Як замінити переднє крило на Kalina

зняти, переднє, крило, kalina

Демонтаж елемента кузова – трудомістка задача для будь-якого автовласника. Насамперед складності пов’язані з адекватним припасуванням елемента і великою кількістю кріплення. Крило у цьому аспекті винятком не є. Демонтаж або заміна переднього крила на Kalina потрібні в ряді випадків:

 • демонтаж заміни елемента;
 • зняття для кузовного ремонту або фарбування;
 • демонтаж для доступу до вузлів автомобіля.

Придбання нового крила обійдеться автовласнику в 4000 рублів. Забарвлені деталі коштують на тисячу рублів дорожче. Якщо планується встановлення нової кузовної деталі, то краще купувати її забарвленою, тому що кустарна антикорозійна обробка або фарбування призводять до швидкої появи корозійних вогнищ на новому крилі.

Роботи із заміни крила

Перед тим як поміняти переднє крило на Kalina, вивчіть посібник з експлуатації автомобіля, щоб запам’ятати розташування елементів кріплення. Від власника необхідно підготувати місце проведення ремонтних робіт. Бажано, щоб це було чисте сухе приміщення, захищене від прямого сонячного світла.

Перед тим, як зняти переднє крило на Kalina, автолюбитель повинен приготувати такий набір інструментів:

 • ріжковий ключ на «10»;
 • ріжковий ключ на «8»;
 • домкрат;
 • викрутка під хрестоподібний шліц;
 • ключ на “19”. для зняття переднього колеса;
 • невеликий шматочок чистого ганчір’я;
 • контейнер для збирання кріпильних елементів переднього крила.

До початку монтажних/демонтажних робіт потрібно «знеструмити» автомобіль, скинувши клеми з акумуляторної батареї.

Алгоритм дій зі зняття крила

 • Вивісьте Вашу «Калину», а потім ослабте болти кріплення переднього колеса з потрібного боку. Зніміть колесо;
 • Знявши колесо, автовласник отримує доступ до фартуха переднього крила, який потрібно зняти, використовуючи «хрестову» викрутку, комірець, ключ на «8»;
 • Відкрутити захисний кожух. Для цього відвертаємо три гвинти, якими кожух кріпиться до бампера і три гвинти, які утримують кожух на кузові;
 • Знімаємо правий/лівий покажчик повороту, попередньо від’єднавши від нього проводку;
 • Демонтувати передній бампер (у заводському посібнику експлуатації є розділ присвячений бамперу, його установці. Послідовність дій з монтажу/демонтажу дивитися там);
 • Знімаємо передню блокфару з потрібного боку. Відвертаємо два болти з кронштейна фари. Звідти додатково видаляємо кріпильний гвинт;
 • Демонтаж кронштейна переднього крила. Кронштейн знімається шляхом видалення двох болтів за допомогою ключа на «8».
 • Демонтаж крила завершено.

Якщо виникла потреба приховати сліди кузовного ремонту, то важливо не пошкодити фарбу на болтах: це один із моментів, які ретельно оглядають експерти-оцінювачі в рамках процедур продажу автомобіля. Щоб не залишити слідів, під час видалення кріплення підкладайте під ключ або викрутку крихітну м’яку ганчірочку — у цьому випадку пошкодження ЛКП болтів буде мінімальним.

Рекомендації щодо встановлення нового крила на «Калину»

Перед встановленням нової деталі рекомендується зачистити всі поверхні, що примикають крилу. Потрібно видалити залишки ізолюючих шарів, герметиків, технічних рідин там, де нове крило стикуватися з кузовом. Також рекомендовано зняти все фланцеве та пружинне кріплення, зачистити його.

Ділянки кузовних елементів, зачищені до металу, потрібно обробити розчинником видалення шару жиру. Після проведення зазначених маніпуляцій можна розпочинати складання передньої частини автомобіля. Фланцеві та пружинні гайки повернути на штатні місця.

На ділянки кузова, зачищені до оголення металу, потрібно нанесення шару грунту. Далі потрібне відновлення шару прокладок ізоляцій. Рекомендується використовувати склади, які покращують віброакустичні характеристики.

Далі переднє крило монтується на бризковик кузова за допомогою штатного кріплення. Далі вся збірка проводиться у порядку зворотному, наведеному вище алгоритму. Установка вимагає від автовласника «Калини» більшої вправності, ніж демонтаж: пов’язано це насамперед із припасуванням зазорів, які неможливо відрегулювати до штатних значень у кустарних умовах.

READ  Чи не відкривається кришка бензобака Volkswagen Polo

7 річна експлуатація авто дається взнаки “рижиками” на передніх крилах знизу.

З одного боку фарбу труть передні бризковики. Нині вже на авто із заводу ставлять плівочку на місце зіткнення бризковиків з лакофарбовим покриттям. Хоч звивини у них заробили у потрібний бік.

З іншого боку зсередини крила знизу збирається величезна купа бруду, ви просто уявити собі не можете якась купа, незалежно від того, встановлені передні підкрилки чи ні. (У мене встановлені передні підкрилки)

Зсередини крила знизу антикора тут круглий нуль.

Ну що? Дивився на цю картину, терпів.

Терпіння скінчилося, треба щось робити з цим.

Варіант 1. Купити нове крило, віддати на фарбування.

Варіант 2. Купити нове крило, самому пофарбувати.

Варіант 3. Підлікувати крило. Цей варіант я і вибрав

Було ще купа варіантів, як залишити так і інших, які ну ніяк не вписуються в мою систему.

Вечір першого дня. початок

Головне почати, а там хочеш-не хочеш, а доведеться довести до логічного завершення. Крила “зоря” прийшла, прогнило наскрізь зсередини. Журба та смуток…

Що робити? Знімати крила та думати далі. Розкидав передок.

Оцінюємо стан “чистоти” крила. Грязюки купи величезне. У вас теж такого роду фіговини збирається в цьому місці.

Виколупуємо, вимиваємо бруду. Відчуваю себе лікарем, який рятує хворого. І що менше землі в крилі, то живіший “пацієнт”.

З другою стороною крила ситуація менш сумна.

Вечір проведено не дарма. Розібрав передок, зняв крила, промив їх та приготував для подальших робіт. Можна зі спокійною совістю залишити ночувати машинку.

День другий. Продовження

Зачищаємо всі рижі. Зсередини всю іржу, що могла відвалитися. виколупуємо. Проходимося перетворювачем іржі на кілька разів. Висушуємо.

Знежирюємо розчинником і наносимо шпаклівку зі скловолокном.

Рівняємо водостійкою шкіркою 220-й природно з водою, наносимо універсальну шпаклівку, сушимо.

Теж саме робимо з другим крилом.

Замена переднего левого крыла на лада калина

Крило практично готове до нанесення ґрунту. Поперемінно займався обома крилами, поки на одному крилі шпаклівка сохла, шкурив друге крило.

Компресором просушуємо крило, знежирюємо розчинником і наносимо ґрунтовку зсередини крила.

Тепер ґрунтовку наносимо на лицьову сторону крила. Мені для швидкості сушіння на допомогу прийшов електронагрівач. Грунтовку наносимо в кілька шарів (2-4е) з просушуванням між шарами хвилин у 5-10 (можна і більше)

Після висихання фінішного шару ґрунту проходимося 1000-й водостійкою шкіркою з водою для надання рівності перед нанесенням фарби. Фарбу в 3-4 шари з просушуванням між шарами хвилин по 10 приблизно.

Після висихання останнього шару фарби наносимо безбарвний автомобільний лак кілька шарів. У мене виявився лак довгосохнутим (аж з 2004 року виробництва банку лежала в засіках, що лаку буде).

Після висихання ставимо все на свої законні місця, крім бризковиків. Спочатку потрібно нанести прозору плівку на крило у бризковика.

Прикупив бітумної мастики 1,7 кг за 180р. Підлога банки вистачило на передні арки, залишилося на задні і підмазати знизу, де потрібно.

Для зручності зняв передні колеса, щоб можна було голову під крило засунути та оцінити стан покриття))) Наніс мастику в обід, увечері поставив підкрилки на місце.

На скільки вистачить такої маніпуляції?

Час покаже. Потім можна вже й крила поміняти. Проведеною роботою задоволений) Моя совість трохи заспокоїлася, типу чиста

ПС: пензликом підфарбував сколи на бампері поки бампер був знятий і лежав осторонь, нікому не заважав.

Плани: решітку радіатора пофарбувати в колір авто)

На відеоролику демонструється заміна переднього крила LADA Kalina, а саме лівого. Ця інструкція застосовується як до переднього лівого, так і до правого крил. Виконати подібний вид ремонту не складе великої праці та витрат вільного часу, при цьому заощадить Ваші гроші.

Щоб приступити до роботи, відкриваємо капот, послаблюємо болти переднього лівого або правого (відповідно до сторони потрібного крила) колеса, ставимо автомобіль на домкрат, потім знімаємо колесо повністю і від’єднуємо мінусову клему акумулятора.

Підпишись на наш канал у Я ндекс.

Ще більше корисних порад у зручному форматі

Як зняти бампер на Kalina?

READ  Як приймати Kalina при високому тиску

Скрегіт при повороті колеса LADA Kalina

Виявляється самому поміняти крило просто. Дякуємо за підказку.

Від душі чувак, дуже допоміг все грамотно пояснив, навіть про ганчірочку підказав;) Дякую, і більше таких відео про маленький ремонт !

Причина зняття, вартість запчастини

Самостійний ремонт седана. трудомістка процедура, що вимагає певної вправності. Зняття буде потрібно, якщо:

Как снять крыло лада калина? Калиноводство!

 • спостерігається поява іржі;
 • деталь демонтована, потрібна рихтування;
 • потрібний демонтаж з метою фарбування;
 • потрібна заміна переднього крила Калини;
 • потрібен доступ до вузлів машини;
 • стався затискач стороннього предмета між прокладками колісної бази.

Середня

Важливо розуміти, що вартість не включає фарбування деталі. Виріб з антикорозійною обробкою коштуватиме дорожче, але не варто економити на якості. Кустарне фарбування призводить до швидкої появи корозійних вогнищ на новій продукції.

Покрокова інструкція зняття переднього крила на LADA Kalina

Після тривалої експлуатації транспорту іржа вражає крила машини. Коли вона незначна, її можна зашпаклювати і зафарбувати, але якщо корозія розросла, доведеться замінити деталь. Ми підготували покроковий алгоритм, щоб було простіше зрозуміти, як зняти переднє крило на Kalina, який також включає покупку нового елемента на ВАЗ 1117 і підготовку необхідного інвентарю.

Алгоритм дій зі зняття крила

При купівлі транспорту надається посібник з експлуатації. У ньому описано розташування кріпильних елементів. Краще взяти документ із собою, щоб не заплутатися під час зняття та встановлення. Знімання окремих запчастин проводиться торцевими ключами. Перед зняттям домкратом піднімається кузов. Покрокова інструкція:

 • Викруткою послаблюються болти кріплення.
 • Після цього відкритий доступ до фартуха, який знімається за допомогою ключа на 8.
 • Розкручується бампер машини, щоб зняти переднє крило Калини. Після того, як болти скручені, потрібно потягнути за лівий край деталі, тоді права сама вийде з пазів. Знімати бамперну конструкцію слід насамперед, тоді відкриється доступ до кузовного фрагменту.
 • Знімається брудозахисний кожух.
 • Проводиться від’єднання блоку фари, контактів колодки на покажчик повороту крила автомобіля, буфера капота.
 • Місце, де йде поєднання металу з кузовом, очищається від мастики. Для цього використовується ніж.
 • Ключем на 19 відкручуються 2 гвинти, які закріплюють кузовий фрагмент спереду і 3 болта, що фіксують його зверху. Потім вивертається гвинт, захований між крилом та дверима. Цю процедуру вдасться провести тільки при відкритих дверцятах. Потім витягується 1 болт з нижньої частини конструкції.

Необхідні інструменти та матеріали

Перед початком демонтажу слід вибрати місце проведення ремонтних робіт, прибрати все непотрібне. Приміщення має бути чистим, сухим, добре освітленим. Набір інвентарю:

 • торцевий ключ на 8, 10;
 • домкрат;
 • викрутка під хрестоподібний шліц;
 • ключ на 19;
 • ганчірка;
 • гострий ніж.

Заміна крила на Kalina має на увазі втручання в конструкцію, тому від’єднуються дроти від акумулятора і готується місце для розкладки основних кріплень.

Рекомендації щодо встановлення нового елемента

Ми розглянули, як знімати крило на Kalina, але перед демонтажем слід вивчити особливості встановлення нової деталі. Покрокова інструкція:

 • Зачищаються всі фрагменти, що примикають, по периметру поверхні. Там можуть бути сліди від герметика, технічної рідини, залишки шарів, що ізолюють. Забирають їх гострим ножем.
 • Знімається фланцеве та пружинне кріплення. Перед його зворотним встановленням запчастини очищаються.
 • Вся поверхня знежирюється, потім наноситься шар грунту. Відновлюється ізоляційний шар. Фахівці радять застосовувати склади, в яких присутні віброакустичні компоненти.
 • Притуляють нове крило до отвору, а фланцеві та пружинні гайки повертають на свої місця.
 • Виконують монтаж бризковика, брудозахисного кожуха та встановлення декорованих накладок.

Важливий момент

Варто взяти до уваги, що нове крило, швидше за все, дещо виділятиметься за тоном порівняно з рештою кузова. Потрапити, як люблять говорити автомеханіки, «в тон», використовуючи «беушну» деталь або навіть нову, дуже нелегко, це можливо тільки при спеціальному підборі речовини, що фарбує, і фарбуванні донорного крила. В інших випадках як нове, так і «беушне» вироби практично гарантовано відрізнятимуться за тоном від решти кузова.

Причини корозії крила

Серед причин виникнення корозії крила найчастішими є такі:

 • 1. Заводська антикорозійна обробка відсутня взагалі або стає очевидною її недостатність. Доводиться визнати, що з цим нічого не можна зробити, залишається лише прийняти як факт.
 • 2. Нагромадження бруду в низовому сегменті крила. Варто розуміти, що чим чистіше авто (при цьому не тільки з лицьового боку, а й у слабопомітних областях), тим нижчою є ймовірність виникнення корозії.
READ  Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

Причини зняття

Як уже говорилося вище, заміна переднього крила – це захід, який рядовий автовласник з успіхом зможе зробити навіть за умов власного гаража. Очевидно, що заміна крила передусім передбачає його зняття.

Зняття деталі також буде необхідно, якщо:

 • крило демонтоване, необхідна рихтування;
 • потрібен демонтаж з метою фарбування;
 • необхідна заміна переднього крила;
 • потрібний доступ до вузлів автомобіля;
 • мав місце затискач стороннього об’єкта між прокладками колісної бази;
 • мало місце виникнення іржі.

Алгоритм дій з демонтажу крила

Зрозуміло, насамперед необхідно підняти кузов автомобіля домкратом. Зняття окремих запасних частин провадиться торцевими ключами. Алгоритм дій наступний:

 • За допомогою викрутки послаблюють болти кріплення.
 • Після цього відкривається доступ до фартуха, що знімається за допомогою торцевого ключа на 8.
 • Розкручують бампер автомобіля, щоби демонтувати крило. Як тільки болти викручені, необхідно потягнути за лівий край виробу, після чого правий сам почне виходити зі своїх пазів. Спочатку знімають бампер, після цього з’явиться доступ до кузовного елементу.
 • Знімають брудозахисний кожух.
 • Від’єднують блок фари та відбійник капота.
 • Область, де відбувається зчленування металу з кузовом, очищають від мастики, використовуючи ножик.
 • Ключем на 19 відкручують гвинти, що закріплюють кузовний елемент спереду, та болти, які фіксують його зверху. Потім вивертають гвинт, який захований між крилом та дверима. Дану процедуру можна здійснити лише при відкритих дверях. Далі витягають болт із низової частини конструкції.

Вартість крила

Слід також сказати, скільки коштує крило на Калину. В даний час ціна на даний кузовний елемент автомобіля в середньому коливається від 4000 до 5000 руб. Зрозуміло, можна знайти як дорожчі, так і менш варіанти.

Необхідно мати на увазі, що ціна не включатиме фарбування виробу. Забарвлені деталі коштують приблизно 1 000 крб. дорожче. Вартість виробів з антикорозійною обробкою, зрозуміло, також буде вищою, проте в даному випадку не слід економити на якості. Якщо планується встановлення нової кузовної деталі, то краще купувати її забарвленою, тому що кустарна антикорозійна обробка або фарбування, швидше за все, призведуть до швидкої появи вогнищ корозійних на новому крилі. Зрозуміло, краще уникнути такого варіанта розвитку подій.

Необхідні інструменти та матеріали

В даному випадку набір необхідного «інвентарю» є таким:

 • торцевий ключ на 8, 10;
 • ключ на 19;
 • ганчірочка;
 • кишеньковий ножик;
 • хрестоподібна викрутка;
 • домкрат.

КАК СНЯТЬ ПЕРЕДНЕЕ КРЫЛО НА КАЛИНЕ

Зняття та встановлення переднього крила на LADA Kalina — покрокова інструкція

Ні для кого не секрет, що автомобіль LADA Kalina зараз користується величезною популярністю у наших співвітчизників. Насамперед, подібна популярність пояснюється об’єктивними перевагами цього дітища російської автомобільної промисловості, а також порівняно доступною ціною, яку виробник встановив на автомобіль.

На жаль, навіть найкращому авто рано чи пізно буде потрібно ремонт, і з цим залишається тільки змиритися. У цій статті йтиметься про те, як зняти і встановити переднє крило LADA Kalina, зокрема буде запропоновано докладний алгоритм дій, який дозволить автовласнику самостійно зробити цю процедуру.

Заміна переднього крила своїми руками

Багато автолюбителів звикли вважати, що заміна крила є трудомісткою процедурою, взяти на себе яку здатні тільки кваліфіковані професіонали в автосервісі. Насправді, зробити процедуру зняття та встановлення переднього крила на Kalina не складе особливих труднощів. У той же час це дозволить власнику автомобіля заощадити чималі гроші, які надалі можна витратити на інші цілі. Дотримуючись алгоритму дій, запропонований у цій статті, автовласник зможе замінити переднє крило Kalina своїми руками навіть у себе в гаражі. При цьому немає значення, яке саме крило необхідно замінити: крило переднє ліве LADA Kalina або крило переднє праве ВАЗ Kalina, у кожному з цих випадків послідовність дій буде однаковою.