Як зняти щиток приладів ВАЗ 2107

Які можуть бути несправності приладової панелі ВАЗ-2107

За спостереженнями фахівців, несправності приладовій панелі слід пов’язувати з:

 • Зносом механічних частин вимірювальних приладів.
 • Збоями в роботі електронного блоку управління двигуна і бортового комп’ютера.
 • Розривами в бортовий токопроводящей мережі.

Їзда на транспортному засобі з несправною панеллю приладів. небезпечне задоволення. Краще не ризикувати і відразу ж звернутися до кваліфікованих спеціалістів у сервісний центр з ремонту та обслуговування автомобілів даної моделі.

Как снять панель приборов ваз 2107

Можливі причини демонтажу щитка

В яких випадках в автомобілі ВАЗ 2107 необхідно знімати приладову панель? Причин для цього може бути декілька:

 • тюнінг панелі;
 • заміна перегорілих лампочок;
 • ремонт окремих приладів, що вийшли з ладу.
зняти, щиток, приладів, 2107

ВАЗ 2107. легендарна машина, самостійним ремонтом якої займалися сотні тисяч автолюбителів

необхідні інструменти

Перед початком проведення робіт знадобиться підготувати необхідний інструмент, щоб в процесі не довелося відволікатися. Незважаючи на те, що робота по зняттю розглянутого пристрою є досить трудомісткою, для її реалізації знадобиться невеликий набір інструментів, що включає в себе:

зняти, щиток, приладів, 2107

Как снять панель приборов ваз 2107 если помогло подпишись на канал

Коли всі інструменти підготовлені, залишається переконатися в тому, що є в наявності деталі і елементи, які планується встановити або замінити на демонтується приборке. Після цього приступаємо до виконання основної частини роботи.

Як зняти панель приладів на сімці

Алгоритм демонтажу панелі приладів 2107 нескладний і ось що насамперед треба виконувати по порядку, запасшись терпінням:

зняти, щиток, приладів, 2107
 • Заважатимуть ручки керування грубкою. важеля подачі антифризу в систему опалення і важеля управління системою вентиляції. Вони повинні відщепнути за допомогою викрутки відповідного діаметру.
 • Скидання показань одометра. Ця кнопка винесена направо, там, де встановлена ​​кнопка включення аварійки. Зверху на корпусі кнопки накручена гайка. Її необхідно відкрутити, а саму кнопку втопити в панель.
 • Тепер знаходимо найтоншу шлицевую викрутку і видаляємо заглушку справа, під якою ховається саморіз кріплення, його викручуємо теж.
 • Панель справа вільна, її можна подати на себе, але радіти рано. Залишилося зняти трос спідометра, вакуумна трубка економетра і отщёлкнуть джгути проводів.
 • Тепер зусиллям волі і спритністю рук треба відкрутити гайку троса. Зробити це нескладно, складно туди дістатися. Може вийти швидше, якщо спробувати справа.
 • Шланг економетра знімається теж нескладно. Але дістатися до нього потрібно вміти. Знімаємо і його.
 • Навпомацки від’єднуємо колодки від джгутів і запам’ятовуємо де який був, хоча переплутати їх місцями треба мати особливий талант.

Власне, все. Тепер можна виймати приборку і робити з нею все, що заманеться і що необхідно. Раз вже приборка у нас в руках, може, є сенс подумати про установку світлодіодів замість ламп розжарювання? У будь-якому випадку, на шляху успішної роботи і рівних доріг!

READ  Як зняти бачок омивача Kia RIO 3

Коли потрібно знімати панель приладів

Ремонт приладовій панелі може стати в нагоді в тому випадку, коли банально перегоріла будь-яка з контрольних ламп, а це вкрай небажано, оскільки в автомобілі немає більше ніяких засобів контролю таких систем, як, наприклад, стану блоку управління інжекторним двигуном (природно, в моделях 2107 останніх років з інжектором). Лампа Check Engine з’явилася тільки в сімку з цими моторами і якщо вона перегорить або втратить контакт з платою від вібрації або вологи, то про причини нестабільної роботи двигуна можна буде тільки здогадуватися.

Ну а самі прилади, тахометр, спідометр і покажчики стану датчиків в системах, виходять з ладу вкрай рідко, якщо взагалі коли-небудь виходять з ладу. До речі, слід звертати увагу на приборку в момент, коли повертається ключ запалювання і спалахують всі лампи в тестовому режимі так сказати. Саме цей момент дасть зрозуміти, що контрольна лампа тієї чи іншої системи не працює і з нею потрібно проводити роз’яснювальні заходи.

Особливості щитка 2107

Особливість семерочной приладової панелі в тому, що у неї свій особливий спосіб кріплення до приладової панелі. На шістці можна зняти панель досить просто. там досить від’єднати фішки джгутів проводів від висновків на щитку і відстебнути засувки. У п’ятірці схема демонтажу приборки схожа на семерочной, але там теж все відбувається дещо простіше через зміненої форми передньої панелі і досить непоганого доступу до кріпильним гвинтів.

Щиток ВАЗ 2107 отримав зовсім іншу архітектуру і обзавівся новими функціями, які були недоступні на тій же 2105. Наприклад, тепер перед очима водія був циферблат економайзера, який приблизно показував оптимальний режим руху для економії пального, хоча мало хто на нього звертає увагу. Набагато більш корисною штукою став амперметр, який пропав у п’ятірці. У зв’язку з ущільненням архітектури і великою кількістю приладів і ламп, змінилася конструкція основний друкованої плати. тепер лампи підключалися не проводити, а контактами гнізда прямо до плати.

Які інструменти повинні бути під рукою

Викрутка хрестова. головний робочий інструмент для демонтажу панелі приладів викрутка шлицевая знадобиться для віджимання декількох засувок на панелі Рукавички робочі для захисту рук від забруднення

Як виконується заміна ламп приладової панелі?

Ну, по-перше, перед проведенням будь-яких електротехнічних робіт в автомобілі, необхідно знеструмити бортову мережу транспортного засобу. Для цього відкрийте капот і зніміть «мінусову» клему акумулятора.

З чого складається панель

Складається панель з великої кількості елементів, які відповідають за роботу певних вузлів автомобіля ВАЗ 2107. Розташована панель приладів у салоні авто безпосередньо врізана в торпеду з боку водія. Основні елементи знаходяться під спеціальним пластиковим прозорим склом, яке оберігає їх від механічних пошкоджень. До елементів панелі приладів відносяться такі елементи:

 • зарядка акумулятора;
 • спідометр;
 • лічильник пробігу;
 • тахометр;
 • датчик температури мотора;
 • ECON- показник миттєвої витрати палива;
 • додаткові сигналізують елементи;
 • скидається лічильник пробігу;
 • і 10. рівень палива в бензобаку і сигнальна лампа.

Коротко розглянемо призначення кожного з цих елементів.

Схема розподілу приладів на панелі управління автомобіля ВАЗ 2107

 • Спідометр. Пристрій, що розташоване праворуч на панелі, називається спідометром. Служить інформатором для водія про швидкість руху автомобіля. Шкала має значення від 0 до 180, що говорить про швидкість руху транспортного засобу. На пристрої знаходяться два циферблати, які ведуть рахунок пройденого кілометражу “сімки”. Один з них має можливість коригування, а нижній не має.
 • Тахометр. Пристрій, що знаходиться з лівого боку, служить для інформування власника про частоту обертання коленвала в співвідношенні до одиниці часу. Більшість водіїв не дуже розуміють призначення даного елемента і рідко звертають на нього увагу. Але цей елемент дуже важливий, так як він є прямим покажчиком якості роботи двигуна. Чим ближче стрілка доходить до позначки червоного кольору, тим виникає більше перевантаження мотора. І коли вона перетне червону волосінь, то рух автомобіля слід негайно припинити, так як мотор працює в критичному режимі.
 • Покажчик витрати ECON. Покажчик, що розташовується у верхньому лівому кутку щитка приладів, виконує функцію вказівки витрати паливної суміші в миттєвому часу при працюючому двигуні. При русі на швидкості понад 90 км / год витрата пального збільшується і стрілка займає положення жовтого кольору. Дуже корисна функція для водія, щоб мати можливість економити паливо.
 • Термометр. Призначений для вказівки величини температури мотора. Понад 100 градусів Цельсія стрілка переходить на червону позначку, що говорить про перегрів.
 • Покажчик палива. З цього вказівником водії визначають кількість палива в баку, яке передається за допомогою електронного датчика і рівня.
 • Зарядка батареї. Вказує наскільки справна акумуляторна батарея, положення на червоній позначці свідчить про необхідність підзарядки.
READ  Ford Focus 1 заміна радіатора печі

розбирання

Тепер поговоримо конкретно про те, як зняти панель на ВАЗ 2110. Для цього досить дотримуватися певної послідовності, яка дозволить грамотно і швидко без зайвих ризиків демонтувати вузол.

Багато автомобілістів, будучи впевненими у власних силах, ігнорують рекомендації, які не дотримуються інструкцій. При цьому вони знімають панельку, одночасно демонтуючи ще половину салону.

Пропоноване нами покрокове керівництво дозволить уникнути зайвих маніпуляцій, заощадити час, сили і нерви.

На цьому процедуру демонтажу вважати закінченою не можна, оскільки, розкривши приладову панель, ви виявите під нею величезна кількість проводів. А що ж з ними робити?

Як зняти щиток приладів на ВАЗ 2107

Іноді все ж доводиться це робити. Джгути проводів, немислимі пози, відчуття того, що в тебе вселився восьминіг і одного щупальця вічно вистачає. Так, ми говоримо про панелі приладів автомобіля ВАЗ 2107. Знімати її доводиться, на щастя, не так часто, але не їхати ж на СТО, якщо перегоріла лампочка або відвалилася стрілка на шкалі амперметра. Доводиться знімати самому.

Опис, схема, основні несправності та демонтаж панелі приладів ВАЗ 2107

Автомобіль ВАЗ 2107 укомплектовується панеллю приладів, яка необхідна для водія, щоб стежити за станом руху і вчасно помічати несправності. У момент поїздки на автомобілі водій зобов’язаний вести контроль не тільки за дорожнім полотном, а й за станом основних частин свого транспортного засобу. До цих основних частин відносяться:

Замена лампочек в приборном щитке ваз 2107,снятие панели приборов ваз 2107.

 • швидкість руху;
 • температура двигуна;
 • наявність палива в баку;
 • кількість масла в моторі.

І це тільки основні моменти, за якими стежить водій під час руху автомобіля. Ця стаття розповість про основні елементи панелі приладів, які будуть розглянуті на представленої нижче схемою.

Щиток приладів ВАЗ 2107 дозволяє виявити більшість несправностей систем автомобіля, не залишаючи водійського крісла.

 • Загоряється лампа низького тиску масла. Слід негайно заглушити мотор, зупинитися і перевірити рівень масла в картері. При необхідності долити масло і після завести мотор. Якщо рівень масла достатній, а лампа горить, продовжувати рух не можна. Потрібно відбуксирувати машину на місце ремонту. Інакше вкладиші (підшипники коленвала) зітруться або провернути і мотор застукає або заклинить, що потребують проведення дорогого капремонту.
 • Загоряється аварійна лампа акумуляторної батареї. У цій ситуації продовжувати рух можна, але слід врахувати, що далеко виїхати, особливо вночі, не вдасться. акумулятор швидко розрядиться. Почати треба з перевірки стану клем. Якщо вони окислилися. почистити їх. Якщо клеми в порядку, необхідно провести перевірку працездатності генератора або реле регулятора напруги (часто причина відсутності заряду криється саме в останньому).
 • Якщо загоряється лампа падіння рівня гальмівної рідини, слід негайно зупинитися. Продовжувати рух з несправними гальмами неприпустимо. Після зупинки необхідно долити гальмівну рідину і перевірити працездатність гальмової системи. Якщо гальма працюють, можна їхати до місця ремонту самостійно. Інакше необхідно усувати поломку на місці або викликати евакуатор.
 • Якщо стрілка датчика температури охолоджуючої рідини знаходиться в червоній зоні шкали, потрібно зупинитися, щоб двигун охолов. Коли температура опуститься, можна перевірити стан патрубків і рівень охолоджувальної рідини. Якщо рівень в нормі, то можна спробувати доїхати до СТО, щоб там з’ясувати причину поломки. Найчастіше це несправність термостата або вентилятора радіатора. Панель ВАЗ 2107 не обладнана аварійною сигналізацією або додаткової лампою, що займається при перегріванні двигуна. Тому недосвідчені водії часто не помічають даної проблеми, що може привести до википання антифризу або навіть заклинювання двигуна.
READ  Розвал Ford Focus 2 своїми руками

[Tip] Важливо: не можна відкривати розширювальний бачок або лізти до патрубків, коли двигун не охолов. Інакше можна отримати опіки. [/ Tip]

 • Якщо стрілка рівня палива на нулі або загорілася жовта лампа “резерву”, необхідно заправитися. Запас ходу на “резерві”. близько 50 км.

Також передня панель ВАЗ 2107 має тахометр, на свідчення якого слід звертати увагу під час руху. Рух на підвищених обертах (понад 5000 об / хв) може привести до поломки двигуна. Якщо ж тримати стрілку тахометра в зеленій зоні шкали, можна продовжити моторесурс і домогтися мінімальної витрати палива.

Коли потрібно знімати панель приладів

Ремонт приладовій панелі може стати в нагоді в тому випадку, коли банально перегоріла будь-яка з контрольних ламп, а це вкрай небажано, оскільки в автомобілі немає більше ніяких засобів контролю таких систем, як, наприклад, стану блоку управління інжекторним двигуном (природно, в моделях 2107 останніх років з інжектором). Лампа Check Engine з’явилася тільки в сімку з цими моторами і якщо вона перегорить або втратить контакт з платою від вібрації або вологи, то про причини нестабільної роботи двигуна можна буде тільки здогадуватися.

Ну а самі прилади, тахометр, спідометр і покажчики стану датчиків в системах, виходять з ладу вкрай рідко, якщо взагалі коли-небудь виходять з ладу. До речі, слід звертати увагу на приборку в момент, коли повертається ключ запалювання і спалахують всі лампи в тестовому режимі так сказати. Саме цей момент дасть зрозуміти, що контрольна лампа тієї чи іншої системи не працює і з нею потрібно проводити роз’яснювальні заходи.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS