Заміна радіатора та вентилятора обігрівача Шеві Niva

Нерідко трапляється, що після 7-10 років експлуатації алюмінієвий радіатор Шеві Niva обігрівача стає непридатним і починає підтікати. Ремонт цієї деталі практично неможливий, можливо лише тимчасово закласти протікання холодним зварюванням. Єдино правильний вихід. заміна радіатора печі, за наявності часу і бажання вона виробляється своїми руками, але доведеться трохи попрацювати.

зняти, пічки, chevrolet, niva

Замена радиатора печки Chevrolet Niva 4х4 Шевроле Нива 2005 года

Ознаки протікання

На відміну від ВАЗ 21214, радіатор обігрівача на Chevrolet Niva не обладнаний краном і рідина, що охолоджує, циркулює через нього цілий рік. Це не означає, що опалення працює постійно, за допомогою пластикової заслінки потік перемикається повз грубку, через що в ноги водія та пасажира дме холодне повітря. Але сама піч завжди гаряча, що відчувається по невеликому нагріванню бічних пластикових панелей центральної консолі.

Про протікання радіатора обігрівача свідчать такі ознаки:

Про те, що протікає система опалення автомобіля, неможливо дізнатись за зовнішніми ознаками. Під машиною немає плям, всі з’єднання патрубків зі штуцерами сухі, а рідина кудись іде. Через це електричний вентилятор, що охолоджує двигун, може включатися навіть у холодні дні.

Як змінюється елемент?

При заміні пічки на всіх автомобілях ВАЗ часто виникають питання – яким способом дістатися до обігрівача та як зняти радіатор найпростішим шляхом. Щодо цього Шеві Niva вважається винятком, дістатися до грубки тут відносно просто. Спеціальних пристроїв для цього не потрібно, достатньо мати набір викруток та наступні інструменти:

 • пасатижі;
 • накидний ключ у вигляді трубки (розмір 6-8 мм) для відкручування та затягування хомутів;
 • ключ на 13 мм для відкручування пробки системи охолодження;
 • таз та відрізок шланга довжиною 1 м для зливу охолоджуючої рідини;
 • герметичний поліетиленовий пакет, можна старий.

Також слід приготувати запас антифризу для доливки у кількості 2-3 літри. Оглядова канава для роботи не потрібна, вистачить рівного відкритого майданчика. Процес починається з часткового спорожнення охолоджувальної системи Шеві ВАЗ 2121. Антифриз зливається тільки з блоку циліндрів, радіатор охолодження чіпати не потрібно.

Для випорожнення таз потрібно підставити під блок циліндрів з лівого боку (по ходу руху) та пропустити в нього шланг. Ключем на 13 послабити болт. пробку на блоці. і далі викручувати вручну, тримаючи напоготові шланг. Коли пробка вийде з отвору, треба швидко підставити шланг і тримати, доки антифриз не витіче. Так ви уникнете втрат охолоджуючої рідини і не облиєте підкапотний простір. Принаймні витікання необхідно відкрутити пробку розширювального бачка. Після цього можна переміститися до салону машини.

Заміна радіатора печі починається з розбирання, яке виконується в наступному порядку:

 • Для зручності рекомендується відкрутити переднє сидіння у 4 точках і витягнути його разом із полозами.
 • Знімаємо речовий ящик (бардачок). Спочатку відкручуємо пластикову накладку з правого боку, потім відкриваємо бардачок і викручуємо шурупи, що знаходяться попереду, зліва і в глибині ящика. При знятті необхідно відключити дроти підсвічування бардачку і закріпити їх догори, щоб не заважали.
 • Вивертаємо шурупи на бічній пластмасовій панелі центральної консолі і знімаємо її.
 • Враховуючи, що в радіаторі залишається деяка кількість рідини, що охолоджує, підсовуємо під патрубки пакет і послаблюємо хомути. Почергово знімаємо патрубки, намагаючись, щоб рідина стікала у пакет.
 • Викручуємо 2 саморізи, що притискають радіатор збоку через пластикову накладку. Акуратно витягаємо деталь із отвору, щоб не розлити антифриз.

Замена радиатора отопителя на Ниве Шевроле

Після зняття елемента варто вивчити стан гумових патрубків, що подають до нього рідину, що охолоджує. Якщо вони розкисли або потріскалися, необхідно їх поміняти, інакше згодом доведеться знову виконувати тривале розбирання. Щоб від’єднати патрубки від двигуна, потрібно зняти пластиковий кожух з мотора та відкрутити 2 хомути, після чого висмикнути шланги назовні. На цьому все, ставимо новий агрегат, збираємо і заливаємо антифриз.

Для заміни радіатора моделі Шеві ВАЗ 2121 з кондиціонером доведеться додатково розібрати центральну консоль, інакше його не витягнути.

Автолюбителі практикують простіший спосіб, але він пов’язаний з вирізуванням пластмасових елементів передньої панелі. Тут кожен автомобіліст сам вирішує, який спосіб йому вибрати.

Про зняття інших елементів

Користуючись моментом, коли частину салону Шеві ВАЗ 2121 розібрано, можна принагідно замінити інші деталі, якщо вони вийшли з ладу. Якщо необхідна заміна вентилятора, то процедура розбирання ведеться так само, тільки в кінці демонтується моторчик з турбіною, розташовані над знятим речовим ящиком. Послідовність дій така:

 • Відключаємо клему живлення електродвигуна.
 • Від’єднуємо від нагнітачів повітропровід.
 • Викручуємо 3 гвинти та демонтуємо вентилятор з турбіною.
 • Щоб відокремити турбіну, достатньо зняти пружну шайбу.
READ  Як правильно користуватися кондиціонером в автомобілі

У тому ж отворі за бардачком знаходиться ще одна важлива деталь, яка відповідає за примусову подачу повітря до салону, – резистор. Ознака виходу з ладу – перемикач швидкостей вентилятора функціонує лише в одному положенні – «4», тобто на повній потужності. Тоді й проводиться заміна резистора, прикріпленого шурупом до панелі за речовою скринькою.

Як поміняти радіатор печі Chevrolet Niva

Щоб змінити радіатор печі, потрібно повністю зняти бардачок, викрутивши всі шурупи і від’єднавши роз’єми проводів. Потім злити тосол з блоку та з патрубків, які йдуть на піч. Тосол все одно залишиться в патрубках в салоні (але його буде менше) і, щоб не забруднити салон, потрібно щось підкласти під них, перед зняттям.

Запам’ятовуємо розташування патрубків, після їх демонтажу треба викрутити шурупи кріплення радіатора печі в ніші і витягти радіатор. Потім щільно встановити новий радіатор, затягнути шурупи і встановити нові патрубки. Докладніше, як робиться заміна радіатора печі на Niva Chevrolet, продемонструє ця інструкція у форматі відео.

Заміна радіатора печі Chevrolet Niva

Заміна радіатора пічки на Niva Chevrolet може знадобитися, якщо почав текти тосол. Втім, справа може обійтися лише заміною патрубків, але перевірити при цьому радіатор не тече, однозначно варто. Поміняти радіатор грубки своїми руками дуже навіть можливо, хоча повозитися доведеться неабияк.

Де знаходиться радіатор пічки Chevrolet Niva

Доступ до радіатора печі знаходиться в салоні, за бардачком. Він розташований у ніші ліворуч у ногах пасажира. Перш ніж його знімати, знадобиться злити тосол із блоку, щоб при демонтажі патрубків вилилося менше рідини.

На Chevrolet Niva без кондиціонера необхідно відкручувати болти на блоці циліндрів. Щоб не пошкодити кришку розширювального бачка, її знімаємо. Це перший спосіб зливу охолоджувальної рідини.

