Як зняти маслознімні ковпачки ВАЗ 2109

Початок проведення робіт

Насамперед необхідно відключити обидві клеми від акумулятора. Цим ви знеструмите всю бортову мережу автомобіля. Потім необхідно викрутити три болти, якими кріпиться чохол, що прикриває привід ременя газорозподілу. Ключем на 17 послаблюєте натяг цього ременя та знімаєте його. За допомогою того ж ключа викручує болт, яким кріпиться шків на розподільчому валу. Потім необхідно вимкнути дроти, які знаходяться на першому кріпленні. Після цього викрутити гайки, також третій болт кріплення. Зверніть увагу на те, що в місці цього кріплення найчастіше відсутня кільце ущільнювача. Його потрібно обов’язково встановлювати під час збирання вузла. Зверніть увагу на те, що необхідно заздалегідь придбати маслознімні ковпачки ВАЗ-2109.

Дим із глушника – до капітальки чи ні?

зняти, маслознімні, ковпачки, 2109

Так, дуже часто причиною того, що двигуну потрібен капітальний ремонт, є дим, що йде з глушника. Але не варто панікувати, оскільки причин для такого симптому досить багато. Звичайно, часто зношуються маслознімні кільця, компресійні. В результаті цього в камери згоряння йде олія. Але таке відбувається на автомобілях, двигуни яких мають значний пробіг. Проведіть діагностику перед тим як поміняти ковпачки маслознімні на ВАЗ-2109.

Але якщо ваш автомобіль експлуатується в щадному режимі, пробіг у двигуна невеликий, то задумайтеся, чи справді поршневі кільця стали непридатними. Найчастіше зношуються маслознімні ковпачки, встановлені на клапанах. Вони ще називаються масловідбивними, що теж правильно. Адже з їх допомогою не допускається подача матеріалу, що змащує в камери згоряння. Досить просто проводиться зняття маслознімних ковпачків. Без зняття голівки навіть можна здійснити заміну.

Тому вам потрібно лише замінити маслознімні ковпачки. Зробити цю роботу можна самостійно. Не потрібно мати навички автослюсаря, щоб провести цю нескладну процедуру. Крім того, вам знадобиться невелика кількість спецінструменту. А якщо порівнювати заміну ковпачків та капітальний ремонт двигуна, то вартість цих процедур суттєво відрізняється. Особливо це актуально, якщо ви знайомі з пристроєм двигуна внутрішнього згоряння. Буквально за кілька десятків хвилин ви відремонтуєте свій двигун і позбавитеся злощасного диму з глушника. Але перед тим як змінити маслознімні ковпачки на ВАЗ-2109, вам знадобиться, що для цього знадобиться.

Зняття розподілу валу

Намагайтеся подальших процедур проводити максимально рівномірно, щоб не пошкодити цілісність розподільчого валу. Чотири гайки, що знаходяться на передній кришці, необхідно рівномірно викрутити. Після цього потрібно приступити до шести гайок на задній кришці. Потім можна зняти шайбу та прибрати ці дві кришки. Спочатку обов’язково приберіть шпонку, щоб її не втратити. Якщо ця шпонка дуже щільно сидить у пазу, її потрібно демонтувати з розподільчим валом. Максимально акуратно повинна проводитися заміна олійних ковпачків ВАЗ-2109.

Заміна олійних ковпачків ВАЗ-2109. Покрокова інструкція

У статті буде розказано про таку процедуру, як заміна олійних ковпачків ВАЗ-2109. Здійснювати її потрібно в тому випадку, якщо з вихлопної системи починає йти блакитнуватого відтінку дим. Олія надходить через зруйновані ковпачки в камери згоряння клапанами. Саме з цієї причини вихлоп набуває такого кольору. Але варто поговорити про ковпачки докладніше.

Демонтаж ковпачків

Після цього можна зняти розподільний вал та дістати його сальник. Потім необхідно прокрутити колінвал таким чином, щоб у циліндрах, у яких проводиться заміна ковпачків, поршень був у крайньому верхньому положенні. Потім викручує свічку, а в отвір необхідно встановити пруток з м’якого металу. Таким чином, між поршнем і тарілкою клапана буде цей пруток. Він не дозволить клапану впасти вниз. Таким чином відбувається заміна маслознімних ковпачків ВАЗ-2109.

Після цього проводиться монтаж розсмачувача клапанів. При цьому пружина притискається, а за допомогою пінцета ви можете дістати сухарі. Встановлюється верхня тарілка клапана, після чого знімаються пружини. Демонтувати олійний ковпачок можна за допомогою спеціальної цанги, а якщо її немає, то плоскогубців. Обов’язково після демонтажу уважно подивіться на напрямні, щоб упевнитись, що ви їх випадково не пошкодили.

Інструменти

А тепер про те, що вам знадобиться у разі, коли проводиться заміна олійних ковпачків ВАЗ-2109. Звичайно, необхідно придбати деякі інструменти. Зі спеціальних будуть потрібні розсухарувач для клапанів. Без нього обійтись досить складно. При знятті олійних ковпачків можна використовувати і плоскогубці. Краще, звичайно, застосувати для цього спеціальну цангу. Крім того, вам знадобиться наявність головок і ключів, невеликий молоток, пінцет, а також невелика оправка, яка допоможе запресувати нові ковпачки. Також потрібен невеликий пруток із м’якого металу. Його діаметр має бути 8 міліметрів. Обов’язково наявність ганчір’я, щоб витирати демонтовані елементи та руки. Не викличе труднощів зняття олійних ковпачків. Без зняття голівки можна дуже швидко поміняти. Отже, не потрібно встановлювати нову прокладку.

Установка ковпачків

Зверніть увагу на те, що пружинки на нових ковпачках необхідно знімати перед тим, як встановити їх на клапани. Обов’язково також потрібно обробити олією ті ковпачки, які монтуватимуться. За допомогою невеликої оправки необхідно запресовувати нові ковпачки у тарілку. Тільки після цього можна поставити на місце невелику пружинку. Потім необхідно нанести по сухарях різкі удари. Це дозволить щільніше їх посадити на свої місця. За такою ж схемою змінюються масловідбивні ковпачки на інших клапанах двигуна внутрішнього згоряння. Внаслідок такого нескладного ремонту почне ідеально працювати двигун. Заміна маслознімних ковпачків дасть позитивний ефект.

Влаштування та несправності маслознімних ковпачків

Сучасні сальники клапанів є гумовими ковпачками, що мають потужну сталеву втулку всередині та еспандерні пружини. Завдання останніх – ефективна фіксація краю ковпачка та клапанного штока.

Замена сальников клапанов 2108-2115, калина, приора, гранта 8кл без съема ГБЦ!!!

Як матеріал для прокладки, як правило, використовується каучук, який з часом твердне, зношується і перестає нормально виконувати свої функції. Підсумок – потрапляння моторної олії до камери згоряння.

Розпізнати таку проблему можна за однією простою ознакою. з вихлопної труби починає йти густий дим синюватого кольору, підвищується витрата олії. У такій ситуації може знадобитися заміна олійних ковпачків на ВАЗ 2109.

Самостійна заміна олійних ковпачків на ВАЗ 2109

Вітаю вас друзі на сайті ремонт авто своїми руками. Маслознімні ковпачки ВАЗ 2109 – невеликі, але дуже важливі елементи двигуна.

“ГТ” Удобный и простой съемник своими руками для демонтажа сальников клапанов.

Їх завдання – надійне ущільнення та запобігання попаданню олії в місці прилягання клапанів та напрямних втулок. Також не забудьте прочитати статтю притирання клапанів своїми руками.

Але в процесі експлуатації олійні ковпачки можуть зношуватися, адже їм доводиться працювати під дією агресивного середовища. моторного масла. постійної зміни температурного режиму, вихлопних газів, перегріву тощо.

Заміна маслознімних ковпачків ВАЗ 2109 своїми руками

Щоб максимально швидко виконати роботу, підготуйте необхідні інструменти. Тут вам знадобиться стандартна плоска викрутка, головка для викручування свічок, знімач ковпачків, розсмоктувач для клапанів, прут на 8 мм та качконоси.

Перед початком робіт виконайте кілька підготовчих заходів – демонтуйте фільтр повітря. паливний насос, розподільник системи запалювання, а також інші допоміжні агрегати (ці деталі потрібно зняти, якщо у вас карбюраторний двигун). Як тільки дорога відкрита, можна приступати до роботи.

Деякі майстри запевняють, що заміна олійних ковпачків неможлива без зняття головки блоку циліндрів. Але це не так. Для обходу цього правила можна знайти невеликий прут, що має діаметр 8 мм, та правильно його використовувати (про це нижче).

Процес заміни маслознімних ковпачків проводиться таким чином:

Відкидайте мінус від джерела живлення ВАЗ-2109. Ця передбачливість дозволить уникнути випадкових КЗ в електричному ланцюзі.

Демонтуйте зубчасту шестерню з розподільчого валу.

При виконанні розбирання будьте дуже уважними і намагайтеся зберегти шпонку, розташовану в пазу розподільного валу. Для цього обережно її витягніть (часто з цим не виникає жодних проблем).

Демонтуйте кришку ГБЦ. Для цього достатньо викрутити болти по периметру.

Демонтуйте задню частину кришки ГБЦ (заглушку розподільника запалювання). Врахуйте, що для зняття даної деталі доведеться викрутити пару гайок, які кріплять дроти «маси» і демонтуйте наконечники провідників, одягнені на шпильки.

З двох боків корпусу підшипника розподільного валу викручуйте гайки кріплення і відкладайте їх у бік.

Демонтуйте розподільний вал з головки блоку циліндрів і відразу після цього знімайте сальник.

Переверніть колінчастий вал до моменту, коли необхідний поршень (того маслознімного ковпачка, який підлягає заміні), стане в позицію ВМТ.

Викручуйте свічку з ГБЦ і вставляйте підготовлений олов’яний прут (як ми вже казали, діаметр має бути 8 мм). Встановлюйте виріб таким чином, щоб він потрапив між клапаном та поршнем.

Тепер обережно стискайте пружини клапана спеціальним пристроєм, щоб розсухарити клапан.

За допомогою качконосів (можна використовувати пінцет) діставайте сухарі клапана та демонтуйте пристрій.

Діставайте пружину клапана та верхню «тарілку». Врахуйте, що пружини клапана буде дві – внутрішня та верхня. Їх необхідно зняти обидві.

Випресовуйте олійний ковпачок, який знаходиться на напрямній втулці. Зробити це не складно – достатньо встановити на клапан спеціальну цангу інструменту, призначеного для демонтажу виробу.

Наставте бойок і ударяйте ним по втулці пристрою, а потім і по бойку ручки.

Випресовуйте олійний ковпачок, який розташований на втулці. Тепер діставайте його із цанги. Якщо під рукою немає спеціального пристрою, то використовуйте для цього плоскогубці.

Будьте уважні. Щоб не деформувати втулки клапанів, тиск необхідно чинити лише вгору. При цьому провертати ковпачки в момент випресування заборонено.

Беріть нові ковпачки та демонтуйте з них пружинки. Дійте акуратно, щоб не порушити цілісність виробів у момент їх проходження через проточки на клапанах.

Капніть на ковпачок трохи моторного масла і встановлюйте його в оправлення.

Виконуйте запресовування маслознімного ковпачка. Простежте, щоб пристрій село щільно до краю.

Повертайте на місце демонтовану пружинку. От і все. Для першого маслознімного ковпачка роботу завершено. Аналогічні заходи необхідно провести і для інших виробів.

Ставте на місце «тарілку» клапана та пружинку. Використовуйте спеціальний інструмент для монтажу сухарів клапана у проточку клапанного стрижня.

Діставайте олов’яний прут. Щоб сухарі зайняли свою позицію, достатньо вдарити молотком по краях клапанів (для цього можна використовувати невеликий металевий стрижень).

Змастіть опори розподільного валу в ГБЦ і шайби штовхачів (знову-таки, ніякого особливого мастила не потрібно. досить звичайної олії, яка заливається в двигун).

Ставте на місце розподільний вал. При цьому переконайтеся, що кулачки першого циліндра спрямовані до штовхачів.

Змащуйте кулачки та шийки розподільчого валу.

Замена маслосъемных колпачков ВАЗ 2108, 2109, 21099

Ставте корпуси підшипників розподільного валу.

Зверніть увагу на напрямні втулки вони повинні потрапити в отвори кожухів підшипників.

Затягуйте гайки та ставте сальник розподільного валу.

Регулюйте зазори клапанів (якщо це необхідно).

Повертайте на місце шланги та дроти. Збирайте все у зворотній послідовності.

Все не так складно, як здається. Тепер ви знаєте, коли міняти маслознімні ковпачки, і як це робити правильно. Головне – за перших підозр на несправність усувайте її. Вдалої дороги і звичайно без поломок.

Пристрій

Маслознімні ковпачки. це сучасний варіант виконання сальників клапанів, які оснащені потужною втулкою зі сталі всередині та експандерною пружиною. Пружини служать для фіксації країв ковпачків та клапанних штоків.

Реальний розмір ковпаків

Прокладки виконують переважно з каучуку, який з часом стає більш твердим, виникає зношування, тому елемент перестає належним чином виконувати свої функції. Як результат, усередині камери згоряння виявляється масло.

Ознака зносу маслознімних ковпачків тільки одна. з вихлопної труби починає активно «валити» густий дим синього відтінку, плюс збільшується витрата олії.

Вирішення ситуації, що склалася, тільки одне — заміна.

Способи заміни

Є кілька основних варіантів ваших дій у випадку, якщо ковпачки перестали працювати належним чином.

варіант

Особливості

Залишити все як є

Найневдаліше рішення, яке може спричинити серйозні наслідки, поломки двигуна і величезні витрати на відновлення. Не вибирайте його за жодних обставин

Звернутися до гаражної СТО

Є багато СТО, створених на основі простого гаража в автокооперативі. Їх послугами користується багато хто, але ми чинити вам так не рекомендуємо. Ціни не такі високі, як на хорошому автосервісі, а й якість послуг відповідна, жодних чітких термінів. Віддавши машину, ви можете побачити її не скоро

Хороший варіант для тих, хто не хоче займатися самостійним ремонтом та має достатньо коштів на якісне обслуговування автомобіля. Мінус у такого способу ремонту лише один — висока вартість

Зробити своїми руками

Той варіант, якому віддають перевагу більшість власників вітчизняних авто. Витрати будуть потрібні лише на матеріали. За грамотного підходу, ви зробите заміну не гірше, ніж будь-яка хороша СТО

Способи заміни маслознімних ковпачків на ВАЗ 2109

При своїх невеликих розмірах олійні ковпачки відіграють велику роль у роботі двигуна ВАЗ 2109.

Завдання даних елементів полягає в надійному ущільненні та захисті від попадання масла в місця прилягання напрямних втулок та клапанів.

Зовнішній вигляд елементів

З часом ковпачки зношуються, оскільки знаходяться під постійним впливом досить агресивного середовища, яким виступає моторне масло. Температура регулярно змінюється, впливають вихлопні гази, відбувається перегрів.

Іншими словами, приводів для зносу ковпачків більш ніж достатньо. Ваше завдання – вчасно виявити неполадку та виконати заміну елементів.

Заміна

Для роботи із заміни маслонаймачів вам знадобиться:

 • Набір плоскі викрутки;
 • Головка для демонтажу запалювальних свічок;
 • Нові ковпачки;
 • Знімач для ковпачків;
 • Розсухарувач (для клапанів);
 • Качконоси;
 • Прут із перетином 8 мм.

Процес вилучення

Підготувавши все необхідне, можна приступати до роботи.

 • Зніміть насамперед повітряний фільтр, паливну помпу, розподільник запалювання. Все це актуально для карбюраторних ВАЗ 2109.
 • Дехто стверджує, що для заміни ковпачків обов’язково знімати ГБЦ. Неправда. Щоб обійти цей етап, вам знадобиться прут. Далі розповімо про те, як змінюються маслонаймачі без зняття головки.
 • Зніміть мінус із АКБ.
 • Демонтуйте шестерню з розподільчого валу.
 • При розбиранні постарайтеся зберегти шпонку. Вона знаходиться в парі розподільного валу. Витягніть її акуратно і проблем не буде.
 • Виконайте демонтаж кришки ГБЦ, викручуючи всі болти, розташовані по периметру.
 • Зніміть задню частину кришки ГБЦ – заглушку розподільника запалювання. Тут вам доведеться відкрутити 2 гайки, що фіксують дроти маси, плюс зняти наконечники провідників зі шпильок.
 • По обидва боки корпусу підшипника розподільного валу викрутіть гайки, приберіть їх убік, але не втратите.
 • Зніміть розподільний вал із ГБЦ і після цього можна демонтувати сальник.
 • Переверніть колінвал, коли поршень, на якому потрібно поміняти маслознімний ковпачок, не опиниться в положенні верхньої мертвої точки.
 • Спеціальною головкою викрутіть свічку запалювання з головки блоку, вставте заздалегідь підготовлений прут діаметром 8 мм. Бажано з олова. Вставте прут так, щоб він опинився між поршнем і клапаном.

Пружинка

Виймайте акуратно

 • Візьміть нові ковпачки, зніміть пружини з них.
 • Капніть трохи олії на ковпак і вставте на законне місце.
 • Запресуйте ковпачок інструментом. Переконайтеся, що елемент сів до упору та максимально щільно.
 • Поверніть на місце пружинку, яку ви зняли.
 • За аналогією заміна виконується на всіх інших поршнях.
 • Поверніть на місце пружинку та тарілку клапанів. Сухарі клапанів монтуються в проточки спеціальним інструментом.
 • Вийміть прут. Щоб сухарі стали на свої місця, вдарте по краях клапана молотком. Для кращого ефекту озброїться маленьким металевим стрижнем, вдаривши через нього.
 • Опори розподільного валу, шайби обов’язково змастіть моторним маслом.
 • Поверніть місце розподільний вал. Не забудьте переконатися, що кулачки першого циліндра спрямовані до штовхачів.
 • Змастіть маслом кулачки та шийки розподільного валу.
 • Поверніть на свої позиції корпус підшипників розподільчого валу. Простежте також, щоб напрямні втулки опинилися в отворах кожухів підшипників.
 • Затягніть гайки для кріплення, встановіть сальник розподільного валу.
 • Виконайте складання вузла у зворотній послідовності.

Поміняти маслознімні ковпачки не так складно, як може здатися на перший погляд. Але якщо така робота викликає побоювання, зверніться до перевіреного автосервісу.