Заміна моторчика пічки не знімаючи панелі

Всім привіт! Вже другий рік на моїй Kalina частенько харчує двигун обігрівача. Якщо раніше це траплялося досить рідко, вже другий день поспіль вентилятор практично не замовкає. Вирішив, що тягнути вже нікуди і сьогодні з ранку заїхав у Бі-Бі на новим мотором.

Отже, насамперед я зняв переднє пасажирське сидіння, відкрутивши 4 болти їх кріплення, в результаті вийшло набагато більше вільного місця.

зняти, моторчик, пічки, kalina

Потім відкриваємо бардачок, виймаємо звідти всі речі, і клацаємо пластину кріплення «шторки», потім відвертаємо всі шурупи, які видно на фото нижче:

Замена мотора отопителя (печки) на Ладе Калине

Потім відвертаємо один саморіз з лівого боку:

І ще один із правого боку. Після цього потрібно відкрутити ще три саморізи у верхній частині кришки речового ящика:

Якщо чесно, то я дістався до моторчика пічки на своїй Kalina без зняття внутрішньої частини бардачка, хоча багато хто описував саме такий спосіб заміни. Можливо, так простіше працюватиме надалі при знятті, але це не обов’язково![/infobl]

Загалом далі знімаємо бічну накладку стійки салону, як це показано на фото нижче:

Після цього відкручуємо шурупи знизу, за допомогою короткої викрутки або біти і тріскачки:

Тепер піднімаємо верхню чорну накладку і під нею відкручуємо дві гайки за допомогою подовжувача, головки та тріскачки, а також два саморізи (показані стрілками):

Далі злегка піднімаємо бічний повітропровід і відкручуємо болт:

Так, ще залишається впоратися з нижніми болтами, два ліворуч — і одна справа:

Після виконання всіх цих маніпуляцій, начебто більше нічого заважати не буде і тепер можна відводити праву сторону панелі приладів убік, а потім підкласти що-небудь, щоб зафіксувати її в такому положенні:

На фото вище показаний не ідеальний варіант, і в моєму випадку довелося відводити ще трохи назад, щоб можна було витягнути вентилятор пічки. Потім руками можна підлізти знизу та від’єднати штекер живлення від моторчика обігрівача, попередньо відігнувши фіксатор колодки:

Далі відкручуємо три шурупи, за допомогою яких кріпиться вентилятор обігрівача до корпусу:

І після цього намагаємось витягнути моторчик назовні, якщо це вам вдасться зробити. У мене особисто нічого не вийшло, доки я не вирвав кілька шматків утеплювача. В результаті після години старань вдалося нарешті витягнути мотор назовні, внаслідок чого вийшла така картина:

Згодом без особливих проблем ставимо новий вентилятор на своє місце! Насправді так і є. установка порівняно зі зняттям просто неробство! Загалом на всю роботу у мене пішло 3 години часу.

Новий мотор працює як мінімум вдвічі краще, і дме тепер на першій швидкості краще, ніж раніше на другий! Працює не шумно, хоч і не сильно відрізняється за звуком від штатного.

Загалом, якщо залишилися питання, ставте, постараюся відповісти. Якщо щось напортачив в описі, виправте, тому що поспішав і міг чогось не згадати!

Як зняти двигун пічки на Kalina

Заміна вентилятора обігрівача на LADA Kalina, так само як і поміняти радіатор пічки досить довга і складна процедура, особливо якщо робити це зі зняттям торпедо як пропонують у посібнику з ремонту, але в даному випадку ви побачите як зняти та поміняти моторчик пічки на Kalina без зняття торпедо.

І так, попередньо купивши моторчик обігрівача (вибір не великий) і взявши з собою набір інструментів, можна розпочати самостійну заміну вентилятора пічки на Kalina. Насамперед звільняємо місце для зручності (знімаємо сидіння переднього пасажира). Таким чином буде значно зручніше підлізти до електродвигуна пічки. Потім знімаємо пластмасову решітку (жабо) за якою знаходиться фільтр салону та витягуємо його від туди. Потім переходимо до процедур у салон авто. Там потрібно зняти декоративну накладку та викрутити кілька шурупів. Що і де добре видно на відео. Відсунувши панель (торпедо) на максимум можна буде отримати доступ до вентилятора пічки, але так просто його не зняти. На все про все знадобиться близько 3-х годин.

У цьому записі не буде фотографій виконаної роботи, тому що фотографувати було ніколи, та й не надто це все красиво та цікаво. Інструкцію щодо заміни двигуна обігрівача можна знайти в Інтернеті, там все докладно розписано з картинками.

READ  Як зняти дзеркало заднього виду Solaris

Але я все-таки вирішив написати в БЖ про проблему в машині, що виникла, і її вирішення.

Почалося все ще 23 серпня. Після суботнього ремонту підвіски та сальників двигуна (запис про це є в БЖ) я поїхав до міста. Стояла спекотна погода, і я вирішив скористатися кондиціонером. Закривши вікна і ввімкнувши вентилятор салону на 1 швидкість, я відчув недостатній потік повітря. Перемкнувши вентилятор на 2-у, а потім на 3-ю швидкість я почув, що він вимкнувся зовсім, при цьому моргнув значок ЕУР на панелі приладів, а також вимкнув сам ЕУР і кермо стало важким.

Виявилося, що при перегоранні плавкого запобіжника вентилятора салону відбувається відключення ЕУР, а також моторчика омивача скла і чогось там ще. Замінивши запобіжник, я знову ввімкнув вентилятор і запобіжник знову згорів. На 1-й та 2-й швидкості все було в порядку, але на 3 і тим більше 4-й швидкості вентилятор “палив” запобіжник.

Замена вентилятора отопителя. Калина. 11183

Отже — незабаром він вимагатиме заміни.

За моєю теорією, відбувалося таке — зношування вентилятора привело до зусиль, з якими оберталася крильчатка, внаслідок чого збільшувався струм споживання і згоряв запобіжник.

Розуміючи, що заміна вентилятора на Kalina не проста операція, я їздив із ним ще 2 місяці. В останній місяць він почав шелестіти на гарячу, коли прогрівався салон. Також потік повітря з дефлекторів системи вентиляції салону став недостатнім. Добре, що осінь не дощова і не було проблеми запітніння скла в салоні.

Тепер коротко про вентилятор: судячи з опису — підшипниковий, гуде сильніше за штатний, але й повітряний потік створює потужніше. Підходить на Калину, 10-е сімейство (після 2003 р.в), а також Priora і UAZ Patriot. Упакований у барвисте пакування з гарною поліграфією та з описом самого пристрою. Звичайно він не вічний і якість цієї фірми мені сумнівна, але нижча вартість у порівнянні з Luzar та іншим, змусила мене придбати саме його, та й 2-3 роки я думаю він відходить. До речі, попередній вентилятор на машині теж не рідний — змінювали за гарантією 2,5 роки тому (30 т.км.). Рідний непридатний регулювальний резистор.

Короткий опис процедури заміни двигуна пічки на Kalina

Як і писав вище. я не робив фотографії, тому що змінював мотор увечері після роботи, в холодну погоду. Відкрутивши кріплення панелі праворуч, я відігнув її і отримав доступ до мотора знизу. Від’єднавши роз’єм і шланг від старого вентилятора, я відкрутив 3 гвинти і почав виймати старий вентилятор. Потім по дорозі назад поставив новий. Заміна муторна, незручна, не практична і взагалі інженерів на заводі за таку конструкцію салону та панелі приладів треба покарати…)) Найважчим було утримувати новий вентилятор у потрібному положенні та прикручувати на дотик гвинти.

Впорався я за 1,5 години. У процесі заміни саму торпеду мені допомагали відтягувати та утримувати в такому положенні. Краще, ніж розбирати її всю і знімати.

Новий вентилятор працює трохи голосніше на 1 швидкості, але дме сильніше і не видає шелесту, а так само не “палить” запобіжник. Роботою задоволений

Вже близько 3 місяців як хотів поміняти моторчик пічки на Kalina. Сьогодні вранці стало трохи прохолодно скло щось зовсім погано відтавало-прислухався моторчик ледве дихає. Вирішив що “сані” треба влітку приготувати, а то взимку “під машиною” не айс лежати. Купив: моторчик. На коробці написано: Електродвигун опалення в зборі з крильчаткою на підшипнику універсальний lFh-01230 Діагноз поставив- на LADA-Kalina форумі почитав тамтешні питання і все ясно-природний знос моторчику-потрібна заміна. Прочитавши мануал зрозумів що не хочу знімати всю торпеду т.к. це жахливо))) і довго. Для заміни такої деталі знімати стільки всього))) Знайшов пару інструкцій в інтернеті, сенс у тому, щоб відкрутити праву сторону торпеди і відігнувши її витягнути мотор. Треба закинути ноги на сидіння, а голову під торпеду і відкрутити 3 шурупи які фіксують двигун печі))) Здалося що ні чого складного, але довелося потріпати нерви щоб витягнути мотор і поставити особливо. Установка виявилася набагато складніше вилучення, т.к. поки не обрізав галас біля правої ноги переднього пасажира. Моторчик не хотів пролазити. Для зручності потрібен помічник, щоб відгинати торпеду і підтримувати крильчатку з-під капота.

Не обійшлося і без косяків. Коротше встромив моторчик, всі 3 саморізи закрутив, одягнув шланг, одягнув штекер проводів і вирішив цей штекер встромити до клацання щоб язичок закусив виїмку (ЯКЩО БУДЕТЕ РОБИТИ ПРИТРИМАЙТЕ МОТОРЧИК ЗА ЦЕНТР!). Не очікував що кріплення на трьох гвинтах фуфельне. Поки тиснув на штекер моторчик зіскочив з одного шурупа. І в результаті зламана одна з трьох кріплень не на моторчику а в машині. Головка шурупа прослизнула через гумку. Шайб не передбачено т.к. в отвір гумки потрапляє циліндрик з маленьким отвором всередині (див. фото), а вже в цей циліндрик вкручується саморіз, прикриваючи своїм капелюшком частину гумки і впираючись у сам цилідрик. На фото вказав куди довелося загнати шуруп щоб моторчик був зафіксований у всіх трьох положеннях т.к. один із трьох циліндриків на який кріпиться моторчик зламався))) це не критично т.к. куди заганяв саморіз поруч гумка амортизуюча і принципу кріплення особливо не змінив-головне в крильчатку не потрапити, ЗАГАНЯТИ САМОРЕЗ БЛИЖЧЕ ДО КРАЮ)))(місця під саморіз там достатньо! на фото хоч і не особливо видно) резинках які не могли утримати моторчик поки втикав штекер)))

READ  Як зняти двірники на Priora

Після всього зібрав усе у зворотній послідовності. Замінив фільтр салону. Врубаю і все як треба запрацювало, дме як новий і сильно дме)))) на 4-й швидкості не перегорає запобіжник!

Замена мотора отопителя, Лада Калина. (Замена мотора печки)

Зняття моторчика пічки Kalina

Вже близько 3 місяців як хотів поміняти моторчик пічки на Kalina. Сьогодні вранці стало трохи прохолодно скло щось зовсім погано відтавало-прислухався моторчик ледве дихає. Вирішив що “сані” треба влітку приготувати, а то взимку “під машиною” не айс лежати. Купив: моторчик. На коробці написано: Електродвигун опалення в зборі з крильчаткою на підшипнику універсальний lFh-01230 Діагноз поставив- на LADA-Kalina форумі почитав тамтешні питання і все ясно-природний знос моторчику-потрібна заміна. Прочитавши мануал зрозумів що не хочу знімати всю торпеду т.к. це жахливо))) і довго. Для заміни такої деталі знімати стільки всього))) Знайшов пару інструкцій в інтернеті, сенс у тому, щоб відкрутити праву сторону торпеди і відігнувши її витягнути мотор. Треба закинути ноги на сидіння, а голову під торпеду і відкрутити 3 шурупи які фіксують двигун печі))) Здалося що ні чого складного, але довелося потріпати нерви щоб витягнути мотор і поставити особливо. Установка виявилася набагато складніше вилучення, т.к. поки не обрізав галас біля правої ноги переднього пасажира. Моторчик не хотів пролазити. Для зручності потрібен помічник, щоб відгинати торпеду і підтримувати крильчатку з-під капота.

Не обійшлося і без косяків. Коротше встромив моторчик, всі 3 саморізи закрутив, одягнув шланг, одягнув штекер проводів і вирішив цей штекер встромити до клацання щоб язичок закусив виїмку (ЯКЩО БУДЕТЕ РОБИТИ ПРИТРИМАЙТЕ МОТОРЧИК ЗА ЦЕНТР!). Не очікував що кріплення на трьох гвинтах фуфельне. Поки тиснув на штекер моторчик зіскочив з одного шурупа. І в результаті зламана одна з трьох кріплень не на моторчику а в машині. Головка шурупа прослизнула через гумку. Шайб не передбачено т.к. в отвір гумки потрапляє циліндрик з маленьким отвором всередині (див. фото), а вже в цей циліндрик вкручується саморіз, прикриваючи своїм капелюшком частину гумки і впираючись у сам цилідрик. На фото вказав куди довелося загнати шуруп щоб моторчик був зафіксований у всіх трьох положеннях т.к. один із трьох циліндриків на який кріпиться моторчик зламався))) це не критично т.к. куди заганяв саморіз поруч гумка амортизуюча і принципу кріплення особливо не змінив-головне в крильчатку не потрапити, ЗАГАНЯТИ САМОРЕЗ БЛИЖЧЕ ДО КРАЮ)))(місця під саморіз там достатньо! на фото хоч і не особливо видно) резинках які не могли утримати моторчик поки втикав штекер)))

Після всього зібрав усе у зворотній послідовності. Замінив фільтр салону. Врубаю і все як треба запрацювало, дме як новий і сильно дме)))) на 4-й швидкості не перегорає запобіжник!

У цьому записі не буде фотографій виконаної роботи, тому що фотографувати було ніколи, та й не надто це все красиво та цікаво. Інструкцію щодо заміни двигуна обігрівача можна знайти в Інтернеті, там все докладно розписано з картинками.

Але я все-таки вирішив написати в БЖ про проблему в машині, що виникла, і її вирішення.

Почалося все ще 23 серпня. Після суботнього ремонту підвіски та сальників двигуна (запис про це є в БЖ) я поїхав до міста. Стояла спекотна погода, і я вирішив скористатися кондиціонером. Закривши вікна і ввімкнувши вентилятор салону на 1 швидкість, я відчув недостатній потік повітря. Перемкнувши вентилятор на 2-у, а потім на 3-ю швидкість я почув, що він вимкнувся зовсім, при цьому моргнув значок ЕУР на панелі приладів, а також вимкнув сам ЕУР і кермо стало важким.

READ  Як налаштувати клапана на ВАЗ 2106

Виявилося, що при перегоранні плавкого запобіжника вентилятора салону відбувається відключення ЕУР, а також моторчика омивача скла і чогось там ще. Замінивши запобіжник, я знову ввімкнув вентилятор і запобіжник знову згорів. На 1-й та 2-й швидкості все було в порядку, але на 3 і тим більше 4-й швидкості вентилятор “палив” запобіжник.

Отже — незабаром він вимагатиме заміни.

За моєю теорією, відбувалося таке — зношування вентилятора привело до зусиль, з якими оберталася крильчатка, внаслідок чого збільшувався струм споживання і згоряв запобіжник.

Розуміючи, що заміна вентилятора на Kalina не проста операція, я їздив із ним ще 2 місяці. В останній місяць він почав шелестіти на гарячу, коли прогрівався салон. Також потік повітря з дефлекторів системи вентиляції салону став недостатнім. Добре, що осінь не дощова і не було проблеми запітніння скла в салоні.

Тепер коротко про вентилятор: судячи з опису — підшипниковий, гуде сильніше за штатний, але й повітряний потік створює потужніше. Підходить на Калину, 10-е сімейство (після 2003 р.в), а також Priora і UAZ Patriot. Упакований у барвисте пакування з гарною поліграфією та з описом самого пристрою. Звичайно він не вічний і якість цієї фірми мені сумнівна, але нижча вартість у порівнянні з Luzar та іншим, змусила мене придбати саме його, та й 2-3 роки я думаю він відходить. До речі, попередній вентилятор на машині теж не рідний — змінювали за гарантією 2,5 роки тому (30 т.км.). Рідний непридатний регулювальний резистор.

Короткий опис процедури заміни двигуна пічки на Kalina

Як і писав вище. я не робив фотографії, тому що змінював мотор увечері після роботи, в холодну погоду. Відкрутивши кріплення панелі праворуч, я відігнув її і отримав доступ до мотора знизу. Від’єднавши роз’єм і шланг від старого вентилятора, я відкрутив 3 гвинти і почав виймати старий вентилятор. Потім по дорозі назад поставив новий. Заміна муторна, незручна, не практична і взагалі інженерів на заводі за таку конструкцію салону та панелі приладів треба покарати…)) Найважчим було утримувати новий вентилятор у потрібному положенні та прикручувати на дотик гвинти.

Впорався я за 1,5 години. У процесі заміни саму торпеду мені допомагали відтягувати та утримувати в такому положенні. Краще, ніж розбирати її всю і знімати.

Новий вентилятор працює трохи голосніше на 1 швидкості, але дме сильніше і не видає шелесту, а так само не “палить” запобіжник. Роботою задоволений

Заміна вентилятора обігрівача на LADA Kalina, так само як і поміняти радіатор пічки досить довга і складна процедура, особливо якщо робити це зі зняттям торпедо як пропонують у посібнику з ремонту, але в даному випадку ви побачите як зняти та поміняти моторчик пічки на Kalina без зняття торпедо.

І так, попередньо купивши моторчик обігрівача (вибір не великий) і взявши з собою набір інструментів, можна розпочати самостійну заміну вентилятора пічки на Kalina. Насамперед звільняємо місце для зручності (знімаємо сидіння переднього пасажира). Таким чином буде значно зручніше підлізти до електродвигуна пічки. Потім знімаємо пластмасову решітку (жабо) за якою знаходиться фільтр салону та витягуємо його від туди. Потім переходимо до процедур у салон авто. Там потрібно зняти декоративну накладку та викрутити кілька шурупів. Що і де добре видно на відео. Відсунувши панель (торпедо) на максимум можна буде отримати доступ до вентилятора пічки, але так просто його не зняти. На все про все знадобиться близько 3-х годин.

Підпишись на наш канал у Я ндекс.

Ще більше корисних порад у зручному форматі

Не включається вентилятор обігрівача в Kalina 2

Як відремонтувати ручку дверей Kalina?

Багато зайвих шурупів навикручував

Дякую, розібрав-зібрав за годину. Витягти вдалося не підрізаючи шумку, а назад вставити не вдалося, довелося таки вирізати квадрат 7 на 7 см.