Як зняти передній бампер на Priora 2

Передній бампер

Це енергопоглинаючий пристрій автомобіля, здатний витримати зіткнення з перешкодою на швидкості 4 км/год. без великих пошкоджень кузова. Він виготовляється із пластику та кріпиться до підсилювачів, які встановлені на корпусі автомобіля та задають характер деформації кузова. Сьогодні ця деталь відіграє більше декоративну функцію, ніж захисну. На Priora конструкція є продовженням кузовних деталей.

На передньому бампері LADA Priora додатково встановлені протитуманні фари, решітка радіатора та пильовик. Нижня частина виконана у вигляді спойлера, що зменшує повітряний потік під дном автомобіля. У центрі передбачено місце кріплення номерного знака. При повному демонтажі конструкції усі навісні деталі знімаються. Бічні крила кріпляться саморізами до арків коліс.

Заміна переднього бампера LADA Priora може проводитись не тільки після зіткнення, але й для тюнінгу автомобіля.

Крім того, пристрій потрібно періодично демонтувати для огляду стану деталей кузова, що знаходяться під ним. Через попадання вологи та снігу із сіллю починається корозія матеріалу. Такі ділянки потрібно очищати від іржі та покривати спеціальними мастиками. Це продовжить час експлуатації кузова.

Як зняти задній бампер LADA Priora?

Інструмент

Демонтаж буфера в умовах гаража не потребує спеціальних знань та сторонньої допомоги. З цією роботою успішно впорається одна людина. Для того, щоб зняти передній бампер на LADA Priora, необхідно підготувати інструменти:

 • викрутку з хрестоподібним стрижнем;
 • ключ-тріщину на 10 мм.

Вони знадобляться для демонтажу елементів кріплення, що утримують деталь на корпусі автомобіля. Викруткою будуть відкручуватися шурупи, а ключем. болти кріплення захисту двигуна. Для зручності проведення робіт потрібно встановити автомобіль на оглядову яму чи естакаду. Якщо поблизу таких споруд немає, можна підняти передню частину машини за допомогою домкрата і в такому положенні надійно закріпити.

Поради та рекомендації

Бампер Пріори кріпиться з боків тільки до підкрилки, як і в багатьох іномарках. У місцях стиків елемент просто входить у пази. Це значно полегшує процес демонтажу. Але іноді додатково доводиться знімати захист із двигуна. Після відкручування болтів досить просто витягнути бампер.

Щоб відкрутити нижній шуруп, за рахунок якого тримається підкрилок, краще заздалегідь викрутити колесо вбік. Якщо такої можливості немає, до важкодоступної ділянки можна дістатися за допомогою короткої викрутки. Коли болти не піддаються, їх потрібно попередньо обробити мастилом WD-40.

На бампері встановлені верхні та нижні решітки радіатора, а також фари. Якщо потрібно замінити, всі ці елементи легко знімаються. Ґрати тримаються на металевих клямках. Ці клямки можна підчепити викруткою і зняти за допомогою плоскогубців. Потім грати від’єднаються. Фари тримаються на шурупах, їх неважко розкрутити за одну-дві хвилини.

Місця розташування кріплень решітки радіатора до бампера

Металеві елементи під бампером можуть швидко іржавіти, тому його рекомендують знімати разом із обважуванням. Деталі потрібно очистити від бруду та ретельно промити у теплій воді. Щоб уникнути утворення іржі, бажано обробити кузов захисним складом. Для цього його поверхню очищають сольвентом, після чого наносять пензлем антикор.

Як зняти задній бампер на Priora: хетчбек, седан, унівесал

Дії приблизно такі самі, як і при знятті переднього бампера. Основний спосіб демонтажу описаний нижче.

Спочатку викруткою відкручують підкрилки, які тримаються на трьох саморізах: 2 у бампера і 1 у бризковика.

Далі необхідно відкрити багажник, і, залежно від виду кузова, відкрутити певну кількість кріплень.

 • У Пріори седан потрібно відкрутити 6 болтів: 4 у центрі та 2 з боків (у деяких моделях – всього два, з боків).
 • У Пріори Хетчбек потрібно відкрутити 4 болти: 2 центральних відкручуються ключем на 10, а два крайніх. ключем на 13.
 • Для бампера на Priora універсал потрібно викрутити 5 болтів.

Далі потрібно перебратися під машину і відкрутити там 2 гайки з боків бампера і ще 4 шурупи по його довжині (кількість гайок і шурупів може різнитися в залежності від версії автомобіля, але всі вони розташовані там же).

Все викручено, залишається лише взяти задній бампер з будь-якого боку у колісних арок і, як і у випадку з переднім, потягнути його на себе.

Щоб все пройшло швидше, можна використовувати наступні інструменти:

 • Шуруповерт. За допомогою нього відкручують болти у задніх подрилок.
 • Головка з подовжувачем. Їй відкручуються болти верхніх кріплень бампера. Їй відкручують гайки на днище.

Корисні відео з прикладами зняття заднього бампера:

Демонтаж

Давайте розберемося, як зняти передній бампер на Priora своїми руками. Для забезпечення безпеки під час проведення робіт необхідно від’єднати негативну клему акумулятора.

Щоб було зручно працювати, колеса треба повернути ліворуч чи праворуч, залежно від боку демонтажу.

 • зняття переднього бампера на Priora починається з викручування шурупів, що кріплять конструкцію до підкрилка;
 • буфер кріпиться 3 гвинтами на кожній арці;
 • після цього відкручують по 4 гвинти з кожного боку, що утримують пластикові накладки, що оберігають фари;
 • потім викручують 2 гвинти, що фіксують верхню частину деталі на поперечині моторного відсіку;
 • за наявності протитуманних ліхтарів необхідно від’єднати контактні роз’єми електричних дротів;
 • фари знімаються разом із усією конструкцією;
 • закінчивши зняття бампера під капотом, виконують роботи під кузовом машини;
 • для проведення подальших операцій знадобиться додаткове висвітлення;
 • торцевим ключем відвертають 5 гайок, що кріплять буфер до захисту двигуна;
 • після цього залишається відкрутити по 3 гвинти з кожного боку, що утримують крила деталі;
 • коли все кріплення знято, необхідно вивести бічні частини бампера Пріори із зачеплення. Дія проводиться спочатку з одного боку, а потім з другого.
READ  Як зняти фару LADA Granta

При заміні переднього бампера на Priora знімається обважування (декоративні грати, пильовик та ін.). Кріпляться вони саморізами та кліпсами. За потреби деталі переносять на іншу конструкцію. Якщо знати, як зняти бампер правильно, то роботи можна виконати самостійно за 15-20 хвилин.

Детальна інструкція зняття та встановлення бампера на Priora

На Ладі Priora, як і на інших автомобілях, бампер виконує важливу захисну функцію. пом’якшення удару при зіткненні, а так як він виконаний з пластику, часто ушкоджується. Така ситуація може статися як на міських вулицях, так і заміському шосе. Тому потрібно знати, як зняти бампер на Priora у таких випадках.

Як зняти передній бампер на Priora

Операція нескладна, потрібно не більше десяти хвилин; Звичайно, за умови, що болти і саморізи не прикипіли. На седанах, універсалах та хетчбеках зняття проводиться аналогічним чином. Якщо елемент сильно зношений, може знадобитися демонтаж підсилювача.

Насамперед відключають мінусовий провід від акумулятора. Якщо встановлені протитуманні фари, перед проведенням операції від’єднують їх дроти. Для цього потрібно знайти у підкапотному просторі штекер. Такі штекери є біля кожної фари, їх необхідно висмикнути.

зняти, передній, бампер, priora

Щоб вимкнути протитуманні фари, потрібно вийняти штекер із проводами у кожної з них

У Ладі Priora останньої комплектації є парктронік. Датчики парктроніки встановлені в обох бамперах. Тому відключати їх доведеться з обох боків.

Зняття починають з підкрилок, відкручуючи по три шурупи з кожного боку. При цьому процесі рекомендується вивернути ліве колесо вправо, а праве вліво, щоб було легше викручувати нижні болти.

Далі відкривається капот і відкручуються дві пластикові накладки над фарами. Тримають їх по 4 болти. Потім накладки знімаються.

Далі потрібно відкрутити два центральні гвинти із захисного кожуха в районі вентилятора радіатора.

Можна вивернути ці два болти не до кінця, тоді після всіх наступних маніпуляцій він триматиметься на них, і не впаде, коли нижні болти будуть відкручені. Потім залишиться тільки докрутити ці болти і спокійно зняти бампер.

Далі потрібно спуститися під машину, і ключем на 10 відкрутити 5 гайок, які тримають бампер знизу кузова.

Нарешті залишається відкрутити з кожного боку по три саморізи, розташовані під передніми крилами.

Тепер потрібно обережно зняти бампер. Рекомендується почати з боку підкрилки, акуратно відводячи бампер в цій частині на себе. Після того, як цю частину буде виведено із зачеплення, бампер легко зніметься.

Не рекомендується клацати бампер за допомогою грубих і гострих предметів, таких як викрутки, монтування, сталеві прути і т.д. Рекомендується все робити руками. Якщо ж вручну відклацнути бампер не виходить, рекомендується обмотати викрутку ганчіркою або ізолентою, щоб не пошкодити і не подряпати фарбу автомобіля.

Основні причини заміни бампера

Зняти передній бампер на Priora можна власноруч. Але для початку необхідно зрозуміти причину проведення цієї роботи. Кузов автомобіля під пластиковими елементами швидко іржавіє. Пов’язано це з тим, що між деталями потрапляють та затримуються бруд, волога та інші частки. Для збереження кузова у належному стані рекомендується застосовувати антикор – спеціальний матеріал, який використовується для захисту транспортного засобу від корозії. Для цього знімаємо не тільки передній бампер на LADA Priora, але й інші обважування. Усі елементи добре промиваються теплою водою.

Тюнінг цього автомобіля передбачає проведення аналогічної роботи. При цьому потрібно добре оглянути метал. Іржа очищається, машина миється і сушиться. Місця, на які наноситься антикор, знежирюються сольвентом. Для знежирення можна використовувати і речовину Body 950. Його потрібно наносити на метал у кілька шарів. Якщо як антикор застосовуються мовиль і сало, їх змішують і розтоплюють на водяній бані. Готовою сумішшю метал покривається за допомогою пензля.

Щоб LADA Priora мала оригінальний вигляд, проводиться тюнінг. У модернізацію входить заміна переднього бампера. І тут можна встановити рестайлінговий бампер, спідницю чи спойлер. Дані накладки фіксуються за допомогою шурупів.

Такий тюнінг додасть вагу на передню вісь автомобіля, покращуючи таким чином його стійкість і зчеплення з дорожнім покриттям при русі на великій швидкості.

Передній та задній бампери на Priora: як правильно зняти

Удосконалений передній захист

Автомобільний задній бампер, як і передній, виконує важливу функцію. У його завдання входить прийняття він удару і максимальне його пом’якшення. При невеликому ударі кузов автомобіля LADA Priora залишиться цілим.

Найчастіше передній бампер виготовляється із пластику, тому невелике зіткнення або удар можуть призвести до появи на цій деталі тріщин. І тут проводиться заміна бампера. Тюнінг Пріори передбачає виконання аналогічної роботи.

Заміна: покрокова інструкція

Як зняти бампер швидко, знають автомеханіки. Для цього знадобиться торцевий ключ із головкою на «10» і хрестоподібна викрутка. Зняття бампера починається з від’єднання мінусового дроту від клеми батареї. При необхідності потрібно буде демонтувати захист двигуна.

Потім відкручуються по 3 гвинти фіксації бампера до захисних кожухів і 4 гвинти, що прикріплюють деталь до верхньої поперечки передка кузова. Наступний крок. демонтаж 2 гвинтів кріплення лівого та правого кожухів фар. Щоб зняти передній бампер, необхідно висунути його вперед. Для демонтажу балки потрібно вивернути 3 болти її фіксації до нижньої поперечки кузова. Установка відбувається у зворотному порядку.

Знімаємо задній захист

READ  Порядок прокачування гальм ВАЗ 2107

Якщо необхідно зняти задній бампер LADA Priora, тоді потрібно від’єднати провід з мінусом від клеми батареї. Потім відкручуються:

 • гайки фіксації демонтованого агрегату внизу;
 • з 2 сторін по одному болту кріплення бампера вгорі та до крил;
 • гвинти фіксації бризковиків.

Снятие штатного переднего бампера LADA Priora

Демонтаж цієї деталі здійснюється так само, як і переднього елемента. Установка бампера проводиться у зворотній послідовності. Водіям-новачкам перед проведенням вищеописаної роботи потрібно усвідомити, як зняти бампер правильно.

Як зняти задній бампер з Пріори

У автомобілів різного варіанту виконання демонтаж буфера відрізняється лише місцями розташування елементів кріплення. Наприклад, на седані гвинти закручуються у рамку багажника вертикально зверху вниз, а у Пріори у виконанні універсал горизонтально. Через вкорочену кінцеву частину кузова хетчбек, важко дістатися до кріплення конструкції в арках.

Для комфортного проведення робіт рекомендується зняти задні колеса.

Для зняття заднього бампера на Priora необхідно:

 • Відкрутити 2 болти кріплення на рамці багажника, а потім 2 гайки, що з’єднують його з кузовом у нижній частині автомобіля.
 • Крила конструкції утримуються 3 саморізами, розташованими в арках коліс.
 • Після демонтажу елементів кріплення буфер знімається.
 • Усередині нього знаходиться підсилювач конструкції, який кріпиться шурупами.
 • Катафоти пригвинчені однією гайкою.

Демонтаж

Давайте розберемося, як зняти передній бампер на Priora своїми руками. Для забезпечення безпеки під час проведення робіт необхідно від’єднати негативну клему акумулятора.

Щоб було зручно працювати, колеса треба повернути ліворуч чи праворуч, залежно від боку демонтажу.

 • зняття переднього бампера на Priora починається з викручування шурупів, що кріплять конструкцію до підкрилка;
 • буфер кріпиться 3 гвинтами на кожній арці;
 • після цього відкручують по 4 гвинти з кожного боку, що утримують пластикові накладки, що оберігають фари;
 • потім викручують 2 гвинти, що фіксують верхню частину деталі на поперечині моторного відсіку;
 • за наявності протитуманних ліхтарів необхідно від’єднати контактні роз’єми електричних дротів;
 • фари знімаються разом із усією конструкцією;
 • закінчивши зняття бампера під капотом, виконують роботи під кузовом машини;
 • для проведення подальших операцій знадобиться додаткове висвітлення;
 • торцевим ключем відвертають 5 гайок, що кріплять буфер до захисту двигуна;
 • після цього залишається відкрутити по 3 гвинти з кожного боку, що утримують крила деталі;
 • коли все кріплення знято, необхідно вивести бічні частини бампера Пріори із зачеплення. Дія проводиться спочатку з одного боку, а потім з другого.

При заміні переднього бампера на Priora знімається обважування (декоративні грати, пильовик та ін.). Кріпляться вони саморізами та кліпсами. За потреби деталі переносять на іншу конструкцію. Якщо знати, як зняти бампер правильно, то роботи можна виконати самостійно за 15-20 хвилин.

Передній бампер

Це енергопоглинаючий пристрій автомобіля, здатний витримати зіткнення з перешкодою на швидкості 4 км/год. без великих пошкоджень кузова. Він виготовляється із пластику та кріпиться до підсилювачів, які встановлені на корпусі автомобіля та задають характер деформації кузова. Сьогодні ця деталь відіграє більше декоративну функцію, ніж захисну. На Priora конструкція є продовженням кузовних деталей.

На передньому бампері LADA Priora додатково встановлені протитуманні фари, решітка радіатора та пильовик. Нижня частина виконана у вигляді спойлера, що зменшує повітряний потік під дном автомобіля. У центрі передбачено місце кріплення номерного знака. При повному демонтажі конструкції усі навісні деталі знімаються. Бічні крила кріпляться саморізами до арків коліс.

Заміна переднього бампера LADA Priora може проводитись не тільки після зіткнення, але й для тюнінгу автомобіля.

Крім того, пристрій потрібно періодично демонтувати для огляду стану деталей кузова, що знаходяться під ним. Через попадання вологи та снігу із сіллю починається корозія матеріалу. Такі ділянки потрібно очищати від іржі та покривати спеціальними мастиками. Це продовжить час експлуатації кузова.

Як поставити бампер назад

Після встановлення обважування та підготовки іншого буфера можна розпочинати монтаж. До початку робіт оглядається доступна частина корпусу на відсутність тріщин та іржі. Не зайвим буде змастити мастикою місця з’єднання корпусних деталей.

Установка переднього бампера на Priora проводиться у порядку, зворотному зняття. Конструкція всувається на місце за наявними пазами. Надмірних зусиль при монтажі не треба докладати. Правильно виставлений буфер повинен без зусиль стати на місце. Після цього вона кріпиться болтами до кронштейна корпусу. Встановивши та закріпивши конструкцію, її бічні кромки заводять за край кожухів крил.

Задній бампер

Щоб провести кузовні роботи або замінити пошкоджені елементи (катафоти, датчики парктроніки), необхідно зняти бампер на Priora. Роботи ці нескладні та відрізняються від демонтажу передньої конструкції лише кількістю гвинтів кріплення.

В окремих випадках виникають складності при виведенні бічних крил із пазів, особливо при низькій температурі повітря. При виконанні цих процесів пластик може тріснути. Такі ж проблеми виникають і на Kalina 2. Через своєрідну форму буфера висунути його буває важко. Однак, якщо виконувати всі вимоги інструкції з експлуатації автомобіля, демонтаж проводиться без труднощів.

Детальна інструкція зняття та встановлення бампера на Priora

На Ладі Priora, як і на інших автомобілях, бампер виконує важливу захисну функцію. пом’якшення удару при зіткненні, а так як він виконаний з пластику, часто ушкоджується. Така ситуація може статися як на міських вулицях, так і заміському шосе. Тому потрібно знати, як зняти бампер на Priora у таких випадках.

Інструмент

Демонтаж буфера в умовах гаража не потребує спеціальних знань та сторонньої допомоги. З цією роботою успішно впорається одна людина. Для того, щоб зняти передній бампер на LADA Priora, необхідно підготувати інструменти:

 • викрутку з хрестоподібним стрижнем;
 • ключ-тріщину на 10 мм.
READ  Як поміняти термостат на Chevrolet Lanos

Вони знадобляться для демонтажу елементів кріплення, що утримують деталь на корпусі автомобіля. Викруткою будуть відкручуватися шурупи, а ключем. болти кріплення захисту двигуна. Для зручності проведення робіт потрібно встановити автомобіль на оглядову яму чи естакаду. Якщо поблизу таких споруд немає, можна підняти передню частину машини за допомогою домкрата і в такому положенні надійно закріпити.

Встановлення

Якщо конструкція, що встановлюється, не має підсилювача і світловідбивачів, то використовують відповідні елементи зі знятої деталі. Установка бампера на кузов Пріори проводиться в порядку, зворотному зняттю. Роботу нескладно виконати своїми руками. Після того, як конструкція встановлена ​​на місце, її закріплюють за допомогою болтів і саморізів.

Під час встановлення бампера SE виникають проблеми з монтажем підсилювача. Щоб закріпити його на конструкції, необхідно обрізати верхню горизонтальну полицю кріплення до кузова. Розташований усередині буфера підсилювач кріпиться за допомогою шурупів. Деякі автолюбителі не встановлюють цієї деталі. В останню чергу прикручують крила до арки та встановлюють колеса.

Зняти бампер на Priora: причини та методика демонтажу

Автомобільний бампер виконує важливу захисну функцію. Його завдання – першим прийняти на себе удар і максимально пом’якшити його. Якщо удар невеликий, то кузов машини залишиться в цілості та безпеці. На більшості машин бампери зроблені з пластику, тому навіть через невеликі сутички або удари вони можуть тріснути. Заміна або ремонт пошкодженого пристрою. це кожен автовласник вирішує сам, але дешевше обходиться, звичайно, ремонт старого бампера. Далі постає питання: як зняти бампер?

Зняти бампер на Priora не складе труднощів. Ви зможете впоратися з таким завданням самі без допомоги фахівців сервісного центру. Достатньо слідувати простим рекомендаціям.

 • Заміна переднього бампера
 • Заміна заднього бампера
 • Для чого ще потрібно вміти знімати бампер?

Заміна заднього бампера

Для зняття заднього бампера на Priora знадобиться:

 • Хрестоподібна викрутка.
 • Торцевий ключ на 10 мм.

Заміна заднього бампера здійснюється простіше та швидше, ніж переднього. Необхідно так само від’єднати мінусову клему від акумулятора. Потім відкрутити гвинти, з яких бампер кріпиться знизу. Після чого відкручуємо гвинти на верхньому кріпленні. Не забуваємо відкрутити два гвинти, за допомогою яких бампер кріпиться до крил машини, і ще один гвинт, який з’єднаний з бризковиком.

Після відкручування всіх болтів потягніть пристрій на себе. Зняття заднього бампера закінчено.

Звертаємо вашу увагу на те, що не слід нехтувати вимогами безпеки, обов’язково перед початком робіт знімайте мінусову клему. Таким чином, електричний ланцюг розірветься, і ви уникнете короткого замикання.

Заміна переднього бампера

Для того, щоб зняти передній бампер на Priora знадобиться:

Найменування

Вид

Насамперед необхідно забезпечити вільний доступ до гвинтів. Від’єднуємо провід мінусової клеми від акумулятора. Потім знімаємо бризковик двигуна. Доступ до саморізів, які з’єднують бампер із захисним кожухом крил, відкритий. Усього потрібно буде відкрутити 6 гвинтів (по 3 гвинти з кожного боку).

Передній бампер Priora кріпиться до поперечки зверху передньої частини кузова. Там необхідно буде відкрутити 4 болти. Потім на черзі гвинти правого та лівого кожухів фар. Також є по 4 болти з кожного боку автомобіля біля арок коліс. Не забудьте відкрутити 2 шурупи, які скріплюють передній бампер з крилами.

Після того, як всі болти відкручені, можна висунути передній бампер на себе. Відкриється доступ до ще трьох болтів, за допомогою яких балка переднього бампера кріпиться внизу до поперечки кузова. Все, зняття переднього бампера закінчено. Тепер уже можна оцінити його стан та вирішити, що з ним робити далі.

Для відкручування нижніх шурупів вам доведеться залізти під машину (запасіться чистою картонкою або ганчіркою, які можна кинути на землю). Такий варіант буде зручнішим, ніж піднімати машину на домкраті або заганяти на естакаду.

Для чого ще потрібно вміти знімати бампер?

Кузов під пластиковими деталями швидше іржавіє, тому що між ними і кузовом потрапляє і затримується волога, бруд і сіль, якою посипають дороги від криги. Щоб зберегти його в хорошому стані, щорічно потрібно обробляти поверхні антикором – спеціальним матеріалом для захисту автомобіля від корозії. Для цього необхідно буде зняти всі обважування, кузов добре промити теплою водою і почекати, коли він просохне.

Как снять передний бампер, Лада Приора.

Уважно огляньте метал, якщо іржа вже з’явилася, її слід ретельно зчистити. Після цього ще раз сполоснути машину і дати висохнути. Місця, куди наноситиметься антикор, повинні бути знежирені за допомогою сольвенту.

Фахівці радять робити антикор з Кордону, Боди 950, Мовіля-НН та гарматного сала. На поверхню необхідно нанести Bоdy 950 кілька шарів. Перед нанесенням наступного шару попередній повинен добре висохнути. Кордон, Мовіль та сало необхідно змішати та розтопити на водяній бані. Готову суміш за допомогою звичайного малярського пензля наносимо на поверхню металу.

Багато автовласників захоплюються тюнінгом. Основним елементом зовнішнього тюнінгу є заміна переднього та заднього бамперів. Тут можна йти двома шляхами. Можна зняти передній бампер та замінити його на тюнінговий. Можна встановити додатковий спойлер чи спідницю. Така накладка кріпиться за допомогою звичайних шурупів і коштує недорого, але значно покращує зовнішній вигляд авто. Також під час руху спідниця додає ваги на передню вісь машини, що покращує стійкість та зчеплення з дорогою на великих швидкостях.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS