Як злити антифриз з системи охолодження Kalina

DS555555555

Для доступу до зливним отворів знизу необхідно зняти середній брудозахисні щиток моторного відсіку. Як виконати цю операцію, можна подивитися в статті «Заміна масла і масляного фільтра Lada Kalina».

Підставляємо широку ємність об’ємом не менше 6 л під зливний отвір, виконаний в нижній частині правого бачка радіатора. Для зниження інтенсивності зливу рідини в початковий момент кришку розширювального бачка слід щільно загорнути.

Lada Kalina: інструкція по заміні охолоджуючої рідини

Замінювати охолоджуючу рідину зручніше, коли автомобіль встановлений на оглядовій канаві або естакаді.

49657996_2279_4_9b_03_kopirovat

Для підвищення інтенсивності зливу рідини відвертаємо кришку розширювального бачка.

Далі має бути злити рідину з блоку циліндрів.

Щоб злити охолоджуючу рідину з сорочки охолодження 8-клапанного двигуна, укомплектованого коробкою передач з тяговим приводом, підставляємо ємність під зливний отвір, розташоване на передній стороні блоку циліндрів нижче котушки запалювання.

Порада!

злити, антифриз, системи, охолодження, kalina

Можливий варіант заміни штатного антифризу

В автомобілі LADA Kalina з заводу заливається антифриз Felix Carbox 40. червоного кольору. Тому, який антифриз заливати вам при повній заміні вирішувати тільки вам, головне, щоб ваші бажання збігалися з температурним діапазоном в якому експлуатується автомобіль.

Як злити тосол на Kalina. покрокова інструкція

Актуально: Промивання системи охолодження: способи, нюанси, результати

 • Підставляємо під радіатор чисту тару для зливу ОЖ і відкручуємо пластикову пробку на радіаторі. Зливаємо тосол або антифриз і переходимо до другого етапу.
 • Тепер необхідно подумати про те, як злити антифриз з двигуна. Робиться це просто, знаходимо на двигуні ось такий болт-пробку, підставляємо ємність і акуратно відкручуємо болт. Чекаємо поки рідина стече в ємність.

От і все! Таким чином ви зможете акуратно злити антифриз або тосол з мінімальними втратами, після чого ОЖ можна буде використовувати повторно. Рекомендую дати кілька годин відстоятися злитої рідини, таким чином все домішки і частинки бруду осядуть на дно. При заливці раджу відфільтрувати антифриз через дрібне сито, таким чином ви досягнете максимального очищення ОЖ.

Після завершення всіх робіт перевірте рівень тосола в системі, при необхідності долийте. Будьте уважні і через деякий час знову перевірте рівень охолоджуючої рідини, т. К. Після повноцінного прогріву мотора і відкриття «великого кола» циркуляції, рівень може впасти в результаті буде потрібно повторна долівка. Також не допускайте появи повітряних пробок, на всякий випадок рекомендую прочитати ось цю статтю про те, як видалити повітряну пробку.

Дякую за увагу, у мене все, до нових зустрічей на ВАЗ Ремонт. поки що!

У чому різниця між ними?

Ну, наскільки я вичитав в інтернеті, тосол. це чисто творі нашого Радянського Союзу, а антифриз. це чисто ← Попередня твір.

Що стосується добавок, ну, при нашій економіці і нашому контролі за виробництвом різних продуктів, як гсм, так і харчування, ніхто не контролює.

ГОСТу як бачите жодного немає, просто наклеєна бирка, а що вона представляє незрозуміло. Як сказав продавець, хоча їм вірити теж можна через раз, що він завжди його купує, все беруть, і як би проблем не було.

Відразу хочу сказати, що заміна, мене сподвигло до заміни то, що я перед цим знімав. показував заміну помпи, вона у мене накрилося мідним тазом.

І все-таки причина, я думаю, що через те, що я практично з 2009 року тосол не міняв, а його треба міняти, як пишуть виробники, раз в два роки, ну, хоча б раз в 3 роки.

Тому що то тут на нашому автомобілі Kalina більше як-би змащувальних частин таких немає, який змащує тосол, в основному тільки ось помпа, і зрозуміло що тосол відпрацював і все присадки пішли в нікуди.

Тому що я тут і нагрівав машину, правда сильно не перегрівав, ну, нагріву був, тому що у мене тут проблеми були з вентилятором, з охолодженням радіатора. Через це і полетів сальник, і все у мене вилетіло в трубу.

Я природно долив води і проїздив, ну, не пам’ятаю, десь пів літа проїздив, як бачите, чомусь він такий стала червонуватий, хоча він зеленуватий, тосол. Ну, спочатку він там зеленуватий, просто пофарбувався розширювальний бачок. Убрався в незрозумілий такий колір.

Так, ну що, що для цього треба? Можна звичайно відкрутити, он одна пробка, я ж показував коли знімав для заміни помпи і ось внизу, геть бачите пробка на радіаторі і друга. \

Можна звичайно відкрутити, витягнути на вулицю, нехай тече, куди попало, ну, я хочу злити його нормально, тому що він ще як би властивість має і можливо.

Щоб дістатися до цієї пробки, щоб відкрутити, бачите відстань дуже маленьке, знизу звичайно можна спробувати, ну, подивимося.

Будемо, якщо треба, то доведеться звичайно, ось тут, з цієї сторони відкручувати, тому що ця гайка, вона приварена до цього кріпленню розподільника, котушки так званої запалювання.

Потім доведеться ось це знімати, ось це знімати. Ну, природно, знімати доведеться воздухан. Природно, захист двигуна, що не захист, кришку двигуна. Ну, з проблем, не те що сказати дуже багато, ну, проблеми будуть для того щоб туди дістатися і це все зробити.

READ  Заміна нижніх сайлентблоків Niva Chevrolet

Тим, кому ліньки, женіть на СТО, платите гроші і нехай вони вам роблять. Ну, передісторію, вступну частину закінчую, ліземо під машину і знімаємо захист. Ну що, захист знята, тому не став знімати, без проблем, там знизу можна взяти ключ з подовжувачем і пробка це відкручується.

Проблем особливих немає. Можна відкрутити з меншою кров’ю, не треба знімати воздухан. Ось цей кріплення, котушки запалювання, це всього знімати не треба. Ну все, зараз виріжемо пристосуватися з пляшки полторашки і будемо потихеньку зливати.

Я машину перед тим як, прогрів. Але не до 90 градусів, там вже охолола, поки я копирсався. Але вже трохи навіть, просто продовжуємо одне, заодно дивіться і пильовики на шруса, цілісність їх.

Вони мають таку властивість несподівано рватися, а помічаєш тоді, коли вже і пізно помічати. Ось внутрішній і зовнішній. Ну, і так, підтікання, це я простягнув. З піддону вже не сочиться, а так трошки воно подсачивать тут маслечко, движок чистий.

Ось вона пробка, з цього боку, до речі, можна знизу відкрутити, вона бачите, навіть тут дістає, тут навіть можна важіль застосувати і можна відкрутити цю пробку. Так, а ось з цього боку, ось вона, ось вона, пробка радіатора, бачите?

Вона спокійно відкручується, кнопка радіатора. Так, ну що, приступимо. А поки приступимо, спочатку злити, напевно, з блоку, а потім будемо зливати з радіатора. Ну, якщо вийде, я зніму.

Воно звичайно, процес б був би простіше, якби я не займався паралельно зйомкою. Але, раз вже зайнявся, то що ж, треба ділитися з народом. Ну ось ще ось я ось так зрізав і якраз вона туди стає. а сюди ось я підставлю ємність ось цю, або геть відро.

Або цю, або відро. І ще раз, якщо ви хочете зберегти і не на свинячити сильно, то ось цей кріплення треба знімати. Не знімаючи його, вийде Ну, звичайно я трошки на свинячий, але не сильно.

А так би було б навіть дуже, я коли міняв помпу, можете подивитися відео, там я практично взагалі втрат не було.

Так, бачите який у нас розширювальний бачок, у мене точніше, грязнющій. І всередині там теж ми бачимо, що повно там всякого бруду. Тому його треба зняти і помити.

Кріпиться він, одна точка, друга, і там в глибині третя. Все як завжди, 2 на 10, 1 на 8 гайки. Тут, правда, болтик на 8. А ось гаечки, які вам потрібні, ці на 10.

Все таки я постараюся вам коротко розповісти, що собою представляють антифриз і тосол, що б не лазили по літературі і не копирсалися вишукуючи інформацію. Я вам коротко це все просвящу. Я вже полазив і знайшов.

Значить, антифриз. це міжнародна назва, охолоджуючої рідини для системи охолодження двигуна. Тосол. це той же антифриз, тільки вітчизняного виробництва. тосол.

Це слово придумано ще в Радянському Союзі і воно означає абревіатуру Технологія Органічного Синтезу, скорочене ТОС, а ОЛ це приналежність до групи спиртів.

Антифризи діляться на мінеральні, класу G11, і органічно, класу G12, і лабрідние, клас G12, і G13. Різниця між ними полягає в застосуванні, ну, застосовуваної основі та присадки.

Тосол відноситься до мінеральних антифриз, у нього термін служби 50 000 км, або 2 роки. Органічні антифризи. це, все таки G12, допускається використовувати до 5 років, і 250 000 км пробігу.

Лабрідние антифризи сумісні з будь-якими іншими охолоджуючими рідинами. Їх можна сміливо доливати в нові мотори.

Один з моментів, ось на каністрі написано 10 кг, але це не є 10 літрів. Ось це не плутайте. Бо зазвичай купують 10, дивляться 10, то що 10 кілограм, ну, звичайно багато хто знає, які часто користуються.

А які вперше будуть плутатися. 10 кг. це всього лише 8,85 літрів. А як я сказав, в двигун заливається 7,85 літра, це не 7 кг. Теж що б мали, знали і мали на увазі.

Вибирати, що краще, тосол або антифриз можна виходячи з охолоджуючої рідини машини. Так як в різних автомобілях вона складається з різних матеріалів.

У одних марок в системі охолодження застосовується переважно більше міді та латуні, а в інших алюміній і його сплави. Таким чином, червоний антифриз підійде якщо в автомобілі більше міді та латуні, зелений антифриз підійде якщо у вас все зроблено більше з алюмінію.

Тосол в більшості випадків підійде до вітчизняних автомобілів. Чи можна змішувати тосол і антифриз, і що буде якщо їх змішати? Ну, це питання як то кажуть риторичне.

При відсутності контролю за виробництвом це може привести до негативних наслідків. Тому це все на ваш страх і ризик. Ось досить простий розрахунок, який можна зробити.

Ну все, я сьогодні, треба було вчора залити. Ну, так як, бачок у мене розширювальний брудний до неможливості, я його намагався мити і содою, і тут прийшов почав мити каустичною содою, але він не відмивається. Я вам зараз покажу.

ЭТО ВАЖНО ЗНАТЬ! АНТИФРИЗ, какого цвета заливать – красный, зеленый, синий? Есть разница?

Наступний момент, значить пробки, я вам сказав, так, на рахунок краника сюди ставити. Значить, дивіться відразу, краник сюди, який я хотів сюди поставити, він сюди не підходить за розмірами. А знімати коробку передач, щоб поставити краник, немає жодного сенсу, та й бажання немає.

Для чого зняв, так звану кришку, або захист, зверху яка, декоративна. Для того, щоб коли заливаєте тосол в розширювальний бачок, природно там буде вода, ой, повітря, і відкривати пробку і чекати, поки вона звідти потече, це марнотратство.

READ  Заміна ременя ГРМ Honda CR-V РД1

Для це є ось, підходить до трубки дросельні заслінки, ось це підігрів дросельної заслінки, ось це знімаєте. Ну, я вам покажу. Ось тут піддягаємо викруткою, тому що знімати важкувато, не знімається вона.

Можна звичайно здерти, ну, а навіщо. Відкрутили хомут, піддягаємо тут викруткою, і повітря виходить до тих пір, поки не з’явиться рідина. Ну, тут покласти бажано ганчірочку, бо тут роз’єм, що б він не залився.

Вона, все таки, є агресивна рідина. Тут етиленгліколь, яка не благотворно впливає і на здоров’я людини, ну і думаю і на контакти. Ну все. Зараз домо бачок і поставимо, будемо заливати.

Ну що, розширювальний бачок я поставив на місце, відмити його ідеально не вдалося, тому що ці перегородки, туди ні чим не залізеш. Мив я його і простий содою, і кальцинованої содою, і шампунем.

Треба прикладати фізичні зусилля, ну, тобто, я ось тут вимив знизу, бачите, а ось тут ні чого не вийшло. Коли намагаєшся там шоркнуть, він відтирається.

Тому якщо хтось цим займався і зміг відмити, пишіть в коментарях. Будемо користуватися. А я виходив з того, що з точки зору естетики не гарно, але я думаю, що на швидкість не впливає. Бруду там такої явної нету, просто коричневий наліт.

Продовжуємо. Обидві пробки закручені, та теж закручена, вона до речі легко закручується, і легко відкручується, і дуже навіть добре, що ні чого не пропускає. Це я теж закрутив. Постараюся вдруге краник поставити по менше, тому що той, який я хотів, заважає.

Так, бачок розширювальний варто, воронка варто, тосол готовий. Зараз приступимо до заливання. Ну, тут теж підготував. Ну все, що ще треба, більше ні чого й не треба. Відкручуємо, бити не обов’язково і заливаємо.

Так, дивимося, пробка не тече. Ще зарано звичайно. Там теж нормал. Ось тут, бачите, і тосол пішов. Ну, ясна річ, що тосол тут не потече по тій простій причині, що рівень то вище.

Ну, ось воно йде, система заповнюється. Заливаєте по цей поясок, бачите? Мінімум / максимум. Більше заливати не треба, що б потім зайвою не було. Зараз ось він знову йде. підтікань немає.

Тільки акуратніше, щоб не порвати шланг. Все, більше не йде. Повітря вийшов. Так, ну тепер залишилося завести і долити до рівня. Все, зараз спробуємо.

Ось бачите рівень чуть чуть, тосол не йде, підтікань ні де немає, підтікань немає, тут все відмінно. Рівень повинен бути по цей поясок, він як раз десь і є. Ось, бачите скільки залишилося, скільки було, скільки залишилося. Ну, десь залишився, ну, може бути, літр.

Інструкцію, як замінити тосол на автомобілі LADA Kalina універсал, ну, природно, рівень треба буде відрегулювати вже тоді, коли, прогріти її добре.

Прогріти, щоб відкрився термостат, пішли всі повітряні пробки. Ну, і тоді вже будемо конкретно говорити, скільки сюди пішло охолоджуючої рідини.

Lada Kalina sedan 1.4 16кл. Совіньон 650 Logbook Покрокова інструкція по заміні ОЖ в 8 і 16 клапанних Kalina на замітку. (Готуємося до заміни, детальний звіт буде)

Предісловіе.Похоже, слив ОЖ для 8 клапанних і 16 клапанних двигунів різний. На 16 клапанники присутня необхідність зняти стартер. Покрокова інструкція для 8 і 16 клапанних. (У мене 16 кл, тому стане в нагоді і для 8 кл, коли будемо промивати систему на 21099).

Lada Kalina: інструкція по заміні охолоджуючої жідкостіАВТОВАЗ рекомендує замінювати рідину в системі охолодження LADA Kalina кожні 75 тис. Км пробігу автомобіля або через п’ять років, в залежності від того, що настане раніше. Виконати цю процедуру самостійно допоможе наша ілюстрована покрокова інструкція.

Замінювати охолоджуючу рідину зручніше, коли автомобіль встановлений на оглядовій канаві або естакаді.

Якщо двигун гарячий, необхідно дати йому охолонути, а потім скинути надмірний тиск в системі охолодження, відвернувши кришку розширювального бачка.

Для доступу до зливним отворів знизу необхідно зняти середній брудозахисні щиток моторного відсіку.

Підставляємо широку ємність об’ємом не менше 6 л під зливний отвір, виконаний в нижній частині правого бачка радіатора. Для зниження інтенсивності зливу рідини в початковий момент кришку розширювального бачка слід щільно загорнути.

Відвертаємо пластмасову пробку зливного отвору бачка радіатора і зливаємо охолоджуючу рідину в ємність.

З’єднання ущільнено гумовим кільцем.

Для підвищення інтенсивності зливу рідини відвертаємо кришку розширювального бачка.

Далі має бути злити рідину з блоку циліндрів.

Щоб злити охолоджуючу рідину з сорочки охолодження 8-клапанного двигуна, укомплектованого коробкою передач з тяговим приводом, підставляємо ємність під зливний отвір, розташоване на передній стороні блоку циліндрів нижче котушки запалювання. (Потрапляє запис, що щоб уникнути попадання ОЖ на модуль запалювання в 8-клапанники, сам модуль знімають від гріха подалі).

Замена охлаждающей жидкости. Калина

Головкою «на 13» відвертаємо пробку зливного отвору блоку циліндрів.

На автомобілі з 16-клапанним двигуном, укомплектованим коробкою передач з тросовим приводом, доступу до зливного отвору в блоці циліндрів перешкоджає стартер. Крім того, випливає рідина неминуче потрапить всередину стартера.

Тому має бути зняти стартер. Від’єднуємо клему дроти від мінусового виведення акумуляторної батареї. Натиснувши на фіксатор колодки дроти, від’єднуємо колодку від роз’єму тягового реле. Знімаємо захисний ковпачок з гайки кріплення наконечника дроти, з’єднаного з плюсовим проводом акумуляторної батареї.

Накидним ключем «на 13» відвертаємо гайку і знімаємо наконечник проводу з контактного болта тягового реле.

Тим же інструментом відвертаємо три болта кріплення стартера.

Відвертаємо пробку і зливаємо охолоджуючу рідину з блоку циліндрів.

Загортаємо пробки зливних отворів радіатора і блоку циліндрів. У поєднанні пробки і блоку циліндрів застосована конічна різьблення, що не вимагає додаткового ущільнення. Пробку зливного отвору блоку циліндрів затягуємо моментом 25-30 Н м. Заливаємо рекомендовану заводом-виробником рідина в систему охолодження двигуна через розширювальний бачок до його заповнення. Пускаємо двигун. На працюючому двигуні кілька разів по черзі енергійно стискаємо все шланги системи охолодження. це допоможе рідини заповнити систему і витіснити з неї повітря. У міру падіння рівня охолоджуючої рідини в розширювальному бачку доводимо його до норми і загортаємо кришку бачка. При прогріванні двигуна відвідний (нижній) шланг радіатора деякий час повинен бути холодним, а потім швидко нагрітися, що буде свідчити про початок циркуляції рідини по великому колу. Дочекавшись включення вентилятора системи охолодження, зупиняємо двигун. Після охолодження двигуна ще раз перевіряємо рівень охолоджувальної рідини і при необхідності поповнюємо систему.

READ  Заміна масла в коробці Kalina

Як злити антифриз на LADA Kalina 8 і 16 клапанів

Процедура заміни охолоджуючої рідини на Kalina мало чим відрізняється від подібних процедур на інших вазовских інжекторних моделях, оскільки двигун використовується фактично один і той же. Різниця в процесі зливу рідини тільки в тому, що в моторах з 8-клапанною головкою і кулісною системою приводу механізму перемикання КПП не потрібно знімати стартер, щоб злити антифриз з блоку циліндрів.

У двигунах з двохвальною головкою з 16 клапанами і тросовим приводом КПП монтаж стартера необхідний, оскільки дістатися до пробки зливу буде нелегко. До того ж є небезпека потрапляння антифризу на обмотку стартера, що може привести до короткого замикання обмоток.

Для того, щоб злити антифриз з радіатора і блоку циліндрів, необхідно мати доступ до автомобіля знизу, хоча і без естакади або оглядової ями злити теж можна, але не так зручно. Роботу проводимо на охолодженому двигуні і з відкритою пробкою розширювального бачка. Для початку необхідно зняти захист двигуна, для цього буде потрібна головка на 8. Схема кріплення захисту двигуна вказана на фото.

Після демонтажу грязьовий захисту можна приступати до зливу старого антифризу. Для цього робимо так:

 • Готуємо відповідну тару для відпрацьованого антифризу ємність 8-10 літрів і опускаємо її під автомобіль. Акуратно відвертаємо пластикову пробку з кільцем ущільнювача на нижній банку радіатора з правого боку по ходу машини.
 • Зливаємо рідину з блоку циліндрів, дотримуючись обережності.

Звертаємо увагу, що безпосередньо біля зливної пробки знаходиться модуль запалювання. Попадання антифризу на нього вкрай небажано, оскільки це призведе до виходу пристрою з ладу.

 • Накидним ключем або головкою на 13 відвертаємо конусну пробку в блоці циліндрів і акуратно зливаємо рідину.
 • Для двигунів з 16-клапанною ГБЦ і тросовим приводом коробки передач. знімаємо стартер. Відключаємо мінусову клему АКБ, відключаємо Клемник втягує реле стартера і відвертаємо гайку кріплення плюсовій клеми стартера.
 • Ключем на 13 відкручуємо три болта кріплення стартера.
 • Знімаємо стартер з двигуна.
 • Ключем на 13 відвертаємо пробку і повністю зливаємо антифриз з блоку циліндрів.
 • Інструмент для роботи

  Для того, щоб провести всі роботи, нам буде потрібно наступне:

  • Новий антифриз (охолоджуюча рідина) в кількості 8 літрів.
  • Хрестова викрутка.
  • Ключ на «13».
  • Накидна головка на «13» і «17» з тріскачкою.
  • Ємність для зливу відпрацьованої рідини.
  • ганчір’я.

  Як злити антифриз з системи охолодження Kalina

  Ось так виглядає б.у. Антифриз, сильно втомився

  У всій системі охолодження двигуна LADA Kalina знаходиться 7,6-7,8 літрів антифризу, і згідно з офіційною інструкції міняти його слід через кожні 60000 км пробігу або п’яти років експлуатації, в залежності від того, що настане раніше.

  Корисні поради експерта

  У разі якщо кришка розширювального бочка пропускає і не тримає тиск, її слід замінити

  • Кришка розширить. бачка 2108 2108-1311065 Автоприбор. ціна від 130 руб
  • Кришка розширить. бачка 2108 LUZAR LL 0108 ціна від 100 руб
  • Кришка розширить. бачка 2108 Чистополь 2108-1311065 ціна від 70 руб

  Замена антифриза калина 8 кл не снимая защиты двигателя.

  Після заміни антифризу перевірте всі патрубки на ознаки течі. У разі необхідності замініть хомути патрубків.

  • Автор матеріалу
  • інші матеріали

  Інструкція по заміні Охолоджуючої рідини

  На Kalina з 8 і 16 клапанним мотором заміна ОЖ відрізняється. З радіатора стару рідину можна злити без проблем, а от з блоку на 16 клапанному моторі складніше. Доведеться відкручувати стартер.

  Що потрібно для заміни

  • Ємність для зливу старого антифризу на 6-8 літрів
  • Головка на 16мм
  • Ключ накидний на 13мм для зняття стартера на 16 клапанної версії Калини

  Заміну краще проводити на холодний двигун. Перед початком заміни слід спустити тиск в системі відкрутивши кришку розширювального бочка. Для того, щоб вільно дістатися до зливної пробки, необхідно зняти середній грязьовий щиток.

  Зливаємо рідину з блоку циліндрів на 8 клапанному двигуні

  На 8 клапанному моторі з коробкою передач з тяговим приводом злити стару ОЖ досить просто. Зливна пробка знаходиться під котушкою запалювання.

  За допомогою головки на «13» відкручуємо зливну пробку, підставляємо ємність і зливаємо рідину.

  заливка

  Як бачимо, заміна антифризу на «Kalina». досить нескладний процес, доступний навіть дилетанту.

  I Love My Lada

  Вибираємо антифриз для заміни

  Якщо з заводу був залитий червоний антифриз, то і робити заміну рекомендуємо на червоний.

  • AGA 003Z (-40) червоний 10л ціна від 1000 руб
  • Professional Premium G-12 червоний 10 л ціна від 700 руб
  • SINTEC LUX G-12 червоний 10л ціна від 1000 руб
  • FELIX Carbox-40 (10 л) червоний ціна від 950 руб
  • NIAGARA G12 (10 л) червоний ціна від 800 руб
  • Полярне коло G12 (10 л) червоний ціна від 700 руб

  Всі зазначені вище виробники зарекомендували себе, тому антифриз цих виробників можна використовувати для заміни.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS