Як змінити насос на ВАЗ 2115

Заміна насоса при 2114

Помпа на ВАЗ 2114 змінюється досить просто, внаслідок чого всі роботи можна виконати своїми руками. Після того, як було придбано новий помпа, заміна виконується з використанням наступних інструментів:

На ВАЗ 2114 заміна помпи виконується так:

змінити, насос, 2115
 • Автомобіль слід загнати на яму або підняти на підйомнику;
 • Тоді потрібно буде видалити захист картера з ключем 17 і 19;
 • Далі мотор повинен охолонути (необхідно 2-3 години);
 • Після остигання відкручується вентиль з радіатора (ліворуч) для зливу ТОСОЛу;
 • Тепер потрібно відкрутити болт на блоці циліндрів, щоб злити ОЖ із двигуна;
 • Далі ключем на 10 відвертаємо три болти, які тримають зовнішній кожух ременя ГРМ;
 • Ключем на 17 потрібно зірвати болт зубчастого шківа (важливо не втратити шпонку, наперед виставивши мітки);
 • Також ключем на 17 потрібно відкрутити гайку ролика натягувача ременя та зняти натягувач ременя;
 • Далі потрібно видалити ремінь з верхніх шків і насос, переміщення сторони радіатора;

Як діагностувати

Перш ніж продовжувати усунення несправностей, необхідно видалити пластикову кришку, яка закривається механізмом розподілу газу. Але ви можете визнати деякі ознаки, які говорять про несправності у функціонуванні насоса:

 • Сторонні звуки при роботі двигуна. Зазвичай вони вказують, що підшипник насоса став непридатним для використання. Але необхідно переконатися, що джерело звуку є насосом. Оскільки з надмірним зносом, валик напруги також може бути сигналізацією про поломку.
 • З поясу ременя синхронізації, під час тривалої стоянки з’являються сліди теплоносія.
 • У випадку, коли температура двигуна різко зростає під час водіння, можна сказати, що в системі дефіцит рідини. Це може виникнути через несправність радіатора, форсунок, а також рідкого насоса.
 • Одне з популярних недоліків. привід шківів. У цьому випадку ремінь часу починає бігти до зовнішнього краю натягу. На зовнішній стороні ременя з’явиться невелике вироблення. В цьому випадку необхідно якнайшвидше зробити заміну помпи ВАЗ-2115 8 клапанів (інжектор).

Щоб встановити точний діагноз, необхідно за допомогою ключа на «10» викрутити болти, якими кріпиться захисна кришка механізму ГРМ. Після цього вам потрібен ключ до «17» послабити натяг ременя. Для цього відкрутити гайку на ролик.

Здайте шків приводу рідинного насоса. Якщо є люфт, насос повинен бути замінений. Але якщо немає hopted, але є сліди антифризу під корпусом газорозподільного механізму, не забудьте замінити насос ВАЗ-2115 (8 клапанів). Спробуйте з кожною заміною ременя газорозподільного механізму для діагностики рідинного насоса.

змінити, насос, 2115

Установка нового насоса

Перед початком встановлення потрібно застосувати тонкий шар герметизації до прокладки. Отвори в блоці та фланці збігаються лише в одному положенні. Достатньо поєднуйте їх, потім покладіть болти. Остаточне затягування болтів необхідно проводити приблизно через 20 хвилин, щоб герметик трохи застиг.

У цьому випадку ви забезпечите максимальну герметичність зібраного вузла. Подальша збірка здійснюється в порядку зворотного демонтажу. Спробуйте встановити всі кріплення, нічого не слід залишити. На цьому, заміна насоса VAZ-2115 закінчиться, система охолодження буде функціонувати в звичайному режимі.

READ  Заміна тихих блоків заднього пучка ВАЗ 2115

Заміна насосів на ВАЗ-2113, 2114, 2115

Помпа є однією з найважливіших частин автомобіля, незважаючи на невеликі розміри, виконує серйозну функцію. Дизайн водяного насоса є алюмінієвий або сталевий корпус та робоче колесо (робоче колесо), поміщені на вал з шків.

змінити, насос, 2115

Також всередині є спеціальні канали, що відводять та підводять охолодну рідину. На приводному валу є робоча колеса, провідна рідина та підшипник. З іншого боку валу прикріплений пили.

Основним завданням насоса є охолодження двигуна. Під час роботи автомобіля силовий агрегат нагрівається, і для запобігання перегріву, насоса, під впливом ременя синхронізації, виробляє охолоджувальну циркуляцію рідини в системі. Охолодження двигуна необхідна для її нормальної та безперервної роботи.

Основними проблемами водяного насоса можна віднести:

 • Витік з-під час охолоджувального рідкого насоса, внаслідок чого весь вміст і двигун почнуть перегріватися.
 • Підшипник, що може привести не тільки до відмови охолодження двигуна, але і до транспортного засобу розподілу газу.

Виявити проблему не складе труднощів. Першими ознаками несправності помпи є наявність запаху антифризу або тосолу в салоні, сліди рідини на деталях автомобіля, крім цього може з’явитися неприємний звук стукаючий або свистячий, що сигналізує про люфт підшипника.

Якщо не виявлено видимих ​​зовнішніх розладів, ви можете зробити це:

 • Щоб перевірити правильність роботи насоса, ви повинні почати та розігріти машину, а потім затискач верхнього шлангу радіатора. Якщо рідина циркулює, це означає, що все в порядку.
 • Зніміть верхню кришку ременя синхронізації і перевірте залозу на наявність темних плям. Їх відсутність вказує на здоров’я деталей.

Якщо виявлено будь-яку проблему, рекомендується замінити, інакше можуть виникнути серйозні поломки.

Заміна насоса необхідна при ідентифікації навіть на перший погляд. Не сильний стукіт або невеликий доглядач попереджає про початок процесу поломки. Якщо на даний момент немає можливості, коштів або відповідного місця для ремонту, такий автомобіль все ще може працювати на деякий час.

Важливо не затримувати з заміною, тому що незабаром рідина витікає, підшипник закінчиться, що призведе до розриву розподілу газу, і це буде в свою чергу, починає згинання клапана. Система охолодження перестане функціонувати, двигун почне перегріватися і вийде з ладу. Це спричинить більш об’ємні роботи, а відповідно і грошові витрати, ніж проста заміна помпи.

Своєчасний ремонт водяного насоса запобіжить можливим серйозним поломкам двигуна, а це збереже бюджет.

Визначальним фактором у величині ціни є марка виробника, як правило, чим дорожча деталь, тим її експлуатаційні характеристики вищі.

Але не варто завжди довірятися цьому правилу, покупку помпи слід здійснювати у перевірених постачальників і виробників, що добре зарекомендували себе.

Завжди перевіряйте наявність чек, дат виробничих даних, голографічних наклейок, оцінюючи зовнішній стан частини за відсутності пошкодження (чіпси, подряпини), просто так, ви можете захистити себе від дефектних виробів.

Етапи роботи та матеріали

Загалом, всі ремонт можна розділити на наступні кроки:

 • Підготовча частина. До неї можна включити підготовку інструменту та місця для проведення ремонту.
 • Злийте з системи охолодження рідини.
 • Демонтаж старого, який став непридатним для пристрою.
 • Купівлю та встановлення нового насоса охолоджуючої рідини

Для заміни помпи на ВАЗ-2115 своїми руками, вам знадобляться наступні інструменти та матеріали:

 • Ключі кайданки та рогові.
 • Торцеві головки та тріскачка.
 • Домкрат, опори, противідкатні черевики.
 • Конусоподібні плоскогубці.
 • Викрутка.
 • Місткість не менше 10 літрів.
 • Чиста ганчір’я.
READ  Заміна заднього ступичного підшипника Solaris

Також вам знадобиться наявність герметика. Але використовувати його необхідно акуратно, у малих кількостях.

Готуємо інструменти

Незалежно від того, яка саме проблема виникла на вашому автомобілі, єдиним рішенням для її усунення можна вважати заміну помпи. Ця робота на ВАЗ 2114, ВАЗ 2115 може бути виконана незалежно один від одного, так як зручна конструкція машини цілком дозволяє проводити всі етапи роботи без спеціальних навичок і умінь.

Для початку потрібно буде підготувати нехитрий інструмент:

Без цього трубчастого торцевого ключа неможливо буде відкрутити болти на кріпленні помпи

Заміна помпи на АвтоВАЗ 2113-2115: що потрібно і скільки коштує?

Середньостатистична. в залежності від архітектури ДВС, розташування СТО і часто також включає вартість самого насоса. Однак процедура встановлення нового насоса не складна і вільно виконується однією пару рук вдома, що дозволяє пристойно заощадити на обслуговування автомобіля без зниження якості кінцевого результату.

Для власноручного ремонту знадобиться штатний набір інструментів, а саме:

Як поміняти помпу, заміна помпи на ваз 2115

 • гайкові ключі на 10 та 17-19 у кількості 2-3 штук;
 • голівка на 10 бажано з довгим корпусом;
 • шліцева викрутка з довгою ручкою.

Вам також може знадобитися домкрат і балонний ключ, герметик, нові колодки тертя, обмотує для витирання і м’якої щітки.

Як змінити насадки на насос

Заміна труби на водяному насосі підходить у випадках, коли шланг роздутий або має невеликі тріщини, через які з’являється тозоль. Значний недолік змінних труб полягає в тому, що вони розташовані під насосом, тобто, доведеться приєднатися до тіла і підлягати нижче.

Старі форсунки знімаються після того, як антифриз дренований, а сам насос розбирається. Важливо очистити посадку з пилу, бруду та охолодження рідкого потоку. Після підключення нових форсунок до нового насоса, встановлення нової прокладки на з’єднання. Рекомендується використовувати термостійкий герметик для надійності сполук.

Як поставити додаткові насоси на ВАЗ 2114, 2115

Досвідчені власники ВАЗ знають, що “чотирнадцята” і “п’ятнадцята” ідеально підходять для проведення різних експериментів з установки конкретного обладнання. Наприклад, якщо штатного обігріву на ВАЗ 2114 через пічку власнику недостатньо, можна встановити другу (додаткову помпу). Суть цієї процедури полягає в тому, що помпа качатиме тосол по малому колу, забезпечуючи, таким чином, якісніше охолодження мотора і підтримуючи температуру в салоні взимку.

Встановлення додаткової помпи займає максимум 10 хвилин часу, проте процедура дещо збільшиться за термінами через те, щоб доведеться зливати тосол із системи.

Заздалегідь потрібно буде придбати такі запчастини:

 • водяний насос (для моделей 2114 та 2115 ідеальним рішенням вважається помпа виробництва Bosch 0392020034);
 • елементи електроустаткування;
 • кілька шлангів різної довжини (залежно від діаметра малого кола) із хомутами;
 • кріплення для помпи.

Збираємо конструкцію

У цій справі вже знадобиться деякий досвід самостійного обслуговування ВАЗ. Так, щоб встановити додаткову помпу, необхідно:

 • Щоб зібрати цей вузол з трьох частин. насосів та двох труб (найкоротший шланг працює на видаленні, довше. до TOSLA VOS).
 • Далі злити охолодну рідину із системи.
 • Біля днища машини намацати два шланги, що йдуть від грубки, зняти той, що працює на відвід.
 • Замість нього приєднати зібраний вузол.
 • Після цього саму помпу прикріпити до картера механічної коробки перемикання передач. Краще використовувати для цього кронштейни та гвинти.
READ  Не заводиться ВАЗ 2115

Останній етап. заповнення нового Тосоля.

Заміна помпи на ВАЗ 2114, ВАЗ 2115 (16 клапанів)

Процедура заміни водяного насоса на двигунах 8 та 16 клапанів буде дещо іншою. Справа в тому, що на ВАЗ 2114 з 8 клапанами стоїть лише один шків колінчастого валу, а на машинах з 16-клапанним мотором – два. Тобто конструкції автомобілів з різними типами двигунів дещо відрізняються один від одного.

У зв’язку з цим потрібно бути дуже уважним: помпи для ВАЗ з 8 або 16 клапанами не можна вважати взаємозамінними. Тобто при покупці нового водяного насоса слід переконатися, що він підходить саме до вашого типу двигуна на ВАЗ.

Процедура заміни водяного насосу

Почнемо з того, вам доведеться видалити кришку захисту від часу, але це не так просто, як на вазі з 8 клапанами:

 • Для того, щоб видалити корпус, вам доведеться видалити шківи з обома колінчастими валами.
 • І також потрібно від’єднати два ролики ГРМ — опорний та натяжний.
 • Зняти помпу без демонтажу шківів та роликів неможливо.
 • Також потрібно зняти праве переднє колесо. Рекомендується використовувати домкрат, щоб підняти кузов на потрібну висоту. Це дозволить лише дістатися до підключення болтів, що корпус GDM прикріплений до двигуна.
 • Далі можна керуватися тією схемою, яка наведена для 8-клапанних двигунів.

Робота із заміни водяного насоса на ВАЗ 2114 та ВАЗ 2115 не становить особливих складнощів. Головне. ретельно підійти до кожного етапу процедури та працювати лише за допомогою хороших інструментів. Заміна насоса з власними руками. це робота, яка не потребує спеціальної підготовки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть CtrlEnter.

З’єднання та встановлення додаткового насоса ВАЗ-2115

Додатковий електропромпова на “дев’ять”

Отже, холодний і власник ВАЗ 2109, що живуть в Росії, знову зіткнуться з обличчям плитки. Справді, чи то вітчизняний виробник спочатку не подбав про нормальне її функціонування, чи система така має бути у цього автомобіля, але ВАЗ 2109 з електричною помпою, яка встановлюється самостійно, взимку у нас у країні більше підходить. На ВАЗ 2109 встановлення електропроми не потрібно багато часу і достатньо знати головний алгоритм для здійснення операції, який буде обговорюватися в нашій статті.

Чому і де поставити електричний насос на ВАЗ 2109

Зрозуміло, що жоден власник не захоче заморозити всю зиму у вашому автомобілі. Та й пасажири навряд чи захочуть сісти у своєрідний «холодильник», де замість того, щоб зігрітися, замерзаєш геть-чисто. Штатна пічка цього автомобіля, звичайно ж, зігріває, але робить це неохоче і ніби в борг. Це все про малу ефективність, особливо при простолі, коли ви стоїте, наприклад, у пробках. Встановлення додаткового електричного зберігання, у цьому випадку проблема негайно вирішує.Фактично, способи виготовлення салону свого “дев’яти” набору, але уточнення системи охолодження автомобіля шляхом монтажу електроспопуску є найбільш раціональним рішенням.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS