Як зняти рульову колонку на ВАЗ 2107

LADA 2106, 1996.

зняти, рульову, колонка, 2107

Самостійна заміна рульової колонки

Так як шліцьові з’єднання в рульовій колонці не відновлюються якщо на рульовому колесі і рульовому механізмі вони справні, рульову колонку необхідно просто замінити. Варто пам’ятати, що зняти колонку легко. Слід заздалегідь просто підготуватися.

 • відключається акумуляторна батарея (АКБ);
 • знімається сам кермо і кожух рульового вала;
 • відкручується система підрульового управління і замок запалювання;
 • знімаються болти рульового кронштейна (можуть виникнути складності, Висвердліть);
 • знімається стягнутий болт шліцьового з’єднання з рульовим механізмом;
 • відкручується нижнє ущільнення вала, і він переміщається в салон.

При заміні запчастин в авто, обов’язково складайте зняті деталі по черзі. Збірка буде простіше. Наступні дії або зверніться до фахівців. Це ваша безпека на дорозі.

Як замінити рульової редуктор на ВАЗ 2104, ВАЗ 2105, ВАЗ 2107?

Зняття: 1) На початку операції вам потрібно буде поставити машину на оглядову яму, або ж якщо не боїтеся то можете підняти у неї передню частину домкратом і під передні колеса підкласти не надто товсті дощёчкі, а потім опустити машину на них у зв’язку з цим вона стане набагато вище, але працювати буде не дуже зручно тому так би мовити тут вирішувати вже вам що вибрати.

Примітка! Обов’язково якщо будете під передні колеса класти дощёчкі, ми вам скажемо пару слушних порад, а саме не в якому разі не кладіть під машину цеглу щоб вона на них стояла, тому що цеглини (Хоч як би здавалося то що вони міцні) буває не витримують навантаження в зв’язку з цим вони тріскаються (в кращому випадку) або ламаються (в гіршому) і автомобіль падає на землю, крім цього під задні колеса рекомендується підкласти що ні будь ніж автомобіль зупиниться на місці, а так само для більшої безпеки підійміть ще ручник у автомобіля і поставте його на швидкість, щоб стояв жорстко і нікуди НЕ покотився!

2) Потім якщо в ваш автомобіль мають систему розподіленого уприскування (В народі інжектор), тоді вам доведеться зняти адсорбер бо він займає дуже багато місця і якщо його не прибрати, то рульовий редуктор вийняти з працею вийде. (Про те як зняти адсорбер, читайте в статті: «Заміна адсорбера на автомобілі»)

3) Далі вам потрібно буде зняти захисний кожух рульової конки (Про те як знімати даний кожух ми вас вчити не буде, тому що більшість власників і так це знає), даний кожух як бачите на фото нижче вже знятий, тому коли ви зніміть його з автомобіля відвернувши для цього всі гвинти які його кріплять, візьміть після цього два гайкові ключі і одним ключем утримуйте болт від провертання як показано на фотографії нижче, а іншим ключем при цьому відверніть повністю гайку цього болта і після чого витягніть болт з шарніра.

4) Тепер вам потрібно буде відвернути дві гайки які кріплять тяги до сошки рульового редуктора (Сошка вказана синьою стрілкою), але перш ніж почнете ви їх відвертати давайте з вами трохи розберемо що ж це за сошка, так ось вона знаходиться на самому рульовому редукторі ( гайкою до нього прикручена), за рахунок даної сошки передаються зусилля які надходять з рульового редуктора на колеса, наприклад ви крутите рульове колеса і все зусилля яке від нього йде подається спершу на сам редуктора, потім зусилля йде далі і доходить вже до цієї сошки яка в свою чергу рухає дві тяги які до неї приєднані і тим самим колеса обертаються або в ліво, або ж в право.

Примітка! Після того як ми трохи розібралися з цією сошкою, скажімо вам пару слів про те де і як до неї за допомогою гайок кріпляться обидві тяги, по-перше щоб ви розуміли що таке тяга для наочності одна з них вказана на фото нижче червоною стрілкою, дана тяга входить в отвір (див. фото вище і на червоні стрілочки які вказують ті самі отвори в яке входять обидві тяги) і кріпиться на ньому в самому верху за допомогою гайки, тому якщо ви захочете отримати тягу з цього отвору що вам в принципі і потрібно буде зробити якщо ви зібралися знімати рульової редуктор, то в першу чергу візьміть подовжувач і накидну головку і зверху автомобіля подлезьте під гайки які кріплять обидві тяги і після чого відверніть їх як показано на маленькому фото нижче:

Але перед тим як ви будете відвертати гайки обов’язково вийміть шплінти (Шплінт. він схожий на невелику металеву скрутку, потрібен він для того щоб гайки Не відвертайтеся і виймається він легко, берете в руки пасатижі і з їх допомогою просто тягнете за нього і він виходить з отвори в якому він встановлений) а інакше гайки ви не відвернеться! (Для наочності шплінти на фото нижче вказані червоними стрілками)

5) Коли гайки будуть вивернуті вам потрібно буде зробити так, щоб обидві кермові тяги вийшли з сошки, а саме на кінці у рульових тяг є так звані пальці які і входять в отвори які присутні на цій сошці, обидва пальця вам і потрібно буде вибити, а вибивати все це справа вам нудно буде акуратно і за допомогою молотка і невеликий арматури.

Примітка! До речі за допомогою спеціального знімача можна буде так само випрессовать обидва пальця рульових тяг з сошки, для цього вам потрібно взяти знімач і розмістити як показано на фото нижче, де сошка вказана червоною стрілкою, а сама рульова тяга синьою і після цього закручуючи гайку яка знаходиться зверху на знімачі, зніміть палець рульової тяги з отвору в сошці!

READ  Заміна сальника заднього моста ВАЗ 2107

Кой що ще ви повинні знати, якщо ви все ж вирішите вибивати кермові тяги то гайку повністю які їх кріплять відкручувати не потрібно, а інакше коли палець вийде з отвору в сошці ви можете ще по ньому або в яке ні будь інше місце за інерцією вдарити, а так палець не зможе повністю впасти вниз тому що його в цьому обмежить гайка, яку ви потім відвернеться і палець вийде з отвору в сошці!

6) І на завершення розшукайте болти на кінці яких встановлені гайки (Які кріплять рульової редуктор), вони як ви можете бачити на фото нижче розташовуються в лонжероні автомобіля з боку колеса, так от коли ці болти будуть знайдені візьміть два ключа і відверніть з їх допомогою гайки (А іншим ключем утримуйте болти) які кріплять рульової редуктор, і коли все буде відкручені акуратно зніміть редуктор вийнявши при цьому його вал який вставляється в отвір і йде в салон автомобіля, якщо редуктор буде зніматися важко (Не знімається через своїх великих розмірів ) тоді посуньте сошку (Вона рухається) до упору в яку не будь сторону і після цього спробуйте через верх зняти редуктор.

Примітка! Якщо редуктор НЕ буде вилазити зверху (Навряд чи таке буде), спробуйте його зняти тоді знизу при цьому всі деталі які будуть заважати його зняття (Наприклад захист картера) теж зніміть!

Установка: 1. Спершу вам потрібно буде встановити кермо (Не самі колеса, а тільки кермо) в напрямок прямолінійного руху, а після виставлення керма встановіть рульової редуктор в зворотному порядку зняття, при цьому коли будете все встановлювати зробіть так щоб мітка на валу (Вказана синьою стрілкою), збіглася з міткою яка є на картері редуктора (Вказана червоною стрілкою) і коли ці обидві мітки співпадуть, перевірте що сошка у вас встала рівно в середньому положення.

Крім цього коли поставите редуктор на місце не поспішайте загортати до упору болти які його кріплять (Трохи їх тільки загорніть щоб вони хоч якось тримали редуктор), а так само вставте обидва пальця рульових тяг в сошку і загорніть болт на кінці якого розташовується гайка, який зміцнює рульовий вал редуктора до карданного шарніру в салоні автомобіля і коли це буде зроблено пару раз енергійно перейдіть кермо до упору вправо і до упору вліво і після цього заміряйте зазор в салоні за допомогою лінійки, між педаллю гальма і валом рульового редуктора він у вас повинен буде становити не менше 5 мм.

Примітка! Коли редуктор буде встановлено, обов’язково перевірте якщо масло в ньому і в разі потреби долийте його якщо там його немає, про те як це зробити читайте в статті називається яка: «Заміна масла в рульовому редукторі на ВАЗ»!

Несправності рульової колонки ВАЗ 2107

З урахуванням простої конструкції колонки, варіантів несправності трохи. Важливо стежити за її станом і вчасно усувати проблеми при їх появі.

Основних видів несправностей кілька:

 • Скрип колонки. Причиною скрипу може бути знос деталей колонки, деформація обшивальних панелей, несправності блоку рульового перемикача.
 • Люфт рульового колеса. Можливо дві причини цього. Перша. відпущена гайка кріплення рульового колеса. Усунути цю несправність просто. Але якщо вчасно цього не зробити, шліци на валу розіб’ються і рульове колесо може провернутися, залишивши автомобіль некерованим. Інша причина. знос черв’ячної передачі рульового редуктора. Тоді необхідно відрегулювати редуктор або зробити його ремонт.
 • Люфт в площині рульового колеса або осі колонки. Це небезпечна несправність, що з’являється при зносі (ослабленні) елементів кронштейна кріплення або шліцьових з’єднань.

Ослаблення гайок і болтів шліцьових кріплень з часом призводить до стирання шліцов, в результаті чого автомобіль втрачає управління. Тому люфт колонки повинен бути усунутий негайно.

Заміна рульової колонки ВАЗ 2107

Заміна рульової колонки. заняття досить непроста, але цілком реалізовується самостійно при наявності певного досвіду ремонту авто. Знадобляться наступні інструменти:

 • Ключі на 17 (накидною і ріжковий).
 • Торцеві головки на 17 і 30.
 • Рукоятка з тріскачкою.
 • монтування.
 • молоток.
 • Вороток.

Зняття колонки проводиться в такому порядку:

 • відключити АКБ.
 • Демонтувати рульове колесо.
 • Зняти кожух рульового вала.
 • Зняти колодку проводів з замку запалювання.
 • Демонтувати замок запалювання.
 • Демонтувати підрульові перемикачі.
 • Витягти рульовий вал, затиснутий в колонці.
 • За допомогою головки на 30 і потужного воротка відкрутити гайку кріплення рульової колонки. Зусилля затяжки тут значне, тому комірець повинен являти собою досить довгий важіль. Якщо відкрутити не виходить, можна подовжити комірець, надівши на нього відрізок труби.
 • Відкрутити 3 болти, що кріплять колонку до кузова. Процедура це непроста. відстань між деталями і кузовом занадто маленьке, болти складно утримувати від провертання. Тут стане в нагоді рукоять з тріскачкою, яка прискорить процес.
 • Зняти колонку з вала. Для цього необхідно збити колонку зі шліців рульової тяги, використовуючи монтировку. Робити це необхідно ривками, впираючись ногами в кузов.
 • Відкрутити і витягти ущільнення вала, встановлене знизу колонки.

Після демонтажу старої колонки необхідно очистити від забруднень посадочне місце. Перш ніж встановлювати нову колонку, слід перевірити стан її шарнірних з’єднань і голчастих підшипників. Якщо все в порядку, можна приступати до монтажу, який проводиться в порядку, зворотному зняттю.

При установці нової рульової колонки ВАЗ 2107 необхідно звернути особливу увагу на те, щоб все кріпильні болти і гайки були добре затягнуті. З огляду на, як важливий даний вузол для управління автомобілем, люфт, а тим більше, прослизання шліцов рульової колонки можуть привести до трагічних наслідків.

При установці рульового колеса слід звернути увагу на положення його спиці.

Після завершення монтажу деталей і підключення колодки проводів до замку запалювання можна підключати акумуляторну батарею. Заміна колонки завершена.

Рульове колесо

За допомогою керма передається м’язове вплив на вал редуктора для подальшої зміни положення керованих коліс. Таким чином, вдається своєчасно реагувати на дорожню обстановку. До того ж «семёрочная» бублик має діаметр 40 см, що дозволяє маневрувати без будь-яких складнощів. Рульове колесо має непоганий інформативністю, що особливо добре помітно під час подолання великих відстаней. Коли автомобіль стоїть, при обертанні керма виникають деякі складнощі, але під час руху рульове колесо стає м’якше і керованість поліпшується.

Рульовий вал

Вал рульової колонки передає зусилля до редуктора і складається з двох валів. верхнього і проміжного, а також кронштейна. За допомогою останнього забезпечується кріплення всієї конструкції до кузова транспортного засобу. Промвал насаджується на шліци вала колонки.

Люфт рульового колеса

Поява люфту керма може бути викликано двома причинами. Перша. відпущена гайка, що кріпить рульове колесо на валу. Якщо не підтягнути гайку вчасно, з часом пошкоджуються шліци на кермі і валу, і може знадобитися заміна однієї з цих деталей. Другою причиною може стати знос черв’ячної передачі. Для усунення цієї несправності передбачений спеціальний пристрій. регулювальний болт з контргайкою.

READ  Як зняти радіатор пічки на Chevrolet Niva

Для того щоб відрегулювати червячную передачу відпускається гайка, за допомогою викрутки гвинт провертається до усунення люфту, після чого гайка затягується для запобігання мимовільного викручування. Якщо регулюванням усунути люфт неможливо, отже, необхідний ремонт редуктора і заміна черв’ячної пари.

Для запобігання передчасного зносу деталей редуктора рекомендується періодичний контроль рівня масла і його заміна. Контроль рівня проводиться таким чином:

 • За допомогою ключа на 8 викручується пробка заливного отвору;
 • Викруткою або іншим предметом перевіряється рівень масла. Він повинен бути на рівні з нижнім краєм заливного отвору.
 • При необхідності, масло доливають за допомогою спеціального нагнітача, поки воно не почне витікати з отвору.

Для заміни масла відкручують гвинти кріплення кришки редуктора, попередньо підставивши під нього ємність для збору відпрацьованого масла. Так як повне зняття кришки не потрібно, вона відсувається в сторону і масло зливається. Цю операцію краще виконувати на гарячому двигуні. Тепле масло має велику плинність і зливається швидше. Після того як все масло витече, кришка прикручується на місце і в редуктор заливається нове описаним вище способом.

Конструкція, несправності і ремонт рульового редуктора ВАЗ 2107

Автомобіль завжди повинен чітко реагувати на обертання рульовим колесом. Якщо цього не відбувається, то ні про яку безпеку й мови йти не може. Це стосується всіх машин, в тому числі і ВАЗ 2107. Основним вузлом рульового управління є редуктор, який має свої несправності, виявити і усунути які можна без відвідування автосервісу.

Заміна рульового редуктора на ВАЗ 2104, ВАЗ 2105, ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Рульовий редуктор. його ще в народі називають рульовою колонкою, завдяки йому обертаються колеса в автомобіля, чи перебуває він у обов’язковому порядку з корпусу і з вала який від нього виходить, до речі в залежності від довжини і товщини цього валу, а так само в залежності від розмірів самих деталей (наприклад від самого черв’яка який знаходиться в корпусі редуктора) які знаходяться в корпусі редуктора, рульове колесо може крутитися досить легше якщо всі деталі будуть мати великі форми (Чим більше вони і довжині, тим і легше буде обертатися кермо у автомобіля), вся справа в тому що редуктор полегшує обертання керма і передає весь момент на поворот коліс в автомобіля, але він як і будь-яка інша деталь згодом зношується і починає в основному після зносу він текти, особливо якщо не доливати масло в редуктор то з часом ставати так важко крутити кермо, особливо це помітно при їзді не на занадто високій швидкості, тому редуктор підлягає ремонту (Якщо його ще можна полагодити) або ж по під зможності швидку заміну.

Примітка! Для того щоб поміняти рульовий редуктор в автомобілі, потрібні будуть інструменти, а саме: Основний набір гайкових ключів, а так само всілякі інші види ключів, до того ж рекомендуємо вам користуватися накидними головками і воротком так як гайки буває не завжди зручно відвертати за допомогою гайкового ключа, крім цього (це вже не відноситься до інструментів) вам потрібно буде так само взяти з собою помічника, тому що дану операцію вам доведеться проводити удвох, так як це зручніше!

ЗАМЕНА РУЛЕВОЙ КОЛОНКИ (РЕДУКТОРА) ВАЗ 2107? HOW TO REPLACE THE STEERING COLUMN FOR VAZ?

Де знаходиться рульовій редуктор? Він розташовується в підкапотному просторі і в нижній частині автомобіля, через це знімати зверху його буває не очёнь то і зручно, тому для такої роботи і потрібен другий чоловік який буде приймати сам редуктор, коли ви відвернеться все гайки які його кріплять.

Примітка! Якщо ви захочете побачити сам редуктор тобто де він розташовується, тоді відкривайте капот у автомобіля і дивіться де на кузові (відповіді двигуні) з боку водія, у вас стоїть редуктор який для наочності був показаний червоною стрілкою на фото трохи нижче:

Примітка! Крім всіх перерахованих вище проблем, через зношування рульового редуктора кермо може попросту заїсти (Не буде крутитися), а так само він може крутитися але колеса при цьому обертатися не будуть, тому даний редуктор грає дуже важливу роль в автомобілі і якщо якісь з цих неполадок ви в ньому помітили, то рекомендуємо вам замінити його якомога швидше на новий або ж якщо немає можливості то просто відремонтуйте його і після грамотного ремонту він у вас повинен буде як і раніше працювати! (Про те як полагодити редуктор, вивчайте в статті називається яка: «Ремонт рульового редуктора на ВАЗ»)

Рульова колонка

Редуктор виконаний у вигляді окремого вузла з ув’язненими всередині валами, підшипниками і іншими конструктивними елементами.

Рульовий механізм ВАЗ 2107

Автомобілі ВАЗ, які відносяться до класичних моделей, відрізняються приємною надійністю. Це відноситься і до рульового механізму.

КАК ЗАМЕНИТЬ РУЛЕВУЮ КОЛОНКУ НА ВАЗ 2107

Він влаштований досить складно, однак його конструкція дозволяє маневрувати і забезпечувати надійне керування автомобілем навіть з найскладніших дорожніх умовах.

Процес модернізації привів до того, що був встановлений складовою вал і травмобезопасная колонка. За рахунок розміру рульового колеса, водій без проблем здійснює необхідні маневри. Від упору до упору для повного повороту керма вимагає 3,5 обороту. Зусилля від рульової колонки передається на привід до своїх достатків складеного валу.

Актуальний рульовий механізм на ВАЗ 2107, продукті Волзької автомобільної компанії, досить інформативний, не дозволяє водієві стомлюватися при тривалих поїздках. Є певні труднощі при поворотах на стоянці, однак як тільки починається рух автомобіля, опір слабшає, повертати кермо стає простіше.

Є ще один нюанс. при справному механізмі рульового керування спостерігається невеликий люфт. Але його граничне значення відповідає правилам дорожнього руху. Це обумовлено тим, що є кермові тяги на ВАЗ 2107 і значна кількість елементів в редукторі.

Взагалі ж рульове управління сімки можна вважати надійним.

Як зняти рульову колонку на ВАЗ 2107

пристрій механізму

Щоб виконати ремонт рульової колонки на автомобілі ВАЗ 2107, спочатку необхідно розібратися в його пристрої, а також принцип роботи.

Сімка багато в чому сходу з “копійкою”. Тому пристрій і конструкція отримали незначні зміни. До складу конструкції входять:

 • Механізм, який передає зусилля водія на виконавчі складові;
 • Рульовий привід, який здійснює поворот на заданий водієм кут.
READ  Як поміняти помпу на ВАЗ 2107 інжектор

У свою чергу, механізм рульового управління складається з:

 • Складеного валу з карданної передачею;
 • Керма (рульова колонка разом з рульовим колесом діаметром 520 мм);
 • Черв’ячного редуктора рульового механізму ВАЗ 2107.

Система управління має наступні компоненти:

 • сошка;
 • Маятниковий важіль;
 • Поворотні важелі;
 • Кермові тяги на ВАЗ 2107 (одна середня, дві бічні).

Зовнішні тяги включають в себе дві частини, що дозволяє міняти їх розмір, регулюючи кут сходження.

Принцип дії рульового механізму виглядає так:

 • Водій починає обертання кермом, розмір колеса якого забезпечує досить просте виконання цього завдання;
 • Чи по кишені складеного валу активізується черв’ячний редуктор, який знижує число оборотів;
 • Рульовий механізм змащується спеціальним маслом (ТАД 17), залитим в редуктор;
 • Черв’ячні шестерні обертаються, що викликає переміщення двухгребневой ролика;
 • Від цього, в свою чергу, повертається вторинний вал;
 • Насаджена на вторинний вал солка робить поворот, тягне за собою систему тяг;
 • Ці компоненти впливають на важелі, які здійснюють синхронний поворот коліс на необхідний, заданий водієм кут.

Ремонт і технічне обслуговування

Роками експлуатації було доведено, що рульове управління на автомобілях ВАЗ 2107 має значну надійністю. Однак це не віднімає той факт, що машині потрібен періодичний огляд і ремонт.

 • При проведенні технічного обслуговування важливо перевірити збільшення люфту, а також підвищений знос кульових шарнірів. Для цього потрібно повернути з одного боку в іншу кермо. Якщо колеса не реагують, коли кермо повертається на 5 градусів щодо свого початкового положення, це говорить про сильне зношування. Тут потрібно ремонт рульової колонки на ВАЗ 2107.
 • Щоб не потрібен терміновий і досить дорогий ремонт рульового редуктора на автомобілі ВАЗ 2107, необхідно міняти в картері черв’ячного редуктора масло. Робиться це з періодичністю в 60 тисяч кілометрів. Через сальники може спостерігатися текти, тому їх ретельно перевіряють 2-3 рази за рік. Це одне зі слабких місць системи.
 • Маятниковий важіль слід оглянути шляхом повільного обертання рульового колеса з боку в бік. Якщо деталі переміщаються у вертикальній площині, значить, потрібне оперативне втручання.

При виявленні будь-яких несправностей, поломки слід негайно усунути. Для цього привід і механізм рульового управління демонтують повністю, або частково. Все залежить безпосередньо від характеру поломки.

Перевірте, які деталі мають дефекти, що вийшло з ладу. Інспекція потрібно для кожного складового елементу механізму. Якщо деталі зносилися, намагатися їх відремонтувати не має сенсу. Вихід тільки один. виконання повноцінної заміни зношених компонентів рульової системи на автомобілі волзької компанії.

При виникненні проблем з рульовим керуванням, бажано звернутися на професійні станції технічного обслуговування.

Своїми руками допускається заміна редуктора, але процес складний і вимагає хоча б мінімального досвіду і навичок.

ВАЗ «сімка». це справжня класика вітчизняного автомобілебудування. На відміну від сучасних LADA, вони більш надійні і довговічні, що доведено величезним присутністю цих автомобілів на наших дорогах.

Звичайно, ВАЗ 2107 вже давно застарів, він не має гідропідсилювача, для поворотів і маневрів доводиться прикладати достатнє зусилля. Але для цінителів це не проблема.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть CtrlEnter.

Як розібрати колонку

До розбирання редуктора можна приступати відразу після його зняття з автомобіля.

Для цього нам знадобиться певний перелік інструментів:

 • стандартний набір ключів;
 • головка на 30;
 • комірець;
 • знімач сошки;
 • лещата.

Щоб розібрати рульову колонку, необхідно виконати наступні кроки:

  Відкручуємо гайку сошки воротком і головкою.

витік мастила

Поява масла на поверхні редуктора свідчить про подтекании з корпусу. Це може бути викликане наступним:

  знос або пошкодження манжетних ущільнень вала черв’яка або сошки. У цьому випадку буде потрібно замінити ущільнювальні елементи валів;

збірка колонки

Перед тим як приступити до складання пристрою, на всі деталі, що встановлюються всередині вузла, наносимо трансмісійну мастило. Манжетні ущільнення підлягають заміні при будь-якому ремонті з редуктором. Порядок дій по збірці вузла такий:

 • Б’ємо молотком по оправці і заганяємо внутрішню обойму підшипника в корпус.
 • Ставимо в обойму підшипника його внутрішні елементи і вставляємо черв’ячний вал. Надягаємо на нього деталі зовнішнього підшипника, запресовувати зовнішнє кільце і кріпимо кришку з прокладками.

Під час установки механізму на місце перед остаточною затягуванням кріплення, рекомендується кілька разів різко повернути кермом вправо-вліво, щоб картер самоустановілся.

Масло в редукторі

Мастило в рульовій колонці «сімки» змінюють хоч і нечасто, але здійснювати цю процедуру все ж варто кожні 60 тис. Км. пробігу. У розглянутому механізмі використовується масло GL-4, GL-5. Виробник рекомендує використовувати масло таких класів в’язкості:

 • SAE75W90;
 • SAE80W90;
 • SAE85W90.

Для заміни потрібно всього 0,215 л речовини. Перевірка рівня і заміна мастильного матеріалу виконується наступним чином:

Регулювання рульового редуктора ВАЗ 2107

Визначити, що розглянутий вузол потребує регулювання, можна по мимовільного відхилення машини від наміченої траєкторії руху при наїзді на ями, горби і інші перешкоди.

Для проведення регулювальних робіт потрібно плоска викрутка і ключ на 19. Операція здійснюється наступним чином:

 • Транспортний засіб ставимо на рівну площадку і вирівнюємо колеса, виставляючи їх у становище, яке відповідає прямолінійного руху.
 • Очищаємо кришку механізму від забруднень.
 • Знімаємо з гвинта, який регулює захисний ковпачок.

редуктор

Призначення рульової колонки. перетворення обертання керма в рух рульової трапеції. Працює редуктор наступним чином:

 • Водій, перебуваючи в салоні, обертає кермо.
 • Через верхній і проміжний вал починає обертатися черв’ячний вал.
 • Черв’як впливає на двухгребневой ролик, розташований на вторинному валу.
 • Вал сошки повертається і за допомогою сошки тягне за собою систему тяг.
 • Трапеція управляє поворотними кулаками, повертаючи колеса на потрібний кут в потрібному напрямку.

Рульовий вал

Вал рульової колонки передає зусилля до редуктора і складається з двох валів. верхнього і проміжного, а також кронштейна. За допомогою останнього забезпечується кріплення всієї конструкції до кузова транспортного засобу. Промвал насаджується на шліци вала колонки.

Рульовий механізм ВАЗ 2107

Механізм рульового управління «Жигулів» сьомої моделі дозволяє впевнено керувати автомобілем в різних дорожніх ситуаціях. Одними з основних проблем рульового редуктора є люфт і підтікання мастила. Однак при правильному підході до експлуатації, термін служби цього механізму можна продовжити. Будучи власником «сімки» потрібно не тільки мати уявлення про конструкцію вузла, але і знати про його можливі поломки і способи їх усунення.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS