера зчеплення за допомогою 3 болтів. З урахуванням комплектації на ВАЗ 2107 встановлюються моделі 5722.3708 або 4216.3708-02.

зняти, стартер, 2107

Як Зняти Стартер ВАЗ 2107 Без Ями

Стартер. не самий непростий і дорогий в обслуговуванні агрегат. Але він є одним з головних вузлів автомобіля.

Повертаєте ключ запалювання, лампи на приладовій панелі палають, а стартер не крутиться, движок не заводиться? Передумови дві:

 • несправність контакту, що подає струм на реле стартера;
 • несправність самого стартера або реле.

У другому випадку стартер необхідно зняти, перевірити, відремонтувати і встановити назад. Процес ремонту досить складний і заслуговує великої окремої статті. Тут же ми розповімо, як замінити стартер ВАЗ 2107 (карбюратор, інжектор) і перевірити його працездатність.

Перевірка стартера ВАЗ 2107

Якщо двигун На ВАЗ 2107 не заводиться, зазвичай спочатку перевіряють стартер. Робиться це в такий спосіб.

 • Стартер знімається з кузова і очищається від бруду.
 • Висновок тягового реле з’єднується окремим проводом з плюсом АКБ, а корпус стартера. з мінусом. Якщо робочий пускач не почала обертатися, перевірка триває.
 • Знімається задня кришка пристрою. Перевіряються щітки. Угольки не повинні бути стертими більш ніж на третину.
 • Мультиметром вимірюється опір обмоток статора і якоря. Прилад повинен показувати 10 кому, в іншому випадку в ланцюзі є замикання. Якщо ж показання мультиметра прагнуть до нескінченності, в котушці є обрив.
 • Мультиметром перевіряються контактні пластини. Один щуп приладу з’єднується з корпусом, інший. з контактними пластинами. Мультиметр повинен показувати опір більше 10 кОм.

В процесі стартер перевіряється на наявність механічних пошкоджень. Всі несправні і пошкоджені елементи змінюються на нові.

З чого складається стартер

Щоб робити ремонт будь-якої деталі, треба знати її будову та принцип роботи:

 • корпус;
 • якір;
 • привід;
 • щіток і реле, підключення до якого здійснюється за допомогою контактних болтів. Це. конструктивні елементи, кожен з яких складається з окремих запчастин, які можна замінити при необхідності.

У автомобіля ВАЗ 2107 ремонт стартера своїми руками зробити нескладно. Головне правильно визначити причину поломки.

Вся робота з чого починається. І цей не ісключеніе.Для початку слід зрозуміти, що не справно і тільки після цього думати, що можна зробити, і як усунути несправність.

заміна

 • торцевий ключ на 10;
 • торцевий ключ з подовжувачем на 13;
 • викрутка.
зняти, стартер, 2107