Другий спосіб. відкручуємо кришку бачка і від’єднуємо шланг системи охолодження, замість якого приєднуємо відрізок трубки, щоб акуратно злити ОЖ.

Заміна радіатора печі Chevrolet Niva з кондиціонером

Заміна радіатора обігрівача Niva Chevrolet провадиться з урахуванням наявності або відсутності кондиціонера. Якщо кондиціонер є, знадобиться також міняти випарник.

Після зливу рідини, що охолоджує, з системи необхідно виконувати наступні кроки:

 • Відкручуємо шурупи на бічній панелі та шурупи, що утримують бардачок.
 • Демонтуємо і при необхідності, міняємо салонний фільтр, відкручуємо 4 болти, що кріплять равлик.
 • Знімаємо випарник, попередньо викрутивши 2 болти кріплення, від’єднуємо патрубки (якщо вони сильно зношені, їх можна зрізати ножем і замінити).
 • Кріплення радіатора відкручуємо головкою на “12”, відсуваємо планки убік і витягуємо радіатор.
 • Встановлюємо новий виріб у зворотному порядку.

Ціна заміни радіатора пічки Niva Chevrolet

Коли з’являються проблеми в системі опалення, власників цікавить, скільки коштує заміна радіатора печі Chevrolet Niva?

Загальна Залежно від умов СТО та наявності кондиціонера на машині, ціна може бути більшою. Щоб заощадити, можна самостійно виконати заміну, підібравши якісний радіатор.

Оригінал на Chevrolet Niva має артикул. 21230-8101060-00-0. Він виготовлений фірмою “ДААЗ”, його вартість. близько 1200 р.

 • Luzar (LRH0123). 1 050 р.
 • Fenox (RO0008O7). 690 р.
 • Zekkert (MK5112). 960 р.
 • Kroner (K201023). 1080 р.
 • Kraft (KT104018). 950 р.

Заміна радіатора грубки Chevrolet Niva без кондиціонера

Процес зняття старого радіатора печі та встановлення нового трохи схожий з описаним вище. Якщо Ви не знаєте, як зняти радіатор печі на Niva Chevrolet без кондиціонера, то порядок дій такий:

 • Після зливу антифризу відкручуємо хрестоподібною викруткою бардачок та пластину на панелі праворуч від пасажира.
 • Після цього буде видно патрубки радіатора, на яких плоскою викруткою необхідно послабити хомути.
 • Знімаємо патрубки та підставляємо під радіатор ємність, в яку зіллється залишок ОЖ.
 • Хрестоподібною викруткою демонтуємо два саморізи, що утримують радіатор, потім витягуємо його убік.
 • Кутник пластикової рамки на радіаторі в більшості випадків не дозволяє витягнути опалювальний елемент, тому його потрібно обламати або спиляти.
 • Так само потрібно спиляти куточок на рамці нового виробу, після цього встановлюємо у зворотній послідовності.

Процес заміни

Тому, що заміна радіатора обігрівача не є найлегшим процесом, до нього слід приступати, коли існують вагомі причини, а також ви спостерігаєте ознаки, що явно вказують на проблеми, що виникли в системі опалення. Досвідчені майстри діляться рекомендаціями, спираючись на які можна поставити діагноз своєму авто, що вказують на те, що настав час заміни радіатора. Якщо грубка починає погано гріти, тому в салоні вашого транспортного засобу вас постійно пронизує озноб, значить проблема з опаленням існує. Якщо до того ж ви відчуваєте запах антифризу, то ваші побоювання тим більше підтверджуються. Ще сильніше ви повинні захвилюватися, якщо ви стали помічати, що рівень охолоджуючої рідини постійно знижується, а під килимком в салоні ви раптово виявили «болотце» з жирною рідиною.

Спочатку, звичайно, перевірте всі патрубки та шланги, що є складовими частинами системи опалення та охолодження. Переконайтеся у їхній цілісності. Якщо це так, то винуватцем таких бід є все-таки ваш радіатор грубки, ресурс якого вже вичерпаний. Навіть за відсутності у вас знань, як поміняти радіатор, не пасуйте перед проблемою. Ми готові вам допомогти і видати конкретні рекомендації, спираючись на які ви майстерно здійсните заміну радіатора печі на Niva Chevrolet з кондиціонером і без нього.

READ  Сигналізація Starline з автозапуском як користуватися

Існує два способи заміни радіатора. Перший спосіб передбачає проведення робіт, які не потребують зняття торпеди. Однак такий спосіб супроводжується явним недоліком, що полягає в тому, що в ході виконання завдання відбудеться розгерметизація кондиціонера, тому по закінченні доведеться заправляти його холодоагентом. Другий спосіб можна здійснити, знімаючи панель приладів. На жаль, така заміна радіатора печі на Chevrolet Niva буде супроводжуватися більшою витратою фізичних і тимчасових ресурсів. Визначтеся з тим, який спосіб для вас буде кращим, вивчіть запропоновані нами рекомендації та приступайте до дій.

Перший спосіб

Цей спосіб підходить для тих, хто звик усі дії виконувати блискавично, оскільки не може дозволити своєму транспортному засобу простоювати в гаражі. Головним недоліком цього способу є те, що ви на початку виконання дій повинні випустити весь фреон з кондиціонера. Якщо бажаєте полегшити собі процес зворотного збирання, подбайте про це ще перед розбиранням, озброїться маркером і помічайте всі зняті болти, гвинти та інші складові.

Спочатку відкрутіть усі болти та зніміть бардачок. Далі переорієнтуйте свої старання на подушку безпеки, якщо така у вас є. Зніміть пасажирський повітропровід, відкрутивши болти, від’єднавши заглушки. Нехай вас не лякає, що навіть при додатку сили повітропровід вам не піддається. Виробник іноді їх склеює скотчем, тому посиліть свій натиск і у вас все вийде.

Витягніть патрубок, розташований у нижній частині, там, де зазвичай розташовуються ноги пасажира. Далі, демонтуйте блок керування, від’єднавши від нього дроти. Щоб ці дроти не заважали вам, їх можна тимчасово зв’язати ізолентою. Наступним кроком буде витягання равлика. Ви знову маєте викручування декількох саморізів, далі від’єднання тросиків і вільне витягування равлика. Зайдіть тепер з боку капота, знайдіть трубки кондиціонера та викрутіть їх.

Ось тепер ми дісталися радіатора. Однак одразу його демонтувати не можна. Спочатку слід прорізати в ньому дірку, підставити заздалегідь підготовлену ємність і злити весь антифриз, що залишився в ньому. Такі дії досить важливі, оскільки при ігноруванні їх, як тільки ви від’єднаєте патрубки та шланги, весь антифриз почне бризкати в різні боки, забруднюючи все навколо, у тому числі салон. Продовжуватиме процес при цьому важко.

Після завершення зливання антифризу можете сміливо вилучати радіатор та встановлювати новий. Безперечно, відразу ж можна приступати до процесу складання. Не забудьте візуально оглянути зовнішню поверхню патрубків та шлангів, щоб унеможливити їх непридатність. В іншому випадку вам доведеться повторювати таку процедуру знову, якщо ви встановите назад патрубок, що провокує текти.

Як самостійно замінити радіатор пічки Chevrolet ВАЗ 2121

На жаль, доводиться миритися з тим, що радіатор грубки на Chevrolet Niva колись виходить із ладу і його доводиться міняти. Причиною виходу з ладу є деякі деталі, виготовлені з алюмінію. Погодитися з тим, що грубка стала погано гріти — не тільки складно, а й зовсім неправильно. Правильний температурний режим забезпечує підтримку відмінного мікроклімату у салоні. У такому автомобілі комфортно переміщатися навіть тривалий період будь-якої пори року.

Отже, якщо ви зіткнулися з поганою роботою печі, з’ясувавши при цьому, що головною причиною проблеми є радіатор, не рекомендуємо вам поспішати на СТО. Тамтешні майстри швидко проведуть роботи, але зажадають у цьому кругленьку суму. Пропонуємо вам її заощадити, притримати у своїй кишені, а роботи виконати самостійно. Хочеться ще відзначити, що іноді на СТО працюють халтурники, які готові заплутати вам очі, здерши з вас гроші. В результаті такої «майстерні» роботи вам скоро знову доведеться проводити ремонт. Так от набагато простіше все одразу виконати самостійно.

 • Процес заміни
 • Перший спосіб
 • Другий спосіб

Другий спосіб

Можете скористатися і другим способом. Спочатку відключіть акумулятор, потім з радіатора злийте до останньої краплі всю охолоджувальну рідину. Цілком не буде зайвим навіть продути розширювальний бачок. Тепер відкрутіть чотири болти і витягніть магнітолу з її напрямними. Переходимо до відповідального моменту – вам доведеться зняти панель приладів. Відтисніть клямку та потягніть панель на себе. Щоб вона простіше за вас «слухалася», тягніть її не тільки вперед, але і злегка вправо.

Пропонуємо вам тепер скористатися маркером і підписати всі деталі, що з’єднують. У цьому випадку при складанні вам буде простіше виконати всі необхідні дії, не доведеться напружувати пам’ять. Далі, відкрутивши болти, зніміть торпеду. Наступний етап передбачає вилучення блоку керування піччю. Спочатку зніміть її бічну панель, потім злегка потягніть її на себе, потім від’єднайте тросики та клеми підсвічування. Далі зніміть рульову колонку. З боку панелі ви бачитимете розпірку, яку важливо теж зняти. Спрямуйте свої зусилля на вилучення кріплення підсилювача панелі, вентилятора. Ось тепер вам вдалося дістатися до печі та кондиціонера. Ці два пристрої кріпляться на чотирьох гвинтах, три з них легко піддаються викручування, а ось четвертий, «наполегливіший», піддасться, тільки якщо ви відігнете край підсилювача. Вийміть трійник пічки та її кожух. Тепер вам ніщо не перешкоджатиме, ви зможете спокійно замінити не тільки радіатор, а й за потреби навіть повністю грубку. Далі, вам потрібно буде виконати зворотну збірку. Не поспішайте, виконуйте всі дії у зворотній послідовності акуратно. У цьому випадку вам вдасться виконати заміну так, що навіть найдосвідченіші майстри просто ахнуть і позаздрять вашій результативній роботі.

READ  Ford Focus 2 рестайлінг і дорестайлінг відмінності

Отже, процес заміни радіатора грубки трудомісткий і відповідальний, але впоратися з ним зможе будь-який автовласник, який готовий поставити собі таку мету. Спираючись на наші рекомендації, буде простіше розібратися в послідовності дій, зробити їх та отримати максимальний результат.

Радіатор обігрівача Niva Chevrolet: заміна пічки

Радіатор печі Niva Chevrolet (радіатор обігрівача) – важливий елемент автомобіля, тому що від якості та справної роботи даного елемента в комплексі з низкою інших складових (пічка Niva, заслінки, клапан термостата Niva, вентилятор тощо) безпосередньо залежить від мікроклімату в салоні.

Якщо в процесі експлуатації автомобіля система опалення припиняє виконувати свої функції, однією з причин може бути вихід з ладу радіатора обігрівача Niva Chevrolet. У цьому випадку необхідно повести діагностику та заміну несправного елемента. Далі ми розглянемо, що є піч на Niva, де знаходиться, а також коли і як виконується заміна.

Chevrolet Niva: піч, особливості конструкції та заміна

Отже, конструкція обігрівача автомобіля Niva Chevrolet, як і багатьох інших марок автомобілів, відноситься до рідинного типу. Система опалення та охолодження з’єднані між собою і сама пічка керується лише заслінками.

Якщо розглядати модель Niva, грубка має такі основні складові:

 • радіатор;
 • фільтр;
 • вентилятор;
 • кілька повітроводів.

При цьому заміна пічки Niva Chevrolet є процесом, що вимагає досвіду і знань. З цієї причини, приступаючи до ремонтних робіт, необхідно точно визначити поломку та її тип. Наприклад, на Niva Chevrolet заміна радіатора печі повинна проводитися лише тоді, коли основні ознаки несправності чітко вказують на характер проблеми.

Існують кілька основних ознак, поява яких свідчить про вихід із ладу радіатора обігрівача. У списку основних симптомів можна виділити:

 • виникнення масляного нальоту на склі після включення пічки;
 • появи у салоні автомобіля запаху антифризу;
 • недостатнє прогрівання повітря в салоні;
 • появи слідів антифризу під килимком з боку пасажирського сидіння;
 • збільшення витрати охолоджуючої рідини;

Справа в тому, що замінити радіатор грубки на Niva не так просто. Причина-розташування елемента не найвдаліше. Сам радіатор пічки на Niva Chevrolet є теплообмінником, через трубки якого проходить антифриз (робоча рідина системи охолодження), нагрітий двигуном.

Щоб забезпечити доступ до нього, необхідно зняти приладову панель. З урахуванням того, що демонтаж панелі є трудомістким процесом, як правило, для заміни знімають тільки бардачок.

Підбір та заміна радіатора пічки Niva Chevrolet

Впевнившись у необхідності заміни радіатора, ще до початку ремонтних робіт виникає питання вибору нового елемента для заміни. Розглянемо два варіанти радіаторів, що відрізняються між собою і за ціною і робочими характеристиками:

 • Алюмінієві радіатори мають такі переваги: ​​вироби доступні за ціною, відрізняються малим часом нагріву, а також невеликою вагою. Що стосується недоліків: низька ремонтопридатність, низький показник теплопередачі, сталеві вставки такого радіатора схильні до корозії;
 • Мідні радіатори грубки: високий показник тепловіддачі, достатній термін служби, хороша ремонтопридатність. До мінусів відносять: велику вагу, високу вартість виробу, повільне нагрівання.

Заміна радіатора печі Niva Chevrolet без кондиціонера передбачає наступне:

 • в заздалегідь приготовлену ємність потрібно повністю злити антифриз із системи (за часом процедура займе від 7 до 10 хвилин);
 • з боку пасажирського сидіння, відкрутивши хрестоподібною викруткою саморізи, що утримують пластикову панель та бардачок автомобіля, відкрити доступ до патрубків та кріпильних болтів радіатора пічки;
 • послабивши плоскою викруткою на патрубках металеві хомути, зняти патрубки, попередньо підставивши під радіатор невелику ємність для зливу антифризу, що залишився в ньому;

Заміна радіатора печі Niva Chevrolet з кондиціонером буде дещо іншою.

Загальний порядок дій із заміни радіатора обігрівача на моделі з кондиціонером:

 • відкрутити хрестоподібною викруткою шурупи кріплення бардачка і на бічній панелі в салоні автомобіля;
 • знімаємо салонний фільтр (ріжковим ключем «10» викрутити чотири кріпильні болти равлика, четвертий равлик витягується разом із заслінкою, відсунувши всю конструкцію убік для доступу до проводки, від’єднати дроти равлика та витягти електромотор);

Підведемо підсумки

Як видно, заміна радіатора пічки Niva Chevrolet не є складним процесом, проте вимагатиме певних навичок та знань. Також важливо зважати на нюанси, розглянуті вище. Ще наперед необхідно визначитися з вибором нового радіатора, а також підготувати набір необхідних інструментів. У свою чергу, якщо заміну виконано правильно, працездатність елемента буде повністю відновлена.